Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to, że akurat Ty nie słyszysz, przedstawiasz jako taki właśnie dowód - dowód na to, iż inni też nie mają prawa słyszeć.

 

Jeżeli ktoś występuje z jakąś nowatorską tezą to jego obowiązkiem jest przedstawienie dowodu jej słuszności. Zwłaszcza gdy teza ta nie mieści się w dotychczasowym zasobie wiedzy zgromadzonym przez naukę. To nie wątpiący ma przedstawić dowód przeciwstawny.

 

Zamiast przedstawienia takiego dowodu mamy dziecinadę w stylu:

 

- to ty przedstaw dowód na nieistnienie (nie ma takiej możliwości, udowodnić można tylko istnienie);

 

- ja tobie nie muszę nic udawadniać;

 

- masz za słaby sprzęt aby to usłyszeć

 

- i tak dalej.

 

A potem słyszący kable chcą aby ich traktować poważnie.

 

Ale dla uspokojenia się basu w pokoju, z jednoczesnym wzrostem precyzji i energii - od siebie zdecydowanie rekomenduję parę zamiast pojedynczego.

 

??? Co to jest "uspokojenie basu"? Jaki jest niespokojny?

 

Najpierw piszesz że jeśli brakuje potęgi lepiej dołożyć potężnejszy niż drugi, teraz że drugi dodaje energii. Czym się różni potęga basu od energii basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Identyczne zdanie mam na temat mnożenia ilości subwooferów.

Myślałem, że będziesz argumentował, a nie wydawał opinie. To, że nie widzisz sensu, nie słyszysz bądź nie rozumiesz, nie oznacza, że zjawisko nie istnieje. Szanuję twoje prawo do bycia sceptykiem (sam często nim jestem), jednakże w merytorycznej dyskusji należy podawać argumenty ad rem, a nie opinie nt. zjawisk (?) marketingowych. Podałem ci dwa dowody, teoretyczne i praktyczne, na co ty opowiadasz o spisku producentów.

 

To nie wątpiący ma przedstawić dowód przeciwstawny.

Bardzo istotna i słuszna uwaga. Na tym polega retoryka i warto o tym pamiętać. Mój ulubiony argument na tym forum to "to pokaż mi swój sprzęt..." ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony argument na tym forum to "to pokaż mi swój sprzęt..." ;-))

 

Od jakiej wartości sprzętu dałbyś ludziom prawo zabierania głosu na tym Forum?

 

na co ty opowiadasz o spisku producentów.

 

Jeżeli lubisz być wodzony za nos, manipulowany poprzez natrętny marketing, jeśli akceptujesz gdy Ci drenują portfel wciskając pozorne nowości i rozwiązania które nie wnoszą nowej jakości - mnie nic do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wątpiący ma przedstawić dowód przeciwstawny.

Nie jestem naukowcem, a muzykiem. I w procesie mojego kształcenia oraz na konkursach oceniających słuch muzyczny widziałem, jak ogromna jest przepaść w słyszeniu muzycznym. I to wśród ludzi, którzy przeszli wstępną selekcję na egzaminach wstępnych do szkół muzycznych. Wg Ciebie natomiast wszyscy słyszą tak samo? Dowodem na to, iż tak nie jest, są choćby protokoły komisji ze wspomnianych konkursów solfeżowych.

??? Co to jest "uspokojenie basu"? Jaki jest niespokojny?

Chodzi mi o symetryczne docieranie do nas basu. Bo mam nadzieję, iż rozumiesz, że bezkierunkowość w rozchodzeniu się basu od źródła dźwięku nie oznacza, iż w miejscu odsłuchu ten bas będzie do nas bezkierunkowo docierał?

Najpierw piszesz że jeśli brakuje potęgi lepiej dołożyć potężnejszy niż drugi, teraz że drugi dodaje energii. Czym się różni potęga basu od energii basu?

