Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem nie było mnie wtedy u Rafała. Musisz to z nim ustalać. Najważniejsze, że żyjesz tym spotkaniem do dzisiaj.

Odcisnęło wyraźne piętno i z tego niezwykle się cieszę. Przecież nie każdy jest smakoszem SCREAMING EAGLE niektórym wystarczy zwykły jabcok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ja tym żyje,to ty masz jakąś traume,to ty mnie pozdrawiasz w klubie 16hz:)

To znaczy,że Piotr 112 stanął Ci w gardle,czy zauważyłeś, żebym Cię ostatnio zaczepiał?

Zresztą w większości wątków mam bany dzięki twojej uprzejmości:)

 

Także daj sobie spokój,ale dzrzwi dla Ciebie do mnie stoją otworem,zawsze możesz posłuchać blokowego granka:)

 

A i jabcoka też możemy łyknąć jak lubisz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dobra Panowie, koniec tej przepychanki, temat wątku jest znany - sprzęt audio czarno na białym.

Wyłapujemy tu urządzenia wykonane w błędzie ze sztuka, albo audio voodoo w szalonych cenach.

Natomiast NIE walczymy tu personalnie z osobami, które należą do branży a jedynie z produktami!

 

Odkąd na wokandzie znalazły sie ustroje akustyczne Szymona, nie zobaczyłem tu praktycznie żadnego wpisu który nie miałby na celu atak na Szymona, a nie na jego produkty...

Pytania Arcziego, sprowadzają sie do terminologii - co jak nazwać, co jest fraktalem, a co nie. Zgoda tyle, ze nazwy wszystkich ustrojów akustycznych sa bardzo umowne, z prostej przyczyny tłumią rozpraszają itd. Cecha która jest dominująca powinna determinować nazwę. Ale nie do końca zasadne jest czepianie sie czy coś jest pochłaniaczem czy rozpraszaczem jeżeli pełni obie funkcje równocześnie. Co jest fraktalem, a co nie - moze zamiast tworzyć na nowo filozofię, sprawdźmy co zwyczajowo przyjęło się w sprzedaży jako fraktal, porównajmy produkty innych firm i sprawdźmy czy znacząco odbiegają konceptem od tego co Szymon nazwał fraktalem?

Bo gdyby sie tak czepiać to pojęcie kwadrat czy trojkat jest czysto abstrakcyjnym tworem nie mającym odzwierciedlenia w rzeczywistości - nie ma idealnego kwadratu w realnym świecie, to jedynie pewna matematyczna koncepcja.

 

Prośba Arcziego o pomiary do Szymona. Arczi spytałeś raz, drugi, trzeci - Szymon nie chce Ci ich udostępnić i to jego sprawa. Dam Ci radę, kiedyś chcialem stuningować Proac studio 100, projekt modyfikacji wrzucił na forum Mcgyver. Zrobił to za free, ale oczywiscie zostal zjechany ze promuje swoje produkty i ze ogólnie jest debilem bo Proacow sie nie poprawia, a On wszystko tylko spieprzył.

Nie wiedząc która teza jest sensowna, zrobilem klona proacow w mocniejszej obudowie i ze zwrotnica mcgyvera. Mając w jednym pokoju oryginał i klona ze zmieniona zwrotnica mogłem na własne uszy przekonać sie co gra lepiej.

Wystarczy wiec że zanabedziesz interesujący Cię ustrój i go pomierzysz. Zauważ, że od początku tego wątku to rzucający oskarżania na daną markę ma obowiązek wykazać co w niej jest spartolone, a nie producent ma odrzucać hipotetyczne wady swych sprzętów.

