Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a zwłaszcza realnego odwzorowania akustyki nagranej na płycie nie uswiadczysz.

Byłeś przy kazdym nagraniu jakiego słuchasz ? Chyba nie ? Dlatego realizm akustyki nagrania mozesz ocenić tylko w porownaniu do innego systemu.

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłeś przy kazdym nagraniu jakiego słuchasz ? Chyba nie ? Dlatego realizm akustyki nagrania mozesz ocenić tylko w porownaniu do innego systemu.

Każdy system jest obarczony warunkami akustycznymi w jakich pracuje i w adaptacji akustycznej chodzio o wyrugowanie negatywnych czynników wpływajacych na zaburzenie sceny 3D.Jeżeli słucham nagrania u Rafała i mogę w cudzysłowiu chodzic po scenie miedzy muzakami to nie mam potrzeby uczestniczenia w nagraniu poza tym projekcja wokalii jest tak zrealizowana jakby caly spektakl muzyczny był tylko dla mnie to ja nie mam wiecej pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłeś przy kazdym nagraniu jakiego słuchasz ? Chyba nie ? Dlatego realizm akustyki nagrania mozesz ocenić tylko w porownaniu do innego systemu.

Sławku jeżeli słuchając masz wrażenie obcowania z żywym muzykiem, odwzorowanie barwy instrumentów, które dobrze znasz i przenosisz się bez problemu w konkretne pomieszczenia lub otwartą przestrzeń czyli świat realizatora to dla mnie właściwy poziom realizmu. Puść sobie płytę dowolnego kontrabasisty to zrozumiesz jaką sztuką jest prawidłowe zgranie systemu. 99% wali subwooferem a u pozostałych mogę słuchać. Odwiedzam dość regularnie Filharmonię w Łodzi co każdemu polecam bo za 85zł (czasem za 3 dyszki)są świetne miejsca i weryfikacja własnych osiągnięć w audio. Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@McGyver

 

Cayin a88-t -na lampach ponoć gorszych, bo KT88 Gold Lion (a nie 6550, te dopiero kupię), ale te małe lampki chyba dobre:Tung Sol 6SL7-GT i 6SN7-GTB.

Źródło: Transport Meridian 602 + Dac North Star Design 192.

Kabelki głośnikowe srebro Sonus Oliva, IC srebro Albedo Blue, Coax Ixos 105.

Listwa Tomanek, zasilające Furutech, Belden, inne.

 

Tak na szybko zdjęcia z tel. Lubię szeroką scenę, stoją 2.5m od siebie, pokój 20m. Stoją blisko ścian, ale nie gołych, jest dobrze. Szafki itd. tymczasowo, poważnie to urządzę już nie w tym mieszkaniu, ale docelowym za jakiś czas (ustroje, bajery, super audio szafeczka itd.). Półkę na płyty walnę sobie jedną dużą tak jak widziałem kiedyś na foto u McGyvera właśnie.:) Na razie jest kilka półek na cd, również jako ustroje hehe. Aha, kocyk na tv, bo nieraz widziałem jak audiofile przykrywają wszystko kocami itp., to musi coś tam dawać hehe.

post-24719-0-03614700-1478950300_thumb.jpg

post-24719-0-32044200-1478950361_thumb.jpg

post-24719-0-08957500-1478950407_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, kocyk na tv, bo nieraz widziałem jak audiofile przykrywają wszystko kocami itp., to musi coś tam dawać hehe.

i daje jeśli w TV szybka jest ze szkła to warto,np w plazmowych dużych telewizorach stojących, czy wiszacy między kolumnami. Też tak robię :)

 

Pogratulować kolumn !!

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@McGyver

 

Cayin a88-t -na lampach ponoć gorszych, bo KT88 Gold Lion (a nie 6550, te dopiero kupię), ale te małe lampki chyba dobre:Tung Sol 6SL7-GT i 6SN7-GTB.

Źródło: Transport Meridian 602 + Dac North Star Design 192.

Kabelki głośnikowe srebro Sonus Oliva, IC srebro Albedo Blue, Coax Ixos 105.

Listwa Tomanek, zasilające Furutech, Belden, inne.

 

Tak na szybko zdjęcia z tel. Lubię szeroką scenę, stoją 2.5m od siebie, pokój 20m. Stoją blisko ścian, ale nie gołych, jest dobrze. Szafki itd. tymczasowo, poważnie to urządzę już nie w tym mieszkaniu, ale docelowym za jakiś czas (ustroje, bajery, super audio szafeczka itd.). Półkę na płyty walnę sobie jedną dużą tak jak widziałem kiedyś na foto u McGyvera właśnie.:) Na razie jest kilka półek na cd, również jako ustroje hehe. Aha, kocyk na tv, bo nieraz widziałem jak audiofile przykrywają wszystko kocami itp., to musi coś tam dawać hehe.

