Skocz do zawartości
IGNORED

Marton powraca w rękach GigaWatta !


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam swobodny dostęp do Bosendorfera, i to poważnego modelu - Concert Grand Imperial 290, dziesięciostopowy fortepian z historią i duszą. Grali na nim wielcy w CSO - był tam wypożyczany przez poprzedniego właściciela. Moja koleżanka odkupiła kilka lat temu ten instrument i ma u siebie w salonie. Kiedyś zasuwała zawodowo klasykę, ale porzuciła grę na rzecz medycyny - jest lekarzem psychiatrą i posiada prywatną praktykę. Teraz gra tylko dla fanu, choć ostatnio na imprezie zapytała, czy chcę może odkupić - obiecała, że da mi dobrą cenę '-) Chciałbym mieć taki instrumet w domu - to jest naprawdę coś! I nie chodzi mi tutaj o samego Bosendorfera, ale o to, że jest to konkretny fortepian z duszą i historią. Między innymi dlatego Viki na niego się skusiła - dostała na niego niezły 'deal' '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nasi producenci dalej wierzą w bajki że coś znaczą na światowym rynku hi-end.

 

Gdzie są za granicą Studio16hz, AudioAcademy, Baltlab, QBA, GLD, Pylon, STX itp? Ano nie ma.

Jedynie Łukaszowi Fikusowi się udało zaszepić swoją firmę na zagranicznych forach ale to człowiek który wymyślił i ruszył cały trend 'lampizacji'.

 

Wiem że w Holandii ktoś próbował sprzedawać Pylony czy STXy i też klapa, z Albedo czy Audionovą też próbowali.

 

Problemem jest w 99% cena. Nikt nie kupi kolumn za €1000+ firmy krzak z bloku wschodniego kiedy do wyboru ma B&W, Dali czy inne renomowane marki które przeważnie ładniej się świecą ;-)

My, czyli w sumie tylko mała garstka ludzi, wiemy że to dobre sprzęty ale dla Helmuta to kolejny grat ze wschodu.

 

Obawiam się, że firmy takie jak Studio 16 Hertz nie celują w rynki europejskie. W segmencie w którym operują jest zbyt wielka firmowa konkurencja. I tak jak napisałeś: ludzie wolą wybrać coś "markowego". Studio 16 Hertz jest firmą lokalną, polską dla przeciętnego zjadacza chleba. Jeśli ktoś potrafi docenić indywidualne podejście do klienta i zaangażowanie właściciela - wybór ma prosty bo jakościowo w swoim przedziale cenowym trudno tym konstrukcjom cokolwiek zarzucić. Ale są tacy którzy chcą więcej i których stać na więcej. Dla nich jest Vitus i dla nich jest Marton Audio. Z drugiej strony zagęszczenie rynku high-end już nie jest takie duże dlatego wybić się z dobrą konstrukcją jest o wiele łatwiej.

 

Chętnie posłucham nowej końcówki Marton Audio. Ostatnio słuchałem kilka lat temu w zestawie z Audio Aero Capitole Reference mkII i kolumnami Sound & Line Enigma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi sie kolejne filozoficzne pytanie po tych bajdurzeniach o fortepianach psychiatryczek, czy zalozmy, juz kompletnie abstrahujac, gdy kupie sobie malpe, powiedzmy nazwe ja Szikago, kupie jej najlepsza japonska brzytwe, czy ona stanie sie odrazu fryzjerem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rJKT5t.jpg

 

phPOkO.jpg

 

3NiDdB.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jak w kondycjonerach gigawatta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jak w kondycjonerach gigawatta.

przepraszam że piszę w tym wątku, ale widzę że go regularnie czytasz, a sprawa jest moim zdaniem bardzo istotna.

"W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy przygotować specjalną, bezpłatną aplikację targową. Aplikacja działa na telefonach z systemami iOS/Android.

Aplikacja będzie dostępna do pobrania od 15.11.2017.."

