Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś tam gdy założyłem temat o moim subie (Definitive Detchnology PRO SUB 1000) pisałem równiez o subie Paradigm DSP 3200 w niezbyt pozytywnych opiniach. Dziś byłem u tego kumpla i muszę powiedzieć, że w końcu posłuchał i "polatał" z nim jakiś czas temu po salonie i znalazł miejsce. Kilka seansów w tym GW czVII, Indiana J.Królestwo Kryszt.Czasz. Duma i uprzedzenie i zombi, BFG wyprowadziły mnie z błędu. Subwofer akurat ten więc myślę, że też i inne z tej "stajni" :) potrafią jeb.b.n.ą.ć tam gdzie trzeba i wprowadzić w drgania kanapę. Nie potargało mi wewnętrznie jelit :) ale efekt był dobry biorąc pod uwagę ponad 30-to metrowy salon. Nie zamulał, ładnie przeciągał jak tego wymagała akcja, byłem pozytywnie zaskoczony. Ci Koledzy, którzy wtedy mówili, że coś jest na pewno z jego umiejscowieniem mogli mieć rację bo wtedy stał w sporym salonie przedzielonym na pół ścianką działową i było stosunkowo mało miejsca na cały sprzęt ( w sensie kolummny frontowe i on- sub) i pewnie jego pozycja była czysto przypadkowa wynikająca z braku miejsca. Dodam też, że Kolega zmienił kabel. Kupił jakiś lepszy w sensie droższy i mówił, że od razu było czuć różnicę więc jeśli ktoś mówi, że lepszy kabel = lepszy dzwięk pewnie ma rację (sprzęt Kolegi to Onkyo 609 i kolumny Yamahy 555 na frontach i 333 na tyłach no i z serii central).

 

Kolego NIEZNAJOMY rozumiem, ze nie możesz znależć dla swojego "maleństwa" dobrego miejsca co? Poszukaj w tym temacie postów gdzieś wcześniej bo ktoś pisał jak w prosty sposób znależć miejsce dla suba w salonie.

 

 

Użytkownik Adek45 dnia 20.09.2017 - 13:24 napisał

Moja też buczała na początku ale było ma tam stać i koniec. I jakoś przestał przeszkadzać :)

 

Zgadzam się w 100%, lepiej żeby żona buczała niż sub :) Trzeba umieć wybrać mniejsze zło :)

 

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki waszym zdaniem jest najlepszy subwoofer do kina w cenie do 4000zl nowka, do 2500zl uzywany?

 

Juz ponad rok czasu zbieram sie do zakupu...

 

Nie chce subow z glosnikiem skierowanym w dol, mam panele podlogowe i nie chce aby buczalo. Mam teraz jamo sub 360 i jest problem z buczeniem.

 

Moim top one narazie jest Velodyne eq max 12. Ciekawi mnie ta kalibracja, licze ze uratuje ona zla akustyke w pomieszczeniu.

 

Zainteresowaly mnie tez suby tej firmy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale malo info na ich temat.

 

Jakies opinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem glosnik skierowany w dol nie ma nic wspolnego ze zla akustyka w pomieszczeniu o ,ktorej zreszta piszesz....

Duzo info na temat bk znajdziesz na angielskim av forums.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ze glosnik skierowany w dol powoduje u mnie drganie paneli, dodatkowo sub jamo jest bardzo lekki, salka ogromna.

 

A co do opinii av forum, wolalbym jednak po polskiemu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chce subow z glosnikiem skierowanym w dol, mam panele podlogowe i nie chce aby buczalo. Mam teraz jamo sub 360 i jest problem z buczeniem.

 

licze ze uratuje ona zla akustyke w pomieszczeniu.

 

 

 

jeżeli konstrukcyjnie Jamo jest ok (nie katujesz go na maxa i woofer nie dobija na resorze albo o ile nie jest juz trafiony)

to powodem buczenia moze byc zle ustawieni i wzbudzanie modow pomieszczenia....buczy w każdym miejscu tej salki??

