Skocz do zawartości
IGNORED

Trzech facetów kręci rynkiem AV TV; Gmer/KOPER/KIKI


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obrażaj się, nie o to mi chodziło. Uwierz mi, nie trzeba mieć super predyspozycji aby ustawić sobie kolory w tv na takim poziomie aby człowiek był zadowolony.

Daleko mi do obrazy, nic się nie martw kolego. :) Jak wspomniałem - dźwięki jestem w stanie rozłożyć na czynniki pierwsze i dokładnie wskazać, co należy poprawić, ale z kolorami jestem w stanie powiedzieć niewiele więcej, czy mi się podoba czy nie - jak wiele osób ma z muzyką. Sądząc po moich znajomych, nie odstaję pod względem rozróżniania barw (zdecydowanie odstaję od absolwentów ASP), ale oni też - o ile fabrycznie nie mieli dobrej zieleni w tv, to nie potrafią jej samemu ustawić. Może to Ty masz w tym kierunku talent o którym myślisz, że jest normą? ;) Bo ewidentnie ja oraz moi znajomi (ci nie mający do czynienia z ASP) nie potrafią ustawić sobie kolorów tak, żebym akurat ja był z nich zadowolony. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Maciej nie bierze pieniędzy jak Ci się nie spodoba. Po prostu wykasuje Ci ustawienia po kalibracji i pozostawi tylko fabryczne. Dlaczego nikt o tym nie wspomina?<br />

 

I to powinno zakończyć dyskusję o potrzebie - lub nie - kalibracji wyświetlaczy obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kalibracje zarówno dźwięku jak i obrazu. Obraz był kalibrowany przez Maćka K., natomiast dźwięk przez Magoga aktualnie Cinema Pro.

Co do obrazu to ja bym na pewno nie robił kalibracji w nie przystosowanym pomieszczeniu a stricte dedykowanej salce. Niuanse i detale wyciągnięte w trakcie kalibracji z obrazu są bardzo dobrze widoczne jak mam zaciemniony pokój a tylko nie zasłonie ścian to obraz skalibrowany czy nieskalibrowany będzie praktycznie nie do odróżnienia.

Co do dźwięku tu warto przeprowadzić zewnętrzną kalibracje z uwagi, że w trakcie kalibracji bedzie wyznaczone idealne miejsce do odsluch oraz sprzęt będzie idealnie skalibrowanny pod to miejsce.

Zarówno przy obrazie jak i dźwięku zawsze można powrócić do swoich ustawień jak by nam coś po kalibracji nie odpowiadało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuanse i detale wyciągnięte w trakcie kalibracji z obrazu są bardzo dobrze widoczne jak mam zaciemniony pokój a tylko nie zasłonie ścian to obraz skalibrowany czy nieskalibrowany będzie praktycznie nie do odróżnienia.

 

 

Kolejne zapewne niesprawdzone we własnym pomieszczeniu twierdzenie.

Zapraszam do siebie, sam ocenisz. Moje pomieszczenie nie jest jaskinią i nawet moja teściowa widzi różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolejne zapewne niesprawdzone we własnym pomieszczeniu twierdzenie.

Zapraszam do siebie, sam ocenisz. Moje pomieszczenie nie jest jaskinią i nawet moja teściowa widzi różnice.

 

Jak nie sprawdzone u siebie?

Przecierz on pisze o swojej salce kinowej w ktorej ma wykonane kalibracje.

 

Nie znasz salki Bipa? Nie pamietam, czy czasem nie trzeba sie zarejestrowac aby zobaczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie sprawdzone u siebie?

Przecierz on pisze o swojej salce kinowej w ktorej ma wykonane kalibracje.

 

Nie znasz salki Bipa? Nie pamietam, czy czasem nie trzeba sie zarejestrowac aby zobaczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No właśnie ... w salce kinowej. Znam. A twierdzenie dotyczy odsłoniętego pomieszczenia czyli ... nieskalibrowanego.

 

Co trzeba zrobić?

 

Zrobić dwa sety kalibracji: jeden dla zasłoniętych ścian i drugi dla odsłoniętych.

