Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie telewizory się teraz kupuje?


micwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli, który obecnie produkowany telewizor Panasonic (4K LED) jakością obrazu dorównuje legendarnym seriom VT60 lub ZT60 lub może nawet je przewyższa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego? Bo masz plazme!!! Już pisałem kiedyś że ta technologia przez najbliższe kilka wieków nie będzie zagrożona przez żadną nową technikę. To właśnie ta cudowna technologia Ci sprawiła ze masz lepszy obraz niż na Oledzie 4K. A swoją drogą jaki ten świat jest głupi. Inzyniery różne się męczą i kombinują nad nowymi technologiami i po co się pytam? A takie japońce - to już w ogóle gamonie do potęgi jakieś 8K wprowadzają za kosmiczną kasę a wystarczyło klepać dalej w milionach egzemplarzy plazmy HD Ready!!! Gdzie tu sens i logika?

Nie zrozumiałeś zupełnie mojego postu.

Nie chodzi o to, że nie będą pojawiać się telewizory z lepszym obrazem, a plazma jest naj...

Chodzi o samą rozdzielczość, nawet jeśli pojawiają się telewizory z lepszym obrazem to czy na pewno jest to zasługa większej rozdzielczości ?

Coraz nowsze matryce będą coraz lepsze, będą oferowały coraz lepszy obraz nawet gdyby miały tą samą rozdzielczość.

 

Kiedyś, kilka lat temu właśnie czytałem test telewizorów i było tam napisane, że powyżej pewnej odległości, chyba 2,5 metra nie można było odróżnić telewizora HDReady od Full HD.

My teraz rozmawiamy o FullHD vs 4k czy nawet 4K vs 8K. Zastanawiam się czy to nie jest już sztuka dla sztuki.

 

To tak jak z matrycami w aparatach fotograficznych, producenci się prześcigają, w kompaktach już mamy matryce ponad 20mln pikseli, nawet w telefonach mamy aparaty z jakimiś wielkimi rozdzielczościami, a każdy kto ma o tym trochę pojęcia wie, że wielkość matrycy ta podawana w megapikselach nie decyduje o jakości zdjęć, malo tego może być wręcz odwrotnie. Ile osób jednak o tym wie ? Marketing jednak robi swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, który obecnie produkowany telewizor Panasonic (4K LED) jakością obrazu dorównuje legendarnym seriom VT60 lub ZT60 lub może nawet je przewyższa?

 

Kontrastem przewyzsza tylko OLED...a ogólną jakościa obrazu nawet st60 bije topowe LCD na łeb... ale to moje zdanie bo ogólna plastyka lcd nie jest dla mojego oka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo. PDP to PDP. Full HD PDP modeli ZT i VT bije na łeb nawet najwyższe modele lcd led 4K.

A z OLEDów to które modele Panasonica warto brac pod uwagę w zastępstwie za plazmę i czy pod względem poboru energii są dużo bardziej oszczędne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypominam niezwykle istotny dla obrazu czynnik rozdzielczości podświetlania obrazu (w przypadku lcd za matrycą), poniżej kilka filmików do przemyślenia :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I ten ostatni filmik pokazujący jak tv krawędziowy rozjaśnia i ściemnia obraz, w OLED czy plaźmie samo podświetlanie narysuje cały obraz w takiej rozdzielczości jaką ma matryca danego tv.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wniosek, co z tego jak dany tv będzie miał 8K czy dowolnie większą rozdzielczość, jak rozdzielczość podświetlania za obrazem nawet się nie zbliża do rozdzielczości wyświetlanego obrazu i będzie na poziomie rozdzielczości komputera atari.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ażdy kto ma o tym trochę pojęcia wie, że wielkość matrycy ta podawana w megapikselach nie decyduje o jakości zdjęć, malo tego może być wręcz odwrotnie

decyduje w momencie, kiedy chcesz zrobic np plakat ze zdjecia-im wiekszy tym wiecej potrzeba mpks. Ale w telefonie racja, ze to onsens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo. PDP to PDP. Full HD PDP modeli ZT i VT bije na łeb nawet najwyższe modele lcd led 4K.

A z OLEDów to które modele Panasonica warto brac pod uwagę w zastępstwie za plazmę i czy pod względem poboru energii są dużo bardziej oszczędne?

