Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam układ wzmacniacza WM300 jest dość prosty sam Andrzej to przyznał ale zastosowane elementy i zasilanie są kluczowe .Nawet widziałem drugą parę podczas budowy w Staszowie więc skoro są 2 komplety to ten musiał być Twój Rafał.A nr 1 cały czas pewnie u Szymona

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam układ wzmacniacza WM300 jest dość prosty sam Andrzej to przyznał ale zastosowane elementy i zasilanie są kluczowe .Nawet widziałem drugą parę podczas budowy w Staszowie więc skoro są 2 komplety to ten musiał być Twój Rafał.A nr 1 cały czas pewnie u Szymona

Dokładnie tak jak piszesz, ten u mnie to nr.2. Pamiętam jak pierwszy raz poznałem Szymona (a byłem u niego z moją Martunią w sprawie akustyki) , to w bocznym pomieszczeniu obok pokoju odsłuchowego gdzie nas przyjmował , ujrzałem je po raz pierwszy . Stały ustawione na podłodze obok biurka . Jak je zobaczyłem to oczy zaświeciły mi się jak, dziecku do czekolady w stanie wojennym . Oczywiście znałem urządzenia Andrzeja , ale WM300 to był kosmos. Uwierzcie mi że jak tak patrzyłem na nie wtedy ,mimo iż nie wiedziałem jak grają ,to duma mnie rozpierała że to nasze Polskie. W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem że kiedyś staną u mnie. Tym bardziej że to wyrób jednostkowy. Zresztą najlepszą rekomendacją niech będzie to , że i Martuni się oczka zaświeciły , a jak najbliższa osoba stoi w tym naszym zakręconym audio obok nas , to wiecie że radość obcowania z ulubioną muzyką smakuje po wielokroć bardziej.

 

Ps. Trafnie to Pawle gdzieś ująłeś.

,,Na początku powstał Amplifon , a potem długo,długo nic......"

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo tej muzyki przyzwoicie nagranej, ale nie czarujmy sie nie ma ta audiofilskości - w takiej muzyce przekazuje się podstawową energię. Sporo zespołow z gornej półki dba o realizacje. Ale sporo tego rynku to tanie produkcje na poziomie sceny alernatywnej gdzie nie ma budżetow na megaprodukcję. Pozatym estetyka brudu czasami bywa pożądana. Jak słucham Merauder lub Suicidal Tendencies lub Walls of Jerycho to nie szukam w tym planów i sceny a raczej potęgi riffu.

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu! Ratuj!

Podaj przykład płyty co audiofila słuchające ciężkiego grania zachwyci jakością realizacji.

 

Celtic Frost - Monotheist

Gojira - Terra Incognita

 

Jest sporo tej muzyki przyzwoicie nagranej, ale nie czarujmy sie nie ma ta audiofilskości - w takiej muzyce przekazuje się podstawową energię. Sporo zespołow z gornej półki dba o realizacje. Ale sporo tego rynku to tanie produkcje na poziomie sceny alernatywnej gdzie nie ma budżetow na megaprodukcję. Pozatym estetyka brudu czasami bywa pożądana. Jak słucham Merauder lub Suicidal Tendencies lub Walls of Jerycho to nie szukam w tym planów i sceny a raczej potęgi riffu.

 

polać mu

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Blindead all, Sepultura Roots, Chaos A.D., Decapitated...tylko nie wyskakiwać proszę z DR bo w tej muzyce mało ważny...skoki dynamiki na poziomie 6 są w zupełnośći wystarczające by dać efekt piorunujący :-)

To z tych lżejszych ;-)

 

Mocniej to Tryptikon Melana Chasmata, Lost Soul all, Killswitch Engage Incantation, Avenged Sevenfold Hail The King, Death Symbolic, General Surgery Left Hand Pathology ...

 

I wiele wiele innych...

 

ale nie czarujmy sie nie ma ta audiofilskości -

 

Dla mnie to kwintesencja sztuki odtwarzania muzyki...nie ma "sieczki" jest zjawiskowość na reszcie muzyki :-)

Pozdrawiam i kończę OT

 

... i na drugą nogę !

