Skocz do zawartości
IGNORED

Trzech facetów kręci rynkiem AV TV; Gmer/KOPER/KIKI


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

Padło tu poważne oskarżenie o czytanie prywatnej korespondencji i niedopuszczalne w formie manipulowanie treścią jednego z forów, a w odpowiedzi widać jakieś wesołe memy itp.

Ciekawy wątek. Widać mojego posta? :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam projektor JVC DLA RS540 i ani przez chwilę myśl do głowy nie wpadła aby wołać Kopera na kalibrację tego proja, ten projektor ma rewelacyjne tryby fabryczne oraz certyfikat THX oraz ISF po za tym masę ustawień indywidualnego trybu obraz oraz profilów kolorów, że nie zawołam Kopera i nie dam mu zarobić. Ciekawe czy ktoś kto ma podobnej klasy proj, też nie zamawia Kopera. Gdzieś słyszałem że wszyscy klienci drogich telewizorów oraz projektorów są nachalnie namawiani na kalibrację, bo jak ktoś daję 30 tys zł ma proja i powiedzmy 10-15 tys zł ma tv to stać go na to aby wydać kilkaset zł na kalibrację, gorzej z tymi co mają tv za 2-3 tys zł i projektory za 5-6 tys zł ci nie zamawiają kalibracji ponieważ chcą zaoszczędzić i tyle. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy telewizor kupujemy przede wszystkim (jeśli nie wyłącznie) po to aby spełniał normy i standardy? A nie przypadkiem aby dawał obraz jaki MNIE się podoba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat - dokładnie ale "pseudo sprzedawcy" namawiają klienta który kupi proja za 30 tys zł na kalibrację no bo go stać wydać jeszcze tysiaka na Kopera.

 

Twoj problem polega na tym, ze nie masz pojecia jak wyglada obraz po kalibracji, jaka jest roznica.

 

Spytaj osob, ktore mialy kalibracje i uslyszysz tylko jedna opinie. Nie chodzi mi tu o zachwalanie Kopera czy kogokolwiek innego.

Po prostu po to producent daje mozliwosci kalibracji TV i Projektorow aby je ustawic w warunkach w ktorych sa zamontowane.

 

 

To tak jakby w amolitunerach producenci ustawili parametry dla wszystkich glosnikow i wylaczyli funkcje kalibracji. Onkyo 830 ma THX? Ma Kalibracje? Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj problem polega na tym, ze nie masz pojecia jak wyglada obraz po kalibracji, jaka jest roznica.

 

A jeżeli komuś obraz po kalibracji (prawda: idealnie spełniający wszystkie normy i standardy) się po prostu nie podoba? Woli ustawiony po swojemu? Kodeks karny co mówi w tej sprawie? Ile lat w kalambuszu jest za to przewidziane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj problem polega na tym, ze nie masz pojecia jak wyglada obraz po kalibracji, jaka jest roznica.

 

Spytaj osob, ktore mialy kalibracje i uslyszysz tylko jedna opinie. Nie chodzi mi tu o zachwalanie Kopera czy kogokolwiek innego.

Po prostu po to producent daje mozliwosci kalibracji TV i Projektorow aby je ustawic w warunkach w ktorych sa zamontowane.

 

 

To tak jakby w amolitunerach producenci ustawili parametry dla wszystkich glosnikow i wylaczyli funkcje kalibracji. Onkyo 830 ma THX? Ma Kalibracje? Dlaczego?

dla mnie bzdury na resorach. Kupiłem kiedyś topowego sony z kalibracją i pierwsze co zrobiłem to ustawiłem sam "pod siebie" ale nieważne. Kupujesz proja wołasz kopera co Ci ustawi w/g norm i cyferek, oglądasz 300h lampa zmienia parametry (bo zmienia) i wołasz kopera znów itd. Mam nadzieje że tak robisz i inne osoby które tak zachwalają kalibracje też

 

hasło: NAGANIANIE!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeżeli komuś obraz po kalibracji (prawda: idealnie spełniający wszystkie normy i standardy) się po prostu nie podoba? Woli ustawiony po swojemu? Kodeks karny co mówi w tej sprawie? Ile lat w kalambuszu jest za to przewidziane?