 

Nie ma jej w App Store Skąd można ją pobrać ?

 

Zapewnie. Nie zapewne.

Dla nas jest to pasja. Dla wielu najważniejsza w życiu.

Oni z tego żyją, a dla jakiegoś procenta sposób na zarabianie pieniędzy, nic więcej.

Nie wyobrażam sobie frezować w weekend i być szczęśliwym.

całkowicie się zgadzam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy appkę 15.11.2018 miało być oczywiście ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Martona wygląda imponująco - no i zaciski głośnikowe tak jakby znajome. Jednak jak się ktoś zdecyduje na tryb pracy Opusculum Reference w mono, to stawka się podwaja - i z 200 tysi zrobi się 400 tysi - a to już jest kosmicznie dużo jak na wzmacniacz, nawet w światowym rankingu. Oczywiście należy wyłączyć z tej rywalizacji twór z Torunia - ta szkoła jest po prostu niemalże bezcenna '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złogo w słuchaniu rock'a przyużyciu Kondo???Mam wzmacniacz słucham prog-rocka i nie tylko i jestem ciekaw co w tym złego?

Faktycznie, B&O to dobry sprzęt. Nie uogólniam, tylko to są pojedyńcze przypadki - garstka w świecie muzyki. Tam nie o to chodzi - tzn. o brzmienie jak najbardziej, ale przede wszystkim o brzmienie instrumentów i na to mają parcie. Domowe stereo jest raczej na szarym końcu. Wiem wiem - gość z Budki Suflera, Penderecki z zestawem firmowanym przez Steinwaya... ale kto ma wzmacniacze i sprzęty za pierdyliony, jak właśnie Boulder, Gryphony, czy też nasze referencyjne produkty typu najnowszy Opusculum? Na milion muzyków, pewnie ułamek procenta posiada drogie hi-end audio - nie przeczę. Ale z gruntu zapracowani muzycy nie mają czasu na słuchanie audio w domu.

Ciekawe jaki sprzęt audio ma w chałupie Jarrett, albo Corea lub Hancock - choć ten ostatni może mieć jakąś hi-tech wieżę, bo od zawsze miał świra na punkcie technicznych i brzmieniowych ciekawostek, ale nie podejrzewam go o Bouldery za 200 kilo$ów. Zaufajcie mi - owszem, lubią i doceniają dobre brzmienie z audio ci wszyscy artyści, ale nie chcą inwestować w domowe stereo za decylion - wolą Bosendorfera lub Fiazoli... czy też innego Sonora. Mann nie jest muzykiem i jak najbardziej go rozumiem, że ma Kondo, chociaż prawdę powiedziawszy, to biorąc pod uwagę jego gusta, to się jednak dziwię - Kondo do rocka i do bluesa? Zawsze tę firmę kojarzyłem razcej z subtelniejszą i bardziej skomplikowaną muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma złego - ja słuchałem Purpli w Muzycznej Poczcie UKF z jakiegoś ruskiego radyjka tranzystorowego u babci i byłem zadowolony. Nie ma nic złego w słuchaniu rocka z Kondo, ale zawsze myślałem, że ta firma mobilizuje do bardziej skomplikowanych form muzycznych. Tak jakoś mnie się uwidziało z tym Kondo, ale jak przeszkodziłem w spokoju, to serdeczne sorry. W sumie rocka można słuchać i z dwuwatowej lampy, bo niby dlaczego nie, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma złego - ja słuchałem Purpli w Muzycznej Poczcie UKF z jakiegoś ruskiego radyjka tranzystorowego u babci i byłem zadowolony. Nie ma nic złego w słuchaniu rocka z Kondo, ale zawsze myślałem, że ta firma mobilizuje do bardziej skomplikowanych form muzycznych. Tak jakoś mnie się uwidziało z tym Kondo, ale jak przeszkodziłem w spokoju, to serdeczne sorry. W sumie rocka można słuchać i z dwuwatowej lampy, bo niby dlaczego nie, prawda?

