Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego flac gra zle.


shittzu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Skoro powstał ten wątek to znaczy, że niewiele się zmieniło przez dekadę od pierwszych prezentacji.

 

Przepraszam...

 

Parskłem śmiechem...wątek powstał bo twórca tegoż wątku jest kolejnym "kaleką", który nie radzi sobie z konfiguracją systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem w jakości jest przede wszystkim oryginalne brzmienie wykonawcy, mówię o sesji live oczywiście - to tam słychać profesjonalizm i sound, który jest pożniej przenoszony do naszych domów za pośrednictwem różnych formatów i domowej elektroniki. Im wyższy standard wykonania i dbałości o nagranie tym lepszy efekt domowy.

To, za pomocą jakich narzędzi to sobie odtworzymy w domu, należy do słuchacza. 'Mierzenie prawidłowości odsłuchu' czy też żartobliwie mówiąc 'kąta nachylenia głowy' kojarzy mi się z jakąś specjalną misją i jak ktoś tak lubi, to jest to jego prywatna sprawa. Nie ma to nic wspólnego z poprawnością odtworzenia nagrania. Dyrektor chóru chicagowskiej filharmonii słucha muzyki ze sprzętu typu Yamaha Pianio Craft i zapewniam, że słyszy 1000 razy więcej niż najdoskonalszy audiofil w zrobionej akustyce w swoim living roomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Skoro powstał ten wątek to znaczy, że niewiele się zmieniło przez dekadę od pierwszych prezentacji. Wówczas, dobry cedek, w "dobrym sąsiedztwie"

z takim podejściem zawsze tak będziesz uważał. też tak uważałem, a okazuje się, ze wszystko trzeba robić z głową. Nie wiem jak drogi cedek musiałbym mieć by dorównał plikom, tylko pliki nie grają "od razu", tylko ktoś nierozsądny tak porównuje. Też byłem podłamany, spokojnie - odpowiednia konfiguracja, dobry DAC, jriver, konwerter / ipurifier2 od Ifi i można się zdziwić.

 

Ale trzeba mieć otwartą głowę i cierpliwość, to nie działa jak z cd, że włączacz płytkę i gra już na swoim poziomie - trzeba się trochę namęczyć, ale warto. I nie flack, tylko FLAC, hm? To format bezstratny, obraz 1:1 więc spokojna Twoja głowa. Nie warto mieć uprzedzeń - były wyznawca płyt sam to stwierdza - ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

A nie wystarczy tańszy i spełniający tę samą rolę IFI iDefender?

u mnie nie, duuża różnica. Ipurifier2 o ile pamiętam ma chyba jakieś dodatkowe funkcje w stosunku do defendera, może znaczenie ma też miejsce w torze, na wejściu do DAC. U mnie Purifier zauważalnie lepszy, po prostu świetny. Myślę o dodaniu isilencera jeszcze, defender chyba zajmuje się podobnym tematem, ale trochę inaczej o ile pamiętam z opisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to na pewno...Jak źle na codzień musi być w domach, jeśli gros dźwięku z wystaw jest słaba.

A tam się starają, znają i im zależy...

 

Przyzwyczajenie ludzi jest dramatycznym problemem. A raczej ich obojętność na prawdziwą jakość - która głównie objawia się wychwalaniem brzmienia typu ProAc czy Nad.

 

Słuchanie tego typu dźwięku powinno być chyba za karę.

Na pewno nie za pieniądze. Żadne... :-) nigdy za swoje :-)

 

 

Przyzwyczajenie ludzi jest dramatycznym problemem. A raczej ich obojętność na prawdziwą jakość - która głównie objawia się wychwalaniem brzmienia typu lampa, set i inne wynalazki o dużych zniekształceniach.

 

Słuchanie tego typu dźwięku powinno być chyba za karę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspólnego z poprawnością odtworzenia nagrania. Dyrektor chóru chicagowskiej filharmonii słucha muzyki ze sprzętu typu Yamaha Pianio Craft i zapewniam, że słyszy 1000 razy więcej niż najdoskonalszy audiofil w zrobionej akustyce w swoim living roomie.

 

Chicago,

Co zatem wpływa na poprawność odtworzenia nagrania i jak to weryfikujemy, bo już ręce opadają?

 

P.S.

