Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Asura Klub
IGNORED

Klub miłośników: produkty ASURA


absinth3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odmiany drewno jako..... pierwszy znany przez człowieka kompozyt jest bardzo dobrym izolatorem elektrycznym!!!

 

 

I do tego fajnie się pali, Rafaellu.

 

Dla tego mniej świadomi uzywają go tylko do palenia w kominku, i może niech tak zostanie ;)

 

Byłbym zapomniał membrany z biocelulozy też są i pewnie pala się jak fix jak ktos ma za mocny wzmacniacz to...strach się bać :)

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel wątku wnoszę o niebanowanie Rafaela.

Nie widzę w jego wypowiedziach nic, co by na to zasługiwało. W przeciwieństwie do kilku innych wypowiedzi, które z trudem toleruję (jako nic nie wnoszące do meritum a ponadto absurdalne i BARDZO niegrzeczne, wręcz sugerujące przestępstwo w znaczeniu prawnym), a które nie doczekały się równoważnej reakcji moderatorów.

 

Ponieważ inkryminowany Rafaell ma wielką łatwość otrzymywania banów ... a i tu i tam, to może spokojniej?

 

Udział Rafaella w wątku uważam za niezbędny, i proszę się nie spodziewać że wystąpię z wnioskiem o usunięcie go (wątku oczywiście, Rafaell sobie i tak poradzi)

 

Dla spokoju słucham

 

https://www.youtube.com/watch?v=ue7_NqVUNyY

 

i Wilece Szanownym Panom polecam

 

PS

co się tu kwyrabia???

 

To jest wątek KLUBOWY, o jakiej wiec reakcji moderatorów mówisz w stosunku do zamieszczanych tutaj wpisów, czy obecności w tym klubie poszczególnych użytkowników??? Prowadzenie klubu to wyłączna domena założycieli. Moderatorzy interweniują wyłącznie na wskazanie gospodarza klubu. Nie banują i nie moderują. Jedynym wyjątkiem jest działanie na szkodę Forum lub łamanie prawa.

 

Posiadanie kont klonów czyli "multikonto" jest niezgodne z regulaminem AS. I Twoje prośby nie mogą być spełnione przez moderację.

Rafał będzie musiał wybrać, które konto będzie używał w dalszej obecności na forum a które mamy usunąć. Nie jest celem moderacji całkowite usuwanie kogokolwiek z Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wkład materiałowy plus robocizna plus koszty sprzedaży to jakieś 200-300 zł max, a jaka jest tego cena?

 

To jest uwaga do tej listwy na zdjęciu? Jeśli tak, to część wkładu materiałowego brana "z półki" wynosi minimum 5x300 zł za gniazda schuko plus trochę za IEC. To przy założeniu że są to gniazda Furutech ze średniej półki, a nie z najwyższej, bo w takim wypadku 5x500 plus 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na pewno? Recenzent twierdził, że to najwyższy model. Ale jeśli tak, to w pytkę, bo od jakiegoś czasu planuję wykonanie podobnej listwy, tylko w konkurencyjnej cenie. Ale myślałem, że jestem par excellence zmuszony kupić gniazda po 3 stówy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie te kolory i brak napisów ncf wiec to nie to topowe za 390

pudełko z kopiarki , troche kabla i jak zwykle nie ma sensu komentowanie ile kosztuje wsad materiałowy takich "dopalaczy "

wszystkie takie wynalazki to sprytny pomysł który może "chwyci "i skok na kase

juz nie pamietacie kolumn robionych w tonsilu ze znaczkami "ambitnych" marek i cena razy 10 ?

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież w tej listwie nie o gniazda chodzi. To, co decyduje o jej "brzmieniu" a pewnie i cenie jest...lakier! Cytuję konstruktora: "Wielomiesięczne, żmudne dobieranie lakieru było kolejnym wyzwaniem przy realizacji projektu strojenia listwy sieciowej. Próby i odsłuchy z różnymi lakierami pozwoliły nam na wypracowanie optymalnego rodzaju i marki lakieru oraz technologii lakierowania, który doskonale wpisuje się w naszą koncepcję dźwięku i sprawdza się znakomicie w przypadku listwy Cogitari. Podobnie jak to czynią lutnicy podporządkowaliśmy dobór lakieru nie walorom użytkowym, ale wybraliśmy według nas ten najlepiej brzmiący."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, lakier, Panie tego...