 

Podsumuwujac, czy sie komuś podobają te ustroje czy nie, ja nie widzę za bardzo zasadaności umieszczania ich w tym wątku. Materiałowo i uwzględniając cenę obróbki Hi Aro wyliczył na 1/4 ceny - osobiście nie za bardzo wierzę by jego kalkulacje byly trafne, ale nawet wtedy jak dodamy koszt robocizny, malowania, transportu, a następnie marże producenta i marże sprzedawc, doliczymy 23VAT to z 5 tysi robi sie 15-20. W porównaniu do słynnej juz listwy na V czy na S gdzie koszty materiału wahają sie w granicy kilku stówek, a marże tysiącach procent nie widzę tu nadużycia w zbytnim wywindowaniu ceny które mogłoby klasyfikować ten produkt do umieszczenia w tym wątku. Jesli chodzi o pomiary, ani producent, ani oponenci nie chcą/nie sa w stanie ich tu wrzucić wiec nie wiem na jakiej podstawie wyciągane sa wnioski ze produkt nie dziala zgodnie z deklaracja producenta?

 

Co do Szymona, mógłby grzeczniej odpowiadać oponentom i tego bym sobie życzył od niego w tym wątku. Ja na jego miejscu nie udostępnionym tu pomiarów czegokolwiek, bo wiązałby się to z odpieraniem krytyki internetowych mędrków, ale to już jego sprawa.

 

Mam nadzieję, że dopóki nie dojdziecie do pomiarów ustrojów/materiału z ktorego jest zrobiony przestanie się w tym watku wałkować ten temat.

========================

 

Ostatni zgodny z tematem watku wpis należy do Pmcomp i przedstawia ciekawy "bufor" zasilania :-). Upchać ten kłębek kabli w drewnianym pudełeczku i podłączyć jakies mocne końcówki mocy to prosić sie pożar moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upchać ten kłębek kabli w drewnianym pudełeczku i podłączyć jakies mocne końcówki mocy to prosić sie pożar moim zdaniem.

 

A o co w ogóle chodzi w tym buforze? Czy te białe paski na dole to są jakieś układy filtrujące? Do niczego to nie jest podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

A o co w ogóle chodzi w tym buforze? Czy te białe paski na dole to są jakieś układy filtrujące? Do niczego to nie jest podobne.

Cholera wie, cos musiał tam wkleić, żeby nie bylo że same audiosfilskie powietrze tam siedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do słynnej juz listwy na V czy na S gdzie koszty materiału wahają sie w granicy kilku stówek, a marże tysiącach procent

Chcesz porozmawiać na temat listwy na S, czy utrwalasz tylko stereotyp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Chcesz porozmawiać na temat listwy na S, czy utrwalasz tylko stereotyp?

Nie dzieki, widzialem, macalem, sluchalem - zdanie mam wyrobione bo mój znajomy je kupił - On jest zadowolony to najważniejsze.

 

W Sulku (podaje za Twrocą) liczy sie kierunkowość izolacji, termokurczliwych opasek, wygzanie izolacji itd. I (tak sadzę) za to sie płaci, natomiast materiałowo to szalu nie ma (moim zdaniem).

P.S. Czemu jak tylko padło, że na "S" i przesadzona wartość oraz marża w tysiącach procent to od razu skojarzyłeś, że chodzi o Sulka -rozumiem ze piszesz o produkcie którym handlujesz? Ciekawe ze od razu skojarzyles, a przecież mogłem pisac o Siltechu też... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, cos musiał tam wkleić, żeby nie bylo że same audiosfilskie powietrze tam siedzi.

 

Ale ciekawe co to jest. Próbowałem zabaw z kondensatorami o dużej pojemności podłączanymi bezpośrednio do listwy, takimi przemysłowymi. To się zupełnie nie sprawdzało, powodowało straszne pogrubienie dźwięku. Same rezystory nie mają sensu. Czyli co nam pozostało, cewki? Chyba też nie. Z wyglądu to coś wygląda na coś w rodzaju płaskiego mikrokondensatora foliowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzieki, widzialem, macalem, sluchalem - zdanie mam wyrobione bo mój znajomy je kupił - On jest zadowolony to najważniejsze.

 

W Sulku (podaje za Twrocą) liczy sie kierunkowość izolacji, termokurczliwych opasek, wygzanie izolacji itd. I (tak sadzę) za to sie płaci, natomiast materiałowo to szalu nie ma (moim zdaniem).