 

I na koniec: zeby kalibracja była skuteczna i wniosła liniowość najpierw trzeba znalezc optymalne ustawienie sub'a w akustyce pomieszczenia....

Ustawienie typu 'bo tak pasuje' b. czesto nie pasuje akustyce danego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik pracuje na minimum volume, ledwo co podswietlenie galki widac. Na godzinie 11 avr krzyczy ze za glosno i nie da sie wysterowac.

 

Podejzewam ze wina lezy po luzno polozonych panelach podlogowych, sub nie stoi sztywno na podlodze i jest dosyc lekki. Chcialem zamowic plyte granitowa pod suba no ale czekam bo wszedzie kolejki przed 1 listopada hehe...

 

No i jezeli chodzi o jakosc basu, jest bass ale nie o taki mi chodzi. Potrzebuje bassu ktorego da sie poczuc w klatce piersiowej jak zajdzie potrzeba a w moim przypadku jak jest wybuch to predzej chyba sub podskoczy niz wyda z siebie potezne cisnienie.

 

Dlatego mysle o subie z glosnikiem z przodu. Wydaje mi sie ze bedzie bardziej ustawny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jezeli chodzi o jakosc basu, jest bass ale nie o taki mi chodzi. Potrzebuje bassu ktorego da sie poczuc w klatce piersiowej jak zajdzie potrzeba a w moim przypadku jak jest wybuch to predzej chyba sub podskoczy niz wyda z siebie potezne cisnienie.

 

Może sub jest za lekki i to na nim trzeba coś położyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz jamo sub 360 i jest problem z buczeniem.

 

no właśnie dlatego, ze to Jamo 360 :)

 

poczytaj trochę w tym temacie i jeśli masz taką kasę nawet nie zastanawiaj się nawet jesli miałbyś wydać nawet 3 tys bierz jakiś BK bo u nas nie kupisz nic podobnego w tej cenie. Najlepiej z obudową zamkniętą.

 

Może sub jest za lekki i to na nim trzeba coś położyć.

 

tak jak w moim przypadku, mój DT PRO SUB 1000 podskakiwał-tańcował przy mocniejszych scenach ale gdy położyłem na niego kawał "kamola" jak ręką odjał i jakby to nie ten sam subwofer. Spóbuj najpierw coś ciężkiego na niego położyć. Moze dociażenie i w Twoim przypadku pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis konkretny model tych BK?

 

 

Dziwi mnie ze nie ma jednoznacznej opinii/decyzji ze te i te suby sa najlepsze i te najlepiej kupic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BK to wybór jest dosyć prosty, wystarczy spojrzeć na ich stronę, tam nie ma jakiegoś wielkiego wyboru.

Do kina najlepszy powinien być ten największy Monolith Plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ze glosnik skierowany w dol powoduje u mnie drganie paneli, dodatkowo sub jamo jest bardzo lekki, salka ogromna.

 

dociąż go i zobacz czy coś się zmieni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis konkretny model tych BK?

 

Nie napisałeś jaki masz metraż i jaki sprzęt już posiadasz. Ja mam od niedawna na 20m2 przy podłodze "pływającej" z panelami BK P12-300SB-FF Platinum. Głośnik również chciałem skierowany do przodu dlatego wersja FF, oraz chciałem obudowę zamkniętą. Sprawdza się u mnie bardzo dobrze jak na mój gust :) Pisałeś że twoja "salka" jest ogromna (zależy co dla kogo znaczy "ogromny") więc pewnie jakiś większy i mocniejszy model byłby odpowiedni, lub ewentualnie dwa mniejsze.

