Skocz do zawartości
IGNORED

Grający Streamer do Tidal Hi-end


Gość Diogenes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem nikogo urazić pisząc o sygnaturze brzmienia systemu, przecież każdy z Was słyszy jak różnie potrafią brzmieć systemy, jaśniej ciemniej i nie ma znaczenia za ile

Kiedys pisałem, miałem system bose, cechuje sie własną charakterystyką brzmienia, tam różnic nie dało się wyłapać, jedynie miedzy złą i dobra realizacją

To żeby ułatwić
Słyszycie różnicę miedzy DSD a Flac/WAV ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, .:Gerard:. napisał:


Słyszycie różnicę miedzy DSD a Flac/WAV ?

Tak.

 

Tyle że w celu rzetelnego porównania nalezy słuchać pliku DSD wyjetego z płyty SACD i pliku FLAC wyjetego z tegoż SACD. Ew. grać z płyty SACD, raz warstwę SACD, raz CD.

Porównywanie innej płyty CD do płyty SACD jak i pliku DSD i pliku FLAC z innego CD nie ma najmniejszego sensu bo porównujemy realizacje.

 

Pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, Adam 38 napisał:

A teraz szczęśliwcy obdarzeni słuchem jak najwierniejszy, czworonożny przyjaciel człowieka pisać prawdę - ile macie latek, że słyszycie te wszystkie szumy, kompresje, kabelki, bezpieczniki i podstawki pod kable? Pewnie 70% tu dyskutujących zbliża się do sześćdziesiątki ale słyszą tak, że Fafik ze wstydu do budy może się schować.... Ludzie, zejdźmy na ziemię.

Mnie to się zdaje że 70% niesłyszących kable etc. Ma pod 60 ? 

11 godzin temu, Kukawa napisał:

A dlaczego ?

Bo najzwyczajniej to miejsce nie dla nich. Hejtować innych tu nie potrzebujemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Jonny, zgodnie z Twoim życzeniem w tej chwili opuszczam tą zakładkę, bez większego żalu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jonny napisał:

A jak ja mam je wyeliminować? Miałem z 10 transportów plików i żaden ich nie wyeliminował 

Wav gra lepiej na wszystkich transportach jakie miałem testowałem 

Przyniósł bym Ci 11 i w ślepym teście byś poległ. Chyba że jakias wyjątkowa zdolność masz czasami się zdarza że wada genetyczna może być zaletą. Chociaż myślę że to tylko efekt psychologiczny po prostu za wszelką cenę chcesz słyszeć resztę mózg odpowiada żeby było jak chcesz. A piszę to z powodu takiego że ludzki słuch jest tak skonstruowany że teoretycznie nie powinien rozróżnić tego samego materiału w jakości cd i hires. Oczywiście pod warunkiem że ma nieskopany system. I tutaj na koniec muszę przyznać że zdecydowana większość słyszenia to wina problemu w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, Adam 38 napisał:

Dobrze Jonny, zgodnie z Twoim życzeniem w tej chwili opuszczam tą zakładkę, bez większego żalu ?

Jakoś nie zauważyłem żebyś kogoś hejtował ? 

5 minut temu, antymalkontent napisał:

Przyniósł bym Ci 11 i w ślepym teście byś poległ. Chyba że jakias wyjątkowa zdolność masz czasami się zdarza że wada genetyczna może być zaletą. Chociaż myślę że to tylko efekt psychologiczny po prostu za wszelką cenę chcesz słyszeć resztę mózg odpowiada żeby było jak chcesz. A piszę to z powodu takiego że ludzki słuch jest tak skonstruowany że teoretycznie nie powinien rozróżnić tego samego materiału w jakości cd i hires. Oczywiście pod warunkiem że ma nieskopany system. I tutaj na koniec muszę przyznać że zdecydowana większość słyszenia to wina problemu w systemie.

Niech Ci będzie, większość z nas ma skopany system, a może i słuch? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj streamowac na zewnętrznym urządzeniu i podawać do docelowego odtwarzacza cała obróbka będzie poza systemem i można jeden problem systemu wyeliminowac. Przy plikach warto być trochę informatykiem trochę elektronikiem trochę elektrykiem. W przeciwnym razie zaczynamy słuchać bezpiecznikow I szukać niemożliwego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
38 minut temu, Jonny napisał:

Mnie to się zdaje że 70% niesłyszących kable etc. Ma pod 60 ? 

Bo najzwyczajniej to miejsce nie dla nich. Hejtować innych tu nie potrzebujemy 

Czyli jak ktoś pisze,że nie słyszy, nie kupuje drogich kabli, bezpieczników oraz innych "ulepszaczy" to hejtuje ? Bez tych dodatków nie można mieć "hiendu"? Jest groszy ? Może w ogóle nie powinien słuchać muzyki ? 

