Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Bobcat napisał:

Downscaling jest z reguły z dobrym, albo bardzo dobrym skutkiem. Telewizor dostaje więcej niż potrzebuje, czyli tak jak gdyby wyświetlał obraz z doskonałym bitratem. Tak więc doświadczenie wg mojej propozycji ustawia od razu (na dzień dobry) telewizor 4K w uprzywilejowanej pozycji, zmniejszając dystans do 8K. A mimo to różnica jest widoczna. 

Ale masz rację. Chcąc być w 100% uczciwym należałoby przeprowadzić eksperyment zgodnie z Twoją propozycją: to samo filmowane kamerą 8K, zapisane w 8K - na telewizor 8K oraz jednocześnie filmowane kamerą 4K, zapisane w 4K - na telewizor 4K.

Różnica na korzyść 8K będzie jeszcze wyraźniejsza, bardziej ewidentna i łatwiej zauważalna.

U siebie z odległości 1,5m potrafię odróżnić oryginalny film 4K z płyty bluray kontra plik skompresowany np. o połowę z tym samym filmem. Z bliska widać efekt kompresji - pojawia się większe ziarno, tzw. robaczki, lekkie smugi. W oryginale też to jest, ale ledwo, ledwo zauważalne. Natomiast wystarczą dwa kroki w tył i przyznaję się do kapitulacji.

Wiadomo, że zagęszczenie pikseli w 8K jest większe i analogicznie odległość "ekran - oko" dla dostrzeżenia szczegółów musi być mniejsza aniżeli w 4K. Więc to 1.2 metra w tabeli nie jest wyssane z palca. Potwierdza to moje spostrzeżenia, że 8K jest dobre do naprawdę dużych przekątnych i dla osób , które lubią siedzieć blisko ekranu.

32 minuty temu, Bobcat napisał:

Czyli materiał był nagrany z jakimś żenująco niskim bitrate'm. 

Dla DVD bitrate to 1,2 MB/s, rozdzielczość 720×576 i MPEG-2. To się dobrze oglądało na CRT 34 cale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bobcat napisał:

Z zaciekawieniem przeczytam Twoje spostrzeżenia.

Grafika google znalazła tabelę... na Rtings.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Okazuje się, że tam też robili takie testy o których rozmawiamy. W skrócie:

Samsung (TV 8K) zapewnia ostrzejszy obraz, ale w rzeczywistości widać to dopiero z bardzo dużego zbliżenia. Z wygodnej odległości do oglądania oba obrazy wydają się niemal identyczne. (4K i 8K)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, konradskala napisał:

Okazuje się....

Tracisz czas.....jedyną weryfikowalną prawdą jaką napisał to fakt że o tym wszystkim o czym mu piszesz powinien wiedzieć.....spisałem tu dziesiątki stron o tym.

Ignoruje badania naukowe nawet (jajogłowych teoretyków) tych którzy stworzyli 8K:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pod siebie (niezgodnie z prawdą tam zawartą,  8K nie rządzi się jakimiś specjalnymi prawami) interpretuje artykuły jak ten niżej, zresztą w tym artykule nie ma niczego więcej niż to co można znaleźć w linku wyżej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie zauważa że to co zawarto w tym artykule, @Maciej Koper uwzględnił już w kalkulatorze (patrz tekst w linku niżej):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kompromituje się sugestiami że ma fantastyczny wzrok i zauważa różnice których inni nie widzą, choć nie tak dawno pisał że: "na swoim 4K z 2.2 m nie widzi różnicy między 4 K a HD".....czyli potwierdził że ma wzrok normalny i podaje DOKŁADNIE to co podaje kalkulator!!!!!

Szkoda na niego czasu, bo notorycznie DEZINFORMUJE.....uprawia polemikę dla polemiki i ciągle tym prowokuje!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maju napisał:

Tracisz czas.....

Generalnie nie zawracam sobie głowy jako takim 8K, bo od początku miało to brzmieć jak pieśń przyszłości, a dzisiaj otwarcie mówiąc to lament producentów i sprzedawców. Do reakcji sprowokował mnie link do rzekomego "potanienia" telewizorów 8K, gdzie okazuje się, że to reklama wyprzedaży dwuletnich leżaków. Jak spotkamy się za kolejne dwa lata to w "promocji" będą obecne modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konradskala napisał:

ink do rzekomego "potanienia" telewizorów 8K

Nie rzekomego. Wystarczy porównać ceny.

