Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepło grający dac do Lemma Tucana i Dynaudio 220


nieolo

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż po basie w Heglu jak średnicy brak.

Myślę, że podstawa basowa to fundament dobrego stereo, a Hegel ma ją na bardzo dobrym poziomie. Poza tym Hegel jest liniowym wzmacniaczem i bardzo transparentnym w związku z czym trzeba ostrożnie dobierać poszczególne elementy zestawu i co najważniejsze Hegel jest bezlitosny dla słabej, czy wręcz złej akustyki.

 

To jak to w końcu jest, bo najpierw piszesz, że:

Bas w Heglu fakt może się podobać, mam tu na myśli topowe integry H200, H300, H360...

by, za chwilę dodać:

Wszystkie Hegle <H200 już fajnego basu nie mają...

o co więc chodzi? Maja ten bas, czy nie? Bo nic nie zrozumiałem...

(...) H190 to jest w ogóle karykatura wzmacniacza.

Przypominam, że mieliśmy skupić się tylko na topowych integrach tj. H200, H300, H360 i przy nich pozostańmy.

Tucana ma również bdb konrole basu. Być może jest o włos za H360.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie twierdzę, że Tucana nie ma kontroli. Tucana daje rade, jednak H360 to zdecydowanie wydajniejszy wzmacniacz, więc naturalnie różnica musi być i wcale nie jest to włos. Po raz kolejny potwierdzają się czysto subiektywne odczucia i przypominam, że wszystko zależy co podpinamy oraz w jak zaadaptowanym pomieszczeniu słuchamy.

Niemniej ogólny przekaz i emocje jakie daje Tucana, żaden Hegel nie jest w stanie zaoferować.

Ponieważ jak pisałem Leema to czarodziej. Jest bardziej łaskawa dla kiepskich akustycznie pomieszczeń w przeciwieństwie do Hegla, który jest wierniejszy i bliższy prawdzie oraz nie wybacza kiepskiej akustyki i kto wie ile z tych negatywnych opinii na temat Hegla wynika z braku choć podstawowej adaptacji pomieszczenia odsłuchowego.

Poza tym są wzmacniacze które basem operują znacznie lepiej niż Hegle. Co kto woli.

Logiczne jest, że im większa kwota to konkurencja rośnie, ale podaj proszę "basową" konkurencję dla H200, czyli do 5-6k

To ciekawe co piszecie.

Oczywiście, że ciekawe, bo są to doświadczenia i przemyślenia czysto subiektywne.

Leema Tucana II jest o klasę lepsza niż Hegel H300 w zakresie basu, jest o sporo lepsza w zakresie wysokotonowym i dużo lepsza w zakresie średniotonowym.

Odważne zdanie, ale to jest tylko i wyłącznie Twoja opinia wywołana prawdopodobnie lepszą synergią Twoich kolumn z Tucaną, aniżeli Heglem. Tyle i tylko tyle.

A Hegel to naprawdę bardzo udane urządzenie do 10tys.

Dać mu odpowiednie kolumny i nie chce się innego.

Hegel H80 mimo ograniczeń dynamicznych to (...)

Jak pisałem wcześniej mowa tylko o topowych integrach Hegla.

Fajnie by było, gdyby opnie wyrażały osoby znające i słuchające opisywanych przez siebie urządzeń.

Pijesz do mnie? Masz problem z moimi opiniami? Nie wierzysz, że słuchałem omawiane klocki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Heglem abstrachując od jego surowości to problemem jest ogromny rozrzut jakościowy.

Nie wiem, jak w przypadku H300 to wygląda, ale słyszało się różne opinie... Natomiast z pierwszej ręki - kolega, który grał sporo czasu na H80 opowiadał, jak porównywał z innymi H80 swoją sztukę i właściwie każdy na tej samej elektronice grał mocno inaczej - mowa oczywiście o piecach wyłącznie wygrzanych.

 

Natomiast Leema i Hegel to są 2 kompletnie inne koncepty na dźwięk. Cieplejszy i z piękną średnicą vs. neutralny i zimny - zupełnie po inne klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie odczułem "zimna" Hegla H300 (i H 80 również, o 160 to nie będę się wypowiadał) więc nie bardzo rozumiem, skąd CIĄGLE przylepia się tę metkę.