 

Piękne kolumny :)

Ostatnio chodziłem z miarą w moim przyszłym salonie i się zastanawiałem jak je tam rozlokuję hehe :)

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sławku jeżeli słuchając masz wrażenie obcowania z żywym muzykiem, odwzorowanie barwy instrumentów, które dobrze znasz i przenosisz się bez problemu w konkretne pomieszczenia lub otwartą przestrzeń czyli świat realizatora to dla mnie właściwy poziom realizmu. Puść sobie płytę dowolnego kontrabasisty to zrozumiesz jaką sztuką jest prawidłowe zgranie systemu. 99% wali subwooferem a u pozostałych mogę słuchać. Odwiedzam dość regularnie Filharmonię w Łodzi co każdemu polecam bo za 85zł (czasem za 3 dyszki)są świetne miejsca i weryfikacja własnych osiągnięć w audio.

 

Moje granie...

Szymek...chodzi mi o poziom jakościowy...nie cenowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością!

Zwłaszcza,że widzę napęd cd.

..qurcze,jak nie lubię Revelatorów wysokotonowych,to ten w Ethosach zaskakuje in plus.!

 

Pochwal się później, co się zmieniło w dźwięku od naszego wspólnego odsłuchu.

Co do Revelatora 9900, to kawał głośnika z przepiękną barwą i gładkością przekazu. Bardzo mile wspominam.

 

Miłego.

Irek.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle . Miło nam było Was gościć.

Spędzenie tych bez mała siedmiu godzin, które minęły jak z bicza strzelił w Waszym towarzystwie ,było do nas wielką przyjemnością. Oczywiście celem wizyty był odsłuch , ale i też inne tematy związane z audio omawiane w przerwie na żurek , były bardzo ciekawe.

Wiadomo , że ciężko trafić w gusta wszystkich co do aspektów brzmienia. Tym bardziej jest przyjemnie czytać o Twoich odczuciach, spostrzeżenia na temat tego ,co żeśmy słuchali.

Napisałeś dokładnie tak , jak ja to odbieram.

Pozdrawiamy jeszcze raz was serdecznie , zapraszamy oczywiście ponownie , jak tylko uporamy się z remontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Byłeś przy kazdym nagraniu jakiego słuchasz ? Chyba nie ? Dlatego realizm akustyki nagrania mozesz ocenić tylko w porownaniu do innego systemu.

Mam taką śmieszną płytę , chóru folkowego.

Wiele osób nabrało się juź , że u mnie w systemie jest na tej płycie słaba lokalizacja poszczególnych wokali..hi, hi.

Nie wiedzą , że śpiewające osoby podczas nagrania ustawione były jeden za drugim przed mikrofonem .

W nagraniu wychodzi z tego tylko jedna plama ..;) i co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Niestety nie, tutaj ceny nie mają nic do rzeczy. Rocznie odsluchuje do 40 obcych systemów często za grube pieniądze i wierz mi w 90% jest bardzo kiepsko. Głębi sceny, poprawnej gradacji planów, wielkosci i barwy instrumentów, a zwłaszcza realnego odwzorowania akustyki nagranej na płycie nie uswiadczysz. Nawet jak coś gra dobrze to na swoją modłę, im dłużej słuchasz tym gorzej. Odwrotnie jak z najlepszymi systemami, na początku jest przyjemnie ale z każdą godziną wciąga coraz bardziej i zanim się obejrzysz jest późna noc. Granie tego co jest zarejestrowane a nie własnej wykoślawionej wizji to olbrzymia sztuka. U mnie właśnie leci Carla Bruni, niby tylko wokal a jednak tak trudny do odtworzenia pełni emocji i właściwej akustyki. Polecam też Jullienne Taylor, Indilę i Tong Li rozwalą niejeden system.

A jak ktoś lubi Massive Attack to co ?

I co ma biedny zrobić ..zagrać z 15 cm monitorów czy elekrostatów ...?

Nie każdy słucha samego samego głosu żeńskiego..

