Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kolumny Pawła mają 94 db efektywności i są dedykowane do wzmacniaczy o słabszej mocy. Głośnik basowy ma sztywne zawieszenie co daje szybki krótki bas co się dobrze uzupełnia z wolnym podbitym basem wzmacniaczy lampowych głównie SE.

Łączenie ich ze zbyt mocnym piecem i jasno grającymi kablami może nie dać dobrego efektu.

Kolumny robię z kolegą który będzie prawowitym włascicelem marki . Jeśli mam robic gdzieś jakieś porównania wolałbym jakby on w nich też uczestniczył.

Cosik mało uniwersalne te paczki macie bo z niczym nie chcą grać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Pawła mają 94 db efektywności i są dedykowane do wzmacniaczy o słabszej mocy. Głośnik basowy ma sztywne zawieszenie co daje szybki krótki bas co się dobrze uzupełnia z wolnym podbitym basem wzmacniaczy lampowych głównie SE.

Łączenie ich ze zbyt mocnym piecem i jasno grającymi kablami może nie dać dobrego efektu.

Kolumny robię z kolegą który będzie prawowitym włascicelem marki . Jeśli mam robic gdzieś jakieś porównania wolałbym jakby on w nich też uczestniczył.

Ok. Rozumiem. Może kiedyś się uda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że u Rafała seryjne są jedynie kable, kolumny i przetwornik. Ceny nowych detal odpowiednio 100kzl, 50kzl, 50kzl.

 

Z tego co Grzegorz pisał w Ethosach są kable za 300 zł/m co jest sporą kwotą. Jak dobieracie kable do reszty systemu za sto tysięcy złotych? Czy zmiana okablowania na poziom cenowy tych które są w Ethosach tak bardzo zrypie dźwięk? Czy konieczne jest wydawanie takiego % całości sumy na kable?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę się zastanawiałem żeby podjechać do Rafała ale odpuszczam Szymon mnie przekonał:).

 

Nie obrażaj się jak dziecko. Bierz kolumny i przyjeżdżaj do Rafała.

Szymon naprawdę nie gryzie.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się jak dziecko. Bierz kolumny i przyjeżdżaj do Rafała.

Szymon naprawdę nie gryzie.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie jestem w gorącej wodzie kąpany. Powstanie strona cenniki opisy wtedy będzie czas na odsłuchy będzie można robić porównania. Nic nie szkodzi na przeszkodzie abyś zabrał swój wzmacniacz kolumny kable przyjechał do mnie prywatnie do domu sobie porównać. Przez lato powstanie pokój odsłuchowy u kolegi. Ja jestem zadowolony z tego co mam Rafał ze swojego systemu i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w gorącej wodzie kąpany. Powstanie strona cenniki opisy wtedy będzie czas na odsłuchy będzie można robić porównania. Nic nie szkodzi na przeszkodzie abyś zabrał swój wzmacniacz kolumny kable przyjechał do mnie prywatnie do domu sobie porównać. Przez lato powstanie pokój odsłuchowy u kolegi. Ja jestem zadowolony z tego co mam Rafał ze swojego systemu i niech tak zostanie.

Ale czy nie dopuszczacie możliwości że mogą być dwa różne systemy i obydwa świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonie.

Przywieź do mnie swoje najlepsze kolumny to się przekonasz.

Przez chwilę się zastanawiałem żeby podjechać do Rafała ale odpuszczam Szymon mnie przekonał:).

Nie rozumiem zatem Twojej obecności w tym wątku. Miłośnik odsłuchów u Rafała?

 

 

 

Z tego co Grzegorz pisał w Ethosach są kable za 300 zł/m co jest sporą kwotą. Jak dobieracie kable do reszty systemu za sto tysięcy złotych? Czy zmiana okablowania na poziom cenowy tych które są w Ethosach tak bardzo zrypie dźwięk? Czy konieczne jest wydawanie takiego % całości sumy na kable?

