Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Sine Metu napisał:

To ten sam co wyleciał na kopach z "6moons" po tym jak bodajże Srajan zobaczył jego "pomieszczenie odsłuchowe"?

Chyba ten sam, co też sprzedawał swoje kabelki do kolumn ?

Ktos nawet odsprzedał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sekta antykablarska też musi zarabiać, jak każda.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

...chyba raczej uszkodzonym. To jest jedyna przyczyna wpływu kabla na brzmienie wg. sceptyków. ?

Chyba, że chodzi o taki przewód, o ktorym na wstępie pisze założyciel wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, triode said:

dokładnie takie jak napisałem.

struktura krystaliczna w jednym kierunku ma określone cechy.

I co z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, ziko369 napisał:

Mi też każda muzyka...realizacje nie...

Jasne, są lepsze i są gorsze realizacje. Jednak niemal wszystko mi się podoba, nawet te gorsze potrafią grać fajnie ?

57 minut temu, KrisNext napisał:

dlatego stosujesz kable wpływające na brzmienie?

Zdecydowanie regulacja barwy, a kable, które sobie zrobiłem to dwie różne rzeczy ? powiedziałbym, że mam kable, które faktycznie nic nie wnoszą do grania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, porlick napisał:

Chyba, że chodzi o taki przewód, o ktorym na wstępie pisze założyciel wątku.

Lepiej i wygodniej sobie wykorzystać equalizer. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jar1 napisał:

Lepiej i wygodniej sobie wykorzystać equalizer. 

 

Jestem takiego samego zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adam_85 napisał:

Jestem takiego samego zdania.

Ale przewód "podbijający basy" lub "grający płasko"  już nie wzbudza u was wzdrygnięcia? A ileż było takich "wrażeń" po zamianie kabla tu na forum? Przecież to hest funkcja właśnie korektora barwy, którego nikt z audiofilów nie używa bo muzyka ma być odtworzona tak, jak została... ble ble ble. Samooszustwo w pełnej gębie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam_85 napisał:

W praktyce nie stosuje od wielu lat żadnych regulacji barwy dźwięku, ani equalizerów. Wręcz nie trawie takich rozwiązań bo dla mnie wypaczają muzykę.

Tam gdzie się muzykę nagrywa lub emituje używają equalizerów nie mają z tym oporów tak jak audiofile.

Godzinę temu, ziko369 napisał:

Nie wszyscy lubią jazz

 To trzeba polubić. Jak sprzęt dobrze gra to nietrudne. Oczywiście nie należy zdradzać dawnych miłości repertuarowych, no chyba że to discopolo ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bunk napisał:

Ale przewód "podbijający basy" lub "grający płasko"  już nie wzbudza u was wzdrygnięcia? A ileż było takich "wrażeń" po zamianie kabla tu na forum? Przecież to hest funkcja właśnie korektora barwy, którego nikt z audiofilów nie używa bo muzyka ma być odtworzona tak, jak została... ble ble ble. Samooszustwo w pełnej gębie.

Czy ja kiedykolwiek pisałem takie rzeczy, odbij kolego i czepiaj się kogoś kto takie rzeczy pisał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Lech36 napisał:

To trzeba polubić. Jak sprzęt dobrze gra to nietrudne. Oczywiście nie należy zdradzać dawnych miłości repertuarowych, no chyba że to discopolo ;-).

Ja jazz bardzo lubię... każdy dzień zaczynam między 5 a 6 id jazzu...ale lubię też inne gatunki, gdzie realizacje robi się "do tramwaju" ... I wtedy szlak mnie trafia jak drze japę taka realizacja...realizacja, nie muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Tam gdzie się muzykę nagrywa lub emituje używają equalizerów nie mają z tym oporów tak jak audiofile.

W domowym sprzęcie nie słyszałem equalizacji, którą byłbym w stanie strawić ? nie dla zasady, a dlatego, że rozpieprzało to granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, KrisNext napisał:

Prorok czy co? Mój profesor materiałoznawstwa przewraca się w grobie. Błagam opowiedz mi o tej strukturze krystalicznej i o jej wpływie na transport elektronów no muszę to wiedzieć.

Przeczytaj te kilka postów o prądzie przemiennym. A teraz pytania sprawdzające. 

Twój wzmacniacz lub przedwzmacniacz ma zasilacz symetrycznym  +15V, 0, -15V

1. Jakie wartości przyjmuje napięcie na wyjściu? (z jakiego zakresu? (od jakiej wartości do jakiej) a) nie przyjmuje, b) od ok+15V do ok-15V, c) jedynie od 0V do ok15V, d) 400V

2. Jak byś określił to napięcie wyjściowe a) stałe, b) zmienne, c) przemienne, d) zielone

3. W którą stronę poruszają się elektrony w przewodzie łączącym wspomniany przedwzmacniacz ze wzmacniaczem a) nie poruszają się, b) poruszają się jedynie w prawo, c) poruszają się raz w jedną raz w drugą stronę zależne od polaryzacji napięcia wyjściowego, d) napływają falami niczym woda.

