Skocz do zawartości
IGNORED

TCL TV - nowa jakość i niska cena TV na matrycach VA od SAMSUNG TV


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

Pmcomp - stać cię na więcej.

 

 

To twój stały tekst ... jak z banowaniem z łamanie regulaminu.

Mnie stać na baaaaaardzo dużo ;).

 

 

Kalibracja - nie jest dla każdego. Robiliśmy ankietę i na 10.000 osób 12,5 % wybrało obraz po kalibracji pozostali wolą ustawienia dynamiczne.

 

Nie dziwię się, że tylko 12,5%. Bo to nie jest obraz po kalibracji tylko po zmianie ustawień. Prawdziwą kalibrację robi Maciej Koper.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp - stać cię na więcej.

 

Bany są i będą za łamanie nagminne regulaminu.

 

Kalibracja - nie jest dla każdego. Robiliśmy ankietę i na 10.000 osób 12,5 % wybrało obraz po kalibracji pozostali wolą ustawienia dynamiczne.

A czy po "telefonicznej pseudokalibracji" były robione JAKIEKOLWIEK sprawdzenia prawdziwą kalibracją, czy ta "kalibracja telefoniczna" cokolwiek poprawiła???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wróżbita- nie dość, że wie co komu się dzieje, to robi kalibrację bez pomiarów urządzenia kalibrowanego. Nie osmieszaj się wiecej, poczytaj może, na czyww ogóle polega proces kalibracji. A inni robią, ale to musi kosztować, choćby z powodu dojazdu i poświęconych roboczogodzin.

"Kalibracja na telefon" to najwyklejsza sciema, więc przestań już o niej bredzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest jakis atak na ceneo ale jest coraz wiecej negatywnych opini nt tego tv. Odkad pojawil sie w sklepach:) a nie tylko wysylkowo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej złych opinii jest od tych którzy nie widzieli go nawet na oczy.

A po kalibracji gra znakomicie.

Niestety wiem ile czasu zajmuje kalibracji bo codziennie przychodzi firma i je robi.

Więc oszczędź sobie kazań.

Następny wszechwiedzący !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak:

Pan Krzyś Górski zbanował mnie niedawno totalnie. Po 10-ciu latach [moje źródło to HD Fan] mam poczucie zmęczenia tematem HD/UHD. Bulldogi pod dywanem mają trochę dość.

 

Fajnie, że mam ciepłe zaproszenie od Piotra - PMCOMP-a, dzięki. Jak dam radę to uzgodnię i podjadę. Popielniczka konieczna na tarasie ...

Bałagam jednak: świat virtual nie ma i nie może mieć nic wspólnego z naszym real timem ...

 

Na marginesie:

- Górski LOCOLOCO to niezwykle sympatyczny weteran HD i wybitny promotor AV,

- Gmer/Koper to tylko złotowe zdarzenie ambicjonalne ...

 

Kogo wybieramy ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się test Tomasza Chmielewskiego :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienem offtopować, ale pisząc większość merytorycznych postów, myślę, że mogę ten raz to zrobić..

 

Bałagam jednak: świat virtual nie ma i nie może mieć nic wspólnego z naszym real timem ...

 

Na marginesie:

- Górski LOCOLOCO to niezwykle sympatyczny weteran HD i wybitny promotor AV,

- Gmer/Koper to tylko złotowe zdarzenie ambicjonalne ...