 

A jak ci sie nie spodoba autokalibracja w amplitunerze? Np takie onkyo da dupy w kalibracji niskich tonow.

To co wtedy mowi kodeks karny....?

 

 

Jednemu sie spodoba a innemu nie.

 

 

ps. Napomkne ze nic mnie nie laczy z kalibracjami. Nie robilem kalibracji.

 

Jedna kalibracje dostalem z zakupem TCL ale to inna historia :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu po to producent daje mozliwosci kalibracji TV i Projektorow aby je ustawic w warunkach w ktorych sa zamontowane.

To jest prawda jedynie jeżeli chodzi o projektory. Warunki zewnętrzne nie mają znaczenia przy kalibracji telewizorów.

Wiem, ze kalibracja jest potrzebna. Miałem już 3 ekrany w moim wspaniałym Samsung the frame i każdy wyświetlał obraz inaczej. Wymieniałem je z powodu innych wad. Teraz czekam na 4 ekran choć wątpię bym miał szczęście w losowaniu. Wręcz kolejnej wymiany się obawiam. Statystyka to wbrew pozorom nauka ścisła. ;)

W sumie bardzo szkoda bo ten ekran, który będę teraz wymieniał pod względem kolorystycznym jest najbardziej ok.

Wracając jednak do meritum. Kalibracja wydaje mi się potrzebna choć może nie niezbędna jeżeli ktoś patrzy jedynie na dziennik tv i chciałbym wręcz publicznie przeprosić pana Kopera, że kolejny raz musiałem ją odwołać.

Na swoją obronę mogę jedynie powiedzieć, że ostrzegałem by umawiać się z wyprzedzeniem a nie z dnia na dzień.

 

Nikt mnie nie namawiał do usług pana Kopera. To mój pierwszy tv od 20 lat bez patrzydła. Gdybym miał podobnej jakości usługę bliżej to bym z niej skorzystał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Miałem już 3 ekrany w moim wspaniałym Samsung the frame i każdy wyświetlał obraz inaczej. Wymieniałem je z powodu innych wad. Teraz czekam na 4 ekran choć wątpię bym miał szczęście w losowaniu. Wręcz kolejnej wymiany się obawiam.

 

Bys juz oddal tego Frame i kase odzyskal.... Ja bym sie z lekka zirytowal tyloma wymianami. No chyba ze w kolko gwarancje ci odswierzaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci sie nie spodoba autokalibracja w amplitunerze? Np takie onkyo da dupy w kalibracji niskich tonow.

To co wtedy mowi kodeks karny....?

 

Zwolennicy kalibracji przedstawiają ją niemal jako obowiązek, któremu musi podporządkować się każdy posiadacz telewizora. Inaczej spotka go ostracyzm.

 

Nie. Nie musi. Nie ma obowiązku kalibracji. Stąd moje prześmiewcze nawiązanie do kodeksu karnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskich marketach EURO RTV AGD promuje się za słoną odpłatnością na frontowych pozycjach modele TV to SONY i LG.

Promotorzy w/w producentów śmigają swobodnie po halach EURO bez identyfikatorów i jako "specjaliści RTV" okłamują klientów. Za tajemny przyzwoleniem kierownictwa sklepów. Przecież to widać w każdym EURO.

 

Pozostałe TV (TCL/Thompson/MANTA itp.) są stale wygaszone na odpłatnych wyspach zaś na ścianach królują SONY/LG TV. LG ma także super tajemne uprawnienia i pokazuje super demo 4k mimo, że zarząd EURO tego zabrania. Taki system ma EURO RTV AGD.

 

W polskich marketach EURO RTV AGD promuje się za słoną odpłatnością na frontowych pozycjach modele TV to SONY i LG.

Promotorzy w/w producentów śmigają swobodnie po halach EURO bez identyfikatorów i jako "specjaliści RTV" okłamują klientów. Za tajemny przyzwoleniem kierownictwa sklepów. Przecież to widać w każdym EURO.

 

Pozostałe TV (TCL/Thompson/MANTA itp.) są stale wygaszone na odpłatnych wyspach zaś na ścianach królują SONY/LG TV. LG ma także super tajemne uprawnienia i pokazuje super demo 4k mimo, że zarząd EURO tego zabrania. Taki system ma EURO RTV AGD.