..ale "chyba" w sprzęcie za tyle pln-ów to pobór pradu to najmniejszy problem.... kupując Audi RS6 z silnikiem V10 od Lambo czy Merca AMG nie interesuje Nas spalanie tylko...?... no właśnie co Nas interesuje....? :) ;))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. no właśnie co Nas interesuje....? :) ;))))))

Proznosc i konsupcjonizm, oraz ciagly brak zadowolenia z posiadanych rzeczy. Reklama dzwgnia handlu!

 

Dla mnie 4k= konsypcjonizm, kombinowanie na sile, konkurowanie z sasiadem, krach w portfelu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo. PDP to PDP. Full HD PDP modeli ZT i VT bije na łeb nawet najwyższe modele lcd led 4K.

A z OLEDów to które modele Panasonica warto brac pod uwagę w zastępstwie za plazmę i czy pod względem poboru energii są dużo bardziej oszczędne?

Nie przesadzajmy - trzeba przyznać że obecne krawędziówki na ips to szambo i nie ma to startu do plazmy panasa z ostanich wypustów (50,60) ale w topowych seriach lcd już nie jest to takie oczywiste. I wszystko zależy kto co potrzebuje - bo jeśli ktoś ma jasny salon np. od południa , dużo ogląda w dzień to wtedy nawet vt 60 to kupa gów...a i taka jest prawda a wycie oszołomów na ten temat nic nie zmieni! Sytuacja zmienia się gdy oglądamy w bardziej dogodnych warunkach dla plazmy i wtedy sytuacja wygląda odwrotnie choć tak jak pisałem -- zależy co porównywać. Powiem na moim przykładzie. Mam w domy plazme (seria 50) i topowy kiedyś lcd sony 52z5500. Nie wiem co oni obecnie wkładają do krawędziowek ale jest faktem że nie da sie tego gó..a oglądać. Najnowsze doświadczeniem mam z wczoraj gdzie odpalałem znajomym świeżo zakupiony sony xe7005 - obraz fajans. Wracając do meritum - w tym moim starym lcd plastyka obrazu, kolory i ogólnie obraz jest bardzo dobry. Nie mówię że lepszy od plazmy - są chwile że wolałbym przenieść tą plazme do salonu ale są obrazy że w życiu. Ale ten lcd to nie krawedziówka tylko 10 bitowy panel ze specjalnym podświetlenek (wcg-ccl) i jak na tamte czasy rewelacyjnym prockiem obrazu be3. Skoro w takiej staroci kiedyś potrafili zrobić dobry tv to myślę ze i teraz topowe są ok ale trzeba zapłacić kupę szmalu. W plazmach było to taniej. Natomiast oled to inna bajka - moim zdaniem to obecnie najlepsze i warte kupna tv.

A co do rozdzialki - gadanie ze 720 jest lepsze albo równorzędne od 1080 jest moim zdaniem bzdurą. Mówimy oczywiście o tej samej jakosci sygnale. Ew. przy problemach ze wzrokiem może to byc bez znaczenia (rozdziałka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Skoro stać Cię na TV za 10K to po co oszczędzać na energii? Dziwne rozumowanie.

...to nie kwestia rozumowania, tylko podejścia... co jest dla Ciebie najważniejsze....dla mnie aspekt Poboru prądu jest pomijalny...

..a skoro Ty celujesz w tak wysoka półkę jak panasonic OLED to jakość obrazu jest najważniejsza , jak mniemam... :) ;)

 

Proznosc i konsupcjonizm, oraz ciagly brak zadowolenia z posiadanych rzeczy. Reklama dzwgnia handlu!

.....widziałes gdzies reklame audiRS czy Merca AMG...? :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyduje w momencie, kiedy chcesz zrobic np plakat ze zdjecia-im wiekszy tym wiecej potrzeba mpks. Ale w telefonie racja, ze to onsens.

Tak, decyduje o wielkości zdjęcia, ale nie jego jakości.

 

Czyli co? Skoro stać Cię na TV za 10K to po co oszczędzać na energii? Dziwne rozumowanie.

Ogromne zużycie prądu w plaźmie względem LCD to stereotyp. Może zużywa więcej, ale nie aż tyle jak potocznie ludzie uważają.

Należy pamiętać, że jeśli chodzi o zużycie energii to podaje się tu maksymalne i ten parametr plazma ma faktycznie wyższy.

Różnica polega jednak na tym, że LCD ma dosyć jednolite zużycie w czasie, czyli jak pisze, że np. bierze 100Watt to prawie cały czas bierze te 100Watt.

