Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacja niezbyt udanego zestawu stereo


empeel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę aby tak było.

Co najwyżej Tonsil albo STX mają z tym problem a nie autentyczne manufaktury zajmujące się wytwarzaniem kolumn na rynek audiofilski.

No chyba, że dysponujesz jakimiś danymi o sprzedaży i przedstawisz je nam w tym wątku.

jest problem dla nich bo okazuje sie inna firma robi na tych samych glosnikach kolumny tansze i bardziej uniwersalne

w dodatku rynek audiofilski w polsce soryy.....powiem wprost jest bardzo maly to pasja ktora dotyczyna serio niewielu ludzi ktorzy cenia dobry dzwiek , wielu kupuje tylko dla szpanu (tych co stac) zeby pochwalic ze ze stac ich na audio za 10 -30 tys albo i wiecej

w dodatku niewielu tych co cenia dobry dzwiek stac na skompletowanie zestawu za 10-20 tys pln.....

sam wdzisz ich rynaek zanika

ratuja sie podwyzka ceny ile kosztuja rls audio academy studio 16 herz to cialge klepane kolumny prawie chalupniczymi metodami

ceny poszly w gore i to mocno a jakosc kolumn poszla w gore zastosowano lepsze przetworniki ? byly pomiary robione w komorze bezdechowej ?

a ktora manufakture stac na komore bezdechowa......?

no ale kosztuja kupe kasy ale za to maja audiofilska otoczke no panie jak kosztuje majatek to musi grac nie wazne ze siedza tam popularny glosniki za 300 pln....

zwykli ludzie NIE SKRZYWIENI OGRANICZENI I ZBLAZOWANI PSEUDOAUDIOFILE maja uszy slysza

i wybieraja

wystarczy spojrzec na sprzedaz pylona firma co roku zwieksza przychody znajduje nowych odbiorcow

a przeciez rynek normanego tradycyjnego stereo to nie jest latwa branza zwlaszcza dla producenta....

jesli firma sprzedawalaby paździez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslalem wszystko do prezesa mailem

teraz od jego dobrel woli bedzie zalezalo czy zostaniesz pociagniety do odpowiedzialnosci

Łoł, jeżeli firma w jakikolwiek sposób rozważa takie traktowanie potencjalnych klientów, to trzeba ją omijać szerokim łukiem.

 

jak nie należy prowadzić działań pr

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i myślę, że jakby ktoś szukał przykładu jak nie należy prowadzić działań pr czy marketingowych, to już nie musi szukać ;)

 

ale ja nie jestem z marketingu tylko pisze to co zauwazylem po wieloletniej obserwacji tego forum

To SA MOJE PRYwATNE OPINIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale ja nie jestem z marketingu tylko pisze to co zauwazylem po wieloletniej obserwacji tego forum

To SA MOJE PRYwATNE OPINIE

 

Oczywiście. Zalogowałeś się po wielu latach czytania, podobnie jak autorzy opinii z linku parę postów wcześniej. A ja w to wierzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Zalogowałeś się po wielu latach czytania, podobnie jak autorzy opinii z linku parę postów wcześniej. A ja w to wierzę.

ale oczywiscie tak trudno to pojac ? zalogowalem sie bo mi wzmacniacz przestal grac jak nalezy i chcialem sie skonsultowac

z twojej wypowiedzi mozna wnioskowac ze sa tu albo sami sprzedawcy

albo platni naganiacze i innych firm .....

jesli tak nie wystawiasz sobie ani temu forum dobrej opinii.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spolka zalezna PYLON S.A

Tonemine

Sklep internetowy bez podania danych firmy? Napisz do prezesa, że naruszają ustawę o prawach konsumenta.

 

Zdarzało się, że przy bardzo niskich, długotrwałych zejściach całość się wyłączała - zapewne zadziałało jakieś zabezpieczenie.