 

A albumm który zamordował zestaw La Scala z Asterami to...

 

Night Mistress Into the Madness

 

Jak wsztystko grało pięknie tak na tym padła scena, wybrzmienia, itd. Dziwne zjawisko?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie ma Piaska na płycie Sepultury, ale czemu miałby być, przecież może sobie nagrać swoją płytę :-)))))

Płyty nagrane dobrze, nawet Skarżysko-Kamienna wypada dość przyzwoicie.

 

Żeby, nie było.

Próbowałem.

Pozwoliłem Decapitated i Lost Soul poruszyć zakamarki duszy mej ....

Rozumiem, szanuję, doceniam .... ale nie odnajduję się ...

 

Pozdrawiam 3miasto

i kończymy OT

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Szklaneczka

Pozdrawiam Choszczno, Drawno, Krzyż Wielkopolski,

Drezdenko, Zieleniewo, Recz, Chojnę (bo wiem, że tam grają Astery)...

... 3City, Pszczółki, Wejherowo, Kack Wielki ....

no i całą okolicę, bo przecież, mimo, że przepisałem pół atłasu, to mogłem nie trafić :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

... Szklaneczka

Pozdrawiam Choszczno, Drawno, Krzyż Wielkopolski,

Drezdenko, Zieleniewo, Recz, Chojnę (bo wiem, że tam grają Astery)...

... 3City, Pszczółki, Wejherowo, Kack Wielki ....

no i całą okolicę, bo przecież, mimo, że przepisałem pół atłasu, to mogłem nie trafić :-)))

To już ustalone jakie płyty metalowe grają dobrze i odpowiednio męczą słuchacza dając mu satysfakcję z odsluchu, pozdrowione pół Polski, a teraz wracamy już do tematu wątku ;-)

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Wracamy do tematu wątku.

Hallo miłośnicy !

Prosimy !

Nie ma?

 

No tak, siedzą na kozetkach u psychoanalityka.

A lekarz powtarza pytanie:

".... to dwadzieścia, czy trzydzieści lat siedzi Pan w tym cały audio ?"

"No, będzie, od dziecka panie doktorze, od dziecka ..." - odpowiada pacjent.

"I nigdy pan czegoś takiego nie słyszał ?" - dopytuje lekarz

"Nigdy panie doktorze, nigdy. A najgorsze, że teraz nic już nie będzie takie samo ... " - potwierdza pacjent.

"Hmmm "- zadumał się doktor i dodał

"A nie myślał pan, żeby zamiast tego całego audio kupić działkę za miastem, posadzić kalarepkę, koperek, sałatę, podlewać, patrzeć jak rośnie ......"

:-)))

Chętnie stałbym się miłośnikiem odsłuchów u Rafała (oczywiście jeśli zostałbym zaproszony) bo na pewno jest CZAD !

Tylko jak się później wyleczyć z depresji, która pojawi się powrocie do domu.

To musi być długa i bolesna terapia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Wracamy do tematu wątku.

Hallo miłośnicy !

Prosimy !

Nie ma?

 

No tak, siedzą na kozetkach u psychoanalityka.

A lekarz powtarza pytanie:

".... to dwadzieścia, czy trzydzieści lat siedzi Pan w tym cały audio ?"

"No, będzie, od dziecka panie doktorze, od dziecka ..." - odpowiada pacjent.

"I nigdy pan czegoś takiego nie słyszał ?" - dopytuje lekarz

"Nigdy panie doktorze, nigdy. A najgorsze, że teraz nic już nie będzie takie samo ... " - potwierdza pacjent.

"Hmmm "- zadumał się doktor i dodał

"A nie myślał pan, żeby zamiast tego całego audio kupić działkę za miastem, posadzić kalarepkę, koperek, sałatę, podlewać, patrzeć jak rośnie ......"

:-)))

Chętnie stałbym się miłośnikiem odsłuchów u Rafała (oczywiście jeśli zostałbym zaproszony) bo na pewno jest CZAD !

Tylko jak się później wyleczyć z depresji, która pojawi się powrocie do domu.

To musi być długa i bolesna terapia.

