Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie to czytałeś?

 

"I use a Samsung Bluray player as a transport into my DIY Buffalo DAC and this comfortably beat an Electrocompaniet EMC1 CD player costing something like £3k. Noel Keywood reckons that the Samsung Bluray has one of the lowest jitter measurements of any transport which might explain why this is the case."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki możecie polecić odpowiednik esoteric p70? Czy jest coś lepszego do 2500euro?

Nie ma nawet do 4000 euro. To jeden z najlepszych transportów świata. Niezwykle równe granie bez jakichkolwiek słabości. Jedyne co należy sprawdzić to mechanikę. To bardzo trwały transport do odczytu wyłącznie cd. Pewny egzemplarz ma Tomek tb82. Jak masz większy budżet to bierz P03 lub nowszy P03 Uni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ok , nikt nie slyszal Bel Canto cd2 ani PS Audio Memory Player wiec moze ktos slyszal albo ma opinie o odwarzaczu z napedem paskowm niemieckiej firmy BMC model BDCD1 (Belt Drive CD1) . Przede wszystkim interesuje mnie jako transport. Wyglada na solidny model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi dzisiaj w oko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

s-l500.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy jako napęd Esoteric X-03 mocno odbiega od P-03. Pytanie jest do praktyków którzy słyszeli oba modele.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie czy jako napęd Esoteric X-03 mocno odbiega od P-03. Pytanie jest do praktyków którzy słyszeli oba modele.

Esoteric X03/X03SE pomimo wielu informacji w internecie że to ta sama linia napędu różni się od napędu w transporcie P03. W X03/X03SE jest tańsza i prostsza wersja znana z odtwarzacza K03, choć nie odbiega znacząco jakością.

Oszczędności widać po budowie chasis, obudowie lasera, talerzu dociskowym, konstrukcji silnika. Ważniejsze jednak są różnice w sekcji cyfrowej i zasilania. ESOTERIC P03 posiada napęd identyczny z najwyższym odtwarzaczem K01 oraz osobne zasilania dla sekcji napędu i cyfrowej. Co kluczowe posiada wyjście AES/EBU po którym te transporty grają najlepiej. Obydwa urządzenia zawierają wejścia zegarowe. Różnice w brzmieniu są mniejsze niż kwota różniąca te dwa urządzenia jednak P03 będąc wyspecjalizowanym transportem cd/sacd ma przewagę w zakresie konturu, szybkości, ataku i wybrzmień góry. Pierwsze co rzuca się w uszy to niesamowite różnicowanie zakresu najniższych składowych, świetna separacja i genialne oddanie faktur niskich częstotliwości. Scena bez uprzywilejowania jakiegokolwiek planu, głęboka, szeroka. Dźwięki rysowane są nieco dalej niż na innych transportach. Przez to wielkie składy orkiestry i muzycy nie "włażą" sobie na głowę. P03 i nowszy P03U to absolutna referencja w dziedzinie transportów ustępująca miejsca tylko jednemu zawodnikowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-32226900-1508668614_thumb.jpg

post-58347-0-32434500-1508668622_thumb.jpg

post-58347-0-98116800-1508668627_thumb.jpg

post-58347-0-76572900-1508668633_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi dzisiaj w oko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stary P0 piękny i kolekcjonerski sprzęt. Jednak król może być tylko jeden i tak... Wylądował u mnie topowy Esoteric P-01. Przepiękna 2 częściowa maszyna o masie 44kg.

Najlepszy napęd w dziejach wyprodukowany przez człowieka. Nawet nowy Grandioso ma bardziej ekonomiczną wersję tego napędu.

Osobne zasilanie z 3 transformatorami dla sekcji napędu, wyjścia cyfrowego i procesora. Z ciekawostek posiada magnezowy talerz dociskowy i wejście na zegary nie tylko zwykłe ale i rubidowe.

 

Jak kogoś interesują szczegóły to więcej w załączniku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najważniejsze jest jednak granie. A to jest szczytem możliwości Esoterica i wyznacza wzorzec transportów CD/SACD. Do tej pory palmę pierwszeństwa miał P03, jednak jego większy brat góruje w kilku aspektach.