Plazma działa inaczej, jej zapotrzebowanie jest zmienne. Jeśli cały obraz jest jasny to bierze powiedzmy 400Watt, ale jeśli na obrazie pojawiają się ciemne miejsca to one biorą bardzo mało prądu albo wcale i zużycie znacznie spada.

Czyli taka plazma może brać np. od 50-400Watt

Dlatego od pewnego czasu producenci plazm zaczęli podawać oprócz wymaganego maksymalnego poboru energii również znacznie niższe wartości uśrednione.

 

W sumie LCD tej samej wielkości powinien brać mniej prądu, ale nie jest to aż taka różnica jak według suchych danych podawanych w instrukcjach obsługi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 4k= konsypcjonizm, kombinowanie na sile, konkurowanie z sasiadem, krach w portfelu :)

Ale o czym ty piszesz? Wymyślasz jakieś niestworzone historie i po co? Żeby samo upewnić się w twoim wyborze o posiadaniu tv jaki masz? Bo tylko takie widzę wyjaśnienie. Znasz kogoś kto sprzedaje teraz sprawny, dobry tv fhd żeby kupić 4k tylko dla 4k. Bo ja niei nikt tak nie robi. A jeśli ktoś jest na kupnie tv to jakie ma wyjście jak fhd praktycznie już nie ma a nawet jak są to ten sam segment jest o 150-200zl droższy wiec wiadomo ze każdy kupi już 4k bez względu na to ze teraz nie wykorzysta. Więc nie pisz głupot o jakichś snobach co to dla sąsiada przy taniej wódce... No chyba że oceniasz innych swoja miarą, to wtedy inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty piszesz? Wymyślasz jakieś niestworzone historie i po co? Żeby samo upewnić się w twoim wyborze o posiadaniu tv jaki masz? Bo tylko takie widzę wyjaśnienie.

Jestes zboczony!

 

Znasz kogoś kto sprzedaje teraz sprawny, dobry tv fhd żeby kupić 4k tylko dla 4k. Bo ja niei nikt tak nie robi.

Zerknij prosze na portale aukcyjne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiesz dlaczego? Bo masz plazme!!! Już pisałem kiedyś że ta technologia przez najbliższe kilka wieków nie będzie zagrożona przez żadną nową technikę. To właśnie ta cudowna technologia Ci sprawiła ze masz lepszy obraz niż na Oledzie 4K. A swoją drogą jaki ten świat jest głupi. Inzyniery różne się męczą i kombinują nad nowymi technologiami i po co się pytam? A takie japońce - to już w ogóle gamonie do potęgi jakieś 8K wprowadzają za kosmiczną kasę a wystarczyło klepać dalej w milionach egzemplarzy plazmy HD Ready!!! Gdzie tu sens i logika?

:::))))))))) może plazma implementuje, lub wysyła jakieś fale i ludzie później są chorzy nieuleczalnie z wrażenia lub uzależnienienia hheh od jakości obrazu oczywiście.

 

Aha dodam ja też choruje :)

 

I zgadzam się z jgx jeśli są okna i oglądanie w dzień to plazma to kaszana.. Zresztą większość argumentów było tu mnóstwo razy powtarzane.. Na to wszystkie problemy mamy teraz OLED bardzo dobry w dzień i rewelacyjny, wręcz zajawiskowy w nocy. Obecne ceny OLED ti 10tys zł za 65 cali.. Kiedyś topowe LCD 55 cali więcej kosztowały.Nie ma co narzekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtują dwie kwestie,

1. Jaka jest teraz żywotność takich telewizorów?

2. Czy opłaca się kupować teraz telewizor, czy lepiej się wstrzymać bo producenci znowu wyskoczą z czymś nowym.

Kupiłem w 2014 r. telewizor 4K tzw. pierwszej generacji- teraz trochę żałuję, bo od tego czasu w ofercie jest o wiele więcej lepszych telewizorów w cenie nawet niższej niż te z 2014.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wszystkie problemy mamy teraz OLED bardzo dobry w dzień i rewelacyjny, wręcz zajawiskowy w nocy. Obecne ceny OLED ti 10tys zł za 65 cali.. Kiedyś topowe LCD 55 cali więcej kosztowały.Nie ma co narzekać.

I to mogło by być puentą tego wątku gdyby nie........ :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtują dwie kwestie,

1. Jaka jest teraz żywotność takich telewizorów?

2. Czy opłaca się kupować teraz telewizor, czy lepiej się wstrzymać bo producenci znowu wyskoczą z czymś nowym.

Kupiłem w 2014 r. telewizor 4K tzw. pierwszej generacji- teraz trochę żałuję, bo od tego czasu w ofercie jest o wiele więcej lepszych telewizorów w cenie nawet niższej niż te z 2014.

