Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tak posiadam takie umiejętności, sam zrobiłem Pass-y, stałem i ...... A przypomniałeś mi o czymś, jak wyzwanie? Jesteś gotów.

Pewnie kiedy mam przyjechać na odsłuch i pomiary?

Doczekamy się wyceny Jacka i Placka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij 15 letnich kloców lego.

Pamiętam, po odsłuchu u Ciebie będzie rewizyta. Mogę nawet zabrać Revoxa z 1983 roku.

Dalej czekamy na wycenę wkładu materiałowego i kosztów robocizny w/w ustroi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę nawet zabrać Revoxa z 1983 roku.

 

I znów nie pamiętasz, przywieź Ampligo. To mi obiecałeś kilka stron wcześniej.

 

Dalej czekamy na wycenę wkładu materiałowego i kosztów robocizny w/w ustroi.

Ale w zaprezentowanej jakości wykonania? Z tymi dziurami i celulitem? Nie śmiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów nie pamiętasz, przywieź Ampligo. To mi obiecałeś kilka stron wcześniej.

Gdzie mam przywieźć monobloki w tą komórkę pod schodami? Przecież Ty nie masz systemu to gdzie będziemy słuchać,chyba w kuchni :)

Zaprezentujesz swoją koncepcję brzmienia a podczas rewizyty ja zaprezentuję swoją. Będziesz miał szansę popisać się własnymi osiągnięciami w pełnej krasie. Całość wizyt szczegółowo opiszę na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko może być w kuchni, wiem że jak Ty zestroisz ten zestaw to zagra nawet w shed-zie na tyłach domu ;).

 

Dobra koniec tych uprzejmości, @szymon1, napisz coś merytorycznego. Skoro udzielasz się na forum non-profit, to wytłumacz mi proszę o co chodzi z tymi "filtrami grzebieniowymi"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

@plastik1989

1. Nie przekręcaj mojego nika, please.

 

To jest wlasnie kwintetesencja Twojej osoby - musisz sie do czegoś przyczepić, nawet jesli to głupie albo nie ma sensu... Skoro tak bardzo ubodło Cię pominięcie kreski miedzy "Hi" i "aro" to moze daruj sobie ten watek, bo wydajesz sie zbyt przewrażliwiony by w spokojnej atmosferze prowadzić jakakolwiek dyskusję.

 

Zarzucasz Szymonowi brak konkretów, a gdzie są Twoje? Czysto hipotetyczne wyceny wzięte z kapelusza? Wklejenie jako przyklad zle zmontowanego wzmaniacza amplifona, a z wzór stawienie Fezza?

Jesteś tak cięty na Szymona, ze pojawiasz sie w kazdym miejscu gdzie On i w ciemno zawsze musisz napisać odwrotność jego tez, nawaet jesli są bezsensu. Później dorabiasz do tego kretyńskie ideologie i idziesz w zaparte i tak w kazdym wątku.

 

Jesteś hobbystą, to proszę bardzo podaj jak zrobić ustroje audio, gdzie zlecić, ile to wyjdzie itd. Z kolei jesli bys chciał zarabic na tym, to czemu nie? Możesz tez zrobić to za kasę, ja nie widzię w tym absolutnie niczego złego ze ktoś weźmie pieniądze za swój czas, pracę, wiedzę. Tak jak mówiłem trzech klientów z samego Krakowa już masz.

 

No i nadal czekam na Twój kometarz odnośnie parawanów audio - u Szymona dostrzegasz brzydką Twoim zdaniem fakturę lakieru, a w parawanach zastrzeżeń brak? Dobrze wszyscy wiemy czemu - bo to nie produkt Szymona, gdyby byl jego jechał bys po tej kuriozalnej produkcji najgłośniej, po prostu "źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz".

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi @plastik1989,

nie wiem o czym piszesz. O jakiej "nagonce" na szanownego @szymon1-a. Nie będzie dla Ciebie problemu odnalezienie miejsc gdzie piszę na przekór rzeczonemu. Czy piszę w wątku o kolumnach życia, gdzie wyśmiewa. Czy piszę cokolwiek w zakładce "Akustyka", jak wyśmiewa stosowanie wełny mineralnej. Czy piszę w coś w wątkach o Lampizatorze. Podaj przykłady, jeżeli nie, to konfabulujesz aby mnie zdyskredytować. Karane punktami regulaminowymi.