Oczywiście użyłem określeń potocznych stosowanych przez muzyków oraz, jak sądziłem, zrozumiałych dla domowych słuchaczy. Energia - atak dźwięku. Potęga - natężenie dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezkierunkowość w rozchodzeniu się basu od źródła dźwięku nie oznacza, iż w miejscu odsłuchu ten bas będzie do nas bezkierunkowo docierał

 

To w końcu jest bezkierunkowy czy nie? Jak może rozchodzić się bezkierunkowo ale docierać jak najbardziej kierunkowo? Przecież to jest jedno i to samo, tyle że oglądane od przeciwległej strony. Pogubiłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesięcznik Audio Video podał niedawno, że przytaczająca większość zestawów wielokanałowych w skali świata to "zatęchłe" 5.1. Więc nie szpanuj, bo to pachnie nowobogactwem (to było zamierzone ad personam, sprowokowane Twoim).

 

 

Czyżby? Jeden z Kolegów z Forum (postać znana, ale nie wiem czy życzyłby sobie aby ujawniać jego nick) przysłał mi na testy całe pudło kabli. Różnych, ale wszystkie z bardzo górnej półki. Bawiłem się tym długo. Nie zauważyłem ŻADNYCH różnic w dźwięku.

W Japonii regularny program od 2020.

 

 

Portal www.chip.pl napisał że w tym samym 2020 roku rozpoczną się testowe transmisje 8K w Polsce.

 

 

Daj sobie już spokój z tym marudzeniem. Bo się już nie da tego czytac. Człowiek chce zaczerpnąć wiedzy a przede wszystkim doświadczenia innych w danym temacie a Ty tylko smęcisz. Jak to wszytko złe i niepotrzebne. To po co tu jesteś i piszesz? Żeby po mądrować?

To Ty wprowadzasz tu zamęt robisz mętlik w głowach innym zainteresowanym swoim teoriami o jajecznicy i wykresach X i Y.

Są tu pasjonaci którzy ciszą sie życiem i mają cos tu do powiedzenia.

Nie chce juz czytać wkoło, że 3D, 7.1 Atmos, dwa subwoofery, kable , 4K , nowe AV, wszystko absolutnie wszystko co nowe i co cieszy jest do dupy.

Opanuj się. Zostaw swoje niezadowolenie dla siebie. Nie wprowadzaj wszystkich w swój świat.

 

Po za tematem:

 

Nie słyszysz różnicy w kablach. Jako amator uważam że jest głuchy. Masz super sprzęt który cie zadowala. Na innym gorszym/słabszym nic nie słyszysz. Tu jest Twój problem.

 

Nie interesuję Cie 4k tylko 8K. To siedź i czekaj. Swoje troski zostaw dla siebie a nam pozwól sie ciszyć życiem.

 

Piszesz że cos czytałeś w AUDIO a podważasz co mówią użytkownicy!!!

 

Kupie te AUDIO i każe napisać co chce i co Ty na to

 

Słyszysz i widzisz tylko czubek swojego nosa.

 

 

 

Miałem sie nie odzywać ale nie idzie. Sorry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś występuje z jakąś nowatorską tezą to jego obowiązkiem jest przedstawienie dowodu jej słuszności. Zwłaszcza gdy teza ta nie mieści się w dotychczasowym zasobie wiedzy zgromadzonym przez naukę.

Problem w tym, iż to nie są tezy nowatorskie dla zakresu wiedzy zgromadzonym przez naukę, tylko najzwyczajniej Ty po prostu ich nie poznałeś.

To w końcu jest bezkierunkowy czy nie? Jak może rozchodzić się bezkierunkowo ale docierać jak najbardziej kierunkowo? Przecież to jest jedno i to samo, tyle że oglądane od przeciwległej strony. Pogubiłem się.

Wejdź do basenu. Niech ktoś wrzuci 2 metry od Ciebie duży kamień. Od tego kamienia fala będzie się rozchodzić bezkierunkowo, czyli we wszystkie strony. Ale czy Ty tej fali doświadczysz ze wszystkich stron na raz, czy z jednej swojej strony?