3 minuty temu, konradskala napisał:

reklama wyprzedaży dwuletnich leżaków

Takie same wyprzedaże dwuletnich leżaków są również w przypadku najróżniejszych innych telewizorów, w tym OLED. Dlaczego raptem tutaj miałby to być argument negatywny?

Materiały 8K są w sieci, zwłaszcza na YouTube. Możesz również oglądać satelitarny program 8K. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, konradskala napisał:

nie zawracam sobie głowy jako takim 8K.....

Tym sobie mogą zawracać głowę tylko bujający w obłokach niepoprawni entuzjaści i tacy których stać na to by kupić najlepszy telewizor.....bo producenci będą dbać o to by najnowsze technologie aplikować najpierw do 8K a potem może nawet TYLKO do 8K.  😉

Mnie nie to sprowokowało że potaniały, bo tanieć będą ale to że nasz adwersarz dziesiątki razy tu pisał jakie to 8K jest, będzie doskonałe, "zawsze lepsze od 4K".....tymczasem sam fakt że może telewizor 8K mieć tylko 50 Hz czy to że jest oparty na przereklamowanej technologii Nano cell, świadczy o tym że pisał nieprawdę.

A ja strasznie nie lubię jak pisze się nieprawdę......chyba zauważyłeś.  🙂

Niestety mogę tylko tyle tych nieprawd sprostować, ile ich zacytujesz.....   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak ktoś to kupuje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bobcat napisał:

Nie rzekomego. Wystarczy porównać ceny.

Chyba zgodzisz się ze mną, że jest zasadnicza różnica pomiędzy wyprzedażą modelu 2020 z 50Hz matrycą a obniżką ceny (stałą lub nie) na aktualne modele. Zresztą pierwszy lepszy link do sklepu: w granicach 6 tys. znajdziesz dosłownie 3 modele LG NANO i jednego Samsunga, za 8 tys, jeszcze jednego Samsunga, a wszystkie pozostałe 8K to ok. 15 tys. 20 tys. 30 tys. i wiele więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

46 minut temu, Bobcat napisał:

Takie same wyprzedaże dwuletnich leżaków są również w przypadku najróżniejszych innych telewizorów, w tym OLED. Dlaczego raptem tutaj miałby to być argument negatywny?

Wiem, że są, ale ja w listopadzie 2021 roku kupiłem na promocji LG OLED C1 65 cali 120Hz czyli model na 2021 r. Nowy, wg tabliczki znamionowej wyprodukowany trzy tygodnie wcześniej. Natomiast dzisiaj za te same pieniądze otrzymuję dwuletni leżak NANO 8K z matrycą 50 Hz.

Mało tego - nawet dzisiaj można bez problemu kupić OLEDa 120Hz za jakieś 1000 zł taniej niż te leżaki 8K NANO 50 Hz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Materiały 8K są w sieci, zwłaszcza na YouTube. Możesz również oglądać satelitarny program 8K.

I co mam tam ciekawego obejrzeć żeby nie umrzeć z nudów? Ile filmów obejrzę do końca roku? Jeden?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, konradskala napisał:

wszystkie pozostałe 8K to ok. 15 tys. 20 tys. 30 tys. i wiele więcej

I jak się okazuje: ktoś to kupuje.

Teraz, konradskala napisał:

I co mam tam ciekawego obejrzeć żeby nie umrzeć z nudów? Ile filmów obejrzę do końca roku? Jeden?

Co Ciebie interesuje a co nudzi - nie wiem. Z tego co widzę materiałów jest dużo. Masz ponadto stały program TV Sat w 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:

I jak się okazuje: ktoś to kupuje.

Co Ciebie interesuje a co nudzi - nie wiem. Z tego co widzę materiałów jest dużo. Masz ponadto stały program TV Sat w 8K.

I wszyscy co kupili 8k oglądają w kółko jeden i ten sam program kanał satelitarny albo dema z Youtube.

No to grubo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, konradskala napisał:

I wszyscy co kupili 8k oglądają w kółko jeden i ten sam program kanał satelitarny albo dema z Youtube.

No to grubo...