 

Co do mnie, niecierpliwie czekam aż pojawi się instalacja pneumatyczna (ma się rozumieć - audiofilska) pozwalająca uzyskać odpowiednie warunki atmosferyczne w pomieszczeniu odsłuchowym, tak aby ciśnienie akustyczne wytwarzane przez membrany głośników pracowało się jak najbardziej optymalnie do możliwości sprzętu nagłaśniającego.

Oczami duszy już widzę te audiofilskie uszczelki do okien i drzwi, ciche pompy zasilane osobna linią przez odpowiednie zasilacze liniowe, oprogramowanie kalibrujące i monitorujące oraz dedykowane kratki wentylacje, pozwalające uzyskać odpowiedni kąt nawiewu, etc, etc.

 

W razie czego pomysł był mój! ; )

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie, przecież w tej listwie nie o gniazda chodzi. To, co decyduje o jej "brzmieniu" a pewnie i cenie jest...lakier! Cytuję konstruktora: "Wielomiesięczne, żmudne dobieranie lakieru było kolejnym wyzwaniem przy realizacji projektu strojenia listwy sieciowej. Próby i odsłuchy z różnymi lakierami pozwoliły nam na wypracowanie optymalnego rodzaju i marki lakieru oraz technologii lakierowania, który doskonale wpisuje się w naszą koncepcję dźwięku i sprawdza się znakomicie w przypadku listwy Cogitari. Podobnie jak to czynią lutnicy podporządkowaliśmy dobór lakieru nie walorom użytkowym, ale wybraliśmy według nas ten najlepiej brzmiący."

 

Zamiast rzeczywiście lakierować te listwy Panieie zbyt wiele czadu poświęcili na wąchanie. Skutkiem tego jest powyższy opis:D

 

Kto jeszcze czytając takie bzdury kupuje te mądrości. Lepiej już chyba potrafi tylko partia rządząca.

 

Tia, lakier, Panie tego...

 

Co do mnie, niecierpliwie czekam aż pojawi się instalacja pneumatyczna (ma się rozumieć - audiofilska) pozwalająca uzyskać odpowiednie warunki atmosferyczne w pomieszczeniu odsłuchowym, tak aby ciśnienie akustyczne wytwarzane przez membrany głośników pracowało się jak najbardziej optymalnie do możliwości sprzętu nagłaśniającego.

Oczami duszy już widzę te audiofilskie uszczelki do okien i drzwi, ciche pompy zasilane osobna linią przez odpowiednie zasilacze liniowe, oprogramowanie kalibrujące i monitorujące oraz dedykowane kratki wentylacje, pozwalające uzyskać odpowiedni kąt nawiewu, etc, etc.

 

W razie czego pomysł był mój! ; )

 

Myśle, że w najbliższym czasie zarobisz sporo kasy ;) ciekawe jaki wpływ ma zastosowany lakier na brzmienie kolumn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półmat.

zwykły merbau bo widac żywice pomiedzy włoknami/zółte nitki/ a lakier półmat pistoletem ;))

nie zalane pory drewna czyli wbrew regułom starannej stolarki ale zapewne liczyła sie głownie " koncepcja dżwięku "

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież w tej listwie nie o gniazda chodzi. To, co decyduje o jej "brzmieniu" a pewnie i cenie jest...lakier! Cytuję konstruktora: "Wielomiesięczne, żmudne dobieranie lakieru było kolejnym wyzwaniem przy realizacji projektu strojenia listwy sieciowej. Próby i odsłuchy z różnymi lakierami pozwoliły nam na wypracowanie optymalnego rodzaju i marki lakieru oraz technologii lakierowania, który doskonale wpisuje się w naszą koncepcję dźwięku i sprawdza się znakomicie w przypadku listwy Cogitari. Podobnie jak to czynią lutnicy podporządkowaliśmy dobór lakieru nie walorom użytkowym, ale wybraliśmy według nas ten najlepiej brzmiący."

 

Myślałem, że są jakieś granice absurdu. Najlepsze jest o tych "wielomiesiecznych żmudnych ....." trzeba było podejść do Castoramy tam by dobrali w 5 minut ten lakier. Ten konstruktor to chyba przy piwie z kumplami siedział i tak sobie wymaślali te teksy dla jaj i nagroda była za najbardziej odlotowy opis. Jeśli tak to się przypomina Maciej z Pana Tadeusza " glupi z siebie się śmiejecie... " czy jakoś tak. Tzn. śmiać się trzeba z tych co to kupują.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. śmiać się trzeba z tych co to kupują.