 

Jesteś Januszu niezwykle cynicznym człowiekiem. W tym samym poście napisałeś, że świat "virtual" nie istnieje, oraz że "Koper to tylko złotwe zdarzenie ambicjonalne" podczas gdy, znasz mnie tylko ze świata wirtualnego. Nigdy nie przyszedłeś na żadne moje (i Gmera) wystąpienie, wykład, a prowadzimy ich dosyć sporo. Nigdy nie podałeś mi ręki, a jednocześnie wypowiadasz się jakim jestem człowiekiem tu na forum. Bez komentarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że szukając rzetelnych informacji na temat dostępnego w sprzedaży sprzętu potencjalni klienci trafiają na teksty takiego locoloco lub janunio. Wypisywanie głupot przez obu pseudo-znawców każdego tematu dotyczącego HD/UHD przynosi szkody zarówno firmom oferującym sprzęt jak i jego użytkownikom. Locoloco chyba nie zdaje sobie sprawy że na oszustwo jest paragraf ,a inaczej nie można nazwać kopiowania ustawień z jednego egzemplarza do całej serii telewizorów i rozpowszechniania jako profesjonalnej kalibracji.Dodatkowo kalibracja robiona jest bez certyfikatów nie wiadomo przez kogo.Kolejna sprawa ciągłe mataczenie w sprawie nieistniejących upłynniaczy np:TCL C70 ,mające na celu jak największy zarobek (jak taki nieprofesjonalny i nierzetelny sprzedawca celowo wprowadzający w błąd jest jeszcze na rynku?).

Drugi delikwent prowadzący adorację Locoloco gdzie tylko może również wzbudził mój podziw wypisując jak to ubiegłoroczny hit sprzedaży PUS 6561 jest zmiatany z półek rodzimych sklepów przez zachodnich sąsiadów .

Najgorsze jest to że takie brednie zwykły użytkownik znajduje na teoretycznie profesjonalnych forach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za co? Przecież za telefoniczną pseudokalibrację nie biorą ani grosza. Co z tego, że robią klientom wodę z mózgu, jak klient na tym nie traci? Znaczy - nie traci kasy, tylko zaufanie do takiej "firmy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jestem i będę tu jedynym wspierającym LOCOLOCO (Pan Krzysztof Górki - sprzedawca TV Olsztyn).

Tymczasem:

Wiciu pisze: może w końcu ktoś im się do dupy dobierze, Apel ma szybki rezon.

ar2d4 pisze( jakaś próba zbliżenia się nikiem do Ar2 (?): Locoloco chyba nie zdaje sobie sprawy że na oszustwo jest paragraf ...

MK pisze fajnie. Maćku, jesteś tu bardzo potrzebny i pisz jak najczęściej. Postaram się wpaść na jakiś "show", choć niczego poza perfekcją techniczną i rzetelnością metrologiczną tam nie znajdę.

 

Na koniec taki mój apel:

spory o podejście do HD/UHD nie prowadzą do niczego dobrego na rynku TV.

 

Wątek (mój) jest o TCL seria 7xxx.

Po raz pierwszy firma z Chin oficjalnie jawi się jako chiński producent. To gigant, który może kupić np. w środę taki MSH (Media Mark / Saturn). Ich oferta TV Cxxx jest ciekawa w kategorii cena/możliwości. Ale o tym nikt nie chce się wypowiadać.

Powód prosty: niby gdzie to mamy zobaczyć efekt współpracy SAMSUNG z TCL ?

I to jest sedno tematu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już w sprzedaży nowe modele TCLa, czyli pierwsze Qledy TCLa 55X2 (55X9006) i 65X2 (65X9006).

I grają w klasie cenowej bardzo dobrze,

 

22279547_1548281965233589_3181544840517180194_n.jpg?oh=9dc8e085fec5b1cdf653232ea440bf91&oe=5A7BEFBD

 

59a832ff4caaf_59a6e006b21f7_x2_stage_gre.png

 

22154563_1548283218566797_211743029362613076_n.jpg?oh=2077889393d778d8d566366099dfb753&oe=5A819647

 

22050134_1544259152302537_4163119224828129402_n.jpg?oh=2d7c2b2733fa6cf26e0f15c90624ed64&oe=5A492536

Są prawie tak cienie jak Oledy.