 

Niestety nie, tutaj ceny nie mają nic do rzeczy. Rocznie odsluchuje do 40 obcych systemów często za grube pieniądze i wierz mi w 90% jest bardzo kiepsko. Głębi sceny, poprawnej gradacji planów, wielkosci i barwy instrumentów, a zwłaszcza realnego odwzorowania akustyki nagranej na płycie nie uswiadczysz. Nawet jak coś gra dobrze to na swoją modłę, im dłużej słuchasz tym gorzej. Odwrotnie jak z najlepszymi systemami, na początku jest przyjemnie ale z każdą godziną wciąga coraz bardziej i zanim się obejrzysz jest późna noc. Granie tego co jest zarejestrowane a nie własnej wykoślawionej wizji to olbrzymia sztuka. U mnie właśnie leci Carla Bruni, niby tylko wokal a jednak tak trudny do odtworzenia pełni emocji i właściwej akustyki. Polecam też Jullienne Taylor, Indilę i Tong Li rozwalą niejeden system.

40 systemów rocznie ..przecież tyle nie ma w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku jeżeli słuchając masz wrażenie obcowania z żywym muzykiem, odwzorowanie barwy instrumentów, które dobrze znasz i przenosisz się bez problemu w konkretne pomieszczenia lub otwartą przestrzeń czyli świat realizatora to dla mnie właściwy poziom realizmu. Puść sobie płytę dowolnego kontrabasisty to zrozumiesz jaką sztuką jest prawidłowe zgranie systemu. 99% wali subwooferem a u pozostałych mogę słuchać. Odwiedzam dość regularnie Filharmonię w Łodzi co każdemu polecam bo za 85zł (czasem za 3 dyszki)są świetne miejsca i weryfikacja własnych osiągnięć w audio

W filharmonii nie usłyszysz konrtabasu takiego jak w klubie a nagrania sa robione z róznej odległosci na róznych mikrofonach . Stara płyta Kisiela gold plate już pokazywała te róznice i rózne brzmienie instrumentów akustycznych nagrywanych w róznych warunkach.

 

Jeżeli słucham nagrania u Rafała i mogę w cudzysłowiu chodzic po scenie miedzy muzakami to nie mam potrzeby uczestniczenia w nagraniu poza tym projekcja wokalii jest tak zrealizowana jakby caly spektakl muzyczny był tylko dla mnie to ja nie mam wiecej pytań

Chodzic pomiedzy muzykami nie mozesz, jedynie masz dobra lokalizację żródel pozornych z miejsca odsłuchowego, chyba ,ze sie myle wiec opisz to dokładniej

efekt stabilnej sceny i wrażenie chodzenia koło muzyków z mozliwością słuchania ich z kazdej strony mialem na kolumnach z tweeterem Seasa DXT cietego first order

 

Szymon akurat ma ogromne porównanie odsłuchowe więc można spokojnie przyjąć że wie co mówi.

Szymon chwali sie róznymi cnotami, nawet obiecał mi specjalnie dla mnie zrobionie pomiaru akustyki swojego pokoju... cisza:)

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

W filharmonii nie usłyszysz konrtabasu takiego jak w klubie a nagrania sa robione z róznej odległosci na róznych mikrofonach . Stara płyta Kisiela gold plate już pokazywała te róznice i rózne brzmienie instrumentów akustycznych nagrywanych w róznych warunkach.

 

 

Chodzic pomiedzy muzykami nie mozesz, jedynie masz dobra lokalizację żródel pozornych z miejsca odsłuchowego, chyba ,ze sie myle wiec opisz to dokładniej

efekt stabilnej sceny i wrażenie chodzenia koło muzyków z mozliwością słuchania ich z kazdej strony mialem na kolumnach z tweeterem Seasa DXT cietego first order

 

 

Szymon chwali sie róznymi cnotami, nawet obiecał mi specjalnie dla mnie zrobionie pomiaru akustyki swojego pokoju... cisza:)

Podstawową cnotą Szymona jest empatia oraz wrażliwość ;))

To człowiek dusza ..zobacz jakiej ckliwej muzyki słucha ..;)

On , to nawet muchy nie skrzywdzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W filharmonii nie usłyszysz konrtabasu takiego jak w klubie a nagrania sa robione z róznej odległosci na róznych mikrofonach . Stara płyta Kisiela gold plate już pokazywała te róznice i rózne brzmienie instrumentów akustycznych nagrywanych w róznych warunkach.

