Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Dcs jest cyfrowa regulacja głośności więc zbliżanie się do max napięcia na wyjściu jest optymalne (stąd też 2.4v jest lepsza opcja niż 6v, które przesteruja monobloki), mniej bitów jest traconych.

Tak dla ścisłości 2V. To nie jest klasyczna regulacja cyfrowa z utratą bitowości!

Póki co nikt nie rozgryzł jej pełnej implementacji i "zaszycia" w firmowym przetworniku. Nawet w testach zdania na ten temat są podzielone. Faktem jest, że DCS gra lepiej przy ustawieniu 2V a regulacja odbywa się w zalecanym zakresie -10dB - 0dB.

 

Po co ten kaganiec 2V ?Wysterowujesz pełny sygnał głośnością dcsa ale kolumny dostają jakieś 100W rzeczywistej mocy

Dokładnie o to chodzi. Monosy wtedy pracują w 100% w czystej klasie A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości 2V. To nie jest klasyczna regulacja cyfrowa z utratą bitowości!

Póki co nikt nie rozgryzł jej pełnej implementacji i "zaszycia" w firmowym przetworniku. Nawet w testach zdania na ten temat są podzielone. Faktem jest, że DCS gra lepiej przy ustawieniu 2V a regulacja odbywa się w zalecanym zakresie -10dB - 0dB

 

Jeżeli regulacja cyfrowa to bity zawsze są tracone.

-10dB to nawet nie utracone 2 bity. Bardzo dobrze dobrany gain systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości 2V. To nie jest klasyczna regulacja cyfrowa z utratą bitowości!

Póki co nikt nie rozgryzł jej pełnej implementacji i "zaszycia" w firmowym przetworniku. Nawet w testach zdania na ten temat są podzielone. Faktem jest, że DCS gra lepiej przy ustawieniu 2V a regulacja odbywa się w zalecanym zakresie -10dB - 0dB.

 

Dokładnie o to chodzi. Monosy wtedy pracują w 100% w czystej klasie A.

 

Z tego co wiem, to przetwornik ma 5 bitów nadmiarowych i one są wykorzystywane do regulacji głośności. Stąd zakresy, w których nie następuje utrata informacji są różne dla różnych poziomów napięć wyjściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie będzie słuchal z takimi poziomami tylko na część.Przy 6V sygnał już może przesterować bloki.

Rafal napisz jak system gra na ustawieniach 6V

Paweł trochę nie rozumiem twojego domysłu i po co to pytanie, skoro tydzień temu byłeś u mnie. Odczułeś jakiś niedosyt to pisz śmiało, po co te podchody. Szymon już Ci wytłumaczył ,dlaczego optymalnym ustawieniem u mnie są 2 vol. , powtórzę jeszcze raz ; to ustawienie pozwala na odsłuchy przy wysterowanym dcs-ie na poziomie zalecanym przez producenta pomiędzy -10 a 0 dB. Skoro Szymonowi nieudało się przesterować WM 300 w 90 metrach i to w połączeniu z elektrostatami, to jakim cudem ma to nastąpić u mnie ?. Zresztą wejdź na stronę dcs-a , ściąg sobie instrukcję obsługi dcs debussy. Tam wszystko doczytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ło matko ...!!!!

Jakże to możliwe ? Przecież wtedy będzie ze 140 dB w pomieszczeniu .

Chyba , że Ethosy mają efektywność 60 dB ;)

 

Sorry Gregory ale nie ma takiej opcji żeby uzyskać SPL nawet w okolicach 118dB, to nie ten typ kolumn :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie mam w zwyczaju krytykować systemu jako gość tym bardziej tu w klubie bo mnie vlado zaraz zlinczuje ,swoje obserwacje mam i jak Cię to interesuje to na priva wyślę.Szymon ma jakąś wizję tego systemu i jak Tobie odpowiada to należy się cieszyć a czy takie zestawienie jest universalne ... wg mnie nie.Sama dynamika to za mało na hi-endowe aspiracje.Jeżeli moje wypowiedzi odebrałeś jako podchody to jest mi przykro z tego powodu.Może wynika to z faktu ,że wciąż za mało wiemy o Twiom systemie a jakiekolwiek informacje musi Szymon prostować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie mam w zwyczaju krytykować systemu jako gość tym bardziej tu w klubie bo mnie vlado zaraz zlinczuje ,swoje obserwacje mam i jak Cię to interesuje to na priva wyślę.Szymon ma jakąś wizję tego systemu i jak Tobie odpowiada to należy się cieszyć a czy takie zestawienie jest universalne ... wg mnie nie.Sama dynamika to za mało na hi-endowe aspiracje.Jeżeli moje wypowiedzi odebrałeś jako podchody to jest mi przykro z tego powodu.Może wynika to z faktu ,że wciąż za mało wiemy o Twiom systemie a jakiekolwiek informacje musi Szymon prostować

Inaczej tego nie można było odczytać. Gdzie twoje motto na temat AMPLIFONA , już nie aktualne?.