Chyba coś jest uszkodzone. Kolumny co prawda mają impedancję mniejszą niż wymagana przez wzmacniacz, ale przy normalnym poziomie głośności nie powinno być takich efektów. Albo wzmacniacz się przegrzewa, albo kolumna ma jakiś problemy. Może zwarcie przewodów w którymś z głośników?

 

O ile wysokie i średnie tony są dość przyzwoite, bas jest słabo kontrolowany, trochę buczy. Sceny i przestrzeni oczywiście nie ma.

To raczej sprawa akustyki pomieszczenia i kolumn. Tego wymiana wzmacniacza nie naprawi. Trochę może poprawić system korekty akustyki, ale to niezbyt popularna funkcja w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest problem dla nich bo okazuje sie inna firma robi na tych samych glosnikach kolumny tansze i bardziej uniwersalne

 

Obawiam się, że jest to twoje osobista i być może bardzo odosobniona opinia.

To raz.

Uzupełnij swoje "O mnie" m.in. o posiadany obecnie sprzęt. Wtedy będzie będzie wiadomo z kim się rozmawia.

Bo na razie mam wrażenie, że "jesteś w pracy".

Do dwa.

 

w dodatku rynek audiofilski w polsce soryy.....powiem wprost jest bardzo maly to pasja ktora dotyczyna serio niewielu ludzi ktorzy cenia dobry dzwiek , wielu kupuje tylko dla szpanu (tych co stac) zeby pochwalic ze ze stac ich na audio za 10 -30 tys albo i wiecej

(...)

 

Bo zakupy robi się nie w Polsce.

To zbyt ryzykowne.

I z reguły drogie.

 

(...)

wystarczy spojrzec na sprzedaz pylona firma co roku zwieksza przychody znajduje nowych odbiorcow

(...)

 

Dane, dane proszę.

Liczby, cyferki wykresy...

 

 

I jeszcze jedno.

Ortografia, składnia, interpunkcja.

Popracuj nad tym.

Proszę.

Będziemy się lepiej rozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale oczywiscie tak trudno to pojac ? zalogowalem sie bo mi wzmacniacz przestal grac jak nalezy i chcialem sie skonsultowac

z twojej wypowiedzi mozna wnioskowac ze sa tu albo sami sprzedawcy

albo platni naganiacze i innych firm .....

jesli tak nie wystawiasz sobie ani temu forum dobrej opinii.....

 

Może prościej. Twoje posty w tym wątku są działaniami o charakterze marketingowym na rzecz polskiej firmy produkującej zestawy głośnikowe. IMO te działania są głupie i przede wszystkim szkodliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komorze bezdechowej

 

Przed wszystkim komora bezechowa nie bezdechowa. Już jeden gość na forum tak pisał też w kwestii Pylona, ale nie ważne.

 

 

Chciałbym prosić o poradę w sprawie modyfikacji zestawu.

 

W Twoim przypadku rozwiań jest wiele.

 

Pierwszy najprostszy nie gwarantujący sukcesu. Wypożyczenie jakiegoś wzmacniacza wtedy zobaczysz czy Twoja Yamaha jest ograniczeniem. W tej opcji żeby wypożyczyć musisz poruszać się wśród nowych klocków. W tym budżecie za dużego wyboru nie ma. Np. Marantz 6006, Nad C326, Music Hall 15.3. To bezpieczna opcja bo możesz wzmacniacz oddać.

 

Opcja druga to zakup używki. Wtedy na pewno będzie to lepszy wzmacniacz. Np. coś z oferty Naima, Cyrusa, Regi, Creeka, Musical Fidelity , jeśli już bardzo byś chciał Marantza to za około 2k kupisz PM8005. Jak Ci nie podejdzie to będziesz się bujał ze sprzedaniem.

 

Opcja trzeba to sprzedanie wszystkiego i szukanie od nowa.

 

Pojedź może do jakiegoś salonu i posłuchaj różnych konfiguracji. Potem wróć na forum napisz co Ci się podobało to łatwiej będzie coś doradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

wyglada to tak bys podpial malucha do pługa i powiedzial orzemy!