 

A Bipo porównuje w jasnym pomieszczeniu tryb fabryczny proja do trybu proja skalibrowanego w ciemnym pomieszczeniu. Co nie ma żadnego sensu. Dlatego taki efekt.

Niech porówna w jasnym pomieszczeniu tryb fabryczny proja do trybu proja skalibrowanego w ... jasnym pomieszczeniu. I wtedy napisze co zobaczył.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównanie robiłem:

- jasne pomieszczenie tryb fabryczny kontra skalibrowany do jaskini

- pomieszczenie typu jaskinia tryb fabryczny kontra tryb skalibrowany do jaskini

I tak jak w przypadu projektora skalibrowanygo poruwnujac do nieskalibrowanego w warunkach pracy w jasnym pomieszczeniu to różnic prawie nie widać z uwagi na jasne ściany, które skutecznie niszczą całą głębię czerni oraz nasycenie kolorów.

Natomiast porównujac tryb skalibrowany do fabrycznego w jaskini różnice są ale nie jakieś kolosalne.

Natomiast porównujac prace projektora w trybie skalibrowanym czy fabrycznym do projektora pracującego w warunkach z jasnymi ścianami też w tych dwuch trybach są to różnice kolosalne a wrecz ogromne.

Ostatnio był jeden kolega z forum i po seansie nie wyłączyłem projektora a tylko zdjąlem zaciemnienie, to co się stało z obrazem kolega określił: i czar prysl... odbicia z jasnych ścian skutecznie zabiły głębię czerni i obrazu, nasycenie kolorów oraz cały efekt kinowy. Pokój w jasnych scenach świecił jak żarówka... :-)

Niestety nie mam możliwości porównania projektora pracującego w jasnym pomieszczeniu pomiędzy trybem fabrycznym a trybem skalibrowanym do jasnego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównanie robiłem:

- jasne pomieszczenie tryb fabryczny kontra skalibrowany do jaskini

Niestety nie mam możliwości porównania projektora pracującego w jasnym pomieszczeniu pomiędzy trybem fabrycznym a trybem skalibrowanym do jasnego pomieszczenia.

 

I to właśnie porównanie nie ma najmniejszego sensu.

 

Wracając do przykładu samochodowego wypuściłeś swoje BMW na tor w oponach terenowych. Nie dziw się więc, że na oponach fabrycznych są lepsze czasy :). Po prostu trzeba założyć slicki.

 

Nie pisz więc proszę, że kalibracja w jasnym pomieszczeniu jest gorsza od trybów fabrycznych bo to totalna nieprawda.

 

A że projektor w ciemnym pomieszczeniu zawsze świeci lepiej niż w jasnym to oczywista oczywistość.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło iż skalibrowany projektor w ciemnym pomieszczeniu da lepszy obraz niż ten sam projektor skalibrowany do jasnego pomieszczenia, może źle to wcześniej wyraziłem. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło iż skalibrowany projektor w ciemnym pomieszczeniu da lepszy obraz niż ten sam projektor skalibrowany do jasnego pomieszczenia, może źle to wcześniej wyraziłem. :-)

 

Podobnie jak nieskalibrowany projektor w ciemnym pomieszczeniu da lepszy obraz niż nieskalibrowany w jasnym pomieszczeniu.

Kalibracja nie ma tu nic do rzeczy tylko fakt, że światło padające na ekran i od niego sie odbijające nie odbija sie potem od ścian i sufitu i nie wraca na ekran pogarszając kontrast.

 

Dlatego w kinach jest ciemno ;).

 

Możesz podzielić się skalibrowanymi ustawieniami projektora?

 

To nie ma najmniejszego sensu. Każda sztuka projektora w każdym pomieszczeniu to zupełnie inne środowisko i inne ustawienia kalibracyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się podobają filmy w HDR na projektorze.

Wczoraj uruchomiłem projektor po kilku miesiącach nie używania. Obejrzałem dwa filmy w bt2020 i HDR.

Ready player one i Flatlines.