Wiem od zaprzyjaźnionego serwisu anten że od momentu gdy w Polsce zaistniała możliwość odbioru programu 8K - pojawiło się również sporo zamówień instalacji zestawu antenowego, który to umożliwia. 

Mamy więc informację z pierwszej ręki od praktyka versus Twoje teoretyzowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bobcat napisał:

Wiem od zaprzyjaźnionego serwisu anten że od momentu gdy w Polsce zaistniała możliwość odbioru programu 8K - pojawiło się również sporo zamówień instalacji zestawu antenowego, który to umożliwia. 

Mamy więc informację z pierwszej ręki od praktyka versus Twoje teoretyzowanie.

A co ta antena ma takiego, czego nie ma każdy ogólnie dostępny talerz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, konradskala napisał:

co mam tam ciekawego obejrzeć żeby nie umrzeć z nudów?

Pisze o tej "atrakcji" czy innej???   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

46 minut temu, konradskala napisał:

różnica pomiędzy wyprzedażą modelu 2020 z 50Hz matrycą a obniżką ceny (stałą lub nie) na aktualne modele

Co ciekawe na ten "atrakcyjny" telewizor stosowano już wiele obniżek ceny i dopiero zejście do cen typowych dla tej przekątnej (bliżej 5000 zł) pozwali na wyzbycie się z salonów tego bubla.....to 8K to faktycznie odlot.    :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

58 minut temu, konradskala napisał:

kupiłem na promocji LG OLED

Jeszcze ci nie napisał jakie te OLED nieudane, jak się wypala.....to zaraz napisze.    🙂

Swoją drogą sprawdzonego ubiegłorocznego (nawet leżaka) OLED sam bym kupił,  ale ze świecą takich szukać, bo to co dobre sprzedaje się od razu i nie zalega dwa lata na wystawach jak to "rewelacyjne" Nano cell......    :)))
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, konradskala napisał:

A co ta antena ma takiego, czego nie ma każdy ogólnie dostępny talerz?

Ogólnodostępny talerz to w ok. 90% średnica 60 cm z jednym konwerterem wycelowany na satelitę Hotbird (13E). Jakieś 10% to anteny trochę większe, z dwoma konwerterami i tzw. "zezem" wycelowane na Hotbirda i Astrę (19.2E). Ja na przykład mam taką obsługującą obydwa, o średnicy 110 cm. 

Program 8K jest nadawany z satelity Turksat (42E). Jego położenie na orbicie powoduje że w Polsce jest widoczny nisko nad horyzontem (w Warszawie jest to 15*), problemem więc mogą być wysokie budowle, drzewa czy linie energetyczne. Jest to ponadto zupełnie inny kierunek (południowo-wschodni) niż te u nas "tradycyjne". Wszystko to razem powoduje, że Turksat jest poza zasięgiem jakiegokolwiek "zeza"' istniejących anten i wymaga dedykowanej, specjalnie dla siebie. A z uwagi na niskie położenie nad horyzontem i relatywnie słabszy u nas sygnał - musi ona być o średnicy co najmniej 120 cm. 

I mimo tych wszystkich przeszkód i trudności - zamówienia na taką dodatkową antenę ma i to wcale nie tak rzadko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Bobcat napisał:

Ogólnodostępny talerz to w ok. 90% średnica 60 cm z jednym konwerterem wycelowany na satelitę Hotbird (13E). Jakieś 10% to anteny trochę większe, z dwoma konwerterami i tzw. "zezem" wycelowane na Hotbirda i Astrę (19.2E). Ja na przykład mam taką obsługującą obydwa, o średnicy 110 cm. 

Program 8K jest nadawany z satelity Turksat (42E). Jego położenie na orbicie powoduje że w Polsce jest widoczny nisko nad horyzontem (w Warszawie jest to 15*), problemem więc mogą być wysokie budowle, drzewa czy linie energetyczne. Jest to ponadto zupełnie inny kierunek (południowo-wschodni) niż te u nas "tradycyjne". Wszystko to razem powoduje, że Turksat jest poza zasięgiem jakiegokolwiek "zeza"' istniejących anten i wymaga dedykowanej, specjalnie dla siebie. A z uwagi na niskie położenie nad horyzontem i relatywnie słabszy u nas sygnał - musi ona być o średnicy co najmniej 120 cm. 

