Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bubusia napisał:

Zapowiedz jest po to, zeby kupowac tv 8k. Typowa podpucha.

I tak się sprzedają. Argument nietrafiony. 

Godzinę temu, bubusia napisał:

jak film jest dobrze zrobiony w 4k(full bitrate), to na dobrym ekranie jakosc jest znakomita, i 8k moze niewiele dodac.

Miałeś okazję porównać w czasie rzeczywistym? Czy tylko teoretyzujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego forum

Czy na ekranie ok. 65 cali z odległości 4-5 metrów widać różnicę między rozdzielczością 4K a 8K?

Nie, zwłaszcza że nie dostaniesz contentu 8K (poza YouTube Streams). Oglądam 4K z Blu-Ray na 190 calach z odległości 4m i nie widzę różnicy (gdy podejdzie się bliżej, wyraźniej widać czasami pojedyncze włosy lub rzęsy…)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bubusia napisał:

8k moze bedzie powszechne za jakies 5 lat. A wtedy i tak trzeba bedzie kupic sobie nowy tv.

Netflix to moze niech przestanie przycinac bitrate, bo niektore produkcje sa wyjatkowo slabe.

Porownujac Amazon, Apple i Netflix, to wlasnie ten ostatni ma najgorszy obraz.

A poza wszystkim, jak film jest dobrze zrobiony w 4k(full bitrate), to na dobrym ekranie jakosc jest znakomita, i 8k moze niewiele dodac.

Także czarno to widzę. Netflix stosuje kodeki, które baaardzo obcinają bitrate filmu 4K rzekomo zachowując wysoką jakość obrazu. Dla przeciętnego widza pewnie jest OK, ale w porównaniu z oryginałem to jest bida i to widać gołym okiem.

To posunięcie miało zadowolić "abonentów" z netbookami,  tabletami czy smartfonami i ułatwić im dostęp do w/w treści bez nadmiernego drenowania pakietu danych. Szkoda, że nie pomyśleli o telewidzach w domach...

Jeśli w tym samym trybie ma być umożliwiony dostęp do 8K to ja już dzisiaj dziękuję.

A ponadto co ze sprzętem towarzyszącym? Jak na razie najlepszy standard HDMI 2.1 pozwala przesłać:

- 4K z odświeżaniem 120 Hz

- 8K z odświeżaniem 60 Hz

W 4K 120hz filmów żadnych nie ma, więc te 120hz tylko dla graczy.

I co dalej?

32 minuty temu, Less napisał:

Z innego forum

Czy na ekranie ok. 65 cali z odległości 4-5 metrów widać różnicę między rozdzielczością 4K a 8K?

Nie, zwłaszcza że nie dostaniesz contentu 8K (poza YouTube Streams). Oglądam 4K z Blu-Ray na 190 calach z odległości 4m i nie widzę różnicy (gdy podejdzie się bliżej, wyraźniej widać czasami pojedyncze włosy lub rzęsy…)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ponadto:

Rozdzielczość 7860 x 4320 pikseli to ogromna ilość szczegółów na ekranie. Bez żadnej wątpliwości obraz w tej rozdzielczości oferuje jeszcze wyższą klarowność niż ten w Ultra HD (4K). Problem jest tylko jeden. Siedząc nawet bardzo blisko do naszego ekranu różnicy nie stwierdzimy żadnej. Nasz wzrok ma swoje limity, nawet wzrok entuzjastów z klanu Sokole Oko. Liczba fotoreceptorów w naszych gałkach ocznych jest skończona.

I dalej:

To nie jest kwestia opinii. Naukowcy – i producenci telewizorów – wiedzą, jak działa oko ludzkie. Powstało na ten temat wiele prac (ambitni chcący zgłębić wiedzę w omawianym kontekście mogą zajrzeć tutaj, tutaj oraz tutaj na początek). Streśćmy co w nich najważniejsze, od razu wpisując wiedzę w telewizory. I pamiętajmy, że za widza bazowego bierzemy osobę bez wady wzroku, a więc rzadko występującą w naturze.

