Skocz do zawartości
IGNORED

Temat rzeka czyli pytanie o interkonekt


archive
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie na serio, czy jaja sobie robisz ? Zrób tak, jak kol. Audioburak opisał: z 4 rozgałęźnikami RCA, dwoma interkonektami..i przełączaniem wejść wzmacniacza. Jeśli usłyszysz to co opisałeś to gratuluję zakupu i...współczuję, bo dopiero się zacznie - kable za jedyne150 zł...a co by było gdyby cenę podwoić, potroić lub jedno 0 dołożyć ? Pytam poważnie, bo mam ochotę skusić się na tego WireWorld Luna 7 RCA :)

 

Wiem, że ci którzy są anty w temacie kabli zawsze będą mieli swoje 3 grosze do wciśnięcia na nie.

Ale to ich problem że nie słyszą albo nie chcą słyszeć.

Udowadnianie wszystkim, którzy wymieniają okablowanie że są w błędzie jest z góry skazane na niepowodzenie.

Pominąwszy aspekt czysto ekonomiczny, każdy ma swój rozum i wydaje swoje pieniądze.

Skrajności w życiu na ogół są czymś niepożądanym i to samo dot. audio.

Póki co różnica w brzmieniu bardzo mi się podoba.

A to, że komuś to nie w smak - sorry nie obchodzi mnie opryskliwa opinia szukających dziury w całym.

To JA mam odczuwać przyjemność ze słuchania ulubionej muzyki i nic do tego komukolwiek, że robię to w taki a nie dla nich koniecznie odpowiedni sposób.

 

Nie piję tu do mariana cytując jego post :)

tomek4446 - dziękuję, choć nie wykluczam w przyszłości zmiany IC ;P

 

PS. Całkiem możliwe, że poprzednie okablowanie było nieodpowiednie, a teraz dopiero system mimo, iż budżetowy gra bardzo dobrze. Człowiek z natury jest istotą poszukującą nowych doznań, rozwiązań bądź pragnącą dobrą zmianę ustabilizować. Dlaczego spora ilość osób z grona audio nie poprzestaje na jednym systemie tylko zmienia go z różna częstotliwością? Właśnie dlatego, że wciąż szukają Audio Gralla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez archive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo , tak trzymaj !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeżyłem interkonektowe WOW wiele lat temu gdy kompletowałem swój pierwszy audiofilski zestaw. Nie miałem jeszcze odtwarzacza cd więc tymczasowo grałem z dvd Manta :) Do Marantza PM6010 było to wpięte przez interkonekt zacnej firmy Hama i było lepiej niż z miniwieży. Później kurier przyniósł Arcama Alpha 7se. Wpiąłem zamiast Manty i... rozczarowanie, porażka. Scena się zrobiła jednowymiarowa i malutka, bas... jaki bas? Cieniutkie, rozwodnione granie. Oczywiście usłyszałem w domu zarzuty jakoby gościu sprzedał mi zepsuty odtwarzacz a znajomy audiofil z dłuższym stażem posmarkał się ze śmiechu słuchając mojego "hifi", itd. Na szczęście, następnym razem, ów znajomy przyszedł z jednym ze swoich interkonektów, był to relatywnie niedrogi Chord Cobra. Efekt WOW przyszedł od razu jak zadziała funkcja play w odtwarzaczu. A potem było już z górki:) kolejne klocki, kolejne kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow można przeżywać na różne sposoby...odkrycie, że sygnał audio przechodzi przez rezystory zbudowane z materiałów bardzo źle przewodzących prąd i jednocześnie trzeba zwracać uwagę na czystość przewodnika może przyprawić o zawrót głowy...w tej sytuacji liczyłbym na fizykę kwantową. Pozostają wymyślne geometrie jak coax i skrętka plus minimalne przekroje poniżej 0,5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tylko przykład, w którym to kable, z racji tego że są materialne, podlegają fizyce i zmieniają właściwości własne jak i całego układu, tu: dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mogą zmienić stan umysłu, bo to można od razu sprawdzić po w wpięciu kabla, czyli wiemy jak kabel zadziałał w systemie jeszcze przed potraktowaniem go fizyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mogą zmienić stan umysłu, bo to można od razu sprawdzić po w wpięciu kabla, czyli wiemy jak kabel zadziałał w systemie jeszcze przed potraktowaniem go fizyką.

