Skocz do zawartości
IGNORED

Najtańszy system Hi-End jaki słyszałem...


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

Nie tracić czasu na badanie gadżetów, może też nie czytać forum ;-), to będzie dużo czasu na słuchanie.

 

Się chyba zaplątałeś(?).

Testy, pomiary, .... to przecież twoje credo! ... a tu nagle... Nie trać czasu, już zacząłem szukać mikrofonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Akustyka nie ma metki, kabel i sprzetowie tak.

Póki co akustycy i audiofile to 2 światy. Dopóki jedni nie zrozumieją drugich nie będzie postępu.

Dokładnie ...typowy akustyk ustawi charkterystykę na zero w pomieszczeniu , wytłumi co się da i będzie doooopa a nie granie .

Audiofil kupi kable , podstawki , bezpieczniki , magiczne puszki i nie zwróci uwagi , źe dziury i doliny ma na 15 dB..

Nawet więcej powie , że tak lubi ;))

I jak tu Panie żyć ???;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie mam pojęcie o niczym. Ale się pomału dowiaduję.

 

Na przykład tani zestaw grający hi-end jest fajniejszy niż hi-end grający jak tani. A cienki patyk może być grubszy niż patyk gruby.

Strasznie skomplikowane to zdanie ;-).

Się chyba zaplątałeś(?).

Testy, pomiary, .... to przecież twoje credo! ... a tu nagle... Nie trać czasu, już zacząłem szukać mikrofonu.

Mikrofon w audio nie jest gadżetem, tak że nie zniechęcaj się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Ja w ogóle nie mam pojęcie o niczym. Ale się pomału dowiaduję.

 

Na przykład tani zestaw grający hi-end jest fajniejszy niż hi-end grający jak tani. A cienki patyk może być grubszy niż patyk gruby.

Napisz zatem co to jest wg. Ciebie hiend?

Jeżeli wyznaczysz tylko poziom cenowy to słabo.

Określenie hiend jest określeniem umownym ...

Oczywiście poniżej pewnego poziomu cenowego nie będzie hiendu ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ...typowy akustyk ustawi charkterystykę na zero w pomieszczeniu , wytłumi co się da i będzie doooopa a nie granie .

Audiofil kupi kable , podstawki , bezpieczniki , magiczne puszki i nie zwróci uwagi , źe dziury i doliny ma na 15 dB..

Nawet więcej powie , że tak lubi ;))

I jak tu Panie żyć ???;)

To jest sedno o problemu, kocham Cię :)

Każda z tych dróg sama w sobie prowadzi donikąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

Dokładnie ...typowy akustyk ustawi charkterystykę na zero w pomieszczeniu , wytłumi co się da i będzie doooopa a nie granie .

Audiofil kupi kable , podstawki , bezpieczniki , magiczne puszki i nie zwróci uwagi , źe dziury i doliny ma na 15 dB..

Nawet więcej powie , że tak lubi ;))

I jak tu Panie żyć ???;)

 

Była już rada - nie czytać forum ( pisać oczywiście można ). ;)

A tak zupełnie serio - cieszyć się życiem ( carpe diem ).

 

"Każda z tych dróg sama w sobie prowadzi donikąd."

 

Zauważ, każda!. Uważaj bo "miłość" może być ułomna.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNA INFORMACJA

 

Proszę w tym wątku nie wdawać się w dyskusję na temat akustyki, marności obsługi przez sprzedawców, itp. Są od tego inne miejsca w zakładce Hi-End.

 

TEN WĄTEK MA SŁUŻYĆ POMOCĄ osobom nie posiadającym wielkich sum pieniędzy a pragnącym zestawić sobie system, który dobrze zagra. One same zweryfikują co sądzą na temat podawanych tu zestawień.

 

Dziękuję wszystkim, którzy zamieścili wpisy na temat. Miło będzie jak pojawi się więcej takich wpisów. Proszę o wpisy krótkie, z podaniem w punktach poszczególnych urządzeń i ewentualną krótką charakterystyką brzmienia danego zestawu. Warto byłoby też opisać w jak dużym pomieszczeniu podawany system zagrał dobrze.