 

Ja słuchałem dzieci rewolucji TRex z radia Luksemburg na Jowicie ale jak kiedyś weszła w moje łapki oryginalna taśma dziecko na 19,05 to po prostu opad szczęki, no ale to się już pewnie nie wróci ten klimat tego nagrana. Mając dostęp do nowszych nośników odczuwam cały czas niesmak tak podanego na nowo dania.

 

Ja płytotekę zostawiłbym, natomiast wyrzuciłbym MBLa - albo oddał komuś za darmo.

 

Masz okazję na tegorocznym AVS będą topowe MBL-e, kup i oddaj mi za darmo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz okazję na tegorocznym AVS będą topowe MBL-e, kup i oddaj mi za darmo :)

 

Chcesz złotego, czy czarnego? Złoty chyba ładniejszy - bardziej luksusowy i pasuje do sygnetu '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potencjalnego klienta także będzie to bardzo ważne, bo nie ma nic gorszego jak kupić wzmacniacz od firmy, która błysnęła jednym czy dwoma modelami, a następnie słuch po niej zaginął. GigaWatt jest na rynku już ponad 20 lat (wcześniej jako PA Labs).

Podaj proszę, kiedy i gdzie odbędzie się prezentacja tego wzmacniacza ? Mam kondycjoner Gigawatta :):) i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Pan Schubert i jego współpracownicy zasłużyli na dobrą wódkę :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki - dzisiejszy hit dnia nazywa sie Kontakt 2000 Gold. Wszystkie wtyki, ktore wczesniej wchodzily na wcisk teraz wchodza jak w maslo, a te luzne prawie wypadaja. Gniazda wygladaja po tym jakby wyszly wlasnie z fabryki. Jeszcze nie sprawdzalem jaki ma to skutek brzmieniowy bo czekam jak wszystko dokladnie przeschnie niemniej wrazenia organokeptyczne sa niesamowite. Wkladajac wtyczke w gniazdo sieciowe czuc prawie namacalnie tarcie metalu o metal.

 

PS. Nie kosztuje to 300 zl za 5 ml, nie ma opisu, ze prostuje przeplyw elektronow i wykorzystuje zjawiska nadprzyrodzone wiec nie wiem czy sie nadaje do zakladki high-end, najwyzej dajcie mi bana :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

niezły syf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być nie w tym wątku, ale skor już poszło to trudno.

A propos ekologii - masz zamiar to pić, wylewać do kranu, stosować jako miotacz ognia, czy przypadkiem tylko na styki złocone, do czego się świetnie nadaje ?

 

Poczytaj kartę Unizolu, który stosuje powszechnie każdy serwis RTV w Polsce

 

R65 - Działa szkodliwie; może powodować uszkodzenie płuc w przypadku połknięcia.

Produkt wysoce łatwopalny

Środki ochrony środowiska

Zebrać lub przepompować wyciek do wydzielonych pojemników w celu utylizacji bądź dalszego przerobu.

Nie dopuścić do przedostania się preparatu do kanalizacji lub wód gruntowych przez usypanie wałów z

piachu.

Środki ochrony indywidualnej

Rąk: rękawice ochronne.

Oczu: okulary ochronne w szczelnej obudowie.

Skóry: odzież ochronna.

 

Powinno być - przed użyciem zadzwoń po asystę straży pożarnej albo jednostki ochrony przed skażeniami chemicznymi :-)

Jak żyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy najlepiej? Czy bez kłopotu można posłuchać własnych płyt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być nie w tym wątku, ale skor już poszło to trudno.

A propos ekologii - masz zamiar to pić, wylewać do kranu, stosować jako miotacz ognia, czy przypadkiem tylko na styki złocone, do czego się świetnie nadaje ?

 

Poczytaj kartę Unizolu, który stosuje powszechnie każdy serwis RTV w Polsce

 

R65 - Działa szkodliwie; może powodować uszkodzenie płuc w przypadku połknięcia.

