Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

-> @Szymon1

 

Przeglądaj uważniej Internet, bo podajesz błędną cenę. Modele Topaz firmy Pylon są dokładnie opisane, z moim udziałem, w wątku klubowym - na okoliczność ich tylko pozornego podobieństwa.

 

Ponadto... WLM wystartował z dwoma modelami kolumn: Gran Viola i Viola - obie aktywne przewidziane do pracy z subwooferem. To skomplikowana układanka, bezkompromisowa i droga. Dlatego - pod naciskiem klientów i dystrybutorów - powstawały coraz tańsze modele.

Entry level zaczęła stanowić Diva (wyłącznie pasywna!) i zamykała od dołu kolumny wysokoskuteczne.

Modele La Scala i Stella (też wyłącznie pasywne!) powstały ostatnie, nie są wysokoskuteczne, za to są najtańsze. Nie łudź się, że jesteś w stanie rozgryźć zastosowane w nich "patenty". Uwaga, coś dla ciebie Szymon - w genach te kolumny mają to, że mają współdziałać z akustyką pomieszczenia. Tylko trzeba się na niej znać... :-)

 

Wcześniej jakieś wymyślone cytaty się pojawiły, to tutaj opinie, do których mogę podać źródło:

 

Potężny dźwięk z klasą. Subtelny jazz brzmiał subtelnie, grupa wokalna stała za linią kolumn, a jak miało grzmotnąć, to grzmotnęło. Ostatni utwór z samplera, cały grany na perkusji zabrzmiał z siłą i dynamiką koncertową, kotły to były KOTŁY! Czuło się falę, a jednocześnie słyszało barwę. Była w tym moc. Poczułem się jak na koncercie. Nie dało sie nie tupać :)

 

 

Najbardziej podobały mi się WLM. Dla mnie przestrzeń, szybkość i realizm odwzorowania (np. dźwięku fortepianu) po prostu znakomite. A w fotel wbił mnie puszczony kawałek "Flamenco Fever" zamknąłem oczy, a po chwili otworzyłem i zdziwiłem się, że nigdzie nie widać kurzu podniesionego przez buty tancerki.

 

 

Taka nagonka i ten chce, żeby mu dać posłuchać. Złość cię będzie trawić jak kwas, a nie posłuchasz :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wnikliwa analiza Grzegorz, na zamówienie czy własna inicjatywa.

Zostać pomylonym z najlepszym polskim konstruktorem, cieszącym się wielką estymą to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Jestem rad, że doceniasz moją coraz większą wiedzę w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać na oko

Na czyje, Twoje?

 

Grzegorz lubuję się w takich porównaniach i "śledztwach", wszystkie analizy są jego autorstwa ;)

 

pomylonym

 

:))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w takich śledztwach to Szymon się lubuje i w tej wiedzy mu nie brakuje. I dobrze, że o tym pisze.

 

Na prawdę nie widzisz podobieństw w tych kolumnach? Potrzebujesz do tego wiedzy Grzegorza?

 

Było coś o tym w klubie Pylona.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym polskim konstruktorem

Ufff, a już myślałem że Ty nim jesteś :) I najlepszym Googlowym śledczym też jesteś.

 

Akurat w takich śledztwach to Szymon się lubuje i w tej wiedzy mu nie brakuje. I dobrze, że o tym pisze.

 

Na prawdę nie widzisz podobieństw w tych kolumnach? Potrzebujesz do tego wiedzy Grzegorza?

 

A kolega w gruszki się zerwał. Może wspomnę wątek jak przeprowadził Googlowe śledztwo dotyczące Ayona, a może inne przytoczyć!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega w gruszki się zerwał. Może wspomnę wątek jak przeprowadził Googlowe śledztwo dotyczące Ayona, a może inne przytoczyć!?

 

Odpowiedz na zadane pytanie :

 

Na prawdę nie widzisz podobieństw w tych kolumnach? Potrzebujesz do tego wiedzy Grzegorza?

 

Nie wiem o co chodzi z tym Ayonem możesz naświetlić? Też Grzegorz prowadził śledztwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrońcą przegranych spraw

No cóż, zmieniam się z wiekiem.