Nie jest konieczne. Kable to ostateczy szlif. Zapytaj Rafała co się stało jak wypiął Mity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Pawła mają 94 db efektywności i są dedykowane do wzmacniaczy o słabszej mocy. Głośnik basowy ma sztywne zawieszenie co daje szybki krótki bas co się dobrze uzupełnia z wolnym podbitym basem wzmacniaczy lampowych głównie SE.

Łączenie ich ze zbyt mocnym piecem i jasno grającymi kablami może nie dać dobrego efektu.

Kolumny robię z kolegą który będzie prawowitym włascicelem marki . Jeśli mam robic gdzieś jakieś porównania wolałbym jakby on w nich też uczestniczył.

 

Czyli rozumiem, że Wasze kolumny najlepiej współpracują ze wzmacniaczami SET np. 2A3, 300B <10w? Próbowaliście napędzić czymś mocniejszym w okolicach 30-50w z lampki? 94db to sporo, aczkolwiek konstrukcji o jeszcze większej skuteczności jest na rynku trochę...

Piecyk u Rafałka rzeczywiście mocny ale kabli to bym do jasnych nie zaliczył...

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Dokładnie takie ustawienie ma/miał Diogenes.

Ma ;)

 

Czy można wiedziec jaki jest koszt systemu Rafała. Chodzi mi o szacunkowy koszt: np. adaptacja akustyczna 120tys: źródło 60tys, kable 100tys, kolumny 40tys, amplifikacja 300tys

Wujek Google pomoże ;)

 

 

Zapytaj Rafała co się stało jak wypiął Mity.

Ja wiem , ja wiem ;)

Zmuliliście system ;)

 

nawet 90m

Aj , aj ...No bez przesady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Nie obrażaj się jak dziecko. Bierz kolumny i przyjeżdżaj do Rafała.

Szymon naprawdę nie gryzie.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A przepraszam jak Wy chcecie " upchnąć " takie wielkie tuby u Rafała?

Chyba trzeba będzie ścianę do sąsiada wyburzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam jak Wy chcecie " upchnąć " takie wielkie tuby u Rafała?

Chyba trzeba będzie ścianę do sąsiada wyburzyć ?

Proponuję posłuchać ich u Diogenesa. Zaklepuję miejscówkę koło komina :)

Myślę, że pokątnie promujący się producent ma w ofercie coś co gra w przeciętnym polskim metrażu. W razie czego służę pomocą, kilka m2 u mnie się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi przepychankami,jadę do Rafała posłuchać dobrej muzyki ,swoich tub nie zabieram raz że za wielkie i za ciężkie a dwa że to są głośniki dedykowane do dużych pomieszczeń i nic nie zmieni adaptacja

 

Sądzę, że mógłbys się zdziwić jak by to zagrało.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sądzę, że mógłbys się zdziwić jak by to zagrało.

Do Rafała jadę drugi raz i wiem jak gra jego system więc niespodzanek nie będzie dla mnie

Jak mawiali starożytni Czesi :Człowiek sie do wszystkiego przyzwaczai nawet do hi- endu :)

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Proponuję posłuchać ich u Diogenesa. Zaklepuję miejscówkę koło komina :)

Myślę, że pokątnie promujący się producent ma w ofercie coś co gra w przeciętnym polskim metrażu. W razie czego służę pomocą, kilka m2 u mnie się znajdzie.

Ciebie to wsadzimy do komina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem podziękować Rafałowi za gościnę i możliwość kolejnego odsłuchu w jego "Świątyni dźwięku"

Mogę potwierdzić opis Piotra - że LKS 004 + Xindak A600E - tworzą bardzo fajny duet ,

niestety prześiadka z powrotem na system Rafała była bolesna i uświadamiająca jak jego system jest

wyśrubowany i dopieszczony "całościowo"

 

P.S Piotr - miło było poznać - czekam na kolejne relacje z testów lks+A600 u Ciebie

 

Pozdrawiam wszystkich którzy doświadczyli zjawiska pokoju Rafała

a reszcie niedowiarków żyjących w nieświadomości życzę choć raz w życiu podobnego przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wizyta u Rafała. Tym razem przywlokłem swój wzmacniacz (Vitus RI100) i pelen pokory posłuchalem jak wypada w zastanym systemie.

