Skocz do zawartości
IGNORED

STX Electrino


Roberted

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do użytkowników serii STX Electrino, które byłyby najlepsze do sypialni? Mam jako główne podłogowe w salonie Electrino 500 i jestem bardzo zadowolony z jakości brzmienia. Czy nowe monitory czyli podstawkowe czy lepiej podłogówki fajne nieduże czyli Electrino 200?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już może model 150. Wszakże wygląda jak podłogówka, ale to monitor "zamknięty" w dużej obudowie. Skoro bierzesz pod uwagę do sypialni model 200, to może lepiej wybrać owe 150. Mają chyba większe membrany. Grają bardzo przyjemnie, miałem je kilka miesięcy i złego słowa - w tych pieniądzach - o nich nie powiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni wystarczą monitory Electrino M 100 . Bardzo neutralne granie i jak cała seria płacisz za bardzo dobrą jakość wykonania, jak dla mnie nie ma żadnych kolumn obecnie na rynku, kótre byłby lepsze od strony technicznej i akustycznej, wystarczy spojrzeć na komponenty a najbardziej na głośniki. Głośniki STX produkuje sam i dla wielu firm, chociażby dla początkującego Pylon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje elektrino 500 grają obecnie z Sonyes777 i jestem bardzo zadowolony. To są najlepsze kolumny do cichego i głośnego grania. Nie znam kolumn, które spełniały te dwa warunki na tak wysokim poziomie neutralności dźwięku. Co do wyboru do sypialni byłby również ok, pograsz na electrino 500 nawet na 1 wacie ale sypialnia musiałby mieć sporo metrów, gdyż sa one relatywnie bardzo duże, tam są zainstalowane dwa basowce po 27cm! więc wspomniane 150 lub 200 byłby chyba lepszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kartaSD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłogówki, to lepiej zagrają Electrino 150. „200’ są ciekawe, ale dźwiękowo przegrywają ze 150.

 

Spójrz na Yaqin MS-30L, bardzo dobre połączenie z STX Electrino.

 

Jaką lampę polecilibyście do wspomnianych electrino 200?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni wystarczą monitory Electrino M 100 . Bardzo neutralne granie i jak cała seria płacisz za bardzo dobrą jakość wykonania, jak dla mnie nie ma żadnych kolumn obecnie na rynku, kótre byłby lepsze od strony technicznej i akustycznej, wystarczy spojrzeć na komponenty a najbardziej na głośniki. Głośniki STX produkuje sam i dla wielu firm, chociażby dla początkującego Pylon.

 

Tak się składa, że mam te kolumienki, a dokładnie użytkuje je i to właśnie w sypialni moja Mama. Zostały mi po pełnym zestawie KD, którego się dośc szybko zresztą pozbyłem tej firmy. Cóż... twierdzenie, iż para kolumienek o niepełnym paśmie, wygrywa z każdym monitorem /chyba, że faktycznie piszemy o cenie kilkuset zł/ to twierdzenie, które autora wątku wprowadzi tylko w błąd. Akurat tych monitorków do niczego innego jak do grania w kuchni lub radia dla Mamy absolutnie nie polecam. Także opiewana jakość wykonania STX jest co najwyżej poprawna. Ludzie, zejdzie na ziemie - to budżetowy sprzęt, który tak gra. Ma fenomenalny stosunek jakości do ceny i gra jak za te pieniądze bardzo dobrze, ale porównywanie ich z kolumnami o wiele droższymi jest nieporozumieniem. To niższa liga grania.

co do tych M100 to para efektowych monitorków do KD, z czego też słabo się wywiązywały /obecnie jako surrondy w KD mam B&W 686S2, więc wiem co piszę). M100 polecam - jak pisałem - dla osoby starszej albo do all-in one w kuchni. Przecież tam w ogóle nie ma niskiego zakresu, nawet dolnej średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zejdzie na ziemie - to budżetowy sprzęt

