Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz klasy A\AB kontra wzmacniacz klasy D


mer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Lech36 napisał:

Oglądałeś pomiary tych wzmacniaczy, bo mnie się wydaje że nie? Zajrzyj do pdf-ów Hypexa, naprawdę może się wiele legend wyjaśnić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Drogi Lech36-u czy po tych wszystkich moich wpisach nie wydaje Cie sie juz jasne, ze ja nie ogladam wzmacniaczy i ich pdf-ow tylko ich slucham? Powiem wiecej.. Biore czasami na warsztat, robie testy po swojemu (taki maly przeglad) i odstawiam na polke, zeby nadal sobie "plumkaly" tam gdzie byly zaplanowane..

Jeszcze raz to napisze tym razem stanowczo, ze NIE WIERZE w te wszystkie G.. warte testy. Wszystko ladnie pieknie jak sie juz kupi, a pozniej zaczynaja sie niespodzianki. Wzmacniacz nie gra jak to bylo napisane i wykresiki poszly do kosza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, przemak napisał:

Podawany wcześniej wykres thd+n wygląda całkiem "analogowo" i jakby temu przeczy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowe moduły Hypex nawet te standardowe są jeszcze korzystniejsze dla "wyczynowców" od zniekształceń przy małych mocach. 1W na 4 omach przy 1 kHz, THD=0,005%. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Nowe moduły Hypex nawet te standardowe są jeszcze korzystniejsze dla "wyczynowców" od zniekształceń przy małych mocach. 1W na 4 omach przy 1 kHz, THD=0,005%. 

1 wat to wciaz bardzo duzo jak sluchamy noca!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Nowe moduły Hypex nawet te standardowe są jeszcze korzystniejsze dla "wyczynowców" od zniekształceń przy małych mocach. 1W na 4 omach przy 1 kHz, THD=0,005%. 

W tych danych hypexa to IMO jest kucha, podają że to thd a wykres identyczny jak z tego testu, czyli raczej thd+n. Mi nie chodzi o to ile bezwzględnie, ale że dla wykresu który pokazałem zniekształcenia dla domowych mocy od 100mW do mniej więcej 10W są stałe, rosną powyżej tej mocy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robsonic napisał:

Jeszte raz to napisze tym razem stanowczo, ze NIE WIERZE w te wszystkie G.. warte testy.

Wiara czyni cuda. Polecam wiarę, ale często na wierze wychodzi się jak "Zabłocki na mydle" ;-).

3 minuty temu, robsonic napisał:

ze ja nie ogladam wzmacniaczy i ich pdf-ow tylko ich slucham?

Też słucham klasy D, najczęściej cicho. Rotele (końcówki B&O) chodzą bez zarzutu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lech36 napisał:

Nowe moduły Hypex nawet te standardowe są jeszcze korzystniejsze dla "wyczynowców" od zniekształceń przy małych mocach. 1W na 4 omach przy 1 kHz, THD=0,005%. 

podobno techniczny jesteś a wierzysz wykresom wygenerowanym na sztucznym obciążeniu  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lech36 napisał:

Wiara czyni cuda. Polecam wiarę, ale często na wierze wychodzi się jak "Zabłocki na mydle" ;-).

Też słucham klasy D, najczęściej cicho. Rotele (końcówki B&O) chodzą bez zarzutu. 

I jak tu "wierzyc" Twoim "obiektywnym" opiniom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

podobno techniczny jesteś a wierzysz wykresom wygenerowanym na sztucznym obciążeniu  ?

Coś trzeba porównywać jak się nie ma jeszcze sprzętu fizycznie. Jak już będę go miał to nie będzie mi się chciało mierzyć bo mniej więcej wiem jak to gra na bazie słabszych, starszych i gorszych,na identycznych wykresach modułach UcD180. Bez zastrzeżeń. Jak przyjdą to włączam do układu aktywnego i słucham muzyki jak co dzień. Nie sądzę żebym był czymś negatywnie zaskoczony, ale kto wie?

