Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jar1 napisał:

Piszę prawdę, tak jak ty, że nie słyszysz

Gdzie znalazłeś jakiś tekst o tym że nie słyszę? Słyszę o ile jest zmiana przekraczająca progi mojej percepcji. Dodam jeszcze że ostatnio wykonany audiogram nie wykazał odchyłek od normy mojego słuchu. Jest O.K.

4 minuty temu, jar1 napisał:

Piszę prawdę

Jasne ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lech36 napisał:

Słyszę o ile jest zmiana przekraczająca progi mojej percepcji. Dodam jeszcze że ostatnio wykonany audiogram nie wykazał odchyłek od normy mojego słuchu

Ależ Lechu, nie musisz się tłumaczyć. I tak cię lubię ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, porlick napisał:

To zależy od wzmacniacza i jego współpracy z kolumnami. 

Jak całkowicie pasywny element, jakim jest przewód może WYBIÓRCZO i w slyszalny sposób wpływać na dźwięk?

A może mam Ci udowodnić, że nie jestem wielbłądem?

Zapomniałeś o zasilaczu? O kondensatorach magazynujacych prad na takie okazje?

Jesli piszesz z wlasnego doswiadczenia, to masz wzmacniacz do wymiany.

Kondensator musi być z czegoś naładowany a zasilacz powinien dostarczyć prądu by go doładować i jednocześnie zasilać wzmacniacz... . Sprawdź napięcie na kondensatorach przy dużym obciążeniu wzmacniacza, zobaczysz jak siada. I jest to normalne zjawisko. Możesz też zrobić eksperyment... Podłącz wzmacniacz przez żarówkę np. 100W.
i sprawdź co się stanie jak zaczniesz normalnie grać. Ile tej energii masz w kondensatorach zgromadzonej.
Jeżeli wszystko siada nic tu nie pomogą nawet najlepsze kondensatory.
Pewnie nie jeden z nas był świadkiem jak spawarka podłączona do byle przedłużacza nie funkcjonowała prawidłowo. Łapało elektrodę i nie dało się spawać. To właśnie efekt deficytu prądu z powodu kiepskiego przedłużacza. 

Mój poprzedni wzmacniacz potrafił w szczycie szarpnąć prawie 1kW, zmierzone miernikiem wartości szczytowej.
I choćbyś nie wiem jak wielkie i jak doskonałe kondensatory miał to potrzebują prądu = mostek+trafo. Jak pierwotne nie dostanie to wtórne nie odda. 
Krótki impuls rozumiem, ale jak chcemy posłuchać Long After You're Gone to to już nie impuls...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jar1 napisał:

Oczywiście, przecież już pisałem, że głuchemu żadne pomiary nie pomogą a ich żądanie od innych jest zupełnie bez sensu.  Jak się nie słyszy to nie. Kropka.

 

1 godzinę temu, Adam_85 napisał:

Jar1 dobrze prawi, żadne pomiary nie pomogą jak ktoś nie słyszy albo może nawet nie zamierza sprawdzić.

Sceptycy mają innego rodzaju podejście - mogą nie słyszeć oczywistej zmiany po przepięciu kabla, ale jak zmierzą miernikiem, który tej zmiany nie wykaże, to wyciągną wniosek, że zmiany faktycznie nie ma.
Odwrotna sytuacja - słyszą zmianę po przepięciu kabla, ale miernik dalej tej zmiany nie wykazuje - wniosek sceptyka jest taki, że to co usłyszał leżało w sferze złudzenia/wyobraźni.
 

 

Godzinę temu, Lech36 napisał:

Gdzie znalazłeś jakiś tekst o tym że nie słyszę? Słyszę o ile jest zmiana przekraczająca progi mojej percepcji.