Dyrektorowi chóru wystarczą pewnie same nuty- będzie miał w głowie wersję idealną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak to wyryfikujemy? To ty poprawnie odtwarzasz, więc zapal światło. Myślałem, że u mnie jest poprawnie, albo w Quintessence Audio - i tam i u mnie brzmi dobrze, choć inaczej. Czy są jakieś określone parametry do prawidłowego odtworzenia nagrania? Faktycznie ręce opadają. Jedziesz!

 

Zapytam wprost - czy u Umki w living roomie jest poprawnie? Czy w klubie warszawskim jest poprawnie? Co to q oznacza poprawne odtworzenie? Z odpowiednio dogiętymi kolumnami, zrobioną akustyką, dedykowanymi liniami zasilającymi, optymalnym rozmiarem pomieszczenia (u mnie jest 36m2), o co chodzi? Wytłumacz! Jak na razie, to piszesz bardzo enigmatycznie. Poza tym powiedz, skąd ty to wiesz, co jest prawidłowym odtworzeniem, a co nieprawidłowym. Czy jesteś człowiekiem wykształconym w dziedzinie dżwięku lub chociaż muzyki, czy po prostu piszesz sobie jako słuchacz i audiofil pierwszej kategorii, któremu firma zrobiła akustykę w pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak to wyryfikujemy? To ty poprawnie odtwarzasz, więc zapal światło. Myślałem, że u mnie jest poprawnie, albo w Quintessence Audio - i tam i u mnie brzmi dobrze, choć inaczej. Czy są jakieś określone parametry do prawidłowego odtworzenia nagrania? Faktycznie ręce opadają. Jedziesz!

 

Zapytam wprost - czy u Umki w living roomie jest poprawnie? Czy w klubie warszawskim jest poprawnie? Co to q oznacza poprawne odtworzenie? Z odpowiednio dogiętymi kolumnami, zrobioną akustyką, dedykowanymi liniami zasilającymi, optymalnym rozmiarem pomieszczenia (u mnie jest 36m2), o co chodzi? Wytłumacz! Jak na razie, to piszesz bardzo enigmatycznie. Poza tym powiedz, skąd ty to wiesz, co jest prawidłowym odtworzeniem, a co nieprawidłowym. Czy jesteś człowiekiem wykształconym w dziedzinie dżwięku lub chociaż muzyki, czy po prostu piszesz sobie jako słuchacz i audiofil pierwszej kategorii, któremu firma zrobiła akustykę w pokoju?

 

Jak zwykle nie jesteś zbyt uprzejmy, ale przede wszystkim nadal ...

Czytasz bez zrozumienia. :( Jestem zawiedziony... Mam tylko cichą nadzieję, że inni wyciągają z tego dla siebie trochę więcej niż Ty.

 

Nie będę się powtarzał. Jeżeli nadal nic z tego nie rozumiesz to może porozmawiaj o tym z Patricią :) , albo znajomymi producentami z ulicy i panami z Quintessence Audio. Ci drudzy mogą, choć wcale nie muszą, wiedzieć coś o tym, a ci ostatni z pewnością mają do dyspozycji na półkach hi-endowe- znaczy drogie systemy - nie mylić z takim dźwiękiem u ich potencjalnego nabywcy! :)

 

Posłuchaj też jeszcze raz płyt Chesky Binaural+ Series. Mam gdzieś lepsze przykłady, ale te są ogólnie dostępne.

Ma to niby brzmieć jak percepcja muzyki na żywo i to w najlepszym odsłuchowym miejscu ( zazwyczaj niedostępnym dla statystycznego łluchacza) w które sadzają sztuczną głowę.

Warto obejrzeć kilka filmów i to gdzie sadzają tę głowę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podoba Ci/ Wam się ten sound i brzmienie? Jest najlepsze na świecie i referencyjne?

- Mi nie, więcej w nim hałasu niż muzyki! Tak właśnie zazwyczaj brzmi muzyka na żywo do której chcecie się odnosić. :)

 

Zapytam wprost - czy u Umki w living roomie jest poprawnie? Czy w klubie warszawskim jest poprawnie?

 

 

To są dobre pytania... do nich, bo to oni porównują, wydają i publikują opinie o.... sprzęcie.

Nawet przez moment chciałem zadać takie pytanie Twonkowi o pomiar z nowymi głośnikami w miejscu odsłuchowym, bo o pomiarach samych kolumn wspominał w wątku klubowym.

