Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tez z ciekawosci napisalem ;-)

nie spodziewam sie odpowiedzi. jak dla mnie to lipa. zaplacisz kase a sprzetu nie bedzie

 

To jest lipa. Pisałem o odbiór osobisty i cisza. Aukcja już była wystawiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplacisz kase a sprzetu nie bedzie

Nie do końca tak jest, w tym przypadku sprzedawca nie otrzyma zapłaty, póki kupujący nie potwierdzi, że otrzymał towar zgodnie z aukcją...,

poza tym na paypal jest opcja płatności po dostawie - czyli 14 dni po zakupie, jeśli do tego czasu sprzęt nie dojdzie, info w odpowiednie miejsce i pieniądze zablokowane.

Wbrew pozorom ebay i paypal w UK działają całkiem sprawnie i najczęściej są po stronie kupujących. Kiedyś sprzedawałem na ebay wzmacniacz i cd Marantza, kupujący był z Czech,

po dokonaniu zakupu dostałem info, że pieniądze wpłynęły na moje konto paypal, ale będą zablokowane do póki kupujący nie potwierdzi , że dostał towar zgodnie z opisem aukcji lub nie minie okres około 2 tygodni(o ile dobrze pamiętam). Biorąc to pod uwagę, zastanawiam się nad sensem tej aukcji? Na czym ma polegać wałek? Wadliwy sprzęt nie do sprzedania w kraju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie do końca tak jest, w tym przypadku sprzedawca nie otrzyma zapłaty, póki kupujący nie potwierdzi, że otrzymał towar zgodnie z aukcją...,

poza tym na paypal jest opcja płatności po dostawie - czyli 14 dni po zakupie, jeśli do tego czasu sprzęt nie dojdzie, info w odpowiednie miejsce i pieniądze zablokowane.

Wbrew pozorom ebay i paypal w UK działają całkiem sprawnie i najczęściej są po stronie kupujących. Kiedyś sprzedawałem na ebay wzmacniacz i cd Marantza, kupujący był z Czech,

po dokonaniu zakupu dostałem info, że pieniądze wpłynęły na moje konto paypal, ale będą zablokowane do póki kupujący nie potwierdzi , że dostał towar zgodnie z opisem aukcji lub nie minie okres około 2 tygodni(o ile dobrze pamiętam). Biorąc to pod uwagę, zastanawiam się nad sensem tej aukcji? Na czym ma polegać wałek? Wadliwy sprzęt nie do sprzedania w kraju?

Tak Paypal zwraca, ale jak sprawa śmierdzi na kilometr, to po co z świadomością tego pchać się w ogóle w taką transakcje i ryzykować? Różne są indywidua, ale mi ciężko jakoś uwierzyć, że ktoś poświęci 2-3h czasu by porobić fotki i zrobić fajną aukcję, a później nie ma "czasu" by odpisać na maila, odebrać telefon czyli sfinalizować aukcję..? Widocznie chłop znalazł jakiś sposób by jakoś wyciągnąć kasę lub jej część nim Paypal zablokuje, albo standardowo poprosi o zaliczkę 10% na konto lub coś w tym stylu. Zresztą jak uwazasz, że wszystko OK, to bierz tego DCSa i następnego dnia w Polsce sprzedasz go z 25% zyskiem w jedne dzień jeśli tylko jest sprawny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak uwazasz, że wszystko OK, to bierz tego DCSa i następnego dnia w Polsce sprzedasz go z 25% zyskiem w jedne dzień jeśli tylko jest sprawny.

Chyba mnie źle zrozumiałeś, nie uważam, że wszystko jest ok, wręcz przeciwnie...zaznaczyłem tylko, że kupując przez angileskiego ebay-a jesteśmy bezpieczni. A sprzęt podejrzewam właśnie, że nie jest sprawny, dlatego być może takie chocki-klocki, zaznaczam jednak, że mogę się mylić;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto by tam na takie przereklamowane, do tego brzydkie jak noc pudło się połakomił ....

 

Za darmo bym tego nie wziął...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest, w tym przypadku sprzedawca nie otrzyma zapłaty, póki kupujący nie potwierdzi, że otrzymał towar zgodnie z aukcją...,

poza tym na paypal jest opcja płatności po dostawie - czyli 14 dni po zakupie, jeśli do tego czasu sprzęt nie dojdzie, info w odpowiednie miejsce i pieniądze zablokowane.

Nie wypisuj bredni i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Nie ma żadnego potwierdzania komukolwiek o otrzymaniu towaru. Nie ma żadnej opcji płatności po dostawie. Nie ma żadnego blokowania, płatność jest przekazywana natychmiast.