Dobrze, że to podkreśliłeś, bo inni sceptycy będą pisać o percepcji ludzkiego słuchu, a jak wiadomo ona jest inna dla każdego z nas i wbrew pozorom może się różnić bardzo.
Dlatego to czego Ty nie słyszysz może słyszeć ktoś inny i wcale to nie oznacza, że jest "nietoperzem", tylko po prostu słyszy więcej (ma większą wrażliwość słuchową na pewne aspekty, której Ty nie masz).
Wtedy pisze, że słyszy, bo słyszy naprawdę...nie kłamie i nie wydaje mu się - po prostu słyszy.

Ufff... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jar1 napisał:

Oczywiście, przecież już pisałem, że głuchemu żadne pomiary nie pomogą a ich żądanie od innych jest zupełnie bez sensu.  Jak się nie słyszy to nie. Kropka.

Nie chcę Ci przerywać tej radosnej twórczości, ale w pewnym wątku i testach słuchu robionych na ochotnika miałeś gorszy wynik od "głuchych" czyli kto nie słyszy to nie i kropka, a reszta to tylko wyobraźnia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Dobrze, że to podkreśliłeś, bo inni sceptycy będą pisać o percepcji ludzkiego słuchu, a jak wiadomo ona jest inna dla każdego z nas i wbrew pozorom może się różnić bardzo.

Co nie zmienia faktu, że jest pewna granica, której nikt nie przekroczy, a pomimo tego czytam tu na forum o nadludziach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Dlatego to czego Ty nie słyszysz może słyszeć ktoś inny i wcale to nie oznacza, że jest "nietoperzem", tylko po prostu słyszy więcej (ma większą wrażliwość słuchową na pewne aspekty, której Ty nie masz).
Wtedy pisze, że słyszy, bo słyszy naprawdę...nie kłamie i nie wydaje mu się - po prostu słyszy.

To nie tak, ty usłyszałeś, że po obróceniu, czy tam wymianie bezpiecznika sieciowego w DACu poprawiła ci się punktowość basu, co jest  tak oczywistym absurdem, ewidentnym bełkotem, stwierdzeniem nie mającym pokrycia w rzeczywistości jeśłi chodzi o faktyczny wpływ na prąd elektryczny na wyjściu urządzenia DAC, że należy powziąć jedyną możliwą w tej sytuacji ocenę, trollujesz albo klamiesz. Po tym, jak czytałem, jak Bogdan szczerze wierzy w idiotyzm, że jacyś tam pracownicy na słuch dokręcają śrubki we wtyczkach sieciowych (czyli pod napięciem kręcą i słuchają zmian) a ty to przekręcasz i twierdzisz, że przeciez musi być dobrze dokręcone nasuwają się dwie myśli, trollujesz albo nie rozumiesz po polsku, czyli tego, co Bogdan napisał. Nie trolluj już Sound albo czytaj kilka razy proste zdania napisane po polsku bo odpowiadasz nie na te cytaty, które cytujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, malikali napisał:

Co nie zmienia faktu, że jest pewna granica, której nikt nie przekroczy

Tę granicę trudno wyznaczyć. I nawet jeśli teraz nauka ją ściśle określa, to za jakiś czas może okazać się, że zostanie ona mocno skorygowana tak, że stanie się jasne, że jednak wpływ kabli na brzmienie jest oczywisty, ale tylko dla ludzi z lepszym słuchem. ?

7 minut temu, Bunk napisał:

nasuwają się dwie myśli

To dobrze, że zaczynasz myśleć.
A w ogóle to dziękuję, że poświęciłeś mi tyle słów. To chyba Twój najdłuższy wpis w historii tego forum. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:

To dobrze, że zaczynasz myśleć.
A w ogóle to dziękuję, że poświęciłeś mi tyle słów. To chyba Twój najdłuższy wpis w historii tego forum. ?

O, atak personalny. Heh, czyli troll. Spoko, znowu brak odpowiedzi merytorycznej. Ale już rozumiesz o czym Bogdan pisał czy nadal sądzisz, ze pisał o solidnym połączeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jar1 napisał:

he distortion patterns were noticeably different, not only between the cables, but also between the input and out"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak się czyta trzeba mieć też wiedzę i swoja głowę żeby ocenić i zinterpretować to co się czyta.

A nie przyjąć bezkrytycznie.

