Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Bobcat napisał:

Tyle że polityka producentów jest taka, że jeśli będziesz chciał mieć wspomnianą paletę dodatkowych funkcji w pełnej skali  - będziesz MUSIAŁ kupić telewizor 8K, bo tylko one będą wyposażone we wszystko, co do tej pory w przedmiotowym zakresie osiągnięto. 

Wszystko poniżej tej rozdzielczości będzie w mniejszym lub większym stopniu z tego okrojone.

Calkowita racja. Podobnie zreszta robia w telefonach, tabletach i w ogole wielu urzadzeniach. Producenci kombinuja jak tu wymusic niejako zakup urzadzenia ktorego do konca nie potrzebujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafa napisał:

Calkowita racja. Podobnie zreszta robia w telefonach, tabletach i w ogole wielu urzadzeniach. Producenci kombinuja jak tu wymusic niejako zakup urzadzenia ktorego do konca nie potrzebujesz.

Niby wszystko się zgadza.

Jednak wyobraź sobie sytuację gdzie za porządny smartfon z bardzo dobrym ekranem, bardzo dobrym procesorem, bardzo dobrą baterią, ze wszystkimi dostępnymi funkcjami zapłacisz np. 4 tys. a za taki sam smartfon  (identyczne parametry) tylko z matrycą lepszej rozdzielczości zapłacisz powiedzmy 9 tys. W świecie telefonów czy tabletów nie ma takiej opcji, natomiast na rynku TV jest właśnie tak jeśli chodzi o 8K. Niemalże takie samo wyposażenie, ten sam rozmiar, a cena co najmniej x2 lub x3.

Taki przykład - dwa telewizory Samsung: obydwa 65 cali, obydwa 120HZ, obydwa MiniLED - czyli jedne lepszych LED-ów na rynku.

Zabawa w "znajdź różnice" (istotne) oprócz 8K: cena 9 tys za 4K kontra 19 tys. za 8K

SAMSUNG QE65QN95A 65" MiniLED 4K 120Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz

Telewizor SAMSUNG QE65QN900AT 65" MiniLED 8K 120Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chciałbym przemilczeć, ale wypada dodać, że 10 cali większy 8K jest droższy o 10 tys. bo 75 cali kosztuje kosztuje niemal 30 tys, natomiast większy o kolejne 10 cali to 40 tys. - za model 85 cali.

Więc 10 cali w wydaniu 8K kosztuje 10 koła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 27.03.2022 o 17:55, Bobcat napisał:

Tyle że polityka producentów jest taka, że jeśli będziesz chciał mieć wspomnianą paletę dodatkowych funkcji w pełnej skali  - będziesz MUSIAŁ kupić telewizor 8K, bo tylko one będą wyposażone we wszystko, co do tej pory w przedmiotowym zakresie osiągnięto. 

Wszystko poniżej tej rozdzielczości będzie w mniejszym lub większym stopniu z tego okrojone.

Masz rację, tylko  że wtedy to nie rozdzielczość będzie powodowała zakup nowego tv tylko dodatkowe funkcje / funkcjonalności. I może opęka się to przystawką, a może tv pomimo megarozdzielczości ma i tak zestaw wad obrazu, które spowodują, że na zakupy nie pójdziemy.

To tak jak z tv mojego taty, który do oglądania w dzień lub przy świetle jest super, ale rozłożył się jak chciałem w nocy zobaczyć film lepszej jakości i nierównomierne podświetlenie mnie odrzuciło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, stench napisał:

Masz rację, tylko  że wtedy to nie rozdzielczość będzie powodowała zakup nowego tv tylko dodatkowe funkcje / funkcjonalności. I może opęka się to przystawką, a może tv pomimo megarozdzielczości ma i tak zestaw wad obrazu, które spowodują, że na zakupy nie pójdziemy.

To tak jak z tv mojego taty, który do oglądania w dzień lub przy świetle jest super, ale rozłożył się jak chciałem w nocy zobaczyć film lepszej jakości i nierównomierne podświetlenie mnie odrzuciło.