Produkt wysoce łatwopalny

Środki ochrony środowiska

Zebrać lub przepompować wyciek do wydzielonych pojemników w celu utylizacji bądź dalszego przerobu.

Nie dopuścić do przedostania się preparatu do kanalizacji lub wód gruntowych przez usypanie wałów z

piachu.

Środki ochrony indywidualnej

Rąk: rękawice ochronne.

Oczu: okulary ochronne w szczelnej obudowie.

Skóry: odzież ochronna.

 

Powinno być - przed użyciem zadzwoń po asystę straży pożarnej albo jednostki ochrony przed skażeniami chemicznymi :-)

Jak żyć :)

E tam, przeczytaj ulotkę od jakiegoś leku. Gdyby ją traktować poważnie to przed kuracją należałoby sporządzić testament i pożegnać się z bliskimi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 15.11.2018 - 22:37

 

Tak z innej beczki - dzisiejszy hit dnia nazywa sie Kontakt 2000 Gold. Wszystkie wtyki, ktore wczesniej wchodzily na wcisk teraz wchodza jak w maslo, a te luzne prawie wypadaja. Gniazda wygladaja po tym jakby wyszly wlasnie z fabryki. Jeszcze nie sprawdzalem jaki ma to skutek brzmieniowy bo czekam jak wszystko dokladnie przeschnie niemniej wrazenia organokeptyczne sa niesamowite. Wkladajac wtyczke w gniazdo sieciowe czuc prawie namacalnie tarcie metalu o metal.

 

PS. Nie kosztuje to 300 zl za 5 ml, nie ma opisu, ze prostuje przeplyw elektronow i wykorzystuje zjawiska nadprzyrodzone wiec nie wiem czy sie nadaje do zakladki high-end, najwyzej dajcie mi bana :-)

 

Pewnie żre metal jak cholera. Teraz będziesz musiał ciągle tego używać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prezentacje na AS to raczej bez szału. Koszmarnie drogi zestaw(jeszcze Wilsony i DCSy na doczepkę) i dość przeciętny efekt. Na dodatek jakaś koszmarna muzyka była grana. Wśród, ogólnie rzecz biorąc, słabych prezentacji polskich dużo lepiej wypadał (pewnie dużo tańszy) Struss. Wystarczyło wejść parę pięter wyżej i posłuchać czeskiego Blocka(też chyba drogie) z małymi monitorami, żeby przekonać się, że klockowate końcówki wielkości kosza na pranie mogą mieć sens(zresztą design tych czeskich był całkiem całkiem). A propos "wielkiego konkurenta polskiego hi-endu" Vitusa to było lepiej ale zanotowałem, że szczęka jest na miejscu i nawet przez sekundę nigdzie się nie wybiera. Tym bardziej, że rozentuzjazmowany wśród równie rozentuzjazmowanego tłumu pan z RCM puszczał na tym jakieś kawałki z Rio Bravo. Kocham ten film, ale słuchać tego bez wizji to jest perwersja, której nie kumam kompletnie.

Dla sprawiedliwości trzeba dodać, że w świetnej, chyba najlepszej na AS, prezentacji MBL muzyka też była koszmarna, dużo gorsza niż w RCM. Jak to podsumował nieznany mi bliżej wspólpacjent z sali odsłuchowej: "puszczali jakieś ch...u muju".

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżaro...w życiu codziennym też taka maruda jesteś? ;-)

 

Jak dla mnie Marton grał bardzo dobrze w każdym repertuarze Pan Schubert powiedział, że zamierza wypuścić wersję wzmacniacza "dla ludu" Jeśli to będzie zrobione w myśl zasady - bebechy i dźwięk takie same, ale tania i zapewne brzydka obudowa to moim zdaniem warto zacząć składać. Teraz cena sprawia, że urządzenie jest niestety poza zasięgiem przeciętnego człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.