STX miał w ofercie trochę ciekawych technologicznie kolumn. Z głośnikami kevlarowymi, z włókien szklanych, węglowych czy z aluminium. Zarobił na tym parę dobrych recenzji, po czym kolumny zaginęły a w zamian pojawiła się seria Electrino. Z papierowymi głośnikami i plastikowymi kopułkami. To jest właśnie budżet, mimo że STX nazywa je Hi-End :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX wprowadzając serię Electrino udowodnił, ze można w Polsce wykonać znakomite kolumny w bardzo atrakcyjnej cenie. Na Audio Show 2015 Electrino 150 zrobiły największą furorę, gdyż kolumny za 1500 zł za parę wygrywały dźwiękowo ze wszystkimi konstrukcjami do 5tyś zł. W kolejnym roku na Audio Show STX pokazał Electrino 500 i są to rewelacyjne kolumny do odsłuchu na wzmacniaczach lampowych z racji bardzo wysokeiej skuteczności jak i na wzmacniacza tranzystorowych. Na wystawie były 500 prezentowane ze wzmacniaczem Yamahy chyba model S701 oraz na wzmacniaczu DIY Irek, grało to znakomicie tym bardziej, ze wzmacniacze należą do budżetowych. STX od lat produkuje znakomite głośniki, przykładem są serie AWX na membranach z włókna węglowego oraz serie AKX na membranach kompozytowych tj. kevlar/nomex/kapton. Firma się rozwija budując nowe hale, kupując nowe nowczesne maszyny a tu.. jakiś niezadowolony z istnienia oraz sukcesów firmy STX usiłuje oszukać przeznaczenie i wmawiać nam, że chińskie łajno którego notabene jest dookoła 99% jest lepsze! Pokaż/wskaż konkretnie tak dla przykładu lepsze monitorki od STX M100 ? Pokażę ci w szczegółach jak bardzo różni się M100 STX od wspomnianego chińskiego badziewia. Na początek wskażę tylko, że monitory STX M-100 mają pochyłą ściankę na 7st dla wyrównania czasowego centr akustycznych - powiedz które monitory za 600 zł za parę moją takie rozwiązania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Wybieram Electrino M100, wyglądają bardzo ładnie i jak czytam są bardzo zaawansowane technicznie,

 

Za kilka dni napiszę jak Electrino monitory grają w mojej sypialni.

 

 

ps.

panom którzy zabierają głos tylko po to aby trolować szczuć na stx dziękuję i skorzystam z funkcji banowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roberted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru głośników polskiego producenta a nie chińskiego masowego chłamu ze znanym logo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX w całej serii Electrino stosuje układ głośników w taki sposób aby parametr koherentności czasowej był jak na najwyższym poziomie. Takich rozwiązań nie znajdziesz nawet w kolumnach za 10 tyś PLN a tu... masz to coś w kolumnach za 700 zł za parę ;-)

( atak personalny ) ................instaluję różne głośniki, różnych firm ale najwięcej zadowolonych klientów mam po instalacjach głosników i kolumn STX. Mnie to nie dziwi bo wiem z czego zrobione są "firmowe" chińskie kolumny lub te któere udają polskie a w środku siedzą i tak chińskie głośniki). Dlatego też gratuluję wyboru STX bo kupujesz coś co da się zdefiniować, pokazać jak bardzo technologicznie przewyższają konkurencję. Napisz coś o brzmieniu. Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania dotyczące budowy głośników to pisz, z chęcią coś napiszę bo znam bardzo dobrze rynek kolumn głośnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w monitorkach Electrino m100 tweetery są takie same jak innych modelach Electrino? Pytanie do Logarytm oraz to czy barwa jest podobna do Electrino 150 o kótrych tak wiele pozytywnego można poczytać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, w cała seria electrino ma świetne głośniki na aluminiowych koszach a w nich poliwęglanowa membrana taka jak w głośnikach z serii AWX. W tych głośnikach masz też pierścienie FARADAYA. I to wszystko w kolumnach za ... 600 zł :-) Tak jak wspomniałem wyżej takich rozwiązań nie znajdziesz nawet w kolumnach powyżej 10 tyś zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez logarytm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

panom którzy zabierają głos tylko po to aby trolować szczuć na stx dziękuję i skorzystam z funkcji banowania.

 

To nie jest watek Kluby, ani HIEnd.

Założyciel tego wątku może jedynie zgłaszać na panel moderatorski wpisy niezgodne z Regulaminem AS.

Aby móc banować dowolnie uczestników dyskusji, prosze zgłosić akces przeniesienia tego wątku do zakładki KLUBY jako Klubu Miłośników głośników STX.

Ze względu na aktywność kolegów z branży a w tym udział instalatora głośników STX, proponuje założyć reklamowy wątek sponsorowany w którym można prowadzic swobodną niepoddawana dyskusji reklamę Firmy.

 

Wszystkie bany nałożone przez założyciela wątku zostały anulowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, można pisać? To odniosę się do starszych postów.

 

STX od lat produkuje znakomite głośniki, przykładem są serie AWX na membranach z włókna węglowego oraz serie AKX na membranach kompozytowych tj. kevlar/nomex/kapton.

Napisałem mniej więcej to samo, prawda?

