Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz klasy A\AB kontra wzmacniacz klasy D


mer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lech36 napisał:

W przypadku gniazd RCA i końcówki wielokanałowej (Rotel) masy tworzą mini pętle, które może nieznacznie ale lekko dokazują (z odległości 0,5 m nic nie słychać). Można to oczywiście rozdzielić, ale wymaga to wykonania bardzo nietypowych kabli przejściowych ze zwrotnicy (wyjścia XLR) do końcówki mocy (RCA) w których ekran będzie podłączony tylko z jednej strony a  masę obu urządzeń będzie się łączyć w inny, pojedynczy sposób. Kompletny system połączenia XLR rozwiązuje ten problem definitywnie i ma jeszcze dodatkowe zalety. Jak kupowałem te Rotele to jeszcze nie było tych IMG a robić DIY modułów do kolumn mi się już nie chce. Za dużo zachodu i spore koszty.

OK, ale ja pytałem o zalety "monoblokowości" w tej materii ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, przemak napisał:

OK, ale ja pytałem o zalety "monoblokowości" w tej materii ?

"Monoblokowość" dobrze brzmi w świecie audio hobby, ale oczywiście technicznie też jest moim zdaniem lepiej. Na pewno jest lepiej, powinny być bardziej wyraziste plany w głąb ;-).  

51 minut temu, Mateusz Wielgos napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rzeczywiście w środku 8-setki jest modelowo, prawie audiofilsko ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2019 o 01:27, przemak napisał:

IMO 120W to dwa razy więcej niż 60W z tego Marantza więc spokojnie powinno wystarczyć, ale może to jakieś cichsze waty? Tylko czy jesteś pewny, że chcesz wzmacniacz w klasie D ze sprzężeniem zwrotnym? Udowodniono bezdyskusyjnie w tym wątku, że to ZUO ?

 

A może taki mi wystarczy skoro Marantz daje radę to ten tez powinien:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bardzo podobny watek i jakos nie tylko ja mam problem z kiepskimi sopranami wzmacniaczy impulsowych. W watku wypowiadaja sie  zarowno elektronicy jak i pasjonaci audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jar1 napisał:

Nie słyszałem dotąd takiego wzmacniacza klasy d, który by mnie skłonił do zrezygnowania ze zwykłego  AB.

Ja tez. Jedynie klasa T  moze byc lecz tez nie jest kolorowo ale juz ujdzie do cichego sluchania w terenie. Dlatego jako wzmacniacz, ktory mialby byc tym glownym, najlepszym to tylko klasa A/AB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, robsonic napisał:

Ja tez. Jedynie klasa T  moze byc lecz tez nie jest kolorowo ale juz ujdzie do cichego sluchania. Niestety jako wzmacniacz, ktory mialby byc tym glownym, najlepszym to tylko klasa A/AB.

Możesz dopowiedzieć co z czym konkretnie porównywałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, m4tech napisał:

Możesz dopowiedzieć co z czym konkretnie porównywałeś? 

Wzmacniacz na kostce Tripath TA2024 - dowolna firma. Ta impulsowka az tak mnie nie drazni jak wiekszosc w klasie D, nawet tych drogich. Polecam posluchac tej kostki, na ebay/allegro dostepna za grosze i porownac z dowolnym innym w klasie D.

Porownywanie u mnie odbywa sie bez konkretnych modeli typu X vs Y. Poprostu skupiam sie na brzmieniu kazdego wzmacniacza z osobna, wlaczam swoje ulubione kawalki i tyle.. Albo mi sie podoba brzmienie albo nie. Generalnie najlepiej brzmia moim zdaniem wzmacniacze w oparciu o zwykle tranzystory bipolarne. Mosfety moim zdanien za bardzo krystalicznie sie rysuja w gorze pasma czyniac soprany deko za "krzykliwe". Z lampa jest tak, ze slucham tylko okazyjnie, na przyklad w dlugie zimowe wieczory, bo zapach palonego kurzu i blysk zarnikow dodaja pewne magiczne wrazenie. Oczywiscie lampa tez ma swoje wady, bo slabo przenosi basy, ktore ja musze miec wiec tak jak napisalem juz wczesniej dla mnie najlepsze wzmacniacze to klasa AB na bipolarach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, robsonic napisał:

dla mnie najlepsze wzmacniacze to klasa AB na bipolarach.

Można używać klasy AB na bipolarach, nie ma żadnych przeciwwskazań. Każdy wybiera sobie sam coś do słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Lech36 napisał:

Można używać klasy AB na bipolarach, nie ma żadnych przeciwwskazań. Każdy wybiera sobie sam coś do słuchania.

