Skocz do zawartości
IGNORED

chiński armagedon


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie liczysz do tego pensji pracowników , kosztów utrzymania firmy , ogólnoświatowej dystrybucji , marketingu bez którego nic nie sprzeda bo nikt nie będzie o nim wiedział .

Kosztów wszelkiego rodzaju AudioShow-łów (spróbuj wystawić się w np. Monachium i zobacz jakie są koszty takiej imprezy, takich Show na świecie w roku jest całkiem sporo ).

I faktu, że te kolumny nie są skierowane do zwykłego Kowalskiego tylko do osoby która nie będzie się bawić w ściąganie kolumn z alibaby tylko chce iść do salonu posłuchać , pomarudzić , wypożyczyć sprzęt do domu .

Teraz skalkuluj cenę jeszcze raz i wyjdzie Ci taka właśnie kwota bo za niższą nie będziesz mógł z tego żyć.

To produkt niszowy nie sprzedaje się takich kolumn w dziesiątkach mln sztuk .

 

Jest w tym sporo racji, ale należy też spojrzeć na to z tej strony, u nas pracownik zarabia dużo mniej niż na zachodzie, o projektantach nie wspomnę. Mógłbym tu porównać moją branżę ale to nie to forum, prawdą jest że ludzie związani z audio w krajach rozwiniętych chcą zarobić więcej za produkt, zwłaszcza z małej manufaktury, bo właściciel chce i musi się z tego utrzymać i żyć na poziomie. A produkt nie adekwatny do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No . Waga 3.8kg chyba te kolumny wykonane są z kartonu bo tyle to nawet nie waży dobry 12 calowy bas .

Przecież to jakieś głano ze śmieciowymi głośnikami "Goldwood" czy pod jaką tam marką jeszcze to jest sprzedawane .

Nie wiem czym tu się podniecać .

Czytaj ze zrozumieniem - wolne od podatku poniżej 75 euro

Waga: ≈ 3,80 kg ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska nie jest droga, chińczyki średnio lepiej zarabiają .

Lepiej by wyszło zrobienia takich kolumn na miejscu, tylko poszukanie odpowiedniego stolarza .

Przypuszczam że taniej to wyjdzie i będzie możliwość nadzoru wykonania .

- zniknie problem z transportem , możliwość uszkodzeń itp .

- Jeżeli już zamawiać w chinach to wysłać paczki okrężnie przez Anglie i opłacić tam podatek itp . opłaty są niebotycznie mniejsze i inaczej naliczane a później wysłać do polski .

 

Ja tutaj widzę tylko jeden problem, należy przygotować projekty , przynajmniej rysunek techniczny każdego elementu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widzę tylko jeden problem, należy przygotować projekty , przynajmniej rysunek techniczny każdego elementu .

No ja widzę trochę więcej problemów. Przeciętny klient idący do sklepu nadal myśli że np Sony to najlepsza marka. Żeby polski produkt sprzedać np w takiej sieci jak ME czy MM i żeby przeciętny Polak chciał to kupić trzeba najpierw produkt tak rozreklamować, że jego cena skoczy do punktu wyjścia. Niestety to nie jakość dźwignią handlu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobienie partii powiedzmy 20 kompletów dla osób zainteresowanych ,

Jeżeli było by to na miejscu to tez bym się na to pisał .

 

- Trzeba przygotować rysunki techniczne elementów i jak to poskładać . Albo takowe gdzieś pozyskać :)

Jeżeli skrzynki będzie robił stolarz nie związany z audio to skasuje jak za zwykłe meble, najważniejsze żeby gość był rzetelny i solidny .

 

Zwrotnice to jest element końcowy , także nie trzeba się martwic do przodu :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o fabryki które mogłyby zrobić głośnik na podobieństwo najlepszych. Większość światowych firm produkuje w Chinach i być może któraś z tych fabryk produkuje klony pod własnym oznakowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość światowych firm produkuje w Chinach i być może któraś z tych fabryk produkuje klony pod własnym oznakowaniem.

