Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem kiedyś z Andrzejem na ten temat. Spytałam tak samo jak Ty, odpowiedział, że nie potrzebuje się reklamować ani posiadać strony internetowej bo zamówień ma więcej niż potrafi wyprodukować.

Osoba naprawdę zainteresowana zakupem wzmacniacza marki Amplifon znajdzie bez trudu konstruktora i go zakupi.

podejscie totalnie słabe. Wizytówka w necie to minimum szacunku dla klienta.

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że problemy z basem we wzmacniaczach klasy D mogą mieć swoje źródło w wyjściowym filtrze dolnoprzepustowym, a nie w za małej wydajności prądowej. Taki filtr może obniżać współczynnik tłumienia, co skutkuje właśnie "poluzowanym" basem.

Problemów jest znacznie więcej, filtracja jest jednym z nich. Namawiam jednego z najlepszych specjalistów w Polsce aby w wolnym czasie nam to opisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. O ile w przypadku adaptacji akustycznej pytanie o cen jest bezsensowne, bo zbyt wiele jest zmiennych związanych z pomieszczeniem i gustami własciciela pomieszczenia by można bylo jakiś ogólny cennik przygotować, to w przypadku urządzeń produkowanych seryjnie (tak mniemam, może się mylę) to brak jakichkolwiek informacji jest dziwny. Rozumiem, że marketing szeptany jest jeszcze w naszym kraju podstawową metodą sprzedaży, jeśli o produkty z najwyższej półki chodzi, ale sądzę, że czas już wyjść z tej zaściankowości, bo o kontakt bezpośredni z właścicielem czasem trudno. Dodatkowo może to być przyczyną nieprzyjemnych sytuacji.

 

Sorry za odbieganie od tematu, ale sądzę, że jest to dość ważna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. O ile w przypadku adaptacji akustycznej pytanie o cen jest bezsensowne, bo zbyt wiele jest zmiennych związanych z pomieszczeniem i gustami własciciela pomieszczenia by można bylo jakiś ogólny cennik przygotować, to w przypadku urządzeń produkowanych seryjnie (tak mniemam, może się mylę) to brak jakichkolwiek informacji jest dziwny. Rozumiem, że marketing szeptany jest jeszcze w naszym kraju podstawową metodą sprzedaży, jeśli o produkty z najwyższej półki chodzi, ale sądzę, że czas już wyjść z tej zaściankowości, bo o kontakt bezpośredni z właścicielem czasem trudno. Dodatkowo może to być przyczyną nieprzyjemnych sytuacji.

 

Sorry za odbieganie od tematu, ale sądzę, że jest to dość ważna sprawa.

Sęk w tym, że u Rafała seryjne są jedynie kable, kolumny i przetwornik. Ceny nowych detal odpowiednio 100kzl, 50kzl, 50kzl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, nie chodzi mi o ceny konkretnych urządzeń u Rafała, bo to jego prywatna sprawa. Dziwi mnie tylko fakt, że producenci nie grają odkrytymi kartami. Niestandardowe rozwiązania nie są tak trudne do wyceny jeśli zna się cennik podstawowy i modyfikacje urządzenia w stosunku do standardowej oferty.

 

W końcu nie są to rozwiązania kosmiczne, oparte na niedawno opracowanyc patentach (oczywiście takich rzeczywiście wnoszących coś nowego, bo obecna polityka patentowa to jedno wielkie bagno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście testowałem ww i kilka innych piecyków klasy D w dwóch pomieszczeniach 30m2 i 90m2 na 10 i 12 calowych basowcach. Z wszystkich bez wyjątku bas był miernej jakości, nie kontrolują one membran i łatwo ulegają przesterowaniu. Wzmacniacz ma siłę na wychylenie membrany ale brakuje mu prądu aby kontrolować jej powrót.

O, to jest ciekawe. A skąd taki wniosek?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O, to jest ciekawe. A skąd taki wniosek?

Z odsłuchu, obserwacji i porównań.

 

W porządku, nie chodzi mi o ceny konkretnych urządzeń u Rafała, bo to jego prywatna sprawa. Dziwi mnie tylko fakt, że producenci nie grają odkrytymi kartami. Niestandardowe rozwiązania nie są tak trudne do wyceny jeśli zna się cennik podstawowy i modyfikacje urządzenia w stosunku do standardowej oferty.

Pozostałe rzeczy nie są do kupienia więc nie ma jak podać dokładnej wyceny. Odchodzi też problem z kryptoreklamą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do Was serdeczną prośbę piszcie w temacie wątku.

 

Nautilus81 jeśli produkujesz kolumny to wpadnij z nimi do klubu, ewentualnie Rezysław zrobimy mały test.