P.S. Czemu jak tylko padło, że na "S" i przesadzona wartość oraz marża w tysiącach procent to od razu skojarzyłeś, że chodzi o Sulka -rozumiem ze piszesz o produkcie którym handlujesz? Ciekawe ze od razu skojarzyles, a przecież mogłem pisac o Siltechu też... ?

Albo Synergistic Research :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Chcesz porozmawiać na temat listwy na S, czy utrwalasz tylko stereotyp?

Ja chcę porozmawiać o listwie na S i V również .

Koszt wykonania listwy V

Gniazda 5 x 125 zł brutto = 750 brutto

Drut niech będzie jakiś super srebro - 2 metry x 200 zł = 400 zł

Wykonanie obudowy maks . 500 zł

Gniazdo IEC - 200 zł

 

Razem 1850 zł brutto - cena sprzedaży 22 000 zł ....ile to narzutu ?

 

Głośniki YB ..koszt samych głośników 8000-9000 zł plus zwrotnica 1000-1500 zł - razem ponad 10 000 zł

Do tego obudowa kosztująca 40 razy tyle co listwa V ..

Cena sprzedaźy 23 000 zł !!!

 

Proszę o podanie kosztów materiałów listwy S .

Tylko proszę nie pisać o wkładzie intelektualnym , poniewaź zrobienie dobrych głośników wymaga znacznie więcej wiedzy doświadczenia i pracy niż poskręcanie kilku kabelków ....

post-59766-0-41474200-1494526304_thumb.jpg

post-59766-0-55989700-1494526450_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygzanie izolacji itd.

Wygrzanie izolacji?

Zabawne. Gdzie to przeczytałeś?

 

P.S. Czemu jak tylko padło, że na "S" i przesadzona wartość oraz marża w tysiącach procent to od razu skojarzyłeś, że chodzi o Sulka? Moze pisalem o Siltechu?

Bo jeden z interlokutorów w tym i innych wątkach bardzo stara się ośmieszyć markę Sulek. Jakoś tak szczególnie i bezinteresownie mu na tym zależy...

Była misja Ayon, teraz Sulek. Misjonarz taki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Ja chcę porozmawiać o listwie na S i V również .

Koszt wykonania listwy V

Gniazda 5 x 125 zł brutto = 750 brutto

Drut niech będzie jakiś super srebro - 2 metry x 200 zł = 400 zł

Wykonanie obudowy maks . 500 zł

Gniazdo IEC - 200 zł

 

Razem 1850 zł brutto - cena sprzedaży 22 000 zł ....ile to narzutu ?

 

Głośniki YB ..koszt samych głośników 8000-9000 zł plus zwrotnica 1000-1500 zł - razem ponad 10 000 zł

Do tego obudowa kosztująca 40 razy tyle co listwa V ..

Cena sprzedaźy 23 000 zł !!!

 

Proszę o podanie kosztów materiałów listwy S .

Tylko proszę nie pisać o wkładzie intelektualnym , poniewaź zrobienie dobrych głośników wymaga znacznie więcej wiedzy doświadczenia i pracy niż poskręcanie kilku kabelków ....

Nie zanizaj wartości użytych elementów - nie policzyłeś listwy laczeniowej na śrubki - koszt 3x5 zł. Osobiście uwazam, że wsadzenie calkiem solidnych gniazd (furutecha chyba?) mija się z celem gdy 5 cm dalej łączy się przewody w taki sposób. Ale Oczywiscie taki sposób wygrał w odsłuchach, bo nie wierzę, że wplyw na dźwięk tej złączki byl mniejszy niz kierunkowość izolacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proszę nie pisać o wkładzie intelektualnym , poniewaź zrobienie dobrych głośników wymaga znacznie więcej wiedzy doświadczenia i pracy niż poskręcanie kilku kabelków ....

 

Nie wiem czy tak do końca jest, bo o ile wiem, to głośniki udały Ci się znacznie bardziej niż kabelki;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wygrzanie izolacji?