Pewnie, ze tak, tylko pisanie, ze wzmacniacze w klasie D moga brzmiec jak lampa czy zachwalanie pod niebiosa technologii, ktora wprowadza zaklocenia do sygnalu analogowego, zeby go potem filtrowac i przypisywanie tego klasie Hi-End jest dla mnie slabe.

Poprostu za duzo pompowanych falszywych recenzji w necie aby tylko cos sprzedac nieswiadomemu konsumentowi. A ten kupi wszystko, kazdy kit. Miedzy innymi ten watek udowodnil, ze ludzie sluchaja oczami. Lubia miec napisane cyferki na papierze i tyle.. Ja wole konkrety czyli podpiecie konkretnego wzmacniacza do glosnika, zapuszczenie kilku probek audio i posluchanie samemu a literki i cyferki mam gdzies, bo to i tak czesto sciema, bo przecietny wlasciciel danego wzmaka nawet nie ma aparatury pomiarowej i wiedzy by te wszystkie liczby potwierdzic.

3 godziny temu, Lech36 napisał:

 prawie audiofilsko ;-).

Za te kase pierwszy lepszy i w miare swiezy chinol w klasie A pozbedzie sie wyrazu "prawie"... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, robsonic napisał:

Za te kase pierwszy lepszy i w miare swiezy chinol w klasie A pozbedzie sie wyrazu "prawie"..

Kupuj pierwszego lepszego chinola w klasie A, mi to nie przeszkadza :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Kupuj pierwszego lepszego chinola w klasie A, mi to nie przeszkadza :-).

Mam w domu z kilkanascie roznych wzmakow,  raczej moge zrobic wyprzedaz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, robsonic napisał:

Mam w domu z kilkanascie roznych wzmakow,  raczej moge zrobic wyprzedaz ?

Też mi to nie przeszkadza, ale to chyba np. na Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, robsonic napisał:

Tutaj bardzo podobny watek i jakos nie tylko ja mam problem z kiepskimi sopranami wzmacniaczy impulsowych. W watku wypowiadaja sie  zarowno elektronicy jak i pasjonaci audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szczególnie, że rozmawiają główni o wzmacniaczach kitowych.
No i tak jak tutaj, głosy są podzielone mniej więcej pół na pół.

Czyli wiadomo - jak zwykle subiektywnie. Ale tak powinno być.

3 godziny temu, robsonic napisał:

pod niebiosa technologii, ktora wprowadza zaklocenia do sygnalu analogowego

Ciekawe, bo np. w moim wzmacniaczu impulsowym sygnał "analogowy", jest dopiero za filtrem wyjściowym. Wcześniej, cały czas jest wyłącznie cyfrowy. Więc nie wiem gdzie tam mogłoby być cokolwiek wprowadzane.

W niektórych impulsowych owszem jest tej analogówki więcej.

A to czy jest to hi-end, decyduje tylko dźwięk jaki wydobywa się z zestawu. Na pewno hi-endem nie można nazwać pierwszego lepszego chinola, który nawet nie jest hi-fi. Jest kilka mocnych chińczyków, ale to nieliczne w zalewie "szajsu".

Zresztą ja mam hi-fi, bo hi-end to pojęcie względne.

Do tej pory, najlepiej zestawiony system jaki słyszałem w domowych warunkach, był na lampie w układzie PP. A konkretnie było to Dynaco ST-35, nieco podtuningowane. Masa THD, a dźwięk klasa. Można powiedzieć hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, barmanekm napisał:

Ciekawe, bo np. w moim wzmacniaczu impulsowym sygnał "analogowy", jest dopiero za filtrem wyjściowym. Wcześniej, cały czas jest wyłącznie cyfrowy. Więc nie wiem gdzie tam mogłoby być cokolwiek wprowadzane.

W niektórych impulsowych owszem jest tej analogówki więcej.
 

Dobrze, ze dopisales te ostatnie zdanie bo juz chcialem bic..

A tak na powaznie to jaki cyfrowy? Impulsy we wzmacniaczu klasy D nie niosa zadnych bitow danych tak jak na przyklad w sygnalach cyfrowych na przyklad radiofonia DAB. We wzmaku D w torze "audio" nie masz zadnego sygnalu cyfrowego tylko pulsy/impulsy ktore maja rozne trwanie jako ze sa modulowane PWM-em.. a to nie ma nic wspolnego z "cyfrowoscia" tylko raczej zakloceniami...

Widze, ze podobny watek odnosnie pracy wzmakow D juz byl lata temu tutaj na audiostereo.