 

które monitory za 600 zł za parę

Budżet, prawda? Niska cena, bo seria Electrino nie korzysta z głośników, które wymieniłeś wyżej.

Budżet nie oznacza złych rozwiązań. Za 600zł jest ok, ale już cena Electrino 500 nie wydaje się atrakcyjna.

 

mają pochyłą ściankę na 7st dla wyrównania czasowego centr akustycznych

Głośniki ze zwrotnicą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie mają tego problemu. Taka zwrotnica nie jest szczególnie skomplikowana, pewnie jest dość popularna w budżecie. Innym rozwiązaniem jest układ d'Apollito, ale to już raczej nie budżet, bo trzeba więcej głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik logarytm dnia 05.08.2018 - 17:29 napisał

STX od lat produkuje znakomite głośniki, przykładem są serie AWX na membranach z włókna węglowego oraz serie AKX na membranach kompozytowych tj. kevlar/nomex/kapton.

Napisałem mniej więcej to samo, prawda?

 

tak prawda tym bardziej, że w serii electrino są montowane membrany z tej samej serii co w kolumnach znanych firm i kosztują 14 tyś zł za parę.

Również te membrany tylko w innym tj, ciemnoszarym kolorze montowane są w głośnikach monitorów studyjnych i kosztują wielokrotnie więcej niż monitory electrino M-100.. Czy to oznacza że są budżetowe? O tóż nie, gdyż te same głośniki są w kolumnach za kilka i kilkanaście tysiecy PLN. Czy już widzisz swój błąd w ocenie jakości? Chyba że wykładnią budżetu dla ciebie jest tylko cena a nie jakość/cena.

 

Mówisz że electrino 500 nie są tanie - podaj chociaż jeden przykład na poprarcie twojej tezy. Nie znam zestawu kolumn, które byłyby nawet za 10 tyś PLN i oferowały to co oferują electrino 500. Tak więc albo w pierwszym przykładzie cena jest dla ciebie wykładnią jak to nazwałeś budżetu to w drugim przykładzie podajesz przykład, który zaprzecza twojej tezie.

 

Jeżeli twierdzisz że filtrami L-R moża równie skutecznie wyrównać czasowo centra akustyczne no to ok.. dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

 

 

Może i racja, założę temat sponsorowany albo założę klub miłośników głośników stx skoro tak sobie życzy moderator, ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez logarytm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ideą forum jest w kulturalnej atmosferze prezentowanie własnych poglądów i dzielenie się doświadczeniami,. Ma to spore znaczenie w hobyy audio, bowiem pozwala oszczędzić pieniędzy i trafniej dokonywac wyboru na podstawie doświadczeń użytkowników i ich opinii. Trochę dziwne, że trzeba wskazywać takie pryncypia. Przy okazji, nie ma Kodeksu Handlowego (jest KSH) i nie reguluje on kwestii odesłania towaru w razie jego nabycia za pomocą środków na odległośc. W dodatku problematyczne jest często odsyłanie towaru rozpakowanego, użytego itp. Coś takiego może, ale nie musi, oferować sprzedawna, w dodatku bezwzględnie powinien poinformować kolejnego nabywcę, że formalnie towar jest używany. To tak przy okazji.

Co do STX, to wypowiadam się jako zwykły konsument, ktory kupił i użytkował zestaw Electrino 150 (pełny komplet KD). Powiem tak - w internecie na formach można spotkać się z wypowiedziami, które bezkrytycznie oceniają ten sprzęt. Tymcasem producent jest uczciwy - oferuje sprzęt adekwatny jakościowo do ceny. Nie czułem się oszukany. Natomiast przejście na zestaw droższy - niestety - ujawnia ograniczenia brzmieniowe tych kolumn. Szczegolnie niedomagała kolumna centralna - malutka o słabych mozliwościach i właśnie owe "monitorki" M100 dedykowane przecież przez producenta jako kolumny efektowe w tym zestawie. Porównywanie ich do normalnych monitorów stereo jest - delikatnie rzecz ujmując- nie na miejscu i pozostaje przy swojej opinii. Każdemu polecam po prostu podpięcie tych monitorow do jakiegoś dobrego wzmacniacza i porównanie z dedykowanymi do stereo. Słuch jest jeden, wrażliwości wiele...

Podsumowując, STX grają na tyle ile kosztują i trzeba o tym pamiętać.

