Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz klasy A\AB kontra wzmacniacz klasy D


mer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, przemak napisał:

Powtórzę cytat, bo nie rozumiem. Albo mierzymy albo słuchamy albo konfabulujemy Jak mierzymy, to jest pomiar z cytowanego testu, który jako rysunek nawet wkleiłem, pokazujący, że dla testowanego wzmacniacza w zakresie od 100mW do 10W zniekształcenia są praktycznie stałe. Ani nie rosną ani nie maleją, dopiero powyżej 10W zaczyna się wzrost zniekształceń. No i mamy pomiar i możemy dyskutować. Możemy go oczywiście podważać, ale tylko innym pomiarem, swoim albo jakimś. Albo słuchamy - rozumiem, że zniekształcenia 0,1% przy mocy 100mW są na głośnikach domowych do usłyszenia? Serio? 

Ask Paul to fajna rozrywka, ale bias okrutny na to, co akurat potrzebne ?

Nie jestem fanem pomiarow jesli robil je ktos inny niz ja sam ?

Jednakze to co piszesz mogbym poprzec jesli chodzi o klase A/AB, bo faktycznie poziom znieksztalcen rosnie wraz z moca (pomijam przester) natomiast jesli chodzi o klase D to niestety przy bardzo cichym sluchaniu slychac cale to dziadostwo najbardziej, bo pulsy maja bardzo duza amplitude a trwaja mozliwie najkrocej (to sa doslownie szpilki). Przy pewnych sopranach slychac czasami "artefakty", ze mozna pomyslec, ze wzmacniacz jest uszkodzony. - mysle, ze to sa jakis inne zniekszalcenia, ktorych producenci wzmacniaczy w klasie D poprostu sie boja i nawet tego nie dotykaja..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robsonic napisał:

Jednakze to co piszesz mogbym poprzec jesli chodzi o klase A/AB, bo faktycznie poziom znieksztalcen rosnie wraz z moca (pomijam przester)

w klasie ab poziom zniekształceń maleje wraz ze wzrostem mocy ? az do przesteru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

w klasie ab poziom zniekształceń maleje wraz ze wzrostem mocy ? az do przesteru

Hmm..... Byc moze ja mam za tanie zabawki.. Kiedys mierzylem znieksztalcenia diory WS504B i im bylo glosniej tym bardziej znieksztalcony sygnal wychodzil.. Tam siedzi STK4044 V...(czyli bipolary jako wysterowanie mocy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, slawek.xm napisał:

w klasie ab poziom zniekształceń maleje wraz ze wzrostem mocy ? az do przesteru

Na wykresie thd+n owszem jest spadek. No, ale już tłumaczyłem i jak krew w piach. 

To plus podwątek o transformatorze pokazuje, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, robsonic napisał:

Hmm..... Byc moze ja mam za tanie zabawki.. Kiedys mierzylem znieksztalcenia diory WS504B i im bylo glosniej tym bardziej znieksztalcony sygnal wychodzil.. Tam siedzi stk4044 V...

PIONEER
A-10 700zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MARANTZ
PM5003

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ACCUPHASE
E-650

 

aku.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

PIONEER
A-10 700zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MARANTZ
PM5003

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ACCUPHASE
E-650

 

aku.jpg

Do 10W zniekształcenie praktycznie stałe w trzech przypadkach. W którą stronę rosną to by trzeba dokładniej popatrzeć, ale po co, i tak nie zrozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, slawek.xm napisał:

PIONEER
A-10 700zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MARANTZ
PM5003

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ACCUPHASE
E-650

 

aku.jpg

Nie moge teraz znalezc dokladnie jak to u mnie wygladalo... ale bylo bardziej tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiscie tez sweepowalem w calym mozliwym pasmie (nie tylko 1khz)... i zniekszalcenia procentowo wiem, ze deko rosly wraz z moca.. Zatem zagadka...:P

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, robsonic napisał:

i zniekszalcenia procentowo wiem, ze deko rosly wraz z moca.. Zatem zagadka...:P

może mierzyłes znieksztalcenia w funkcji czestotliwości a nie mocy

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, barmanekm napisał:

A moim skormnym zdaniem to decyduje o tym producent.

Podobno mamy jednak rynek klienta? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno! Ale to producent KREUJE potrzeby.... Przynajmniej na tym opiera się duża część biznesu.