Zabawne. Gdzie to przeczytałeś?

 

Jakiś test połączony z wywiadem Sulka. Producent uwzględnia przy projektowaniu kabli kierunkowość przewodu, izolacji i w zasadzie wszystkiego. Wygrzaną izolacje poznasz po długopisie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

Oj szafować takimi stwierdzeniami bym nie chciał.

Chciałem napisać bardzo rzeczowo, ale nie moja rola w pisaniu poradników.

Prawda jest taka, że te pomieszczenie może grać rewelacyjnie i tylko dobrze.

Kwestia jak poradzono sobie z rezonansami. Mimo że szymon naciąga parametry tych QRD2D to i tak kawał fajnego panelu. Czy wartego 20k zł za sztukę nie mi oceniać.

Wiesz cała rzecz polega na tym, że w adaptacji pewnych kwestii nie widać a pomiary mówią dużo.

Ciężko stwierdzić, czy przysłowiowe "wtopy" to tylko te co widać, czy są jeszcze jakieś.

No ale na to odpowiedziały by pomiary.

 

Pamiętasz jak gdzieś tak 2 lata temu w zakładce akustyka napisałem do Ciebie że jesteś

mocny w te klocki...wtedy odpisałeś że chyba żartuję....nie żartowałem wtedy i nie żartuję teraz

.....chciałbym abyś zrozumiał mój tok myślenia....jest bardzo prosty

uważam że Rafał ma jeden z najlepszy dzwięków w Polsce....zadałem pytanie czy ktoś zna lepszy

nie padła żadna odpowiedz....może Ty znasz jakiś? - mam na mysli system w pokoju do 20m2

opinia ludzi którzy byli u Rafała i słuchali jest bardzo pozytywna...więc tak stwierdziłem

wcale nie trzeba byc doskonałym aby stwierdzić że jest się najlepszym

ta doskonałość to brak jakichkolwiek błędów...Rafał nie musi mieć świadomości że jego pokój

jest doskonały ale może mieć pewność że jest najlepszy

lubię dawać przykłady ze sportu, akurat ten mi przyszedł do głowy

 

kiedyś w dżudo był taki zawodnik Yasuhiro Yamashita, zdobywając złoty medal olimpijski - miał kontuzję nogi

pomimo tego że utykał pokonał wszystkich przed czasem...nie twierdzę że Rafał to Yamashita ;-)

...ale też nie ma sobie równych - do 20m2...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Kręć, lutuj dalej Neotecha, żeby ci tylko czasu na rower wystarczyło:)

Neotecha skręciłem przed sezonem , teraz mogę kręcić na rowerze i wkurzać Pana Jafiego ;)

Zresztą Neotech to top hi-end przy Helum Kable , które siedzi w kablach Sułek ...

 

 

 

Nie wiem czy tak do końca jest, bo o ile wiem, to głośniki udały Ci się znacznie bardziej niż kabelki;-)

Skąd wiesz skoro , ani tego , ani tego nie słuchałeś ..???

Pozdrów przekręta na R...co specjalnie źle polutował mi taniego Neotecha.

Dzięki Bogu resztę sam lutowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś test połączony z wywiadem Sulka

Proszę byś go odnalazł i przytoczył tu na forum. Inaczej Twój wpis jest z księżyca...

Wygrzaną izolacje poznasz po długopisie...

Tu kończy się Twoja wola rozmowy na temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Neotech to top hi-end przy Helum Kable , które siedzi w kablach Sułek ...

Neotechem zajmowałem się około 5 lat temu i....

uważam, że to droga do nikąd.

wkurzać Pana Jafiego ;)

Nie takie proste. Schlebiasz sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Proszę byś go odnalazł i przytoczył tu na forum. Inaczej Twój wpis jest z księżyca...Tu kończy się Twoja wola rozmowy na temat...