Warto też sprawdzić jak bogata i jak wyceniana jest oferta kolumn używanych STX, co też o czymś świadczy. Używane Electrino 150 kosztują chyba z 700 - 900 zł /ja swoje sprzedałem za 900 i uważam, że i tak wziąłem niezłą cenę/. Sprzęt jest bezkompromisowy w tej klasie cenowej i niewątpliwie nie jest ujmą dla jego posiadacza. Problemem są prezentowane na różnych formach opinie znacznie przeceniające walory tych kolumn. Warto poszukać, także na tym forum, wątków było dużo. Pierwszy raz natomiast spotkałem się z taką zapalczywością forumowicz. Nawet branża jest bardziej powściągliwa i zawsze kulturalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artur 1984 waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonasz mnie co do moich podejrzeń chyba że pokażesz zdjęcie tych monitorów electrino m-100

Po drugie podaj jakikowiek przykład monitorów, które by oferowały tak wysoką jakość wykonania i zaawansowanie technologiczne jak wspomniane electrino m100. Czekam na dowód i przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez logarytm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby Pan który kupił rzekomo kino domowe nie zakupił kolumn efektowych zamiast monitorków? Jeżeli tak to sprawa jest jasna, kolumienki efektowe nie mają basu tyle co monitory. Coś mi się wydaje że ktoś nie za dobrze nawet poznał ofertę STX nie mówiąc już o tym, że niby je miał testował, sprzedał zamiast zwrócić ;-), hehehe. Ah jak ja lubię czytać opinie rzekomych użytkowników, którzy piszą po sto razy że coś kupili ale już sprzedali i zdjęcia niepokażą no bo jak ;-)

 

Przy okazji w innej sprawie chciałbym wyrazić swoje zadowolenie z użytkowania kolejnego zestawu głośników z STX i są to właśnie monitory m100 ale tym razem jako prawdziwy użytkownik mogę pokazać ich zdjęcia jeżeli ktoś mnie tutaj o to poprosi, na tym polega rzetelność oceny a nie hejt konkurencji.

Monitory m100 sprawują się znakomicie i rzeczywiście ich cena jest porpostu smiesznie niska ale znając niestety politykę STX za kilka miesięcy mogą kosztować 2xtyle co teraz, już to nie raz było przerabiane, chciociażby przy okazji ceny FS250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to nawet komentować. Proponuję podłączyć te monitorki pod chociażby NADa316 bee i w zestawieniu chociażby ze wspomnianymi B&W 686S2 - to dobre porównanie, bo akurat jedne i drugie są klasycznymi kolumnami efektowymi do KD. Różnica taka, że te drugie kosztują rzecz jasna ok 2 tys. więc porównanie trochę nie na miejscu. I warto zrobić eksperyment jak grają M100 a chociażby 686S2. Trudno się silić na inne porównania, bo przecież nie bedziemy porownywać rzeczonych M100 np do posiadanych przeze mnie KEF R300. Te drugie kosztują obecnie 4 / 5 tys zł. M100 to mały monitorek, który do stereo w ogóle się nie nadaje, chyba że do jakiegoś kadłubkowego zestawu. Jak pisałem użytkuje je obecnie moja Mama z jakimś tanim Pianocraftem i faktycznie można być z takiego zestawu bardzo zadowolonym. Do radia, do posłuchania w nocy. Do pełnoprawnego, "normalnego" zestawu stereo nie nadają się jednak w ogole. przecież sam producent je firmuje jako kolumienki efektowe do Kd ze wszystkimi tego konsekwencjami. Nie wolno wprowadzać ludzi w błąd! Do stereo lepiej kupić jakieś uzywane monitory z pełnym pasmem.

 

Rozmawiamy przecież o :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przecież tu nikt nie pisze o niezadowoleniu z tej firmy, tylko o problemie, że ich jakość się przeszacowuje. Ja np. serdecznie polecam model 150, ale w cenie na ile kosztują ! Ten wątek zdecydowanie jest jak sponsorowany, użytkowny po 25 postów zapatrzeni w sprzęt... to bardzo miłe i fajne, ale jeżeli na taki marketing stawia firma STX to nie wróżę sukcesu. Nie wróżę sukcesu. Jak pisałem, zestaw Electrino 150 kupiełm w AV Store w Warszawie przy alei niepodległości i użytkowałem przez kilka miesięcy. Z czasem po zmianach w systemie po prostu wymieniłem na sprzet z wyższej półki. Jeżeli ktoś szuka zestawu KD w cenie do 3 tys zł albo kolumn stereo (Electrino 150) sensownie grających i dobrze wycenionych to sprzęt ten można jak najbardziej polecić, ale to budżetowy (aczkolwiek uczciciwe grający) zestaw, a nie konkurencja dla sprzetu dwu - czy trzykrotnie droższego. Innych kolumn STX poza rzeczonym zestawem nie znam. Nie wiem, może droższe (np. FOTON) grają lepiej. Więcej umiarkowania i obiektywności w ocenach bym radził.