BK ma raptem kilka modeli, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie, a co do opinii o nich to w internecie jest tego trochę, niekoniecznie po polsku, bo po prostu u nas ta firma nie jest specjalnie znana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie salka tylko pod kino, wyraz "ogromna" moze przesadzony --- 50m^2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Rozumiem ze te subwoofery BK nie maja zadnych korekcji, mikrofonow itp. Wiec hak mi regipsy wpadna w rezonans przy jakiejs czestotliwosci lub jakis inny babol wyjdzie to korekcja mi tego nie naprawi bo jej nie ma. Tak jak chociazby w velodyne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają takiej korekcji jak np. niektóre Velodyne czyli własny mikrofon do autokalibracji, pomiary itd. BK mają za to dość sensowne gałki na tylnym panelu, no i mamy jeszcze kalibrację amplitunera. Ta korekcja suba zresztą nie naprawi magicznie tego czego nie ma prawa naprawić - ścian nie poprzestawia ani nie zrobi adaptacji akustycznej pomieszczenia ;)

 

50m2 to sporo, więc jak chodzi o BK to raczej największe modele Monolith chyba będą jako jedyne odpowiednie, ewentualnie XXLS400 ale pewnie co najmniej dwa... Zresztą są tu koledzy co przerabiali temat subów (również i BK) znacznie dogłębniej niż ja, skromny posiadacz ich wspaniałego wyrobu uczący się dopiero co i jak w temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie salka tylko pod kino, wyraz "ogromna" moze przesadzony --- 50m^2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Rozumiem ze te subwoofery BK nie maja zadnych korekcji, mikrofonow itp. Wiec hak mi regipsy wpadna w rezonans przy jakiejs czestotliwosci lub jakis inny babol wyjdzie to korekcja mi tego nie naprawi bo jej nie ma. Tak jak chociazby w velodyne?

 

BK nie mają własnej autokalibracji, jednak chyba posiadasz taką w amplitunerze ?

 

Druga sprawa, nawet przy prawidłowo skalibrowanym subie może hałasować Ci zabudowa kartonowo-gipsowa, bo to będzie zależało jak została wykonana.

Kalibracja ma za zadanie wyrównanie przebiegu charakterystyki suba, a nie naprawy zabudowy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BK nie mają własnej autokalibracji, jednak chyba posiadasz taką w amplitunerze ?

 

Druga sprawa, nawet przy prawidłowo skalibrowanym subie może hałasować Ci zabudowa kartonowo-gipsowa, bo to będzie zależało jak została wykonana.

Kalibracja ma za zadanie wyrównanie przebiegu charakterystyki suba, a nie naprawy zabudowy ;)

 

To co wtedy daje kalibracja w velodyne eq maxxx? Skoro ten sub i tak podpinam do marantza 7010, ktory tez go skalibruje?

 

To wtedy w kinie nie kalibruje sie suba mikrofonem od suba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go skalibrować samym amplitunerem, ewentualnie najpierw kalibracja w subie, a potem jeszcze raz tą z amplitunera.

 

Taka kalibracja w subie coś daje jak masz kiepską kalibrację w amplitunerze i ta nie potrafi sobie poradzić z subem lub przy podpięciu suba do zestawu stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa mono+ na 17m2 i jest tak dosc dobrze :) zabudowe pancerna sam sobie robilem ,wiec nic mi nie stuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa mono+ na 17m2 i jest tak dosc dobrze :) zabudowe pancerna sam sobie robilem ,wiec nic mi nie stuka.

 

Masz dwa monolithy na 17 metrach?

 

Jaka masz reszte zestawu? Jakie kolumny i ampli? Nie ma problemu u BK z wysylka do PL? Jezeli nie tajemnica to ile cie to wynioslo? Ty masz tego 500watowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz dwa monolithy na 17 metrach?

 

Jaka masz reszte zestawu? Jakie kolumny i ampli? Nie ma problemu u BK z wysylka do PL? Jezeli nie tajemnica to ile cie to wynioslo? Ty masz tego 500watowego?

hifibloke ma jakieś pierdziawki ,, MA pl200,, :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie "wartosci" reszty sprzetu mozna jako tako domniemywac ile warte sa te suby :))) Bo skoro kogos stac na drogi sprzet, to napewno stac na zakup lepszego suba niz sub z anglii za okolo 2500zl. A skoro ma dwa takie suby to cos "teoretycznie" musi byc na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniaj książki po okładce.