Ciekawi mnie dlaczego zalozyciel tematu, ktory zadal sobie trud objasnienia zasady dzialania i niepochlebnej opinii odnosnie brzmienia szumofonow przestal sie udzielac na forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś stare wątki. U mnie to działa tak. Sygnał z CD lub streamera w postaci PCM lub DSD płynie do procesora DSP (gdzie jak chcę to mogę mu włączyć redukcję przesterowań, korekcję akustyki pomieszczenia, z wcześniej zdjętej charakterystyki, i jakieś presety brzmienia, których nigdy nie słyszałem) , a następnie jest konwertowany na PWM, do sterowania Mosfetami w pełnym mostku H. Dodatkowo, pierwsze 24 dB tłumienia, nie są realizowane poprzez zmianę wypełnienia impulsów, tylko poprzez regulowane napięcie zasilania tranzystorów wyjściowych. Jest to układ bez sprzężenia zwrotnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sygnał z CD lub streamera w postaci PCM lub DSD płynie do procesora DSP (gdzie jak chcę to mogę mu włączyć redukcję przesterowań, korekcję akustyki pomieszczenia, z wcześniej zdjętej charakterystyki, i jakieś presety brzmienia, których nigdy nie słyszałem)...

 

Jakiego procesora DSP uzywasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, robsonic napisał:

A tak na powaznie to jaki cyfrowy? Impulsy we wzmacniaczu klasy D nie niosa zadnych bitow danych tak jak na przyklad w sygnalach cyfrowych na przyklad radiofonia DAB.

Niech będzie impulsowy, bo jakby się czepiać, to każdy sygnał jest analogowy, nawet ten co niesie informację w postaci cyfrowej.

2 minuty temu, xajas napisał:

Jakiego procesora DSP uzywasz?

Nie ja tylko producent wzmacniacza. ADSP-21489 (Analog Devices)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, barmanekm napisał:

To jakieś stare wątki. U mnie to działa tak. Sygnał z CD lub streamera w postaci PCM lub DSD płynie do procesora DSP (gdzie jak chcę to mogę mu włączyć redukcję przesterowań, korekcję akustyki pomieszczenia, z wcześniej zdjętej charakterystyki, i jakieś presety brzmienia, których nigdy nie słyszałem) , a następnie jest konwertowany na PWM, do sterowania Mosfetami pełnym mostkiem H. Dodatkowo, pierwsze 24 dB tłumienia, nie są realizowane poprzez zmianę wypełnienia impulsów, tylko poprzez regulowane napięcie zasilania tranzystorów wyjściowych. Jest to układ bez sprzężenia zwrotnego.

Ale wciaz stopnie koncowki mocy nie sa sterowane zadnym sygnalem cyfrowym tylko poprostu zwyczajnymi impulsami na ktore jest nalozony sygnal analogowy (wzmacniane audio). Wzmacniacze impulsowe zawsze moim zdaniem lepiej brzmialy bez petli ale jak widac chinczyki nie spaly i w najnowszych konstrukcjach szumofonow mamy niezwykle rozbudowane maszyny liczace , ktore analizuja sygnal wyjsciowy i dodaja pewne "informacje" na wejsciu tak by na wyjsciu byly mozliwie najmniejsze zaklocenia/szumy. Sprytne to choc moim zdaniem nie ma wspolnego nic z wiernoscia wzmacniania analogowych sygnalow wejsciowych.

I bardzo dobrze, ze pierwsze waty masz na obnizonym napieciu, bo masz mniejsze zaklocenia przy cichszym sluchaniu..

Jaki masz ten swoj wzmacniacz? A najlepiej jakbys mial schemat to se lookne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xajas napisał:

Czy sam to zbudowales?

Nie. To gotowy wzmacniacz. Za taką pełną cyfrówkę się nie brałem, chociaż jest to do zrobienia. Ale wymaga wiele więcej zachodu i więcej problemów do przeskoczenia niż w klasycznych konstrukcjach.

2 minuty temu, robsonic napisał:

Ale wciaz stopnie koncowki mocy nie sa sterowane zadnym sygnalem cyfrowym tylko poprostu zwyczajnymi impulsami na ktore jest nalozony sygnal analogowy (wzmacniane audio)

No właśnie nie. Tam nie ma żadnego przetwornika. Kluczowanie jest bezpośrednio z procesora wg. jakiegoś algorytmu, oczywiście z kształtowaniem szumu i takie tam. Nie ma tradycyjnej konwersji C/A/PWM, tylko C/PWM.

Niestety nie ma schematu, ale znam wszystkie podzespoły. Jednak ta konstrukcja nie jest tak jak w datasheetach TI, tylko właśnie zupełnie inaczej.