Society of Motion Picture and Television Engineers (SMPTE) już dawno wyliczyła – dając duży margines bezpieczeństwa – że należy przyjąć, że każdy stopień naszego kąta patrzenia powinien był pokryty przez 120 pikseli na ekranie. Z tego wynika, że dysponując aktualnie high-endowym telewizorem – 65 cali przekątnej, rozdzielczość UHD – w odległości 2,5 metra wykorzystujemy optymalnie jego zagęszczenie pikseli (a nawet siedząc bliżej nie zaczniemy od razu zauważać niedoskonałości obrazu). Podejrzewam, że macie kanapę dalej od takiego kolosa. A większość z was zapewne ma 55-calowe telewizory.

Puenta jeśli chodzi o 8K:

Argumentem jest fakt, że producenci telewizorów 8K zachowali resztki przyzwoitości i oferują je wyłącznie w rozmiarach 65-88 cali. Nie zapominajmy jednak, że nasze pole widzenia również jest ograniczone. By nie musieć zacząć rozglądać się po ekranie, musimy się od niego oddalić. Ponownie, korzyści zapewniane przez 8K tracą na znaczeniu z uwagi na niedoskonałość naszego wzroku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

korzyści zapewniane przez 8K tracą na znaczeniu z uwagi na niedoskonałość naszego wzroku.

Większość nowości (w różnych dziedzinach) wchodziła w życie przy wtórze chóru sceptyków że to jest nikomu do niczego niepotrzebne. Zawsze było to wsparte "bardzo naukowymi" uzasadnieniami. Nic nowego. Postęp zawdzięczamy tym którzy nie zważając na to robili swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiele nowości weszło w życie pomimo sceptycznego lub niechętnego nastawienia potencjalnych klientów, cześć się przyjęła, a cześć nie. Płyta kompaktowa, internet, cyfrowe technologie GSM czy wszelkie inne cyfrowe rozwiązania telekomunikacyjne - to zmieniło świat. A takie 8K to żaden innowacyjny wynalazek czy postęp tylko kaprys, podobnie jak np. SACD w audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 5 lat 65" ogladane z 2,2m.... po 2 tygodniach bym wsadzil wiekszy gdyby nie zona :D. I niestety z TV nie dziala zasada jak z subami :DDD 75" z 2,2-2,5 spokojnie ale 85" hmm pewnie szyje bym mial jak Mike 😄 bo oczy by juz dawno wysiadly, teraz przeprowadzka i bedzie odleglosc oko tv jakies 3,5m i juz sie micha cieszy na 85" gdyby jeszcze jakies sensowne byly dostepne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

@ryback ale oglądasz  bd , 4k filmy czy kanały tv również ? Pytam pod kątem do jakiej przekątnej da się jeszcze oglądać przysłowiowe wiadomości/informacje i stare komedie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś sprawia sobie wielki telewizor aby cieszyć się na nim super jakością filmów z BD-UHD. Ale kupowanie giganta aby oglądać kaszanę z żenująco niskim bitrate'm z Netflixa? Albo coś z niewiele lepszą jakością z innych serwisów strumieniowych? Przecież im większy ekran tym bardziej jest to widoczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A będzie Cię bawiło stałe kupowanie płyt BD -4k albo płacenie za wszystko jakimś serwisom 4k vod ?

Mnie nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przyjemności się płaci. Serwisy 4K VOD też bezpłatne nie są. 

Po co wielki (i najlepiej wypasiony) telewizor do oglądania bylejakości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Po co wielki (i najlepiej wypasiony) telewizor do oglądania bylejakości?

To bardzo dobre pytanie skierowanie do zwolenników 8K.

Jak się nie ma na płytach filmów na BD-UHD to taki 4K z Netflix, Amazon, HBO, Disney Czy Apple jest właśnie alternatywą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:

8K nie jest z automatu byle jakie.