 

Ja nie muszę niczego udowadniać! Wycenę zawyżoną już podałem, rozumiem że dla Ciebie jest nie realna bo nie masz do czynienie z firmami produkcyjnymi. Nic na to nie poradzę.

 

Możesz tez zrobić to za kasę, ja nie widzię w tym absolutnie niczego złego ze ktoś weźmie pieniądze za swój czas, pracę, wiedzę. Tak jak mówiłem trzech klientów z samego Krakowa już masz.

 

Nie pamiętasz, co napisałem wcześniej, już kilkanaście razy. Nie interesuje mnie ten rynek. Zarabiam na tym co lubię, nisko seryjna produkcja, wdrożenia nowych urządzeń nic sztampowego, campery.

 

bo to nie produkt Szymona

Ja nie wiedziałem że produkt ze zdjęcia jest @szymon1. Poważnie. Szukałem coś apropos obróbki CNC i mi to wpadło w łapki. Celowo nie wiązałem w/w zdjęcia aby nie posądzać bezpodstawnie. Przypominały mi, lecz pewności nie miałem.

 

P.S.

Widzę to co widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko może być w kuchni, wiem że jak Ty zestroisz ten zestaw to zagra nawet w shed-zie na tyłach domu ;).

 

Dobra koniec tych uprzejmości, @szymon1, napisz coś merytorycznego. Skoro udzielasz się na forum non-profit, to wytłumacz mi proszę o co chodzi z tymi "filtrami grzebieniowymi"?

 

Czy to ja czasem nie z tobą darłem koty kiedyś nt. kulkowych podstawek pod sprzęt audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

@plastik1989, Podaj przykłady, jeżeli nie, to konfabulujesz aby mnie zdyskredytować. Karane punktami regulaminowymi.

 

Ja nie muszę niczego udowadniać!

 

A ja muszę? Jeszcze raz Ci to napiszę - nie podoba Ci się ten wątek, boli Ci brak kreseczki w Twoim nicku, żądasz dowodów, czujesz sie pomawiany - to po prostu tu nie pisz.

 

Skoro już piszesz, to wiedz że nie pisze się tu by atakować użytkowników których nie lubimy, tylko krytykujemy urządzenia. I nie robimy tego wybiórczo tylko dlatego, ze produkuje je osoba do której mam żal o coś...

Wypowiedziałeś się merytorycznie o ustrojach Szymona, Twoja krytyka opiera sie głównie o brzydka fakturę lakieru - przynajmniej ze zdjęcia bo na żywo nie widziałeś. Natomiast skoro znasz sie na akustyce napisz cokolwiek o parawanach, prosi Cię o to kilku użytkowników w tym ja. Podziel się wiedzą, udzielasz sie tu, jestes hobbystą i znasz się na tym więc w czym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast skoro znasz sie na akustyce napisz cokolwiek o parawanach, prosi Cię o to kilku użytkowników w tym ja.

O parametrach już zostało wszystko napisane. Jeden z kolegów podał wszystkie szczegóły. Ja się nie mogłem odezwać, jak wiesz:)

 

żądasz dowodów,

skoro mi to zarzucasz, że piszę wszędzie na przekór @szymon1, bo tak nie jest, to podaj przykłady.

 

Skoro już piszesz, to wiedz że nie pisze się tu by atakować użytkowników których nie lubimy, tylko krytykujemy urządzenia.

Ja nie krytykuję @szymon1, tylko to co jest na stronie. Krytykuję kreatywny marketing, krytykuję stosowanie sztampowych rozwiązań bez zrozumienia, krytykuję jakość wykonania, która jest słaba. Skoro widać jakość malowania na tak słabej jakości zdjęciach, to jak to wygląda na żywo? @szymon1 pisał o niezrównanej jakości wykonania, precyzji, wskazałem zupełnie coś innego.

 

Podziel się wiedzą, udzielasz sie tu, jestes hobbystą i znasz się na tym więc w czym problem?

 

Wszystko w swoim czasie. Muszę komórkę na ziemniaki skończyć. Potem podzielę się wszystkim co zrobię. Nawet podzielę się plikami do zlecenia obróbki CNC na to co zrobię, a zrobię to sam, również obróbkę CNC. Nie zależy mi na tym, będziesz mógł sobie sam zlecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

O parametrach już zostało wszystko napisane. Jeden z kolegów podał wszystkie szczegóły. Ja się nie mogłem odezwać, jak wiesz:)

 

 

skoro mi to zarzucasz, że piszę wszędzie na przekór @szymon1, bo tak nie jest, to podaj przykłady.