Z takim dystansem do siebie , dasz radę .

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie stałbym się miłośnikiem odsłuchów u Rafała (oczywiście jeśli zostałbym zaproszony) bo na pewno jest CZAD !

 

Ja sadze, ze Rafal - podobnie jak ja - chetnie zaprasza zainteresowanych posluchaniem, ale osoba chcaca posluchac powinna wyrazic taka chec, aby Rafal o tym wiedzial, bo raczej trudno aby zapraszal kazdego kto sie tylko wpisze w tym watku. Chociaz ja czasem nawet zapraszam niektorych kolegow z wlasnej inicjatywy, mimo, ze z ich strony nie ma zapytania o mozliwosc posluchania. Po prostu lubie sie z kims spotkac o podobnych zainteresowaniach, pogadac, posluchac plytek. ktorych nie posiadam itp., wymienic sie tez plytkami, jak i sam pojechac do kogos posluchac czegos innego, z tym, ze od paru lat niezbyt dobrze sie czuje i raczej nie wyjezdzam na znaczne odleglosci.

 

To musi być długa i bolesna terapia.

Nie martw sie..., mozg sie szybko adaptuje, chociaz w pamieci troche pozostanie jak gralo u kogos innego i po takiej wizycie jest tak: :-(, albo tak: :-)

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak się już skuszę na piękne doznania u Rafała albo Lutka, pewnie prędzej ;-)... to na bank musi zagrać ta piękna realizacja Live

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Certifiable:_Live_in_Buenos_Aires

 

Zripowana doskonale z vinyla...

 

Palce lizać...można stopę współpracującą doskonale z basem nagrać jak tylko się chce...a nie przgłośnioną, wrzaskliwą średnicę co by głośniej było...

 

Polecam do testów...u Rafała to będzie przeniesienie w czasie :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od początku śledzę ten wątek oraz ten który zakończył istnienie na tutejszym forum. Nie ukrywam że w głowie mam ciągle myśli - JAK TO GRA???.Juz dłuższy czas zbieram się zeby to napisac, więc zwracam się z pytaniem do Rafała czy można by go odwiedzić i usłyszeć na własne uszy jak to wszystko leci? Jeśli tak, to najchętniej wybrał sie z kimś z Górnego Śląska bo wiem , ze takowe osoby odwiedzaja Cie Rafale, pozdrawiam(żeby nie zaśmiecać wątku , to reszta na priv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od początku śledzę ten wątek oraz ten który zakończył istnienie na tutejszym forum. Nie ukrywam że w głowie mam ciągle myśli - JAK TO GRA???.Juz dłuższy czas zbieram się zeby to napisac, więc zwracam się z pytaniem do Rafała czy można by go odwiedzić i usłyszeć na własne uszy jak to wszystko leci? Jeśli tak, to najchętniej wybrał sie z kimś z Górnego Śląska bo wiem , ze takowe osoby odwiedzaja Cie Rafale, pozdrawiam(żeby nie zaśmiecać wątku , to reszta na priv).

 

Zapraszam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

pytanie do Rafała - czy jest możliwość wproszenia się na odsłuch w terminie między 23.07.2017 a 11.08.2017, będę w tym czasie w Polsce i nie ukrywam, że chętnie bym posłuchał Twojego systemu.

 

Pozdrawiam.

 

Rafal.

 

Zapraszam. Jak szczęśliwie wylądujesz na ojczystej ziemi , to się odezwij.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja za jakiś czas wybiorę się w końcu do Ciebie. W ramach sprzętu przytargam chińskiego Daca który przyszedł do mnie wczoraj. Czekam tylko aż się wygrzeje solidnie. A jestem ciekaw jak się wpiszę w referencyjny zestaw jak i waszej opinii.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja za jakiś czas wybiorę się w końcu do Ciebie. W ramach sprzętu przytargam chińskiego Daca który przyszedł do mnie wczoraj. Czekam tylko aż się wygrzeje solidnie. A jestem ciekaw jak się wpiszę w referencyjny zestaw jak i waszej opinii.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Nie zapomnij wziąć zbalansowanego przedwzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.