Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon brawo Ty i za pierwszym razem bardziej mi sie podobało może ta drewniana podłoga jest antidotum ,trzeba było nie grzebac przy akustyce ;)

Poczekam na Twojego mistrza od Kościołów i kolumn wbudowanych w ścianę. Jak kościelny skończy robotę to wpadnę na opłatek, amen :)

Po co narzekałeś na obecne baryły, że to jest kupa jazgotu i trzeba ich słuchać z 5 metrów bo nie ma spójności?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł powinien porozmawiać sam ze sobą i ustalić , który jest prawdziwy.

 

W sumie to nie wiem jak to wszystko komentować w kontekście opisu Rezysława z pierwszej wizyty u Ciebie i jego ostatniej...bo sam słuchałem u Ciebie i z drewnianą podłogą i z płytkami i z fraktalami....

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie to nie wiem jak to wszystko komentować w kontekście opisu Rezysława z pierwszej wizyty u Ciebie i jego ostatniej...bo sam słuchałem u Ciebie i z drewnianą podłogą i z płytkami i z fraktalami....

 

Nie rozumiem Tomku...

słuchałeś, więc chyba masz swoje zdanie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

W sumie to nie wiem jak to wszystko komentować w kontekście opisu Rezysława z pierwszej wizyty u Ciebie i jego ostatniej...bo sam słuchałem u Ciebie i z drewnianą podłogą i z płytkami i z fraktalami....

No i....?

Są różnice , czy tylko " fliziarze " zarobili ?

 

System hi-endowy nie jest od naprawiania nagrań

Do bani z takim hiendem ..wolę zmulenie ;)

 

 

 

 

Zgadzam się w 100 %, że kolega Rezyslaw nie jest głuchy.

Dlatego ma problem :)

A szkoda bo można to na prawdę przyjąć na klatę i mieć odrobinę dystansu.

 

Dziś rozmawiałem z Szymkiem przez telefon. Powiedziałem mu (to co od zawsze myślę), że nie nawidzę słowa hi End. Ale skoro trzeba to czasem wypowiedzieć to Hi End (przez duże H) zaczyna się dopiero u Rafała (to jest tylko moje skromne zdanie).

Oczywiście nie słuchałem zestawień za porównywalną kasę (oprócz AVS) ale słuchałem sporo klocków okrzykniętym marketingowo tym mianem i dla mnie to jest jakaś popierdółka.

Jeśli ktoś z Was chce mieć prawdziwy hi End w domu to niech przestanie czytać "brukowce" przesiąknięte kłamstwem, i marketingiem za pieniądze a zacznie się spotykać z ludźmi którzy to mają prawdziwe pojęcie o audio zdobyte własnymi doświadczeniami oraz przebywaniu wśród takich ludzi, wymianą doświadczeń a także zaangażowanymi pełnym sercem w to co naprawdę kochają. W przeciwnym razie to błądzenie w ślepą uliczkę.

 

Niestety to forum schodzi na psy. Wielu cennych ludzi, którzy mogliby cokolwiek wnieść w edukację "młodych adeptów" dawno się wyniosło lub nie zabierają głosu. Została tylko garstka ale niedługo pewnie i oni się odsuną. Pozostaną tylko matematycy-teoretycy.

 

P.S.

Można mieć też trochę taniej ten tzw Hi End. Ale kto Wam o tym powie ? Pacuła ?

Gryźcie się do woli między sobą ja powoli, z czasem się uwalniam od tego bajzlu forumowego. Bez forum też się da.

 

Pozdro.

No weź ...kupa śmiechu jest ;)))

Czy Wy tak na poważnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na Twojego mistrza od Kościołów i kolumn wbudowanych w ścianę. Jak kościelny skończy robotę to wpadnę na opłatek, amen :)

Po co narzekałeś na obecne baryły, że to jest kupa jazgotu i trzeba ich słuchać z 5 metrów bo nie ma spójności?

Jak zwykle Ci sie kiełbasi tak jak z głośnikami ze zdjęcia, jedyne o czym rozmawialiśmy to o mojej kiepskiej akustyce wiec prosze Cię nie przeinaczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Tomku...

słuchałeś, więc chyba masz swoje zdanie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak oczywiście, że mam, w skrócie od czasu "drewnianej podłogi" poprawiła się przestrzeń, gradacja i namacalność planów (szczególnie precyzja rysowania tych dalszych), dynamika i kontrola basu, jeszcze bardziej finezyjna góra, ogólna nośność i lotność dźwięku i ...barwa również, choć tutaj poprawa rzeczywiście była najmniejsza, ale była...

