Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Jeśli lubisz takie klimaty to OK, dla mnie zaprezentowany wyżej system to obraz nędzy i rozpaczy pod każdym względem.

 

Dla mnie wizualnie również...ale niewiem jak gra...

A tak jak napisał Piotr...można się nieźle zdziwić...

Problem polega na tym, że żaden z kolegów z drogim sytemem nie przyzna, że jakaś "padaka" może zagrać lepiej od ich własnego...

 

Pewnie bym zrobił tak samo...

Całe sczęście mam padakę, która nie potrzebuje kabli i innych dupereli za kzł żeby grać sceną 3d przy kompletnym "braku" zestawu w pomieszczeniu...i nie muszę całeju światu tego udowadniać tylko śmiać się i cieszyć, że mam szczęście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że żaden z kolegów z drogim sytemem nie przyzna, że jakaś "padaka" może zagrać lepiej od ich własnego.

 

I tu jest pies pogrzebany. Niech koledzy się nie martwią. Na ścianie przeciwległej u tego samego kolegi stoi inny system. System jaki większość z Was by spokojnie zaakceptowała. Ja wolałem jednak puścić fotkę tego innego systemu. Dlaczego ? Odpowiedzcie sobie sami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was szuka tak zwanej prawdy. Tak jak ten system prezentuje rocka, metal itp nie słyszałem jeszcze nigdzie.

Co do rocka/metalu to może być nieźle, ale ciekawi mnie jak by zagrała klasyka.....i tu nie wróżę zachwytów, delikatnie pisząc;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktokolwiek jeszcze napisze na temat tego systemu to najpierw niech wyjdzie z przedszkola i zapisze się do szkoły.

 

To są estradowe kolumny, to jest oczywiste, że lepiej się sprawdzą w muzyce gdzie ważna jest głośność, moc itd. niż w większość domowych rozwiązań audiofilskich gdzie priorytetem jest klimat muzyczny, atmosfera, barwa itd. To są dwa różne światy. Są jednak osoby które słuchają kolumn i wzmacniaczy estradowych w domu, uważają je za jedyne prawdziwe, a całą branże home-audio za oszustów z zawyżonymi cenami. Wszystko jest uzależnione od własnych preferencji i kto jakiej muzyki słucha. Chyba nie myślisz Piotr, że Ty jako jedyny na tym forum odkryłeś, że za dwa tysiące można kupić wolne od audiofilskiego słodzenia kolumny estradowe ? :) Niestety sprzęt który łączy wysoką jakość dźwięku i dużą obciążalość jest zazwyczaj bardzo drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To są estradowe kolumny, to jest oczywiste, że lepiej się sprawdzą w muzyce gdzie ważna jest głośność, moc itd. niż w większość domowych rozwiązań audiofilskich gdzie priorytetem jest klimat muzyczny, atmosfera, barwa itd. To są dwa różne światy. Są jednak osoby które słuchają kolumn i wzmacniaczy estradowych w domu, uważają je za jedyne prawdziwe, a całą branże home-audio za oszustów z zawyżonymi cenami. Wszystko jest uzależnione od własnych preferencji i kto jakiej muzyki słucha. Chyba nie myślisz Piotr, że Ty jako jedyny na tym forum odkryłeś, że za dwa tysiące można kupić wolne od audiofilskiego słodzenia kolumny estradowe ? :) Niestety sprzęt który łączy wysoką jakość dźwięku i dużą obciążalość jest zazwyczaj bardzo drogi.

 

Ja nic nie myślę. Ja słucham. Kolumny ze zdjęcia mają przerobioną zwrotnicę aby te tuby nie wrzeszczały. Drugą sprawą jest fakt, że ten system jest złożony pod koncerty na DVD/Bluray i spełnia idealnie swoją rolę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że to zestawienie może być "nie trafione"? Zarówno jedne i drugie nie zgrywało sìę z Nadem...LG...

 

No cóż, Nady z Nadami nie grają, szukamy mitycznego zestawienia w którym m56 będzie topowym hajendem...Ziko daj spokój, posłuchaj paru dobrych kompaktów w tym rzeczonego Naima, którego z m56 pewnie nie porównywałeś. Nie chciałem się zbytnio rozwodzić ale ok, lepiej od tego NADa zagrał również mój stareńki lekko modzony Denon DCD 1290, którego trzymam z sentymentu , a to sprzęt za kilka stówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie myślę. Ja słucham.

 

Niestety to tak nie działa, że wystarczy posłuchać kilku innych, referencyjnych systemów i uważać się za eksperta. Gdyby tak było, to każdy odwiedzający AS mógłby stwierdzić, że wie już praktycznie wszystko na temat tego, co współczesna branża ma do zaoferowania. Dopiero właściwa perspektywa zdobyta wieloletnim doświadczeniem daje właściwy punkt odniesienia.

 

Niezależnie zresztą od wszystkiego, to te posty są bez związku z tematem i powinny być wszystkie usunięte przez MODERATORA jako śmieci bez związku w temacie transportów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niezależnie zresztą od wszystkiego, to te posty są bez związku z tematem i powinny być wszystkie usunięte przez MODERATORA jako śmieci bez związku w temacie transportów.

 

Tu się zgodzę.

Pomyśl więc o tym zanim napiszesz następny bezsensowny post nabijający Twój licznik.

Sorry za OT.

Do skasowania.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - wracajmy do High-Endów!!!

Ja mam nadzieję na szersze omówienie transportów firmy Theta, do której mam duży sentyment z racji użytkowania kilku urządzeń;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do rocka/metalu to może być nieźle, ale ciekawi mnie jak by zagrała klasyka.....i tu nie wróżę zachwytów, delikatnie pisząc;-)

Kopanie w klatę i klasyka raczej nie idzie w parze. Spójność i głębia sceny z estrady nie istnieje. Za to można burzyć ściany oczywiście wyższym basem.