Rozumiem że takowy system , bardziej uniwersalny posiadasz. Po co masz mi pisać na Pw. Zaproś mnie do siebie posłuchamy i na miejscu omówimy te niedostatki.

Chętnie zdobędę nowe doświadczenie

 

Ps. Byłeś u mnie dwa raz i nic nie wiesz o moim systemie ?

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku ja Cię nie rozumiem. Sugerujesz jakieś sztuczki ?

Sam jedną ze "sztuczek" Szymona rozgryzłem ale to nie ma żadnego znaczenia. Do tego stopnia, że nie warto o tym nawet pisać publicznie bo zlecą się znowu "szarańcze". System gra i to bardzo dobrze a te "sztuczki" można zrobić w każdym systemie (prawie). Ale czy efekt będzie taki sam.... :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej tego nie można było odczytać. Gdzie twoje motto na temat AMPLIFONA , już nie aktualne?.

Rozumiem że takowy system , bardziej uniwersalny posiadasz. Po co masz mi pisać na Pw. Zaproś mnie do siebie posłuchamy i na miejscu omówimy te niedostatki.

Chętnie zdobędę nowe doświadczenie

 

Ps. Byłeś u mnie dwa raz i nic nie wiesz o moim systemie ?

Chętnie posłucham w przedsionku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sprowadzić temat do stwierdzenia że moje płyty są do bani i są źle nagrane co nie zmienia faktu że Bocelli i Garbarek kiepsko zagrały ,możesz się na mnie boczyć ,trudno ,jeżeli uważasz że zagrało dobrze to nie znajdziemy wspólnego mianownika

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Możemy sprowadzić temat do stwierdzenia że moje płyty są do bani i są źle nagrane co nie zmienia faktu że Bocelli i Garbarek kiepsko zagrały ,możesz się na mnie boczyć ,trudno ,jeżeli uważasz że zagrało dobrze to nie znajdziemy wspólnego mianownika

 

Pawle poczekaj na słoneczko.

Dziś jest zły dzień. Zła pogoda, zły nastrój. Jutro będzie lepszy dzień. Pojutrze jeszcze lepszy :)

No stres :)

Zalecam serial "Na wspólnej " - leci od poniedziałku do czwartku w TVN po 20:00.

Pełny relaksik :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sprowadzić temat do stwierdzenia że moje płyty są do bani i są źle nagrane co nie zmienia faktu że Bocelli i Garbarek kiepsko zagrały ,możesz się na mnie boczyć ,trudno ,jeżeli uważasz że zagrało dobrze to nie znajdziemy wspólnego mianownika

 

Mogę zapytać nieśmiało gdzie można posłuchać A.Bocelli i Grabarka aby było tak jak trzeba, nie tak kiepsko jak u Rafała? W sumie to człowiek całe życie się uczy i może się jeszcze trochę rozwinie w odpowiednim kierunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę zapytać nieśmiało gdzie można posłuchać A.Bocelli i Grabarka aby było tak jak trzeba, nie tak kiepsko jak u Rafała? W sumie to człowiek całe życie się uczy i może się jeszcze trochę rozwinie w odpowiednim kierunku...

 

Hmmm. Pomyślmy... :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sprowadzić temat do stwierdzenia że moje płyty są do bani i są źle nagrane co nie zmienia faktu że Bocelli i Garbarek kiepsko zagrały ,możesz się na mnie boczyć ,trudno ,jeżeli uważasz że zagrało dobrze to nie znajdziemy wspólnego mianownika

Zagrało tak jak zostało nagrane. System hi-endowy nie jest od naprawiania nagrań. A tym bardziej od naprawy porysowanych płyt :)

Jeżeli według Ciebie jest źle, to zaproś do siebie i pokaż to dobrze. Bardzo chętnie się czegoś nauczę.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie, byłem i słuchałem przyniesionego przez Ciebie materiału. Wybrałeś praktycznie same siepacze ale wszystko przeszło jak masełko. Rozumiem, że u Ciebie na tych samych poziomach głośności jest miód malina tylko nie chcesz nas denerwować i nie pokażesz :) Jak chcesz to wybiorę Ci płyty Garbarka i Bocelliego, zrealizowane po Bożemu.

Nie zapomnij opisać systemu z wysokimi Sonusami, na którym wieszałeś psy (czyżby ten sam Bocelli?). Może właściciel też się czegoś nauczy!

Sam opowiedziałeś jak "pięknie" Twoje paczki sobie radzą z tymi nagraniami. Nie ma co zakrzywiać rzeczywistości, wtopiłeś mówi się trudno. Człowiek uczy się całe życie a dyszka to nie majątek.