1 minutę temu, robsonic napisał:

U jak tu "wierzyc" Twoim "obiektywnym" opiniom?

Nikt nie każe Tobie w nic wierzyć. Ja też "wierzę" tylko wybranym osobom z forum ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lech36 napisał:

 

Nikt nie każe Tobie w nic wierzyć. Ja też "wierzę" tylko wybranym osobom z forum ;-).

Ciesze sie, ze znalazles swoich bogow, w koncu w cos trzeba wierzyc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, robsonic napisał:

Ciesze sie, ze znalazles swoich bogow, w koncu w cos trzeba wierzyc ?

To nie są żadni "bogowie", to sprzęt do używania codziennego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

To nie są żadni "bogowie", to sprzęt do używania codziennego. 

Klasa D produkuje tyle czestotliwosci na raz, ze byc moze generuje jakies nowe zjawiska fizyczne. W Rosji od jakiegos czasu jest glosno o "polach torsyjnych" - zatem lepiej uwazac na nowe technologie, by sobie kuku nie zrobic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemak napisał:

Aż sprawdziłem. Dokładnie od 6 lat mam wzmacniacz instrumentalny D. Moc 250W, w dodatku w wersji combo (czyli z pietnastocalowym głośnikiem w jednej obudowie), transportowany w różnych warunkach, busach, osobówkach, przyczepach, grany w plenerze też. Poza oczywistymi otarciami "tolexu" wygląda jak nowy i brzmi jak sześć lat temu. Jedyne uszkodzenie - poluźnienie śrub trzymający gniazdo sieciowe, naprawiłem pilnikiem do paznokci - chyba się odkręciło od tych impulsów 200kHz, bo przecież nie od wstrząsów 250W głośnika o skuteczności pochodzącej pod 100 ?

Jak się popsuje to naprawię jak dam radę a jak nie to kupię nowy ?

Właśnie do takich zastosowań wzmacniacze klasy d są projektowane, tworzone i sprzedawane. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jar1 napisał:

Właśnie do takich zastosowań wzmacniacze klasy d są projektowane, tworzone i sprzedawane. ?

Też. Z tym, że nie piszę o walorach brzmieniowych, bo każdy ma swoje i dyskusja o tym mnie nie interesuje, tylko odpowiadam na pytanie o stałość parametrów w czasie i awaryjność. Oczywiście, gdzie mi tam do słuchu i wiedzy @robsonic, znam proporcje, ty zresztą też ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Drizzt napisał:

W przypadku klasy D interesuje mnie konieczność precyzyjnego doboru tranzystorów wyjściowych, a następnie utrzymywanie przez nie parametrów w czasie. Sądzę, że ze względu na warunki pracy tranzystorów w klasie D związane z pracą w trybie ON/OFF i bardzo szybkim przełączaniem, precyzja ich doboru musi być znacznie wyższa niż we wzmacniaczach liniowych

Dobór musi być dokładniejszy niż w "wielogałęziowych" stopniach wyjściowych wzmacniaczy liniowych, ponieważ zasada pracy wyklucza stosowanie rezystorów wyrównawczych. Jednak dla dużych producentów nie jest to specjalnym problemem. "Starzenie" się elementów, to w przypadku mosfetów temat badany raczej w rozwiązaniach energo-elektronicznych, jednak patrząc na te mechanizmy i ich istotę, to nie jest to coś istotnego, jeżeli wzmacniacz nie jest "wyżyłowany".

39 minut temu, jar1 napisał:

Właśnie do takich zastosowań wzmacniacze klasy d są projektowane, tworzone i sprzedawane.

A moim skormnym zdaniem to decyduje o tym producent. Aktualnie trend nie jest już taki oczywisty.