(...)

 

 

Akurat znam Yamaha Piano Craft MCR N670D (stoi w domu moich przyjaciół) i uważam, że jest to całkiem udany sprzęt.

 

W pracy mam PianoCrafta 640 i też jestem z niego zadowolony.

Kiedyś wziąłem go do domu i podłączyłem do stojących w salonie kolumn na linii transmisyjnej (Labyrinthos na 25cm Focal + Morel Supreme).

Powiem tak. W tej cenie nie ma się czego wstydzić.

Mocowo też dał radę w pomieszczeniu 28m2 otwartym na resztę domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość się wyłączała - zapewne zadziałało jakieś zabezpieczenie

Tak sobie myślę, jak do tego podejść. Może spróbuj takiego eksperymentu - podłącz tylko jedną kolumnę, pokatuj wzmacniacz i sprawdź, czy się wyłącza. Potem zrób to samo z drugą kolumną i drugim kanałem wzmacniacza. I teraz wnioski:

- Jeżeli w obu testach nie ma wyłączania, to być może przy dwóch kolumnach wzmacniacz się przegrzewa lub przeciąża zasilacz.

- Jeżeli w obu testach pojawią się wyłączenia, to prawdopodobnie wzmacniacz nie radzi sobie z tymi kolumnami.

- Jeżeli tylko w jednym teście pojawią się wyłączenia, to albo masz uszkodzony jeden kanał wzmacniacza albo kolumna ma jakieś uszkodzenie. Tutaj spróbowałbym podłączyć kolumnę do drugiego kanału i sprawdzić jeszcze raz. Albo podłączyć drugą kolumnę do tego samego kanału. W ten sposób będzie można wyłapać, który element jest wadliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jest to twoje osobista i być może bardzo odosobniona opinia.

To raz.

Uzupełnij swoje "O mnie" m.in. o posiadany obecnie sprzęt. Wtedy będzie będzie wiadomo z kim się rozmawia.

Bo na razie mam wrażenie, że "jesteś w pracy".

Do dwa.

 

 

 

Bo zakupy robi się nie w Polsce.

To zbyt ryzykowne.

I z reguły drogie.

 

 

 

Dane, dane proszę.

Liczby, cyferki wykresy...

 

 

I jeszcze jedno.

Ortografia, składnia, interpunkcja.

Popracuj nad tym.

Proszę.

Będziemy się lepiej rozumieć.

 

a internet ma ?

niedawno firma opublikowala raport za trzy kwartaly 2018

wzrost przedazy dwucyfrowy

wzrost zysku netto kilkaset procent

i choc nie sa to wielkosci imponujace

to od wielu kwartalow trend jest jeden

tak wiec mozesz sobie sprawdzic

 

rok 2018 rok 2017 dane do konca 3 kwartalu

sprzedaz

3,64 mln 2,8 mln

 

zysk na sprzedazy

0,3 mln 0,09 mln

 

zysk netto

0,24 mln 0,03 mln

 

 

na tak trudnym rynku jak tradycyjne glosniki stereo firma ciagle zyskuje nowych klientow i nowe rynki (nawet te z azji)

w dodatku rosnie im eksport (dynamika powyzej 100% a zagraniczne rynki sa bardzo trudne zwlaszcza dla nowej marki wiec Pylon musi bronic sie jakoscia)

liczby nie klamia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

rok 2018 rok 2017 dane do konca 3 kwartalu

sprzedaz

3,64 mln 2,8 mln

 

zysk na sprzedazy

0,3 mln 0,09 mln

 

zysk netto

0,24 mln 0,03 mln

(...)

 

No nie są to porażające kwoty.

3,64 mln to jakie 2200 par Perl 25.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znam Yamaha Piano Craft MCR N670D (stoi w domu moich przyjaciół) i uważam, że jest to całkiem udany sprzęt.

 

W pracy mam PianoCrafta 640 i też jestem z niego zadowolony.