Co do wykresów zniekształceń. Rozdzielcie THD od THD + N i wtedy wszystko dużo się wyjaśni. Chociaż to i tak zależy od warunków pomiaru. Szum jest stały, zniekształcenia od przełączeń podobnie, zmienia się moc...


 

8 godzin temu, robsonic napisał:

W mosfetach jest odwrotnie, czyli im bardziej goracy tym mniej mocy produkuje, bo rezystancja wewnetrzna rosnie, wiec uklad termicznie staje sie samostabilizujacym.

Trudno się do tego odnieść. Bo akurat jeżeli chodzi o samostabilizacje, to dla ogromnej większości jest to nie prawda co napisałeś. To znaczy rezystancja wewnętrzna oczywiście (czhyba zawsze) rośnie, ale to nie ma wiele wspólnego ze stabilnością termiczną wzmacniacza. Oczywiście zwiększa to zniekształcenia wzmacniaczy pracujących w D klasie, a CHYBA także tych w B i AB.


W zakresie prądów spoczynkowych, odpowiadającemu ogromnej większości wzmacniaczy (A i AB), tylko MOSFETY lateralne w stopniu wyjściowym są w stanie pracować stabilnie (przeważnie), bez układu kompensacyjnego.

Oczywiście, mogę się mylić, bo nie za bardzo zrozumiałem o co chodzi w Twoim poście. Niestety, jak zwykle nie używasz ogólnie przyjętych w elektronice pojęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, robsonic napisał:

Podczas gdy chcesz miec dobre brzmienie w swoim domu to wystarczy kilkaset zlotych na klase AB, natomiast jesli chcesz miec zblizone brzmienie z klasy D to zapomnij o wzmacniaczach za 2k, 5k, 10k PLN.

Ja mam dobre brzmienie z klasy D, na dobrze zrealizowanych płytach fortepian brzmi jak fortepian, saksofon jak prawdziwy saksofon, gitara akustyczna jak w naturze, nawet można rozróżnić rodzaj strun jaki jest w niej zainstalowany, głos ludzki jest obecny w pomieszczeniu i jest bardzo naturalny, nawet bardzo wymagające głosy damskie. Warunkiem jest bardzo dobra rejestracja materiału muzycznego na płycie i przyzwoite, dobrej klasy głośniki pracujące najlepiej w układzie aktywnym.
Klasa AB jest oczywiście też dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, barmanekm napisał:

 

Trudno się do tego odnieść. Bo akurat jeżeli chodzi o samostabilizacje, to dla ogromnej większości jest to nie prawda co napisałeś. To znaczy rezystancja wewnętrzna oczywiście (czhyba zawsze) rośnie, ale to nie ma wiele wspólnego ze stabilnością termiczną wzmacniacza. Oczywiście zwiększa to zniekształcenia wzmacniaczy pracujących w D klasie, a CHYBA także tych w B i AB.


W zakresie prądów spoczynkowych, odpowiadającemu ogromnej większości wzmacniaczy (A i AB), tylko MOSFETY lateralne w stopniu wyjściowym są w stanie pracować stabilnie (przeważnie), bez układu kompensacyjnego.

Oczywiście, mogę się mylić, bo nie za bardzo zrozumiałem o co chodzi w Twoim poście. Niestety, jak zwykle nie używasz ogólnie przyjętych w elektronice pojęć.

To sie teraz popisales..:P, belkot jakich malo, ale to bardzo dobrze, dzieki takim wpisom wiem, ze nigdy nie zaprojektowales nawet jednostopniowej koncowki mocy. Nawet prawdopodobnie nie trzymales zadnego tranzystora w reku.. Kompletnie nie masz o niczym zielonego pojecia. Szkoda mojego czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, robsonic napisał:

Nawet prawdopodobnie nie trzymales zadnego tranzystora w reku.

Stary, ja nawet nie znam kogoś, kto zna kogoś, kto trzymał w ręku tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, barmanekm napisał:

Stary, ja nawet nie znam kogoś, kto zna kogoś, kto trzymał w ręku tranzystor.

Z tym akurat moge sie zgodzic.

I jeszcze jedno na koniec:

8 godzin temu, barmanekm napisał:

Niestety, jak zwykle nie używasz ogólnie przyjętych w elektronice pojęć.

A jakie to sa? Kondensator strumienia moze?