Momo że Vitek tani nie jest to do systemu gospodaża wypada wciąż jak budżetowa konstrukcja ;) Doświadczyłem dwu a raczej trzech dosyć istotnych prawd

 

1) Vitek nie znosi odpięcia od sieci i dochodzi do siebie bardzo długo. Świerzo po podpięciu było koszmarnie ale oprócz punktu 1 dołożył się punkt 2) Żeby było wiarygodnie musiałby postać na stendbayu 24h

2) Vitek nie gra z MIT'ami XLR - kompletnie obcięta góra (a to dosyć ciemna konstrukcja), zmiana RCA VdH The First była radykalną zmianą na plus choć dalej to nie było jeszcze to. Ale już zaczęło się coś dziać na plus i zapewne większa staranność nad otoczeniem Vitusa przyniosłoby dalsze zmiany

3) Monobloki Amplifona górowały lekkością i dynamiką ale to było do przewidzenia. Różnica klas na dosyć wysokim poziomie cenowym dalej jest spora... inaczej wszyscy kupowaliby tańsze wzmacniacze ;)

 

To co podoba mi się w systemie Rafała, a nie jest czymś oczywistym - ten system nie degraduje przeciętnych nagrań - na nim wszystko gra lepiej! A to wyjątkowa zdolność!

Pełen kompletnie nowych doświadczeń wrócilem do domu podpiąłem Vitusa do swojego systemu i z przyjemnoscią słucham muzyki!

 

Wizyta bardzo owocna - sporo nowych pomysłów. Mam nadzieję że nie ostatnia!

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 22:47

Kolejna wizyta u Rafała. Tym razem przywlokłem swój wzmacniacz (Vitus RI100) i pelen pokory posłuchalem jak wypada w zastanym systemie.

Momo że Vitek tani nie jest to do systemu gospodaża wypada wciąż jak budżetowa konstrukcja ;) Doświadczyłem dwu a raczej trzech dosyć istotnych prawd

 

 

Tym się nie ma co zrażać ,większość urządzeń przy monoblokach WM300 brzmi jak budżetowe konstrukcje . Na tle urządzeń rynkowych Vitus brzmi całkiem sprawnie ,niestety cena jego wynika z polityki handlowej marż i narzutów. Pamiętasz Marcin jak przerabiałem Twoje Canto na wersję Signaure podkręcić musiałem górę pasma Morela Elitte który i tak brzmi dosyć odważnie w stosunku do innych kopułek tekstylnych . Vitus brzmi dosyć czysto ale ciemniej niż średnia rynkowa co do góry pasma. W Twoich Canto Grand Signature można jeszcze jedną korektę wykonać góry pasma ,zdaje się że teraz masz żwawszą wkładkę Dynavectora niż ten poprzedni Dynavector DV 20 X.

 

Ale po przesłuchaniu dobrych kolumn 3 drożnych dopasowanych do charakteru i możliwości wzmacniacza kierunek jest tylko jeden . I tu się nie ma co oszukiwać .Oczywiście są też kolumny 3 way całościowo gorsze od 2 way. Ale poruszamy się tu wśród najlepszych technologii lub bardzo dobrych pochodzących od renomowanych najlepszych producentów podzespołów ,głośników ,innych akcesorii ,a umiejętnymi rękami składa się dobrze brzmiące produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunek zrobię w stronę konstrukcji trójdrożnej. Po powrocie do domu w systemie ktory skroiliśmy wszystko brzmi o wiele lepiej. Karat jest bardzo żwawy ;) (tu podzękowania dla małżonki za konieczność wymiany wkładki )

Powoli w domu grają też pliki - co raz bardziej zastanawiam się za namową Szymona nad jakimś porządnym starszym DACiem i pozostawieniem Auralica jako transportu na pewien czas.

 

PS korci też SET42 ;)

Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.