Wymagasz dowodów naukowych na tezy, które wg Ciebie są nowatorskie i niespotykane, ale przyjmij, że po prostu Twoja wiedza nt akustyki, a zwłaszcza słuchu ludzkiego jest po prostu niedostateczna, i dlatego owe "tezy" są dla Ciebie nowością. Dla Ciebie. Nie dla ludzkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Procz

 

Jak coś chcesz przekazać to wykasuj te instrukcje operacyjne. Tego typu niechlujstwo przekazu dowodzi braku szacunku dla pozostałych Dyskutantów.

 

Cała reszta to atak personalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić syfu w wątkach tematycznych, proponuję założyć oddzielny do uprawiania trolingu, gdzie będzie można powiększać sobie e-penisa nabijając liczne posty, propagując swoje przekonania niezależnie od ich słuszności i wylewać wszelką frustrację.

 

Niskie częstotliwości są bezkierunkowe, jednak ich wyższe harmoniczne już niekoniecznie, dlatego możemy zlokalizować skąd dochodzi bas i dlatego dwa symetrycznie rozmieszczone suby będą lepsze niż jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są tezy nowatorskie dla zakresu wiedzy zgromadzonym przez naukę

 

Jakie zatem prawo fizyki tłumaczy wpływ kabli na dźwięk?

 

Ale czy Ty tej fali doświadczysz ze wszystkich stron na raz, czy z jednej swojej strony?

 

Kręgi wodne najpierw dotrą od strony wrzucenia kamienia, a po chwili otoczą mnie ze wszystkich stron. A więc w sumie bezkierunkowo.

 

Widzę że straszne Was denerwuje głos kogoś, kto nie pozwala z siebie zrobić ofiary marketingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zatem prawo fizyki tłumaczy wpływ kabli na dźwięk?

Podałem Ci drogę do dowodu na to, iż różni ludzie różnie słyszą. Moja droga kształcenia polegała na rozwijaniu słyszenia, a mniej na wyjaśnianiu fizycznym tego co słyszę, dlatego jest mi przykro, iż nie potrafię dać Ci naukowych dowodów na to o co pytasz.

Kręgi wodne najpierw dotrą od strony wrzucenia kamienia, a po chwili otoczą mnie ze wszystkich stron. A więc w sumie bezkierunkowo.

Przyznajesz, iż fala dotrze do Ciebie z jednej strony. I na tym kropka. Nie dociera do Ciebie ze wszystkich stron na raz. Druga kropka. To czas dotarcia do nas fali dźwiękowej decyduje o tym, iż rozpoznajemy, z której strony do nas dotarł. No ale to są wszystko podstawy akustyki... Miej litość z takimi podważeniami wg Ciebie "moich nowatorskich tez, które należy Ci udowadniać bo nauka ich nie zna"...

Widzę że straszne Was denerwuje głos kogoś, kto nie pozwala z siebie zrobić ofiary marketingu.

Słowa nt ceny i marek nie wypowiedziałem w tym temacie. Wniosek więc chybiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci drogę do dowodu na to, iż różni ludzie różnie słyszą.

 

Prosiłem o prawo fizyczne.

 

To czas dotarcia do nas fali dźwiękowej decyduje o tym, iż rozpoznajemy, z której strony do nas dotarł.

 

Przy tak długiej fali dźwiękowej różnice w czasie dotarcia są nieistotne. Pewnie dlatego w każdym możliwym źródle jest napisane że "miejsce ustawienia subwoofera w pokoju jest nieistotne, gdyż najniższe dźwięki są bezkierunkowe". Nie wiedzą co piszą?

 

Słowa nt ceny i marek nie wypowiedziałem w tym temacie. Wniosek więc chybiony.

 

Nie trzeba wymieniać cen czy marek. Wystarczy cielęcy zachwyt nad każdą nowością, bez zastanowienia się czy niesie ona prawdziwą nową wartość i nową jakość, czy też jest tylko skokiem na kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o prawo fizyczne.