 

Zadziałało tu prawo Ohma .

Głośniki + zwornica to obciążenie silnie nieliniowe ocznym się zapomina.

Nieliniowy prąd powoduje powstanie spadku napięcia na przewodzie który dodaje się do sygnału .

Efekt tłumaczy wszystkie spostrzeżenia autorów tego artykułu , zresztą  na ostatniej stronie na wykresach strat w kablu nie przypadkowo wykresy mają kształt odpowiadający przebiegowi obciążenia głośnika ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Tę granicę trudno wyznaczyć. I nawet jeśli teraz nauka ją ściśle określa, to za jakiś czas może okazać się, że zostanie ona mocno skorygowana tak, że stanie się jasne, że jednak wpływ kabli na brzmienie jest oczywisty, ale tylko dla ludzi z lepszym słuchem. ?

Określa owszem, a jeszcze się taki homo sapiens nie urodził z lepszym niż pozostali ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

To dobrze, że zaczynasz myśleć.
A w ogóle to dziękuję, że poświęciłeś mi tyle słów. To chyba Twój najdłuższy wpis w historii tego forum. ?

 Sound pozwolę sobie zapytać jeszcze raz. Czy naprawdę zrozumiałeś tekst Bogdana o zmianie brzmienia audio w zależności od siły zacisku śrub na wtyczce w  ten sposób, że ma być solidnie dokręcone? Czy ty właściwie czytałeś ten post czy go nie zrozumiałeś, a może się boisz stracić twarz wśród "slyszących"? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, malikali napisał:

a jeszcze się taki homo sapiens nie urodził z lepszym niż pozostali

Czyli wracamy do punktu wyjścia - wszyscy homo-sapiens mają identyczny słuch.
Możemy zaczynać przekomarzanie od początku. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

Czyli wracamy do punktu wyjścia - wszyscy homo-sapiens mają identyczny słuch.
Możemy zaczynać przekomarzanie od początku. ?

Nie, jesteśmy w trakcie. Bogdan napisał, że w jakiejś firmie zaciskają śruby we wtyczce sieciowej na słuch. Jak to skomentujesz? Czy w przewodach 230V warto to robić? Ze względu na bezpieczeństwo i brak bycia w torze audio?

Tego nie skomentowałeś, dlaczego? Bo jest głupie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bunk napisał:

 Sound pozwolę sobie zapytać jeszcze raz. Czy naprawdę zrozumiałeś tekst Bogdana o zmianie brzmienia audio w zależności od siły zacisku śrub na wtyczce w  ten sposób, że ma być solidnie dokręcone? Czy ty właściwie czytałeś ten post czy go nie zrozumiałeś, a może się boisz stracić twarz wśród "slyszących"? 

Odpowiem - dobrze zrozumiałem i wcale nie uważam tego co napisał Bogdan za idiotyzm.
Czy to prawda, czy nie - nie wiem. Ale biorąc pod uwagę fakt, że te kable mają wpływ na brzmienie to nie należy wykluczyć, że między innymi z tego powodu, o którym napisał Bogdan.
A to co napisałem o odpowiednim dokręceniu śrubki, aby bolec nie latał we wtyku to też prawda.
Chyba musisz się z tym zgodzić?

5 minut temu, Bunk napisał:

brak bycia w torze audio?

Skoro kabel zasilający wpływa na brzmienie, to należy go zaliczyć do toru audio, czy wykluczyć?
Pomyśl...już miałem nadzieję, że zacząłeś myśleć. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Odpowiem - dobrze zrozumiałem i wcale nie uważam tego co napisał Bogdan za idiotyzm.
Czy to prawda, czy nie - nie wiem. Ale biorąc pod uwagę fakt, że te kable mają wpływ na brzmienie to nie należy wykluczyć, że między innymi z tego powodu, o którym napisał Bogdan.
A to co napisałem o odpowiednim dokręceniu śrubki, aby bolec nie latał we wtyku to też prawda.
Chyba musisz się z tym zgodzić?