 

Tu jeszcze kilka przykładów graficznych jak wygląda w praktyce statystyczne odtworzenie samego nagrania: :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Co macie do VDH?

Miałem problem ze zbyt wybujałą górą i lekko wycofaną średnicą. I The Wind pomógł.

Ja wiem, ze to taniocha jest ale w moim budżecie się sprawdził.

Kable grają niestety chyba, ze to sieciówka albo interkonekt cyfrowy lub co gorsza LAN.

Szaman - przyjacielska rada dla Ciebie. Nie pisz tak kategorycznie czy grają kable zasilające czy nie, jaka różnica miedzy flac, a wave, bo masz system, który z pewnością sprawia Ci wiele radości, ale obiektywnie musisz przyznać, ze kontrowersyjny Fezz złożony z czesci za 800zl i DAC za kilka stówek oraz podstawowy gramofon to nie jest jeszcze system by stawiać kategoryczne oceny... Zasmucę Cie bo jednak wplyw kabli sieciowych jest na prawdę duży, ale zależy to od systemu i poszczególnych elementów - jedne urządzenia reagują bardziej inne mniej lub prawie wcale na zmianę sieciówki. Miedzy flac, a wave ja osobiście nigdy żadnej różnicy nie usłyszałem ALE NIE DAJE MI ŻADNEGO PRAWA SADZIĆ ZE TYCH ROZNIC NIE MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dla przeciwwagi odwiedziny jakiegoś prawdziwego studia z kolumnami na zamówienia za np. kilkaset tys. USD i ze ścianami, w które wsadzono drugie, albo i trzy razy tyle. Gdzie dostrojenie trwało kilka lat, a nagrywający ma na koncie przynajmniej kilka nagród za reżyserię dźwięku.

 

Czytając ten tekst doznałem orgazmu. ;-)

 

A taki koncert na przykład z Green Mill Patricii Barber 'Companion' to żle jest zrealizowany? Byłem na nim, dokładnie na tym samym, który słyszysz z płyty. Oprócz tego byłem na innym, tzn w innym miejscu, w Park West. Ale ekipa u muzyka ta sama co w GM. Było jeszcze lepiej!

 

Oczywiście tylko dżwiękowo było lepiej, bo już energii takiej jak w Green Mill nie było. To miejsce jest magiczne!

 

Koncerty jazzowe, zwłaszcza w dobrze przystosowanych akustycznie salach to inna bajka.

Szkoda, że mogłeś być na ubiegłorocznym koncercie Purpli w łódzkiej Arenie.

Mimo mojej miłości do zespołu i jego muzyki chciało mi się uciec stamtąd po 15 minutach słuchania. ;-)

 

Moim zdaniem, czy lepiej na koncercie czy w domu to zależy. Byłem jakiś czas temu w Warszawskim klubie jazzowym na Monice Lidke i nagłośnienie było tak beznadziejne że z płyty brzmiało to 3x lepiej. Natomiast niedawno wróciłem z urlopu gdzie właściciel hotelu był wielkim wielbicielem muzyki. Zaliczyliśmy 3 koncerty. 2 jazzowe bez żadnego wzmocnienia oprócz vokalu i 1 na gitarach elektrycznych. I pomimo iż jestem wniebowzięty jak mi gra w domu to niestety do perkusjii jazzowe jeszcze troche brakuje. I nawet Płyty z wytwórni Reference Recordings które są jak dla mnie doskonale wydane, moim zdaniem sporo lepiej niż wspomniana Macy Gray, nie grają tak dobrze jak muzyka na żywo. Generalnie unikam koncertów gdzie jest nagłośnienie. Uwielbiam te gdzie jest bez elektroniki czy choć by operę.

 

Dokładnie. Wszystko zależy od akustyki live i od własnego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaman - przyjacielska rada dla Ciebie. Nie pisz tak kategorycznie czy grają kable zasilające czy nie, jaka różnica miedzy flac, a wave, bo masz system, który z pewnością sprawia Ci wiele radości, ale obiektywnie musisz przyznać, ze kontrowersyjny Fezz złożony z czesci za 800zl i DAC za kilka stówek oraz podstawowy gramofon to nie jest jeszcze system by stawiać kategoryczne oceny... Zasmucę Cie bo jednak wplyw kabli sieciowych jest na prawdę duży, ale zależy to od systemu i poszczególnych elementów - jedne urządzenia reagują bardziej inne mniej lub prawie wcale na zmianę sieciówki. Miedzy flac, a wave ja osobiście nigdy żadnej różnicy nie usłyszałem ALE NIE DAJE MI ŻADNEGO PRAWA SADZIĆ ZE TYCH ROZNIC NIE MA.