W porównaniu do Leemy dzwięk z H300 był uboższy, to na pewno, w zakresach tak jak napisałem poprzednio. Ale zimny? Nieee

 

Kocurro - ja nie bardzo rozumiem co Ty napisałeś - frazujesz i komentujesz każdą frazę, ale trudno z tego wyczytać, co Ty słuchałeś i jakie masz wrażenia.

To, że się nie zgadzasz z moją czy innych opinią to wiemy, to święte Twoje prawo.

To, że piszesz dziwne rzeczy, to też widzimy (co ma wzmacniacz do akustyki / adaptacji pomieszczenia?).

Ale nie wiem, co z tego wynika i trudno mi z Tobą dyskutować.

Daj więcej od siebie, opisz swoje wrażenia, a nie neguj naszych, tak będzie lepiej, kulturalniej, przejrzyściej.

 

Jeśli dla Ciebie Hegel jest lepszy, to po prostu to napisz - na czym słuchałeś, w jakim zestawieniu, z jaką muzyką, jak porównywałeś. To będzie ciekawe!

 

Świat się nie kończy na Heglu i Leeme na szczęście, ja ostatnio posłuchałem piecyków za prawie 30 tys i 40tys. I Leema okazała się lepsza. Dla Ciebie tak nie jest? Ok.

 

I na koniec. Zdaję sobie dokładnie, jak akustyka wpływa na odbiór całego toru, jak przez to słyszymy muzykę. Jednak trudno mi uwierzyć w łaskawość wzmacniacza dla akustyki pomieszczenia.

Ponieważ jak pisałem Leema to czarodziej. Jest bardziej łaskawa dla kiepskich akustycznie pomieszczeń w przeciwieństwie do Hegla, który jest wierniejszy i bliższy prawdzie oraz nie wybacza kiepskiej akustyki i kto wie ile z tych negatywnych opinii na temat Hegla wynika z braku choć podstawowej adaptacji pomieszczenia odsłuchowego.

Jeśli w tym samym zestawieniu na wzmacniaczu A w danym utworze coś słychać, a na wzmacniaczu B nie słychać (albo słychać inaczej i odbieramy to jako pogorszenie), to właśnie taką sytuację opisuję i mogę napisać, że A jest lepszy pod tym czy innym względem do B. To moja opinia oparta na moim słuchu, moim pomieszczeniu, mojej akustyce, moim torze i moim odbiorze więc negowanie tego jest bez sensu. Ale jak napiszesz SWOJĄ opinię, to będą już dwie i będzie ciekawie.

 

Aha, jeszcze na koniec koniec - Hegel był dużo fajniejszy dla słabych realizacji nagrań. Nie wierzysz? Posłuchaj na Heglu i na Leeme starszych albumów Rolling Stones. Na Leeme to "krew z nosa", kłują dźwięki, brudy, szum, słaba akustyka "studia", a na Heglu dało się posłuchać, bo było tych przeszkadzajek mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja doczekam czasu, kiedy na AS będzie można napisać coś nie po myśli posiadaczy, dystrybutora, handlarzy i naganiaczy na Hegla i zaraz nie pojawią się "te" osoby, które będą odwracać kota ogonem i wpierać innym, że są w błędzie.... są głusi bo są po czterdziestce, mają skopaną akustykę, mają do dupy kolumny, są nieosłuchane, tak naprawdę wszystko mają do dupy poza Heglem.

Dodam tylko, że miałem "przygodę" z Heglem w moim systemie i nie było to miłe doświadczenie. Oczywiście było to przez krajowy dział marketingu Hegla bardzo polecane, wręcz synergiczne połączenie czyli Hegel + Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co więc chodzi? Maja ten bas, czy nie? Bo nic nie zrozumiałem..

