Skocz do zawartości
IGNORED

HiFi(HiEnd)-Test


Darth Vader

Rekomendowane odpowiedzi

Devialet oferuje coś takiego dla modeli Expert 220pro i 250pro (a także i starszych wersji).

Można zacząć od pojedynczej integry stereo, a gdyby była potrzeba zwiększenia mocy, to wystarczy dokupić 2 wzmacniacz i spiąć obydwa (uzyskując dual-mono).

Po dokupieniu następnych dwóch można by uzyskać bi-amped dual-mono.

Podsumowując, można zacząć od jednej integry stereo 2x220W a skończyć na 2x880W.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki zestaw Hi-End jest doskonały, idealny, itd. To po co chcecie go psuć kablami które wprowadzają niekorzystne zmiany ???

 

Czemu psuć? Przecież każdy zestaw jest podłączony jakimiś kablami, więc skąd wniosek, że inny kabel popsuje, a nie poprawi brzmienie?

 

Zestaw jest HI-END, kiedy po jego posłuchaniu zapominasz o wszystkich pozostałych. Gdy jakiekolwiek inne sprzęty przestały się liczyć

 

Ja właśnie zapomniałem po zakupie Eventów. Pytanie tylko czy kiedyś nie znudzi mi się to niezwykle selektywne i przestrzenne brzmienie

i nie zatęsknię do bardziej misiowatego, zza koca. ;-)

 

Porównania motoryzacyjne maja się nujak do audio

 

To prawda, jednak niektórzy uwielbiają takie porównania, które pasują jak pięść do oka.

 

Zazdrościć, bo nie muszą wydawać nic poza 10 zł na kable ponieważ nie ma dla nich żadnej różnicy i są zadowoleni.

Współczuć,............. bo szkoda mi ich że nie słyszą tego co słyszą inni i wiele tracą.

 

A jak traktować tych, którzy słyszą różnice między kablami, ale wolą je sobie zrobić sami niż wydawać w błoto pieniądze,

bo te audiofilskie nie zawsze są lepsze?

 

 

Bez względu na wszystko ja nie rozumiem jednej rzeczy po co ludzie wchodzą na taki temat skoro za grosz ich to nie interesuje, zarówno pod względem chęci przesłuchania takich czy innych kabli jak również w większości wypadków pod względem finansowym.. zapewne są tematy i fora i można pisać o tym, że ktoś nie słyszy różnic i jest ok... bo ja nie twierdzę że każdy musi słyszeć ale jedno jest pewne trzeba to posłuchać, a nie pisać z gwiazd.. i pisać o kimś a nawet ogólnie o wszystkich którzy słyszą różnice na kablach i pisać o tych osobach że są z kosmosu.. tym bardziej jak się takiego kabla nawet nie miało w ręku a już nie wspomnę o przetestowaniu. Choć druga prawda jest taka nie zawsze ten drogi zagra lepiej w danym system ie pomimo że to będzie odpowiedni zestaw stereo.. ale tego nikt nie kwestionuje.. i nikt nie pisze że wyłącznie droższy kabel od tańszego będzie lepszym kablem w danym systemie..

 

Nie zmienisz tego. Sceptycy to specyficzni osobnicy. Nie słyszą wpływu kabli na brzmienie, więc negują ich wpływ bazując na naukowej wiedzy i technicznych pomiarach, które go wykluczają . Polemika będzie do samego końca świata. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czekam z utęsknieniem na pierwszy test rożnych, podstawowych "komputerowych" sieciówek dołączanych fabrycznie do sprzętu.

Przecież one (całkiem obiektywnie) różnią się znacznie wieloma technicznymi parametrami.

Może nasz kablowy specjalista Tomkly podejmie się kiedyś tego odważnego i prekursorskiego zadania. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że fotel w hi-endzie jest chyba najważniejszy! Stressless jest dobry na wszystko!

 

Edyt Less Powyginanus

 

... i oczywiście klima ma znaczenie w sezonie letnim! Wiele dżwięków lubię! Z wielu systemów! Każdy inny, ale jakże każdy cudowny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście czekam z utęsknieniem na pierwszy test rożnych, podstawowych "komputerowych" sieciówek dołączanych fabrycznie do sprzętu.

Przecież one (całkiem obiektywnie) różnią się znacznie wieloma technicznymi parametrami.

Całkiem słuszne uwagi.