 

Plastik, pzryjacielska rada, daruj sobie ten desant w tym temacie. Właściwie nic w nim nie wiesz na pewno, ale jak zwykle postanowiłeś się wypowiedzieć. Być może system Szamana jest świetnie zestrojony i brzmi 10 razy lepiej od Twojego ? Wiesz to na podstawie opisu, metek i zdjęć?

Jakie wiec prawo daję Ci sądzić, że sieciówki wpływają w dużym stopniu ( pewnie w domyśle pozytywnie) na dźwięk. - Jesteś logicznie niespójny. ;)

 

Czytając ten tekst doznałem orgazmu. ;-)

Szczerze współczuję! Idź do lekarza, bo ja i forum nie udzialamy porad i wsparcia w tym zakresie ! ;) Może bocznica? - Nie wiem, nie czytam! ")

P.S>

Te ceny podałem tylko i wyłącznie informacyjnie, bo pewnie większość słuchaczy nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jest zaawansowane technologicznie i ile może kosztować prawdziwe, wyszydzane tutaj masowo tzw. "pro".

Zapytaj P. Gabriela ile zapłacił za dźwięk. który ma u siebie w studio. Wpadnij też do studiów Disneya/ Lucasa to zobaczysz, co pomniejszone o 1000 lub więcej będziesz miał u siebie w domu za 20 lat, o ile zrozumiesz w tym czasie na czym, to polega. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz na trybunach a ten sam mecz w tv to niby to samo, ale doznania inne.

 

Takie inne, że w TV widać wszystko jak na tacy i jeszcze są powtórki, siedzisz sobie spokojnie i bezpiecznie w fotelu pijąc piwko, a na trybunach to oprócz tego, że nie widzisz wszystkiego, masz wokół siebie często prymitywów i piwo Ci zabierają przy wejściu, to jeszcze możesz dostać w łeb butelką. ;-)

 

Zapytaj P. Gabriela ile zapłacił za dźwięk. który ma u siebie w studio. Wpadnij też do studiów Disneya/ Lucasa to zobaczysz, co pomniejszone o 1000 lub więcej będziesz miał u siebie w domu za 20 lat, o ile zrozumiesz w tym czasie na czym, to polega. :)

 

Dziękuję, ale nie...nie chcę znów doznać orgazmu, bo taki nie jest zdrowy. Wolę ze swoją kobietą. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale nie...nie chcę znów doznać orgazmu, bo taki nie jest zdrowy. Wolę ze swoją kobietą. ;-)

Rozumiem doskonale, bo to co napisałeś wcześniej to tylko zwykła... - retoryczna masturbacja była. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Plastik, pzryjacielska rada, daruj sobie ten desant w tym temacie. Właściwie nic w nim nie wiesz na pewno, ale jak zwykle postanowiłeś się wypowiedzieć. Być może system Szamana jest świetnie zestrojony i brzmi 10 razy lepiej od Twojego ? Wiesz to na podstawie opisu, metek i zdjęć?

Jakie wiec prawo daję Ci sądzić, że sieciówki wpływają w dużym stopniu ( pewnie w domyśle pozytywnie) na dźwięk. - Jesteś logicznie niespójny. ;)

 

Po pierwsze, akurat ja z Szamanem77 od dłuższego czasu pomiomo znacznych różnic w poglądach jesteśmy w stanie zachować przyjazne stosunki pisząc na forum. Stad też mój zwrot do niego "przyjacielska rada" bo faktycznie jest ona przyjacielska i nie bylo w tym złośliwości żadnej.

 

Po drugie, daruj sobie inwektywy gdzie powinienem pisac, a gdzie nie - bo Twoje zdanie warte dla mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Zarzucasz mi, ze " pisze a nie wiem na pewno" by jeszcze w tym samym zdaniu napisać ze "byc moze system Szamana..." czyli używasz argumentów co do których rowniez nie możesz miec pewności, a jedynie przypuszczenia... Proszę wiec tym bardziej daruj tez wykładów o logice bo to wykracza poza Twoje zdolności poznawcze i analityczne.