 

Zgadzam się. Jest tu sporo osób, które w temacie kabli przyjęło rolę guru i nie widząc na oczy omawianego systemu wmawiają właścicielom jak ich system gra a jak nie ma prawa. A tak diagnozować na odległość to przecież tylko najlepsi szamani potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek4446 - dziękuję, choć nie wykluczam w przyszłości zmiany IC ;P

A jak już zakończysz krucjatę kablową i wepniesz najprostszego Prolinka a resztę sprzedaż to wystarczy Ci na sprzęt jak poniżej i jeszcze na dobrą kolację :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo zupełnie odmiennego zdania na temat ( a właśnie , jest napisane w ulotce , że ten Luna 7 "daje czystszy i bardziej dynamiczny dźwięk", ale nie piszą w porównaniu z czym, czemu mnie to nie dziwi?) kabli podzielam pogląd , iż jeżeli ktoś wyraża swoje opinie o własnych odczuciach należy mu się szacunek ,a już szczególnie jak ma odwagę napisać ,że po wpięciu kabelka jego system wzniósł się na wyżyny. To jego system, i jego kabel i proszę o nie odbieranie autorowi wątku radości z zakupu.

Archive , jeszcze raz gratuluję owocnego zwieńczenia poszukiwań.

Masz racje skoro autor wątku zadowolony jest to....my także sie z tego cieszymy Prawda Panowie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przykładowe albumy dla kol. Stasia

Steven Wilson To the bone

David Gilmour Rattle that lock

 

Gilmour delikatny, góry nie ma za dużo...

Wilson, jak tu brakuje góry to "masz duży problem"... ;-)

 

Ale jak czytam problem rozwiązany... :-)

Miłego słuchania nałogowy słuchacz życzy...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Wilsona po prostu są partie utworów bardzo ciche gdzie właśnie m.in. są obecne wysokie tony.

Ale panowie.....

Muszę się wam do czegoś przyznać....

Będzie wstyd i hańba....

 

Idąc za radą kol Audioburak podłączyłem do CD trójniki RCA i obok Luny dałem inny IC....

Przełączałem źródła na wzmacniaczu i..... nie słyszałem zmiany brzmienia....

Natomiast jak już pisałem kable głośnikowe od razu było słychać....

Tak, wiem ostrzegaliście itp.

Zaraz inni dopiszą coś by dokopać leżącemu... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję też że odsłuch "różnicowy" był przeprowadzany chwilę i w nie do końca dobrych warunkach ( dzieci).

Teraz leci muzyka i.... jest bardzo dobrze.

Odczułem na sobie wpływ psychoakustyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że kablem, wg którego powinniście koledzy robić porównania "moją" metodą jest i będzie

handmade IC z YTDY 2 x 0,5 czyli 24 AWG - może być z nawojowego.

- i ten drut proszę traktować jako punkt odniesienia do wszelkich zachwytów.

W końcu musi być jakiś wzorzec metra ;-))) więc będzie:

albo lepiej od niego, albo gorzej

i proszę szeroko podawać w jakich to wystąpiło aspektach.R.

 

A co do psychoakustyki to nie jesteś pierwszy; często subiekci bardzo długo przepinają,

nawijając na uszy różne cuda, żeby zmiękczyć i przygotować klienta na nirwanę ...;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję też że odsłuch "różnicowy" był przeprowadzany chwilę i w nie do końca dobrych warunkach ( dzieci).

Teraz leci muzyka i.... jest bardzo dobrze.

Odczułem na sobie wpływ psychoakustyki?

 

Cały czas podlegasz jej działaniu od przed urodzenia. Nihil novi.

Przeczytałem raz jeszcze wpisy w tym wątku i twierdzę, że odczułeś na sobie wpływ własnego miotania się.

Zacząłeś od "problem z wysokimi przy CICHYM słuchaniu bo jest źle". Ignorowałeś porady, że w tym przypadku raczej sprzęt niż kable. Niektórzy wciąż pisali i doradzali w temacie Cichego Słuchania, natomiast Ty - autor wątku, olałeś "ciche" już w trzecim wpisie i heja w przepychanki z kablo-sceptykami. Kabel kupiony i audio nirwana po wpięciu! Ta zmiana, te różnice! A jednak nie. Test pokazał że różnic brak. Jaki test? Piszesz, że na szybko i w nieszczególnych warunkach i na jakiś badziewnych trójnikach (mam jeszcze jeden taki więc wiem), które same w sobie mogą być świetnym tłumikiem sygnału i że w ogóle to gra bardzo dobrze bo właśnie słuchasz.

Ergo: Grało źle, teraz gra bez zmian czyli gra bardzo dobrze...

Wrzuć na luz. Jest weekend, podelektuj się ulubionymi i dobrze Ci znanymi albumami w porze gdy będziesz miał spokój. Jutro tak samo. Pozostaw nowy kabel wpięty. Po dłuższym czasie jak znowu będziesz mieć warunki wepnij stary kabel, zapodaj znów te same znane Ci albumy i pomalutku. Tak się bawi w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mickey6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Coś takiego?

 

Mickey6

 

No to dokopałeś. :)

Jestem wyluzowany, nie latam jak kot z pęcherzem.

