Skocz do zawartości
IGNORED

najlepszy DAC do plików, do 20 tyś. zł


rafszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, S0nic napisał:

na moją skromną działalność YT

👍

21 minut temu, S0nic napisał:

mam kontakt z konstruktorami i ich dopytuje o sprawy techniczne (ostatnio głównie kolumny, na elektronikę przyjdzie czas).

powodzenia na nowej drodze życia 😉 trzymam kciuki 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

Żeby nie być gołosłownym, wiem już że chce kolumny z filtrowaniem aktywnym docelowo, osoby które budują kolumny pasywne potwierdzały że aktywne zestawy są obiektywnie lepsze ale niestety rynek na nie jest wciąż mały i biznesu nie zrobią w ten sposób. Przypominam że sami robią pasywne zwrotnice. To potwierdziło moje podejrzenia - na forum nie ma w tej kwestii zgody ale ja już sprawdziłem i wiem, że ta drogą będzie dla mnie optymalna.

Kontrowersyjna teza.

2 godziny temu, S0nic napisał:

Jakbym miał dużo kaski to zamawialbym po kolei wszystko jak leci do siebie i się bawił i testował. Teraz ze względu na moją skromną działalność YT mam kontakt z konstruktorami i ich dopytuje o sprawy techniczne (ostatnio głównie kolumny, na elektronikę przyjdzie czas). 

Podasz linka do swojego kanału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, EMiL napisał:

Kontrowersyjna teza.

Podasz linka do swojego kanału?

 

na drugim planie audiofilska mysz  , znaczy audiofill jak się patrzy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

 

na drugim planie audiofilska mysz  , znaczy audiofill jak się patrzy 🙂

Oby nie Popiel…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EMiL napisał:

Kontrowersyjna teza.

Podasz linka do swojego kanału?

Sławek jak błyskawica! 🙂 W tym tygodniu ukaże się pierwszy odcinek z Zeta Zero, Tomasz Rogula niesamowita postać, zostałem bardzo miło przyjęty, siedziałem u niego chyba z 6 godzin. Poza kolumnami macałem mikrofony w jego studio - obłęd jak to przetwarza dźwięk. Dlatego warto bawić się w takie cuda na YT bo potem takie przyjemne rzeczy człowieka mogą spotkać.

 

Ta teza też mnie zaciekawiła bardzo. Kilka słów jeszcze wyjaśnienia.

Jeżeli chodzi o producentów wszelakiego sprzętu audio to bardzo często słyszy się od nich, że rozwiązania które stosują są w ich rozumieniu najlepsze i najbardziej optymalne.  Ten frazes jest jak najbardziej zrozumiały, przecież jakby projektant, konstruktor uważał inaczej to by po prostu tak zrobił. Wiec suma sumarum biorąc pod uwagę wiele, wiele aspektów robią tak a nie inaczej.

I teraz wchodzi temat filtrowania aktywnego, słyszałem już kilka razy od producentów, konstruktorów, że jeżeli mieliby zrobić coś bezkompromisowo to chętnie zastosowaliby filtrowanie aktywne. Mimo, że UWAGA, przez dekady projektują i sprzedają głośniki z pasywnymi zwrotnicami. Te info słyszałem od osób które na prawdę długo już siedzą w tym biznesie.

OCZYWIŚCIE, trzeba też podkreślić, że nie wszyscy tak uważają i nie każdy się z tym zgodzi - mówię o producentach, natomiast coś jest ewidentnie na rzeczy.


Tutaj jeden z takich wywodów, daje do myślenia.

PS Audio firma nie byle jaka.

 

Żeby nie było, że nie na temat wrzucał piękną obudowę Mola Mola 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, S0nic napisał:

Hehe, nie byłbym w stanie tak czegoś kupić. Niestety, żeby moje sumienie było spokojne to muszę sprawdzić większość opcji, potem jeszcze kwestie zakupowe, negocjacje i inne. Tak na marginesie to ostatnie głośniki kupowałem 2 lata. Odwiedziłem wiele miejsc.😉

Jakbym miał dużo kaski to zamawialbym po kolei wszystko jak leci do siebie i się bawił i testował. Teraz ze względu na moją skromną działalność YT mam kontakt z konstruktorami i ich dopytuje o sprawy techniczne (ostatnio głównie kolumny, na elektronikę przyjdzie czas). 