 

Po trzecie to czy mój system gra lepiej od systemu Szamana nie ma żadnego znaczenia, bo ani tego nie poruszyłem w sowim poście, ani nie ma to wpływu na to, że IMO system Szamana jak i mój nie sa na tyle wysokim poziomie by móc wyciągać kategoryczne oceny.

 

Podsumowując, nie zrozumiałeś ani moich intencji w stosunku do Szamana, ani treści posta... Twoje rozumienie logiki przeraża, a każdy Twój post to iloczyn braku wiedzy z brakiem logicznego myślenia polana zawiścią i buractwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmucę Cie bo jednak wplyw kabli sieciowych jest na prawdę duży

Jaki to musi być beznadziejnie skonstruowany system skoro tak "duże" zmiany powodują sieciówki. @plastik1989 czego Ty tam słuchasz? Kolejnym etapem w budowie sieciówkowej nirwany powinna być wymiana instalacji w domu/mieszkaniu, tamteż jest spory drzemiący potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem dlaczego banujesz mnie na starcie we wszystkich marketingowych wątkach, które tak ochoczo za "wszystkich" zakładasz. - z czystej sympatii i miłości do warzyw.! ;)

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Jaki to musi być beznadziejnie skonstruowany system skoro tak "duże" zmiany powodują sieciówki. @plastik1989 czego Ty tam słuchasz? Kolejnym etapem w budowie sieciówkowej nirwany powinna być wymiana instalacji w domu/mieszkaniu, tamteż jest spory drzemiący potencjał.

 

Mam zmieniona instalacje i linie specjalnie podciągniętą pod audio.

 

 

Teraz rozumiem dlaczego banujesz mnie na starcie we wszystkich marketingowych wątkach, które tak ochoczo za "wszystkich" zakładasz. - z czystej sympatii i miłości do warzyw.! ;)

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Na tym forum prowadzę całe dwa watki.

Nigdy nikogo nie banowalem prewencyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nikogo nie banowalem prewencyjnie.

Wierutny, perfidny kłamca. Potwierdzasz tylko, że Twoje wpisy to stek kłamstw wyssany z buraka.

 

Mam zmieniona instalacje i linie specjalnie podciągniętą pod audio.

i jak oceniasz tą instalację, dodaje więcej przestrzeni i wypełnienia dołu pasma:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Wierutny, perfidny kłamca. Potwierdzasz tylko, że Twoje wpisy to stek kłamstw wyssany z buraka.

 

 

i jak oceniasz tą instalację, dodaje więcej przestrzeni i wypełnienia dołu pasma:)?

Po co Ci zdanie perfidnego kłamcy?

Ja na przyklad mam niską opinię o Twojej osobie i nie interesuje mnie Twoje poglądy czy wnioski na żaden temat - bo siła opini jest dla mnie wypadkowa samej opinii do mojego zdania o osobie ta opinie wyglaszajacej.

Dla Twoje informacji, nigdy Cie nie zbanowalem prewencyjnie. W jednym watku 5 razy ścigałem Ci bana i dawałem szansę pisac po kolejnych ekscesach. Ale czy mi w to wierzysz, czy nie mam głęboko w poważaniu. (P.S. Dla Twoej informacji, w moich wątkach zwykle dostawałeś bany od moderacji z tego co pamietam).

 

 

Co do oddzielnej linii: trochę porządniejsze gniazdko, zero innych łączeń, puszek ani odbiorników po drodze od licznika, wszystko puszczone jednym odcinkiem kilkunasto metrowym przewodem, zwykła miedz kupiona w sklepie elektrycznym. Wplywu na dzwiek w porównaniu od innych gniazdek w domu nie zauważyłem, ale nie robilem też żadnych większych testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci zdanie perfidnego kłamcy?

Aby udowodnić Twojej zbłąkanej duszy, że wszystkie Twoje wpisy są sprzeczne. Miałkość Twoich myśli i logiki powoduje u mnie sporego bana.

 

Ale do setna, dwa wpisy wcześniej, pisałeś o "dużych" zmianach 1,5m sieciówek na Twoją percepcję, a przy wymianie kilkunastu metrów instalacji już nic nie zauważyłeś. Czyżby Twoja percepcja się przytępiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE NIE DAJE MI ŻADNEGO PRAWA SADZIĆ ZE TYCH ROZNIC NIE MA.