 

No i....?

Są różnice , czy tylko " fliziarze " zarobili ?

 

No właśnie różnice bardzo duże na plus, dlatego moje zdziwienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak oczywiście, że mam, w skrócie od czasu "drewnianej podłogi" poprawiła się przestrzeń, gradacja i namacalność planów (szczególnie precyzja rysowania tych dalszych), dynamika i kontrola basu, jeszcze bardziej finezyjna góra, ogólna nośność i lotność dźwięku i ...barwa również, choć tutaj poprawa rzeczywiście była najmniejsza, ale była...

 

 

 

.

 

Nic więcej dodać nic ująć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Ci sie kiełbasi tak jak z głośnikami ze zdjęcia, jedyne o czym rozmawialiśmy to o mojej kiepskiej akustyce wiec prosze Cię nie przeinaczaj

Rafał był przy rozmowie to może Ci odświeży pamięć. Z jakiej odległości zalecałeś słuchać beki? Walą górą z tego studyjnego drivera B&C czy nie?

To kiedy mogę wpaść na odsłuch? Sprawdzimy ten miód na tych samych utworach i poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

No :)

Przecież my poważni goście w średnim wieku jesteśmy :)

Nie pindol tylko dawaj adres bo chcę tych SF podstawowych posłuchać :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakich SF ?...dawno poszły do kominka na podpałkę ;)

Okazało się , że moje niespójne i dupiane OB grają 6 razy lepiej w moim pomieszczeniu jak arcydzieło mistrza Seblina .

 

Goście w średnim wieku nie mają już poczucia humoru i dystansu do świata ?

Ja już myślałem , że macie po 16 lat i hormony buzują ...tak się nawalacie ;)

 

 

 

Nie zapomnij wgrać "decibel" na smartfona :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To akurat cenna aplikacja . Okaże się wtedy z jakimi poziomami ktoś słucha ...i wyjdzie " szydło z wora ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich SF ?...dawno poszły do kominka na podpałkę ;)

Okazało się , że moje niespójne i dupiane OB grają 6 razy lepiej w moim pomieszczeniu jak arcydzieło mistrza Seblina .

 

Goście w średnim wieku nie mają już poczucia humoru i dystansu do świata ?

Ja już myślałem , że macie po 16 lat i hormony buzują ...tak się nawalacie ;)

 

Słuszna uwaga z tym poczuciem humoru. Ale Ciebie nikt nie przebije :)

"SF w kominku" - hihihi :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Rafał był przy rozmowie to może Ci odświeży pamięć. Z jakiej odległości zalecałeś słuchać beki? Walą górą z tego studyjnego drivera B&C czy nie?

To kiedy mogę wpaść na odsłuch? Sprawdzimy ten miód na tych samych utworach i poziomach głośności.

Przeleciłeś na czerwonym przez świała ...i nie zauważyłeś ?

 

 

 

Słuszna uwaga z tym poczuciem humoru. Ale Ciebie nikt nie przebije :)

"SF w kominku" - hihihi :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co się śmiejesz ...przecież tam kupa drewna jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Proszę nr tel do Twojego dealera :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja wciągam tylko sznurówki w łańcuch od roweru , albo szorty po kąpieli ....na ...

A poważnie , przeczytajcie swoje powyższe głupoty raz jeszcze .

 

Primo - Rafał ma wybitny system za ciężkie pieniądze i cieszy się nim jak dziecko .

Drugie primo - Każdy system ma jakieś wady , nawet Rafała .

Trzecie primo - Luzujcie już majty , bo krew z oczu tryska jak się to czyta ....

 

Z innej beczki .

Jak ktoś chciałby posłuchać super grających SF Electa I , musi pojechać do Squada05 .

Świetnie zestawiony system Audio Research 7 , New Audio Frontiers 845 i powyższe głośniki .

Wybitny system .

U mnie SF nie grały , moje pomieszczenie było dla nich stanowczo zbyt duże .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał zaprasza każdego bez wyjątku kto zechce posmakować jego kuchni dźwiękowej, i mieć pewien punkt odniesienia, nie boi się również krytyki....