Żeby nie być gołosłownym, wiem już że chce kolumny z filtrowaniem aktywnym docelowo, osoby które budują kolumny pasywne potwierdzały że aktywne zestawy są obiektywnie lepsze ale niestety rynek na nie jest wciąż mały i biznesu nie zrobią w ten sposób. Przypominam że sami robią pasywne zwrotnice. To potwierdziło moje podejrzenia - na forum nie ma w tej kwestii zgody ale ja już sprawdziłem i wiem, że ta drogą będzie dla mnie optymalna.

Żeby podsumować ten krótki wywód, śmiem twierdzić, że jestem jedną z najwolniej kupujących tutaj osób 🙂

To powiem Ci brutalnie, że w tej sytuacji jesteś w czarnej D…i mówię to z życzliwości, bo twoje kryteria decyzyjności wzajemnie się wykluczają. 

- rozwiązania aktywne są ok, ale te dobrze zrobione z dobrym dsp i porządnymi wzmacniaczami. A to są koszty. Z tego co pisałeś, to masz bardzo ograniczony budżet i piszesz jeszcze, że wszystko musisz u siebie sprawdzić. Tych dobrych opcji nie sprawdzisz u siebie. Nikt Ci tego nie dostarczy, bo żaden sklep ani dystrybutor nie ma takich opcji w ofercie jako komplet. To trzeba zbudować i skonfigurować pod twoje kolumny. 

- praktycznie nie ma w ofercie dobrych kolumn bez zwrotnic, przygotowanych pod aktywne dsp. Trzeba takie zamówić od podstaw lub wybebeszyć jakieś używki, czyli też tego u siebie nie sprawdzisz przed zakupem.

- trzeba zamówić specjalną opcje kolumn, dobrać oddzielne wzmacniacze i oddzielny procesor dsp. Tego nie sprawdzisz przed zakupem. Nie ma takiej możliwości. Musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz, no i budżet takiego układu, to grubo ponad 100 tys.pln. 

- jeśli budżet jest skromny i decyzyjność zakupów słaba, bo musi się posłuchać u siebie przed zakupem, to jesteś skazany na gotowce z branży Pro, najczęściej chińczyki w kiepskich obudowach, z wbudowanymi dsp wartości 20$ i wzmacniaczykami w klasie D, też wbudowanymi w skrzynki kolumn. To wszystko ma sporo wad. Czy będzie się Tobie to podobać, to już sam ocenisz. Słuchałem wielu takich opcji i nie jest to moje granie. Aktywne kolumny….tak, tak….ale nie w takiej opcji. 

10 minut temu, S0nic napisał:

jakby projektant, konstruktor uważał inaczej to by po prostu tak zrobił.

To nie jest prawda. Oferują to co się sprzedaje, a kryterium jest niestety głównie niska cena. Dlatego co innego oferują, a co innego zrobiliby dla siebie. 

12 minut temu, S0nic napisał:

zostałem bardzo miło przyjęty, siedziałem u niego chyba z 6 godzin.

Bo to bardzo miły gość. Ale być fajnym to jedno, a robić dobre kolumny, to zupełnie inna kwestia. Słuchałeś tych kolumn? I jakie wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

To powiem Ci brutalnie, że w tej sytuacji jesteś w czarnej D…i mówię to z życzliwości, bo twoje kryteria decyzyjności wzajemnie się wykluczają. 

- rozwiązania aktywne są ok, ale te dobrze zrobione z dobrym dsp i porządnymi wzmacniaczami. A to są koszty. Z tego co pisałeś, to masz bardzo ograniczony budżet i piszesz jeszcze, że wszystko musisz u siebie sprawdzić. Tych dobrych opcji nie sprawdzisz u siebie. Nikt Ci tego nie dostarczy, bo żaden sklep ani dystrybutor nie ma takich opcji w ofercie jako komplet. To trzeba zbudować i skonfigurować pod twoje kolumny. 

- praktycznie nie ma w ofercie dobrych kolumn bez zwrotnic, przygotowanych pod aktywne dsp. Trzeba takie zamówić od podstaw lub wybebeszyć jakieś używki, czyli też tego u siebie nie sprawdzisz przed zakupem.

- trzeba zamówić specjalną opcje kolumn, dobrać oddzielne wzmacniacze i oddzielny procesor dsp. Tego nie sprawdzisz przed zakupem. Nie ma takiej możliwości. Musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz, no i budżet takiego układu, to grubo ponad 100 tys.pln. 