 

To jest taki margines walki o wynik sprzedażowy i tego co się wyprawia na forach.

 

Ja mam taki od lat końcowy wniosek:

Admin poważnego forum powinien zawsze eliminować wpisy osób wynajętych przez agencje od SAMSUNG/SONY/LG ...

Tak na prawdę to SPRZEDAWCA (np.: KIKI) jest bezstronny bo zabiega o obroty sprzedażowe a nie o sukces jakiejś tam firmy. Na tym polega wiarygodność KIKI.

 

W polskich marketach EURO RTV AGD promuje się za słoną odpłatnością na frontowych pozycjach modele TV to SONY i LG.

Promotorzy w/w producentów śmigają swobodnie po halach EURO bez identyfikatorów i jako "specjaliści RTV" okłamują klientów. Za tajemny przyzwoleniem kierownictwa sklepów. Przecież to widać w każdym EURO.

 

Pozostałe TV (TCL/Thompson/MANTA itp.) są stale wygaszone na odpłatnych wyspach zaś na ścianach królują SONY/LG TV. LG ma także super tajemne uprawnienia i pokazuje super demo 4k mimo, że zarząd EURO tego zabrania. Taki system ma EURO RTV AGD.

 

W polskich marketach EURO RTV AGD promuje się za słoną odpłatnością na frontowych pozycjach modele TV to SONY i LG.

Promotorzy w/w producentów śmigają swobodnie po halach EURO bez identyfikatorów i jako "specjaliści RTV" okłamują klientów. Za tajemny przyzwoleniem kierownictwa sklepów. Przecież to widać w każdym EURO.

 

Pozostałe TV (TCL/Thompson/MANTA itp.) są stale wygaszone na odpłatnych wyspach zaś na ścianach królują SONY/LG TV. LG ma także super tajemne uprawnienia i pokazuje super demo 4k mimo, że zarząd EURO tego zabrania. Taki system ma EURO RTV AGD.

 

To jest taki margines walki o wynik sprzedażowy i tego co się wyprawia na forach.

 

Ja mam taki od lat końcowy wniosek:

Admin poważnego forum powinien zawsze eliminować wpisy osób wynajętych przez agencje od SAMSUNG/SONY/LG ...

Tak na prawdę to SPRZEDAWCA (np.: KIKI) jest bezstronny bo zabiega o obroty sprzedażowe a nie o sukces jakiejś tam firmy. Na tym polega wiarygodność KIKI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli komuś obraz po kalibracji (prawda: idealnie spełniający wszystkie normy i standardy) się po prostu nie podoba? Woli ustawiony po swojemu?

Osobiste upodobania to indywidualna kwestia, przywykłem po tym, jak spotykałem prośby o poradę sprzętu grającego z "dobrym basem", a gdy wymieniałem jakieś cechy dobrego basu, jak szybkość, dobrze słyszalna pierwsza składowa harmoniczna żeby ładnie mruczało, faktura, co prowadzi do zróżnicowania, w odpowiedzi czytałem: "no, mi chodziło o dobry miękki bas". Czyli obiektywnie po prostu nie dobry (nie prawdziwy) tylko zmiękczony. Ale to użytkownik wie, co go ucieszy, i dobrze, żeby wiedział, że to nie jest w żadnej mierze referencja, tylko jego preferencja. Z obrazem to samo - jeśli komuś nie zależy na tym, by kolory były wiernie oddane, tylko lubi podbarwienia - ważne, że to go cieszy, i grunt żeby miał świadomość, że to jego preferencje, a nie coś obiektywnie dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu br. kupiłem TV Samsung UE55MU8002 (120Hz). W lipcu br. p. P. Koper dokonał kalibracji wspomnianego TV. Dopiero teraz widzę różnicę w kolorystyce. Ze względu na to, że lubię być pionierem dla moich przyjaciół w temacie RTV Audio i Wideo zdecydowałem się na ww. kalibrację. I co ? po prostu filmy w kinie domowym oglądam ponownie. Ustawienie kolorów po kalibracji ukazało mi całe piękno kolorystyki danego filmu. Dotychczas oglądałem TV na ustawieniach standardowych. Mając jeszcze 2 TV firmy Samsung 40" (matryca 100Hz) w pokoju żony i w kuchni 22" dostrzegam różnicę. Na TV 40" i 22" jak mówi moja żona mamy kolory kolorowe, natomiast na TV 55" piękno i czysty kolor biały. Oczywiście do ustawień po kalibracyjnych trzeba się przyzwyczaić. Znajomi ocenili pozytywnie obecne ustawienie w moim TV i sami z ustawień standardowych przeszli na ustawienie film na razie bez kalibracji. Nie chcę tu nikogo przekonywać do kalibracji itp. , ale sam doświadczyłem pewnych zmian, które mnie satysfakcjonują. Nachalnym to ja byłem w stosunku do p. Macieja K. Co kilka dni dopytywałem go o różne sprawy związane z kalibracją. Waluś z Poznania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne, że to go cieszy, i grunt żeby miał świadomość, że to jego preferencje, a nie coś obiektywnie dobrego.