Miotasz się, tylko kretyn nie dokręci śrubki bo mu lepiej gra jak się wydziela ciepło na zwykłym połączeniu 230V.  Bo mniej dokręci. Chyba musisz się z tym zgodzić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bunk napisał:

Miotasz się, tylko kretyn nie dokręci śrubki

Była mowa o tym, że nawet dokręcenie śrubki może po jakimś czasie powodować poluzowanie i we wtyku bolec nie jest stabilny. Doczytaj wstecz. To są dość skomplikowane i kontrowersyjne sprawy, skoro tyle rozbieżnych opinii wśród uczestników tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, soundchaser napisał:

Była mowa o tym, że nawet dokręcenie śrubki może po jakimś czasie powodować poluzowanie i we wtyku bolec nie jest stabilny. Doczytaj wstecz. To są dość skomplikowane i kontrowersyjne sprawy, skoro tyle rozbieżnych opinii wśród uczestników tego wątku.

Nie kłam , Bogdan napisał, że kręcą na słuch, manipulancie. W pierwszym etapie. Dlaczego kłamiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, soundchaser napisał:

Czyli wracamy do punktu wyjścia - wszyscy homo-sapiens mają identyczny słuch.
Możemy zaczynać przekomarzanie od początku. ?

Zmień "identyczny" na "ograniczony" i będzie dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc. Odzwyczajam się od rozmów na takim poziomie i próbach odwracania kota ogonem.|
Sam jesteś manipulant. ?

P.S. To było oczywiście do Bunka, jakby miał problem z odróżnieniem. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, soundchaser napisał:

Dobranoc. Odzwyczajam się od rozmów na takim poziomie i próbach odwracania kota ogonem.|
Sam jesteś manipulant. ?

Przypomnę obietnicę, manipulancie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bunk napisał:

Nie kłam , Bogdan napisał, że kręcą na słuch, manipulancie. W pierwszym etapie. Dlaczego kłamiesz?

Sound nie kręcił na słuch tylko pewnie dowalił ile fabryka dała i teraz ma za mało powietrza w brzmieniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound non stop kłamie. Myśli, ze jest dobrym manipulatorem.

 

Zwyczajnie trzeba cytować tych płaskoziemców. Ale wtedy to będzie atak,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, raven1985 said:

Jak się czyta trzeba mieć też wiedzę i swoja głowę żeby ocenić i zinterpretować to co się czyta.

A nie przyjąć bezkrytycznie.

 

Zadziałało tu prawo Ohma .

Głośniki + zwornica to obciążenie silnie nieliniowe ocznym się zapomina.

Nieliniowy prąd powoduje powstanie spadku napięcia na przewodzie który dodaje się do sygnału .

Efekt tłumaczy wszystkie spostrzeżenia autorów tego artykułu , zresztą  na ostatniej stronie na wykresach strat w kablu nie przypadkowo wykresy mają kształt odpowiadający przebiegowi obciążenia głośnika ?

Dzięki za ponowne wyjaśnienie tego "fenomenu". Kolega Jar bardzo lubi odgrzewać tego kotleta i mimo tego, że już raz to zostało przeanalizowane i wyjaśnione, nadal próbuje mącić w głowie mniej zorientowanym kolegom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raven1985 napisał:

Zadziałało tu prawo Ohma

W takim przypadku oczekiwałbym również różnic w poziomach dla sygnałów testowych. (multisygnały) A te są w obu przypadkach (na wyjściu wzmacniacza i zaciskach kolumn)  na poziomach 100 dB. I to w zakresach częstotliwości, dla których różnice w poziomach generowanych zniekształceń intermodulacyjnych dochodzą prawie do 10dB. Jak prawo ohma to prawo ohma;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2019 o 09:35, emc_emc napisał:

Jeżeli testujesz przewód koncentryczny 50/75Ohm  i jeżeli wydajność prądowa DACa, przedwzmacniacza pozwala no obciążanie rzędu 100/150Ohm - to brzmieniowo wypada lepiej przewód terminowany tj na wyjsciu z DACa rezystor 50/75 Ohm i na wejściu wzmacniacza równolegle 50/75Ohm. Sceptykom mówię że nie chodzi o dopasowanie impedancyjne w paśmie audio.