 

Wszelkie wpisy nie na temat opisany w poście #1 tego wątku będą od tej chwili ,,premiowane" zablokowaniem osoby, która taki post popełni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie jest teraz bardzo trendy. Jak ktoś mówi coś co ci się nie podoba, to go blokujesz. Facebook nie może się mylić.

 

A co do cienkiego patyka, który może być grubszy od grubego, to jest bardzo proste. No ludzie, pomyślcie. Tani hi-end nie istnieje tak samo jak najwolniejszy supersamochód. Najwolniejszy supersamochód może sobie stać koło golfa diesla. Takiego trzycylindrowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby też opisać w jak dużym pomieszczeniu podawany system zagrał dobrze.

Wielkość pomieszczenia to nie wszystko żeby wyciągnąć dobre wnioski dlatego lepiej niech każdy sprawdza u siebie bo opisy cudzych wrażeń w jakichś pomieszczeniach mogą być mocno mylące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Blokowanie jest teraz bardzo trendy. Jak ktoś mówi coś co ci się nie podoba, to go blokujesz. Facebook nie może się mylić.

 

A co do cienkiego patyka, który może być grubszy od grubego, to jest bardzo proste. No ludzie, pomyślcie. Tani hi-end nie istnieje tak samo jak najwolniejszy supersamochód. Najwolniejszy supersamochód może sobie stać koło golfa diesla. Takiego trzycylindrowego.

Nie chodzi o tani ..tylko najtańszy ..

A to wcale nie oznacza , że będzie tanio...

Coś jak najtańsze Ferrari ..będzie i tak drogo.

Tak dla ułatwienia :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o tani ..tylko najtańszy ..

Problemem jest techniczna definicja hi-endu a taka nie istnieje. Istnieje tylko klasyfikacja cenowa i to niezbyt precyzyjnie określona bo co to znaczy drogo/tanio ? Od tej technicznej definicji należałoby zacząć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób narzeka na aktualne ceny Hi-End. Sądzę, że dobrze byłoby podzielić się opiniami na temat systemów, które SUBIEKTYWNIE uważamy za hajendowe, a których cena jest niska jak na dzisiejsze czasy...

Tak dla ułatwienia @Diogenes, żebyś nie mówił, że ja coś przekręciłem.

 

Nie byłoby problemu, gdyby założyciel wątku sformułował zagadnienie inaczej. Albo chodzi o subiekrywność, albo o cenę, albo o hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak konkretny wpis.

 

Sorry, nie zaglądałem chwilę... Hi-end nie musi być uniwersalny - wystarczy jak dany gatunek zagra niezaprzeczalnie niezwykle. W mojej propozycji mieści się szerokopasmowa kolumna i wzmacniacz lampowy SET. Dla wyobrażenia odpowiednik dźwiękowy to VOXATIV - będzie do posłuchania w tym roku na Audio Show.

 

Jest problem z podaniem konkretu, bo po dobrych opiniach zestaw u producenta zdrożał... 4 razy.

Nie chcę, by zdrożał kolejne 4 :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Sorry, nie zaglądałem chwilę... Hi-end nie musi być uniwersalny - wystarczy jak dany gatunek zagra niezaprzeczalnie niezwykle. W mojej propozycji mieści się szerokopasmowa kolumna i wzmacniacz lampowy SET. Dla wyobrażenia odpowiednik dźwiękowy to VOXATIV - będzie do posłuchania w tym roku na Audio Show.

 

Jest problem z podaniem konkretu, bo po dobrych opiniach zestaw u producenta zdrożał... 4 razy.

Nie chcę, by zdrożał kolejne 4 :-)

Ostatnie co można powiedzieć o Voxative , źe to najtańszy hiend :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakby chodziło o jakość grania to na hi-end byłyby jakieś normy techniczne a nie ma.

 

Tylko trzeba wiedzieć komu te pieniądze zapłacić. Dobrych profesjonalistów w tej branży nie ma za wielu. Jak zweryfikować czy ktoś się na tym zna czy tylko się przechwala że się zna.