 

 

Chodzic pomiedzy muzykami nie mozesz, jedynie masz dobra lokalizację żródel pozornych z miejsca odsłuchowego, chyba ,ze sie myle wiec opisz to dokładniej

efekt stabilnej sceny i wrażenie chodzenia koło muzyków z mozliwością słuchania ich z kazdej strony mialem na kolumnach z tweeterem Seasa DXT cietego first order

 

 

Szymon chwali sie róznymi cnotami, nawet obiecał mi specjalnie dla mnie zrobionie pomiaru akustyki swojego pokoju... cisza:)

 

Mnie też obiecał pomoc w akustyce i też cisza - tyle, że z mojej strony :)

Szymon ja oczywiście zwrócę się do Ciebie o pomoc w odpowiednim czasie. Teraz mam trochę inne priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzic pomiedzy muzykami nie mozesz, jedynie masz dobra lokalizację żródel pozornych z miejsca odsłuchowego, chyba ,ze sie myle wiec opisz to dokładniej

efekt stabilnej sceny i wrażenie chodzenia koło muzyków z mozliwością słuchania ich z kazdej strony mialem na kolumnach z tweeterem Seasa DXT cietego first order

 

 

Ja też ostatnimi czasy jeżdżę często na odsłuchy rożnych systemów. I tych drogich i tych średnio drogich. Mam więc wiele do powiedzenia w tym temacie lecz nie lubię się publicznie wypowiadać.

Zmusiłeś mnie jednak do tego aby dorzucić swoje spostrzeżenia.

Spotkałem systemy, gdzie nawet podchodząc za kolumny słychać było wyrazie, że "dotykam dźwięku i muzyków".

Warunkiem takiego efektu jest odpowiednie ustawienie kolumn i co ważne w odpowiednio dużym pomieszczeniu.

Pomieszczenie takie niekoniecznie musi być wtedy zawalone ustrojami.

Oczywiście pewne zasady (jak np. wyeliminowanie pogłosu pomieszczenia) muszą być zachowane.

 

Panowie Szymon1, Piotr_57210, Digenes, slawek.xm, McGyver proszeni są o zakończenie off topic'a.

Prywatne pogawędki proszę prowadzić przez PW.

 

Rochu z całym szacunkiem do Ciebie.

To jest Klub 16hz. Ale.... Chodziłes kiedyś np na tenisa ?

Czy w Kubie tenisowym rozmawia się tylko o tenisie ? Przemyśl to.

 

Uważam, że dopóki rozmowa nie zejdzie "na psy" jest OK.

 

P.S.

Dzięki ostatniemu AVS przekonałem się do Bacha :) powolutku gości w moim skromnym systemie.

W wykonaniu Thomasa quasthoffa poprostu miód na uszach.

Edytowane przez Piotr_57210
wpis bez związku z tematem wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak Ethosy zagrałyby w moim systemie jako następca Canto

Do Vitusa to jakaś super żywiołowa kopułka by się przydała. Szkoda, że nie wpadłeś do Rafała ze swoim piecem. Wiele by to wyjaśniło w kwestii w/w synergii.

 

Rezyslaw czy Twoi koledzy to też forumowicze?

 

Dzięki uprzejmości Rafała w dniu wczorajszym odbyło się słuchowisko Ethosów Ultimo, systemu nie będę opisywał bo już wcześniej był prezentowany.Na gorąco powiem tak: niebywała kontrola na basie ,wyborna średnica spod znaku Studio 16 hertz to już chyba firmowy znak brzmienia kolumn Grzegorza i góra z revelatora rozdzielcza precyzyjna szybka i przyjemna.Dodać również trzeba o niebagatelnym wpływie akustyki poczynionej przez Rafała w pokoju odsłuchowym.Mam nadzieje Rafał ,że nie przytłoczył Cię natłok pytań z zakresu akustyki :) ale przyznać trzeba jest zrobiona profesjonalnie i wpływ adaptacji jest mocno słyszalny.Wracając do samego systemu i grania , to co się dzieje w sweet point jest trudne do opisania tego trzeba posłuchać ,jak jest koncert symfoniczny to jest granie jak w filharmonii , jak jest skład jazzowy to słychać salę klubową z gradacjami planów, czyli system przekazuję właściwą akustykę nagrania.Kolejna rzecz jaka wprawiła mnie w zdumienie to kreowanie sceny z Ethosów ,niezależnie czy się siedzi w miejscu odsłuchowym czy z boku efekty przestrzenne i separacja są zachowane. Oczywiście słychać ,że bliższa kolumna gra głośniej ale obraz na scenie kreowanych wydarzeń pozostaje zachowany i słychać po przekątnej na dalszych planach poszczególne insrtumenty.