Prawo fizyczne na to, że różnie ludzie różnie słyszą? Poważnie? Jak podajemy Ci kolejne dowody (albo miejsce, gdzie taki dowód znajdziesz), Ty je odrzucasz, mając niedostateczną wiedzę na ten temat, sam sobie oceniasz, iż "to nie odpowiednie, tutaj zbyt przenaukowione, tutaj dowody z obserwacji na tysiącach osób, to też nie, dajcie coś innego".

 

Jedno mnie zastanawia - przecież Ty wiesz, że nie zdobywałeś nigdzie wiedzy nt akustyki oraz słuchu ludzkiego, więc Twój upór w tych tematach jest naprawdę pouczający dla mnie. A moja nauka z tego - ograniczyć wdawanie się w takie dyskusje.

Nie trzeba wymieniać cen czy marek. Wystarczy cielęcy zachwyt nad każdą nowością, bez zastanowienia się czy niesie ona prawdziwą nową wartość i nową jakość, czy też jest tylko skokiem na kasę.

Gdzieś taki cielęcy zachwyt wykazałem?

Przy tak długiej fali dźwiękowej różnice w czasie dotarcia są nieistotne.

Wg Ciebie jak dzieje się to, iż słyszymy, skąd dociera do nas jakiś dźwięk? Zresztą - nie odpowiadaj, znam stan Twojej niewiedzy w tematach akustyki, bardziej mnie on nie interesuje. Pozdrawiam. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kogoś przekonać najłatwiej go obrazić nazywając nieukiem. Elegancki sposób prowadzenia dyskusji. Właściwy audiofilom.

 

Tak. Nie zdobywałem wiedzy na temat akustyki. Wiem z obserwacji, że wysokie tony są kierunkowe a niskie nie. Potwierdzenie można znaleźć w Instrukcji Obsługi dowolnego subwoofera.

 

Cielęcy zachwyt to było nie do Ciebie.

 

I nie jest to dyskusja czy ludzie różnie słyszą ale czy kable mają wpływ na dźwięk. A więc o rzeczy która jest mierzalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem, że "wiedzy co kot napłakał" a zaczepki szuka wszędzie i te swoje teorie

(a raczej żal do Świata ), wszystkim wciska. No śmiech na sali, na całego.

Doktor ekonomii, od "krzywej asymptotycznej"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem, że "wiedzy co kot napłakał"

 

Nie pokazałeś na czym polega Twoja wiedza. Zapomniałem: "ja to słyszę". Skromniutko.

 

Doktor ekonomii, od "krzywej asymptotycznej"

 

A przepraszam. Właśnie pokazałeś. Żenującą niewiedzę. Nie ma czegoś takiego. Pisałem o krzywej logistycznej i asymptotycznym dążeniu. To są dwie zupełnie różne sprawy. Podszkol się trochę.

 

No śmiech na sali, na całego.

 

Przez grzeczność nie napiszę kogo (w myśl ludowego porzekadła) poznaje się "po śmiechu jego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W kontekście o którym pisałem zastosowanie ma krzywa logistyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wystarczy wpisać w Google i jednak jest.

No cóż. ...

 

Ps.

Ja to napisałem trochę ironicznie, bo może nie zrozumiałeś.

 

Rozumiem, że każdy ma jakiś limit (koszty -zysk) ale po co używać takich wyszukanych określeń.

Jednakże nie musisz wszystkim wciskać swojego limitu.

Każdy sobie swój ustali, bez twojej pomocy.

 

Jeden wyda 20tys na 5.1

Drugi wyda 20tys na 7.2.4

Obaj są zadowoleni, koniec tematu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie da się rozmawiać. Dlatego że obowiązują pewne z góry przyjęte aksjomaty wstępne które są poza dyskusją. Do nich zalicza się m.in. że 2 subwoofery są lepsze niż 1. Każda próba zdania odmiennego powoduje agresję ze strony przeciwnej.

