Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

W takim razie to zwykła hucpa. Ale niczego innego się po Tobie nie spodziewałem.

Hucpolisz panie...

Umiesz merytorycznie odpowiedzieć , albo opowiedzieć o Sułku ?

Ja żadnej hucpy nie uprawiam , bo i po co ?

Sułka nie słuchałem i nie zamierzam , przy tej jakości wykonania i cenach nie jestem zainteresowany .

Opisz na czym polega magia tego producenta ...co takiego w nich jest , że kosztują tyle przy takim wykonaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat dt Sulka

"Pan Wiesław poszedł własną drogą. Otóż według niego zasadniczą sprawą, która ma wpływ na jakość dźwięku jest kierunkowość, rozumiana jako kierunkowość przewodnika, izolacji, wtyków audio i ich elementów. Nie można tej właściwości zmierzyć inaczej niż empirycznie. Jest to żmudna droga, ale efekty przerastają wyobraźnię przeciętnego melomana."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

cytat dt Sulka

"Pan Wiesław poszedł własną drogą. Otóż według niego zasadniczą sprawą, która ma wpływ na jakość dźwięku jest kierunkowość, rozumiana jako kierunkowość przewodnika, izolacji, wtyków audio i ich elementów. Nie można tej właściwości zmierzyć inaczej niż empirycznie. Jest to żmudna droga, ale efekty przerastają wyobraźnię przeciętnego melomana."

Fantastyka ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sułka nie słuchałem i nie zamierzam

Szczególnie wartościowe jest "nie zamierzam". Szkoda mojego czasu na rozmowę o produkcie z kimś, kto nie zamierza go wypróbować. Rozmowa o niczym.

 

Jeszcze o urodzie kabli: one służą do słuchania..... z mocnym akcentem na funkcję!

Jak chcesz piękne, to tego pięknego aż nadto i tanio:))

 

Fantastyka ;))))

W XIX wieku łodzie podwodne też były fantastyką, przynajmniej w czasie, kiedy Julius Verne pisał książkę o podmorskich żeglugach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Szkoda mojego czasu na rozmowę o produkcie z kimś

Może ktoś przeczyta uwierzy i kupi ;)

 

W XIX wieku łodzie podwodne też były fantastyką, przynajmniej w czasie, kiedy Julius Verne pisał książkę o podmorskich żeglugach...

Rozumiem , że za 100 lat kable SUŁEK będą latały w przestrzeni kosmicznej ?

Tymczasem raczej bujają w obłokach ;) absurdu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100 lat

Nie będzie ani Ciebie, ani mnie.

 

Za 100 lat nauczą się może używać internetu lepiej niż dziś. Już dzieci będą odróżniać sterowany hejt, od wymiany poglądów. Iplotkę od informacji.

 

Za 100 lat ludzie nie będą lepsi. Nie mam takiej nadziei, ale może mądrzejsi?

 

Za 100 lat wciąż będą poszukujący i zadowoleni. Ludzie o umysłach otwartych i inni w opozycji, których mi się nie chce opisywać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Szczególnie wartościowe jest "nie zamierzam". Szkoda mojego czasu na rozmowę o produkcie z kimś, kto nie zamierza go wypróbować. Rozmowa o niczym.

 

Jeszcze o urodzie kabli: one służą do słuchania..... z mocnym akcentem na funkcję!

Jak chcesz piękne, to tego pięknego aż nadto i tanio:))

 

W XIX wieku łodzie podwodne też były fantastyką, przynajmniej w czasie, kiedy Julius Verne pisał książkę o podmorskich żeglugach...

Tak, tylko Verne w swoich konceptach opisywał zasadę działania, hipotetyczny rodzaj napędu, sterowania itd. I te jego pomysły służyły póniejszym pokoleniom za motywacje do eksperymentów. Natomiast co stoi za Sulkiem? OK, załóżmy że gra świetnie jak twierdzisz, ale z czego to wynika? Stawiasz sprawę jakby Sulek odkrył jakieś nieznane zjawisko, zaprojektował jakiś nie znany stop - pomysł Verne był namaclany i jak pokazała przyszłość realny do stworzenia, a co takiego STWORZYŁ Sulek?

