Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Tadaaaaam

O jak Verictum ;)))) tylko taniej...410 dolarów ???

Verictum dałoby 4100 byłby widać , że to hi-end ;)))

Chyba , że lakier nie był dobierany na odsłuchach .

 

"wrzucać zdjęcia rachunków bankowych ?"

 

Proszę bardzo .

post-59766-0-41101200-1494501730_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi na razie sam nie pokazałeś NICZEGO.

Nieustannie zapraszam Cię do konfrontacji łącznie z pomiarami. Kiedy konkretnie mamy się u Ciebie zjawić? Pozwolisz, że przed odkryciem kart zapoznam się z Twoimi osiągnięciami.

 

Wkleję Ci 3 pomiary pomieszczeń a ty napiszesz jak "grają".

Później wkleję pomiary kolumn i wzmacniaczy i zrobisz to samo.

Wchodzisz w to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli słucha się ich z 2- 2.5 metrów?) Bardzo blisko jak na tak duże (3 drożne kolumny?) kolumny.

Tak baza to 2.1 metra , miejsce słuchacza 2,5 metra. Czy to błąd.? Robiłeś takie próby u siebie ?.

Jakie problemy się z tym wiążą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Tak baza to 2.1 metra , miejsce słuchacza 2,5 metra. Czy to błąd.? Robiłeś takie próby u siebie ?.

Jakie problemy się z tym wiążą.

2,5 metra to wystarczająco , do " sklejenia " pasma .

W Ethosach średniotonowy gra dosyć szeroko , więc raczej nie ma z tym problemu , a bas poniżej 70 Hz to już bez znaczenia ..;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak baza to 2.1 metra , miejsce słuchacza 2,5 metra. Czy to błąd?

 

Nie. Wiele zależy od gustów konkretnego słuchacza. Niektórzy wolą siedzieć daleko od linii kolumn a niektórzy bliżej. Ja wybieram pierwszą opcję, ale nie jest absolutnie miarodajne. Ja mam 280cm pomiędzy osią głośników, a miejsce odsłuchowe ustawiam jakieś 220cm od linii głośników. Ale mogę odejść znacznie bardziej do tyłu, tak do 350cm, przy czym zbliżam się wtedy zbytnio do tylnej ściany. Niektórzy ortodoksi twierdzą, że optymalny jest układ w postaci trójkąta równobocznego, ale nie przywiązywałbym do tego aż takiej wagi. Największym problemem są zasadniczo gabaryty pokoju. Im on jest mniejszy tym lepsze efekty daje przeważnie mocniejsze skręcenie kolumn do środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu mowy o akustyce, miesza się działalność zarobkowa, pasja wsparta chęcią dzielenia się wiedzą, twórczość "zrób to sam" - więc polecam temat, co do którego nie ma najmniejszych podejrzeń odnośnie intencji, a ponieważ istnieje w zakładce "Kino Domowe", to może nie każdy na niego trafił. Kopalnia wiedzy, doświadczenia i Forumowicz (celową z wielkiej litery) z klasą.

MEGA TEMAT o powstawaniu od podstaw pokoju...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny stoją dokładnie 1,5m od ściany tylnej czyli na 1/3 długości pomieszczenia.

 

Przepraszam za błąd, z miarką nie latałe ;).

 

 

 

Ale co Ty chcesz od mojego systemu. Czy ja twierdzę że mam lepszy, droższy fajniejszy? Już ustaliliśmy, że twój system pomieszczenie jest najlepsze. Co do kasy, to z założenia są tacy co mają jej mniej i tacy co mają jej więcej. Nie wiem nad czym się tu rozwodzić. Dla pocieszenia powiem ci, że masz zapewne więcej niż ja, więc możemy też ten temat zamknąć. Chyba że wedle twojej metodologi będziemy, wrzucać zdjęcia rachunków bankowych ?

 

Przypomnę, że sprawa tyczy się adaptacji akustycznej, która jest najlepsza mimo braku jakichkolwiek twardych danych. To że się podoba ok, już kiedyś w dziale akustyka napisałem, że wygląda ładnie. Ale na temat dźwięku więcej mówią pomiary niż zdjęcia pokoju. Jak wskazałem ci że podane parametry mijają się z wyliczeniami wedle których były robione zabawki, to dalej nie masz ochoty postawić sprawy czarno na białym. Tylko szukasz wykrętów.