4. jak nazywa się element elektroniczny który przepuszcza prąd jedynie o jednej wybranej polaryzacji a) dioda, b) dioda, c) dioda, d) dioda

5. czy twój kabel ze strzałką jest diodą a) Tak, b) Nie, c) tylko w czasie pełni, d) tak tylko w obecności technicznego dyletanta

no to po kolei:po pierwsze rżniesz środek od kapusty ?

po drugie,nie umiesz czytać albo zrozumieć tego co ja napisałem...bo widzisz ja nigdzie nie napisałem,że kabel przewodzi tylko w jedną stronę ?

reszta to bełkot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ziko369 napisał:

Ja jazz bardzo lubię... każdy dzień zaczynam między 5 a 6 id jazzu...ale lubię też inne gatunki, gdzie realizacje robi się "do tramwaju" ... I wtedy szlak mnie trafia jak drze japę taka realizacja...realizacja, nie muzyka...

Jak Ci coś drze japę to pytanie czy to faktycznie realizacja, czy może Twój system ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam_85 napisał:

W domowym sprzęcie nie słyszałem equalizacji, którą byłbym w stanie strawić ? nie dla zasady, a dlatego, że rozpieprzało to granie.

A przewody czy też bezpieczniki equalizujące, czyli większość, których słuchali audiofile tolerujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, triode napisał:

no to po kolei:po pierwsze rżniesz środek od kapusty ?

po drugie,nie umiesz czytać albo zrozumieć tego co ja napisałem...bo widzisz ja nigdzie nie napisałem,że kabel przewodzi tylko w jedną stronę ?

reszta to bełkot.

On tak często ma, pisze od rzeczy, jakby w ogóle postów nie czytał. Mało to techniczne podejście ?

Teraz, Bunk napisał:

A przewody czy też bezpieczniki equalizujące, czyli większość, których słuchali audiofile tolerujesz?

Nie toleruje chamstwa, które dość często na ostatnich stronach jest widoczne w Twoich postach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam_85 napisał:

On tak często ma, pisze od rzeczy, jakby w ogóle postów nie czytał. Mało to techniczne podejście ?

Nie toleruje chamstwa, które dość często na ostatnich stronach jest widoczne w Twoich postach.

Ale w tym pytaniu nie było chamstwa, czy możesz odpowiedzieć merytorycznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam_85 napisał:

W domowym sprzęcie nie słyszałem equalizacji, którą byłbym w stanie strawić ? nie dla zasady, a dlatego, że rozpieprzało to granie.

No to może odkryłeś przyczynę słabego dźwięku na wielu wydawanych płytach.

3 minuty temu, Adam_85 napisał:

Jak Ci coś drze japę to pytanie czy to faktycznie realizacja, czy może Twój system

Jeżeli potrafisz pokazać na danym zestawie realizacje zbliżone do ideału to te gorsze to wina realizacji. Dopiero jak nie znajdziesz żadnej realizacji która technicznie wzrusza to możesz pomyśleć o systemie, ale na pewno najpierw o akustyce i ustawieniu sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ziko369 napisał:

Na jazzie, world music i pochodnych nie drze ... ?

U mnie nic nie drze japy, choć to może oznaczać coś innego dla mnie i dla Ciebie. Na pewno poświęciłem ogromną ilość czasu na to by uzyskać brzmienie detaliczne, szczegółowe, dynamiczne, po prostu "czyste", ale bez wyostrzania dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

JEŻELI kable mają wpływ, to dlaczego nie stosuje się tych super duper kabli w studiu?

Niektóre wytwornie się chwaliły stosowaniem lepszych przewodów mikrofonowych i tez cyfrowych nie pamiętam dokładnie bo mnie temat nie interesował, np Chesky Records cyt

Recorded in Binaural+ with the B&K 4100 Head and Torso simulator, MSB A/D Converter, and Crystal Microphone cable.  This album was made with the purest audio path, using the very best microphones, mic preamps, analog-to-digital converters, recorders, and cables with careful attention to detail to produce the most transparent and natural sound available today.

Płyty tej wytwórni brzmią bardzo dobrze, również na płycie Telarc z tyłu podawali użyte przewody. Linn się chwali że ma krótki tor, używa tylko dwóch cyfrowych mikrofonów do klasyki, plus dodatkowe do ambientu. Inne wytwórnie pewnie też mogą mieć dobre przewody, nie śledze tego ale nie zakladam, że kupują najgorsze dziady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

No to może odkryłeś przyczynę słabego dźwięku na wielu wydawanych płytach.