Tak, ale wszystkie telewizory 8K są duże a właściwie wielkie, więc po co je dzisiaj kupować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, stench napisał:

@ryback ale oglądasz  bd , 4k filmy czy kanały tv również ? Pytam pod kątem do jakiej przekątnej da się jeszcze oglądać przysłowiowe wiadomości/informacje i stare komedie.

ogladalem na nim wszystko, kablowka sd to juz lekki masochizm, ale fhd czemu nie

11 godzin temu, Bobcat napisał:

Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś sprawia sobie wielki telewizor aby cieszyć się na nim super jakością filmów z BD-UHD. Ale kupowanie giganta aby oglądać kaszanę z żenująco niskim bitrate'm z Netflixa? Albo coś z niewiele lepszą jakością z innych serwisów strumieniowych? Przecież im większy ekran tym bardziej jest to widoczne.

jasne ze najlepiej to lukac reklamowki specjalnie pod to wypuszczone, ale coz zycie zweryfikuje i pewnie tez bede na nim wszystko ogladal, na razie to nie idzie nic kupic w sensownej cenie, jak sie czasem pojawi jakas sztuka to znika ;/

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2022 o 19:38, Bobcat napisał:

Większość nowości (w różnych dziedzinach) wchodziła w życie przy wtórze chóru sceptyków że to jest nikomu do niczego niepotrzebne. Zawsze było to wsparte "bardzo naukowymi" uzasadnieniami. Nic nowego. Postęp zawdzięczamy tym którzy nie zważając na to robili swoje.

Od ponad dwóch lat kreujesz wizję powszechnego 8K. A tu doopa. Nic się nie dzieje o nie zamierza w najbliższej przyszłości. Contentu dalej brak, a producenci jakby "nabrali wody w usta".

20 godzin temu, konradskala napisał:

To bardzo dobre pytanie skierowanie do zwolenników 8K.

Jak się nie ma na płytach filmów na BD-UHD to taki 4K z Netflix, Amazon, HBO, Disney Czy Apple jest właśnie alternatywą.

 

Jakościowo jest żadną alternatywą. Bitrate z tych serwisów streamingowych jest dwa razy niższy niż ze zwykłego BD.

Puść sobie Netflixa czy Prime Video na 100" i porównaj na tym samy materiale do BD czy BD-UHD, wtedy zobaczysz różnice.

Tak więc nie są alternatywą, a tylko substytutem. Kasa czyni cuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Jakościowo jest żadną alternatywą. Bitrate z tych serwisów streamingowych jest dwa razy niższy niż ze zwykłego BD.

Puść sobie Netflixa czy Prime Video na 100" i porównaj na tym samy materiale do BD czy BD-UHD, wtedy zobaczysz różnice.

Tak więc nie są alternatywą, a tylko substytutem. Kasa czyni cuda.

Pisałem o tym wcześniej i zdaję sobie z tego sprawę. Różnice widzę nawet na 65 calach, a co dopiero na 100.

Podejrzewam, że nieprędko się to zmieni. Żaden z serwisów nie brał pod uwagę posiadaczy dużych ekranów, a jak ostatnio widać jeszcze obciął bitrate z myślą o posiadaczach "normalnych" TV czy laptopów bo to jest zdecydowana większość i tam jest kasa. Ideałem był by wybór na podobnej zasadzie co TIDAL - jakiś pakiet rodzinny, standardowy czy premium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Żaden z serwisów nie brał pod uwagę posiadaczy dużych ekranów, a jak ostatnio widać jeszcze obciął bitrate z myślą o posiadaczach "normalnych" TV czy laptopów bo to jest zdecydowana większość i tam jest kasa

Nie wiem jak można oglądać filmy na laptopie czy smartfonie. Jakoś nie mieści mi się to w głowie, ale widać ludzie to robią. Brakuje  właśnie pakietów premium. Gdzie byłaby jakość choćby FHD, ale bitrate porównywalny z płytą Blu-ray. Przy 4K to już byłby kosmos i pewnie tego ich serwery by nie uciągnęły, ale z FHD myślę, że dałoby się to zrobić. Chętnie za coś takiego bym dopłacił.
To co mamy teraz, to nawet w 4K nie dostajemy bitrate takiego jak powinien być dla FHD, więc o czym tu mówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qbakos napisał:

Nie wiem jak można oglądać filmy na laptopie czy smartfonie. Jakoś nie mieści mi się to w głowie, ale widać ludzie to robią.