Kiedyś wziąłem go do domu i podłączyłem do stojących w salonie kolumn na linii transmisyjnej (Labyrinthos na 25cm Focal + Morel Supreme).

Powiem tak. W tej cenie nie ma się czego wstydzić.

Mocowo też dał radę w pomieszczeniu 28m2 otwartym na resztę domu.

masz racje ale to nie byl sprzet projektowany do napedzania duzych podlogowek

tylko zestawow glosnikow firmowych z iimpendancja rzedu 6 Ohm i malutkimi 12 cm membrankami

nie ma sie co dziwic ze nie ma sily napedzic podlogowych 4 ohm

bo wzmacniacz i koncowki nie do takich celow byly projektowane

 

Zysk na poziomie 0,08 procenta?

Kto tym zarządza?

Zysk na poziomie 0,08 procenta?

Kto tym zarządza?

 

...\Kolejny taki popis i damy sobie spokój na 2 tygodnie z Forum AS.

Mod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ale to nie byl sprzet projektowany do napedzania duzych podlogowek

 

Bzdura, ten sprzęt potrafił dać radę KEF'om. Miałem CRX-550 i do tego podłączone KEF i7SE - 2 x 6.5" na kolumnę, na basie (2.5 drogi)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ani razu Yamaha nie zastrajkowała...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

smutne to

prawdziwe

polskie piekielko

gdzie ludzie mysla ze oczernianiem uczciwych firm i ich produktow

pokonaja konkurencje (to tak nie dziala ) a zwlaszcza kiedy konkurencyjna firma niedlugo ponad polowe pieniedzy bedzie miala z eksportu

 

Zastanawia mnie, że gdy komuś z krajowych producentów nie idzie, to od razu wrzeszczy, że mu się podcina nogi, że zawiść, że nikt go nie wspiera, że polskie piekiełko, etc.

Rzecz w tym, że żyjemy w miarę otwartym świecie a nie za Żelazną Kurtyną i jest możliwość powiedzieć "sprawdzam" takim lokalnym wytwórcom.

I to "sprawdzam" z reguły pokazuje ile jest klaki, marketingu a ile szczerej prawdy w tym co taki lokalny producent nam często wciska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do marki Pylon, nie słuchałem żadnego z produktów - ciężko o takie na zachodzie, oferta nie pojawia się na angielskich Audio Show. Ale sporo racji jest w tym co piszesz, typowe szukanie winnego z daleka od siebie mamy chyba w genach...

 

Miałem CRX-550 i do tego podłączone KEF i7SE

KEF iQ7SE miało być, przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do marki Pylon, nie słuchałem żadnego z produktów - ciężko o takie na zachodzie, oferta nie pojawia się na angielskich Audio Show. Ale sporo racji jest w tym co piszesz, typowe szukanie winnego z daleka od siebie mamy chyba w genach...

 

Mieszkasz w W. Brytanii.

Tam się udało zbudować rynek audio.

Są mocni producenci i są chętni na ich produkty.

A ile to trwało?

50, 60 lat.

 

I rzecz najważniejsza.

Kultura słuchania muzyki.

Sale koncertowe, BBC, kilkaset festiwali w roku, dwa mocne czasopisma o muzyce poważnej, kilka światowych orkiestr, Promsy, etc, etc.

Tam to jest, tu raczej to rzadkość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawracając do tematu wątku.

Moim zadaniem najlepiej sprzedać to co masz...

Czy ja wiem? Moc wznacniacza całkiem pokaźna. Jak dobrać odpowiednie kolumny, to w 16m² powinno być spoko. Techno-party/dyskoteki/koncertu rockowego oczywiście z domu nie zrobimy, ale słuchać muzyki będziemy z przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, ten sprzęt potrafił dać radę KEF'om. Miałem CRX-550 i do tego podłączone KEF i7SE - 2 x 6.5" na kolumnę, na basie (2.5 drogi)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ani razu Yamaha nie zastrajkowała...