 

Kurcze, w sąsiednim wątku o jakimś Audio Ziggy koledzy już szczytują.

Podobnie w wątku o kolejnej Pacułowej marce - Acoustic Revive.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

zwykły merbau bo widac żywice pomiedzy włoknami/zółte nitki/ a lakier półmat pistoletem ;))

nie zalane pory drewna czyli wbrew regułom starannej stolarki ale zapewne liczyła sie głownie " koncepcja dżwięku "

 

A to dobrze, bo właśnie klocki merbau mam w postaci odpadów z produkcji schodów. Moja listwa coraz bliżej. Zrobimy ją tak, jak sobie wyobrażam, ze zrobiona jest ta (zdjęcie oczywiście pokazuje tylko część atrakcji, ci co czytali informacje o tych produktach wiedzą w czym rzecz). Największe będą jaja, jeśli rzeczywiście wpłynie jakoś na dźwięk.

 

Ale muszę przyznać, ze braku filtracji prądu sieciowego w tym urządzeniu nie rozumiem. Chyba że przyjęto założenie, że każdy, kto kupuje taki rozgałęźnik, ma w domu całkowicie niezależną linię prowadzoną od podstacji. W końcu ileż to może kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, w sąsiednim wątku o jakimś Audio Ziggy koledzy już szczytują.

Podobnie w wątku o kolejnej Pacułowej marce - Acoustic Revive.

 

E tam od razu szczytują. Bardzo dobre kable i za normalne pieniądze. Wiele zasłużonych słów krytyki pada na tym forum pod adresem większości producentów okablowania. Chodzi oczywiście o chore ceny. Warto więc napisać parę ciepłych słów o kablu, który kosztuje ułamek tego co konkurencja oferująca podobnej klasy brzmienie. A z Pacułą nie ma ta marka nic wspólnego, to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego pomysł był mój! ; )

 

Za późno- od dawna mam klimę wiejącą na diabły.

 

Kurcze, w sąsiednim wątku o jakimś Audio Ziggy koledzy już szczytują.

 

To akurat bardzo dobre kabliska

 

Posiadanie kont klonów czyli "multikonto" jest niezgodne z regulaminem AS. I Twoje prośby nie mogą być spełnione przez moderację.

Rafał będzie musiał wybrać

 

To prawda- przepraszam

Rafaell- pisz proszę z normalnego konta.

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadzacie. Cytat o lakierowaniu pochodzi od innego producenta i z tematem nie bardzo ma zwiazek.

Podstawka Asura nie bazuje na zastosowanych gniazdach i kolorze wykonczenia tylko na technologii ktora tworca niekoniecznie chce sie dzielic z wiadomych wzgledow. Nie trzeba kupowac jak ktos nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Opis , napisany przez kolegę Plastik ma docelowo zastąpić opis obecny na stronie.Producent doszedł do wniosku,że to co napisał było lekką przesadą.

 

Panie konstruktorze proszę napisać czy naprawdę uważa Pan, że zastosowany lakier i sposób lakierowania ma wpływ na dźwięk? Jak wielu lakierów próbowaliście podczas konstruowania ?

 

I ostatnie pytanie czy wypożyczy mi Pan listwę na odsłuchy - mogę zapłacić za przesyłkę w tą i spowrotem.

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

http://highfidelity.pl/@main-2900&lang=

dywagacje o lakierze pochodzą z tego produktu i producenta a nie Asury

chcecie byc zabawni to chociaz zadajcie sobie troche trudu zeby znaleźć skąd pochodzi

 

Masz rację- przepraszam konstruktora za moje uszczypliwości.

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam grafomanię. Ale że plastikowe wiersze nie sięgają tego poziomu- banek.

 

Ktoś nie słuchał ASURA i wypowiada się.... No proszę Was Koledzy. Troszeczkę - naprawdę TROSZECZKĘ logiki.

 

Jeśli kto chce skrytykować produkt- ale na podstawie odsłuchu- będzie to bardzo cenny głos. Zarówno dla konstruktora jak i kupujących.

 

 

 

 

Po bardzo wnikliwym przeanalizowaniu struktury lirycznej wiersza plastika- ban zdjęty: mówiłem, że to banek

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.