A czy do konkursu miss swiata sa jakies normy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voxativ jest odpowiednim (droższym - zgoda) tego, co mam na myśli (jeszcze nie wypowiedziane).

 

Tak to trzeba czytać. Nie chodzi o Voxativ jako polecane - ekonomiczne - rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sorry, nie zaglądałem chwilę... Hi-end nie musi być uniwersalny - wystarczy jak dany gatunek zagra niezaprzeczalnie niezwykle. W mojej propozycji mieści się szerokopasmowa kolumna i wzmacniacz lampowy SET. Dla wyobrażenia odpowiednik dźwiękowy to VOXATIV - będzie do posłuchania w tym roku na Audio Show.

 

Jest problem z podaniem konkretu, bo po dobrych opiniach zestaw u producenta zdrożał... 4 razy.

Nie chcę, by zdrożał kolejne 4 :-)

Wszystko pięknie ale gdzie tu uniwersalność systemu. To jest zestaw do plumkania. Jakie źródło i okablowanie mieści się w tej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze do tematu.

1. Zrodlo:

Rotel RCD 971 - nowy (jesli mnie pamiec nie myli) ok. roku 2000 kosztowal 3800 zl. Gdyby nie mial on na dole troche wiekszego wypelnienia, to raczej nie do odroznienia od Audio Research CD-8 (przeprowadzone dokladne testy porownawcze - dodatkowo jeszcze z zaproszonym bardzo dobrze slyszacym kolega).

2. Wzmacniacz:

Lampowy Cayin A88T w PP na 6550 - nowy kosztowal ok 10500zl. Wzmacniacz wybitny, najlepiej wypadl z porownywanych przez lata ponad 20-tu roznych wzmacniaczy, ktore w zasadzie z Tannoy-ami graly tak samo (czy tani czy drogi). On jedyny daje wieksza przyjemnosc ze sluchania i ma lepszej jakosci bas.

3. Kolumny:

Tannoy Super Red Monitor SRM 12X na 12-to calowych glosnikach wspolosiowych, tzw. Dual Concentric na zawieszeniach sztywnych tkaninowych - nie wiem ile te kolumny mogly kosztowac nowe. Tannoy-i w wiekszych i mniejszych obudowach mialem sporo par i nigdy na odsprzedazy nie stracilem.

Biorac pod uwage fakt, ze ostatecznie wszystkie oryginalne Tannoy-e sprzedalem, a zostawilem sobie obudowy DIY ( 105 l) na tych samych glosnikach, a zrodlo i wzmacniacz rowniez kupilem z drugiej reki, to kwotowo caly system zmiescil sie w 13-tu tysiacach (no jeszcze kabelki DIY za jakies 200-300 zl)

 

Jesli wpisalem sie w tym watku, to znaczy, iz uwazam, ze system moj gra dzwiekiem hi-end-owym (roznie rozumiane jest to okreslenie - dla mnie dzwiekiem wysokiej jakosci). A dlaczego tak twierdze ...? A no jak od dziesieciu lat jezdze na rozne odsluchy do Kolegow i oni przywoza swoje sprzety, tak jeszcze nic i nigdzie - uwazam - nie zagralo na takim poziomie, a sluchane byly kolumny za kilka, kilkanascie, kilkadziesiat, a jedna parka za 120 tys, choc musze przyznac, ze z tych najdrozszych to jakosc basu byla wysmienita i na taki bas moglbym sie zamienic - ale tylko na sam bas, jesli istnialaby taka mozliwosc, lecz na same kolumny juz nie :-)

Oczywiscie nieczego takiego nie twierdze, ze nie ma odtwarzanego dzwieku na jeszcze wyzszym poziomie od tego, ktory mam u siebie, a to z tej prostej przyczyny, ze moj mozg takiego nie slyszal i po prostu "jeszcze o tym nie wie". Zeby to stwierdzic trzeba by bezposrednio porownac z systemem, ktory uzna sie za grajacy na jeszcze wyzszym poziomie itp :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie system uniwersalny, ceny realne (w Polsce), nie katalogowe.