Rafał jeszcze raz bardzo dziękuję za ten spektakl muzyczny ,miło było Cię poznać i Twoją połówkę, żurek był wyborny ale nie był w stanie konkurować z Twoim systemem :) i tak jak rozmawialiśmy pierwszy raz byłem na odsłuchu gdzie przesłuchaliśmy całą płytę "Gladiatora" ,jeszcze raz pozdrawiam.

 

PS i oczywiście mała pamiątka

 

https://www.youtube.com/watch?v=MOUOhJ0mqsE

Ale słaba przestrzeń i wybrzmienia, normalnie mało góry :)))

 

Rezyslaw niezły masz ten telefon, nawet na koputrze brzmi to wyśmienicie.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał udziela sie na foruma gra na Cabasse pacific i podobało mu się,może coś napisze,drugi kolega Radek to nie wiem bo dopiero się poznaliśmy ale okazało sie że robi sieciówki diy i ma duże doświadczenie z zakresu techniki audio i co ważniejsze dobry sluch i też spore wrażenie prezantacja systemu Rafała na nim zrobiła

 

Jak Piotr wspomnial o Bachu to przypomniała mi sie ''Toccata and Fugue in D Minor'' u Rafała -niewiarygodne przeżycie tak samo Yellow i każda kolejna płyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Mio że forum obserwuję od ponad roku, dopiero dzisiaj piszę pierwszego posta. Do tej pory nie miałem nic wspólnego ze sprzętem audio( nie licząc mikrowieży za 399zł której już nie chce słuchać), i z racji kryzysu wieku średniego trzeba by coś w tej materii zmienićJ. Byłem na dwóch odsłuchach w Q21 i wstępnie padło na ampli Onkyo 8150+Monitor Audio Silver, niby ok, ale nie wiedziałem czy chcę spędzić resztę życia z tym zestawieniem. Ostatnio słuchałem też Vincenta 227 z Kef ls50 i R300 też było fajnie, ale pokój zaadoptowany też fajnie.

Czasu minęło, cięęęęężkich baatalii z małżonką również, budżet się zwiększył i padło na….. Jako ze jestem laikiem( słuch już też nie najlepszy) postawiłem na sprawdzone i chyba nie złe w tych pieniądzach zestawienie (mówimy o nowym sprzęcie). W ostatnim czasie miałem przyjemność i tu chciałbym podziękować za nowe doświadczenie spotkać się z forumowiczem Silver85. Jego zestaw w podobnych do moich warunków lokalowych zagrał jak dla mnie naprawdę fajnie. Postanowiłem że muszę posłuchać jeszcze czy moje gołe ściany dadzą sobie radę i przedwczoraj podjechał do mnie Pan Krzysztof Rogala. Podłączyliśmy Canto Grande + Cayina A55TP+ dac Cayina i co? W sobotę jadę do Tych po wzmacniacz i kolumny. Brakowało mi trochę sceny, ale to niestety sprawa akustyki no i może Morel Elite by coś zmienił, ale tak to możemy iść w nieskończoność. Zamiast daca będzie Cambridge Audio CXN, ze względu na funkcjonalność i to że nie AM płyt Cd(oprócz tego co zripuję) natomiast plików mam trochę i będzie ich z pewnością przybywać.

Zastanawiam się tylko czy nie będzie duża różnica dźwięku pomiędzy tym dac a tym CXN? U Silvera85 CXN grał bardzo podobnie do CD CA Azur350.

Następna rzecz to kable. Jako że nie mam jakiś specjalnych preferencji ani preferencji brzmienia(bo niby gdzie bym miał go wyrobić, wszak słuchanie audio w aucie to raczej coś innego) , Grzegorz zaproponował mi kable swojej konstrukcji( RCA również) . Nie są drogie także wiele w razie czego nie stracę a z czasem jak się osłucham najwyżej wymienię jak mi czegoś będzie brakowało. Mam odczucie że mogę mu zaufać w tej materii…

Dadatkowo lampy KT88 zmienimy od razu na 6550 Tung Sola, standy Rogoz i …mogę umierać. I to by było na tyle.

Jako że jestem w tej materii zielony jak trawa na wiosnę, będę miał na pewno wiele pytań do Was , a póki co jakieś sugestie mile widziane:)

ps. Jako że musiałem żonę przyzwyczajać do nowych mebli, od miesiąca stoi prototyp Canto Grande w kolorze budyniu kanadyjskiego:)

post-60657-0-26597300-1479038032_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.