- jeśli budżet jest skromny i decyzyjność zakupów słaba, bo musi się posłuchać u siebie przed zakupem, to jesteś skazany na gotowce z branży Pro, najczęściej chińczyki w kiepskich obudowach, z wbudowanymi dsp wartości 20$ i wzmacniaczykami w klasie D, też wbudowanymi w skrzynki kolumn. To wszystko ma sporo wad. Czy będzie się Tobie to podobać, to już sam ocenisz. Słuchałem wielu takich opcji i nie jest to moje granie. Aktywne kolumny….tak, tak….ale nie w takiej opcji. 

z tego co już się dowiedziałem proces dążenia do dobrych aktywnych kolumn jest już wyznaczony możliwości odsłuchu prototypów też

co by nie mówić i jak nie interpretować nie zawsze oczywistych wpisów S0nic ma łeb na karku i wie jak dążyć do celu

oczywiście jakimś tam ograniczeniem zapewne będzie budżet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

To powiem Ci brutalnie, że w tej sytuacji jesteś w czarnej D…i mówię to z życzliwości, bo twoje kryteria decyzyjności wzajemnie się wykluczają. 

- rozwiązania aktywne są ok, ale te dobrze zrobione z dobrym dsp i porządnymi wzmacniaczami. A to są koszty. Z tego co pisałeś, to masz bardzo ograniczony budżet i piszesz jeszcze, że wszystko musisz u siebie sprawdzić. Tych dobrych opcji nie sprawdzisz u siebie. Nikt Ci tego nie dostarczy, bo żaden sklep ani dystrybutor nie ma takich opcji w ofercie jako komplet. To trzeba zbudować i skonfigurować pod twoje kolumny. 

- praktycznie nie ma w ofercie dobrych kolumn bez zwrotnic, przygotowanych pod aktywne dsp. Trzeba takie zamówić od podstaw lub wybebeszyć jakieś używki, czyli też tego u siebie nie sprawdzisz przed zakupem.

- trzeba zamówić specjalną opcje kolumn, dobrać oddzielne wzmacniacze i oddzielny procesor dsp. Tego nie sprawdzisz przed zakupem. Nie ma takiej możliwości. Musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz, no i budżet takiego układu, to grubo ponad 100 tys.pln. 

- jeśli budżet jest skromny i decyzyjność zakupów słaba, bo musi się posłuchać u siebie przed zakupem, to jesteś skazany na gotowce z branży Pro, najczęściej chińczyki w kiepskich obudowach, z wbudowanymi dsp wartości 20$ i wzmacniaczykami w klasie D, też wbudowanymi w skrzynki kolumn. To wszystko ma sporo wad. Czy będzie się Tobie to podobać, to już sam ocenisz. Słuchałem wielu takich opcji i nie jest to moje granie. Aktywne kolumny….tak, tak….ale nie w takiej opcji. 

Nie dziwię się, że masz złe zdanie o filtracji aktywnej jak wspominasz o DSP 🙂

Nie dziwię się, że masz złe zdanie o filtracji aktywnej jak wspominasz o typowych monitorach z rynku PRO - w ogóle mnie nie interesują. 🙂

Nie dziwię się, że masz złe zdanie o filtracji aktywnej jak wspominasz o tanich podzespołach, kiepskich obudowach i chińczykach. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S0nic napisał:

Nie dziwię się, że masz złe zdanie o filtracji aktywnej jak wspominasz o DSP 🙂

Nie dziwię się, że masz złe zdanie o filtracji aktywnej jak wspominasz o typowych monitorach z rynku PRO - w ogóle mnie nie interesują. 🙂

Nie dziwię się, że masz złe zdanie o filtracji aktywnej jak wspominasz o tanich podzespołach, kiepskich obudowach i chińczykach. 🙂

Mam dobre zadnie i o DSP i o aktywnej filtracji ale nie w takim wydaniu, jak większość dostępnej oferty rynkowej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, slawek.xm napisał:

oczywiście jakimś tam ograniczeniem zapewne będzie budżet

No ale to każdy ma taki problem 🙂
 

Sly jest trudnym rozmówcą bo on ma trochę inny punkt siedzenia. Ja nigdy nie zrozumiem jak on może mieć tyle wolnego czasu na pisanie tutaj, poukładaną chłop ma firmę 🙂

7 minut temu, sly30 napisał:

Mam dobre zadnie i o DSP i o aktywnej filtracji ale nie w takim wydaniu, jak większość dostępnej oferty rynkowej. 