Otrzymujemy jeszcze więcej informacji, niuansów i "smaczków" na skrajach pasma. Środek jest nieco lepiej dociążony i wypełniony. Dźwięk niezwykle wyrównany, dynamiczny, spójny i precyzyjny. Całość gra lekko po jaśniejszej stronie. Genialne rysowanie brył instrumentów i wybitna lokalizacja w przestrzeni. Dla osób poszukujących bezkompromisowego źródła koniec poszukiwań.

post-58347-0-62813100-1508760223_thumb.jpg

post-58347-0-90433900-1508760228_thumb.jpg

post-58347-0-28935700-1508760234_thumb.jpg

post-58347-0-79138300-1508760239_thumb.jpg

post-58347-0-59649300-1508760245_thumb.jpg

post-58347-0-23163600-1508760278_thumb.jpg

post-58347-0-21568500-1508760285_thumb.jpg

post-58347-0-38493200-1508760289_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na twoją odpowiedz Szymon niewytrzymałem i x-03 zagościł u mnie (chwaliłeś go wiec stwierdziłem ze na początek chyba nie wtopię). Jestem zaskoczony jak ten przekreślony przez niektórych format tak pięknie gra a może po prostu ta maszyna jest genialna, narazie nawet nie podłączam swojego daca tylko gram zintegrowanym cd. Z set42 świetnie współgra do tego u mnie pasuje z ic harmonixa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna... Już się nie mogę doczekać, kiedy posłucham tego cukiereczka :)

Myślę, że niebawem nadarzy się takowa okazja :)

 

W oczekiwaniu na twoją odpowiedz Szymon niewytrzymałem i x-03 zagościł u mnie (chwaliłeś go wiec stwierdziłem ze na początek chyba nie wtopię). Jestem zaskoczony jak ten przekreślony przez niektórych format tak pięknie gra a może po prostu ta maszyna jest genialna, narazie nawet nie podłączam swojego daca tylko gram zintegrowanym cd. Z set42 świetnie współgra do tego u mnie pasuje z ic harmonixa.

 

Cieszę się, że mogłem pomóc. Znam kilku właścicieli Setów, którzy korzystają z źródeł Esoterica i bardzo sobie chwalą. X03 to bardzo porządny odtwarzacz w atrakcyjnej cenie. Następny krok to K01/K01X lub dzielonka :) W sumie do pełni szczęścia brakuje już tylko Mitów i Ethosów. Chyba trzeba się spotkać przy filiżance... Herbatki.

 

A co się stało z P03?

Od razu napiszę nie jest na sprzedaż :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu napiszę nie jest na sprzedaż :)

 

Trzeba było tak od razu :). Ty Szymek muzeum otwierasz w odtwarzaczami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Szymonie 1, jako posiadacz Esoterica pozwoliłem sobie wejść do tego klubu. Witam. Jestem zachwycony Pana wiedzą w branży audio. Jakoś tak się u mnie poukładało, że od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem nowego Esoteric CD K-05X. Postawiłem ograniczenie cenowe od góry dla elementów audio i wybrałem właśnie ten odtwarzacz. Mam nadzieję, że przez lata będzie dobrze mi służył. Głośniki to Harbeth SHL 5 plus. Teraz przygotowuje się do zakupu wzmacniacza. Na podstawie Pana doświadczania jaki wzmacniacz by Pan polecił ( nie lampę) aby wpasował się najlepiej w mój system dając na pierwszym miejscu między dużo muzykalności, delikatnego i nie ostrego dźwięku, budowy prawidłowej sceny o dużej szerokości i głębokości, kontroli basu, palety barw dźwięków. Proszę o kilka propozycji wzmacniaczy w cenie jak nowy K-05X za co z góry bardzo dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że niebawem nadarzy się takowa okazja :)Cieszę się, że mogłem pomóc. Znam kilku właścicieli Setów, którzy korzystają z źródeł Esoterica i bardzo sobie chwalą. X03 to bardzo porządny odtwarzacz w atrakcyjnej cenie. Następny krok to K01/K01X lub dzielonka :) W sumie do pełni szczęścia brakuje już tylko Mitów i Ethosów. Chyba trzeba się spotkać przy filiżance... Herbatki.Od razu napiszę nie jest na sprzedaż :)