 

widocznie tek qefy maja mniejsze wymagania co wydajnosci wzmaczniacza

ale ja uwazam ze laczenie zestawow mikro mimo wszystko z duzymi kolumnami to nieporozumienie

w cenie tej yamahy to mozna dostac normalnego wzmaka nowego albo uzywanego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w W. Brytanii.

Tam się udało zbudować rynek audio.

Są mocni producenci i są chętni na ich produkty.

A ile to trwało?

50, 60 lat.

 

I rzecz najważniejsza.

Kultura słuchania muzyki.

Sale koncertowe, BBC, kilkaset festiwali w roku, dwa mocne czasopisma o muzyce poważnej, kilka światowych orkiestr, Promsy, etc, etc.

Tam to jest, tu raczej to rzadkość.

 

Ciężko by mi było prognozować wzrost rynku polskiego, bazując na historii rynków zachodnich. Z jednej strony dekady, dekady i jeszcze raz dekady bezustannych działań na zachodzie, gdy w tym czasie wiadomo jak to się miało w Polsce. Ale z drugiej strony dziś mamy otwarte granice, inne środki promowania, inne metody pozyskiwania materiałów, wiedzy i doświadczenia. Kwestia jednak wykorzystania tego wszystkiego...

Niestety to bardzo trudny rynek, który dla nowych pokoleń nabrał innego - mobilnego znaczenia, co również jest istotnym czynnikiem w kwestii rozwoju tradycyjnego audio :)

Temat na pewno na większą dyskusję, już znikam z moim OT ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie tek qefy maja mniejsze wymagania co wydajnosci wzmaczniacza

ale ja uwazam ze laczenie zestawow mikro mimo wszystko z duzymi kolumnami to nieporozumienie

w cenie tej yamahy to mozna dostac normalnego wzmaka nowego albo uzywanego

 

A co powiesz o takich klockach Cyrusa, pierwszych NAIT-ach Naima czy Meridianie?

Wymiary miały dość mikre wobec standardowych wymiarów urządzeń audio.

 

Swoją drogą Yamaha MCR-N670D nie jest micro. Ma 314 mm szerokości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie tek qefy maja mniejsze wymagania co wydajnosci wzmaczniacza

ale ja uwazam ze laczenie zestawow mikro mimo wszystko z duzymi kolumnami to nieporozumienie

w cenie tej yamahy to mozna dostac normalnego wzmaka nowego albo uzywanego

 

Nie nie jest nieporozumieniem. Często mało wydajne zasilacze w takich mikro systemach nie pozwalają na takie zabiegi, ale nie słyszałem, by w przypadku Yamaha był z tym problem.

Nie są bardzo łatwymi do napędzenia - w odniesieniu do powyższego zestawienia. Ich impedancja schodzi do 4.5Ω. Wcześniej miałem podpięte trójdrożne KEF iQ7 (bez SE), których impedancja do 3.5Ω, gdy Yamaha zaleca min. 6Ω zestawy. I tutaj również to grało bez niespodzianek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie tej yamahy to mozna dostac normalnego wzmaka nowego albo uzywanego

 

Jeśli tym wpisem chodzi Ci o mój przypadek, to może to będzie dla Ciebie zagwozdką, ale co jeśli Yamaha była kupiona dużo prędzej?

Jeśli tym wpisem chodzi Ci o przypadek założyciela wątku - to oznacza, że nawet nie zadałeś sobie trudu z jego przeczytaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest firma ktora wytwarzaja glosniki dla pylon jest to spolka zalezna PYLON S.A

Tonemine

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak poza kulturą woluntarystycznego marketingowca powyższe linki doskonale pokazują profesjonalizm firmy obsługującej marketingowo ww firmy ;)

 

post-64427-0-14437400-1543088890_thumb.jpg

 

Ja rozumiem, że dla kogoś może to być p jola (z małej litery), ale umieszczenie tego jako tytuł filmu na jutubie to jest popelina.