Wówczas pewnie by długo oryginałów nie poprodukowali.

No i co do jakości. Weźmy dla przykładu podrabiane chińskie części samochodowe. Sam mam w aucie chińskie lusterko i ok, ale chińskiego sprzęgła i dwumasu bym nie zamontował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale chińskiego sprzęgła i dwumasu bym nie zamontował.

 

zamontowałbyś pewnie niemieckie......które są importowane właśnie z Chin. Gdzieś już poprzednicy napisali jak to wygląda z importem. Będąc na targach w Chinach zobaczyłem sam na własne oczy jak to wygląda. Była to tematyka użytkowego AGD (talerze, miski, patelnie itp.). Sprzedawca miał poukładane patelnie tego samego rozmiaru względem jakości i ceny i to, że mój ówczesny szef wybrał patelnie z początku tego ciągu nie zmienia faktu, że były tam też bardzo solidne. A wybrana jakość w rozmiarze 32 rączka wyginała się od samego ciężaru patelni.

 

Kolejne artykuły angielskia melamina importowana z Chin w Anglii tylko nakładane wzory, włoskie artykuły nierdzewne importowane z Chin we włoszech tylko pakowane i znakowane.

 

Takich przykładów można mnożyć.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nie od dziś wiadomo, że są tam wyroby wysokiej i niskiej jakości. To proste. W śród zalewu produktów poprostu trzeba wybierać te najlepsze. <br />

 

Nie będę daleko szukał, dwa identyczne głośniki TPA XT25 i Scan Speak obydwa identyczne, różnią się tylko naklejką, nawet TPA dostępny też

w wersji 8ohm, do kupienia jeden za około 80zł drugi 220zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jaką mamy pewność że nie są z tej samej fabryki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglad to jedno a wykonanie to drugie

 

Ostatnio bylem w Nepalu i kurtek The North Face w sklepach od groma. Podrobki tak dobre ze prawie roznicy nie widac. Problem w tym ze jak ktos sie zna to roznice widac a to co naprawde wplywa na jakosc juz nie tak latwo wychwycic (jakosc puchu, nici i wreszcie to ze material to kpina ktora troche przypomina pertex czy temu podobne). Niska cena z czegoś wynika - cudow nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę daleko szukał, dwa identyczne głośniki TPA XT25 i Scan Speak obydwa identyczne, różnią się tylko naklejką, nawet TPA dostępny też

w wersji 8ohm, do kupienia jeden za około 80zł drugi 220zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jaką mamy pewność że nie są z tej samej fabryki!

 

Jeśli są z tej samej fabryki to mogą być egzemplarze wadliwe które nie spełniły wymagań kontroli jakości i np. cewka ociera o nabiegunnik w szczelinie. W takim przypadku to pieniądze wyrzucone w błoto gdyż te głośniki są nienaprawialne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Jeśli są z tej samej fabryki to mogą być egzemplarze wadliwe które nie spełniły wymagań kontroli jakości<br />

 

No to niezłe buble robią, nasz sprzedawca ma w ofercie około tysiąc sztuk, a co z wersją 8ohm, taka nawet w oryginale nie występuje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę daleko szukał, dwa identyczne głośniki TPA XT25 i Scan Speak obydwa identyczne, różnią się tylko naklejką, nawet TPA dostępny też

w wersji 8ohm, do kupienia jeden za około 80zł drugi 220zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jaką mamy pewność że nie są z tej samej fabryki!