Nie w tym przypadku.

Jak by on był sprzedawany tradycyjną drogą, to cena by była raczej koło 4tys, nie 2.5tys. Dalej, producent oferuje zewnętrzny moduł kalibracji, jak dodasz jeszcze cenę tego modułu (plus marża sklepu), to nie wiem czy w 6tys byś się zmieścił. To tak dla informacji jak byś chciał cenowo porównywać do jakiegoś velodyne, czy coś.

 

Tu masz za 2.5tys prosto od producenta, to co w subwooferze najważniejsze, czyli porządny głośnik i porządną pakę, niezłe kable w komplecie.

 

Darulok, chyba coś ci się pomyliło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darulok ma racje :)) mam swoje ukochane pierdy juz od jakis 2lat i pl centralke jednak suba z pl bym nigdy nie kupil... poprostu za ta cene sa duzo duzo lepsze lub mozna kupic taka wlasnie bk manofakture za mala kase a jakosciowo dorownuja/przewyzszaja znacznie drozsze suby popularnych marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Nie chcę zakładać dodatkowego tematu, więc podepnę się pod ten.

Nadeszła u mnie pora na wymianę subwoofera. Obecnie posiadam zestaw Dali Zensor 7/Vocal/1 i suba Wharfedale Diamond 10.SX (który jest z poprzedniego zestawu). Całość podpięta jest do Denona AVR-X2300W. Stary sub jest zdecydowanie za słaby i w kinie brakuje basu. Pomieszczenie, w którym stoi zestaw ma ok. 18 m2.

Celuję w półkę cenową 2-3 tys. zł. Dobrze by było jakby sub był czarny.

Czy Dali E-9F będzie wystarczający na takie pomieszczenie? Jakie ewentualnie inne suby wziąć pod uwagę?

Z góry dziękuję za wszelkie propozcyje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich Forumowiczów!

Nie chcę zakładać dodatkowego tematu, więc podepnę się pod ten.

Nadeszła u mnie pora na wymianę subwoofera. Obecnie posiadam zestaw Dali Zensor 7/Vocal/1 i suba Wharfedale Diamond 10.SX (który jest z poprzedniego zestawu). Całość podpięta jest do Denona AVR-X2300W. Stary sub jest zdecydowanie za słaby i w kinie brakuje basu. Pomieszczenie, w którym stoi zestaw ma ok. 18 m2.

Celuję w półkę cenową 2-3 tys. zł. Dobrze by było jakby sub był czarny.

Czy Dali E-9F będzie wystarczający na takie pomieszczenie? Jakie ewentualnie inne suby wziąć pod uwagę?

Z góry dziękuję za wszelkie propozcyje :)

 

popatrz na temat, Subwofer do 1500 Prośba o doradę przy okazji odgrzebię temat :)

 

No i przydało sie bo mam pytanie do Kolegów, którzy mają dwa i więcej subwoferów, powiedzmy na razie pytam o ten drugi. Czy jeśli podłaczone są dwa suby to jest możliwość ustawienia odcięcia w amplitunerze dla każdego osobno czy to jest jedno ustawienie dla dwóch.

 

Szkoda też, że nie ma filtra dolnoprzepustowego bo mając dwa powiedzmy mniejszy i większy subwofer mniejszego odciąłbym od dołu, żeby "dawał" tylko wyższym basem a większego z góry, żeby cisnął tymi najniższymi. Próbował ktoś kiedyś coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam zestaw Dali Zensor 7/Vocal/1 i suba Wharfedale Diamond 10.SX .....