Osobiście życzę Ci pomyślności w złożeniu wymarzonego zestawu i poluzowania gumki.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać nieśmiało gdzie można posłuchać A.Bocelli i Grabarka aby było tak jak trzeba, nie tak kiepsko jak u Rafała? W sumie to człowiek całe życie się uczy i może się jeszcze trochę rozwinie w odpowiednim kierunku...

 

Oczywiście Garbarka...przepraszam za literówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący i wartościowy wątek i wielkie słowa uznania dla Rafała że chce mu się dzielić swoim wyjątkowym systemem i przyjmować wszystkich gości którzy chcą posłuchać. Nie wszystkim by się tak zwyczajnie chciało, nie wszyscy znaleźliby czas...

Tylko nie "butujcie" od razu kolegi który ośmielił się napisać że coś mu się tam nie spodobało - no chyba że zmienicie tytuł wątku na "Klub Wyznawców" - wtedy wszystkie przejawy krytyki będzie można uznać za herezję...

 

Chyba nie o to w tym audio chodzi? A Rafał zapraszając gości musi liczyć się że trafi do niego przez przypadek nawet ktoś głuchy - oczywiście nie mam na myśli kolegi Rezyslawa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący i wartościowy wątek i wielkie słowa uznania dla Rafała że chce mu się dzielić swoim wyjątkowym systemem i przyjmować wszystkich gości którzy chcą posłuchać. Nie wszystkim by się tak zwyczajnie chciało, nie wszyscy znaleźliby czas...

Tylko nie "butujcie" od razu kolegi który ośmielił się napisać że coś mu się tam nie spodobało - no chyba że zmienicie tytuł wątku na "Klub Wyznawców" - wtedy wszystkie przejawy krytyki będzie można uznać za herezję...

 

Chyba nie o to w tym audio chodzi? A Rafał zapraszając gości musi liczyć się że trafi do niego przez przypadek nawet ktoś głuchy - oczywiście nie mam na myśli kolegi Rezyslawa;-)

 

Tak masz rację, Rezysław ma prawo do swojej opinii, wynika z niej również, że gdzieś rzeczone płyty grają lepiej... Bardzo bym chciał posłuchać tego systemu, tak jak pisałem trzeba mieć otwarty umysł, człowiek uczy się i doskonali całe życie....

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagła zmiana? Widać wpływ "dobrych" kolegów :)

 

"Dzięki uprzejmości Rafała w dniu wczorajszym odbyło się słuchowisko Ethosów Ultimo, systemu nie będę opisywał bo już wcześniej był prezentowany.Na gorąco powiem tak: niebywała kontrola na basie ,wyborna średnica spod znaku Studio 16 hertz to już chyba firmowy znak brzmienia kolumn Grzegorza i góra z revelatora rozdzielcza precyzyjna szybka i przyjemna.Dodać również trzeba o niebagatelnym wpływie akustyki poczynionej przez Rafała w pokoju odsłuchowym.Mam nadzieje Rafał ,że nie przytłoczył Cię natłok pytań z zakresu akustyki :) ale przyznać trzeba jest zrobiona profesjonalnie i wpływ adaptacji jest mocno słyszalny.Wracając do samego systemu i grania , to co się dzieje w sweet point jest trudne do opisania tego trzeba posłuchać ,jak jest koncert symfoniczny to jest granie jak w filharmonii , jak jest skład jazzowy to słychać salę klubową z gradacjami planów, czyli system przekazuję właściwą akustykę nagrania.Kolejna rzecz jaka wprawiła mnie w zdumienie to kreowanie sceny z Ethosów ,niezależnie czy się siedzi w miejscu odsłuchowym czy z boku efekty przestrzenne i separacja są zachowane. Oczywiście słychać ,że bliższa kolumna gra głośniej ale obraz na scenie kreowanych wydarzeń pozostaje zachowany i słychać po przekątnej na dalszych planach poszczególne insrtumenty.

Rafał jeszcze raz bardzo dziękuję za ten spektakl muzyczny ,miło było Cię poznać i Twoją połówkę, żurek był wyborny ale nie był w stanie konkurować z Twoim systemem :) i tak jak rozmawialiśmy pierwszy raz byłem na odsłuchu gdzie przesłuchaliśmy całą płytę "Gladiatora" ,jeszcze raz pozdrawiam."