 

Nawiązując do starego przysłowia: nos jest dla tabakiery czy tabakiera dla nosa? Co to znaczy "obiektywnie dobrego"? Zgodnego z normami (choć mnie się nie podoba) czy ustawiony pod mój gust, na co patrzę z przyjemnością. Z innej dziedziny: dobra żywność to zdrowa żywność. Tyle że jedzenie dzieli się na zdrowe i smaczne. Ja wolę to drugie.

 

Oczywiście do ustawień po kalibracyjnych trzeba się przyzwyczaić.

 

Pytanie tylko: po co? Najpierw kalibracja ustawi mi obraz jaki mi się zupełnie nie podoba, a potem będę się zmuszał aby się doń przyzwyczaić. Bo jest on zgodny z normami i standardami. No to co że jest? Tak w ogóle to ja jestem dla telewizora czy telewizor dla mnie? Widzisz sens opisanego powyżej postępowania? Ja nie. Masochistą nie jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło tu poważne oskarżenie o czytanie prywatnej korespondencji i niedopuszczalne w formie manipulowanie treścią jednego z forów, a w odpowiedzi widać jakieś wesołe memy itp.

 

Jeżeli chodzi o forum Kikiego, to był kiedyś wątek na forum Kikiego odnośnie czytania korespondencji i Kiki w końcu oświadczył że na jego forum nie ma czegoś takiego jak sam się wyraził ''poufność korespondencji''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do starego przysłowia: nos jest dla tabakiery czy tabakiera dla nosa? Co to znaczy "obiektywnie dobrego"?

Dobry bas - wiernie oddany. Nie jest dobry taki, który nie odda faktury brzmienia i szybkości ataku np kontrafagotu, głębokości brzmienia gran cassy wraz z jej prawidłowym wybrzmieniem. Zmiękczony po prostu może się podobać niektórym ludziom o takich preferencjach - i to jest dobre, że cieszą się z takiego miękkiego basu. Ale taki zmiękczony bas nie jest dobry sam w sobie. Bo wrócę z koncertu i usłyszę, że grało to zupełnie inaczej, z różnorodnością artykulacji, energii i wyrazu, a na sprzęcie kogoś, komu podoba się miękki bas - wszystko będzie takie samo, o takiej różnorodności artykulacji i wyrazu nie ma mowy. Z obrazem jest identycznie - gra światłem i temperaturą barwową jest przez filmowców naprawdę zamierzona, i jeśli ekran to przekłamuje, to całe mnóstwo efektów kolorystycznych po prostu nie działa na człowieka tak, jak mogłoby działać. Kolega walczak parę postów wyżej na własnym przykładzie ładnie to opisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega walczak parę postów wyżej na własnym przykładzie ładnie to opisał.