Mity już mam. Zapomniałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Szymonie 1, jako posiadacz Esoterica pozwoliłem sobie wejść do tego klubu. Witam. Jestem zachwycony Pana wiedzą w branży audio. Jakoś tak się u mnie poukładało, że od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem nowego Esoteric CD K-05X. Postawiłem ograniczenie cenowe od góry dla elementów audio i wybrałem właśnie ten odtwarzacz. Mam nadzieję, że przez lata będzie dobrze mi służył. Głośniki to Harbeth SHL 5 plus. Teraz przygotowuje się do zakupu wzmacniacza. Na podstawie Pana doświadczania jaki wzmacniacz by Pan polecił ( nie lampę) aby wpasował się najlepiej w mój system dając na pierwszym miejscu między dużo muzykalności, delikatnego i nie ostrego dźwięku, budowy prawidłowej sceny o dużej szerokości i głębokości, kontroli basu, palety barw dźwięków. Proszę o kilka propozycji wzmacniaczy w cenie jak nowy K-05X za co z góry bardzo dziękuję.

Nie znam urządzenia tranzystorowego, które spełni te wszystkie wymagania. Jedyne co przychodzi mi do głowy to końcówki Krella z serii FBP...cx i może monosy maka 501. Warto na początek spróbować taniego Xindaka z serii 600. Barwy i gładkości w nim nie brakuje a basior to potęga. W połączeniu z Harbeth śmiem jednak wątpić czy takowe "złote" połączenie istnieje. Kontrola basu i wielka scena to nie jest specjalność tych paczek. Szczerze to nie słyszałem jeszcze dobrego i rzetelnego grania z Herbatników. Bas, atak i kontur wyższego basu oraz totalne odjechanie od naturalnej barwy instrumentów są dla mnie nie do przyjęcia. Swoje możliwości poznawcze zakończyłem na modelu 40.1.

W jakiej części kraju mieszkasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wypada napisać ,,Szymon sie myli,, po prostu tak nie uchodzi ;-)

postaram się wytłumaczyć w trochę inny sposób....nie będzie łatwo - sobotnia noc była wesoła ;-)

natomiast niedzielny poranek jest wyjątkowo ciężki, trudno zebrać myśli

....ale temat jest interesujący i nie ma co marudzić

 

aby jakoś to ogarnąć dam przykład z porównania dwóch odtwarzaczy DCS Puccini i Metronom CD8T

zawsze jak coś zmieniam lub porównuje lubię słuchać opinii mojej żony i robię to w ramach takiego

małego eksperymentu....nigdy nie pytam czy żona słyszy jakieś różnice w dzwięku

robię to w taki sposób....siedzimy w pokoju, zona coś tam czyta na kompie a ja udaje że jestem czymś

zajęty i zaczyna się odsłuch....jak włączyłem DCS Puccini to żona co chwilę wrzucała takie słowa

,, takich dzwięków jeszcze nie słyszałam,, (detal) ,, ale piękne dzwoneczki,, (wysokie tony)

,, ale uderzyło,, ( dynamika) ,,ale mocny bas,, to juz określenie audiofilskie - i tak bez końca....

oczywiście cały czas udaję że mnie to nie interesuje ;-)....zmieniam na Metronome

...te same płyty ale reakcje są juz całkowicie inne....

po dwóch trzech utworach żona zaczyna sobie cichutko pod nosem śpiewać

i tak przez całą płytę....już nie ma wyłapywania poszczególnych dzwięków

to jest odbieranie muzyki jako całość...tak bym to określił

 

jeżeli ktoś mnie zapyta który z odtwarzaczy ma lepszy bas - odpowiem DCS

który ma lepszą dynamikę i wysokie - to również odpowiem że DCS

ale wybieram Metronoma bo przyjemniej słucha się muzyki

 

w dzwięku nie szukam perfekcji a muzykalności....i właśnie takie są Harbethy m40.1 i m40.2

ciekawie to ujął kolega Mircysko w wątku ,, dlaczego nie Harbeth m40.1,,

nie zacytuję dokładnie ale chodziło o to że m40.1 potrafią stworzyć wyjątkowy klimat grania - taki realizm

dlatego nie mogę powiedzieć że Szymon się myli...ma rację ale każdy z nas patrzy na to trochę inaczej

 

to tak jakby dwóch kumpli siedziało przy stole i piło gorzałkę ale ten smak gorzałki tylko jednemu

pasuje .. drugi dopiero po 3 - 4 kielichach zaczyna doceniać smak ;-)...i jest OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku z całym szacunkiem ale Twoje słowa nie są odkrywcze...