Pewnie zasłonisz się, tajemnice handlową itd. ale jakie jest zaplecze technologiczne Sulek, jaki park maszynowy? Śrubokręt, wiertarka i piwnica w bloku czy coś więcej? Ile lat doświadczenia, jakie patenty, publikacje, badania - cokolwiek co tłumaczyłoby cenę? Czy przewody czyli najważniejszy element są wytwarzane wg recepty Sulek czy korzysta z gotowych przewodów innych producentów, a Jego wkład ogranicza się do określenia kierunkowości kabla i opaski termokurczliwej? Czy ta firma posiada jakieś biuro chociaż, jakiś pracowników czy to całkowicie garażowa produkcja prowadzona przez jedną osobę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Tak, bo miedź nie została wybrana pod względem czystości, czyli 7N, 8N.

a jakby była wybrana względem czystości, to kierunkowość nie miałaby znaczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Oczywiście tak.

Czyli cały sekret i innowacyjne odkrycie Sulka sprowadza się do tego, że stosuje miedż niskiej jakości, bo wtedy (ponoć) słychać kierunkowość izolacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nadinterpretujesz kolejny raz, ale Tobie wolno więcej - jesteś przecież gospodarzem wątku:)

Przecież to było pytanie tylko... Spytałem o innowacje, technologie - napisałeś o stosowaniu miedzi niskiej czystości - myślałem, że jest coś więcej po prostu niż taka błaha sprawa, której "odkrycie" nie wymaga żadnego zaplecza technicznego ani maszynowego co mogłoby tłumaczyć wysoką cenę.

 

Jeśli są jakieś inne ciekawe rozwiązania to pisz, po prostu zdziwilo mnie to, że najpierw odkryto, że przewody miedziane o wyższej czystości brzmią lepiej, a Sulek odkrył, że właśnie te tańsze, latwiej dostępne o mniejszej czystości brzmią lepiej...

 

Jako gospodarz wątku mogę tyle co Ty - pisać nieskrepowanie. Nikt w tym wątku nie jest zbanowany przeze mnie - wszystkie bany nakłada moderacja . Jak tylko nie ma bluzgów na siebie i ekstremalnych offtopow to z mojej strony nic nie grozi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jako gospodarz wątku mogę tyle co Ty - pisać nieskrepowanie. Nikt w tym wątku nie jest zbanowany przeze mnie - wszystkie bany nakłada moderacja

Ładnie napisałeś.

Jeśli są jakieś inne ciekawe rozwiązania to pisz, po prostu zdziwilo mnie to, że najpierw odkryto, że przewody miedziane o wyższej czystości brzmią lepiej, a Sulek odkrył, że właśnie te tańsze, latwiej dostępne o mniejszej czystości brzmią lepiej...

Lepiej to wartościowanie - czy tak jest musi ocenić słuchający.

zdziwilo mnie to, że najpierw odkryto, że przewody miedziane o wyższej czystości brzmią lepiej, a Sulek odkrył, że właśnie te tańsze, latwiej dostępne o mniejszej czystości brzmią lepiej...

Dla mnie nie jest ten fakt przeszkodą. Jeśli droga Sułka daje lepsze efekty, to obiegowe twierdzenie, że czystość miedzi jest najważniejsza traci ważność.

Wiem, że moje (sulkowe) twierdzenie o kierunkowości jest w konflikcie z uznanym (czystość miedzi), ale efekt jest pozytywny. Idziemy pod prąd:))

Pewnie stąd tyle niezrozumienia i wrogości:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony czysto odsłuchowej to musi być mordęga. Słuchanie izolacji i wybór właściwego kierunku przewodnika w listwach z Castoramy to koszmar który musi kosztować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał zobaczyć tę listwę w środku. Czy są gdzieś zdjęcia jak wyglada rozbebeszona?

Czy kabele są kupowane od jakiejś firmy zewnętrznej czy to "ręczna" robota firmy Sulek?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie nie rozumiem tej fali krytyki...

Sułek po wielu eksperymentach "odkrył" na koniec, że zwykła, solidnie wykonana listwa fabryczna może nie zmieniać- nie psuć, tak jak robią to najczęściej specjalnie po to wykonywane garażowe potwory.

Jakąś teorię musiął dodać, bo przecież nikt nie zapłaci jawnie sporej kasy za oczywistą oczywistość, reset, przyznanie się do błędu i powrót do narmalności. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno zastrzeżenie. Jeżeli kierunkowość materiałowa jest tak bardzo istotna, to należało by stworzyć KOMPLETNY system z uwzględnieniem, w każdym jego elemencie, tej kluczowej kwestii. W innym przypadku to branie grubej kasy za cząstkową poprawę w zestawie - tak mi na logikę wychodzi.