 

Sorry za szczerość, ale ja to odebrałem jako tekst sponsorowany czyli marketing usług pana M.K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli tak - to dokładnie tak to wygląda i w przypadku audio i video. Twoje porównanie do dań smacznych lub zdrowych do mnie nie trafia, bo i w przypadku audio i video, to małe smaczki ubarwiają przekaz dzieł jakie oglądamy/słuchamy, i ich przebarwienia albo zamulenia - odbierają je nam, mimo iż osobiście ludzie potrafią preferować te przebarwienia, np pod postacią zmiękczania dźwięku lub przebarwień obrazu. To raczej jakby ktoś lubił wszystko jeść z keczupem bo inaczej mu nie smakuje. Niech je, na zdrowie mu, ale nie będzie w stanie przez to docenić, jak świetne danie ktoś mu zaserwował. Ale i tak mu będzie smakowało - bo z keczupem, więc i tak będzie zadowolony, i też nic mi do tego. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sensu kalibrowania telewizora odniosę się cytując swoją odpowiedź na zadane mi pytanie o sens kalibracji gdzie indziej w sieci.

Zamieszczam cytat, gdyż moja opinia co do sensu kalibracji się nie zmieniła.

 

=============

 

Muszę przyznać, że różnica jest zauważalna i to wyraźnie!

O ile różnice w kolorze są widoczne, ale można o nich dyskutować na poziomie wrażeń i upodobań co do takiej, a nie innej gamy barwnej, to radykalna zmiana nastąpiła w ilości reprodukowanych szczegółów. Tak w światłach jak i w cieniach.

 

Ważną dla mnie rzeczą było stworzenie dwóch profili: dla trybu nocnego i dziennego. Wreszcie mam obraz optymalny nasycony pod względem kolorów i bogactwa szczegółów w dwóch skrajnych warunkach oświetleniowych.

 

 

Co do pełnych ustawień:

[Tu muszę wspomnieć, że swego czasu na fora wrzucano pokalibracyjne nastawy różnych telewizorów celem kopiowania ich na swój TV.]

Teraz widzę jak mało sensowne jest kopiowanie jakichkolwiek ustawień w miejsce kalibracji.

 

Po pierwsze: punkt odniesienia którym jest konkretna matryca konkretnego telewizora. Przecież korekty, które tak pracowicie wklepywaliśmy nie odnosiły się do jakiegoś zoptymalizowanego wzorca, a do jakiegoś (przypadkowego) egzemplarza telewizora.

 

Po drugie: na wartość ustawień podczas kalibracji wpływ ma oświetlenie zewnętrzne (jego natężenie, kolor itd.). U mnie profil dzienny ustawiany był przy świetle dziennym wciąż jasnym mimo, że późnopopołudniowym. Natomiast trym nocny był kalibrowany przy całkowitym zaciemnieniu pokoju z palącą się jednie lampką nocną z tradycyjną żarówką 60W, która zawsze się u mnie pali podczas oglądania TV.

 

Zwróciłeś zapewne uwagę na wykresy które wrzuciłem. Wykresy sprzed kalibracji obrazowały stan po wprowadzeniu nastaw znanych z forum tzw. Koper. Prawdopodobnie u kogoś one idealnie skalibrowały telewizor. Jak dalece odbiegały od ideału w przypadku mojego TV było widać.

 

Reasumując: jestem przekonany, że nie ma dwóch identycznych matryc. Każdą należy kalibrować indywidualnie. Wtedy cała zabawa ma sens.

Ile profili kalibrować? To zależy na ile Cię stać. Ja uznałem, że wystarczą mi dwa. Można oczywiście dokonać jeszcze kalibracji pod konkretne źródło (np. odtwarzacz BD), ale jak mi sam Koper powiedział, różnice między BD skalibrowanym, a nieskalibrowanym będą bardzo mało widoczne, więc sobie odpuściłem.

 