 

Kwestia którą tutaj poruszamy, jest jasna. Zrobiłeś sobie z forum wielki baner reklamowy. Dodatkowo naciągasz parametry swoich zabawek, a jak masz coś komuś udowodnić, to szukasz wykrętów i zdjęć mojego domu. Gdybyś wobec siebie był taki konkretny, jak do szukania problemów u innych producentów jajon, lampizator?

 

 

Zupełnie nic nie wynosisz z dyskusji, nawet w KAiM dali ci sugestię, że jak chcesz się ścigać, to musisz zmienić wątek (tak, tak zdarza nam się czytać te same tematy).

Tu nie chodzi o ciebie personalnie, bo dla mnie jesteś zupełnie obcy. Tylko o to że sam dowalasz innym firmą a nie jesteś taki kryształowy za jakiego chcesz uchodzić.

 

 

 

 

Przeczytaj się na spokojnie, bo mówisz jak wysłannik mesjasza. Sprzęty grają jak grają i zero w tym twojej zasługi.

 

 

 

Cieszę się że dzwonią do ciebie audiofile, ci mniej polaczkowaci (cokolwiek to znaczy). Jeśli przeczytasz na spokojnie, nikogo tutaj nie interesują pokoje audiofili, twoje życie towarzyskie i telefony do ciebie.

Chodzi o prostą kwestię reklamujesz na forum swoje usługi i produkty oraz na stronie www. Ale brak tam konkretnych danych, a te co są już ci wskazałem że odbiegają od prawdy. Więc bądź łaskaw skoro chcesz zarobić kosztem społeczności forum, nie uciekać od odpowiedzi. Więc albo jesteś hobbystą i działasz na zasadach zdrowego współżycia i udzielasz się dla dobra innych forumowiczów. Albo powiedz wprost robię sobie reklamę na forum, w nosie mam hobbystów i nie mam zamiaru wykupić wątku sponsorowanego.

 

 

 

No ale rzecz w tym, że wszyscy już wiedzieli pokój Rafała, znają go chyba wszyscy. No i super szymon naprawdę super, wygląd rewelacja, dziurki okrągłe, dyfuzory proste, pomieszczenie czyste. To że podoba się dźwięk w tym pomieszczeniu, też już wielu pisało i było, naprawdę super.

Ale wszyscy pytają o jedno, o pomiar bo w końcu adaptację akustyczną się projektuje i mierzy. Więc jak ją zaprojektowałeś, to teraz chętnie zobaczymy pomiary, raz na zawsze zamkniesz temat.

 

Problem polega na tym, że skoro parametry dyfuzora naciągasz, to jak mocno naciągasz adaptację. Uświadom wszystkich co jest takiego w pomiarach, że nie możesz ich pokazać. Przecież pokazanie rewelacyjnej odpowiedzi pomieszczenia tylko i wyłącznie wywinduje twoje usługi. Bo nie oszukujmy się nie robisz tego z hobbystycznego zacięcia.

 

 

 

Ze zdjęć faktycznie nie było tego widać, nic tylko się cieszyć z dobrze wykonanej roboty. Przepraszam, że nawiążę do szymona w stosunku do twojej osoby. Tutaj widać różnicę między hobbystą. Pochwalił się co zrobił, odpowiedział bez jadu dodatkowo jeszcze wskazał sekwencję z której skorzystał. Prawda jest taka, że każdy inny forumowicz jeśli będzie miał determinację może jak kolega chochla sobie coś takiego zrobić.

 

 

Ty szymonie wrzucasz zdjęcia, na konkretne pytanie szydzisz z rozmówców, by finalnie napisać, że jak coś chcecie zobaczyć to musicie zapłacić. Prawda jest taka, że żadne twoje konto nie jest prywatne, tylko firmowe i robisz kryptoreklamę.

 

Napiszę wprost, że nie ma cienia przypadku, że twoja osoba pojawiła się na tapecie tematu "sprzęt audio czarno na białym"

 

Po co tyle jadu?