O ile filmy fantasy gdzie dominuje obraz komputerowy wyglądają fajnie, to filmy z naturalną scenerią lepiej wyglądają w sdr, taką obserwację odnotowałem.

W HDR

Światło przez okno jest za ostre, niebo często jest wyprane, kolory czasem za mocne a czasem znów wyprane. Są sceny dobrze wyważone ale więcej jednak jest takich "brzydkich" i to w obie strony. Raz wyprane, raz przekolorowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się podobają filmy w HDR na projektorze.

Wczoraj uruchomiłem projektor po kilku miesiącach nie używania. Obejrzałem dwa filmy w bt2020 i HDR.

Ready player one i Flatlines.

O ile filmy fantasy gdzie dominuje obraz komputerowy wyglądają fajnie, to filmy z naturalną scenerią lepiej wyglądają w sdr, taką obserwację odnotowałem.

W HDR

Światło przez okno jest za ostre, niebo często jest wyprane, kolory czasem za mocne a czasem znów wyprane. Są sceny dobrze wyważone ale więcej jednak jest takich "brzydkich" i to w obie strony. Raz wyprane, raz przekolorowane.

 

Głupie pytanie ... a masz skalibrowany tryb HDR w projektorze? Bo u mnie w trybie fabrycznym to była totalna porażka.

 

Teraz jest super. Nie mam idealnej czerni jak w OLEDzie ponieważ nie mam jaskini. I jasnośc też jest mniejsza co widać w trybie HDR. Z pamięci: OLED ok. 700 nitów, proj ok. 450 nitów. Ale ... przekątna, "kinowość" obrazu, atmosfera i pomimo wszystko te efekty HDR ... kiedy mogę to zawsze wybieram projektor.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoszy się śmieszna teza o jakimś HDR na projektorach i w salach kinowych. Ekrany, które odbijają światło podawane z projektorów zawsze zwracają płaską dynamikę jasności.

 

HDR nie definiuje o jaką dynamikę chodzi. Niby nieco śmiesznie się zrobiło.

Ma być niby wysoka ... Ale czego ma dotyczyć to już nikt nie definiuje. Gamut, którego i tak nikt nie widzi i UHD. Pozostaje dynamika jasności. Ulubionym narzędziem jest pokazywanie 5% tablic szarości. Piszę od lat, że ma to ew. znaczenie dla filmów czarno-białych. Np.: Kanał czy kultowy Pół żartem ...

 

Drugi dominat tematu to teza (pmcomp) o NIESŁYCHANEJ poprawie obrazu TV po wysoce odpłatnej interwencji KOPER FAMILY(pmcomp nie zapłacił bo obiecał dożywotnie promo firmy KOPER). To tak jak z topowym odsłuchem kondensatorów.

 

Kolejny raz napiszę, że posty z negatywną opinią o skutkach odpłatnej operacji KALIBRUJ.PL są usuwane skutecznie na forach GMER/KOPER. Pozostają wyłącznie głosy zachwyconych operacją oraz opłaconych aktywistów.

O tym jest ten wątek ...

Panu pmcomp już dziękujemy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieskalibrowany projektor w jaskini zaświeci lepiej niż skalibrowany w pokoju z jasnymi ścianami i sufitem. Mam proja nieskalibrowanego w jaskini i obraz w HDR wygląda obłędnie być może dlatego że to salka kinowa przystosowana a nie jakiś pokój dzienny z jasnymi ścianami. Amen.

 

Ten wątek jest o czymś innym aniżeli o kalibracji.

 

Panoszy się śmieszna teza o jakimś HDR na projektorach i w salach kinowych. Ekrany, które odbijają światło podawane z projektorów zawsze zwracają płaską dynamikę jasności.

 

HDR nie definiuje o jaką dynamikę chodzi. Niby nieco śmiesznie się zrobiło.

Ma być niby wysoka ... Ale czego ma dotyczyć to już nikt nie definiuje. Gamut, którego i tak nikt nie widzi i UHD. Pozostaje dynamika jasności. Ulubionym narzędziem jest pokazywanie 5% tablic szarości. Piszę od lat, że ma to ew. znaczenie dla filmów czarno-białych. Np.: Kanał czy kultowy Pół żartem ...