PS. Jednak trzeba bylo wytrzezwiec a nie pisac po pijaku... - tak mi intuicja podpowiada.., bo poprzednie posty jednak byly inne, wsparte przynajmniej "wikipedia".. Chciales zablysnac, jednak lampa ksenonowa sie przepalila...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, robsonic napisał:

Nie jestem fanem pomiarow jesli robil je ktos inny niz ja sam ?

Ale w takim razie żeby je kwestionować trzeba jak pisałem przedstawić inne, mogą być swoje. Bez tego to się zgodzę od razu, że masz dłuższego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, robsonic napisał:

wsparte przynajmniej "wikipedia"..

Owszem, po pijaku. Mogę natomiast Cię zapewnić, że podczas dyskusji w tym wątku ANI RAZU nie podpierałem się Wikipedią, ani do niej nie zaglądałem. Tak samo do literatury.

W ostatnim poście chciałem zajrzeć do D. Selfa, i sprawdzić coś o zniekształceniach, ale było już późno, więc odpuściłem i nie napisałem jeszcze kilku rzeczy, których nie byłem pewien.

Nie wiem skąd te nerwy u Ciebie, tzn. coś tam się domyślam. Na prawdę nie mam na celu atakowania Ciebie czy wykazania czyjejkolwiek ignorancji w temacie. Raczej coś się nauczyć, ale jak coś mi się nie zgadza, lub chcę zgłębić temat, to po prostu piszę. Zawsze możesz mnie poprawić, lub poprawić siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, barmanekm napisał:

Co do wykresów zniekształceń. Rozdzielcie THD od THD + N i wtedy wszystko dużo się wyjaśni. Chociaż to i tak zależy od warunków pomiaru. Szum jest stały, zniekształcenia od przełączeń podobnie, zmienia się moc..

Mamy pomiary thd+n. Dopóki nie ma innych, to są te, choćby cytowane w tym wątku. Większość wygląda podobnie. Umiejętność ich interpretacji przekracza jak widać możliwości wielu tutejszych guru, być może dlatego, że przeczy to tezom i szkodzi biznesom różnych producentów kręcących swoje lody na uproszczono-pokomplikowanych konstrukcjach i walczących z problemami, których nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Mamy pomiary thd+n. Dopóki nie ma innych, to są te, choćby cytowane w tym wątku.

Mój post nie był skierowany do Ciebie (ani do Jar1 lub Lecha), a raczej do innych osób, które je analizują, lub wklejają swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, barmanekm napisał:

Mój post nie był skierowany do Ciebie (ani do Jar1 lub Lecha), a raczej do innych osób, które je analizują, lub wklejają swoje.

Wiem. Mój post też nie był skierowany do ciebie, wręcz przeciwnie ?

5 minut temu, barmanekm napisał:

Mój post nie był skierowany do Ciebie (ani do Jar1 lub Lecha), a raczej do innych osób, które je analizują, lub wklejają swoje.

Wiem. Mój post też nie był skierowany do ciebie, wręcz przeciwnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przemak napisał:

Mamy pomiary thd+n. Dopóki nie ma innych, to są te, choćby cytowane w tym wątku

Niestety, pomiary thd wykonane na stole laboratoryjnym dla pojedynczych sygnałów sinusoidalnych na obciążeniu rezystancyjnym niewiele mówią o jakości odtwarzania dźwięku sygnału muzycznego przez system.

Większość współczesnych urządzeń ma je na poziomie podobnym i wystarczająco niskim. I to niezależnie od klasy w jakiej pracują. 

A jednak "grają" inaczej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jar1 napisał:

Niestety, pomiary thd wykonane na stole laboratoryjnym dla pojedynczych sygnałów sinusoidalnych na obciążeniu rezystancyjnym niewiele mówią o jakości odtwarzania dźwięku sygnału muzycznego przez system.

Większość współczesnych urządzeń ma je na poziomie podobnym i wystarczająco niskim. I to niezależnie od klasy w jakiej pracują. 

A jednak "grają" inaczej. 