Zawsze w zabawie audio są dwie możliwości:

 

1. Albo słuchamy muzykę "całościowo" - nie rozdzielmy na drobne elementy, przyjmujemy jaka jest, odbiór miły ciepły nastrojowy...

 

2. Albo bawimy się w chirurgów, kliniczność, rozdzielanie pasm na basy, średnie wysokie itp.... dokładna analiza, głębi szerokości sceny...

 

Nie ma innej możliwości

W te dwie sytuacje wpisują się nasze systemy, poszczególne elementy... i nasze spory kłótnie...

Dlatego powtarzam - nie ma definicji hi end, nie ma lepszy gorszy system bo odbiór muzyki determinują dwie wyżej opisane możliwości.

I wszystko w tym temacie jest subiektywne

 

Wydajemy mnóstwo kasy by "znaleźć się" w opcji nr 1 lub 2... nic poza tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kwestia zestawienia, odbioru dźwięku, punktu odniesienia....najlepszą barwę i muzykalność jakiej w życiu słuchałem była właśnie w systemie z DCS w torze.... dla mnie np. m40.1 totalnie nie oddają barwy naturalnych instrumentów... perkusja na żywo a odtworzona na Herbatniczkach to dla mnie dwa całkowicie różne światy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak perkusista jest ch*jowy, to się to i owo maskuje, żeby całościowo projekt jako tako wyszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku z całym szacunkiem ale Twoje słowa nie są odkrywcze...

Zawsze w zabawie audio są dwie możliwości:

 

1. Albo słuchamy muzykę "całościowo" - nie rozdzielmy na drobne elementy, przyjmujemy jaka jest, odbiór miły ciepły nastrojowy...

 

2. Albo bawimy się w chirurgów, kliniczność, rozdzielanie pasm na basy, średnie wysokie itp.... dokładna analiza, głębi szerokości sceny...

 

Nie ma innej możliwości

W te dwie sytuacje wpisują się nasze systemy, poszczególne elementy... i nasze spory kłótnie...

Dlatego powtarzam - nie ma definicji hi end, nie ma lepszy gorszy system bo odbiór muzyki determinują dwie wyżej opisane możliwości.

I wszystko w tym temacie jest subiektywne

 

Wydajemy mnóstwo kasy by "znaleźć się" w opcji nr 1 lub 2... nic poza tym

Jedno nie wyklucza drugiego.

System ma grać to co jest zrealizowane na płycie, koniec kropka. Złożyć taki system to prawdziwe wyzwanie ale zapewniam, że się da.

Zapytaj Tomka tb82, dopiero co był na odsłuchu 3 systemików.

 

...nie wypada napisać ,,Szymon sie myli,, po prostu tak nie uchodzi ;-)

postaram się wytłumaczyć w trochę inny sposób....nie będzie łatwo - sobotnia noc była wesoła ;-)

natomiast niedzielny poranek jest wyjątkowo ciężki, trudno zebrać myśli

....ale temat jest interesujący i nie ma co marudzić

 

aby jakoś to ogarnąć dam przykład z porównania dwóch odtwarzaczy DCS Puccini i Metronom CD8T

zawsze jak coś zmieniam lub porównuje lubię słuchać opinii mojej żony i robię to w ramach takiego

małego eksperymentu....nigdy nie pytam czy żona słyszy jakieś różnice w dzwięku

robię to w taki sposób....siedzimy w pokoju, zona coś tam czyta na kompie a ja udaje że jestem czymś

zajęty i zaczyna się odsłuch....jak włączyłem DCS Puccini to żona co chwilę wrzucała takie słowa

,, takich dzwięków jeszcze nie słyszałam,, (detal) ,, ale piękne dzwoneczki,, (wysokie tony)

,, ale uderzyło,, ( dynamika) ,,ale mocny bas,, to juz określenie audiofilskie - i tak bez końca....

oczywiście cały czas udaję że mnie to nie interesuje ;-)....zmieniam na Metronome

...te same płyty ale reakcje są juz całkowicie inne....