 

Przepraszam, ale są wyjątki. Najwyraźniej chłopaki boją się również krytyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... gorzej, Slash dał mu gitarę na imieniny

 

To faktycznie horror. Czechom nie można ufać. Ciagle się śmieją, chleją piwsko, źrą knedle i myślą, że kościoły ślużą do grania muzy i nagrywania płyt! Niby on Polak z pochodzenia, ale jakiś taki....Czeski.

Edytowane przez Audio Forever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale są wyjątki. Najwyraźniej chłopaki boją się również krytyki :)

 

Michale jak ty masz być obiektywny , jak Ty kochasz tylko swoje produkty. Konstruktywna krytyka popartą wiedzą i osłuchaniem jest zawsze mile widziana. Należałoby też po takiej krytyce przedstawić system , jako punkt odniesienia do wyciągniętych krytycznych uwag.

Jeżeli jesteś w stanie mi to zagwarantować, to zapraszam.

Choć szczerze wątpię w Twój obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Przepraszam, ale są wyjątki. Najwyraźniej chłopaki boją się również krytyki :)

Bać się krytyki to mimo wszystko co innego.

Ktoś kto zaprasza do siebie do domu każdego - zarówno pozytywnie nastawionego jak i sceptycznie czy wręcz wrogo, raczej tej krytyki się nie boi, ani spotkania w cztery oczy. Niestety tego samego nie można powiedzieć, o największych bojownikach Internetu, którzy na zaproszenie dające możliwość zweryfikowania tego jak tam gra, wymigują się chociażby wysokimi cenami paliwa - a będzie jeszcze gorzej wkrótce paliwo 25gr/l do góry... To już chyba nikt do Rafała nie przyjedzie...

 

Problem w tym, że nie chodzi tu o krytykę - bo do tego prawo ma każdy - tylko o UZASADNIENIE swojej krytyki. Mówiąc, że coś tam zagrało słabiej, fajnie byłoby powiedzieć gdzie zagrało lepiej lub jakie urządznie. Po to chociażby, by dać Rafałowi możliwość ulepszenia swojego systemu, poprzez wpięcie tego urządzenie i weryfikacji tego nausznie.

A te kilka głosów krytyki które tu występowały, zawsze miały strasznie duży problem odpowiedzieć na to proste pytanie - to co w takim razie gra lepiej?

Ryzyko tym większe, że pewnie tydzień później ten sprzęt znalazłby się u Rafał na porównaniach i wyszłoby szydło z worka.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Michale jak ty masz być obiektywny , jak Ty kochasz tylko swoje produkty. Konstruktywna krytyka popartą wiedzą i osłuchaniem jest zawsze mile widziana. Należałoby też po takiej krytyce przedstawić system , jako punkt odniesienia do wyciągniętych krytycznych uwag.

Jeżeli jesteś w stanie mi to zagwarantować, to zapraszam.

Choć szczerze wątpię w Twój obiektywizm.

 

Jestem w stanie zagwarantować ci dyskusję. Jeśli mi się spodoba, to szczerze o tym powiem. Jeśli nie, to nie będę się bawił w kurtuazje i wtedy zaczniemy rozmawiać.

 

Przedstawianie mojego systemu kompletnie mija się z celem i obaj doskonale o tym wiemy.....

 

Choć szczerze wątpię w Twój obiektywizm.

 

Bądź na tyle silny w dyskusji, aby obalić mój "obiektywizm".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jestem w stanie zagwarantować ci dyskusję. Jeśli mi się spodoba, to szczerze o tym powiem. Jeśli nie, to nie będę się bawił w kurtuazje i wtedy zaczniemy rozmawiać.

 

Bądź na tyle silny w dyskusji, aby obalić mój "obiektywizm".

Słowa, słowa, słowa...

 

O czym tu gadać - tu trzeba się spotkać posłuchać.

Pytanie tylko czy Ty zaprosisz do siebie, czy Rafał co siebie. I tyle.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Bardzo bym cię prosił plastik, abyś nie występował w roli adwokata.

Występuje w roli gospodarza tego wątku.

I staram się ostudzić nieco emocje, bo trochę za dużo testosteronu, urażonej dumy, nie potrzebnych zaczepek się tu pojawiło.

Jak masz coś ciekawego do pisania, pisz. Jak masz coś fajnego do zaprezentowania, jakieś głośniki, sprzęty, które pomogą poprawić ten system - dawaj znać.

Ale jeśli oczekujesz czczej dyskusji przez kilka stron, po to by prowokować zaczepki, to po prostu tutaj to nie przejdzie.

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.