 

Jesli chodzi o pokój Rafała to widzieć, a usłyszeć to różnica. Ot kolejny pokój demo z marketingowym panelowym wypełnieniem ;).

 

Ja wcześniej ani nie widziałem, ani nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Tyle tu mowy o akustyce, miesza się działalność zarobkowa, pasja wsparta chęcią dzielenia się wiedzą, twórczość "zrób to sam" - więc polecam temat, co do którego nie ma najmniejszych podejrzeń odnośnie intencji, a ponieważ istnieje w zakładce "Kino Domowe", to może nie każdy na niego trafił. Kopalnia wiedzy, doświadczenia i Forumowicz (celową z wielkiej litery) z klasą.

MEGA TEMAT o powstawaniu od podstaw pokoju...

 

http://www.audiostereo.pl/magogs-home-theater-nirvana_121553.html

Fajny temat , niestety mało przydatny z punktu widzenia hi-endu i słuchania muzyki .

Fajne kino domowe , do słuchania muzyki ..wełna plus GK ...słabo .

 

Po co tyle jadu?

" Bo " ten Szymon jest taki wkurzający ;)

Pokaż , pokaż i pokaż ...normalnie namolny strasznie ..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli nie ma jakichkolwiek kompromisów dotyczących jeszcze innej estetyki jeśli się chce mieć dźwięk z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie pozostałe obrazy muszę wypieprzyć. Wszystkie płyty z regałami również, usunąć klimatyzację, zabudować dyfuzorami okno na ślepo. Wydawało się że pewien kompromis jest możliwy, a tu nic z tego.

 

Myślę, że u mnie jakiś kompromis pewnie by był.

Zazartowałem wczoraj i powiedziałem Rafałowi, że jest skazany na pliki bo nie ma miejsca na tzymanie płyt, taśm czy winyli :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli słucha się ich z 2- 2.5 metrów?) Bardzo blisko jak na tak duże (3 drożne kolumny?) kolumny.

 

 

 

Jeśli baza ma 2,1 metra to i w takiej odległości powinno być siedzisko mniej więcej wg pewnych teorii, nawet jak są tak duże.

 

Niektórzy ortodoksi twierdzą, że optymalny jest układ w postaci trójkąta równobocznego, ale nie przywiązywałbym do tego aż takiej wagi.

 

Raczej należy do tego właśnie przywiązać wagę. Odległość od tylnej ściany też nie może być mała jeśli właśnie tam jest dyfuzor. Jeśli mamy dyfuzory z boków kolumn, wcale się nie musi ich skręcać, a na maksa to bezsens,chyba że lubi się dostawać dźwiękiem po ryju. U mnie jest coś przeciwnego, przekaz jest daleko zza linii kolumn w głębi. Kolumny grają na wprost i przestrzeń jest duża ale w głąb. Dla wielu może to być nie do zniesienia gdyż gro lubi gdy dźwięk lata im za głową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to było słuchańie trochę jak z monitorów bloskiego pola. Ja tak słucham swoich Tanberg Studio Monitor (trójdrożne), które kubaturą wcale chyba nie są dużo mniejsze od tych.

JBL4343 stoją szerzej i tych słucham siedząc dalej.

Jestem przekonany, że jeżdżąc po pokoju z kolumnami i siedziskiem można wyszukoać sobie optymalny punkt. I tu zapewne też tak zrobiono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

wcale się nie musi  ich skręcać, a  na maksa to bezsens,chyba że lubi się dostawać dźwiękiem po ryju.

Ciekawe ...

Mnie się wydawało , że jest dokładnie odwrotnie ...im mocniej skręcasz do środka tym scena bardziej buduje się wgłąb..

No , ale widocznie się nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ...

Mnie się wydawało , że jest dokładnie odwrotnie ...im mocniej skręcasz do środka tym scena bardziej buduje się wgłąb..

No , ale widocznie się nie znam ;)

Lubię post

Czytając moje wpisy proszę o lekkie zmrużenie oka . Traktuj

 

A jakie dyfuzory masz z boków? Może zdjęcie? A jaki za siedziskiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi na razie sam nie pokazałeś NICZEGO.