po dwóch trzech utworach żona zaczyna sobie cichutko pod nosem śpiewać

i tak przez całą płytę....już nie ma wyłapywania poszczególnych dzwięków

to jest odbieranie muzyki jako całość...tak bym to określił

 

jeżeli ktoś mnie zapyta który z odtwarzaczy ma lepszy bas - odpowiem DCS

który ma lepszą dynamikę i wysokie - to również odpowiem że DCS

ale wybieram Metronoma bo przyjemniej słucha się muzyki

 

w dzwięku nie szukam perfekcji a muzykalności....i właśnie takie są Harbethy m40.1 i m40.2

ciekawie to ujął kolega Mircysko w wątku ,, dlaczego nie Harbeth m40.1,,

nie zacytuję dokładnie ale chodziło o to że m40.1 potrafią stworzyć wyjątkowy klimat grania - taki realizm

dlatego nie mogę powiedzieć że Szymon się myli...ma rację ale każdy z nas patrzy na to trochę inaczej

 

to tak jakby dwóch kumpli siedziało przy stole i piło gorzałkę ale ten smak gorzałki tylko jednemu

pasuje .. drugi dopiero po 3 - 4 kielichach zaczyna doceniać smak ;-)...i jest OK

Mirku oceniasz poszczególne komponenty a... Gra cały system. Zapewniam Cię, że można mieć klimat, precyzję, barwę i kontur.

Do nas nie chciałeś się wybrać to przynajmniej zajrzyj do Kwidzyna, masz bliżej. Odkryjesz wiele ciekawych rzeczy i spotkasz byłego właściciela Harbeth 40.1. Lepszej okazji nie będzie.

Realizm to jest wierne odtworzenie materiału zapisanego na nośniku a nie barwienie dźwięku na własną modłę.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mirku oceniasz poszczególne komponenty a... Gra cały system. Zapewniam Cię, że można mieć klimat, precyzję, barwę i kontur.

Do nas nie chciałeś się wybrać to przynajmniej zajrzyj do Kwidzynia, masz bliżej. Odkryjesz wiele ciekawych rzeczy i spotkasz byłego właściciela Harbeth 40.1. Lepszej okazji nie będzie.

Realizm to jest wierne odtworzenie materiału zapisanego na nośniku a nie barwienie dźwięku na własną modłę.

 

Pozdrawiam Serdecznie

 

....Szymon nie mów tak ,, do nas nie chciałeś się wybrać,, ..przyjadę obiecuję - musimy się poznać

również

Serdecznie Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie wyklucza drugiego.

System ma grać to co jest zrealizowane na płycie, koniec kropka. Złożyć taki system to prawdziwe wyzwanie ale zapewniam, że się da.

 

Realizm to jest wierne odtworzenie materiału zapisanego na nośniku a nie barwienie dźwięku na własną modłę.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z Harbeth śmiem jednak wątpić czy takowe "złote" połączenie istnieje. Kontrola basu i wielka scena to nie jest specjalność tych paczek. Szczerze to nie słyszałem jeszcze dobrego i rzetelnego grania z Herbatników. Bas, atak i kontur wyższego basu oraz totalne odjechanie od naturalnej barwy instrumentów są dla mnie nie do przyjęcia. Swoje możliwości poznawcze zakończyłem na modelu 40.1.