Zastanów się co piszesz i nie mówi nikomu co, gdzie i kiedy ma pisać bo nie jesteś wyrocznią. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem problemu są moim zdaniem jest streamer + DAC w jednym. Streamer koniecznie z wejściem LAN (RJ45). Dlaczego?

Ano jak wiemy problemem często jest jitter przy przesyłaniu sygnału cyfrowego (o ile nie ma retaktowania w DAC'u - znam tylko kilka urządzeń które to robią) i zakłócenia podczas tego procesu. Obie te rzeczy likwidujemy gdy mamy Streamer + DAC w jednym. Najpierw bowiem mamy rozkodowanie pliku audio do formatu którym można nakarmić DAC'a, a następnie konwersję do sygnały analogowego z taktowaniem DAC'a. Sam używam i jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, antymalkontent napisał:

Nie

Z tad że jeśli flac jest formatem bezstratnym a on słyszy różnice między flac a waw to niech przekonwertuje flac na wav i będzie miał spokój bo dostanie ten sam plik. A między tymi samymi plikami w 100% nie da się usłyszeć różnicy bo jej nie może być wg. Zasady cyfrowej konwersji.

Formaty bezstratne grają tak samo jak wav chyba że jak pisałem ma sprzęt skopany np. Coś przy przekonwertowywaniu w locie nie do końca działa jak powinno i zmienia coś po drodze.

A jak dalej będzie słyszał różnice to niech wie że to tylko jego zwidy.

Stąd, to po pierwsze, język ojczysty. Ja też słyszę różnice, wiele osób również. Nie wiem czemu nie Ty i nie wiem czemu proponujesz podwójną konwersję. FLAC jest z nazwy bezstratny, ale...są pewne ale. Wav brzmi ciut lepiej imho

Godzinę temu, antymalkontent napisał:

Przyniósł bym Ci 11 i w ślepym teście byś poległ. Chyba że jakias wyjątkowa zdolność masz czasami się zdarza że wada genetyczna może być zaletą. Chociaż myślę że to tylko efekt psychologiczny po prostu za wszelką cenę chcesz słyszeć resztę mózg odpowiada żeby było jak chcesz. A piszę to z powodu takiego że ludzki słuch jest tak skonstruowany że teoretycznie nie powinien rozróżnić tego samego materiału w jakości cd i hires. Oczywiście pod warunkiem że ma nieskopany system. I tutaj na koniec muszę przyznać że zdecydowana większość słyszenia to wina problemu w systemie.

Bzdury. Hires to przepaść, w uproszczeniu jak CD i sacd a Twoje rewelacje...zostawiam w tej właśnie kategorii. Trzeba znaleźć jakieś wytłumaczenie że się nie słyszy różnic. Masz skopany system lub słuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pawło napisał:

Stąd, to po pierwsze, język ojczysty. Ja też słyszę różnice, wiele osób również. Nie wiem czemu nie Ty i nie wiem czemu proponujesz podwójną konwersję. FLAC jest z nazwy bezstratny, ale...są pewne ale. Wav brzmi ciut lepiej imho

Bzdury. Hires to przepaść, w uproszczeniu jak CD i sacd a Twoje rewelacje...zostawiam w tej właśnie kategorii. Trzeba znaleźć jakieś wytłumaczenie że się nie słyszy różnic. Masz skopany system lub słuch

 

Proszę, a czy możesz napisać ciut o swoim systemie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Jochan1234 napisał:

Panowie co sądzicie o Onkyo 6170 lub audiolabie 6000?

6170 ma bardzo dobre opinie, sam rozważałem zakup...natomiast o audiolabie nic nie słyszałem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawło napisał:

Stąd, to po pierwsze, język ojczysty. Ja też słyszę różnice, wiele osób również. Nie wiem czemu nie Ty i nie wiem czemu proponujesz podwójną konwersję. FLAC jest z nazwy bezstratny, ale...są pewne ale. Wav brzmi ciut lepiej imho

Bzdury. Hires to przepaść, w uproszczeniu jak CD i sacd a Twoje rewelacje...zostawiam w tej właśnie kategorii. Trzeba znaleźć jakieś wytłumaczenie że się nie słyszy różnic. Masz skopany system lub słuch

Flac bezstratny po przekonwertowywaniu na wav da ten sam plik co wav. Więc nie będzie różnic. To to samo jak wav skompresowac w zip i rozpakować z powrotem. Będzie to samo. O hires innym razem bo nie mam na razie czasu. Pewnie humanista z wykształcenia?

Więc nic nie słyszysz i nikt nie usłyszy żadnych różnic tylko teoretyzujesz.