Kupujący ma `180 dni na zgłoszenie tzw. sporu , ale musi być w tym bardzo konsekwentny i przekształcić spór w ciągu 20 dni w roszczenie , bo sprzedający może go w tym czasie w różny sposób zwodzić. Dopiero po otwarciu roszczenia paypal może zablokować konto sprzedającego. Może to mieć znaczenie dla jakiegoś dużego sklepu ebay , bo wtedy nie może on prowadzić działalności, ale dla sporadycznego sprzedawcy - niekoniecznie , bo pieniądze z konta może wypłacić po jednej transakcji , i konto zlikwidować , i szukaj go. Paypal zwróci pieniądze jeśli uzna rację kupującego , ale to może długo potrwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Calyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calyer,

tylko jedno pytanie, sprzedawałeś i kupowałeś coś kiedyś przez angielski Ebay? bo ja robie to nagminnie...,

jeden obraz wart więcej jak tysiąc słów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calyer,

tylko jedno pytanie, sprzedawałeś i kupowałeś coś kiedyś przez angielski Ebay? bo ja robie to nagminnie...,

jeden obraz wart więcej jak tysiąc słów:

Tak wiele razy kupowałem przez ang. ebay i polski , zależy na jakiej aukcji był towar. Regulamin paypal uk jest taki sam jak paypal pl.

Termin na zgłaszanie sporu został ostatnio wydłużony z 45 do 180 dni , bo przesyłki np. z Chin wysłane tanią pocztą potrafią iść nawet 2 mies, , a kupujący miał tylko te 40

dni na zgłoszenie , więc paypal miał dużo zgłoszeń na przesyłki , które w końcu docierały.

Kluczową sprawą jest szybkie przekształcenie sporu w roszczenie , bo paypal zaleca najpierw dogadywanie się ze sprzedawcą , a ten może zwodzić kupującego różnymi wymówkami i obietnicami , aż termin 20 dni na roszczenie minie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Calyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tylko Ty o czym innym a ja..., mi nie chodzi o spór - bo to ostateczność,

mi chodzi o fakt opóźnienia fizycznej zapłaty, przed kupnem jak i po masz coś takiego jak "estimated delivery" więc jeśli zaznaczysz opłatę po dostawie, będzie ona uiszczona(fizycznie) po tym terminie, to nie tak, że okres to zawsze 14dni... czyli na zakupy z Chin będzie on odpowiednio dłuższy, więc jeśli do tego czasu nie otrzymasz przedmiotu, raportujesz/otwierasz spór i opłata fizyczna jest wstrzymana. W tym wypadku sprzedawca ma zerowe konto, więc jestem pewien, że będzie obłożony dodatkowymi restrykcjami...

Jako ciekawostkę podam swój przykład z przed paru tygodni: na ebay zakupiłem phono stage Lectora, zapłaciłem paypalem opcją po dostawie, zakupu dokonałem 31.01.2017, Lectora miałem już dwa dni później w domu...,

pieniądze fizycznie zostały zapłacone 17-go lutego.

Nie wiem tylko, czy nie za bardzo odbiegliśmy od tematu tego wątku, jeśli tak to przepraszam i ja ze swojej strony kończę off-topa.

Tym czasem znaleźli się odważni i licytują;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tylko Ty o czym innym a ja..., mi nie chodzi o spór - bo to ostateczność,

mi chodzi o fakt opóźnienia fizycznej zapłaty, przed kupnem jak i po masz coś takiego jak "estimated delivery" więc jeśli zaznaczysz opłatę po dostawie, będzie ona uiszczona(fizycznie) po tym terminie, to nie tak, że okres to zawsze 14dni... czyli na zakupy z Chin będzie on odpowiednio dłuższy, więc jeśli do tego czasu nie otrzymasz przedmiotu, raportujesz/otwierasz spór i opłata fizyczna jest wstrzymana. W tym wypadku sprzedawca ma zerowe konto, więc jestem pewien, że będzie obłożony dodatkowymi restrykcjami...

Żeby zakończyć temat - sprawdziłem - jest opcja płatności po odbiorze , ale nie na angielskim ebay , tylko angielskim paypal. Więc trzeba mieć konto na paypal uk.

Ale znowu nie jest tak jak piszesz. Zapłata jest przesyłana do sprzedawcy natychmiast , a konto kupującego jest obciążane po 14 dniach automatycznie , chyba , że wcześniej zgłosi , że otrzymał towar , ale mu się nie podoba , i chce go odesłać. Jeżeli natomiast kupujący nie otrzyma towaru w ciągu 14 dni , pieniądze z jego konta i tak zostaną pobrane, i musi otworzyć spór na co ma 180dni , i 20 dni na roszczenie , więc tak jak i w regulaminie paypal pl. Ta opcja wymaga wykonania procedury potwierdzenia konta, ale co najważniejsze - nie dotyczy transakcji zagranicznych. I to jest zawsze 14 dni- co ma sens przy transakcjach krajowych. Tak że koledzy z kontem paypal pl , niech się nie łudzą , procedura ewentualnego odzyskiwania pieniędzy jest uciążliwa i długotrwała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Calyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Polski sprzedaje Pucciniego na angielskim Ebay-u , zastanawiam się czy ktoś z Was zna ten egzemplarz?:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sprzedający z Polski, zerowe konto, dziwnie niska cena - dziwnie to wygląda.