 

Ale ja nie piszę o tym, jak grają, ja piszę o interpretacji pomiarów i wyciąganych na tej podstawie wnioskach. Jest pomiar i miszcz na podstawie pokazywanego przez siebie pomiaru pisze, że zniekształcenia maleją że wzrostem  mocy. Tymczasem zniekształcenia np. w przypadku pierwszego cytowanego przez @slawek.xm pomiaru wzmacniacza w zakresie 100mW-10W rosną. I on to i o transformatorze chyba zrozumiał, więc musi udawać, że nie widzi moich postów, bo by musiał się jakoś odnieść, a nie bardzo może, bo przy okazji trochę nawyzywał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, przemak napisał:

a nie bardzo może, bo przy okazji trochę nawyzywał

nie oczekuj odpowiedzi na swoje wpisy ode mnie , jesli nie dotrze teraz to juz musisz z ta nieswiadomościa zyć

tyle

nawet jesli największe na świecie bzdury wypiszesz  mam to gdzieś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja jest 

14 minut temu, przemak napisał:

interpretacji pomiarów i wyciąganych na tej podstawie wnioskach.

Każdy interpretuje na miarę swoich możliwości a najczęściej chęci ? I to niezależnie w którą stronę.

Bo przecież "moja" interpretacja" jest najlepsza. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

nie oczekuj odpowiedzi na swoje wpisy ode mnie , jesli nie dotrze teraz to juz musisz z ta nieswiadomościa zyć

tyle

nawet jesli najwiesze na świecie bzdury wypiszesz  mam to gdzieś

No właśnie, jak pisałem, nie odpowiesz bo nie masz jak, a twoje bzdury w tamtych wątkach każdy może sobie poczytać i ocenić. 

4 minuty temu, jar1 napisał:

Każdy interpretuje na miarę swoich możliwości a najczęściej chęci ? I to niezależnie w którą stronę.

Właśnie. Dlatego do ustalenia faktów i  tej "strony" potrzebna jest dyskusja a nie rzucanie gó..em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, jar1 napisał:

A jednak "grają" inaczej. 

Np. jedne głośniej drugie ciszej bo testerowi nie chciało się wyrównać głośności i zachować procedur w porównaniach bezpośrednich ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Lech36 napisał:

Np. jedne głośniej drugie ciszej bo testerowi nie chciało się wyrównać głośności i zachować procedur w porównaniach bezpośrednich ;-).

Pomiary nalezy wykonywac (jesli juz mowa o HYENDACH) nie na okreslonej glosnosci tylko od zera do pelnej mocy i oczywiscie na mozliwie najliniowszym, sztucznym obciazeniu ? - ale jak widac w kolko Macieju dyskusja od 30 stron przypomina rozwazania czy Bog jednak istnieje a moze to jednak byli Annunaki..

1 godzinę temu, przemak napisał:

Ale w takim razie żeby je kwestionować trzeba jak pisałem przedstawić inne, mogą być swoje. Bez tego to się zgodzę od razu, że masz dłuższego. 

Nie liczy sie dlugosc tylko jakosc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, robsonic napisał:

Nie liczy sie dlugosc tylko jakosc ?

Oczywiście, masz nie tylko dłuższego ale i lepszego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, robsonic napisał:

Pomiary nalezy wykonywac (jesli juz mowa o HYENDACH) nie na okreslonej glosnosci tylko od zera do pelnej mocy i oczywiscie na mozliwie najliniowszym, sztucznym obciazeniu ? - ale jak widac w kolko Macieju dyskusja od 30 stron przypomina rozwazania czy Bog jednak istnieje a moze to jednak byli Annunaki..

A po co robić pomiary w warunkach, które prawdopodobnie nigdy nie wystąpią u "słuchacza w domu" i na dodatek ich wyniki są niezauważalne przy słuchaniu muzyki, no chyba, że potrafisz udowodnić w ślepych testach wzmacniacze różniące się kilkoma mW/mV czy poziomem 0,05% od 0,08% czy jakichkolwiek byś sobie jeszcze parametrów nie wymyślił, pomijam fakt, że w wielu przypadkach pomiar "można dostosować do oczekiwanych wyników". Z racji zawodu wykonuje pomiary od prawie 20 lat, co prawda nie w audio, chyba, że mam coś do  naprawy więc interesuje mnie tylko praktyka, a nie wiadomości z Wikipedii, no ale o teorii można na więcej sobie pozwolić, co widać w większości dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co komu ślepy test,  wystarczy mieć wyrównane poziomy.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jar1 napisał:

A po co komu ślepy test,  wystarczy mieć wyrównane poziomy. 

Zgadza się, w Wielkopolsce w słynnym teście planowanym jako abx, wyrównanie poziomów wyjściowych wystarczyło do chwilowego krachu poglądów uczestniczących w nim hobbystów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.