 

Przecież napisał <H200. Czyli poniżej H200 Hegle dobrego basu nie mają. Podpowiem , że "<" to z matematyki znak mniejszości. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako drugi z forum po Stecko miałem Tucane 2 (nie na odsluchach tylko kupiona). Do tego miałem Antila 2s Eco... Taki system poprostu zwala z nóg.

 

Nie wiem jakie macie doświadczenia z Pmc, ale tam jest linia transmisyjna i bas, żeby trzymać w ryzach trzeba naprawdę solidnego wzmaka. Tucana robiła to wybornie.

 

Dodając do tego muzykalnosc, finezje, naturalność i dociazenie dźwięku z wręcz perfekcyjnym timmingiem dochodzimy do "prawie" kresu możliwości jakie mogą nam zaoferować integry z najwyższej półki jeśli o taki dźwięk nam chodzi.

 

Porownywajac ten wzmacniacz (nie mówiąc już o combo) z np mac 5200, MF 6500, moon 600 czy innymi integrami za nawet większe pieniądze takiego dźwięku się nie dostanie koniec kropka.

 

Od jakiegoś czasu próbuje znaleźć swój docelowy zestaw...do 100tys max. Leema poszła na sprzedaż jakiś czas temu... I przyznam się szczerze, że żałuję. Dochodzę do wniosku, że w kwestii jakość/cena to jest genialny wzmacniacz. Można pewnie lepiej... Krell FBI, gryphon diablo 300, których szukam na odsluchy... Ale ile to kosztuje i czy warto bez 30m pokoju odsluchowego... Zaczynam w to wątpić.

 

Hegli też słuchałem i to tyle :)

 

PS kiedyś komuś tu polecilem Tucane, odsluchal kilka godzin, napisał, że szumi i jest kiepska po czym kupił wzmak o 30tys droższy z pre lampowym :) to była jedyna negatywna opinia o Tucanie jaka słyszałem.

 

Pozdrawiam wszystkich. A wzmak polecam każdemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja doczekam czasu, kiedy na AS będzie można napisać coś nie po myśli posiadaczy, dystrybutora, handlarzy i naganiaczy na Hegla (...)

Powiedz mi w czym masz problem? Pewien paradoks polega na tym, że na podstawie budżetówki wyrobiłeś sobie zdanie w związku z czym wszystko i wszystkich wrzucasz do jednego worka. Paranoja.

 

Przecież napisał <H200. :)

Jak słusznie zauważyłeś powinien napisać:

..poniżej H200 Hegle dobrego basu nie mają.

 

Podpowiem , że "<" to z matematyki znak mniejszości.

Mnie do opisywania czegokolwiek w szkole uczyli języka polskiego, a matematyki do liczenia.

 

 

Poza tym nie zrozumieliśmy się Panowie. Jestem również szczęśliwym posiadaczem Tucany II i nie zanosi się, by coś się zmieniło w tej kwestii. Bardzo cenię ten wzmacniacz i w połączeniu z moim obecnym źródłem cały zestaw gra dla mnie bardzo zadowalająco i nie myślę o żadnej zmianie.

 

Miałem po prostu okazję usłyszeć moje xaviany z H360 oraz H200 i byłem (jestem) pod wrażeniem jak bardzo są to udane połączenia.

Przede wszystkim nie był to lepszy-gorszy dźwięk, ale raczej inny. Oczywiście różnice pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami były i mogę napisać tylko o moich ogólnych odczuciach. Brzmienie na pewno szczegółowe, ale w żaden sposób nie męczące, czy zimne. Kiedy pojawiał się bas to grzmiało jak trzeba i nie ciągnął się, ale był konturowy, czyli pięknie kontrolowany. Góra słodka, naturalna z mnóstwem informacji, średnica z kolei pełna emocji i przede wszystkim prawdy. Dźwięk wciągał i kiedy na płycie pojawiały się różnego rodzaju smaczki to miało to odbicie na twarzy w postaci przysłowiowego banana.