1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

podobno techniczny jesteś a wierzysz wykresom wygenerowanym na sztucznym obciążeniu

To powszechnie przyjęta metoda pomiarowa. Można mierzyć wzmacniacze na obciążeniu przybliżającym warunki to rzeczywistych, ale ciężko wtedy o porównanie, a i tak prawdziwa kolumna pracuje jeszcze inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, przemak napisał:

Też. Z tym, że nie piszę o walorach brzmieniowych, bo każdy ma swoje i dyskusja o tym mnie nie interesuje, tylko odpowiadam na pytanie o stałość parametrów w czasie i awaryjność. Oczywiście, gdzie mi tam do słuchu i wiedzy @robsonic, znam proporcje, ty zresztą też ?

Mnie nie musisz wcale czytac... Ale moze pouczysz sie od najlepszych? Tutaj ktos kto projektuje systemy audio od wielu lat. Tez powiesz bee na konkret profesjonalisty?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalisty produkującego i sprzedającego wzmacniacze liniowe. Gość nie mówi nic nowego, nic czego nie wiedzą ludzie tutaj piszący. Temat rozbija się o wyciągnięte wnioski i oceny. Zapytaj profesjonalistów Hypexa, ciekawe co odpowiedzą. Albo producentów półprzewodników do pracy w trybie nieciągłym.

Przy czym przetwornik tej firmy: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , działa na zasadzie zbliżonej do klasy D.

Konwersja PCM->DSD lub bezpośrednio DSD, duży upsampling, 1-bitowa DeltaSigma i pasywny filtr LP.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, barmanekm napisał:

Profesjonalisty produkującego i sprzedającego wzmacniacze liniowe. Gość nie mówi nic nowego, nic czego nie wiedzą ludzie tutaj piszący. Temat rozbija się o wyciągnięte wnioski i oceny. Zapytaj profesjonalistów Hypexa, ciekawe co odpowiedzą. Albo producentów półprzewodników do pracy w trybie nieciągłym.

Nie obejrzales do konca albo nie zrozumiales o czym facet mowi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze cyfrowe, działają w swojej istocie niemal identycznie, tylko na dużo większych mocach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, robsonic napisał:

Nie obejrzales do konca albo nie zrozumiales o czym facet mow

No ale na końcu, mówi dobrze o klasie D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zdziwieni?, ze zapodalem akurat to wideo? Przeciez facet na koncu chwali klase D nieprawdaz? Tymczasem konkluzja jest smutna. Podczas gdy chcesz miec dobre brzmienie w swoim domu to wystarczy kilkaset zlotych na klase AB, natomiast jesli chcesz miec zblizone brzmienie z klasy D to zapomnij o wzmacniaczach za 2k, 5k, 10k PLN. Musisz sprzedac dom. Paul jest teraz powiazany z firmami, ktore sprzedaja klase D na przyklad 6moons i nagle od kilku lat zaczal wrowadzac klase D do swoich zestawow na salony.. Prowadzi wyklady z humorem, probuje laczyc zalety lamp z klasa D. .. Niestety za tym wszystkim stoi gruba kasa. ? - szkoda, wielka szkoda, choc wiem, ze on wie jaka jest prawda odnosnie mitow i faktow na temat roznic A VS D.. Niestety na czyms musi zarabiac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, robsonic napisał:

Mnie nie musisz wcale czytac... Ale moze pouczysz sie od najlepszych? Tutaj ktos kto projektuje systemy audio od wielu lat. Tez powiesz bee na konkret profesjonalisty?

 

Obejrzałem właśnie ten filmik ale ty chyba nie? Bo nie potwierdza on żadnej z twoich fobii. Właściciel PS Audio odpowiada po prostu na pytanie skąd wzięła się zła sława wzmacniaczy w klasie D. Odpowiada, że z dawnych lat, kiedy filtry wyjściowe nie były dobre i klasa D grała stereotypowym twardym dźwiękiem. Opowiada, że od tamtego czasu dokonał się ogromny postęp, wielu świetnych inżynierów włożyło setki tysięcy godzin pracy w dopracowanie filtrów i obecnie wzmacniacze te grają świetnie. Stereotypy nie mają już uzasadnienia choć krzywdzące opinie niestety nadal funkcjonują. Na koniec poleca moduły B&O i Hypexa o doskonałych parametrach i reklamuje własne wzmacniacze w klasie D, które określa jako najbardziej muzykalne w historii PS Audio. Następnym razem obejrzyj ze zrozumieniem to co wklejasz, żeby nie było wtopy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do łączenia lampy z klasą D, jest jedna polska firma co to robi i jest na forum co najmniej jeden audiofil, z tych złotouchych, który ma taki zestaw od lat i jest zachwycony.