Nie lubię tylko specyficznego audio moralizowania.

Nawet jeśli faktycznie kabel wniósł subtelne zmiany to przynajmniej wiem, że mam przyzwoity IC. Taki wydatek jest dla mnie do przyjęcia jaki poniosłem.

Może kiedyś stuninguje zwrotnicę kolumn lub je wymienię.

Na razie status quo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez archive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Grało źle, teraz gra bez zmian czyli gra bardzo dobrze...

 

Wygląda mi na to, że autor wątku nic nie porównywał - robi sobie jaja i nabija się z zabierających w dobrzej wierze głos.

 

PS. Przeproszę Kolegę za możliwie zbytnią podejrzliwość jeżeli Kolega opublikuje zdjęcie dwóch porównywanych kabelków z trójnikiem na tle tego wątku na ekranie monitora/komórki.

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Coś takiego?

 

Mickey6

 

No to dokopałeś.

Jestem wyluzowany, nie latam jak kot z pęcherzem.

Nie lubię tylko specyficznego audio moralizowania.

Nawet jeśli faktycznie kabel wniósł subtelne zmiany to przynajmniej wiem, że mam przyzwoity IC. Taki wydatek jest dla mnie do przyjęcia jaki poniosłem.

Może kiedyś stuninguje zwrotnicę kolumn lub je wymienię.

Na razie status quo.

 

Dokopałem? Doradzam Ci konkretnie od założenia wątku. Czytanie ze zrozumieniem się widać kłania. Wtedy też ujrzysz swoje niespójne wpisy.

To na drugi raz załóż wątek na forum dla np. golfistów, Panie Delikatny, jeśli ton forum audio jest Ci obcy.

 

 

 

Wygląda mi na to, że autor wątku nic nie porównywał - robi sobie jaja i nabija się z zabierających w dobrzej wierze głos.

 

PS. Przeproszę Kolegę za możliwie zbytnią podejrzliwość jeżeli Kolega opublikuje zdjęcie dwóch porównywanych kabelków z trójnikiem na tle tego wątku na ekranie monitora/komórki.

 

Nie ma co podejrzewać. Autor wątku nie kojarzy w całość tego co sam wypisuje, ma prawie ciągle pretensje, obojętnie kto i co mu się doradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli faktycznie kabel wniósł subtelne zmiany to przynajmniej wiem, że mam przyzwoity IC. Taki wydatek jest dla mnie do przyjęcia jaki poniosłem.

Może kiedyś stuninguje zwrotnicę kolumn lub je wymienię.

Na razie status quo.

Nie to żebym się dopieprzał, ale bujasz się z podobnym problemem od 2 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Była już nirwana po wymianie wzmacniacza i cd. Teraz przyszła kolej na kable.

Aż dziw bierze, że jaszcze nie wpadło ci do głowy by spróbować wymienić najbardziej wpływający na dźwięk element systemu to jest głośniki.

Nie piszę tego złośliwie, ale jestem 100% pewny że twój zachwyt po jakimś czasie minie i będziesz szukał dalej. Być może teraz przyjdzie czas na kable zasilające.

Niestety to ślepa uliczka.

Mam nadzieje że jeśli nie ty sam to inni nauczą się czegoś na twoich poszukiwaniach.

Najważniejsze znaleźć przyczynę problem. Wtedy o wiele łatwiej znaleźć optymalne jego rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o ten kabelek - wtyki mogą być każde i poważnie piszę o nim jako wzorcu brzmienia.

Co do tuningu, już pisałem, że ten drut ( bo to drut 0,5 ) pracuje u mnie jako:

IC,

jako wew. okablowanie wzmacniacza,

kable głośnikowe ( 3 + 3 )

i oczywiście okablowanie całej części wysokotonowej kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawa kojarzenia to zupełnie coś innego niż okłamywanie i nabijanie się z forumowiczów.

 

Myślę, że nikogo nie okłamuje. Przeczytałem ten wątek wrzucony przez Przemysław_51508, tam chłopak zachowuje się identycznie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pada tam słowo, którego szukamy - arogancja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mickey6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Mickey6 a zauważyłeś takie dwa znaki w moim poście " :)" ?

Ewidentnie źle zrozumiałeś ton mojej wypowiedzi.

Co do linku - słowo arogancki pada tam jako zarzut, więc odpowiedziałem co myślę.

Ty zaś z Przemyslawem wyciągacie ów wątek niczym IPN teczkę na byłego agenta.

Będąc na tym forum sfera audio nie jest ci obca jak mniemam, zatem wiesz, że każdy szuka stale lub z przerwami lepszego brzmienia. Może się mylić, może mieć niekonwencjonalne pomysły.