 

Wystarczy wpisać w Google i jednak jest.

No cóż. ...

 

Nie w tym zastosowaniu i nie w tym kontekście. Gdy rozmawiamy o silniku elektrycznym to skrzynki biegów tam nie ma. A Ty mówisz że jednak jest. Owszem, w silniku spalinowym.

 

Ja to napisałem trochę ironicznie, bo może nie zrozumiałeś.

 

Ależ zrozumiałem :)

 

No dobrze. Tu przeważa tematyka kina domowego. Teraz pytam powaznie: subwoofer do stereo, zastosowania czysto muzyczne. Co o tym sądzicie?

 

Przykład prezentacji REL-a na Audio Video Show dowodzi, że ma to sens. Ale tam było 6 ogromniastych. Mówię o zastosowaniu domowym, sprzęt żaden Hi-End, pokój 17 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czas dotarcia do nas fali dźwiękowej decyduje o tym, iż rozpoznajemy, z której strony do nas dotarł.

Tylko to czy może coś jeszcze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, a słyszałeś o smażeniu osobno żółtek i białek, i łączeniu ich na samym końcu ;-))

 

Ha widzę że nie tylko ja tak zajadam :D.

 

Myślałem, że będziesz argumentował, a nie wydawał opinie. To, że nie widzisz sensu, nie słyszysz bądź nie rozumiesz, nie oznacza, że zjawisko nie istnieje. Szanuję twoje prawo do bycia sceptykiem (sam często nim jestem), jednakże w merytorycznej dyskusji należy podawać argumenty ad rem, a nie opinie nt. zjawisk (?) marketingowych. Podałem ci dwa dowody, teoretyczne i praktyczne, na co ty opowiadasz o spisku producentów.

 

Zalet w kwestii multi sub jest już dużo, jak ktoś chce poczytać a jeszcze zna angielski, to nie ma problemu. Problem jest taki, że nasz rozmówca marudzi i nie czyta. Tylko narzeka i racjonalizuje, jak tu nie wydać kasy na nowy sprzęt. Zaś historie o szczwanym lisie i przeczekania 4k na rzecz 8k są już zabawne.

 

Faktycznie nie da się rozmawiać. Dlatego że obowiązują pewne z góry przyjęte aksjomaty wstępne które są poza dyskusją. Do nich zalicza się m.in. że 2 subwoofery są lepsze niż 1. Każda próba zdania odmiennego powoduje agresję ze strony przeciwnej

 

Słyszałeś o czymś takim jak fala stojąca? Masz bana na google? Naprawdę nie zapala Ci się lampka z tyłu głowy, że kilku ludzi na forum odsyła Cię do książek? Na złość nie będziesz czytał i pleciesz androny. Tak na logikę, jeśli część z nas nie ma pojęcia na temat akustyki, to łatwiej Ci będzie to udowodnić, jak te książki przeczytasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko narzeka i racjonalizuje, jak tu nie wydać kasy na nowy sprzęt. Zaś historie o szczwanym lisie i przeczekania 4k na rzecz 8k są już zabawne.

 

Proponuję napisz to do zarządu japońskiej telewizji publicznej NHK, która ustami swojego wiceprezesa oficjalnie oświadczyła, że nie będzie się bawiła w 4K i idą od razu z FHD na 8K gdyż ponoszenie podwójnych kosztów na dwukrotną zmianę standardu uważają za marnowanie pieniędzy. Jak widzisz: NHK też jest dzurui (po japońsku: lisek-chytrusek).

 

I jeszcze jedno. Tenże cytowany wiceprezes powiedział, że pracują nad algorytmem downmixowania przypisanego do 8K dźwięku 22.2 do dowolnie niższego formatu, gdyż zdają sobie sprawę że przytłaczająca większość ludzi ma w domach 5.1.