 

Drugi dominat tematu to teza (pmcomp) o NIESŁYCHANEJ poprawie obrazu TV po wysoce odpłatnej interwencji KOPER FAMILY(pmcomp nie zapłacił bo obiecał dożywotnie promo firmy KOPER). To tak jak z topowym odsłuchem kondensatorów.

 

Kolejny raz napiszę, że posty z negatywną opinią o skutkach odpłatnej operacji KALIBRUJ.PL są usuwane skutecznie na forach GMER/KOPER. Pozostają wyłącznie głosy zachwyconych operacją oraz opłaconych aktywistów.

O tym jest ten wątek ...

Panu pmcomp już dziękujemy ...

 

 

100% racji do tego dodam że ja na pewno nie skalibruje swojego projektora wystarczą mi tryby fabryczne oraz indywidualna personalizacja parametrów obrazu KTÓRY PRZEDE WSZYSTKIM BĘDZIE ODPOWIADAŁ MNIE a nie jakiemuś tam reżyserowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoszy się śmieszna teza o jakimś HDR na projektorach i w salach kinowych. Ekrany, które odbijają światło podawane z projektorów zawsze zwracają płaską dynamikę jasności.

 

HDR nie definiuje o jaką dynamikę chodzi. Niby nieco śmiesznie się zrobiło.

Ma być niby wysoka ... Ale czego ma dotyczyć to już nikt nie definiuje. Gamut, którego i tak nikt nie widzi i UHD. Pozostaje dynamika jasności. Ulubionym narzędziem jest pokazywanie 5% tablic szarości. Piszę od lat, że ma to ew. znaczenie dla filmów czarno-białych. Np.: Kanał czy kultowy Pół żartem ...

 

Drugi dominat tematu to teza (pmcomp) o NIESŁYCHANEJ poprawie obrazu TV po wysoce odpłatnej interwencji KOPER FAMILY(pmcomp nie zapłacił bo obiecał dożywotnie promo firmy KOPER). To tak jak z topowym odsłuchem kondensatorów.

 

Kolejny raz napiszę, że posty z negatywną opinią o skutkach odpłatnej operacji KALIBRUJ.PL są usuwane skutecznie na forach GMER/KOPER. Pozostają wyłącznie głosy zachwyconych operacją oraz opłaconych aktywistów.

O tym jest ten wątek ...

Panu pmcomp już dziękujemy ...

 

Januszku ... to Twój wątek ... użyj przycisku BAN.

 

A ja pisze to na co mam ochotę, o czym mam ochotę i gdzie mam ochotę.

 

PS. raport kalibracji mojego projektora juz gdzieś zamieszczałem, widziałeś, poszukaj raz jeszcze. A jak jeszcze kiedyś zechcesz pisać coś nt. parametrów projektora i ekranu to moja rada ... kup sobie taki zestaw, powieś w domu, pooglądaj, pomyśl, wyciągnij wnioski i ... wtedy pisz. Może wtedy się czegoś konkretnego dowiemy na bazie Twoich doświadczeń, a nie zamieszczanych przez Ciebie tu i uwdzie teorii spiskowych.

 

Żegnam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy trzecią dobę na publikację wyników EISA 2018/2019 na forach KOPER i GMERU.

Oto werdykt:

EISA Awards 2018-19 – Home Theatre Display & Video

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Best Buy OLED TV: Philips 55OLED803

Best Buy LCD TV: TCL 55DC760

Premium OLED TV: LG OLED65E8

Premium LCD TV: Samsung 65Q9FN

Best Home Theatre TV: Philips 65OLED903

 

Niestety brak tu firmy SONY i PANASONIC.

To jest powód dla którego GMER / KOPER pierwszy raz w historii nie publikują wyników EISA 2018/2019.