Wzmacniacz masz w moim o mnie, to zestaw Lyngdorf TDAI-170 z dodatkami. Najlepiej mi się spasował z moimi kolumnami. W drugim zestawie mam też klasę AB (z głębokim A, na mosfetach) i gra z innymi kolumnami. Ale aktualnie jest u "koleżanki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, barmanekm napisał:

 

No właśnie nie. Tam nie ma żadnego przetwornika. Kluczowanie jest bezpośrednio z procesora wg. jakiegoś algorytmu, oczywiście z kształtowaniem szumu i takie tam.

 

To moze inaczej.. Wpinam sie z oscyloskopem na bramke ktoregos z tranzystorow mocy Twojego wzmaka i co widze? Czy bedzie to juz polowa sygnalu analogowego czy jednak pulsy czestotliwosci kluczujacej? Bo moze wcale Ty nie masz klasy D?

Pamietaj, ze mikrokontroler moze modulowac wysterowywujac dowolny stopien mocy na nieskonczona ilosc sposobow. Firma Tripath na przyklad uzywala zmiennej czestotliwosci kluczujacej, dopasowanej do danego sygnalu w danej chwili optymalizujac w ten sposob jakosc dzwieku "po swojemu". Nikt nie wie co tam jeszcze wymyslili, bo to tajemnica. Jednakze dla mnie akurat ich konstrukcje sa do przelkniecia (ale tez bez przesady).. Uwazam, ze jak juz ktos musi uzywac klasy D to chociaz w oparciu o gotowe moduly (scalaki) a nie katowac MOSFETY dlugimi, nierownymi sciezkami.

26 minut temu, barmanekm napisał:

 Nie ma tradycyjnej konwersji C/A/PWM, tylko C/PWM.

 

Gdyby tak bylo to slyszalbys bity, czyli straszny szum w glosniku... Musi byc zamiana informacji cyfrowej na analogowa, ktora sie naklada na PWM (moduluje). Chlit martetingowy niucham...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robsonic napisał:

Gdyby tak bylo to slyszalbys bity, czyli straszny szum w glosniku..

Szumu słyszałbym jakby było C/A (w sensie gdyby sterowanie kluczami było bezpośrednio z PCM), a mam C->PWM. Charakterystykę przełączania wyznacza procesor sygnałowy. Matematyczne obliczenia. Wejście:PCM lub DSD, wyjście:PWM. Na tranzystorze są impulsy, dopiero filtr DP robi z tego sygnał, który idzie na kolumny.

Równie dobrze mógłbym wziąć plik WAV (PCM) i zapodać mu ten sam algorytm np. w Matlabie i następnie podać na mostek Mosfetów.

Zresztą to akurat nic nowego, jeszcze na studiach, kilkanaście lat temu implementowaliśmy podobne algorytmy do sterowania silnikami 3-fazowymi. Prąd stały, następnie trójfazowy falownik sterowany właśnie na podobnej zasadzie, robił z tego co trzeba. Można oczywiście zamodulować zwykłe 3 fazy, ale te algorytmy są dużo bardziej zaawansowane. Wszystkie nowoczesne silniki asynchroniczne są w ten sposób sterowane FOC/DTC. Wszystko obliczane w procesorze, wcześniej odpowiednie transformacje z czujników napięcia, opcjonalnie prędkości i tyle.

 

2 godziny temu, robsonic napisał:

Uwazam, ze jak juz ktos musi uzywac klasy D to chociaz w oparciu o gotowe moduly (scalaki) a nie katowac MOSFETY dlugimi, nierownymi sciezkami.

Proszę... do czego to było? Gdzie są długie i nierówne ścieżki? W kostkach z Chin?. Obecnie układy pracują w GHz i ścieżki dają radę. W każdym lepszym programie do PCB, masz narzędzia do prowadzenia ścieżek w.cz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm
Dopisałem DSD

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, barmanekm napisał:

zapodać mu ten sam algorytm np. w Matlabie

Tak sobie pomyślałem, czy nie powinno się jednak użyć jakiegoś audiofilskiego programu, bo matlab może brzmieć słabo, słabe czarne tło, plankton i scena ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, mój stary post, gdzie bardziej dokładnie opisuję ścieżkę sygnału. Scalak DSP, robi tylko za filtry, następnie po I2S szeregowe bity idą do modulatora PWM (też DSP de-facto), który steruje stopniem sterującym Mosfety i regulatorem napięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, barmanekm napisał:

Do tej pory, najlepiej zestawiony system jaki słyszałem w domowych warunkach, był na lampie w układzie PP. A konkretnie było to Dynaco ST-35, nieco podtuningowane. Masa THD, a dźwięk klasa. Można powiedzieć hi-end.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda prostokąt 10 kHz dla AB

 

A jak to wygląda w klasie d?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.