Stosuje już takie rozwiązanie, które polega na obciążeniu opampa prawie czystą rezystancją. Może to być rezystancja powyżej 400 Om, która jest dzielnikiem np.330/75 Om. W przypadku kabla z wątku chodzi o zachowanie w przybliżeniu tego samego poziomu napięcia, aby łatwo porównać kilka przewodów. Rezystory R i Rp jest częścią filtra, ale też pełni podobną rolę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, J.Jerry napisał:

Stosuje już takie rozwiązanie, które polega na obciążeniu opampa prawie czystą rezystancją. Może to być rezystancja powyżej 400 Om, która jest dzielnikiem np.330/75 Om. W przypadku kabla z wątku chodzi o zachowanie w przybliżeniu tego samego poziomu napięcia, aby łatwo porównać kilka przewodów. Rezystory R i Rp jest częścią filtra, ale też pełni podobną rolę.

Nie nie nie:) Nie o to chodzi - sugerowane przeze mnie rozwiązanie ma na na celu dopasowanie impoedancyjne dla w.cz - tj. zakłóceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem parę dni temu kolejne dwa kabelki z filtrem. Testuje teraz ten z cewkami 3 i 0,2 uH - słyszę wpływ na brzmienie, mimo działania  filtra w zakresie ultradźwięków. Te 0,2 uH to połączone szeregowo dwie cewki, ponieważ w ostatniej chwili stwierdziłem, że nie ma sensu rozdzielać mas kanałów, a potrzebowałem większej indukcyjności. Następny kabelek ma większe indukcyjności - będzie wkrótce testowany, ciekawe czy będzie różnica w brzmieniu i jaka. Pozbyłem się kabla coax na rzecz skrętki YDT - to obniży koszty i łatwiej go lutować. Tak to wyglądało do tej pory jak zestaw na zdjęciu, ale już testuje tylko ze skrętką YDT. Filtr jest w podwójnym ekranie z folii alu na warstwie papieru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kabel RLC filtr ultra lmasa 3.gif

Kabel RLC filtr ultra lmasa 2.gif

Teraz, emc_emc napisał:

sugerowane przeze mnie rozwiązanie ma na na celu dopasowanie impoedancyjne dla w.cz - tj. zakłóceń.

Dopasowanie impedancyjne dla zakłóceń w.cz? Z tego co jest mi wiadome dopasowanie impedancyjne jest wymagane do transmisji sygnałów w.cz przy tego rzędu odległościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, J.Jerry napisał:

Zbudowałem parę dni temu kolejne dwa kabelki z filtrem.

Rzeczywiście taki filtr może w pewnych warunkach wpływać na dźwięk, ale ten filtr to już nie jest kabel/przewód a wątek chyba dotyczy kabla wpływającego na dźwięk a nie equalizerów które udało się schować we wtyczce. Jak już chcesz mieć equalizację wypasioną we wtyczce RCA to można zastanowić się nad adaptacją elektroniki z aparatów słuchowych tych dokanałowych (te najmniejsze), tam jest całe dsp do robienia różnych sztuczek z dźwiękiem ;-). Niestety będzie potrzebne zasilanie takiego systemu.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2019 o 02:14, Kalasanty Ciaputko napisał:
W dniu 11.04.2019 o 12:53, KrisNext napisał:

Znów się ślizgasz. Jeśli kable zasilający zmienia dżwięk dlaczego w urządzeniach pomiarowych nie wpływa na wyniki pomiaów.

No i zapomniałeś o linku do swoich projektów. 

Kabel zasilający nie wpływa na wynik z urządzeń pomiarowych, bo urządzenia pomiarowe nie mierzą parametrów na które ten kabel wpływa...