Wyniku nie publikujemy, bo nie pasuje sponsorowi ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna sprawa którą warto zaznaczyć na forum HDTV nijaki Gmeru zachwala za każdym razem w samych superlatywach telewizję nc+ a mało mówi albo w ogóle nic nie mówi o Cyfrowym Polsacie, sam mam CP w Multiromie w pełnym pakiecie i sobie chwalę szczególnie teraz jak Polsat przejął Ligę Mistrzów, nc+ ma szwagier i nie dość że każą sobie płacić za LM to jeszcze pełny pakiet w nc+ w multiroom to jakiś kosmiczny abonament na miesiąc wychodzi 150zł ja płacę poniżej stówy, chwalą się że mają lepsze dekodery i mają taki w 4K ale kogo to interesuję skoro mają tylko jeden kanał w tym formacie C+ UHD i nic więcej , dekodery Polsatu wcale nie są takie złe dają naprawdę niezłą jakoś obrazu w salce kinowej mam model HD3000. A w nc+ manipulacja polityczna ludzi w tvn24, zdecydowanie wolę TVP Info. Według mnie sprawa jest mocno sponsorowana Gmer dostaję kasę od nc+ za promocję tej platformy a Cyfrowy Polsat nie zdecyduję się na promowanie u Gmera bo każdy wie jaki jest i tyle.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ ma szwagier i nie dość że każą sobie płacić za LM to jeszcze pełny pakiet w nc+ w multiroom to jakiś kosmiczny abonament na miesiąc wychodzi 150zł ja płacę poniżej stówy,

Ja płacę w NC+ 80zł z prawie wszystkim (C+, HBO, bez Elevenów, z Multiroom), w NC+ nie jest drogo ale trzeba negocjować przedłużenie umowy, inaczej golą tak jak piszesz. Polsat też mam ale tylko tani abonament żeby był Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Niestety boks, tenis i teraz UFC leci głównie tam.

 

A w nc+ manipulacja polityczna ludzi w tvn24, zdecydowanie wolę TVP Info.

Też wolę TVP Info ale przejadło mi się już to traktowanie widza jak imbecyla, któremu trzeba wszystko tłumaczyć jak dziecku, aby zrozumiał co się dzieje i jakie są te układy w polityce. Wiem że ludzie są w większości głupi ale bez przesady. No ok, przynajmniej nie kłamią tak jak te skrajnie lewackie TVN i niegdyś Polsat (czy nadal, nie wiem - nie oglądam od dawna). Najlepszy oczywiście Rachoń i Cejrowski. Tvn24 sobie czasem oglądam dla beki jak zapraszają na wywiady te swoje "autorytety" - samych komuchów i złodziei, plus święta trójca byłych prezydentów czyli Bronek (co by tu zap....dolić), Alek (jak by tu się nap...dolić) i Bolek (kogo by tu podp..,,dolic) :)))

 

 

Czekamy trzecią dobę na publikację wyników EISA 2018/2019 na forach KOPER i GMERU.

Oto werdykt:

EISA Awards 2018-19 – Home Theatre Display & Video

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Best Buy OLED TV: Philips 55OLED803

Best Buy LCD TV: TCL 55DC760

Premium OLED TV: LG OLED65E8

Premium LCD TV: Samsung 65Q9FN

Best Home Theatre TV: Philips 65OLED903

 

Niestety brak tu firmy SONY i PANASONIC.

To jest powód dla którego GMER / KOPER pierwszy raz w historii nie publikują wyników EISA 2018/2019.

Wyniku nie publikujemy, bo nie pasuje sponsorowi ...

To w końcu Sony i Panasonic czy Samsung ?

 

- Gmeru wielki młody kiedyś entuzjasta. Stroni od sprzedaży, fan technologii TV. Właściciel forum, obecnie całkowicie opanowane przez meneli ...

 

Full wypas dziś forum GMER-a to tematy:

- OLED się wypala, kupujcie TV SAMSUNG,

- VA lepsze od IPS, kupujcie SAMSUNG,

Obecnie forum GMER-a jest całkowicie bezwarościowym śmietnikiem. Ale na to zasłużył sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Głupie pytanie ... a masz skalibrowany tryb HDR w projektorze? Bo u mnie w trybie fabrycznym to była totalna porażka.