Zakup nowego telewizora poprzedzony jest zazwyczaj zdarzeniem losowym typu "stary TV padł".  Rzadziej ludzie kupują nowe TV z własnego widzimisię np. że chciałbym większy albo jakiś nowy, z nowymi funkcjami albo wreszcie z lepszym obrazem.

Natomiast zakup TV 8K (oprócz rozdzielczości matrycy) nie dostarcza ze sobą żadnych wymiernych dóbr, których nie znajdziemy w TV 4K. To musiałby być naprawdę duży skok jakościowy i użytkowy usprawiedliwiający taką, a nie inną cenę. Jeżeli już w 4K żonglowanie matrycami LED jest na porządku dziennym, to i w 8K będzie tak samo. Jedynym ratunkiem na polepszenie obecnych (dobrych nie śmieciowych) matryc LED jest stosowanie jak największej ilości stref podświetlania, jednak i tak będzie to ta sama technologia co w 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, stench napisał:

nierównomierne podświetlenie mnie odrzuciło.

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje poprzednie wypowiedzi problemem jest blooming. Moim zdaniem widoczny jest tak sporadycznie i w tak specyficznych sytuacjach, że na codzień nie stanowi on problemu.

Natomiast nierównomierność podświetlenia byłaby wadą konkretnego egzemplarza (zdarza się, choć nie powinno) i stanowi podstawę do zgłoszenia reklamacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Bobcat napisał:

Natomiast nierównomierność podświetlenia byłaby wadą konkretnego egzemplarza (zdarza się, choć nie powinno) i stanowi podstawę do zgłoszenia reklamacji. 

Życzę powodzenia 🙂 Serwis Ci powie "ten typ tak ma" albo to nie jest wada podlegająca wymianie gwarancyjnej.

Ale zgłosić zawsze można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Bobcat napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje poprzednie wypowiedzi problemem jest blooming. Moim zdaniem widoczny jest tak sporadycznie i w tak specyficznych sytuacjach, że na codzień nie stanowi on problemu.

Jeśli do tej pory użytkowałeś dobry TV bez tego efektu np. wysokiej klasy LED lub OLED - zauważysz to natychmiast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, konradskala napisał:

Życzę powodzenia 🙂 Serwis Ci powie "ten typ tak ma" albo to nie jest wada podlegająca wymianie gwarancyjnej.

Ale zgłosić zawsze można.

Zależy który serwis. 

Ten typ tak nie ma.

4 minuty temu, konradskala napisał:

Jeśli do tej pory użytkowałeś dobry TV bez tego efektu np. wysokiej klasy LED lub OLED - zauważysz to natychmiast.

Zauważę na bardzo specyficznych i rzadko w filmach występujących scenach. W 95% (a może nawet w 99%) przypadków problem nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:

Zależy który serwis. 

Ten typ tak nie ma.

Wybierz sobie obrazek jaki tylko chcesz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i napisz do dowolnego serwisu, że ten panel jest do wymiany. Ja wiem jaka będzie odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konradskala napisał:

Wybierz sobie obrazek jaki tylko chcesz:

Ponad 50% przedstawionych przypadków kwalifikuje się do zgłoszenia reklamacyjnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bobcat napisał:

Zauważę na bardzo specyficznych i rzadko w filmach występujących scenach. W 95% (a może nawet w 99%) przypadków problem nie istnieje.

Oglądasz dużo programów przyrodniczych czy popularnonaukowych, do tego w dzień to tego nie zauważysz (od razu). Ale zwróć uwagę na ludzi, którzy oglądają filmy - a to tych jest 95% i na takim materiale, a już szczególnie z czarnymi pasami na górze i dole ekranu jest katastrofa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje poprzednie wypowiedzi problemem jest blooming. Moim zdaniem widoczny jest tak sporadycznie i w tak specyficznych sytuacjach, że na codzień nie stanowi on problemu.

Przypadłość stała się dla mnie nieakceptowalna przy wyświetlaniu obrazu panoramicznego w ciemnym pomieszczeniu, kiedy jakiś jasny fragment był blisko pasów góra/dół i rozświetlił się fragment pasa.