Co ciekawe wśród testowanych znalazła się i taka, która okazała się w wielu aspektach ciekawsza, lepsza? od markowej sieciówki za 3 tys zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy czasy gdzie marketing stanowi często 90% inwestycji w firmie. Niedawno miałem taką sytuację - chciałem posłuchać fio x1 na liniowym wyjściu. Biorę przejściówkę z alledrogo mocno reklamowej firmy na tym portalu także, odpalam i.. straszna kicha - mp3 z telefonu. Pomyślałem że to urządzenie nie może tak beznadziejnie grać.. idę do najbliższego rt-v, biorę thomsona z półki za bodajże 16pln, podpinam i - inny świat, pojawiła się jakaś góra i dół jakiś bardziej normalny.. Wniosek prosty - trzeba kupić dobry kabel i będzie grać (nie mam na myśli tego thomsona).

Także warto czytać testy kabli - niekoniecznie te z gazet sponsorowanych. Łatwo wyobrazić sobie co dzieje się w kablach powyżej paru kzł - pokusa zrobienia kabla za 50zł i sprzedania go za 2 tys. wydaje się być nieodparta..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zamierzałem w połowie przyszłego tygodnia - jeden test na tydzień. Ale z tego co widzę, muszę się głęboko zastanowić nad dalszą celowością wklejania tu testów odsłuchanego sprzętu - nie tylko przewodów.

 

Wg mnie dobrze, że opisałeś Twoją zabawę z tymi kablami.

Tak trzymaj. Prosimy o więcej testów a złośliwcami się nie przejmuj. W każdym temacie tacy się znajdą.

Dobra robota.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym temacie tacy się znajdą.

Dobra robota.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zazwyczaj "tacy" to ciągle te same osoby, ciągle te same teksty ... aż do znudzenia.

Po co rozwalać wątek który ich nie interesuje? Na złość czy z nudów?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałeś Twoją zabawę z tymi kablami.

Najciekawsze są osoby, które po przeczytaniu paru testów kabli będą święcie przekonane, że gdy włączą jakiś drogi kabel w swój kilka razy tańszy system, osiągną identyczny efekt jak z testu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak czysto złośliwie:

 

Skoro taki zestaw Hi-End jest doskonały, idealny, itd. To po co chcecie go psuć kablami które wprowadzają niekorzystne zmiany ???

Zniekształcają dźwięk w jedną, bądź w druga stronę ???

 

No chyba że zestaw nie jest Hi-Endem i trzeba maskować jego braki.

 

 

;P

Oczywiście kolega autor wątku bardzo się postarał i tego mu gratuluje. Natomiast merytorycznie jest do dla mnie .........

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jakiej zakładce się znajdujemy, bo większość czepiających się osób chyba zapomniało to jest Hi-End czyli dla doświadczonych i osłuchanych audiofili. A ci raczej powinni być świadomi że kablami nie zmienimy charakteru dźwięku tylko doszlifujemy szczegóły i na takim poziomie się poruszamy. To nie jest zakładka dla początkujących ani nawet średnio zaawansowanych, tylko dla świadomych swoich potrzeb audiofili i przez taki pryzmat trzeba te recenzje rozpatrywać. A wy się zaperzacie, ja się pytam po co i w imię czego. Kolega napisał dwie ciekawe recenzje i chwała mu, że się chciał podzielić swoimi doświadczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje słuchać z Denonem AE 2500, wypadły słabo, ale to chyba przez wzmacniacz. Nowy Denon strasznie pompuje basem, przykrył nim pozostałe pasma i było jedno dudnienie. Generalnie słyszałem raczej dobre opinie o Kef Reference 3, ale nie chce się wypowiadać po jednym nieudanym odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra

Czy ktoś jeszcze ma przykre doświadczenia z Denonem PMA 2500 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma przykre doświadczenia z Denonem PMA 2500 ?

To nie są przykre doświadczenia tylko do tych kolumn potrzeba lepszego wzmacniacza, to tak jakby do ATC SCM40 podłączać Hegla H80 a jak wiadomo te kolumny kochają prąd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma przykre doświadczenia z Denonem PMA 2500 ?

Miałem podobne ze słabszym PMA-1500AE, po początkowej euforii dźwiękiem, przede wszystkim niesamowitą dynamiką, przyszedł okres depresji. Ten dominujący i wredny wręcz bas był nie do zniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.