 

22050000_1544258995635886_4925057940998114979_n.jpg?oh=75b5397b11deb48ef9942a128d3eeeba&oe=5A478DD7

Podstawa centralna

 

22279588_1552464478148671_1463184674821230931_n.jpg?oh=09efaab3f2a0ec5a0b6a5fe869e815ff&oe=5A3FA8E3

Bardzo dobre kąty boczne.

 

22308708_1553131068082012_7549187060430291440_n.jpg?oh=10847ae374d4d20e42b95ac578318bc0&oe=5A721402

Bardzo dobry kontrast

 

22154228_1546164435445342_3868928662875689567_n.jpg?oh=54b7808c763cb67d0c8dbe65a54eec48&oe=5A45B34A

Android 7,0 - na dniach (do wszystkich modeli)

 

22308989_1552464511482001_4310868542645235671_n.jpg?oh=04d4f6bb0405a8663d28cf3c60a848c4&oe=5A3ECD89

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar2d4 pisze( jakaś próba zbliżenia się nikiem do Ar2 (?): Locoloco chyba nie zdaje sobie sprawy że na oszustwo jest paragraf ...

Tego nicku używam od lat więc teorie spiskowe zachowaj dla siebie.Co do TCL C70 miałem okazję przez dłuższą chwilę z nim obcować i zauważyłem kilka wad ,które powodują że nigdy bym go nie kupił .

Pierwsza rzecz to matryca która sprawiała wrażenie pofalowanej - nie była gładka, ewidentnie widać było że jest z nią coś nie tak (to chyba ta wysoka jakość TCL i kontrola jakości :)).

Płynność na niskim poziomie,gołym okiem widać rozmycia i smużenie .

Głośniki miały być wielką zaletą tego TV ale poziom i jakość dźwięku nie powalają.Jest tylko trochę lepiej niż u konkurencji w podobnej cenie ( firmowy znaczek o niczym nie świadczy).

Android jak to android, przez kilka godzin zabawy zawiesił się dwa razy, dlatego nie jestem zwolennikiem tego systemu w TV.Ponieważ nigdy nie wiadomo co producent zepsuje kolejnymi aktualizacjami (tym bardziej że to jeden z pierwszych modeli TCL z tym systemem).

HDR to śmiech na sali ,na tym TV tego efektu nie widać praktycznie wcale (tak zwany chwyt marketingowy ....).

Do tego dochodzą inne problemy sygnalizowane przez uzytkowników , takie jak np: z sortowaniem kanałów oraz trzaskającym dźwiękiem.

Niestety po raz kolejny TCL wypuściło niedopracowany produkt ,dla kogoś mało wymagającego może to będzie dobry wybór.Ale jeśli priorytetem jest dobra jakość obrazu oraz stabilne działanie wszystkich funkcji wymienionych w specyfikacji to lepiej odpuścić ten model (tak jak i bubla od Philipsa - PUS 6561,ale chyba wszystkie egzemplarze poszły na zachód bo coś ucichło o tym cudzie techniki :))

 

Odniosę się do reklamy X2 może i głośniki grają dobrze ale obraz znowu kuleje.Biały ponoć jest kremowy, ale zaraz może to ta profesjonalna gratisowa kalibracja robiona przez jakiegoś przypadkowego "janusza" namieszała ?

Co tam ważne że gratis w pakieciku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić up date? - Miało być w klasie cenowej.

 

A i pojawiły się pierwsze opisy na temat Qleda TCLa X2:

 

Dzisiaj i do mnie dotarł 65X2. Najbardziej bałem sie o transport i wynikłe z tego ewentualne problemy i powiem szczerze, byłem mocno zaskoczony oczywiście pozytywnie. Gość miał na pace tylko TV, solidnie poprzypinane. Po przytarganiu go do mieszkania, rozpakował, wywiercił dziury w ścianie, powiesił i podłaczył TV, nawet chciał się nim trochę pobawić smile.gif