Kończę tutaj poważne pisanie bo tutaj jakieś bajki zaczyna się wypisywać. Tylko będę pisał fakty a więc będzie różnica nie będzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A wystarczy rozpakować FLAC na NAS i przesłać do transportu gotowe PCM.
Czyli to co u mnie robi roon server na osobnym komputerze. Dalej po LAN do DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, pmcomp napisał:

 

Proszę, a czy możesz napisać ciut o swoim systemie ? 

Tyle tego było. Jeśli chodzi o źródło, bo to jest tu chyba kluczowe, Black Dragon pokazał spore różnice. Wzmacniacze to Audia Flight S3, Leema Pulse, Atoll in200, Roksan Blak. Kolumny Xavian Neox2, USB najwyższy Hidiamond

7 minut temu, antymalkontent napisał:

Flac bezstratny po przekonwertowywaniu na wav da ten sam plik co wav. Więc nie będzie różnic. To to samo jak wav skompresowac w zip i rozpakować z powrotem. Będzie to samo. O hires innym razem bo nie mam na razie czasu. Pewnie humanista z wykształcenia?

Więc nic nie słyszysz i nikt nie usłyszy żadnych różnic tylko teoretyzujesz.

Kończę tutaj poważne pisanie bo tutaj jakieś bajki zaczyna się wypisywać. Tylko będę pisał fakty a więc będzie różnica nie będzie.

 

Za pewny siebie jesteś. Nie bądź taki prędki bo ci pękna dętki ?. To, że Ty czegoś nie słyszysz nie oznacza nic więcej. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pawło napisał:

Tyle tego było. Jeśli chodzi o źródło, bo to jest tu chyba kluczowe, Black Dragon pokazał spore różnice. Wzmacniacze to Audia Flight S3, Leema Pulse, Atoll in200, Roksan Blak. Kolumny Xavian Neox2, USB najwyższy Hidiamond

Za pewny siebie jesteś. Nie bądź taki prędki bo ci pękna dętki ?. To, że Ty czegoś nie słyszysz nie oznacza nic więcej. Kropka.

A Ty za bardzo zabrnales z tymi teoriami rodem ze średniowiecza. Ten brak argumentów i atak personalny Cię kompromituje dodatkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jonny napisał:

Mnie to się zdaje że 70% niesłyszących kable etc. Ma pod 60 ?

Albo wręcz przeciwnie, ma 16-30 lat i słuch zniszczony przez dyskoteki, car audio i słuchawki, szczególnie te dokanałowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj siebie. Era apartheidu?
Wystarczy poczytać wszystkie Twoje wpisy (zajmie to kilka minut) od momentu Twojej rejestracji i wszystko wiadomo. Nie kompromituj się, bo za chwilę ze wstydu będziesz zakładał kolejne konto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pawło napisał:

FLAC jest z nazwy bezstratny, ale...są pewne ale. Wav brzmi ciut lepiej imho

Ale chyba chcesz być poważnie traktowany? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Pawło napisał:

Tyle tego było. Jeśli chodzi o źródło, bo to jest tu chyba kluczowe, Black Dragon pokazał spore różnice. Wzmacniacze to Audia Flight S3, Leema Pulse, Atoll in200, Roksan Blak. Kolumny Xavian Neox2, USB najwyższy Hidiamond

 

Nic o źródle nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, piorasz napisał:
17 minut temu, Pawło napisał:
Poczytaj siebieemoji12.png. Era apartheidu?emoji12.png

Wystarczy poczytać wszystkie Twoje wpisy (zajmie to kilka minut) od momentu Twojej rejestracji i wszystko wiadomo. Nie kompromituj się, bo za chwilę ze wstydu będziesz zakładał kolejne konto.

Wiesz, czytuję Ciebie od lat. Tzn próbuję. Ty wszystko wiesz. Dyktaty, a grasz nauczyciela. Nie obraz się, ale ja przynajmniej próbuję rozmawiać. Dla mnie jesteś od zawsze na marginesie czy tam na krawędzi bycia skrajnym. Nie lecz tu kompleksów.

11 minut temu, przemak napisał:

Ale chyba chcesz być poważnie traktowany? 

Wystarczy posłuchać. Tyle powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, sly30 napisał:

Albo wręcz przeciwnie, ma 16-30 lat i słuch zniszczony przez dyskoteki, car audio i słuchawki, szczególnie te dokanałowe.

Dokładnie, znak czasu 

47 minut temu, Sine Metu napisał:
7 godzin temu, Jonny napisał:
A jak ja mam je wyeliminować? Miałem z 10 transportów plików i żaden ich nie wyeliminował 
Wav gra lepiej na wszystkich transportach jakie miałem testowałem 

A wystarczy rozpakować FLAC na NAS i przesłać do transportu gotowe PCM.