 

 

http://www.audiostereo.pl/lampowy-fan-klub-amplifona_32072.html/page__view__findpost__p__3966953

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-studio-16-hertz_48759.html/page__view__findpost__p__3963216

Nawet torcik był :)

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-studio-16-hertz_48759.html/page__view__findpost__p__3788208

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagła zmiana? Widać wpływ "dobrych" kolegów :)

 

"Dzięki uprzejmości Rafała w dniu wczorajszym odbyło się słuchowisko Ethosów Ultimo, systemu nie będę opisywał bo już wcześniej był prezentowany.Na gorąco powiem tak: niebywała kontrola na basie ,wyborna średnica spod znaku Studio 16 hertz to już chyba firmowy znak brzmienia kolumn Grzegorza i góra z revelatora rozdzielcza precyzyjna szybka i przyjemna.Dodać również trzeba o niebagatelnym wpływie akustyki poczynionej przez Rafała w pokoju odsłuchowym.Mam nadzieje Rafał ,że nie przytłoczył Cię natłok pytań z zakresu akustyki :) ale przyznać trzeba jest zrobiona profesjonalnie i wpływ adaptacji jest mocno słyszalny.Wracając do samego systemu i grania , to co się dzieje w sweet point jest trudne do opisania tego trzeba posłuchać ,jak jest koncert symfoniczny to jest granie jak w filharmonii , jak jest skład jazzowy to słychać salę klubową z gradacjami planów, czyli system przekazuję właściwą akustykę nagrania.Kolejna rzecz jaka wprawiła mnie w zdumienie to kreowanie sceny z Ethosów ,niezależnie czy się siedzi w miejscu odsłuchowym czy z boku efekty przestrzenne i separacja są zachowane. Oczywiście słychać ,że bliższa kolumna gra głośniej ale obraz na scenie kreowanych wydarzeń pozostaje zachowany i słychać po przekątnej na dalszych planach poszczególne insrtumenty.

Rafał jeszcze raz bardzo dziękuję za ten spektakl muzyczny ,miło było Cię poznać i Twoją połówkę, żurek był wyborny ale nie był w stanie konkurować z Twoim systemem :) i tak jak rozmawialiśmy pierwszy raz byłem na odsłuchu gdzie przesłuchaliśmy całą płytę "Gladiatora" ,jeszcze raz pozdrawiam."

 

 

http://www.audiostereo.pl/lampowy-fan-klub-amplifona_32072.html/page__view__findpost__p__3966953

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-studio-16-hertz_48759.html/page__view__findpost__p__3963216

Nawet torcik był :)

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-studio-16-hertz_48759.html/page__view__findpost__p__3788208

 

Rafał zaprasza każdego bez wyjątku kto zechce posmakować jego kuchni dźwiękowej, i mieć pewien punkt odniesienia, nie boi się również krytyki.... kolega Rezysław twierdzi, że słyszał lepszą prezentację wybranych przez siebie płyt, byłoby bardzo fajnie gdybyśmy i my mogli liznąć tego dźwięku choćby właśnie w celach edukacyjnych... przy okazji poznali byśmy prawdziwe intencje Rezysława, czy była to konstruktywna krytyka czy zwykłe krytykanctwo.

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba nie o to w tym audio chodzi? A Rafał zapraszając gości musi liczyć się że trafi do niego przez przypadek nawet ktoś głuchy - oczywiście nie mam na myśli kolegi Rezyslawa;-)

 

Zgadzam się w 100 %, że kolega Rezyslaw nie jest głuchy.

Dlatego ma problem :)

A szkoda bo można to na prawdę przyjąć na klatę i mieć odrobinę dystansu.

 

Dziś rozmawiałem z Szymkiem przez telefon. Powiedziałem mu (to co od zawsze myślę), że nie nawidzę słowa hi End. Ale skoro trzeba to czasem wypowiedzieć to Hi End (przez duże H) zaczyna się dopiero u Rafała (to jest tylko moje skromne zdanie).

Oczywiście nie słuchałem zestawień za porównywalną kasę (oprócz AVS) ale słuchałem sporo klocków okrzykniętym marketingowo tym mianem i dla mnie to jest jakaś popierdółka.

Jeśli ktoś z Was chce mieć prawdziwy hi End w domu to niech przestanie czytać "brukowce" przesiąknięte kłamstwem, i marketingiem za pieniądze a zacznie się spotykać z ludźmi którzy to mają prawdziwe pojęcie o audio zdobyte własnymi doświadczeniami oraz przebywaniu wśród takich ludzi, wymianą doświadczeń a także zaangażowanymi pełnym sercem w to co naprawdę kochają. W przeciwnym razie to błądzenie w ślepą uliczkę.

 

Niestety to forum schodzi na psy. Wielu cennych ludzi, którzy mogliby cokolwiek wnieść w edukację "młodych adeptów" dawno się wyniosło lub nie zabierają głosu. Została tylko garstka ale niedługo pewnie i oni się odsuną. Pozostaną tylko matematycy-teoretycy.

 

P.S.

Można mieć też trochę taniej ten tzw Hi End. Ale kto Wam o tym powie ? Pacuła ?

Gryźcie się do woli między sobą ja powoli, z czasem się uwalniam od tego bajzlu forumowego. Bez forum też się da.

 

Pozdro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.