robsonic - przyznaje, nie obejrzałem do końca. A jak obejrzałem, to czułem jakiś podstęp. Pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Drizzt napisał:

Obejrzałem właśnie ten filmik ale ty chyba nie? Bo nie potwierdza on żadnej z twoich fobii. Właściciel PS Audio odpowiada po prostu na pytanie skąd wzięła się zła sława wzmacniaczy w klasie D. Odpowiada, że z dawnych lat, kiedy filtry wyjściowe nie były dobre i klasa D grała stereotypowym twardym dźwiękiem. Opowiada, że od tamtego czasu dokonał się ogromny postęp, wielu inżynierów włożyło setki tysięcy godzin pracy w dopracowanie filtrów i obecnie wzmacniacze te grają świetnie. Na koniec poleca moduły B&O i Hypexa i reklamuje własne wzmacniacze w klasie D, które określa jako najbardziej muzykalne w historii PS Audio. Następnym razem obejrzyj ze zrozumieniem to co wklejasz, żeby nie było wtopy.

Pospieszyles sie z ocena... odpowiedz powyzej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz idę na miasto! Słuchajcie sobie co tam macie, bo w końcu piątek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, robsonic napisał:

Pospieszyles sie z ocena... odpowiedz powyzej ?

Wklejenie filmiku, który przeczy tezom, które głosisz było dla mnie widocznie zbyt pokręcone i nie poznałem się na dowcipie ?

1 godzinę temu, barmanekm napisał:

Dobór musi być dokładniejszy niż w "wielogałęziowych" stopniach wyjściowych wzmacniaczy liniowych, ponieważ zasada pracy wyklucza stosowanie rezystorów wyrównawczych. Jednak dla dużych producentów nie jest to specjalnym problemem. "Starzenie" się elementów, to w przypadku mosfetów temat badany raczej w rozwiązaniach energo-elektronicznych, jednak patrząc na te mechanizmy i ich istotę, to nie jest to coś istotnego, jeżeli wzmacniacz nie jest "wyżyłowany".

Klasa AB i podobne są po prostu sprawdzone przez dekady i pewne. Awaryjność i stabilność parametrów klasy D jest dopiero do sprawdzenia i pewnie będzie się wahać od producenta do producenta, a na osiągniecie przez tą technologię pełnej dojrzałości potrzebne będą lata. Na razie to co chwila będziemy słyszeć o kolejnym ogromnym postępie i kolejnych jeszcze lepszych modułach, filtrach i układach zasilania, co automatycznie będzie stawiać starsze konstrukcje w klasie D w gorszym świetle i powodować ich szybkie starzenie się „moralne” nawet jeśli niekoniecznie „techniczne”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Drizzt napisał:

Wklejenie filmiku, który przeczy tezom, które głosisz było dla mnie widocznie zbyt pokręcone i nie poznałem się na dowcipie ?

To nie dowcip, tylko smutna prawda, ze pieniadz rzadzi swiatem. Udowadniam , ze tutaj chodzi tylko o zarabianie kasy. Poczytaj sobie historie PS Audio. Firma przestala sprzedawac wzmacniacze, bo nowe konstrukcje w klasie AB wcale nie brzmialy lepiej niz poprzedniki. Wzmacniacze osiagnely szczyty swoich jakosci juz dawno temu (wlasciwie osiagnely max mozliwosci w swiecie audio). Dlatego, zeby firma jakos przetrwala trzeba bylo cos wymyslic. Poszli w klase D i zaczeli wychwalac, oczywiscie zarabiajac krocie, bo ludzie znow zaczeli kupowac.. Dlatego facet ma swoj kanal na youtube, prowadzi wyklady, ma swoje studia pokazowe... Wszystko ladnie pieknie, tylko kasa do zostawienia juz nie taka fajna... Czy jest szczery w tym co robi? Coz.. pieniadze, pieniadze, pieniadze..