Są gorsze i lepsze płyty, ale generalnie nie mam takich realizacji, których słuchać się nie da, ale pewnie jakby się uparł to by coś znalazł.

5 minut temu, Lech36 napisał:

Jeżeli potrafisz pokazać na danym zestawie realizacje zbliżone do ideału to te gorsze to wina realizacji. Dopiero jak nie znajdziesz żadnej realizacji która technicznie wzrusza to możesz pomyśleć o systemie, ale na pewno najpierw o akustyce i ustawieniu sprzętu. 

Różne rzeczy słyszałem, różne granie w domu przerabiałem. Nie toleruje cyfrowego grania ? za to podoba mi się granie, które ukazuje wszystko, co trzeba czy to w lepszych czy to w gorszych realizacjach, ale cały czas na poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie z innej beczki, czy może ktoś wie czy w Polsce jest dystrybutor firmy Ciare (producent głośników). Od razu dodam że dystrybutora w Niemczech i Anglii znam.  

6 minut temu, Adam_85 napisał:

Nie toleruje cyfrowego grania

Rozumiem że grasz z analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Rozumiem że grasz z analogu?

Cyfrowego w kontekście prezencji dźwięku. Dźwięku nasyconego, który "lubi" wpadać w ostrość. Przy gęstych nagraniach, szczególnie tych słabszych taki system robi sieczkę bez ładu i składu. To świadczy o systemie, że jest słaby. Bo mało kto muzykę nagrywa aż tak źle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ziko369 napisał:

Czyli cały HiEnd o kant obić?

Bo nie chce za cholerę grać metalu...

Metalu akurat nie słucham, wiec w tym kontekście się nie wypowiem. Dobry system obnaży słabości, ale zazwyczaj nie tym, że nas "zakrzyczy", a tym, że pokaże, że odtwarzany dźwięk jest sztuczny, chyba skompresowany będzie również trafne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adam_85 napisał:

Cyfrowego w kontekście prezencji dźwięku. Dźwięku nasyconego, który "lubi" wpadać w ostrość. Przy gęstych nagraniach, szczególnie tych słabszych taki system robi sieczkę bez ładu i składu. To świadczy o systemie, że jest słaby.

Wtedy należy zmienić kabel, tylko który sieciowy czy głośnikowy? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Wtedy należy zmienić kabel, tylko który sieciowy czy głośnikowy? ?

Najważniejsze jest w tym kontekście jak mamy rozwiązane masy w systemie oraz odsprzęganie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ziko369 napisał:

Czyli cały HiEnd o kant obić?

Bo nie chce za cholerę grać metalu...

Na hi-endzie nie zaleca się słuchać metalu. Metal nie konweniuje z hi-endem ;-).

2 minuty temu, Adam_85 napisał:

Najważniejsze jest w tym kontekście jak mamy rozwiązane masy w systemie.

Przeważnie niezbyt poprawnie, ale bezpiecznie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Na pewno niezbyt poprawnie, ale bezpiecznie ;-).

Cokolwiek to znaczy ? Można się spotkać skonfrontować Twoja poprawność z moją?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ziko369 napisał:

Pięknie...ale jak słuchać ulubionej muzyki nie pasującej realizacją do naszego systemu?

Nie wszyscy lubią jazz, world music, itp.

Trzeba mieć system uniwersalny, który zagra dobrze każdy rodzaj muzyki. Ja taki mam...u mnie świetnie brzmi i kameralny jazz, rock, pop, jak i elektronika, trip-hop czy nawet heavy metal. Jednak zdaję sobie sprawę, że ktoś słuchając u mnie np. Metallicy powie, że dla niego za mało bas w klatę wali...dla mnie jest w sam raz.
Reasumując - do tego trzeba dążyć, a nie kupować zestaw, na którym zagrają tylko dwa gatunki muzyki.
 

1 godzinę temu, przemak napisał:

JEŻELI kable mają wpływ, to dlaczego nie stosuje się tych super duper kabli w studiu?

Bo tam pracują sami sceptycy. big_grin.gif
 

1 godzinę temu, KrisNext napisał:
2 godziny temu, Adam_85 napisał:

W praktyce nie stosuje od wielu lat żadnych regulacji barwy dźwięku, ani equalizerów. Wręcz nie trawie takich rozwiązań bo dla mnie wypaczają muzykę.. Muzyka ma być taka jaką ją nagrano.

dlatego stosujesz kable wpływające na brzmienie?

One poprawiają nieznacznie niektóre aspekty brzmienia, nie zmieniając nic w strukturze, tak jak to robią equalizery.
 

1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Linkowany tekst, to akurat "artykuł sponsorowany, artykuł sponsorowany, artykuł sponsorowany..." emoji14.png

...który przecież wg. sceptyków został napisany po to, aby wspomóc, czy jak to Lechu pisze - wzmacniać proces marketingu. tease.gif

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.