 

Lokalizacja: Lubien Kujawski, Poland & wszystko jasne. Ech te Kujawy, Kujawy, Kuuujawy :). Pewnie nie zgrał się z Kulami Zgadulami na kujawskich osłuchach i czeka na nowego pana. Swoją drogą, co się dzieje z najsłynniejszym WIPem z Kujaw? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie dyskredytował od razu sprzętu z racji lokalizacji.:-)

W Lubieniu Kujawskim mieszka taki "burżuj" co ma w okolicy monopol na prywatną służbę zdrowia i apteki, więc być może dla kogoś takiego kupić dCS'a, to jak dla wielu paczkę zapałek. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bona68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NT

 

W zasadzie watki tego typu maja malo sensu i sluza jedynie windowaniu ceny wybranych modeli ,tych z reguly rzadko dostepnych i wystepujacych wylacznie na rynku wtornym. Zastanawia mnie , ze nikt jeszcze nie wspomnial o firmie 47 Labs i ich transporcie z boomboxa ktory wg. niektorych kasuje topowe CEC (y:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez limono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciekawostka z cyklu "ku przestrodze". W tym wątku bo było o zegarach. A u mnie problem powodowało przesłanie sygnału zegara. A problem objawiał się wielkim szerokopasmowym przydźwiękiem w kolumnach. Winowajcą były kable 75 ohm BNC podłej jakości. Tak siały, że najprawdopodobniej siatki lamp w przedwzmacniaczu działały jak dobra antena. Częstotliwości 10 MHz, 22 MHz i 24 MHz. Przypadłość pojawiła się przy zmianie miejsca Soundaware i zmianie kabli na dłuższe i cieńsze made in China. Inne chińskie ale porzadnie wykonane, w krótszych odcinkach są OK. Przyczynę wykryłem przez przypadek wyłączając na chwile źródło cyfrowe. Wtedy przydźwięk znikł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne. Ciekawe czy równie pięknie jest z odwróconą fazą w jednej kolumnie ;)

 

Fachowcy od zegarów atomowych często mają problemy z usłyszeniem takowego efektu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej słuchałeś z tą przypadłością?

I było "pięknie"?

 

gdybys przeczytał dokładnie co napisałem to bys się dowiedział. Ale widocznie nie byłeś zainteresowany.

 

przeczytawszy ostatnie trzy ostatnie posty stwierdzam, że to był mój ostatni wpis nt. techniki, podłączeń, sposobu odtwarzania, grania itp. Wam wiedza nie jest potrzebna. Trzeba mieć tylko komu przypierdolić. I tu na AS w tej materii dalej się nic nie zmieniło. Piszcie sobie sami i gnijcie we własnym sosie. Jak widać zawiść ludzka nie zna granic.

 

Jak ktos chce o coś zapytać zapraszam na PW. I tamże odpowiem. Na forum publicznym już nie. Szkoda czasu.

 

Pa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej słuchałeś z tą przypadłością?

I było "pięknie"?

Przecież wyraźnie napisał:

"Przypadłość pojawiła się przy zmianie miejsca Soundaware i zmianie kabli na dłuższe i cieńsze made in China."

 

Nauczcie się wreszcie czytać ze zrozumieniem.

 

Problemem jest tutaj wysoka częstotliwość przesyłu sygnału zegara. Przy 44,1 lub 48 kHz nawet na najgorszych kablach BNC jest ideał.

Kupujesz DCSa lub Esoterica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie łopatologicznie opisane;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

gdybys przeczytał dokładnie co napisałem to bys się dowiedział. Ale widocznie nie byłeś zainteresowany.

 

przeczytawszy ostatnie trzy ostatnie posty stwierdzam, że to był mój ostatni wpis nt. techniki, podłączeń, sposobu odtwarzania, grania itp. Wam wiedza nie jest potrzebna. Trzeba mieć tylko komu przypierdolić. I tu na AS w tej materii dalej się nic nie zmieniło. Piszcie sobie sami i gnijcie we własnym sosie. Jak widać zawiść ludzka nie zna granic.

 

Jak ktos chce o coś zapytać zapraszam na PW. I tamże odpowiem. Na forum publicznym już nie. Szkoda czasu.

 

Pa.

 

Spytałem bardzo poważnie...źle zrozumiałem...

Szymon mi to uświadomił...

Bez urazy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że potrafię znaleźć to czego potrzebuję

 

A wiedzy potrzebuję, tak jak każdy. Nawet ten co wie wszystko. Korzysta wówczas ze swojej, a zatem też jej potrzebuje ;)

 

Więc to co napisałeś nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Wystarczy, że potrafię znaleźć to czego potrzebuję

 

A wiedzy potrzebuję, tak jak każdy. Nawet ten co wie wszystko. Korzysta wówczas ze swojej, a zatem też jej potrzebuje ;)

 

Więc to co napisałeś nie ma sensu.

Bum jest już tak spełniony w audio, że został filozofem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajki o zegarach.

Jest taka jedna, pewnie znasz, nie będę cytował;-)

A tak szczerze, to mógłbyś nie rozwalać ciekawego tematu swoimi wpisami, chyba, że masz coś wartościowego do napisania.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.