Przecież rozmawiamy o twoich profesjonalnych adaptacjach. Moja jest kiepska, amatorska albo i żadna. Ty zajmujesz się tym zawodowo i promujesz się na forum. Więc jak się promujesz to na całego.

 

Nieustannie zapraszam Cię do konfrontacji łącznie z pomiarami.

 

Ale mylisz pojęcia, ja nie twierdzę, że moja jest lepsza. Problem jest w tym, czy twoja jest tak wspaniała jak głosisz na forum.

 

Kiedy konkretnie mamy się u Ciebie zjawić? Pozwolisz, że przed odkryciem kart zapoznam się z Twoimi osiągnięciami.

 

Dyplomatycznie odpowiem, że do domu zapraszam znajomych. Więc z przykrością muszę stwierdzić, iż będziesz musiał się nacieszyć towarzystwem dzwoniących do ciebie audiofili.

Dodatkowo w dobrym tonie jest zapraszać do siebie a nie wpraszać się do cudzego domu. Mimo wszystko dziękuję za chęć bliższego poznania mojej osoby. Myślę że moje towarzystwo nie jest tym czego oczekujesz od życia. Na salonach nie bywam, zaś sprzęt z kategorii DIY (z którego masz w zwyczaju szydzić).

 

 

Po co tyle jadu?

 

Jesli chodzi o pokój Rafał to widzieć, a usłyszeć to różnica.

Ja wcześniej ani nie widziałem, ani nie słyszałem.

 

Jadu we mnie nie ma za grosz. Widzisz ja kwestią adaptacji akustycznych hobbystycznie jestem od jakiegoś czasu zainteresowany (mniej więcej od momentu gdy zdałem sobie sprawę, że poprawa akustyki da lepszy efekt niż wymiana tego co mam). Co się da to czytam i coś tam sobie dłubię na własne potrzeby. Ale jeśli zjawia się "akustyk" w postaci szymona, który nie rozróżnia fraktala od QRD 2D i twierdzi, że to co robi jest super, to chętnie się dowiem. Jeśli nie potrafi podać realnych parametrów sprzedawanych zabawek, to zaczynam się zastanawiać. Jak zaczynam czytać na forum wpisy w postaci kryptoreklamy, to głupio mi udawać i siedzieć cicho.

Więc pytam się konkretnie gdzie się mylę lub co przeoczyłem, skoro wedle książek które znam, to szymon robi babole jak nowicjusz. Zaś podobno to on jest akustykiem a ja jestem hobbystą amatorem.

 

Nawet siatkę binarną którą zawiesił Rafałowi, zrobił źle bo tworzy filtr grzebieniowy. Wystarczy przeczytać jedno zdanie po angielsku żeby to wiedzieć.

Więc nie dziw mi się, że pytam się go co chodzi. Facet zajął się bardzo rzeczowym tematem, czysto inżynieryjnym i mierzalnym stąd tutaj parcie na pomiary.

Zamiast odpowiedzieć konkretnie, to informuje mnie że przyjedzie do mnie do domu. Naprawdę to nie ten poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

A jakie dyfuzory masz z boków? Może zdjęcie?

No jak , jakie ? Normalnie Szymona dyfuzory ..;)

Tutaj nie chodzi o moje pomieszczenie , ponieważ u mnie wszystko jest odwrotnie ;) Nawet głośniki grają w 2 strony .

Z moich doswiaczeń wynika , że skręcenie klasycznych głośników do środka w każdym pomieszczeniu powodowało wybudowanie sceny wgłąb , a ustawienie ich na wprost wypchnięcie grania do przodu .

To są moje doświadczenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny grają na wprost i przestrzeń jest duża ale w głąb

 

Wolę jak kolumny są bardziej skręcone do środka. Mniej więcej 15 stopni od osi w kierunku środka. Jak stoją bardziej równolegle to scena robi się zbyt szeroka w proporcji do głębokości. Oczywiście można to skorygować poprzez zwężenie bazy. W zasadzie rozmawiamy o preferencjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież rozmawiamy o twoich profesjonalnych adaptacjach. Moja jest kiepska, amatorska albo i żadna. Ty zajmujesz się tym zawodowo i promujesz się na forum. Więc jak się promujesz to na całego.