 

Teraz jest super. Nie mam idealnej czerni jak w OLEDzie ponieważ nie mam jaskini. I jasnośc też jest mniejsza co widać w trybie HDR. Z pamięci: OLED ok. 700 nitów, proj ok. 450 nitów. Ale ... przekątna, "kinowość" obrazu, atmosfera i pomimo wszystko te efekty HDR ... kiedy mogę to zawsze wybieram projektor.

 

Pozdro

Hmmm.

Głupi to chyba ty jesteś, że robiłeś kalibrację w jasnym pokoju.

Ps

Wystarczy zrobić dobre zaciemnienie na 1.5m od ekranu i obraz jest 100x lepszy niż bez zaciemnienie.

 

Przecież napisałem że sceny w HDR są raz za bardzo kolorowe a raz wyprane z koloru. I co by mi kalibracja pomogła w takim przypadku?

Mowa o filmach z naturalną scenerią.

Bo bajki i filmy S-F wyglądają super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

Głupi to chyba ty jesteś, że robiłeś kalibrację w jasnym pokoju.

Ps

Wystarczy zrobić dobre zaciemnienie na 1.5m od ekranu i obraz jest 100x lepszy niż bez zaciemnienie.

 

Przecież napisałem że sceny w HDR są raz za bardzo kolorowe a raz wyprane z koloru. I co by mi kalibracja pomogła w takim przypadku?

Mowa o filmach z naturalną scenerią.

Bo bajki i filmy S-F wyglądają super

 

Kalibracja a odcięcie pokoju od światłą zewnetrznego to dwie różne i niezalezne sprawy.

 

Napisałeś:

W HDR, Światło przez okno jest za ostre, niebo często jest wyprane, kolory czasem za mocne a czasem znów wyprane. Są sceny dobrze wyważone ale więcej jednak jest takich "brzydkich" i to w obie strony. Raz wyprane, raz przekolorowane.

 

To jest właśnie efekt braku kalibracji w trybie HDR. Ja oglądam jak w pokoju jest ciemno tzn. zasłaniam kotary i oglądam wieczorem. Brak wpływu światła zewnętrznego. Jedynie wpływy światłą odbitego od ekranu i od ścian i sufitu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostosowania parametrów wyświetlania telewizora do ZASTANYCH warunków oświetleniowych, a tych żaden producent nie jest w stanie precyzyjnie określić.

 

Tutaj właśnie jest największa kontrowersja i pytanie o sens kalibracji. Czy istnieje coś takiego jak STAŁE NIEZMIENNE W CZASIE warunki oświetleniowe. Jeśli ktoś ma w domu salę kinową bez okien lub z możliwością całkowitego zaciemnienia np. roletami to tak. Jednak w większości przypadku warunki oświetleniowe są zmienne, więc ile tych kalibracji powinno być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając, jedynie się krótko wtrącę, iż rzeczywiście narracja typu "co mi da kalibracja skoro widzę, że już bez niej kolory w HDR są złe" do mnie nie przemawia. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy trzecią dobę na publikację wyników EISA 2018/2019 na forach KOPER i GMERU.

Oto werdykt:

EISA Awards 2018-19 – Home Theatre Display & Video

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Best Buy OLED TV: Philips 55OLED803

Best Buy LCD TV: TCL 55DC760

Premium OLED TV: LG OLED65E8

Premium LCD TV: Samsung 65Q9FN

Best Home Theatre TV: Philips 65OLED903

 

Niestety brak tu firmy SONY i PANASONIC.

To jest powód dla którego GMER / KOPER pierwszy raz w historii nie publikują wyników EISA 2018/2019.

Wyniku nie publikujemy, bo nie pasuje sponsorowi ...

Brak to własnego rozumu komuś kto uważa Eisa za wiarygodną nagrodę. Od lat w branży Eisę dostają produkty, które często okazują się kiepskie (TCL C70, nawigacja Sony NV93). EISA ma w beanży praktycznue taką wartość jak ten pixel z forum hdtv.com.pl czyli żadną. Wiele szumu a ktoś kto chce mieć naklejkę musi odpowiednio posmarować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj właśnie jest największa kontrowersja i pytanie o sens kalibracji. Czy istnieje coś takiego jak STAŁE NIEZMIENNE W CZASIE warunki oświetleniowe. Jeśli ktoś ma w domu salę kinową bez okien lub z możliwością całkowitego zaciemnienia np. roletami to tak. Jednak w większości przypadku warunki oświetleniowe są zmienne, więc ile tych kalibracji powinno być?