Moje pierwsze wrażenia? W tej chwili oglądam kuchenne rewolucje, obraz bajka, dźwięk mistrzostwo świata. Jednym słowem WOW !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i do mnie dotarł 65X2. Najbardziej bałem sie o transport i wynikłe z tego ewentualne problemy i powiem szczerze, byłem mocno zaskoczony oczywiście pozytywnie. Gość miał na pace tylko TV, solidnie poprzypinane. Po przytarganiu go do mieszkania, rozpakował, wywiercił dziury w ścianie, powiesił i podłaczył TV, nawet chciał się nim trochę pobawić Dołączona grafika

Moje pierwsze wrażenia? W tej chwili oglądam kuchenne rewolucje, obraz bajka, dźwięk mistrzostwo świata. Jednym słowem WOW !!!

Fajnie, jestem nawet za żeby chiński producent stanowił konkurencję i się rozwijał. Ale niestety sam wiesz że takie "recenzje" są z du.y wzięte. Jak wejdziesz choćby na ceneo to w 99% przypadków TV z matrycą IPS znajdziesz onanizm emocjonalny na temat czerni i kontrastu. Rozumiem że tu matryca VA ale gdzie merytoryczne treści? Ale z usługi wniesienia , montążu etc chętnie bym skorzystał, starzeję się :)

Podasz ceny nowych tych nowych TV, albo choć napisz coś więcej od siebie na temat obrazu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny TCLa Qled 55X2 za 4599 zł i 65X2 za 6599 zł

 

Masz rację , wiele ludzi pisze żeby błysnąć a nigdy danego telewizora nie widziało na oczy.

Jak poprawią jeden algorytm podświetlenia, który ustawiony jest głównie na HDR mimo, że materiałów co kot napłakał.

To wówczas będzie total, full, extra.

Na dziś w swojej klasie nie ma konkurencji w technologii Qled.

 

Wykonanie - premium.

Dźwięk - premium

Wygląd - premium

Obraz , czystość , obrys , skalowanie , premium

Wyposażenie - premium w tym pilot głosowy w komplecie

Android śmiga rewelacja i jest z zapasem pamięci co dobrze wróży dla update do Androida 7,0 - który już testujemy.

Jest ustawiony wg mnie za jasno na HDR.

Informacja poszła do fabryki.

Ludziom większości to nie przeszkadza, wielu lubi takie ustawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, kupią, zadzwonią, dostaną "kalibrację" na telefon.

;-)

A że później będą się wściekać, edytujac listy kanałów (jak ktoś to opisywał), nieważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne opinie świadczą o jakości :

 

Witam. Też posiadam ten telewizor w wersji 65.Aktualnie oglądam na Eurosporcie HD tenis i musze przyznać ,że nie widzę żadnego smużenia za szybko odbijaną piłeczką tenisową, kolory są jak to określiła moja żona plastyczne, miękkie, głośniki dają radę , głos po podłączeniu amplitunera jest ok. nic nie strzela ,android chodzi szybko. Jedyna na razie uwaga to, że pilot głosowy czasem nie reaguje na moje komunikaty i muszę je powtarzać. Dla zainteresowanych rozstaw nóżek to 82 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locoloco , TCL w swojej flagowej wersji jest bardzo interesujaca propozycja i napewno podniesie troszke cisnienia tej " lepszej i cenionej konkurencji " ;) , niemniej jednak mysle aby nie wprowadzac czytelnikow w blad , reklamujac ten tv jak TCL QLED , napewno dobrze wiesz ze QLED to Samsung , TCL to Qvantum Dot czyli potocznie , TCl QD . Obie technologie bazuja na podobnej koncepcji , mimo wszystko TCL to nie QLED . Moze to troche wprowadzac w blad , ludzie mniej interesujacy sie tym tematem moga poprostu TCL brac za jakis inny model Samsunga . Samsung to QLED a TCL to QD ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mozliwe że sam producent coś miesza w specyfikacji aby napędzić w takich durach jak PL sprzedaż budżetówek aby konkurować z innymi producentami inaczej tego nie rozumie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.