 

Moim zdaniem to nie najlepszy pomysł. Wkładanie konkretnego klocka pod przypadkowy system przeważnie kończy się klęska. Za przykład można podać odsłuch gmki amplifona u Starego Audiofila jak i większość połączeń na audio show. Masz asa w rękawie bo stroiłeś pomieszczenie i system co tworzy synergię.

Żeby mieć równe szanse musiałbym wpaść do Rafała ze swoimi klockami zrobić pomiar w pomieszczeniu , zrobić cyfrowa korekcje bo na ewentualne przeróbki pomieszczenia Rafał pewnie by nie dał zgody.

Będziemy mieć swoje pomieszczenie z tania adaptacja z możliwie najtańszymi klockami i kablami z jakimi kolumny zagrają. Można będzie do nas zabrać cały swój system.

Accutony i kolumny z tubą to całkowicie inaczej grające kolumny niż Grześka więc mogą Ci się nie spodobać.

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie najlepszy pomysł. Wkładanie konkretnego klocka pod przypadkowy system przeważnie kończy się klęska. Za przykład można podać odsłuch gmki amplifona u Starego Audiofila jak i większość połączeń na audio show. Masz asa w rękawie bo stroiłeś pomieszczenie i system co tworzy synergię.

Żeby mieć równe szanse musiałbym wpaść do Rafała ze swoimi klockami zrobić pomiar w pomieszczeniu , zrobić cyfrowa korekcje bo na ewentualne przeróbki pomieszczenia Rafał pewnie by nie dał zgody.

Będziemy mieć swoje pomieszczenie z tania adaptacja z możliwie najtańszymi klockami i kablami z jakimi kolumny zagrają. Można będzie do nas zabrać cały swój system.

Accutony i kolumny z tubą to całkowicie inaczej grające kolumny niż Grześka więc mogą Ci się nie spodobać.

Nie pękaj tylko przyjeżdżaj. Taka jest specyfika tego klubu i wątku. To są odsłuchy u Rafała a nie u Nautilus81.

Weź cały swój system, akustykę mamy wyborną. Mam nadzieję, że Twoje paczki grają dużą symfonię a nie tylko pitu pitu :) Rób pomiary, strój i mierz. Możesz nawet się pomodlić byle Twoje paczki zagrały. Jesteś już oficjalnym producentem czy na razie to tylko podchody?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będziemy mieć swoje pomieszczenie z tania adaptacja z możliwie najtańszymi klockami i kablami z jakimi kolumny zagrają. Można będzie do nas zabrać cały swój system.

.

 

A będziecie też podawać w przerwie leczo jak u Rafała ?

Jeśli tak to będę pierwszym klientem :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem dwie pary kolumn i wzmacniacz waży 450 kg. W przyszłości może wpadnę najpierw bez kolumn jeśli Rafał wyrazi zgodę.

 

A będziecie też podawać w przerwie leczo jak u Rafała ?

Jeśli tak to będę pierwszym klientem :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

U nas tylko chleb i woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem dwie pary kolumn i wzmacniacz waży 450 kg. W przyszłości może wpadnę najpierw bez kolumn jeśli Rafał wyrazi zgodę.

Znaczy spękałeś :) Accuton i tuba to moje ulubione połączenie!

Możemy wpaść do Ciebie na odsłuch tylko czy jest sens? Ja lubię duże składy i to niekoniecznie węgla. Jak nie będzie spójności, gradacji planów i potęgi brzmienia to pupa zbita i po ptokach. Wszyscy się dowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znowu zaczynają się przepychanki. Nautilus81 , nie za bardzo rozumiem w jakim celu opisujesz swoje wrażenia swojego systemu , kolumn , jakie wrażenie zrobiły na dyrygencie , czyżbyś się przechwalał, czy też próbujesz się reklamować. Proponuję założyć ,,Klub miłośników kolumn Nautilus81" ,i dać sposobność wyrażenia swoich opinii , szczęśliwym ich posiadaczom.

 

Zaprosić nie chcesz , przywieźć paczek też nie . Naprawdę chciałbym poznać tą niewymuszoną prezentację twoich konstrukcji, bo nad prezentacją Etnosów się bardzo rozwodzisz , nie dając wiary temu , co zostało opisane przez odwiedzających. Więc . Zapraszam serdecznie ale razem z Twoimi ,,prawdziwszymi" kolumnami. Posłuchamy wspólnie , ocenimy , opiszemy, ku wiedzy wszystkich.

 

Jakoś dziwnym trafem Ethosy potrafią zagrać w różnych pomieszczeniach i z różną akustyką , a są zaaplikowane w: 14, 18, 24, 30, a nawet 90m. Jest to możliwe, czy może magia.

 

Ps.

Proszę trzymać się tematu klubu.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znowu zaczynają się przepychanki. Nautilus81 , nie za bardzo rozumiem w jakim celu opisujesz swoje wrażenia swojego systemu , kolumn , jakie wrażenie zrobiły na dyrygencie , czyżbyś się przechwalał, czy też próbujesz się reklamować. Proponuję założyć ,,Klub miłośników kolumn Nautilus81" ,i dać sposobność wyrażenia swoich opinii , szczęśliwym ich posiadaczom.