Nie znasz mnie, więc tego typu sądy zostaw dla siebie proszę.

Jak zawsze na forach to bywa, cokolwiek by człowiek nie napisał to zawsze znajdzie się taki co będzie się zwyczajnie czepiać.

 

Sprawa kojarzenia to zupełnie coś innego niż okłamywanie i nabijanie się z forumowiczów.

 

Nie okłamuję. Jeśli zaś piszę coś w formie żartu to w sposób jednoznacznie czytelny dla innych.

 

Co do tematu tego wątku - chciałem się na własne uszy przekonać co może lub nie dać inny lepszy IC. Doskonale zdaję sobie sprawę z fizjologii odbioru dźwięków przez człowieka. Nawet jeśli mój sprzęt choć nie tak górnolotny jak niektórych forumowiczów, w mikrodynamice jest słaby to nie znaczy że muszę go od razu wymieniać jak by to doradzili niektórzy. Może dla kogoś wydać 2-3 tys na wzmacniacz lub CD to jak splunąć, dla mnie nie. Prócz słuchania muzyki są w życiu ważniejsze rzeczy. To, że nie przytakuję orędownikom takiej czy innej udowodnionej tezy, nie znaczy, iż ich lekceważę.

 

Nie piszę tego złośliwie, ale jestem 100% pewny że twój zachwyt po jakimś czasie minie i będziesz szukał dalej.

 

Być może. Jak już wspomniałem tylko krowa nie zmienia zdania. Ale na pewno nie będę zmieniać kabli zasilających ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez archive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Mickey6 a zauważyłeś takie dwa znaki w moim poście " :)" ?

 

Znaczek ":)" pojawił się później, w moim poście z Twoim cytatem nie ma go jeszcze.

;)

 

Ps. Nie oceniam Ciebie, bo Cię nie znam a jedynie to co i jak piszesz na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mickey6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale nie po godzinie czy dwóch tylko po kilku minutach, właśnie po to by złagodzić wypowiedź.

Nie ma co drzeć kotów :)

 

Reasumując: zestaw gra dobrze przy normalnym poziomie głośności, IC wniósł kilka subtelnych zmian na plus. Przy cichym słuchaniu albo zaakceptuje się direct, albo bo wyłączy i użyje treble lub.... założy słuchawki. :)

 

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez archive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale nie po godzinie czy dwóch tylko po kilku minutach, właśnie po to by złagodzić wypowiedź.

Nie ma co drzeć kotów :)

 

Reasumując: zestaw gra dobrze przy normalnym poziomie głośności, IC wniósł kilka subtelnych zmian na plus. Przy cichym słuchaniu albo zaakceptuje się direct, albo bo wyłączy i użyje treble lub.... założy słuchawki. :)

 

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

 

Ok.

 

Zmiany są zazwyczaj subtelne ale często można je konkretnie wskazywać i nazwać. Nie trzeba używać trójników. Za każdym razem na określonych nagraniach słyszę więcej i wyraźniej detale w tle utworu na kablu z miedzi monokrystalicznej i wokal wychodzi bardziej przed kolumny niż na Chordzie Cobra 3, gdzie te detale słychać ale pochowane i stłumione. A tych różnic jest więcej. Bez względu na poziomy głośności. Nie muszę szybko zmieniać, wpinać, zwracać uwagę na biometr. Na kabelkach ze srebra mam jeszcze inne spostrzeżenia.

 

Raz tylko zmiana u mnie była spektakularna - opisałem ją wcześniej. Ale wtedy zamiast tej łączówki Hama mógłbym równie dobrze użyć drewnianych kabli.

 

Cieszę się więc jeśli uważasz, że zrobiłeś krok do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o ten kabelek - wtyki mogą być każde i poważnie piszę o nim jako wzorcu brzmienia.

Co do tuningu, już pisałem, że ten drut ( bo to drut 0,5 ) pracuje u mnie jako:

IC,

jako wew. okablowanie wzmacniacza,

kable głośnikowe ( 3 + 3 )

i oczywiście okablowanie całej części wysokotonowej kolumn.

Aby nie było , że jak nie sprawdzę to nie mam prawa się wypowiadać, sprawdziłem. Nabyłem drucik , zrobiłem kolumnowe z 8x0,5 a z 2x0,5 IC ( kabelek na zdjęciu na górze) i jest........ super tzn. tak jak z pozostałych ( na zdjęciach z czym porównywałem), gra tak samo i tak samo przewodzi prąd. Choć jedną ważną różnice spostrzegam jest znacznie taniej :)

Audioburak , dzięki za podrzucenie pomysłu, rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-57207-0-03197900-1517072056_thumb.jpg

post-57207-0-17930400-1517072084_thumb.jpg

post-57207-0-39182200-1517072101_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.