W moim starym LG mam wygaszanie strefowe z tylnym podświetleniem a w tym u taty jest podświetlenie boczne .

Podświetlenie boczne jest kiepskie przy nocnym oglądaniu.

Albo coś z tylnym albo oled.

65 Nano 923 były w ME po 3999. Nie wiem tylko czy ex demo czy nówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień mało oglądam, z braku czasu. Zasiadam przez telewizorem wieczorem i w nocy. 

Odnośnie materiału i warunków oglądania, o jakich wspominasz: czy to katastrofa? Jeśli ktoś potrafi zrobić problem z niczego - może i tak. Mnie to nie przeszkadza.

Nie rozumiem tego oczekiwania absolutnej doskonałości obrazu w telewizorze. Oczywiście że lepsze jest jest wrogiem dobrego, ale czy codziennie jesz na obiad coś klasy homara i popijasz francuskim szampanem? Jeździsz samochodem Rolls Royce? Życie jest sztuką kompromisu. Trzeba umieć czerpać przyjemności z rzeczy, które niekoniecznie pochodzą z naj-najwyższych półek.

7 minut temu, stench napisał:

Przypadłość stała się dla mnie nieakceptowalna przy wyświetlaniu obrazu panoramicznego w ciemnym pomieszczeniu, kiedy jakiś jasny fragment był blisko pasów góra/dół i rozświetlił się fragment pasa.

Czyli oglądałeś kierując się zasadą: "do czego by się tu przyczepić?".

8 minut temu, stench napisał:

Albo coś z tylnym albo oled.

A mając ściśle określony budżet i alternatywę: 55" tylny versus 65" krawędziowy (cena ta sama) - co byś wybrał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
24 minuty temu, Bobcat napisał:

A mając ściśle określony budżet i alternatywę: 55" tylny versus 65" krawędziowy (cena ta sama) - co byś wybrał?

Ja tak nigdy nie działałem. Kasę bym dozbierał, to pewnie z 1-1,5 kpln różnicy.

A co do wielkości to zależy jaki pokój itd.

Do mojego dużego pokoju 25m2 bezwzględnie kupowałbym 65. U taty z 2,5 metra 55 jest super.

29 minut temu, Bobcat napisał:

Czyli oglądałeś kierując się zasadą: "do czego by się tu przyczepić?".

Cały czas piszę, że do oglądania w dzień lub przy zapalonym świetle jest fajnie.

Problemy wylazły jak było zgaszone światło i obraz panoramiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

Odnośnie materiału i warunków oglądania, o jakich wspominasz: czy to katastrofa? Jeśli ktoś potrafi zrobić problem z niczego - może i tak. Mnie to nie przeszkadza.

Nie rozumiem tego oczekiwania absolutnej doskonałości obrazu w telewizorze. Oczywiście że lepsze jest jest wrogiem dobrego, ale czy codziennie jesz na obiad coś klasy homara i popijasz francuskim szampanem? Jeździsz samochodem Rolls Royce? Życie jest sztuką kompromisu. Trzeba umieć czerpać przyjemności z rzeczy, które niekoniecznie pochodzą z naj-najwyższych półek.

Ja z kolei nie rozumiem Twojego podejścia. Jak chcę kupić i później oglądać dobry telewizor to po jakiego grzyba mam się interesować takim, który nie jest dobry (dla mnie)? Znasz historię mojego zakupu OLED (wcale nie z najwyższej półki, są i dwa ray droższe), miałem drugi TV do porównania i to co zobaczyłem nie spełniło moich wymagań. Wiem, że często trzeba iść na kompromis, ale w tym wypadku nie mogło być o tym mowy.

Dla mnie intencje producentów są jasne: zrobimy taki TV, może nikt nie zauważy.

Ja też chcę cieszyć i mieć przyjemność z oglądania TV na wysokim poziomie, ale gdy widzę na własne oczy takie coś, to mój stan emocjonalny jest biegunowo odległy od uczucia radości.

Odczuwam jedynie w swoim rodzaju satysfakcję, że tego nie kupiłem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
30 minut temu, Bobcat napisał:

Odnośnie materiału i warunków oglądania, o jakich wspominasz: czy to katastrofa?