 

Natomiast w temacie wątku - i wzmacniacz i kolumny powinny zapewnić odpowiedni dźwięk. Uważam, że (pomijając wyłączanie się wzmacniacza) warto pomyśleć o jakichkolwiek podstawach adaptacji (adopcji? ;) akustycznej czy choćby innym ustawieniu. Bo jak wymianieć, to faktycznie wszystko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Autor wątku nie uciekł, tylko spędza sobotę z rodziną. Jest jednak zaskoczony burzą w szklance wody, którą wywołał.

 

Dziękuję za wszystkie rzeczowe porady. Zacznę od eksperymentów z ustawieniem. Układ diagonalny wygląda ciekawie, choć w moich warunkach mieszkaniowych tylko na konkretne odsłuchy. Łatwiej będzie ustawić kolumny trochę dalej od ściany. Obie opcje wypróbuję.

 

Katowanie wzmacniacza z podpiętą jedną kolumną zostawię sobie na taki dzień, w którym przy okazji nie skatuję sąsiadów :-)

 

Zensory 3 pożyczę od znajomego, może będę miał jutro, potestuję przez kilka dni. Następnie pożyczę Marantza PM6006 z salonu nieopodal (ktoś gdzieś na tym forum pisał, że ten wzmacniacz dobrze się komponuje z Opalami). Na koniec spróbuję umówić się w Top Hi Fi Video na odsłuch tego PianoCrafta z różnymi kolumnami. No i zobaczymy, co z tego wszystkiego wyniknie. Jestem otwarty na różne opcje :-)

 

Pozdrawiam ciepło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może prościej. Twoje posty w tym wątku są działaniami o charakterze marketingowym na rzecz polskiej firmy produkującej zestawy głośnikowe. IMO te działania są głupie i przede wszystkim szkodliwe.

 

A ja myślę, że owe posty pisze skrzywdzony przez wymienianą tu firmę klient. Nikt inny nie stosowałby takich dywersyjnych metod :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To katowanie to bez przesady.Nie wiem, jaką moc ma ta jamaszka, bo pisać to sobie mogą, ale chyba ze 30W/8R ma. To by wychodziło przynajmniej 15W na 4R, co z kolumnami o skuteczności 89dB daje ponad 100dB SPL, czyli bardzo głośno. Tak więc wygląda, że ze wzmacniaczem jest coś nie tak czy po prostu ma malutki zasilaczyk i wrażliwe zabezpieczenia albo słuchasz z bass i treble na maksa ;) Po drugie kwadrat to najgorszy kształt pomieszczenia, i żaden sprzęt nie zlikwiduje buczenia w jednych zakresach i chudości w innych, bo to jest pomieszczenie (są wzmacniacze z "korekcją akustyki" i to może być jakieś wyjście ale IMO to w żaden sposób nie zastąpi podstawowej choćby adaptacji akustycznej).

 

 

A ja myślę, że owe posty pisze skrzywdzony przez wymienianą tu firmę klient. Nikt inny nie stosowałby takich dywersyjnych metod :)

 

No nie wiem, takie pozycjonowanie już widziałem i autosurf na takich stronach, że już nawet nie jest to śmieszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym katowaniem to bez przesady proszę :)

Miałem na myśli może nieco głośniejsze ustawienie niż w sytuacjach, gdzie występowały wyłączenia w normalnej pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Pianocrafta 670 BW 686 a potem 685S2. Jakiś czas (krótko) podpiąłem też do niego STX ELectrino 150. Ze wszysrtkim dawał radę spokojnie w salonie 20m. Było to moje pierwsze stereo hi-fi, choć z tym HIFI to faktycznie taki entry-lewel. Z drugiej strony dostaje się dużo za te pieniądze, bo źródło jest kompletne: CD i odtwarzacz sieciowy. Dla wielu może to być wszystko czego chcą od sprzętu grającego. Ja bym dobrał jakieś fajne kolumny do tego. Zależy, czy chcesz potem dalej rozwijać sprzęt. Jak tak, to lepiej wszystko zmień od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.