I mimo tych wszystkich przeszkód i trudności - zamówienia na taką dodatkową antenę ma i to wcale nie tak rzadko.

Ja pamiętam zamierzchłe czasy analogowej TV satelitarnej, kiedy to z Astry łapałem może 40 kanałów, coś tam z Eutelsata czy Hotbirda. Sam miałem na podwórku antenę paraboliczną o średnicy pewne ze 2,5 metra. Tego typu antena (wtedy, nie wiem jak dzisiaj) miała bardziej płaski kat pochylenia aniżeli offsetowa. Aby uzyskać jak najmniej "dropów" na Eurosporcie regularnie odśnieżałem talerz każdego zimowego poranka...

Godzinę temu, Maju napisał:

Pisze o tej "atrakcji" czy innej???   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mnie nie za bardzo przekonuje inwestycja w 8K dla oglądania i słuchania Arabów, ale jak ktoś lubi...

Poza tym - nawet jeśli byłby tam jakiś film bez reklam, z oryginalną ścieżką dźwiękową - skąd oni by go dorwali w 8K ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

miałem na podwórku antenę

Pisanie że ludzie kupują anteny dlatego że chcą oglądać byle co nadawane w obcym języku w 8K to TYLKO naginanie faktów do swoich teorii.....a fakty są takie że większa antena niewiele więcej kosztuje a zapewnia bardziej stabilny (podczas deszczy, oblodzenia, śniegu) odbiór. 
Sam nie żałuję że kupiłem 90 cm, bo na mniejszej częściej na to bym narzekał.
Wystarczy że nawet taka antena (z różnych przyczyn) delikatnie zmieni położenie a już się częściej te problemy pojawiają....przerabiałem to i wiem o czym mówię.

1 godzinę temu, konradskala napisał:

skąd oni by go dorwali w 8K ???

Filmy kręcone na taśmie filmowej a te wbrew pozorom zapewniały dość dobra rozdzielczość, zwłaszcza te kręcone na 70 mm.

Niestety po tym jak z 8K wystartowało w Japonii (NHK), po pierwszych informacjach że filmy nagrane na tym nośniku są przetwarzana do cyfrowego 8K naraz nastała cisza.....    :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Mnie nie za bardzo przekonuje inwestycja w 8K dla oglądania i słuchania Arabów, ale jak ktoś lubi...

Powiedz na ulicy np. w Istambule że oni są Arabami to niechybnie zarobisz w łeb.

2 godziny temu, konradskala napisał:

ale jak ktoś lubi...

No widzisz. Zaprzyjaźniony serwis anten ma takie zlecenia. 

2 godziny temu, konradskala napisał:

skąd oni by go dorwali w 8K ???

To chyba ich zmartwienie?

2 godziny temu, konradskala napisał:

regularnie odśnieżałem talerz każdego zimowego poranka...

W ogóle się żaden śnieg nie zbiera u u mnie na antenie. Nigdy nie musiałem niczego odśnieżać.

Nieprawdą jest (co pisze hdtvpolska.pl) że dla odbioru tego programu 8K z satelity Turksat wystarczy antena 80 cm. Z przyczyn, które podałem uprzednio musi być co najmniej 120 cm. Informacja z przytoczonego źródła, mierzyli wszystko na przyrządach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

Powiedz na ulicy np. w Istambule że oni są Arabami to niechybnie zarobisz w łeb.

Dzisiaj to w ogóle trzeba uważać co się mówi.

3 godziny temu, Bobcat napisał:
5 godzin temu, konradskala napisał:

skąd oni by go dorwali w 8K ???

To chyba ich zmartwienie?

Znalazłem listę kanałów i jest jeden kanał "Turksat 8K test". Temat przewodni: prezentacje. Wybacz, ale ja dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 godziny temu, Bobcat napisał:

W ogóle się żaden śnieg nie zbiera u u mnie na antenie. Nigdy nie musiałem niczego odśnieżać.

Normalka - współczesne talerze są ustawiane bardziej "pionowo" od parabolicznej, bardziej wklęsłej "miski".

3 godziny temu, Bobcat napisał:

No widzisz. Zaprzyjaźniony serwis anten ma takie zlecenia. 