Można i jest to powszechne. Ten rejon jest opanowany przez młodzież. Zwróć uwagę na zachowanie dzieciaków na ulicy, w galerii, na dworcu, przystanku, w parku, właściwie gdziekolwiek. Bez znaczenia czy to uczniowie zawodówki, technikum, liceum czy studenci. Każdy ma smartfona, każdy ma laptopa, a ilu z nich jakikolwiek własny TV w swoim pokoju? 1 na 100? A może 1 na 1000?

Na 6-ciu calach w ręce i 15-tu na biurku nie potrzeba wodotrysków.

To jest ta masa co rządzi w mieście i to jest główny target streamingu.

Osobiście bardzo ubolewam nad taką sytuacją, ale to się szybko (o ile w ogóle) nie zmieni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć że produkowanie gadżetów z ekranami o absurdalnie wysokich rozdzielczościach do wielkości ekranu miało taki cel by dać młodzieży poczucie że maja coś wyjątkowego, dostali taki substytut jakości.....to takie przyzwyczajanie przyszłych klientów do tego co nastąpi.....wmawiania że nie ma innej drogi jak telewizja 8K, że jest to nam niezbędnie potrzebne.

A przecież twórcy 8K  oficjalnie pisali przedstawiając badania naukowe że domowe 8K zaczyna mieć jakiś sens przy ekranach zaczynających się od ok. 150 cali.

A to jeszcze długo możliwe będzie do zaakceptowania w wielkich salonach.....i dostępne dla ludzi dysponujących sporą kasą.....

W dniu 31.12.2021 o 19:15, bubusia napisał:

8k moze bedzie powszechne za jakies 5 lat.

"Może" to w tym przypadku słowo klucz......obawiam się że potrwa to znacznie dłużej, wszystko na to wskazuje.
I jak będzie "powszechne" to będzie bardzo długo TYLKO dla nielicznych.....nie wiem czy tego dożyję.  😉 
Świadczy o tym choćby wolny rozwój 4K.

O ile nie mam wątpliwości że producenci telewizorów będą dążyć do wmawiania nam że 8K jest nam niezbędne i będą promować takie telewizory o skandalicznie małych przekątnych (np. 55"), to w sferze nadawania i produkcji treści jeszcze długo wiele się nie zmieni.

Ludzie nie są głupi i zaczynają dostrzegać, widzą że przy obecnych wielkościach ekranów więcej daje tam nam poprawa innych parametrów obrazu niż tylko samej rozdzielczości.....
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dyskusja przybrała bardzo ograniczony tok. Chłopaki, ograniczacie się z tym 8K wyłącznie do filmów. Ale jest przecież rynek elektroniczny, a więc konsole i komputery. A tu kwestie rozdzielczości wyglądają z goła inaczej.

Sam mam przed sobą w pracy monitor 32" 8K... I robi to w moich zastosowaniach różnicę, przejście z 4K było wyraźne. Tylko niech ktoś nie pisze mi że tego nie widać. Kwestia co się robi, bo np. grubości linii pomocniczych czy rozróżnianie warstw w projektach technologicznych dla mnie przekładają się na wyższą wydajność.

Konsole te 8K ledwo ogarniaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale gry na kompach w 8K to już nie jest nisza. Kolega mojego 9-letniego syna ma w pokoju wielki TV 8K i komp za naście tyś złotych na którym chłopaki czasem grają w grupie weekendami. Cóż, rodzicie majętni ale rozwiedzeni i jedno drugie przelicytowuje co lepszego kupi młodemu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Butler napisał:

dyskusja przybrała bardzo ograniczony tok

Mówiono tu nieraz że 8K może mieć inne zastosowania, mówiono że jako monitory (do specjalnych zadań) mogą już być bardzo potrzebne.