Mnie nurtuje jak czesto wykozystujesz technologie 4k.

 

Odpowiadajac na jedno z Twoich pytan nr2-rynek nigdy nie stoi w miejscu i na tym to polega zebys zalowal, ze nie masz tego co jest teraz top :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypominam niezwykle istotny dla obrazu czynnik rozdzielczości podświetlania obrazu (w przypadku lcd za matrycą), poniżej kilka filmików do przemyślenia :

Bardzo fajne filmy, fajnie że wrzuciłeś, może to niektórym uświadomi pewne sprawy.

 

1. Jaka jest teraz żywotność takich telewizorów?

Jest bardzo różnie, Samsung słynie od pewnego czasu z ograniczania żywotności swoich telewizorów.

Znana była przecież sprawa montażu kondensatorów w pobliżu gorących miejsc, bylo to tak wyliczone, ze TV miał grać co najwyżej kilka lat.

Teraz podobno stosują inne triki.

Dlatego moim zdaniem trzeba się dobrze zastanowić przed wydaniem jakieś wielkiej kwoty na TV.

 

2. Czy opłaca się kupować teraz telewizor, czy lepiej się wstrzymać bo producenci znowu wyskoczą z czymś nowym.

Zawsze się pojawi coś nowego.

Obecnie na świecie są nadwyżki produkcyjne tzn. producenci sprzętów są w stanie produkować o wiele więcej niż ludzie ich potrzebują.

W związku z tym kreuje się sztucznie potrzeby, wprowadza co roku nowe modele posiadające rzekomo nowe rozwiązania, istotnie lepsze co najczęściej jest nieprawdą, bo faktycznie nowa technika przynosząca istotnie coś nowego pojawia się raz na kilka lat.

 

Podobnie co roku pojawiają się nowe modele samochodów, nie szkodzi, że niedopracowane, często się psują, ale przecież każdy nowy model to prawdziwy przełom techniczny :)

 

Przypomnę choćby 3D w telewizorach, każdy TV musiał mieć, a teraz co ? Ile osób tak naprawdę ogląda 3D na TV?

Sztuka polega na tym, żeby faktycznie wyłowić z tego to co nam jest potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka polega na tym, żeby faktycznie wyłowić z tego to co nam jest potrzebne.

 

Otoz to!

Dodalbym jesze: i docenic co sie ma..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalbym jesze: i docenic co sie ma..

Właściwe podejście, lepiej pojechać z rodziną na fajne wakacje niż zarzynać się na nawy TV za 10 tyś ;)

No chyba, że ktoś kupuje taki za drobne to inna sprawa.

 

Jeszcze jedno pozwolę sobie napisać co do postępu.

Pomyślmy na chłodno kiedy ostatni raz dokonał się w telewizorach jakiś przełom techniczny ?

Moim zdaniem było to kiedy obok tradycyjnych kineskopowych telewizorów pojawiły się plazmy i LCD. To była faktycznie innowacja.

Przez kolejne lata jednak tak naprawdę nic się nie dzieje i jest to stopniowe udoskonalanie tej techniki oraz technologii produkcji dzięki czemu urządzenia te potaniały.

Nawet wprowadzenie na rynek OLED nie uważam za jakiś wielki przełom lecz kroczek do przodu. Także Panowie bez szaleństw ;)

 

Należy też rozważyć czy nie lepiej kupić dzisiaj zamiast TV za 10 tyś taki za 4-5 tyś, a za powiedzmy 6-8 lat wymienić na kolejny nowszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy też rozważyć czy nie lepiej kupić dzisiaj zamiast TV za 10 tyś taki za 4-5 tyś, a za powiedzmy 6-8 lat wymienić na kolejny nowszy.

Ma to sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja plazma 65vt60 ma dopiero 3300 godzin i będzie pracować do końca swoich dni.. Teściowa ma plazme Panasonica g20 która ma około 20 000 tysięcy godzin i śmiga bez problemu.. Więc pod względem żywotności stare i jeszcze starsze plazmy są ok i rzadko się zdarza że się psują..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak btw. Jak sprawdzić liczbę godzin w Panasiu?

 

Jaki model bo to różnica...niektóre tylko z menu serwisowego a najnowsze z menu: pomoc》info o systemie》id modelu4 to liczba godzin...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.