Akurat ten głośnik był sprzedawany pod różnymi nazwami. Vifa, Peerless, Scan Speak. Wbrew pozorom wcale nie muszą być te same głośniki. Pierwsze wersje tego głośnika miały większy magnes i grubszy nabiegunnik przez co miały większe wychylenie liniowe. Potem z czasem głośnik ten był systematycznie "psuty" Podejrzewam że z powodu wejścia na rynek Revelatora szpilki żeby nie robić konkurencji. Osobiście widziałem magnesy z dwóch różnych partii. Różniły się tym że jeden miał dodatkowy pierścień miedziany w nabiegunniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są z tej samej fabryki to mogą być egzemplarze wadliwe które nie spełniły wymagań kontroli jakości i np. cewka ociera o nabiegunnik w szczelinie. W takim przypadku to pieniądze wyrzucone w błoto gdyż te głośniki są nienaprawialne.

 

Wersja 4 ohm jest identyczna z 2604 4R ( starym z pierścieniem miedzianym w nabiegunniku ), brzmieniowo i parametrowo, jedynie front jest paskudnie wykonany....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezłe buble robią, nasz sprzedawca ma w ofercie około tysiąc sztuk, a co z wersją 8ohm, taka nawet w oryginale nie występuje.

 

Kupiłem na próbę ten za 80zł i okazał się wadliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. zadna poważna firma tak nie robi

 

Ja nie zmuszam do zmiany swojego zdania :) Ja napisałem jak jest(nieco generalizując-zdarzają się pewnie fabryki robiące od podstaw wszystko), a Ty możesz uznawać to za bzdurę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałeś kiedys w fabryce robiącej części dla motoryzacji?

 

- fabryka marki BMW - Shenyang (Chiny) od 2003

- Tiexi (Chiny) 2012 - kolejna fabryka BMW-

- 2006 rok Chiny rozpoczęta produkcja Mercedesów (klasa C)

- 2010 - do lini Mercedesów dołącza klasa E

- 2013 powstaje fabryka silników w Chinach rzecz jasna

- w Fuzhou (Chiny) powstaje również fabryka dla samochodów użytkowych (Vito, Viano i Sprinter)

- Audi (A6 L, A4 L, Q5 oraz Q3) fabryka w Changchun (Chiny)

- Volvo - fabryka w Daqing oraz Chengdu od ok. 2008

- VW - fabryki w Chinach: Changchun (Bora, Golf, Magotan, CC), Chengdu (Jetta, Sagitar), Foshan (Golf), Nanjing (New Lavida, Gran Lavida, Passat), Ningbo (Lamando), Anting (Volkswagen Polo, New Lavida, Gran Lavida, Tiguan, Touran), Urumqi (Santana), Yizheng (Polo, Santana)

- Citroen, Toyota, Land Rover

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, dotyczyło czego innego. A wkleiłeś daty powstania fabryk produkujących samochody na rynek chiński i azjatycki, a nie europejski.

Odpowiedz kompletnie bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak akurat miałem złe doświadczenia z żarówkami firmy Osram i Philipsa. Padały jak muchy. Wtedy zacząłem kupować chińskie no name i o dziwo trzymają latami. Wyszedłem z założenia że jak mi żarówki mają padać to równie dobrze mogę kupować dwa razy tańsze. Ostatnio zresztą przerzuciłem się na LEDy i jak na razie to mi jeszcze żadna nie padła. Wygląda na to że Chińczycy nie bawią się w sztuczne postarzanie produktu. Jak coś się chińskiego popsuje to raczej dlatego że to był bubel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli chciałbym mieć takie kolumny, to z mojego punktu widzenia są one przeszacowane. Tylko nie pisz, że nie bīłbym w stanie powtórzyć tej konstrukcji ;)

 

To ja biore. Jak beda grac tak samo to zamawiam. Wszystko z tego samego materialu. chce identyczny produkt z standami. W 8000 sie zmiescisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zajmuję się składaniem czegokolwiek na zlecenia. Ale możesz przecież spróbować sam. To proste . Głośniki możesz kupić w Zap Audio, elementy zwrotnicy też. Musisz tylko poszukać odpowiedniego zakładu stolarskiego. Tu na forum jest taka osoba. Przykręcenie głośników i polutowanie zwrotnicy to prosta sprawa - dasz radę ;)

Powodzenia i odrobiny wiary w swoje możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.