Ok postaram sie to znaleźć, jutro poszperam w necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast gadać , niech posłuchają

 

Też bym chciał posłuchać. A w szczególności tych kolumn, widziałem je na zdjęciach w tym wątku. Zarąbiste są, widać że muszą mieć potężne dmuchnięcie. Mnie to by kobita z domu wygnała jakbym takie wstawił do salonu. Ech, ona nie ma zupełnie poczucia humoru...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Byłbym zapomniał: musisz to jeszcze udowodnić...

Nie mam takiej potrzeby ;)

Nie muszę już niczego udowadniać .

 

A byłbym zapomniał ;)

Może Ty udowodnisz , że listwa S jest więcej warta niż 200 zł ?

 

Rafał to Yamashita

Rafał to polski Janosik , nie jakiś japoński wypierdek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zanizaj wartości użytych elementów - nie policzyłeś listwy laczeniowej na śrubki - koszt 3x5 zł. Osobiście uwazam, że wsadzenie calkiem solidnych gniazd (furutecha chyba?) mija się z celem gdy 5 cm dalej łączy się przewody w taki sposób. Ale Oczywiscie taki sposób wygrał w odsłuchach, bo nie wierzę, że wplyw na dźwięk tej złączki byl mniejszy niz kierunkowość izolacji.

Akurat skręcanie to nie jest zły pomysł. Lutowanie wcale nie jest lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie musi mieć świadomości że jego pokój

jest doskonały ale może mieć pewność że jest najlepszy

 

Następny wiedzący z obrazka. I pisze to stary forumowicz. Czarno na białym - przesądzone. Ehh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd na wokandzie znalazły sie ustroje akustyczne Szymona, nie zobaczyłem tu praktycznie żadnego wpisu który nie miałby na celu atak na Szymona, a nie na jego produkty...

 

Wydaje mi się, że dość rzeczowo podszedłem do sprawy. Jak wspomniałem sama osoba szymona jest mi obojętna. Ale naciągane dane produktów, kryptoreklama, błędy które były już wspomniane kilka stron wcześniej i najlepsza adaptacja w okolicy bez pomiarów powodują, że rodzimy producent wszedł tutaj na tapetę. Wiesz tutaj już bardzo blisko do cudownej listwy.

 

Pytania Arcziego, sprowadzają sie do terminologii - co jak nazwać, co jest fraktalem, a co nie. Zgoda tyle, ze nazwy wszystkich ustrojów akustycznych sa bardzo umowne, z prostej przyczyny tłumią rozpraszają itd. Cecha która jest dominująca powinna determinować nazwę. Ale nie do końca zasadne jest czepianie sie czy coś jest pochłaniaczem czy rozpraszaczem jeżeli pełni obie funkcje równocześnie. Co jest fraktalem, a co nie - moze zamiast tworzyć na nowo filozofię, sprawdźmy co zwyczajowo przyjęło się w sprzedaży jako fraktal, porównajmy produkty innych firm i sprawdźmy czy znacząco odbiegają konceptem od tego co Szymon nazwał fraktalem?

Bo gdyby sie tak czepiać to pojęcie kwadrat czy trojkat jest czysto abstrakcyjnym tworem nie mającym odzwierciedlenia w rzeczywistości - nie ma idealnego kwadratu w realnym świecie, to jedynie pewna matematyczna koncepcja.

 

Tutaj się nie zgodzę, innym rodzajem dyfuzora jest dyfuzor fraktalny a czym innym dyfuzor 2D. Dwa różne produkty o dość różnych możliwościach.

 

Prośba Arcziego o pomiary do Szymona. Arczi spytałeś raz, drugi, trzeci - Szymon nie chce Ci ich udostępnić i to jego sprawa. Dam Ci radę, kiedyś chcialem stuningować Proac studio 100, projekt modyfikacji wrzucił na forum Mcgyver. Zrobił to za free, ale oczywiscie zostal zjechany ze promuje swoje produkty i ze ogólnie jest debilem bo Proacow sie nie poprawia, a On wszystko tylko spieprzył.