 

A jak u Ciebie @McGyver, poradziłeś sobie z jakością oznaczeń na panelach Twoich DAC-ów? Po tak długim czasie i pomocy Szymka, powinieneś znaleść rozwiązanie.

 

P.S.

Wywal te zdjęcia z płytkami uniwersalnymi, które tak namiętnie stosowałeś, nie przystoi.

 

Odpowiedz na zadane pytanie :

 

Na prawdę nie widzisz podobieństw w tych kolumnach? Potrzebujesz do tego wiedzy Grzegorza?

 

Nie wiem o co chodzi z tym Ayonem możesz naświetlić? Też Grzegorz prowadził śledztwa?

 

To poszukaj. Nie wspominałem o Grzegorzu w tym kontekście, czytaj ze zrozumieniem proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie rzeczy, @lancaster zakochał się w WLM, potem miał okazję stworzyć coś własnego, to skorzystał z inspiracji.

Test Pylon Topaz jest w AUDIO z czerwca br. i każdy średnio rozgarnięty doczyta, że to zupełnie inne konstrukcje.

 

Z obrazka, to każdy samochód jest do innego podobny: kierownica, cztery koła...

 

Jeśli kunszt producenta ma się ograniczać do wsadzenia z budę tego, co najdroższe, to ja podziękuję takim ekspertom.

Facet, który wymyślił kolumny WLM projektuje i produkuje też wszelką elektronikę. Zna się na rzeczy i przygotowuje kompletny system.

 

Wyznaje też zasadę, że kolumny muszą być wspierane elektroniką, stąd: System Control (regulowana zwrotnica), Passive Control i Bass Control (do kolumn pasywnych). A dlaczego wsparcie elektroniką to słuszna koncepcja? Bo na przykład takiej również hołduje MBL, kiedy chodzi o naprawdę topowe konstrukcje, które nie mają ugiąć się pod żadnym materiałem muzycznym. Tu zwrotnica do nich (będąca w podstawie kolumny):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można sobie dla NISKICH, ŚREDNICH i WYSOKICH ustawić charakter SMOOTH, NATURAL, ATTACK, FAST. Mądre? Mądre.

 

Takich "detali" decydujących o tym, że dane kolumny odjeżdżają konkurencji jest bez liku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zmieniam się z wiekiem.

 

A jak u Ciebie @McGyver, poradziłeś sobie z jakością oznaczeń na panelach Twoich DAC-ów? Po tak długim czasie i pomocy Szymka, powinieneś znaleść rozwiązanie.

Jakość oznaczeń na panelach moich urządzeń jest bez zarzutu od lat. Właśnie trafiło do mnie na upgrade urządzenie które stworzyłem z dziesięć lat temu. Nadruki na panelu są w stanie idealnym. A ty nie zmieniaj tematu bo to nic nie da.

P.S.

Wywal te zdjęcia z płytkami uniwersalnymi, które tak namiętnie stosowałeś, nie przystoi.

Że co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj. Nie wspominałem o Grzegorzu w tym kontekście, czytaj ze zrozumieniem proszę.

 

Czyli na zadane pytanie nie odpowiesz ? Na prawdę do rozpoznania tych przetworników jest potrzebny Grzegorz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na ściśle techniczny charakter wątku pozwolę sobie zaprezentować kolejną konstrukcję.

Wszyscy znający się na audio i nie tylko wiedzą, że z kiepskiej jakości części nie da się zrobić nic porządnego. Żadne płomienne wpisy reklamowe z gazetek nie są w stanie walczyć z twardymi faktami. Producent kolumn WLM po prostu robi sobie żarty z klientów i liczy na totalną niewiedzę techniczną. Na szczęście tylko nieliczni się na to złapali.

Następny model WLM La Scala kosztuje 17 000zł. Wykonany jest z najtańszego Visatona TW70 (za 4 dyszki detal) przedstawionego wcześniej i świetnie znanego Visatona serii w200s.