Przecież tam jest masa różnych kanałów FTA. Nikt nie wymienia anteny dla jednego programu 8K z reklamami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Przecież tam jest masa różnych kanałów FTA. Nikt nie wymienia anteny dla jednego programu 8K z reklamami.

Przekazuję co się dowiedziałem od zaprzyjaźnionego serwisu anten: od momentu gdy hdtvpolska.pl podał informację o dostępnym na terenie naszego kraju programie 8K z Turksat pojawiło się spore zainteresowanie montażem anten do odbioru z tego satelity. Przedtem takich anten nie zamawiał nikt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Bobcat napisał:

Przekazuję co się dowiedziałem od zaprzyjaźnionego serwisu anten: od momentu gdy hdtvpolska.pl podał informację o dostępnym na terenie naszego kraju programie 8K z Turksat pojawiło się spore zainteresowanie montażem anten do odbioru z tego satelity. Przedtem takich anten nie zamawiał nikt.

To oznacza, że jest zainteresowanie co akurat mnie nie dziwi. Natomiast jak sprawdziłem, ten kanał jest testowany od października 2018 roku. Biorąc pod uwagę, że za chwilę będzie połowa 2022 roku i nadal nie ma kompletnie nic innego do obejrzenia, to rozwój 8K wynosi zero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, konradskala napisał:

ten kanał jest testowany od października 2018 roku

Ale jako niekodowany 8K pojawił się późnym latem 2021.

15 minut temu, konradskala napisał:

nadal nie ma kompletnie nic innego do obejrzenia, to rozwój 8K wynosi zero.

Ilość materiału 8K na YouTube stale się zwiększa. Ponadto jest coraz szersza oferta gier w 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bobcat napisał:

Ilość materiału 8K na YouTube stale się zwiększa. Ponadto jest coraz szersza oferta gier w 8K.

Cały ten "materiał" na youtube to albo ujęcia papugi, lemura, biedronki i ogólnie dzikiej przyrody albo pejzaże i widoki rożnych miast nakręcone z drona.

Nie ma filmów, nie ma koncertów, nie ma sportu.

A jak chciałbyś pograć w 8K to musisz kupić komputer z kartą grafiki RTX 3090. Z jedną taką kartą w rozdzielczości 8K uzyskasz z bidą 30fps, a żeby było powiedzmy "dobrze" trzeba dwie takie karty.

Tu masz cenę jednej takiej karty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A teraz pomnóż cenę razy 3 (bo potrzeba jeszcze dysk, pamięć RAM, płytę główną, procesor, chłodzenie, zasilacz, obudowę) i masz gotowy komputer do gier 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, konradskala napisał:

Nie ma filmów, nie ma koncertów, nie ma sportu.

Dlaczego ograniczać się tylko do tego? Jakiś fabularny gniot z Hollywood to będzie pełnoprawny materiał 8K a film przyrodniczy w tej rozdzielczości już na takie miano nie zasługuje? Filmy krajoznawcze też nie? Niby dlaczego?  

56 minut temu, konradskala napisał:

masz gotowy komputer do gier 8K.

Gry mnie do tego stopnia nie interesują  że nie miałem pojęcia o aż takich cenach. Faktycznie taniocha. Ale z drugiej strony elektronika jest jedną z niewielu dziedzin gdzie ceny w długim okresie czasowym wykazują trend spadkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Dlaczego ograniczać się tylko do tego? Jakiś fabularny gniot z Hollywood to będzie pełnoprawny materiał 8K a film przyrodniczy w tej rozdzielczości już na takie miano nie zasługuje? Filmy krajoznawcze też nie? Niby dlaczego?  

Dlatego, że...tego nie ma wcale. Chciałbym obejrzeć jakikolwiek film z fabułą, aktorami, dialogami, muzyką - nawet ten hollywoodzki gniot w 8K, ale bida, nic nie ma.

Przecież w tych, jak to dość szumnie nazwałeś "filmach" przyrodniczych czy krajoznawczych nie ma nawet żadnego komentarza. W podkładzie jedynie jakiś "relaxing music" i tyle. Film przyrodniczy z komentarzem Davida Attenborougha to ja rozumiem, a to co znajduje Youtube to nawet nie jest dokument, tylko obraz, bez żadnego większego przekazu. Do obejrzenia w wolnej chwili raz i do widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bobcat napisał:

Gry mnie do tego stopnia nie interesują  że nie miałem pojęcia o aż takich cenach. Faktycznie taniocha. Ale z drugiej strony elektronika jest jedną z niewielu dziedzin gdzie ceny w długim okresie czasowym wykazują trend spadkowy.