Nie wiedząc która teza jest sensowna, zrobilem klona proacow w mocniejszej obudowie i ze zwrotnica mcgyvera. Mając w jednym pokoju oryginał i klona ze zmieniona zwrotnica mogłem na własne uszy przekonać sie co gra lepiej.

Wystarczy wiec że zanabedziesz interesujący Cię ustrój i go pomierzysz. Zauważ, że od początku tego wątku to rzucający oskarżania na daną markę ma obowiązek wykazać co w niej jest spartolone, a nie producent ma odrzucać hipotetyczne wady swych sprzętów.

 

Przecież tutaj nie ma żadnych hipotetycznych wad, tylko konkretne problemy o których wspomniałem i powiedziałem. Owszem są one trudniejsze do wytknięcia, bo nie są to poplątane kable za 100 tyś zł. i nie widać ich na pierwszy rzut oka. Mimo wszystko cena 3 dyfuzorów która miała by oscylować w okolicy 60 tyś. i licząc resztę zabawek wedle takiej wyceny to za tą adaptację trzeba będzie położyć 150 kzł. Więc mimo wszystko jak dla mnie kot w worku, za grubą kasę, z błędami o których wspominałem, powoduje że jest o czym rozmawiać. Dodatkowo oliwy do ognia dolewa sposób w jaki podchodzi do tematu producent.

 

Jesli chodzi o pomiary, ani producent, ani oponenci nie chcą/nie sa w stanie ich tu wrzucić wiec nie wiem na jakiej podstawie wyciągane sa wnioski ze produkt nie dziala zgodnie z deklaracja producenta?

 

Prostej dyfuzor QRD jest matematyczną koncepcją wedle której się wylicza. Skoro zostało powiedziane co zostało wyliczone i co się nie zgadza. Pasmo z góry i dołu naciągane. No i tutaj producent milczy jak grób.

 

Na moje oko problem leży tutaj w bajkopisarstwie, naciąganiu rzeczywistych parametrów, w popełnionych błędach a to wszystko okraszone mimo wszystko wysoką ceną. No i mało przyjaznym podejściem producenta. Jak popatrzysz że producent wykręca się jak może, to każdy ma poczucie że coś jest nie tak.

Pamiętasz jak gdzieś tak 2 lata temu w zakładce akustyka napisałem do Ciebie że jesteś

mocny w te klocki...wtedy odpisałeś że chyba żartuję....nie żartowałem wtedy i nie żartuję teraz

.....chciałbym abyś zrozumiał mój tok myślenia....jest bardzo prosty

uważam że Rafał ma jeden z najlepszy dzwięków w Polsce....zadałem pytanie czy ktoś zna lepszy

nie padła żadna odpowiedz....może Ty znasz jakiś? - mam na mysli system w pokoju do 20m2

opinia ludzi którzy byli u Rafała i słuchali jest bardzo pozytywna...więc tak stwierdziłem

wcale nie trzeba byc doskonałym aby stwierdzić że jest się najlepszym

ta doskonałość to brak jakichkolwiek błędów...Rafał nie musi mieć świadomości że jego pokój

jest doskonały ale może mieć pewność że jest najlepszy

lubię dawać przykłady ze sportu, akurat ten mi przyszedł do głowy

 

Na początek dziękuję za komplement, ale zdania nie zmieniam :).

 

Co do dźwięku wiesz, ciężko mi się wypowiedzieć wynika to z tego, że wielu mimo wszystko słucha oczami i czasami jedno przesądza drugie.

Ale tak jak wspomniałem, przy tej ilości pracy na pewno pomieszczenie odstaje na plus jeśli chodzi o średnią i tu nie ma co dyskutować. Bo bądź co bądź jest tego "troszkę" więcej niż dwa panele z wełny mineralnej :).

Temat myślę jest dość mocno przewałkowany. Kto chciał, przeczytał i sam sobie może wyrobić zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej potrzeby ;)

Nie muszę już niczego udowadniać .

W takim razie to zwykła hucpa. Ale niczego innego się po Tobie nie spodziewałem.

Hucpolisz panie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.