Jeśli mogę radzić, to zamawiaj kalibrację. Nie będziesz żałował. Ja do końca nie byłem pewny czy sensownie wydałem 5 stówek. Dopiero następnego dnia, gdy na spokojnie przyjrzałem się efektom na różnych materiałach, tak w dzień jak i wieczorem, uznałem, że jest OK. Jestem pewien, że mam przyzwoity telewizor z którego wycisnąłem max możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zwolennikiem kalibracji, lecz powiem że moja poprzednia plazma była dość blisko(wcześniej znalazłem oodpowiedni profil w sieci) , lecz napewno nie było idealnie.. Gdy kupiłem model 65 i Maciej zdążył mi skalibrowac przed wysyłką , nieskalibrowane 55 cali było nadal w domu, więc parę razy testowałem oba na raz z tego samego źródła. Balans bieli był inny,, niektóre barwy przesycone na 55caki a niektóre mniej,nie było może bardzo źle, ale się różniły .. Jak wiadomo ostatnie serie plazmy Panasonica mają masę ustawień związanych właśnie z wielostopniową bielą, gamma czy kolorami.. Na oko dla mnie to było nie do ogarnięcia.. Szwagier ma tą moją poprzednią 55vt60 i tak pogrzebał że ja osobiście nie mogę patrzeć gdy jestem na kawie.. Jego wybór. Brat Oleda gdyby miał okazję, napewno by kalibrował bo niby dobrze al pewności nie ma że jest maks. Inna sprawa to 80% filmów po kalibracji wygląda wzorowo, lecz gdy ktoś skopie ustawienia prawie wszystko wygląda źle.Wiadomo że w studiach z kapelusza ustawień nie ma . Niejednokrotnie widziałem u znajomych telewizory, które mimo całkiem dobrego modelu , obraz wyglądał bardzo źle.. Z jednym mogę się zgodzić, każdy ma wybór i ustawiajak chce , ale jeśli do skalibrowanego obrazu przywykniemy wtedy rozumiemy dlaczego inne wyglądają źle.. tą moją poprzednią plazme Panasonica,poprzedni właściciel oglądał na ustawieniach dynamicznych i twierdził że tak mu odpowiadało.. Wygadał mi się w rozmowie telefonicznej po czasie zakupu i tak naklepał 2000 godzin .. Gdybym wiedział wcześniej to raczej bym nie kupil z myślą że trochę była żałowana od początku.. Lecz szwagier ma już chyba 8000 godzin i śmiga bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja to inna sprawa. Sam się na to decydujesz i widzisz czy facet oszukuje czy nie.

Ale.kkedy jako biedny nowicjusz piszesz na pseudo zaufanym forum a sklep pod osłoną prywatnych osób wciska ci pierdoły. A na dodatek filtruje wysyłane do ciebie wiadomości innych użytkowników to to jest oszustwo. Ale niestety z tą tym forum nic nie zrobimy.

Ale życzył bym sobie aby loco zniknęło z innych forów bo to pijawka i spamer.

Subfan zaloguj się tam popisze coś chwilę i zobaczysz. Od razu zostaniesz przyciemniony. Praktyka jak w KGB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku kalibracji m. in. balans bieli jest ustawiony na Ciepły. Znam sporo ludzi, którym nie odpowiada (jak to nazywają) "kremowa, zażółcona biel" i co za tym idzie: zbyt ciepłe barwy ekranu. Wolą balans bieli ustawiony na Normalny, niektórzy wręcz na Zimny.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu na naturalny lub zimny obraz wydaje się bardziej kontrastowy. Kiedyś czytałem że oko ma jakieś pręciki, które o wiele bardziej tolerują kolor niebieski. W praktyce wygląda to tak gdy mamy jakąś nocną scenę niebieską, dajmy w jakimś pomieszczeniu to ta scena spodoba się o wiele bardziej w kolorze niebieskim niż w czerwonym.. Być może dlatego wiele osób lubi bardziej zimny, wpadający w niebieski obraz .. Dodam jeszcze że wielu twierdzi,że światło niebieskie wręcz jest szkodliwe dla naszego zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacieBobcat, mylisz się. To nie jest teks sponsorowany. Byłem zwykłym klientem z Poznania, który przez neta zamówił po raz pierwszy w życiu coś takiego jak kalibracja TV. Kalibrację wykonał p. Paweł Koper brat p. Macieja. Mam takie odczucie w stosunku do lat ubiegłych, kiedy szukałem rady na tym forum co do kina domowego tj. kolumny, amplituner i subwoofer - co wybrać, co nie kupować itd. że coraz trudniej o merytoryczną dyskusję. Ale jak powiadają "Starzy Górale" świat po prostu tandetnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej.

 

Kupując nowy samochód, po załatwieniu rejestracji i ubezpieczenia - nalewam paliwo, sprawdzam ciśnienie w oponach i w drogę. Ze wszech miar dziwną byłaby dla mnie sytuacja gdyby samochód musiał z salonu trafić najpierw do stacji serwisowej, gdzie dopiero tam doregulowaliby wszystko jak trzeba i uczynili samochód zdatnym do poprawnej jazdy i pełnego wykorzystania jego możliwości.