 

Masz oczywiście prawo sadzic co Ci sie żywnie podoba. Ale jeśli napiszesz, że 2+2=5, to nie odmawiaj innym prawa do wykazania Ci, że popełniłeś bład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, śmieszkujecie sobie, prawicie uprzejmości i przede wszystkim odchodzicie od tematu.

Nawet autor shittzu, zrobił się milczący.

 

Wróćmy jednak do sedna wątku. Z jakiego powodu miała by istnieć, różnica między plikiem WAV a tym samym plikiem WAV przetrzymywanym w postaci pliku z użyciem kodowania FLAC?

Ja rozumiem, że niektórzy jedyne co są wstanie zaprogramować, to pralkę w pomieszczeniu gospodarczym, ale jak się głosi ciekawe teorie, to warto je obronić.

 

Chętnie się dowiem na którym etapie w domenie cyfrowej następuje cudowna zmiana. Przypomnę że oba pliki generuję dokładnie ten sam strumień bitów trafiający do przetwornika DAC. Z racji że część towarzystwa mocno rozgarnięte, doprecyzuję iż chodzi tutaj o taką małą kostkę (układ scalony) nie o całe duże pudełko które macie lub nie na stoliku. Tak, na wejściu do kostki będzie za każdym razem generowany ten sam strumień liczb binarnych odpowiadających odpowiednim napięciom na wyjściu tego przetwornika.

 

Nie chcę być złośliwy ale nie bez powodu wspomniałem we wcześniejszym poście o technologii GSM. Gdzie kodowanie i modulacja stoi na wysokim poziomie. Dzieje się tam "troszkę" więcej w domenie cyfrowej, nawet z pewnymi algorytmami, które potrafią odzyskiwać część utraconej transmisji, w wyniku wąskopasmowych zakłóceń występujących w zakresie fali nośnej.

 

No ale mimo wszystko, chętnie dowiem się gdzie te zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Masz oczywiście prawo sadzic co Ci sie żywnie podoba. Ale jeśli napiszesz, że 2+2=5, to nie odmawiaj innym prawa do wykazania Ci, że popełniłeś bład.

 

2+2=5 jest błędem nie dlatego ze tak uważasz tylko dla tego ze 5-(2+2) nie równa sie 0. W ten sposób sie to sprawdza, a nie uznaniowo.

 

A wiec w zgodzie z logiką, to nie ja popełniłem błąd tylko Ty skoro nie podałeś dowodu jednoznacznie wskazującego, ze wplyw kabla nigdy, w żadnych warunkach nie ma znaczenia na to jak odbieramy dzwiek systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2+2=5 jest błędem nie dlatego ze tak uważasz tylko dla tego ze 5-(2+2) nie równa sie 0. W ten sposób sie to sprawdza, a nie uznaniowo.

 

A wiec w zgodzie z logiką, to nie ja popełniłem błąd tylko Ty skoro nie podałeś dowodu jednoznacznie wskazującego, ze wplyw kabla nigdy, w żadnych warunkach nie ma znaczenia na to jak odbieramy dzwiek systemu.

 

Sytuacje, w których kabel słychać mogą się oczywiście zdarzyć. Ale są to dosyć specyficzne warunki i wielokrotnie o nich pisałem. W pozostałych przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi o kable zasilające i cyfrowe jest to czystą fantazją. Nie wspominając o tym, że jeśli ktoś stawia jakąś tezę, to obowiązek podania dowodu należy do niego. Jeśli więc mówię - sprawdzam, a druga strona nie pokazuje kart, to oczywistą rzeczą jest, że nie jest w stanie swojego poglądu uzasadnić w sposób obiektywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Jeśli więc mówię - sprawdzam, a druga strona nie pokazuje kart, to oczywistą rzeczą jest, że nie jest w stanie swojego poglądu uzasadnić w sposób obiektywny.

 

Z tego co ja znam sie na logice, to jednak teoria do tego czasu uznawana jest za prawdziwa, do kiedy nie znajdzie sie ktoś potrafiący tą teorię obalić i wcale ciężar tego zadania nie spoczywa na twórcy teorii tylko na jego oponentach. A wiec do czasu kiedy nie przedstawisz jednoznacznych dowodów na to, ze kable nie wpływają na dzwiek, nie powinieneś publicznie tego głosić (jesli faktycznie tak bardzo zależało by Ci na trzymaniu sie logiki).