Koszt zakupu kompletu przetworników w hurcie max 400zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Identyczne przetworniki oferuje w swojej konstrukcji... Polski PYLON za 1795zł brutto/komplet!!! Jest to model Topaz 20 z identycznym duetem Visatona, jedyna różnica to ciut mniejszy midwoofer w170S. Mało tego nadal na nich zarabia a koszt wykonania jest porównywalny z La Scalą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poniżej łamigłówka, znajdź 5 różniących te konstrukcje szczegółów. Powyższy wyzysk i absurdalne marże pokazują, że warto poznawać fakty techniczne aby nie stracić ciężko zarobionych pieniędzy na przewartościowaną tandetę.

Skoro Topaz to ledwo początki hifi to jak nazwać WLM LaScala za 17 000?

 

Witam, chciałbym zobaczyć równie wnikliwa analizę analizę promowanych tu ostro kolumn 16hz z ich zyskiem net net?

Czy na tym forum zostali już sami handlarze i ich "asystenci"??? Szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie dla NISKICH, ŚREDNICH i WYSOKICH ustawić charakter SMOOTH, NATURAL, ATTACK, FAST. Mądre? Mądre.

Nie "mądre" tylko wtórne. W Altusach które posiadałem jakieś trzydzieści lat temu też możn sobie było ustawiać. A głośniki tam zastosowane prezentowały podobny poziom zaawansowania jak te stosowane w WLM. I już wtedy były przestarzałe default_wacko.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję znaleźć słownik.

 

Jest pod adresem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przepraszam za moje słownictwo..... za długo poza domem.

 

Że co?

Hmmmm, okulary potrzebne?

 

akość oznaczeń na panelach moich urządzeń jest bez zarzutu od lat.

Hmmm, pamiętam jak płakałeś, że są słabej jakości i schodzą pod palcami i czy ktoś ma jakieś rozwiązanie. Zwykłe prasowanki. Widzisz pamiętam więcej niż się Tobie wydaje.

 

kolumn 16hz

 

Można przeprowadzić taką analizę. Małe zapytanie do Witowej, ile kosztują "skrzynki" i wszystko będzie wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyć równie wnikliwa analizę analizę promowanych tu ostro kolumn 16hz z ich zyskiem net net?

Uważam że wystarczy poprosić Grzegorza. Nie przypuszczam by miał cokolwiek przeciw.

 

Hmmm, pamiętam jak płakałeś, że są słabej jakości i schodzą pod palcami i czy ktoś ma jakieś rozwiązanie. Zwykłe prasowanki. Widzisz pamiętam więcej niż się Tobie wydaje.

 

Nie "pamiętasz" tylko bredzisz. W ani jednym wytworzonym przeze mnie urządzeniu nie zastosowałem prasowanek. Nie kłam więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat jest "czarno na białym", to może jeszcze coś, co umknęło...

 

Był zarzut, że głośnik Eminence kosztuje 179 $. Cena wzięta z e-strony sklepu w USA, czyli... trzeba doliczyć VAT i cło.

Zastosowana w Ethos Ultimo Studio 16 Hertz nacinana 18-tka kosztuje 880 zł w detalu. To wychodzi dokładnie tyle samo.

 

To powiedzcie mi, bo się gubię: Eminence taki dobry czy Scan-Speak taki gówniany?

 

Ciekawy zarzut, że WLM się ceni, gdy polski producent na parze kolumn zarabia 35 000 zł (składowe 15 tys. zł, cena - bez dystrybutorów i sklepów 50 000 zł).

Jak rozumiem tu również @Szymon1 przedstawi wnikliwą kalkulację - na obudowę i zwrotnicę założyłem 7 000 zł. Nie za dużo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "pamiętasz" tylko bredzisz.

 

Ta część forum jest zarchiwizowana. Takie i inne pytanie zadawałeś dobre kilka lat temu, między innymi do mnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zobaczyć równie wnikliwa analizę analizę promowanych tu ostro kolumn 16hz z ich zyskiem net net?

Moim zdaniem to świetny pomysł. Ostatnio słuchałem Arcady beryllium gdzie jedna wysokotonówka SB kosztuje więcej jak para całych WLMów.

 

Był zarzut, że głośnik Eminence kosztuje 179 $. Cena wzięta z e-strony sklepu w USA, czyli... trzeba doliczyć VAT i cło.