Szymon1 z całym szacunkiem ale to co napisałeś podważa twój autorytet. A takowy posiadasz ze względu na twoje niewątpliwe doświadczenie w sprzęcie. Niestety to co napisałeś o barwie w Harbeth ach świadczy tylko o tym że doświadczenie kończy się na sprzęcie :-(. Harbethy M40 to kolumny które moim zdaniem grają najbliżej tego co słyszę na koncertach w NOSPR lub Operze Śląskiej. A co tam pochwale się. Dziś się wybieram do Opery na Romeo i Julia ;-) Oczywiście nie piszę o koncertach Rockowych bo one nie mogą być wyznacznikiem naturalnego brzmienia. Zapewne twoje Studio 16 grają pięknie i w to nie wątpię bo miałem kolumny tej firmy. Ale czy to jest naturalne granie to śmiem wątpić. Zapraszam do Katowic na koncert w NOSPR lub do Opery Śląskiej a po koncercie do siebie na porównanie z Harbeth ami M40 Sam zobaczysz albo raczej usłyszysz co to jest naturalna barwa. Nie odbieraj proszę tego za atak tylko jako zaproszenie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon1 z całym szacunkiem ale to co napisałeś podważa twój autorytet. A takowy posiadasz ze względu na twoje niewątpliwe doświadczenie w sprzęcie. Niestety to co napisałeś o barwie w Harbeth ach świadczy tylko o tym że doświadczenie kończy się na sprzęcie :-(. Harbethy M40 to kolumny które moim zdaniem grają najbliżej tego co słyszę na koncertach w NOSPR lub Operze Śląskiej. A co tam pochwale się. Dziś się wybieram do Opery na Romeo i Julia ;-) Oczywiście nie piszę o koncertach Rockowych bo one nie mogą być wyznacznikiem naturalnego brzmienia. Zapewne twoje Studio 16 grają pięknie i w to nie wątpię bo miałem kolumny tej firmy. Ale czy to jest naturalne granie to śmiem wątpić. Zapraszam do Katowic na koncert w NOSPR lub do Opery Śląskiej a po koncercie do siebie na porównanie z Harbeth ami M40 Sam zobaczysz albo raczej usłyszysz co to jest naturalna barwa. Nie odbieraj proszę tego za atak tylko jako zaproszenie :-)

Dziękuję chętnie posłucham kolejnego zestawienia z Herbatnikami. Może tym razem to będzie to, zobaczymy.

Akurat lubię duże składy orkiestrowe i porządną perkusję to będzie okazja sprawdzić w praktyce. Ja piszę wyłącznie o własnych doświadczeniach, jednemu to odpowiada innemu nie. Wierz mi z 40.1 nie było co zbierać po przejściu na Ethosy. Gdybyś ich słuchał nie byłoby wątpliwości.

Na koncerty nie musisz zapraszać, mam pod nosem Filharmonię i Teatr Wielki. Zapewniam coś tam w życiu słyszałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie np. m40.1 totalnie nie oddają barwy naturalnych instrumentów... perkusja na żywo a odtworzona na Herbatniczkach to dla mnie dwa całkowicie różne światy...

Brzmi to dla mnie dziwnie.... może zestaw z jego dynamiką, atakiem i szybkością to jeszcze tak, ale akustyczne instrumenty i orkiestra właśnie na tych kolumnach brzmią bardzo realistycznie - na tyle, na ile jest to możliwe z zestawu audio, oczywiscie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..widzę że rozmowa o Harbeth się rozwija więc..

Szymon co myślisz o tym aby wpisy o m4.1 przenieść do odpowiedniego wątku ?

,, dlaczego nie Harbeth m40.1,,

 

akustyczne instrumenty i orkiestra właśnie na tych kolumnach brzmią bardzo realistycznie - na tyle, na ile jest to możliwe z zestawu audio, oczywiscie...

 

Witku jestem tego samego zdania

w listopadzie (myślę że tak pod koniec) spotkamy sie u mnie aby posłuchać m40.2

dokładnie ustalimy kiedy aby Tobie i Yoachimowi pasowało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to dla mnie dziwnie.... może zestaw z jego dynamiką, atakiem i szybkością to jeszcze tak, ale akustyczne instrumenty i orkiestra właśnie na tych kolumnach brzmią bardzo realistycznie - na tyle, na ile jest to możliwe z zestawu audio, oczywiscie...

 

Na koncert zaglądam, prócz tego mój sąsiad ma kapelę, co środę maja próby tak że "kalibruje" się na bieżąco.... nie chodzi tylko o dynamikę i atak, brak mnogości niuansów i wybrzmień, problemy z poprawną budową dalszych planów, kontrola basu hmmm wg. mnie w m40 jej nie ma :) średnica jest wysokich lotów i jedyne do czego bym się doczepił to przejrzystość. Ogólnie rozumiem kolegów, którym to brzmienie się podoba, ja też kiedyś lubiłem dźwięk w tej stylistyce... ale jak raz usłyszało się coś więcej to człowiek już inaczej na to wszystko patrzy ;) Mam jeszcze jeden system z m40 do odsłuchania, może uda mi się przed świętami. System oparty o topową elektronikę Naima z serii 500, bardzo jestem ciekaw co ten zestaw potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.