 

 

 

I tu jest pies pogrzebany. Niech koledzy się nie martwią. Na ścianie przeciwległej u tego samego kolegi stoi inny system. System jaki większość z Was by spokojnie zaakceptowała. Ja wolałem jednak puścić fotkę tego innego systemu. Dlaczego ? Odpowiedzcie sobie sami.

Sprzedajesz Minasy i Mingdę.

Tong Li na estradzie nie puszczaliście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedajesz Minasy i Mingdę.

Tong Li na estradzie nie puszczaliście :)

 

:)

Narazie nie sprzedaję. Na koncerty DVD mam niedaleko więc jak będę w potrzebie to uderzam do kumpla :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację...ale do osiągnięcia głębi, itd. wystarczy LG :-)

 

Widocznie rola transportu w torze audio nie do końca jest aż tak nadrzędna...

System jest tak dobry jak jego najsłabszy element. U mnie nawet z Manty da się słuchać co nie oznacza, że to szczyt osiągnięć w kwestii transportu. LG to tanie elementy i tani dźwięk. Jak kupisz kiedyś urządzenia z najwyższej półki to sam zrozumiesz. Zwykły kiep smakuje "prawie" jak Cohiba a jednak tak wiele je dzieli.

Wklej foto swojego systemu wiele osób chce go poznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie nie do końca oznacza złe...

Mogę jedynie dźwiękiem się pochwalić, więc o nim piszę...

Nie chodzi o to, że masz się chwalić przedstaw koncepcję swojego systemu. Chętnie ją poznam. Jesteśmy tutaj jak w dużej rodzinie, jak widzisz ja niczego nie ukrywam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie rola transportu w torze audio nie do końca jest aż tak nadrzędna...

Nadrzędna pewnie nie, z niskiej jakości transportu można uzyskać przyzwoity dźwięk w pewnych systemach, jednak wpięcie w to miejsce, czegoś lepszego pokazuje, że warto... bo jak coś jest zepsute na początku, to potem może być tylko wzmacniane, ewentualnie maskowane, przez "wyjątkowo muzykalne elementy" i sprzyjającą akustykę;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG to tanie elementy i tani dźwięk.

 

Dobrze, że chociaż obraz skroili jak się patrzy - nowa generacja flat screen OLED 4K jest rewelacyjna, choć to i tak inne medium niż nieprodukowane już plazmy Pioneera, które chyba najbliżej były kinowego przekazu i wągry na czole aktorki lub innego aktora niekoniecznie były widoczne . Sorry za ten offtop, ale tak mi się skojarzyło po ujrzeniu literek LG. Tak czy siak, OLEDy są super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Kopanie w klatę i klasyka raczej nie idzie w parze. Spójność i głębia sceny z estrady nie istnieje. Za to można burzyć ściany oczywiście wyższym basem.

 

Niemniej , gdybyś te Peavey-e przebrał w ładne obudowy i nazwał je np. Szymonhoffer Beduin Reference 3 , wycenił na 130 tys , to nikt nie zgłaszałby takich problemów ...

 

Fani tub ustawiliby się w kolejce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co ja ;)

Polecam posłuchać na nich Jarre-a, niezapomniane przeżycie :)

 

Jakby ludzie mieli słuchać tub to by się rodzili z wiadrami zamiast uszu :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie chodzi o to, że masz się chwalić przedstaw koncepcję swojego systemu. Chętnie ją poznam. Jesteśmy tutaj jak w dużej rodzinie, jak widzisz ja niczego nie ukrywam.

 

Szymek, zdjęcia mojego taniego systemu nic nie dadzą bo jak napisał Witek...u mnie

 

może być tylko wzmacniane, ewentualnie maskowane, przez "wyjątkowo muzykalne elementy" i sprzyjającą akustykę;-)

 

Wiesz co sądzę o tubach :)

 

Ale inni Wiesz co sądzą o szmatkach...ja oczywiście mam szmatki ;-) i polipropylen...

 

I wszystko z Chin :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogrzebany. Niech koledzy się nie martwią. Na ścianie przeciwległej u tego samego kolegi stoi inny system. System jaki większość z Was by spokojnie zaakceptowała. Ja wolałem jednak puścić fotkę tego innego systemu. Dlaczego ? Odpowiedzcie sobie sami.

 

System Pana Zbyszka, Pan Zbyszek jest totalnym basofilem, tego systemu używa do koncertów - dla mnie z tych estradówek BASUUU jest go za dużo. Za to po przeciwnej stronie jest całkiem przyjemnie, chociaż bas też się snuje po podłodze - ale muzyka gra....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę że ten system ze zdjęcia rozpatrujemy jako high end - ustawienie.,kompenenty itp. Mój też nie jest idealny - wynajmem wiec nie mogę adoptować akustycznie pomieszczenia tak jak bym chciał, ale pewne zasady muszą być zachowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Nie uwierzę że ten system ze zdjęcia rozpatrujemy jako high end - ustawienie.,kompenenty itp. Mój też nie jest idealny - wynajmem wiec nie mogę adoptować akustycznie pomieszczenia tak jak bym chciał, ale pewne zasady muszą być zachowane.

Oczywiście , że to żaden hi-end .

Hi-end gra wszystko wybitnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak nieśmiało powrócić do tematu i estradowe Peavey'e (do pewnych zastosowań świetne) zostawić w spokoju....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Polski sprzedaje Pucciniego na angielskim Ebay-u , zastanawiam się czy ktoś z Was zna ten egzemplarz?:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sprzedający z Polski, zerowe konto, dziwnie niska cena - dziwnie to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.