Nie mogę się z tobą zgodzić. Sygnał audio to zmienny w czasie sygnał o częstotliwościach z zakresu słyszalnego przez człowieka. Jego zmienność polega na zmianie amplitudy, częstotliwości i kształtu przebiegu. Nie ma w nim nic szczególnego poza tym że nasz mózg odbiera te sygnały jako muzykę. Podobnym sygnałem jest sygnał wytwarzany np przez czujniki wibracji (swoją drogą niektóre z nich są bardzo podobne do mikrofonu). Gdybyś zobaczył przebieg obu sygnałów na oscyloskopie były by one bardzo podobne do siebie. Bez możliwości usłyszenia ich nie byłbyś w stanie powiedzieć czy to muzyka czy to wibracje. (poniekąd w obu przypadkach źródłem zmian sygnału są wibracje np strun gitary). Jeśli założymy że kabel zasilający wzmacniacz wpływa na sygnał audio przechodzący przez niego to gdybyśmy zamiast sygnału audio podali sygnał z czujnika wibracji to też powinien na niego wpłynąć prawda? No chyba że kabel wie że to co odtwarza wzmacniacz to gita a nie drgania turbiny. Tak samo jak w systemach audio używa się wzmacniacza do wzmacniana sygnałów np z mikrofonów czy innych źródeł dźwięków tak samo w pomiarach używa się wzmacniaczy pomiarowych. Wymagania wobec obu rodzajów wzmacniaczy są identyczne. Warto jeszcze wspomnieć że  brzmienie odpowiada kształt przebiegu a to z kolei pociąga za sobą rozkład harmonicznych. Jeśli zatem jak twierdzą słyszący. kabel zasilający zmienia brzmienie odtwarzanego sygnału audio to musi wpływać na kształt przebiegu elektrycznego.  Ta sama zasada powinna zatem obowiązywać w urządzeniach pomiarowych. 

W dniu 12.04.2019 o 02:37, Kalasanty Ciaputko napisał:

Mam miernik do podstawowych pomiarów elektrycznych ( pętla zwarcia, pomiar wyłączników różnicowych, izolacji, itd.) Działa tylko z oryginalnymi przewodami pomiarowymi i na dodatek musi być cyklicznie kalibrowany.
Jeżeli producent nie określa wymogów co do okablowania to znaczy że ma gdzieś wyniki jakie będą albo zmiana okablowania nie ma wpływu na wielkości parametrów mierzonych.

Czy ten miernik działa tylko z oryginalnymi kablami dlatego że ma unikalne wtyczki czy dlatego że użycie innego powoduje że przestaje działać? Przyrządy pomiarowe się kalibruje by mieć pewność że 1V to 1 V , 1kg to 1kg i tak dalej. Czy kabel do twojego miernika również podlega kalibracji? Masz osobny protokół kalibracyjny dla tego kabla? Jaką rozdzielczość ma taki miernik podaje wartość napięcia z dokładnością do 1V? 0,1V? bo chyba nie do 1uV Przykład z twoim miernikiem jest nietrafiony. Równie dobrze mógłbyś napisać że wymiana kabla zasilającego betoniarkę nie wpływa na jakość zaprawy 

Zgadzam się że w przypadku twojego miernika kabel nie ma wpływu na mierzone wielkości elektryczne ale są przyrządy pomiarowe których czułość rozdzielczość i zakres mierzonych częstotliwości jest zdecydowanie większy niż w systemach audio. I w takich systemach ten wpływ powinien być widoczny a to oznacza że tego typu przyrządy powinny być wyposażane a kalibrowane dedykowane przewody zasilające by zachować poprawność pomiarów. 

W dniu 12.04.2019 o 02:14, Kalasanty Ciaputko napisał:

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć racjonalnie, wspomagając się pomiarami i wielkościami fizycznymi, elektrycznymi, chemicznymi czy jakimikolwiek danymi w postaci cyfr z jakichkolwiek przyrządów pomiarowych dlaczego piwo na świeżym powietrzu w lato smakuje lepiej niż przyniesione do domu...?

Zapominasz o roli mózgu w interpretacji doznań smakowych. A to bardzo subiektywna sprawa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.