Stary sub jest zdecydowanie za słaby i w kinie brakuje basu. Pomieszczenie, w którym stoi zestaw ma ok. 18 m2. Dobrze by było jakby sub był czarny.

Czy Dali E-9F będzie wystarczający na takie pomieszczenie? Jakie ewentualnie inne suby wziąć pod uwagę?

Z góry dziękuję za wszelkie propozcyje :)

 

dlaczego jest za słaby??? 100 wat....chyba ze chodzi Tobie o uśmiech dyskoteki...chyba ze nie chidzi o KD?

 

 

 

dwa i więcej subwoferów, powiedzmy na razie pytam o ten drugi. Czy jeśli podłaczone są dwa suby to jest możliwość ustawienia odcięcia w amplitunerze dla każdego osobno czy to jest jedno ustawienie dla dwóch.

 

 

 

jakaś nowa metoda?

Po co?

 

Nie kombinuj tylko skalibruj suby niezależnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów!

Nie chcę zakładać dodatkowego tematu, więc podepnę się pod ten.

Nadeszła u mnie pora na wymianę subwoofera. Obecnie posiadam zestaw Dali Zensor 7/Vocal/1 i suba Wharfedale Diamond 10.SX (który jest z poprzedniego zestawu). Całość podpięta jest do Denona AVR-X2300W. Stary sub jest zdecydowanie za słaby i w kinie brakuje basu. Pomieszczenie, w którym stoi zestaw ma ok. 18 m2.

Celuję w półkę cenową 2-3 tys. zł. Dobrze by było jakby sub był czarny.

Czy Dali E-9F będzie wystarczający na takie pomieszczenie? Jakie ewentualnie inne suby wziąć pod uwagę?

Z góry dziękuję za wszelkie propozcyje :)

 

Zobacz na svs mial cos ostatnio na promocji... lub BK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

popatrz na temat, Subwofer do 1500 Prośba o doradę przy okazji odgrzebię temat :)

 

No i przydało sie bo mam pytanie do Kolegów, którzy mają dwa i więcej subwoferów, powiedzmy na razie pytam o ten drugi. Czy jeśli podłaczone są dwa suby to jest możliwość ustawienia odcięcia w amplitunerze dla każdego osobno czy to jest jedno ustawienie dla dwóch.

 

Szkoda też, że nie ma filtra dolnoprzepustowego bo mając dwa powiedzmy mniejszy i większy subwofer mniejszego odciąłbym od dołu, żeby "dawał" tylko wyższym basem a większego z góry, żeby cisnął tymi najniższymi. Próbował ktoś kiedyś coś takiego.

 

Niektore amplitunery maja mozliwosc kalibracji dwoch osobno. Np. Marantz od seri 7. (Np. 7010).

 

Powiem ci szczerze mam jeden maly sub jamo360 teraz kupilem duza krowe od BK Monolith plus. Wrazenia takie ze najbradziej slychac jest tego mniejszego jamo. Nie wiem co sie stalo, czy on wpasowywuje sie w bas BK i jedna z druga fala sie nakladaja i zachodzi wzmocnienie czy co.

 

Samo jamo360 gral slabo... ale z BK gra wysmienicie i wydaje sie ze gra glowne skrzypce - jakby on rzadzil - takie mam odczucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niektore amplitunery maja mozliwosc kalibracji dwoch osobno. Np. Marantz od seri 7. (Np. 7010).

 

Powiem ci szczerze mam jeden maly sub jamo360 teraz kupilem duza krowe od BK Monolith plus. Wrazenia takie ze najbradziej slychac jest tego mniejszego jamo. Nie wiem co sie stalo, czy on wpasowywuje sie w bas BK i jedna z druga fala sie nakladaja i zachodzi wzmocnienie czy co.

 

Samo jamo360 gral slabo... ale z BK gra wysmienicie i wydaje sie ze gra glowne skrzypce - jakby on rzadzil - takie mam odczucie.

 

 

Jesli graja dwa suby to powinny byc dokladnie takie same...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.