Ceny spadają, bo sprzęt się zwyczajnie starzeje, a komputery to już szczególnie. Dla przykładu: piszę teraz z laptopa HP Workstation, stacji roboczej, której ceny z 10 lat temu zaczynały się od 12 tyś, a z matrycą Dreamcolor, którą bardzo sobie cenię i mocniejszymi bebechami spokojnie przekraczały 15 tys. Jakbym dzisiaj chciał go sprzedać, to skasuję może 1500 zł.

Natomiast jakby mi przyszło także dzisiaj kupić kolejnego takiego nowego laptopa, znowu muszę szykować 15 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, konradskala napisał:

Chciałbym obejrzeć jakikolwiek film z fabułą, aktorami, dialogami, muzyką

A ja niekoniecznie. Nigdy nie przepadałem za filmami fabularnymi i jeśli coś oglądam - musi to być naprawdę wybitne arcydzieło filmowe z jakąś skłaniającą do refleksji fabułą. Głupawki typu Pan Demolka (to się chyba nazywało Terminator), gdzie cała fabuła polega wyłącznie na tym że idzie gościu i rozp...dala totalnie wszystko co napotka na drodze - nigdy mnie nie interesowały.

25 minut temu, konradskala napisał:

Natomiast jakby mi przyszło także dzisiaj kupić kolejnego takiego nowego laptopa, znowu muszę szykować 15 tys.

Ale ten nowy ma znacznie większe możliwości i funkcje, których tamten nie miał.

58 minut temu, konradskala napisał:

Przecież w tych, jak to dość szumnie nazwałeś "filmach" przyrodniczych czy krajoznawczych nie ma nawet żadnego komentarza. W podkładzie jedynie jakiś "relaxing music" i tyle. Film przyrodniczy z komentarzem Davida Attenborougha to ja rozumiem, a to co znajduje Youtube to nawet nie jest dokument, tylko obraz, bez żadnego większego przekazu.

Materiał video mam po to, aby karmić oko. Jeśli chcę karmić ucho - włączam sobie CD lub ściągam na co mam aktualne ochotę z muzycznego serwisu steamingowego. 

Komentarz oczywiście że dobrze gdy jest, można poszerzyć zasób wiedzy, ale nie jest dla mnie warunkiem absolutnie koniecznym.

Godzinę temu, konradskala napisał:

Do obejrzenia w wolnej chwili raz i do widzenia.

Nie mam zwyczaju oglądać czegokolwiek więcej niż jeden raz. Nawet jeśli jest to wspomniany wybitny materiał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc... Nie ma nic do oglądania. Pardon... Bobcat sobie ogląda ptaszki i pejzarze na YT oraz ogląda turecki program TV w którym puszczane są materiały prezentacyjne. Różnicę (przy 85") widać do 1,0-1,5m od ekranu. Oglądam z 3m. Dziękuję, te ~10000zł które bym musiał dołożyć do 8K moim zdaniem można w tej chwili spożytkować o wiele lepiej.

Będą filmy i programy które mnie (nas) intresują, to kolejnym telewizorem może i będzie 8K. Na razie to absurd iść w tym kierunku a Bobcat skutecznie mnie w tym zdaniu utwierdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Butler napisał:

Bobcat sobie ogląda ptaszki i pejzarze na YT oraz ogląda turecki program TV w którym puszczane są materiały prezentacyjne.

Nie ogląda gdyż sam w domu 8K nie ma. Jedynie polemizuje z tezą że "nie ma co oglądać". Oraz pokazuje że jakieś zainteresowanie jest, skoro są zamówienia na dedykowaną antenę. Ponadto mówią o tym statystyki sprzedaży telewizorów.

Przy okazji: słowo "pejzaż" pisze się przez samo "ż".

7 minut temu, Butler napisał:

te ~10000zł które bym musiał dołożyć do 8K moim zdaniem można w tej chwili spożytkować o wiele lepiej

 A nie ma z dokładnie tego samego powodu, gdyż myśli w tym aspekcie identycznie jak Ty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.