 

Dlatego powielane opinie na temat Hegla jaki to on jest zimny brutal itd itp. są po prostu wynikiem nietrafionego zestawienia oraz podtrzymuję zdanie - kiepskiej akustyki. Dodam, że sam byłem sceptycznie nastawiony do tej marki, kiedy zapiąłem swego czasu Audience 42 pod H200 i niczego nie znalazłem dla siebie w tym zestawieniu. Jednak Hegle potrzebują cierpliwości i pieczołowicie dobranego towarzystwa oraz przede wszystkim adaptacji akustycznej. Zachęcam posłuchać Hegla w przygotowanym pomieszczeniu dla obiektywnej weryfikacji swoich przekonań i na własne uszy usłyszeć co na prawdę prezentuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze spostrzezenia na temat basu to w glownej mierze kwestia akustyki - kolega przyjechal po Tucane, posluchal u mnie, spodobala sie, pojechal do siebie i okazalo sie ze akustyka w jego pomieszczeniu odsluchowym ma zupelnie inny charakter - jemu Hegel przypasowal lepiej. Porownywalismy ja do jakiegos wysokiego audio GD -juz nie pamietam jaki model ale wazyl z 30kg i w porownaniu do niego Tucana miala bardziej wysuniety gorny zakres basu przez co wydawal sie on mniej kontrolowany niz audio gd. Ale dynamicznie Tucana byla lepsza. Zalezy co kto lubi - ktos ceni sobie autentycznosc - chce uslyszec wszystkie szmery, poglosy, najdrobniejsze wybrzmienia itp a ktos inny woli dynamiczne zmiany, soczystosc dzwieku itp. Trudno znalesc integre ktora by pozwolila na to wszystko. Poza tym kazdy ma inna akustyke w swoim domu a ta jest bardzo wazna dla odbioru dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny aspekt poruszyłeś kocurro - ja (i nie tylko ja) to nazywam osłuchaniem. Uważam, że aby być osłuchanym trzeba po prostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Umiejętność usłyszenia, odróżnienia, rozpoznania a potem opisania urządzenia, to nie jest kaszka z mleczkiem. Mam znajomych, którzy nie usłyszą różnicy między np. średniej klasy CA a prawdziwym hi-endem za 300-400 tys. (zakładając, że ta różnica istnieje). Oni po prostu tego nie rozumieją, nie są na to wyczuleni.

 

Nasz odbiór muzyki jest tak indywidualny, zależy od tylu zmiennych, że warto się spotykać z innym zainteresowanymi, słuchać razem i potem się wymieniać wrażeniami. To jest bardzo fajny sposób na spędzanie czasu, wielka pasja i sympatyczne znajomości. A jeszcze jak się ma sąsiada audiofila za drzwiami, to impreza jest za każdym razem jak tylko głośniej zagra... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc już z mojej strony, bo tego hobby nie można "uprawiać" wirtualnie. Masz rację Bagnet, że każdą opinię na temat danego elementu determinuje tyle zmiennych, że wyrokowanie lepszy-gorszy pozbawione jest sensu.

 

Na pewno warto spotykać się z innymi miłośnikami dobrego brzmienia dla samych relacji, miło spędzonego czasu i przy okazji zdobywając doświadczenie, które rozwija osłuchanie, czego wszystkim życzę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze spostrzezenia na temat basu to w glownej mierze kwestia akustyki - kolega przyjechal po Tucane, posluchal u mnie, spodobala sie, pojechal do siebie i okazalo sie ze akustyka w jego pomieszczeniu odsluchowym ma zupelnie inny charakter - jemu Hegel przypasowal lepiej. Porownywalismy ja do jakiegos wysokiego audio GD -juz nie pamietam jaki model ale wazyl z 30kg i w porownaniu do niego Tucana miala bardziej wysuniety gorny zakres basu przez co wydawal sie on mniej kontrolowany niz audio gd. Ale dynamicznie Tucana byla lepsza. Zalezy co kto lubi - ktos ceni sobie autentycznosc - chce uslyszec wszystkie szmery, poglosy, najdrobniejsze wybrzmienia itp a ktos inny woli dynamiczne zmiany, soczystosc dzwieku itp. Trudno znalesc integre ktora by pozwolila na to wszystko. Poza tym kazdy ma inna akustyke w swoim domu a ta jest bardzo wazna dla odbioru dzwieku.