To nie katastrofa, ale pizzę kupuję tam gdzie mi smakuje a nie byle była płaska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, stench napisał:

To nie katastrofa, ale pizzę kupuję tam gdzie mi smakuje a nie byle była płaska.

Nad dobrą pizzą też trzeba się trochę napracować. Podobnie reżyser, scenograf, oświetleniowiec, inżynierowie w studiach itd. też pracują nad tym, aby efekt końcowy osiągnął jak najwyższą jakość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stench napisał:

Problemy wylazły jak było zgaszone światło i obraz panoramiczny.

No więc ja oglądam przy zgaszonym świetle i problemów nie widzę. Nawet na obrazie panoramicznym.

1 godzinę temu, konradskala napisał:

po jakiego grzyba mam się interesować takim, który nie jest dobry (dla mnie)?

Każdy ma różne oczekiwania i wymogi. To, co dla Ciebie jest niezadowalające - dla mnie może być jak najbardziej OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Bobcat napisał:

No więc ja oglądam przy zgaszonym świetle i problemów nie widzę. Nawet na obrazie panoramicznym.

W takim razie trzeba by było popracować nad ustawieniami bo widocznie u taty jest coś nie tak.

Jak możesz to podeślij ( jeszcze raz 🙂 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, stench napisał:

Jak możesz to podeślij

Proszę bardzo.

Tryb obrazu: Standardowy (jak tam pomajstrujesz w ustawieniach pojawi się jest słowo (Użytkownik))

Obraz AI: Włączony

Oszczędzanie energii: Wyłączone

===

Dodatkowe ustawienia:  

Tryb komfortowy dla oczu: Wyłączony

HDMI Ultra Deep Colour:  Włączony

===

Podświetlenie: 100

Kontrast: 100

Jasność: 40

Ostrość: 40

Kolor: 55

Odcień: 0

Temperatura barw:  C20

===

Sterowanie zaawansowane:

Kontrast dynamiczny: Niski

Kolor dynamiczny: Niski

Preferowany kolor: Odcień skóry 0; Kolor trawy 0; Kolor nieba 0

Gama kolorów: Szeroka

Super rozdzielczość:  Wysoka

Gamma: Średnia

===

Opcje obrazu:

Redukcja szumów: Niska

Redukcja szumów MPEG: Niska

Płynna gradacja: Wysoka

Poziom czerni: Niski

Prawdziwe kino: Włączone

Regulacja jasności w celu ochrony oczu: Wyłączone

Lokalne przyciemnianie LED: Wysokie

True Motion: Użytkownik - De-Judder 10; De-Blur 10; Motion Pro Wyłączone

Nie wykluczam scenariusza że pewne sprawy dla Ciebie mogą stanowić większy problem niż dla mnie, Ty traktujesz coś jako rzecz istotną, ja - bynajmniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
wniosek autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta. Preferowany kolor miał być Kolor nieba 0.

Sorry nie zauważyłem wcześniej. A potem było za późno na korektę, @stenchczy można Cię poprosić abyś tamto poprawił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dzisiaj wybrać do sklepu celem porównania TV 4K i 8K. W tym celu zaopatrzyłem się w dwa pendrivy do porównań i zacząłem poszukiwania odpowiedniego materiału w 8K na Youtube. Jednak albo ja coś robię nie tak albo ktoś nas wszystkich robi w ciula...

Dlaczego przy pobieraniu np. 8K Video Converter nie ma do wyboru deklarowanej rozdzielczości 8K ? Trybiki na Youtube pokazują 8K, a film jest naprawdę w 4K ? Może jeden na 10 znalazłem takich filmików, że faktycznie jest do pobrania 8K, a reszta to chyba normalne 4K.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę temat już pół dnia i jedynie JD Downloader v2 jest w stanie pobrać filmik 8K w 8K. Jedyny minus, że rozbija ten materiał na dwa osobne pliki audio i video.