Za duzo tam cyfrowek nie widze za jego plecami jak ogladam Jego filmy - ktos sie domysla czemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, robsonic napisał:

I co zdziwieni?, ze zapodalem akurat to wideo? Przeciez facet na koncu chwali klase D nieprawdaz? Tymczasem konkluzja jest smutna. Podczas gdy chcesz miec dobre brzmienie w swoim domu to wystarczy kilkaset zlotych na klase AB, natomiast jesli chcesz miec zblizone brzmienie z klasy D to zapomnij o wzmacniaczach za 2k, 5k, 10k PLN. Musisz sprzedac dom. Paul jest teraz powiazany z firmami, ktore sprzedaja klase D na przyklad 6moons i nagle od kilku lat zaczal wrowadzac klase D do swoich zestawow na salony.. Prowadzi wyklady z humorem, probuje laczyc zalety lamp z klasa D. .. Niestety za tym wszystkim stoi gruba kasa. ? - szkoda, wielka szkoda, choc wiem, ze on wie jaka jest prawda odnosnie mitow i faktow na temat roznic A VS D.. Niestety na czyms musi zarabiac ?

Bzdura z tą sprzedażą domu, na rynku jest mnóstwo producentów OEM, którzy korzystają z modułów Hypex i obecnie Purifi. Choćby March Audio z Australii, Nord czy nasz Hattor. Ceny są niskie w porównaniu z dobrą klasą A czy nawet AB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Klasa D to niewątpliwie przyszłość, do której jednak z kilku ściśle technicznych powodów nie bardzo mi się spieszy. Zdążę.

Z tego wywiadu też jasno wynika, że twórców Purifi nie interesuje pozostanie w niszy high-end, a myślą o naprawdę masowych produktach, które zaleją rynek w różnych branżach, w tym car audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Drizzt napisał:

Bzdura z tą sprzedażą domu, na rynku jest mnóstwo producentów OEM, którzy korzystają z modułów Hypex i obecnie Purifi. Choćby March Audio z Australii, Nord czy nasz Hattor. Ceny są niskie w porównaniu z dobrą klasą A czy nawet AB.

 

Jak wynika z wykladow, liczy sie tylko caly zestaw, bo odpowiednio dopasowany i zestrojony wiec kup tanio, to co tutaj prezentuja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nie interesują takie firmy jak PS Audio, tak było również w czasach sprzed klasy D. Zamiast wydawać krocie na wzmacniacz (jakikolwiek) wystarczy trochę pomyśleć. I to akurat się nie zmieni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, robsonic napisał:

maja duze znieksztalcenia, zwlaszcza te duzych mocy przy sluchaniu cichym

Powtórzę cytat, bo nie rozumiem. Albo mierzymy albo słuchamy albo konfabulujemy Jak mierzymy, to jest pomiar z cytowanego testu, który jako rysunek nawet wkleiłem, pokazujący, że dla testowanego wzmacniacza w zakresie od 100mW do 10W zniekształcenia są praktycznie stałe. Ani nie rosną ani nie maleją, dopiero powyżej 10W zaczyna się wzrost zniekształceń. No i mamy pomiar i możemy dyskutować. Możemy go oczywiście podważać, ale tylko innym pomiarem, swoim albo jakimś. Albo słuchamy - rozumiem, że zniekształcenia 0,1% przy mocy 100mW są na głośnikach domowych do usłyszenia? Serio? 

Ask Paul to fajna rozrywka, ale bias okrutny na to, co akurat potrzebne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.