1. Źródło Ayon CD07S 9.000

2. Wzmacniacz Octave V70SE 17.000

3. Kolumny Dynaudio F260 9.000

4. Kable głośnikowe Tellurium Q Black 1.000

5. Listwa i sieciówki Supra

6. Stolik Rogoż

7. Pokój 20 m2 akustycznie poprawny

Przy zakupie z drugiej ręki pewnie 60% tej ceny, a zagra tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że jest tyle tak taniego sprzętu HI-END. Fajnie się mają właściciele tych tanich urządzonek - moje gratulacje dla właścicieli - mieć system HI-END za 10, 20, 30 tys zł to naprawdę wielki szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do konkursu miss swiata sa jakies normy?

Są, np. wymiary. Oczywiście to normy zakładowe a nie państwowe ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie system uniwersalny, ceny realne (w Polsce), nie katalogowe.

1. Źródło Ayon CD07S 9.000

2. Wzmacniacz Octave V70SE 17.000

3. Kolumny Dynaudio F260 9.000

4. Kable głośnikowe Tellurium Q Black 1.000

5. Listwa i sieciówki Supra

6. Stolik Rogoż

7. Pokój 20 m2 akustycznie poprawny

Przy zakupie z drugiej ręki pewnie 60% tej ceny, a zagra tak samo.

Który z tych elementów to hiend?

Zapraszam do Łodzi z tymi gratami posłuchamy, porównamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się mają właściciele tych tanich urządzonek

Gorzej mają niezadowoleni/zawiedzeni właściciele bardzo drogich zabawek. Tylko oni się nigdy do tego nie przyznają. Muszą to dusić w sobie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - z Hi_Endem jest tak, jak z dziesiątą planetą układu słonecznego - wszyscy "wiedzą" że istnieje, ale nikt nie potrafi jej zlokalizować, nikt nie potrafi powiedzieć jakie warunki na niej panują. Jest to zatem, bardziej stan umysłu niż realny obiekt.

 

Gdybym miał od nowa składać system, który miałby sprostałby moim wymaganiom, oparłbym go o dawne sprawdzone "wzorce".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z tych elementów to hiend?

Zapraszam do Łodzi z tymi gratami posłuchamy, porównamy...

Nie każdy, każdy widzi, ale traktujemy to jako system i jako system zbliżają się do do tego. W końcu szukamy najtańszych zestawów. A za zaproszenie dziękuję i skorzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie zaglądałem chwilę... Hi-end nie musi być uniwersalny - wystarczy jak dany gatunek zagra niezaprzeczalnie niezwykle. W mojej propozycji mieści się szerokopasmowa kolumna i wzmacniacz lampowy SET. Dla wyobrażenia odpowiednik dźwiękowy to VOXATIV - będzie do posłuchania w tym roku na Audio Show.

 

Jest problem z podaniem konkretu, bo po dobrych opiniach zestaw u producenta zdrożał... 4 razy.

Nie chcę, by zdrożał kolejne 4 :-)

Voxativ już chyba 4 razy nie zdrożeje. I tak jest już piekielnie drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa

 

Urządzenia autorskie nie grają, gdyż są one osobistymi projekcjami, wykonanymi z dostępnych elementów.

Urządzenia rynkowe, mają dodatkowy kłopot, muszą być wykonywalne, powtarzalne, oraz podległe prawom ekonomii.

 

Wszystko to komplikuje sytuacje w sektorze hi end.

 

 

DCS jest autorskim urządzeniem rynkowym.

AudioNote, jest urządzeniem, którego nie bardzo jest z czego lepiej skonstruować.

 

 

 

 

Z powodu rozczarowań, których źródło przedstawiłem, poszukujecie Szanowni Państwo innych dróg, ten temat to przeprowadza.

Proszę pamiętać o znaczeniu pojęcia skali, to ważna wskazówka w hi end, duży system może być drogi z racji rozmiarów i rozmachu, bezwzględna jakość nie musi być dla niego priorytetem, może też kłócić się z technicznymi wymaganiami.

 

Bardzo wysoką jakość jest bardzo łatwo uzyskać, jednak bardzo trudno wykonać urządzenia ją wykonujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.