Nie lepiej kupić w detalu w Polsce za 380zł ? Można też w hurcie za 260zł :)

Pytanie od kogo i za ile Eminence kupuje te blaszane estradowe wydmuszki. Wysokotonówki z Tonsila i Visatona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Jak rozumiem tu również @Szymon1 przedstawi wnikliwą kalkulację <br />

 

... oraz, jak zwykle :))), rzeczowe, wszechstronne i wiarygodne ich pomiary oraz powtarzalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam się na technice nie znam ale zakładając podobny koszt montażu, 35 tys zysku na parze kolumn 16hz ma się nijak do 20 tys zysku tych drugich (a jak dodać jeszcze koszty dystrybucji...)?

 

Panowie! Opanujcie się! Sam mam polskie kolumny na Berylu Scana i Basowym 26cm Alu Scana. Ważą 70kg/szt i grają fajnie (nic do 100 tys z seryjnych nie mialo podejscia)!!!! A kosztowały ledwie 25 tys!

I w życiu by mi nie przyszło analizować kosztów składowych! O co ta wojna????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te beryllium SB też promieniują w obszarze 180 stopni, czy to taka zwykła kopułka, tyle że hi-tech o la la? :-)

 

Mówiłem, że jest wiele rozwiązań, które przerastają inne firmy. Taki głośnik to i głuchy może sobie kupić i wkręcić. Jest dostępny dla wszystkich czy nie?

Kupię małżonce i powiem, by nosiła jak pierścień :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nacinana 18-tka kosztuje 880 zł w detalu. To wychodzi dokładnie tyle samo.

380zł =880zł? To jakaś nowa matematyka?

Może porównamy głośniki wysokotonowe 80zł vs ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zobaczyć równie wnikliwa analizę analizę promowanych tu ostro kolumn 16hz z ich zyskiem net net?

 

Jestem za żeby było uczciwie.

 

Arcada 3,5 Ring Radiator i Berylium - z tego co Grzegorz pisał 30k brutto cena rynkowa. Ciekawe czy WLM ma większy wsad materiałowy.

 

 

2017_07_07_028.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />O co ta wojna???? <br />

- o forum hobbystyczne i jego całkowite zawłaszczanie dla partykularnych, szemranych interesików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

179 USD x 3,60 zł + 23% VAT + 5% cło

 

Drobne zmiany nie wpłyną na BARDZO podobną kwotę.

 

 

To teraz powiedz, skąd te 380 zł ci wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może porównamy głośniki wysokotonowe 80zł vs ... :)

A może 80PLN do 0 PLN. Nie jest Tobie głupio, tak po prostu, robić klientów w konia? Sam wklejasz zrzuty z darmowego programu, jako własny produkt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

179 USD x 3,60 zł + 23% VAT + 5% cło

 

Drobne zmiany nie wpłyną na BARDZO podobną kwotę.

 

 

To teraz powiedz, skąd te 380 zł ci wyszło.

Ze sklepu mój drogi, ze sklepu :) TW70 za 40zeta chcesz porównać z topowym revelatorem czy berylem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Arcada 3,5 Ring Radiator i Berylium - z tego co Grzegorz pisał 30k brutto cena rynkowa. Ciekawe czy WLM ma większy wsad materiałowy.

Ma na 20 kompletach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część forum jest zarchiwizowana. Takie i inne pytanie zadawałeś dobre kilka lat temu, między innymi do mnie ;)

Zarchiwizowana czy nie, cytować się da. Podaj cytaty. Sprzed tych "kilku" lat. Zwłaszcza że na forum ze sześć lat nie pisywałem w ogóle.

Widzę że usilnie się starasz zmienić temat. Tymczasem wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie Slvera. Zatem dyskusja stoi w miejscu, i nie ruszy zanim na to pytanie nie odpowiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 179 $ podawałeś dla głośnika, który podobno jest w subwooferze.

 

Tak, ta 10-calówka jest niedroga (taka cenowa seria Discovery Scan-Speaka), tylko jeszcze dotrzyj do informacji o punkcie podziału, żebyś doszedł do uzasadnienia jej zastosowania.

I podpowiem, że parametr zejścia dla akurat serii Diva jest podawany dla pracy z modułem Diva Control. Trudne się robi, co? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.