Nie po to jeżdżę po całej Polsce, żeby nie wyłapywać rodzynków 🙂

Zobacz sobie mój skromny wywiad z Arkiem Szwedą - tam jest info o DSP, ja słucham się go w tej kwestii i będzie analogowa zwrotnica aktywna a nie DSP. Kilka postów wyżej Sławek wrzucił.

W sumie już teraz mam taką 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, S0nic napisał:

No ale to każdy ma taki problem 🙂
 

Sly jest trudnym rozmówcą bo on ma trochę inny punkt siedzenia. Ja nigdy nie zrozumiem jak on może mieć tyle wolnego czasu, poukładaną chłop ma firmę 🙂

jak będziesz prezesem kilkunastu spolek i będziesz miał od roboty dyrektorów to telefonem załatwisz większość spraw w przerwie między sluchanymi  utworami  , to proste i skuteczne rozwiązanie

lepszym jest stanowisko w radzie nadzorczej SSP ale to nie zawsze jest ekonomicznie najlepszy pomysł 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, S0nic napisał:

No ale to każdy ma taki problem 🙂
 

Sly jest trudnym rozmówcą bo on ma trochę inny punkt siedzenia. Ja nigdy nie zrozumiem jak on może mieć tyle wolnego czasu, poukładaną chłop ma firmę 🙂

 Tu nie chodzi o mnie i mój punkt odniesienia, tylko o trzeźwe patrzenie na realia rynkowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slawek.xm napisał:

jak będziesz prezesem kilkunastu spolek i będziesz miał od roboty dyrektorów to telefonem załatwisz większość spraw w przerwie między sluchanymi  utworami  , to proste i skuteczne rozwiązanie

lepszym jest stanowisko w radzie nadzorczej SSP ale to nie zawsze jest ekonomicznie najlepszy pomysł 🙂

Raczej nie będę, beznadziejnie zarządzam ludźmi 🙂
Zazdroszczę mocnej psychiki takich osób jak SLY.

8 minut temu, sly30 napisał:

 Tu nie chodzi o mnie i mój punkt odniesienia, tylko o trzeźwe patrzenie na realia rynkowe. 

To inaczej, są firmy które robią aktywne głośniki na BARDZO dobrych podzespołach. Nie mają nic wspólnego z DSP, klasą D, lekkimi obudowami i innymi minusami o których wspominasz.

Teraz na targach będzie bezkompromisowy monitor Sveda z elektorniką na kosmicznych wręcz podzespołach. Nie jestem specem i nie będę robić porównań ale widziałem ceny tych podzespołów. Filtry, rezystory, kondensatory, zasilacze, wszystko kosmiczne. Więcej powiedzieć nie mogę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sly30 napisał:

Które to firmy? I zwrotnice bez dsp?

Sveda Audio

 

Zobacz wywiad 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Tutaj jeden z takich wywodów, daje do myślenia.

PS Audio firma nie byle jaka.

facet jest nieprecyzyjny i wprowadza w błąd

bo można zbudować filtr na kondzie i dokładnie taki sam na cewce

poza tym jego argumentem jest porównanie zapotrzebowania rynku a nie zalety i wady obu typów zwrotek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

38 minut temu, sly30 napisał:

Które to firmy? I zwrotnice bez dsp?

Arek stosuje analogowe zwrotnice aktywne, nie cyfrowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Żeby nie było, że nie na temat wrzucał piękną obudowę Mola Mola 🙂

Ładne, ale nie do końca. Boki gryzą się z górą, trochę "niepłynnie" to dla mnie wygląda. Lepiej, gdyby były pofalowane tak, jak górna część.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Sławek jak błyskawica!

po prostu byłem w pobliżu wątka 🙂

jeśli wyręczyłem Cię niepotrzebnie .. wybacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slawek.xm napisał:

facet jest nieprecyzyjny i wprowadza w błąd

bo można zbudować filtr na kondzie i dokładnie taki sam na cewce

poza tym jego argumentem jest porównanie zapotrzebowania rynku a nie zalety i wady obu typów zwrotek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pada tam zdanie, że filtracja aktywna jest lepsza i że jakby miał wybierać to robi aktywnie. Rynek preferuje pasywnie, to fakt.

 

Mam wrażenie że trochu zaśmiecilem temat o DAC. Zamykając temat, posłucham mola mola na targach a jak przyjdzie czas to w domu 😉

Dzięki wszystkim za pomoc, w szczególności @AudioPhase za podrzucenie pomysłu z mola mola 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Słuchałem wielu takich opcji i nie jest to moje granie.