Jak? Wysyłam do transportu dane po Lan przez Samba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, pmcomp napisał:

Nic o źródle nie ma.

Hmmm...Audiobyte Black Dragon. Dobry dac, wg niektórych na krawędzi hiendu. Nie zgrywam tu macho i szefów plemion jak niektórzy, ale imho, różnicował FLAC i wav zauważalnie, tzn słyszalnie. Nie jestem jedyną osobą, która słyszy różnice, ja nie wmawiam nikomu paranoi jeśli słyszy, szanuję. To nie była przepaść ale coś jak między Kubackim a Lindvikiem, czyli jednak?

4 minuty temu, Jonny napisał:

Dokładnie, znak czasu 

Albo próbują coś pisać, gdziekolwiek, byle napisać. Znak czasu. Sporo takich znaków na naszym forum...

I tak, mam pewne wątpliwości co do domowych FLAC. Tylko ze słuchu. Wyższość kupionych plików zdarza mi się zauważyć. Rozszerzenie to jedno...czy nasze nędzne napędy w nędznych lapkach z takimse softem radzą sobie tak jak myślimy...dla mnie nie jest to pewnikiem. I jakoś mi nie jest głupio...rzadko mi jest tylko dlatego że słyszę różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Pawło napisał:

Wiesz, czytuję Ciebie od lat. Tzn próbuję. Ty wszystko wiesz. Dyktaty, a grasz nauczyciela. Nie obraz się, ale ja przynajmniej próbuję rozmawiać. Dla mnie jesteś od zawsze na marginesie czy tam na krawędzi bycia skrajnym. Nie lecz tu kompleksów.

Zupełnie mnie nie interesują  opinie o mnie a szczególnie Klonów. Ja się nie ukrywam pod innymi nickami jak tchórz. Biorę pełną odpowiedzialność za to co piszę i jeśli komuś nadepnąłem na odcisk to musiał sobie na to zasłużyć.  Nie muszę tego robić w masce. Każdy robi jakieś błędy i jestem świadom, że ja też. Tak. Ja też mam słabsze dni. Ale ja to ja a nie Klon- duch. Widzisz teraz przepaść jaka nas dzieli? 

P. S. 

Każdy z nas jest inaczej wychowany. Ja bym się spalił ze wstydu, gdybym miał założyć nowe konto i udawać kogoś innego. Niektórym jednak takie praktyki zupełnie nie przeszkadzają. Wiesz co o takich ludziach myślę? Nie chciej nawet wiedzieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, piorasz napisał:

Zupełnie mnie nie interesują  opinie o mnie a szczególnie Klonów. Ja się nie ukrywam pod innymi nickami jak tchórz. Biorę pełną odpowiedzialność za to co piszę i jeśli komuś nadepnąłem na odcisk to musiał sobie na to zasłużyć.  Nie muszę tego robić w masce. Każdy robi jakieś błędy i jestem świadom, że ja też. Tak. Ja też mam słabsze dni. Ale ja to ja a nie Klon- duch. Widzisz teraz przepaść jaka nas dzieli? 

P. S. 

Każdy z nas jest inaczej wychowany. Ja bym się spalił ze wstydu, gdybym miał założyć nowe konto i udawać kogoś innego. Niektórym jednak takie praktyki zupełnie nie przeszkadzają. Wiesz co o takich ludziach myślę? Nie chciej nawet wiedzieć. 

Co ty pier**lisz? Sukces Dawida to za mało? To że miałem przerwę od audiostereo bo to kontrowersyjne forum nie znaczy nic więcej. Teraz wybrałem sobie jakiegoś nicka, nowego, tamto konto wygasło. To tyle z twoich fantazji o klonach duchach a nie wiem czy sam nie zmieniłeś nicka i wisi mi to. Omijam. Ulga. Malinka?. Nie masz teraz chęci świętować, jako Polak? Ja mam gdzieś żałosne samcze wojenki więc możesz sobie darować, co nie znaczy że nie wiem jak odpowiedzieć po swojemu. Nie rywalizuję z Tobą, staram się nie zauważać. Nie zawsze się da...

Udawać kogoś innego? To dobre, Nicki na forum to my? Ja to Piotr Pawłowski, Warszawa, Os. Potok. Zapraszam, bimbru nie zbraknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Pawło napisał:

Wystarczy posłuchać. Tyle powiem.

Najczęściej to słuchanie dotyczy różnych rzeczy w różnych plikach, stąd i taka jakość wniosków, w tym uwag o mocy obliczeniowej potrzebnej do rozpakowania flac. Ale już nie przeszkadzam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.