 

Audio GD o którym piszesz to Master 10. Swoją drogą bardzo dobry wzmacniacz. Również miałem go u siebie. Porównywałem go bezpośrednio z H360 i moim zdaniem Audio GD zagrał przyjemniej. Było kilka aspektów, które zdecydowały że go nie kupiłem (bardziej praktycznych i funkcjonalnych niż dźwiękowych), ale będę go polecał, bo to porządna maszyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz odbiór muzyki jest tak indywidualny, zależy od tylu zmiennych, że warto się spotykać z innym zainteresowanymi, słuchać razem i potem się wymieniać wrażeniami.

Kończąc już z mojej strony, bo tego hobby nie można "uprawiać" wirtualnie. Masz rację Bagnet, że każdą opinię na temat danego elementu determinuje tyle zmiennych, że wyrokowanie lepszy-gorszy pozbawione jest sensu.

 

Zgadzam się bo jedynie wówczas można porozmawiać na bieżąco o wszystkim i wyciągnąć jakieś sensowne wnioski, inaczej pozostaje kupowanie lub wypożyczanie polecanych kilku klocków, odsłuchanie i wybranie odpowiadającego nam urządzenia nie patrząc na opinie innych o nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam. Odświeżam wątek. Właśnie kupiłem Leema Tucana 2. Prośba o rekomendację daca, który się dobrze wpasuje. Kolumny: Tannoy DC10T. Aktualnie gram na chińskim Gustard a20h na AK4497. Jestem z niego zadowolony, ale nie mam też dużego rozeznania w dacach Zastanawiam się, czy nie będzie ograniczał tego zestawu. Dac do 6 tys, raczej używany. Myślałem o M2Tech DSD Young/ChordQutest/Exocal Comet Plus, ewentualnie lampowym, żeby dodać kolorytu i ciepła. Zależy mi, żeby nie był zbyt jasny i krzykliwy (nie znoszę jazgotu), ale przy tym odpowiednio rozdzielczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Qutest nie był ani jasny (dla mnie wszystko w nim było w idealnych proporcjach) ani tym bardziej krzykliwy, a miał jakąś taką naturalną, bezwysiłkową szybkość, niskie tony - mój ideał, tego mi po nim teraz brakuje... bardzo, moje Dynki znowu się lenią...

Rozdzielczości mu nie brakuje. Można go wyrwać w promkach za 3700zl. (to też pokazuje jak potworna jest marża ? )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam 38 napisał:

U mnie Qutest nie był ani jasny (dla mnie wszystko w nim było w idealnych proporcjach) ani tym bardziej krzykliwy, a miał jakąś taką naturalną, bezwysiłkową szybkość, niskie tony - mój ideał, tego mi po nim teraz brakuje... bardzo, moje Dynki znowu się lenią...

Rozdzielczości mu nie brakuje. Można go wyrwać w promkach za 3700zl. (to też pokazuje jak potworna jest marża ? )

gdzie takie promki można dorwać ?? Z jakimi kolumnami używałeś/używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na qutescie. Sprawdzałem wiele i świetny dac. Yang dsd do sprawdzenia.

Serio za 3700 go wyrwałeś? 

Abstrakcją.

 

Panowie z innej beczki. Do znawców.

Czy realnie różni się Tucana I od II?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5zOp3n czemu abstrakcja? Po prostu marża na produkty Chorda robi swoje i tyle... 

Sporo osób kupiło w tej cenie (3700zł) a dosłownie miesiąc wcześniej był za (4.400zł) - ten sam sprzedawca. Warto tam zaglądać bo co chwilę Chordy są do wyrwania w takich cenach (MOJO bodajże za 1450 zł w ostatnich  promkach był do kupienia). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do Audio GD. Testowałem dość dokładnie dwa modele (R2R 7  i GD 28.28), rzucałem uchem na dwa kolejne. Bardzo dobre przetworniki cyfrowo-analogowe, które graja właśnie bardzo muzykalnie. Brzmienie jest nasycone, bogate w składowe, bardzo organiczne, świetnie oddające barwy.