Czekam więc na rozwój produktowy firmy "Sulek".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat dt Sulka

"Pan Wiesław poszedł własną drogą. Otóż według niego zasadniczą sprawą, która ma wpływ na jakość dźwięku jest kierunkowość, rozumiana jako kierunkowość przewodnika, izolacji, wtyków audio i ich elementów. Nie można tej właściwości zmierzyć inaczej niż empirycznie. Jest to żmudna droga, ale efekty przerastają wyobraźnię przeciętnego melomana."

 

Kur.a jego mać !!!

 

Przepraszam moderację i użytkowników - ale nie mogłem się powstrzymać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

8N

Tiaaa,

Jafi , proszę ..

Jakiej produkcji jest ta miedź ?

Przecież gołym okiem widać , że to są kable z metra , produkowane przez jakąś Telefonikę albo innego producenta .

Nikt domowym sposobem nie zrobi tak wyglądającego kabla w izolacji przemysłowej .

 

Kolejna bujda na resorach to ta kierunkowość ..jeżeli istotna jest kierunkowość izolacji ( bajka wyssana z palca ) to dlaczego nie ma znaczenia jakość obudowy listwy ?

Albo kierunkowość plastiku na niej ?

Wiesz gdzie został popełniony błąd ..trzeba to było włożyć w jakiś wąż ogrodowy i niezniszczalny oplot jak robią to inni producenci .

Wtedy " Bajki Grimma o kopciuszku Sułku " byłyby bardziej strawne dla audiofili.

Widzisz , rozebrałem ostatnio kilka topowych kabli i wiem z jakiego g....są robione .

Tylku kilku producentów ma faktycznie jakiś pomysł połączony z jakością wykonania.

99% manufaktur kablowych to tylko marketing i badziewny kabel OEM w ładnym oplocie .

 

 

 

Kur.a jego mać !!!

 

Przepraszam moderację i użytkowników - ale nie mogłem się powstrzymać

Moją zupełnie przerosły ..

I żeby nie było ...Pan Wiesław ma jakiś pomysł na kable i to jest fajne .

Gdyby miał 5 krotny narzut to kabel kosztowałby 1000 zł i byłoby OK.

A tutaj zastosowano " politykę wysokich cen " jak Verictum ...tzn. jak coś jest bardzo drogie tzn.z pewnością jest świetne . Marketingowy kruczek znany od dawna na rynku dóbr luksusowych .

Jak ktoś kupi to pośmiejemy się i zarobimy kupę kasy na jednym kabelku ...

post-59766-0-89833200-1494564993_thumb.jpg

post-59766-0-87488900-1494565003_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku , ja wierzę , że tam jest jakiś pomysł ...ale nie takie wykonanie i taaaakie ceny :(

 

Tak mi się skojarzyło ..

Lada w cenie 400 tys...

 

może tak być jak napisałeś ,, tam jest jakiś pomysł,, tyle że pomysł bierze w łeb jak widzisz takie

wykonanie i ceny....'' brzmieniowo'' te kable też niczym specjalny się nie wyróżniły - przynajmniej u mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Nie będzie ani Ciebie, ani mnie.

 

Za 100 lat nauczą się może używać internetu lepiej niż dziś. Już dzieci będą odróżniać sterowany hejt, od wymiany poglądów. Iplotkę od informacji.

 

Za 100 lat ludzie nie będą lepsi. Nie mam takiej nadziei, ale może mądrzejsi?

 

Za 100 lat wciąż będą poszukujący i zadowoleni. Ludzie o umysłach otwartych i inni w opozycji, których mi się nie chce opisywać...

Za 100 lat ludzie nadal będą wierzyć szamanom ..voo dooo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno zastrzeżenie. Jeżeli kierunkowość materiałowa jest tak bardzo istotna, to należało by stworzyć KOMPLETNY system z uwzględnieniem, w każdym jego elemencie, tej kluczowej kwestii. W innym przypadku to branie grubej kasy za cząstkową poprawę w zestawie - tak mi na logikę wychodzi.

Czekam więc na rozwój produktowy firmy "Sulek".

Jak mawia mój kolega, lepiej mieć złamaną jedną nogę niż dwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież gołym okiem widać , że to są kable z metra , produkowane przez jakąś Telefonikę albo innego producenta .

 

Ale to właśnie napisał. Że pomysł na kable nie polega na ekstremalnej czystości miedzi a na uwzględnieniu aspektu kierunkowości. Patent niewątpliwie działa, sposób rekonstrukcji głębi sceny jest spektakularny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kierunkowość plastiku na niej ?

Może obudowy listew też są słuchane pod tym kątem. To zwiększa mordęgę wyboru i automatycznie musi mieć wpływ na cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.