 

Zaprosić nie chcesz , przywieźć paczek też nie . Naprawdę chciałbym poznać tą niewymuszoną prezentację twoich konstrukcji, bo nad prezentacją Etnosów się bardzo rozwodzisz , nie dając wiary temu , co zostało opisane przez odwiedzających. Więc . Zapraszam serdecznie ale razem z Twoimi ,,prawdziwszymi" kolumnami. Posłuchamy wspólnie , ocenimy , opiszemy, ku wiedzy wszystkich.

 

Jakoś dziwnym trafem Ethosy potrafią zagrać w różnych pomieszczeniach i z różną akustyką , a są zaaplikowane w: 14, 18, 24, 30, a nawet 90m. Jest to możliwe, czy może magia.

 

Ps.

Proszę trzymać się tematu klubu.

 

Na odsłuch zapraszam ale nie mam zamiaru wozić 200kg kolumn żeby coś udowadniać sobie i innym. Nad ethosami się nie rozwodzę uważam że są zbudowane na świetnych przetwornikach co z połączeniu z reszta wspaniałych urządzeń musi dawać bardzo doby efekt.

Nie dałem wiary że d kalsowe wzmacniacze grały gorzej na dole pasma od lampy dlatego zapytałem czy set42 i inne urządzenia lampowe deklasowały na basie d klase. Szymon odpowiedział za Ciebie.

Bardzo chętnie bym posłuchał Twojego systemu ale póki co bez swoich kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchu, obserwacji i porównań.

Ale w odpowiedzi podałeś stwierdzenie, które mi się wydaje jakby było poparte uzasadnieniem z technicznego punktu widzenia. Też przerobiłem kilka gratow, może nie takich drogich, ale nauczyłem się jednego. Na sluch to wiele rzeczy się wydaje. Dlatego zapytałem jak to jest z tym powrotem membrany.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Rafała daje przede wszystkim kolosalną przyjemność słuchania muzyki. Nie faworyzuje żadnego stylu, przy niczym się nie gubi. Czy duży skład orkiestrowy, czy pitupitu na lutni czy tez potężne syntetyczne basy. Gra wszystko z ogromnym luzem, dynamiką, ciepłem i światłem. Choć znalazłem jedna sieciówkę która mogłaby to zrujnować ;)

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odsłuch zapraszam ale nie mam zamiaru wozić 200kg kolumn żeby coś udowadniać sobie i innym. Nad ethosami się nie rozwodzę uważam że są zbudowane na świetnych przetwornikach co z połączeniu z reszta wspaniałych urządzeń musi dawać bardzo doby efekt.

Nie dałem wiary że d kalsowe wzmacniacze grały gorzej na dole pasma od lampy dlatego zapytałem czy set42 i inne urządzenia lampowe deklasowały na basie d klase. Szymon odpowiedział za Ciebie.

Bardzo chętnie bym posłuchał Twojego systemu ale póki co bez swoich kolumn.

Za tydzień ma nas odwiedzić Paweł ( Rezysław ), wiem że gra na Twoich paczkach . Było by miło ,gdybyście zabrali je i wpadli razem . Można by posłuchać innego podejścia do budowy głośników, pogadać , wymienić się spostrzeżeniami i podzielić się tym tu w klubie.

Zapraszam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A ja się tak zastanawiam czy jest możliwe zbudowanie systemu dużo tańszego od Rafała a grajacego na podobnym poziomie.

Można by dać na wysokie i średnie tony np.set42 a na dół wzm.cyfrowy lub tranzystorowy.

Dokładnie takie ustawienie ma/miał Diogenes.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nawiasem, to Rafał.M ma niezłą forumową średnią - 348 postów i 378 polubień, pozazdrościć :-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień ma nas odwiedzić Paweł ( Rezysław ), wiem że gra na Twoich paczkach . Było by miło ,gdybyście zabrali je i wpadli razem . Można by posłuchać innego podejścia do budowy głośników, pogadać , wymienić się spostrzeżeniami i podzielić się tym tu w klubie.

Zapraszam serdecznie.

 

Kolumny Pawła mają 94 db efektywności i są dedykowane do wzmacniaczy o słabszej mocy. Głośnik basowy ma sztywne zawieszenie co daje szybki krótki bas co się dobrze uzupełnia z wolnym podbitym basem wzmacniaczy lampowych głównie SE.

Łączenie ich ze zbyt mocnym piecem i jasno grającymi kablami może nie dać dobrego efektu.

Kolumny robię z kolegą który będzie prawowitym włascicelem marki . Jeśli mam robic gdzieś jakieś porównania wolałbym jakby on w nich też uczestniczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.