≠ Słabe granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, slawek.xm napisał:

po prostu byłem w pobliżu wątka 🙂

jeśli wyręczyłem Cię niepotrzebnie .. wybacz

niepotrzebnie przepraszasz, rozumiem psychofanów, tak działają 😄

kto wie, może wejdziemy kiedyś w jakąś kooperację 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, S0nic napisał:

Pada tam zdanie, że filtracja aktywna jest lepsza i że jakby miał wybierać to robi aktywnie. Rynek preferuje pasywnie, to fakt.

To zaden autorytet, zreszta mistrzowie filtracji pasywnej beda preferować wersje pasywne, firmy wywodzące się ze studiów nagraniowych aktywne rozwiazania. Wzmacniacze wewnątrz kolumn to duży kompromis.

BTW aktywność największy sens ma na nisko cietym basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EMiL napisał:

To zaden autorytet, zreszta mistrzowie filtracji pasywnej beda preferować wersje pasywne, firmy wywodzące się ze studiów nagraniowych aktywne rozwiazania. Wzmacniacze wewnątrz kolumn to duży kompromis.

BTW aktywność największy sens ma na nisko cietym basie.

PS audio czy Infinity to są/były raczej mocne firmy. Arnie Nudell o którym też jest mowa to światowej sławy konstruktor, w USA bardzo znany.


Mistrzowie filtracji pasywnej potwierdzili to samo co mówi Paul McGowan z PS audio. Oczywiście te rozmowy to nie przypadek, celowo pytałem się jak widzą filtrowane aktywne bo po prostu mnie to bardzo interesuje. Też się zdziwiłem, byłem pewny, że usłyszę, "że moje najmojsze" 🙂

 

10 minut temu, EMiL napisał:

BTW aktywność największy sens ma na nisko cietym basie.

To tylko jedna z wielu zalet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zgody co do zasilaczy w DAC 🙂
Rynek jest podzielony firmy robią na tym i na tym. DCS i Nagra działają na zasilaczach liniowych a np. EMM labs czy mola mola na
SMPS (impulsowe)

Temat jest bardzo złożony no i nie wiadomo komu ufać 🙂

 

 

Jedyne co by mnie zastanawiało to czy firma mola mola czy meitner mają jakieś swoje zasilacze impulsowe specjalne do audio czy przemysłowe zwykłe. Zapytam na targach jak będzie ktoś techniczny bom ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki…

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krzysztof_56775 napisał:

taki…

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

meitner właśnie tak robi, nie dają toroida

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meitner MA3 recenzowany w stereophile wygląda, że korzysta z zasilacza OEM, co wcale nie oznacza z góry, że to źle rozwiązanie. Ten powyżej, wklejony przez Krzyśka to wyrob własny.

Pamiętaj o jednej rzeczy, zarówno mola mola jak i meitner korzystają z cyfrowej regulacji głośności. W zależności od poziomów głośności, na których słuchasz może to powodować większe lub mniejsze problemy. Większe gdy słuchasz cicho.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EMiL napisał:

Meitner MA3 recenzowany w stereophile wygląda, że korzysta z zasilacza OEM, co wcale nie oznacza z góry, że to źle rozwiązanie. Ten powyżej, wklejony przez Krzyśka to wyrob własny.

Pamiętaj o jednej rzeczy, zarówno mola mola jak i meitner korzystają z cyfrowej regulacji głośności. W zależności od poziomów głośności, na których słuchasz może to powodować większe lub mniejsze problemy. Większe gdy słuchasz cicho.

 

dlatego jest preamp makua gdzie nie ma tego problemu cyfrowej regulacji

 

Czy są jeszcze jakieś ciekawe DAC z regulacją głośności nie cyfrową i bez lamp? Półka cenowa MOLA MOLA DAC czy Meitnera MA3.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc,  podepne  sie pod temat, tez Szukam Daca, zastanawiam  sie nad lectorem digicode 2.24, jest to stara konstrykcja I tu nasuwa sie pytanie jak sie ma do nowszej wersji s-192 recenzowanej prze pana Pacule, czy jest to to samo brzmienie i dac różni się tylko możliwością odtworzenia gestszych plików? I jak waszym zdaniem 2.24 ma się do np. Lampizator, theta lum comet plis ??

zależy mi ma dzieku analogowym i wierności barw, później oczywiście dynamika i przestrzeń 😎  do jazz, vocals, stary dobry rock 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.