 

 

Ja nie krytykuję @szymon1, tylko to co jest na stronie. Krytykuję kreatywny marketing, krytykuję stosowanie sztampowych rozwiązań bez zrozumienia, krytykuję jakość wykonania, która jest słaba. Skoro widać jakość malowania na tak słabej jakości zdjęciach, to jak to wygląda na żywo? @szymon1 pisał o niezrównanej jakości wykonania, precyzji, wskazałem zupełnie coś innego.

 

 

 

Wszystko w swoim czasie. Muszę komórkę na ziemniaki skończyć. Potem podzielę się wszystkim co zrobię. Nawet podzielę się plikami do zlecenia obróbki CNC na to co zrobię, a zrobię to sam, również obróbkę CNC. Nie zależy mi na tym, będziesz mógł sobie sam zlecić.

OK, daj znać jak już skoczysz z tymi pyrami.

No i poproszę już n-ty raz co z tym parawanem? Widzisz tam jakies zastrzezenia odnośnie wykonania lub samego konceptu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tam jakies zastrzezenia odnośnie wykonania lub samego konceptu?

Odnośnie wykonania nie widzę niczego, odnośnie konceptu jak to koncept. Aby zaistnieć na tym rynku nie można myśleć sztampowo. Trzeba się czymś wyróżniać. Należy pamiętać że nie każdy chce mieć w salonie ciężką adaptację. Zawalone ściany , sufit i sprężyny w podłodze. Wielu osobom podoba się minimalistyczny koncept w odniesieniu do pomieszczenia.

 

A jak ze skutecznością, nie wiem, ale mnie by to nie zadowoliło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm. Koncept pomieszczenia to jest temat. Nawiążę do pomieszczenia Rafała. Muzycznie 1000%. I tu mój salon z kornikowym sprzętem, systemem kina domowego ustawionym wzdłuż i audio w poprzek, kolekcją butelek pod puzonem jest ... inny. Zywy. Jest na czym zawiesić wzrok. Podobnie jak na koncercie np. moich big bandów. Gdzie niewymierną przyjemność sprawia ... ogladanie. Taki bonus do dźwięku. A może odwrotnie? Audio to bonus do oglądania? A u Rafała oglądania ... ni ma. Pełna stuprocentowa koncentracja na muzyce.

Stawiam pytanie ... czy to nie jest męczące na dłuższa metę? Czy te milionprocentowe wrazenia sluchowe rekompensują "brak" wzrokowych? U mnie mogę odwrócić wzrok na obrazek, na trabkę, na kominek, na kota który przyjdzie. U Rafała z fractala na kolumny i znowu na rozpraszacz albo pułapkę. Nuda.

 

Do czego dążę? Ano do niczego. Wkładam kij w mrowisko. To nie jest sala kinowa gdzie musi być czarno i ciemno i pełna komcentracja na treści filmu, obrazie i dźwięku. Jaka powinna być sala audio? Taka sterylna (w dobrym slowa znaczeniu) jak u Rafała czy taki pierdolnik i misz masz jak u mnie?

 

Bo jako pokój do słuchania muzyki to u Rafała jest na maxa super. Nie wiem, nie słuchalem tam dłużej. Jest niedługo szansa, że zobaczę jak to jest. Może moje przemyślenia będą inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, co Ty byś zrobił bez możliwości ciągłego dłubania. Gdy zestawisz sprzęt na setkę, wylądujesz u psychoanalityka. I mówię to ja, bywający u ciebie kompan od dobrej (nie mylić z jakimkolwiek kolorem jasia) "łychy".

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś akustyka to ulubiony temat, więc dorzucę kolejnego gniota.

Panele akustyczne QRD są bardzo popularne, programy do symulacji są dostępne w sieci za free i ich wysyp jest jak pieczarek.

Producent, jak widać ze zdjęcia nie przyłożył się jakościowo. Tolerancja wymiarowa mniej niż żadne, pewnie plotery są na prętach gwintowanych z Castoramy i prowadnicach od szuflad:).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I o zgrozo, wielowymiarowy celulit, może są produkowane na polach pomarańczy w Hiszpanii. A może to zamierzone i pomierzone działanie? Nie wiem.

 

Producent może tu zagląda, więc udzielę darmowej porady. Aby nie robić pomarańczowej skórki farbą emulsyjną akrylową (tą z Mrówki), należy zastosować obrotnicę i pochylić dysze 2-3 stopnie od osi prostopadłej. Potem kilka prób i będzie git, przynajmniej w tej materii.:)

Teraz najlepsze. Pan hi-aro totalnie się SKOMPROMITOWAŁ ponieważ przedstawiony na zdjęciu ustroj nie jest mojej produkcji!