Czy inne zastosowania (gry) coś przynoszą?
Wiem że oglądanie z nosem w ekranie gier (by zauważyć różnicę) mnie by nie kręciło.....młodych być może.

Godzinę temu, Butler napisał:

32" 8K... I robi to w moich zastosowaniach różnicę, przejście z 4K było wyraźne. Tylko niech ktoś nie pisze mi że tego nie widać.

Badania naukowców wskazują że oglądanie takiego obrazu z odległości większej niż z 0.5 m zaczyna tracić sens, człowiek o normalnym wzroku nie zauważy różnicy. 
Nie sprawdzałem tego z takimi rozdzielczościami, to co pisali o niższych sprawdziłem w praktyce i to się w 100% potwierdziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w pracy te 0,5m od 32" 8K i praca w środowisku CAD/CAM rządzi sie swoimi prawami. Na tym samym widoku przy 4K pewnych rzeczy po prostu nie widać, albo stają się widoczne dopiero przy większym powiększeniu. Zdaję sobie jednak sprawę że działam w dość specyficznym i wymagającym środowisku. W kwestii rozrywki 4K uważam za zupełnie wystarczające w domowych rozwiązaniach. Co innego w urządzaniach rejestrujących obraz, takie kamerki 8K bez stosowania aktywych soczewek dają możliwość cyfrowego powiększenia co na pewno jest przydatne w monitoringu. Tą samą drogą idą wszelkiej maści smartfony itp. Coraz wyższe możliwości, rozdzielczości, ktoś kto zakupi taki gadżet chciałby móc wyświetlić wszystko w pełnej krasie, mimo że oko nie jest w stanie dostrzec różnicy. Ale interes się kręci 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie urządzeń rejestrujących w 8K to należy pamiętać, że elementem dostarczającym obraz do przetwornika jest obiektyw/soczewka tuż przed nim. Jest to pierwsze sito w systemie rejestrowania obrazu a w przypadku smartfonów czy kamer CCTV sporo detali przez to sito nie zostanie przepuszczone bo po prostu optyka nie ma odpowiedniej rozdzielczości. Film będzie 8K i po obróbce w smartfonie będzie żyleta ale ostry obraz a szczegółowy to dwie różne rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/8/2022 at 4:43 AM, Butler said:

Siedzę w pracy te 0,5m od 32" 8K i praca w środowisku CAD/CAM rządzi sie swoimi prawami. Na tym samym widoku przy 4K pewnych rzeczy po prostu nie widać, albo stają się widoczne dopiero przy większym powiększeniu. Zdaję sobie jednak sprawę że działam w dość specyficznym i wymagającym środowisku. W kwestii rozrywki 4K uważam za zupełnie wystarczające w domowych rozwiązaniach. Co innego w urządzaniach rejestrujących obraz, takie kamerki 8K bez stosowania aktywych soczewek dają możliwość cyfrowego powiększenia co na pewno jest przydatne w monitoringu. Tą samą drogą idą wszelkiej maści smartfony itp. Coraz wyższe możliwości, rozdzielczości, ktoś kto zakupi taki gadżet chciałby móc wyświetlić wszystko w pełnej krasie, mimo że oko nie jest w stanie dostrzec różnicy. Ale interes się kręci 😉

Mowisz o dwoch roznych rzeczach. Co ma statyczny obraz np. w autocad do obrazu w TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Autocad? Jaki statyczny? CAD/CAM to dla Ciebie tylko ten produkt od Autodesk? Jak już kojarzysz ten program to bliżej mi do Inventora. NX (Unigraphics), SolidWorks, MasterCam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minutes ago, Butler said:

Jaki Autocad? Jaki statyczny? CAD/CAM to dla Ciebie tylko ten produkt od Autodesk? Jak już kojarzysz ten program to bliżej mi do Inventora. NX (Unigraphics), SolidWorks, MasterCam.

Zgoda. SolidWorks itd. to zupelnie inna para kaloszy. Ja pracuje od ponad 25 lat w Autocad wiec o reszcie mam blade pojecie. ale w dalszym ciagu to chyba roznica w porownaniu do TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.