Jeśli kroś szuka takiego właśnie ciepłego, niemęczącego brzmienie powinien ich koniecznie posłuchać. Niebagatelną rzeczą jest to, że są znakomicie zbudowane inzyniersko. Wystarczy spojrzeć na wnętrze np. R2R 7 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Younga DSD mkIII można kupić za około 5 tys, ale do niego będzie trzeba dokupić dobry zasilacz. Ma też MQA (wiem marketingowa ściema, ale działa:)) Porównywał ktoś do Chorda i Audio GD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze chord ma marzę, ale niestety m2tech także. Wtedy skin razie bez sensu kupować w cenie 5k.

Realnie 4500 nie zrobiło by dla mnie szoku. Ale całe szczęście ?

tylko czy oni biorą z voice? 

chord świetnie wyśmiewa inne daci z potężnymi układami zasilającymi. To małe pudełko po zapałkach zagrało u mnie dynamiczniej niż testowane musical fidelity i atoll ? a zasila się go z mikro USB ?

boom

cos o różnicach Tucana vs Tucana II?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2018 o 20:35, nieolo napisał:

Witam, jak w temacie poszukuję używanego dobrego ciepłego dac`a. Słucham po USB z laptopa na Arcam rDac i wydaje mi się, że on psuje klimat:)

Oczekuję od dac`a mniej natarczywej góry i pięknej ciepłej barwy. Arcam rDac mam już długi czas (grał już z kilkoma innym kolumnami i wzmacniaczami) a czas leci i w temacie przetworników dużo się dzieje. Jakby ktoś coś wiedział i mógłby zaproponować konkretne modele to byłbym wdzięczny.

Audio Note od 3 w górę 

Lampizator od lev5 w górę 

Berkeley Audio Alpha 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, 5z0p3n napisał:

Wiem ze chord ma marzę, ale niestety m2tech także. Wtedy skin razie bez sensu kupować w cenie 5k.

Realnie 4500 nie zrobiło by dla mnie szoku. Ale całe szczęście ?

tylko czy oni biorą z voice? 

chord świetnie wyśmiewa inne daci z potężnymi układami zasilającymi. To małe pudełko po zapałkach zagrało u mnie dynamiczniej niż testowane musical fidelity i atoll ? a zasila się go z mikro USB ?

boom

cos o różnicach Tucana vs Tucana II?

 

niestety nie znam różnic między Tucana i Tucana II. Na razie wogóle nie znam tego wzmacniacza, bo dopiero jest w drodze ? Które mf położył chord? M6Dac? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Witam, jak w temacie poszukuję używanego dobrego ciepłego dac`a. Słucham po USB z laptopa na Arcam rDac i wydaje mi się, że on psuje klimat:)
Oczekuję od dac`a mniej natarczywej góry i pięknej ciepłej barwy. Arcam rDac mam już długi czas (grał już z kilkoma innym kolumnami i wzmacniaczami) a czas leci i w temacie przetworników dużo się dzieje. Jakby ktoś coś wiedział i mógłby zaproponować konkretne modele to byłbym wdzięczny.


Posłuchaj Arcam rDAC po coaxial. To jest zupełnie inne brzmienie - bez "audiofilskich" wpływów dCS.

A jaką masz całą resztę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2018 o 20:35, nieolo napisał:

Witam, jak w temacie poszukuję używanego dobrego ciepłego dac`a. Słucham po USB z laptopa na Arcam rDac i wydaje mi się, że on psuje klimat:)

Oczekuję od dac`a mniej natarczywej góry i pięknej ciepłej barwy. Arcam rDac mam już długi czas (grał już z kilkoma innym kolumnami i wzmacniaczami) a czas leci i w temacie przetworników dużo się dzieje. Jakby ktoś coś wiedział i mógłby zaproponować konkretne modele to byłbym wdzięczny.

Rola daca nie jest dodawanie ciepla i temperowanie gory.  Ale to tylko moje zdanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zabrałem się za szukanie DACa po cieplejszej stronie i własnie pożyczyłem Moon 280D na test, zobaczę jak to gra, czy będzie coś cieplej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.