U mnie środki są wypukłe a nie wklęsłe.

Jelonek hi-aro jechał po obcym ustroju buahahahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, co Ty byś zrobił bez możliwości ciągłego dłubania. Gdy zestawisz sprzęt na setkę, wylądujesz u psychoanalityka. I mówię to ja, bywający u ciebie kompan od dobrej (nie mylić z jakimkolwiek kolorem jasia) "łychy".

Pozdro.

 

Piotrek, co Ty byś zrobił bez możliwości ciągłego dłubania. Gdy zestawisz sprzęt na setkę, wylądujesz u psychoanalityka. I mówię to ja, bywający u ciebie kompan od dobrej (nie mylić z jakimkolwiek kolorem jasia) "łychy".

Pozdro.

 

Jest gorzej. Ja myślałem, że mam już na 100-kę,a tu w konfrontacji wychodzi, że moze na marne 70?

Dlatego zwalam na ... wrażenia wzrokowe. A'propos te wzrokowe moze dlatego, że u mie 43mkw, a u Rafała "tylko" 18?

 

W kazdym razie na poprawę kubków wzrokowo słuchowych polecam Glendeveron 20yo. Jacek, Kilchoman rządzi :) ale ON jest na specjalne okazje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..., krytykuję jakość wykonania, która jest słaba. Skoro widać jakość malowania na tak słabej jakości zdjęciach, to jak to wygląda na żywo? @szymon1 pisał o niezrównanej jakości wykonania, precyzji, wskazałem zupełnie coś innego.

 

Słaba ta pamięć oj słaba. Wpadłeś jak śliwka...

Mówiąc wprost zrobiłeś z siebie pośmiewisko. Widać jak na dłoni prawdziwe intencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Jest gorzej. Ja myślałem, że mam już na 100-kę,a tu w konfrontacji wychodzi, że moze na marne 70?

Dlatego zwalam na ... wrażenia wzrokowe. A'propos te wzrokowe moze dlatego, że u mie 43mkw, a u Rafała "tylko" 18?

 

W kazdym razie na poprawę kubków wzrokowo słuchowych polecam Glendeveron 20yo. Jacek, Kilchoman rządzi :) ale ON jest na specjalne okazje.

 

Tobie to przydałyby się zupełnie inne lekarstwa. Takie na bzdurzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam głupie pytanie. Konstruujemy wraz z kolegami kabel sieciowy. Chcemy mu nadać nazwę Diogenes. Nazwą chcemy uczcić naszego kolegę, który stał się inspiracją w tym projekcie. Czy to będzie nietaktem tudzież naruszeniem praw autorskich? Od razu zaznaczam, że kabel ma w założeniu grać bardzo porządnie, tak żeby nie było skuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diogenes to starożytne imię czy nazwisko. Żadne współczesne prawa autorskie raczej go nie chronią. Chyba że jakiś produkt tego samego rodzaju został już tak ochrzczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nazwa kabla ma kogoś uczcić to mam inną propozycję

co prawda odszedł z forum ale z pewnością się ucieszy jak zobaczy że na kablu widnieje..

Do ostrzejszego grania Harpia shiend tereference ultra power anaconda z trond experience dobermann reksio signature MK2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpimpol się dobrze ;)?

 

 

Tomkly Studio Reference Absolut Heavens Power 1 ....może być ?

 

Proponuję AudioShow Supremo Signature.

 

Sukces dystrybucyjny zapewniony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nadziwić się waszej dziecinadzie. Kto z was takie kable miałby skręcić? Oczywiście na tych super wtykach i gniazdach zaproponowanych przez Głuchego Harrego?

Tak jak obiecałem rozebrany Siltech LS180G5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to cynowana miedz? Czy srebro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Nie mogę nadziwić się waszej dziecinadzie. Kto z was takie kable miałby skręcić? Oczywiście na tych super wtykach i gniazdach zaproponowanych przez Głuchego Harrego?

Tak jak obiecałem rozebrany Siltech LS180G5.

post-18481-0-61763600-1494930664_thumb.jpg

Technologia faktycznie prosto z NASA;)

Ktoś to kombinerkami skręcał po pijanemu ?

 

Czy to cynowana miedz? Czy srebro?

Jak Siltech pewnie srebro ..kilka Solid Core skręconych wiertarką w imadle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.