19-sto minutowy filmik zajmuje ledwo 2,6 GB - parametry poniżej

Video: AV01 7680x4320 29.97fps 18095kbps
Audio: AAC 44100Hz stereo 127kbps

No i teraz pojawia się pytanie - czy z tej jakości materiałem 8K w ogóle startować do testów na 75 calach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

pojawia się pytanie

pytanie nieaktualne, przecież dałeś już wyczerpującą wszystko odpowiedź:

3 godziny temu, konradskala napisał:

ktoś nas wszystkich robi w ciula...

Całe to 8K to jedna wielka ściema.....minie znowu kilka miesięcy i powtórzą się w tym temacie te same "argumenty" za tą technologią i morze tych samych i nowych argumentów że z tą technologią popełniono wieloletni falstart.....kto wie czy nie o dekadę za wcześnie zaczęto to propagować.

Gdyby nie obniżka cen tandetnych 8K nano cell z 50 Hz to w ogóle byśmy nie mieli o czym pisać.....    :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, przmor napisał:

Jeśli chodzi o bitrate obrazu to nawet nie jest poziom dobrego full HD.

Znalazłem tylko nieco lepszy "New York in 8K" - Video: AV01 7680x4320 60fps 27846kbps, ale to wciąż lata świetlne do tego co ma być.

Czy jest gdziekolwiek w sieci dostępny prawdziwy materiał 8K?

27 minut temu, Maju napisał:

kto wie czy nie o dekadę za wcześnie zaczęto to propagować

To już nawet nie chodzi o czas, ale o niewielki przyrost jakości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, konradskala napisał:

nie chodzi o czas, ale o niewielki przyrost jakości

Gdyby nie to że wraz z rozdzielczością  4k idzie poprawa innych parametrów to i to 4K nie do końca jest uzasadnione patrząc jakie przekątne telewizorów mamy w swoich domach. 

Przy 55 calach zaleca się 1.10 m by w pełni korzystać z rozdzielczości.....to nie jest odległość komfortowa zwłaszcza  dla ludzi starszych przywykłych do oglądania z większych.
Jak popatrzymy że dla HD przy takich odległościach trzeba mieć ok. 60 cali, to o czym my mówimy.

Ja bym chciał oglądać 4K z 2.2- 2.8 m to zalecane jest (by w pełni korzystać z rozdzielczości) bym miał jedyne 100- 140 cali.....okazuje się że mamy w sprzedaży telewizory w pełni do rozdzielczości HD przystosowane.....te do komfortowego oglądania 4K są w cenach zaporowych jak dla mnie.
 

Można było poprawiać to HD (HDR HFR, itd) i każdy byłby tym usatysfakcjonowany, w zamian daje się nam namiastkę HDTV w postaci 4K z raczej kiepskim bitrate.....nie tędy droga.   🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, konradskala napisał:

Czy jest gdziekolwiek w sieci dostępny prawdziwy materiał 8K?

A ten wymieniony przez Ciebie powyżej to niby jaki jest? Sztuczny?

4 godziny temu, konradskala napisał:

Dlaczego przy pobieraniu np. 8K Video Converter nie ma do wyboru deklarowanej rozdzielczości 8K ? Trybiki na Youtube pokazują 8K, a film jest naprawdę w 4K ?

Może zbyt mała jest przepustowość łącza Internetowego, z którego korzystasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Czy jest gdziekolwiek w sieci dostępny prawdziwy materiał 8K?

A ten wymieniony przez Ciebie powyżej to niby jaki jest? Sztuczny?

Może źle się wyraziłem: gdzie jest dostępny pełnowartościowy materiał 8K?

59 minut temu, Bobcat napisał:
5 godzin temu, konradskala napisał:

Dlaczego przy pobieraniu np. 8K Video Converter nie ma do wyboru deklarowanej rozdzielczości 8K ? Trybiki na Youtube pokazują 8K, a film jest naprawdę w 4K ?

Może zbyt mała jest przepustowość łącza Internetowego, z którego korzystasz?

Chyba kwestia programów, wtyczek albo czegoś jeszcze innego. Na pewno nie łącza - po światłowodzie mam 500 Mb/s. Zresztą JD Downloader pobiera w 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi wam się ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.