 

Bo rozmawiamy przecież o monitorach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - sam producent nazywa je moniotami, a nie:

Nexton M100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - przecież ich nawet nie ma w ofercie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektowe są 150E.

M150 to małe monitorki stereo na 15stkach, które pojawiły się relatywnie niedawno.

 

Ja tej dyskusji nie kumam. Weźcie mi pokażcie nowe monitory za 700zł , które nie wkurzają dźwiękiem?

No i 500ki.. Konkurencja cenowa właściwie tylko wyłącznie w postaci Altusów. Ktoś jeszcze robi wysokoefektywną budżetówkę? Za 4kzł/para to drogo za takie lochy które jeszcze grają całkiem poprawnym dźwiękiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - "szapo ba" - to ja od początku miałem na myśli M150 - te znam i użytkuje je obecnie, jak pisałem, moja Mama. M100 nie znam, wyglądają bardzo podobnie do M150 i mogę jedynie przypuszczać (mam nadzieję, że znowu nie zdenerwuja się Kapłani Świętego Ognia STX), że są podobne do M150, ale może się mylę. Tak jak napisał kolega micwoj - trudno jest mi uwierzyć, że monitorek za 700 zł wystartuje do konstrukcji 2 czy trzykrotnie droższych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam swoim znajomym produkty STX. Mam neutrino fx150 i nie mam zamiaru zmieniać. Polecam ci do sypialni Electrino 200, teraz masz w super cenie bo niecałe 1tyś zł. Słuchałem ich na Audioshow w Warszawie i jak właściwie każdy produkt tej firmy zasługuje na wielkie uznanie w relacji cena jakość. Ktoś dobrze wyżej napisał, poczytaj i popatrz jak są zrobione i z czego i nie daj się nabrać na opinie pseudoklientów czyli konkurencji. Ktoś poprosił o zdjęcia kolumn o których dyskusja i co? Chyba dalej nie muszę pisać czy to prawdziwy klient czy hejterowiec z konkurencji. Mam nadzieję, że cokolwiek rozjaśniłem w tej materii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak prawda tym bardziej, że w serii electrino są montowane membrany z tej samej serii co w kolumnach znanych firm i kosztują 14 tyś zł za parę.

Również te membrany tylko w innym tj, ciemnoszarym kolorze montowane są w głośnikach monitorów studyjnych i kosztują wielokrotnie więcej niż monitory electrino M-100.. Czy to oznacza że są budżetowe? O tóż nie, gdyż te same głośniki są w kolumnach za kilka i kilkanaście tysiecy PLN.

 

Wyznacznikiem jakości głośników jest cena gotowych kolumn?

Dawno się tak nie uśmiałem :)

 

To co powiesz na to?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marian133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serii electrino są montowane membrany z tej samej serii co w kolumnach znanych firm i kosztują 14 tyś zł za parę.

Ale dobrze napisałem, Electrino ma kopułki poliwęglanowe i średnio-tonowe, nisko-tonowe celulozowe? Czyli budżetowe technologie.

 

Nie znam zestawu kolumn, które byłyby nawet za 10 tyś PLN i oferowały to co oferują electrino 500.

Faktycznie, chyba nikt takich kolumn jak E500 nie oferuje. Jedyne podobne rozwiązania, jakie mi przychodzą do głowy, to Crewin-Vega. IMHO do 4k złotych lepszym wyborem byłyby mniejsze kolumny z przetwornikami wyższej jakości, np. STX FX-150, ewentualnie uzupełnione subwooferem. Ale to pewnie kwestia preferencji.

 

Jeżeli twierdzisz że filtrami L-R moża równie skutecznie wyrównać czasowo centra akustyczne no to ok.. dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

Jest dobry artykuł Rane o zwrotnicach Linkwitza-Rileya, warto przeczytać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak prawda tym bardziej, że w serii electrino są montowane membrany z tej samej serii co w kolumnach znanych firm i kosztują 14 tyś zł za parę

 

Które to konkretnie kolumny?

 

Aha i czy możesz podać przykłady kolumn w których są zastosowane przetworniki wyprodukowane przez STX-a ? Oczywiście poza kolumnami STX-a. Osobiście kojarzę Audioform.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się chyba zastanowić kto pisał ten wątek. Niektóre teksty jak z gazetki reklamowej. Przy okazji, własnie jestem u Mamy i grają te monitorki M150 razem ze sparowanym Pianocraftem. Gra to bardzo przyjemnie jako radyjko w sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.