 

Na razie Twoje dowody sa slabe IMO, skoro sam pokrętnie przyznajesz, że czasem kable grają. Skoro czasem graja "w specyficznych warunkach" czemu w mniej specyficznych mialy by nie miec wplywu, tylko w mniejszym stopniu?

 

Co do kabli cyfrowych ponoć nie maja żadnego wplywu, a jakimś dziwnym trafem w specyfikacji urządzeń pisze jaka powinna byc długość, jak impedancja falowa, jaki wtyk, jaki rodzaj ekranu itd. Pewnie jajogłowe z Sony i Philipsa jak ustalali te reguły to akurat byl 1 kwietnia, bo po co innego takie wytyczne skoro kable cyfrowy nie ma wplywu żadnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja znam sie na logice, to jednak teoria do tego czasu uznawana jest za prawdziwa, do kiedy nie znajdzie sie ktoś potrafiący tą teorię obalić i wcale ciężar tego zadania nie spoczywa na twórcy teorii tylko na jego oponentach. A wiec do czasu kiedy nie przedstawisz jednoznacznych dowodów na to, ze kable nie wpływają na dzwiek, nie powinieneś publicznie tego głosić (jesli faktycznie tak bardzo zależało by Ci na trzymaniu sie logiki).

 

Na razie Twoje dowody sa slabe IMO, skoro sam pokrętnie przyznajesz, że czasem kable grają. Skoro czasem graja "w specyficznych warunkach" czemu w mniej specyficznych mialy by nie miec wplywu, tylko w mniejszym stopniu?

 

Co do kabli cyfrowych ponoć nie maja żadnego wplywu, a jakimś dziwnym trafem w specyfikacji urządzeń pisze jaka powinna byc długość, jak impedancja falowa, jaki wtyk, jaki rodzaj ekranu itd. Pewnie jajogłowe z Sony i Philipsa jak ustalali te reguły to akurat byl 1 kwietnia, bo po co innego takie wytyczne skoro kable cyfrowy nie ma wplywu żadnego?

 

Owszem dla kabli cyfrowych są podane warunki, jakie muszą być spełnione, by transmisja przebiegła prawidłowo. Jeśli nie są spełnione mogą pojawić się błędy, ale nie muszą. Może pamiętasz eksperyment Edwarda, któremu z powodzeniem udało się przesłać sygnał cyfrowy po autentycznym "sznurku od lampki"? Standard SPDIF jest opracowany z dużym zapasem, tak dużym, że nawet złącza RCA nie są w stanie nic popsuć. Przypominam, że przesył następuje bez jakiejkolwiek kontroli błędów (!). Oczywiście między bajki należy włożyć wszystkie opowieści o "poluzowanym basie", "poszerzaniu sceny" i innych takich bajeczkach, które rzekomo występują po zmianie kabla cyfrowego.

 

Kable nie grają z całą pewnością - to nie instrumenty. Mogą wpływać na sygnał, a zatem na końcowe brzmienie. Wszystko zależy od wzajemnych relacji impedancji samego kabla, wyjściowej źródła, wejściowej odbiornika. To dość proste relacje i łatwo jest w konkretnym przypadku podać jaki ten wpływ będzie i czy będzie słychać. Jeśli zachowa się odpowiednio niską impedancję wyjściową, to o wpływie kabelka można zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plastik1989

@bum1234 w trzech zdaniach wytłumaczył Tobie jakie są zależności wpływu kabli na sygnał w domenie analogowej. Wykaż się odrobiną erudycji i w również w 3 zdaniach wskaż zależności i jakie maja one wpływ w przypadku przewodów/instalacji zasilających sprzęt audio.

 

Dlaczego 1,5 m przewodu przyłączeniowego mają duże znaczenie na dźwięk, a kilkanaście metrów instalacji elektrycznej już takiego wpływu nie mają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 1,5 m przewodu przyłączeniowego mają duże znaczenie na dźwięk, a kilkanaście metrów instalacji elektrycznej już takiego wpływu nie mają?

 

może dlatego, że najważniejszy jest ten ostatni odcinek który doprowadza prąd do urządzenia???

 

do tych którzy nie słyszą wpływu kabli mam pytanie; po co piszecie w zakładce hi-end?

 

Prowokujecie tylko userów którzy ten wpływ słyszą a przez wasze działania cierpi tylko forum.

Ostatnio więcej tu awantur niż rzeczowych wpisów ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.