 

Zapewne tyle w ilu różnych, zewnętrznych warunkach oglądasz. U mnie wystarczy jedna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kalibracja a odcięcie pokoju od światłą zewnetrznego to dwie różne i niezalezne sprawy.

 

Napisałeś:

W HDR, Światło przez okno jest za ostre, niebo często jest wyprane, kolory czasem za mocne a czasem znów wyprane. Są sceny dobrze wyważone ale więcej jednak jest takich "brzydkich" i to w obie strony. Raz wyprane, raz przekolorowane.

 

To jest właśnie efekt braku kalibracji w trybie HDR. Ja oglądam jak w pokoju jest ciemno tzn. zasłaniam kotary i oglądam wieczorem. Brak wpływu światła zewnętrznego. Jedynie wpływy światłą odbitego od ekranu i od ścian i sufitu.

 

Pozdro

No ok. Ale jak by to była wina kalibracji to powinny wszystkie być wyprane lub wszystkie przekolorowane. A jest różnie.

Poza tym te robione głównie na komputerze, czyli S-F. Wyglądają bardzo dobrze.

Wiec gdzie tu logika?

Ja bym powiedział, że jest brak standaryzaji, tego co nazywamy materiałem hdr.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
- Gmeru wielki młody kiedyś entuzjasta. Stroni od sprzedaży, fan technologii TV. Właściciel forum, obecnie całkowicie opanowane przez meneli ...

 

Full wypas dziś forum GMER-a to tematy:

- OLED się wypala, kupujcie TV SAMSUNG,

- VA lepsze od IPS, kupujcie SAMSUNG,

Obecnie forum GMER-a jest całkowicie bezwarościowym śmietnikiem. Ale na to zasłużył sobie.

 

+

 

Czekamy trzecią dobę na publikację wyników EISA 2018/2019 na forach KOPER i GMERU.

Premium LCD TV: Samsung 65Q9FN

 

Niestety brak tu firmy SONY i PANASONIC.

To jest powód dla którego GMER / KOPER pierwszy raz w historii nie publikują wyników EISA 2018/2019.

Wyniku nie publikujemy, bo nie pasuje sponsorowi ...

 

Pogubiłem się, to w końcu Gmeru/HDTVPolska itd. sponsoruje Sony i Panasonic czy Samsung?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+

 

 

 

Pogubiłem się, to w końcu Gmeru/HDTVPolska itd. sponsoruje Sony i Panasonic czy Samsung?

 

Janusz sam się pogubił. To Gmeru sponsoruje Sony czy Sony Gmeru ???

 

Wiele szumu a ktoś kto chce mieć naklejkę musi odpowiednio posmarować.

 

Od conajmniej kilkunastu lat piszę, że nagrody EISA są "kupowane". Janusz zapewne zaraz napisze, że Gmeru kupił dla Samsunga ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy trzecią dobę na publikację wyników EISA 2018/2019 na forach KOPER i GMERU.

Oto werdykt:

EISA Awards 2018-19 – Home Theatre Display & Video

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Best Buy OLED TV: Philips 55OLED803

Best Buy LCD TV: TCL 55DC760

Premium OLED TV: LG OLED65E8

Premium LCD TV: Samsung 65Q9FN

Best Home Theatre TV: Philips 65OLED903

 

Niestety brak tu firmy SONY i PANASONIC.

To jest powód dla którego GMER / KOPER pierwszy raz w historii nie publikują wyników EISA 2018/2019.

Wyniku nie publikujemy, bo nie pasuje sponsorowi ...

Normalne. Nie mogą robić darmowej reklamy produktom których nie mają. Też nie oczekujcie zatem ich polecania. W ogóle jakiegokolwiek szczerego polecania.

 

LOCOLOCO mówię stanowcze NIE!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.