 

Takie właśnie mam zdanie na temat kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, ale już gdy kupujesz rower, to po miesiącu/100km jedziesz na przegląd i regulację. Jak kupujesz amplituner KD, to też wykonujesz kalibrację, a przynajmniej wklepujesz w ustawieniach, jakie kolumny podłączyłeś i jakie są ich odległości od słuchającego. Przykład z samochodem to więc Twój wybór spośród wielu możliwych, ale wiesz co? Po doświadczeniach znajomych kupujących samochody z salonu - rzeczywiście pierwsze co bym zrobił (po zatankowaniu i sprawdzeniu ciśnienia w oponach) to pojechał na przegląd, na geometrię, posprawdzałbym dokręcenie kół. To fajnie myśleć "kupiłem nowe, ma działać jak trzeba, nic mam przy tym nie robić", ale całe mnóstwo sprzętów jednak wymaga naszego zainteresowania, by działać najlepiej jak się da, a nawet żeby były po prostu bezpieczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Bobcat,

mam wrażenie, że nie dostrzegasz najistotniejszego aspektu kalibracji: dostosowania parametrów wyświetlania telewizora do ZASTANYCH warunków oświetleniowych, a tych żaden producent nie jest w stanie precyzyjnie określić.

Rzetelnie przeprowadzana kalibracja (przeprowadzana, bo powinien to być cykliczny proces) nie ma nic wspólnego z naciągactwem.

 

Przykład z nieco innej beczki / branży mi bliskiej, bo projektowania na potrzeby przemysłu poligraficznego.

Jeśli Twoja praca wymaga monitora komputerowego o bezkompromisowych parametrach wyświetlanego obrazu, dodatkowo precyzyjnie odnoszącego się do obowiązujących w określonych branżach wzorców (wartości stałych) to takowy kupujesz. Jednak sam monitor jest tylko fajnym i drogim meblem jeśli nie wyposażysz go w np. w takie urządzenie wraz z oprogramowaniem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyimaginuj sobie, że każdy z producentów profesjonalnych wyświetlaczy komputerowych ZALECA regularne stosowanie urządzeń kalibrujących!

 

O wzmacniaczach lampowych i seryjnie montowanych w nich lampach nie wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, ale już gdy kupujesz rower, to po miesiącu/100km jedziesz na przegląd i regulację.

 

Ale samochodem jadę po wielu tysiącach kilometrów. Jest to urządzenie mechaniczne, zużywa w ramach normalnej eksploatacji i trzeba coś tam wymienić (olejw silniku, świece, klocki hamulcowe etc).

 

Po doświadczeniach znajomych kupujących samochody z salonu - rzeczywiście pierwsze co bym zrobił (po zatankowaniu i sprawdzeniu ciśnienia w oponach) to pojechał na przegląd, na geometrię, posprawdzałbym dokręcenie kół.

 

Jakie to samochody i salony? Dobrze byłoby wiedzieć które marki i sprzedających omijać szerokim łukiem.

 

nie dostrzegasz najistotniejszego aspektu kalibracji: dostosowania parametrów wyświetlania telewizora do ZASTANYCH warunków oświetleniowych, a tych żaden producent nie jest w stanie precyzyjnie określić.

 

Sam najlepiej wiem jakie są warunki oświetleniowe w miejscu gdzie oglądam i jaki obraz mnie się najbardziej podoba.

 

Rzetelnie przeprowadzana kalibracja (przeprowadzana, bo powinien to być cykliczny proces) nie ma nic wspólnego z naciągactwem.

 

Tu się zasadniczo różnimy. Moim zdaniem jest właśnie tym co napisałeś. W postaci czystej.

 

Wyimaginuj sobie, że każdy z producentów profesjonalnych wyświetlaczy komputerowych ZALECA regularne stosowanie urządzeń kalibrujących!

 

Przykład nieporównywalny. Tu mówimy o zastosowaniach profesjonalnych, gdzie niezbędne są bezkompromisowe parametry. W domu natomiast przy oglądaniu dla przyjemności telewizora arbitrem ostatecznym są moje gusta i upodobania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.