Ja promuję swoje firmy na forum? Nawet nie wymieniam nazwy. Pokaż moje konkretne posty gdzie reklamuję swoje konkretne produkty i zachęcam do zakupu.

 

Ale mylisz pojęcia, ja nie twierdzę, że moja jest lepsza. Problem jest w tym, czy twoja jest tak wspaniała jak głosisz na forum.

 

Dyplomatycznie odpowiem, że do domu zapraszam znajomych. Więc z przykrością muszę stwierdzić, iż będziesz musiał się nacieszyć towarzystwem dzwoniących do ciebie audiofili.

Dodatkowo w dobrym tonie jest zapraszać do siebie a nie wpraszać się do cudzego domu. Mimo wszystko dziękuję za chęć bliższego poznania mojej osoby. Myślę że moje towarzystwo nie jest tym czego oczekujesz od życia. Na salonach nie bywam, zaś sprzęt z kategorii DIY (z którego masz w zwyczaju szydzić).

Znaczy nic nie masz, system typu Adam Słodowy, adaptacja zerowa, do siebie nie zaprosisz i chcesz oceniać moje dokonania na podstawie wykresu? To jest jakiś żart?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem eksperymenty u siebie z dyfuzorami z boku i wpływ jest znikomy .

 

Grzegorz, u mnie jest odwrotnie. Schroedery 2D najlepiej grają ustawione około 70-75cm poza linią głośników skręcone na zewnątrz jakieś 15 stopni. Tak, że kąt pomiędzy osią kolumn a linią wyznaczoną przez dyfuzory wynosi około 30 stopni. No i o dziwo sprawdza się ustawienie, w którym dyfuzory znajdują się w zasadzie na "wysokości" kolumn a nie wgłąb czy w stronę słuchacza. Ale to nie będzie żadna reguła, tylko wypadkowa charakterystyki konkretnego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Nie wiesz co to znaczy za mocny? Zerknij do słownika.

Nie rozumiem sformułowania " za mocny dźwięk "

Zbyt głośny , zbyt ofensywny , zbyt natarczywy to rozumiem , ale za mocny ...ni hu, hu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już nie wiem o co chodzi...,,za mocny dzwięk,,

zbyt głośny nie musi byc zaraz natarczywy czy ofensywny

może chodzi o dzwięk na ,, ryj ,, ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam ...wszystko krzywe ;)

 

Nie byłbym w stanie ogarnąć akustycznie twojego pokoju. Jest zbyt trudny do adaptacji. U mnie kolumny są tradycyjne a grają do "tyłu" przy tej akustycznej adaptacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

zbyt głośny  nie musi byc   zaraz natarczywy czy  ofensywny

Nie może być ...

 

 

 

 

Nie byłbym w stanie ogarnąć akustycznie twojego pokoju. Jest zbyt trudny do adaptacji. U mnie kolumny są tradycyjne a grają do "tyłu" przy tej akustycznej adaptacji.

;)))

U mnie bez skomplikowanej adaptacji wszystko gra z tyłu , nawet za oknem ;)

Wokal zaczyna się na wysokości Amplifona ..

Dlatego ocenianie ze zdjęcia , czy ktoś ma takie czy inne adaptacje jest zupełnie mylące .

Są pomieszczenia bez adaptacji w których gra lepiej niż w tych ze zrobioną akustyką .

Każde pomieszczenie jest inne i wymaga indywidualnego podejścia .

Wstawienie do mojego pomieszczenia nawet najlepszych klasycznych skrzynek kończy się najczęściej spektakularną porażką .

To tak ..dla oceniających ze zdjęć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt głośny nie musi byc zaraz natarczywy czy ofensywny

może chodzi o dzwięk na ,, ryj ,, ;-)

 

Dźwięk ofensywny to właśnie dźwięk na ryj. 90% audiofilów to uwielbia. Jest to spektakularne ale tylko na chwilę wg mnie. W klasyce, szczególnie w operze, to się nie sprawdza na dłuższą metę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.