 

Przepraszam. Zapomniałem. Telewizja NHK popełniła karygodny błąd, gdyż nie skonsultowała sprawy z mędrcami oraz wybitnymi autorytetami z forum audiostereo.pl, którzy oświeciliby japońskich nieuków jaka jest jedynie słuszna ścieżka rozwoju technologii oraz jakie są właściwe formaty dźwięku.

 

Wybaczcie szczerość, ale gdy czytam niektóre (tutaj i nie tylko) wpisy to wyłazi z nich i widać jak na dłoni nowobogackie szpanerstwo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuję napisz to do zarządu japońskiej telewizji publicznej NHK, która ustami swojego wiceprezesa oficjalnie oświadczyła, że nie będzie się bawiła w 4K i idą od razu z FHD na 8K gdyż ponoszenie podwójnych kosztów na dwukrotną zmianę standardu uważają za marnowanie pieniędzy. Jak widzisz: NHK też jest dzurui (po japońsku: lisek-chytrusek).

 

I jeszcze jedno. Tenże cytowany wiceprezes powiedział, że pracują nad algorytmem downmixowania przypisanego do 8K dźwięku 22.2 do dowolnie niższego formatu, gdyż zdają sobie sprawę że przytłaczająca większość ludzi ma w domach 5.1.

 

Przepraszam. Zapomniałem. Telewizja NHK popełniła karygodny błąd, gdyż nie skonsultowała sprawy z mędrcami oraz wybitnymi autorytetami z forum audiostereo.pl, którzy oświeciliby japońskich nieuków jaka jest jedynie słuszna ścieżka rozwoju technologii oraz jakie są właściwe formaty dźwięku.

 

Wybaczcie szczerość, ale gdy czytam niektóre (tutaj i nie tylko) wpisy to wyłazi z nich i widać jak na dłoni nowobogackie szpanerstwo.

Wiele rzeczy w Japonii jest, było a do europy nie dotarło. Jesteś pewien że będziesz jeszcze żyć? Nie mówię złośliwe. Treści w 4K naturalnie przybywa ale 8K? Pytanie ile lat minie nim będę mógł sobie kupić dobry projektor 8K i oglądnąć film który był kręcony i obrabiany w 8K czy 16K? Bo branża filmowa stopniowo ogarnia 4K. Więc konkludując skupić warto się na tym co jest tu i teraz. Jak ci się zepsuje kupisz sobie nowe i lepsze.

 

 

Na tu i teraz warto skupić się dlaczego 2 lub 4 źródła niskich częstotliwości są lepsze. Powiem Ci coś lepszego, wedle opracowań podnoszenie ilości do 16 nie daje wymiernych efektów.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie powtórzyć zadane pytanie bo ... nie dostałem odpowiedzi (umknęło czy celowo?):

 

Bobcat,

 

czy ty ogladałeś jakiś film w Atmosie czy DTS X na dobrym sprzecie w konfiguracji 7.2.4, najlepiej w UHD z projektora ???

Bo mam nieodparte wrażenie, ze albo nie ogladales albo rzeczywiście należysz do grupy tych "slyszących inaczej".

 

Mam na mysli porównanie 7.2.4 do 5.1. Tego samego materiału filmowego.

 

PS. jeśli opis sprzętu w "o tobie" jest aktualny to masz raczej mierne szanse na usłyszenie wpływu kabli, niestety.

 

PS2. co do "oceny oceniającego" zostawię na razie audio i przejdę do video. Ciężko coś powiedzieć nt. 8k, którego nie ma. Mozna też pominąć 4k i czekać na 8k. Czemu nie? Tylko wypisywanie takich teorii mając LCD od LG jest raczej mało wiarygodnie ponieważ już dziś "się nie wie" jak powinien wyglądać referencyjny obraz fullHD. Dlaczego tak twierdzę? Ponieważ LCDki od LG to szajs jakich mało. Jeszcze nigdy nie udało im się zrobić dobrego modelu. Nt. podświetlenia krawędziowego nie będę się wypowiadać bo nie ma o czym.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.