Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, daniel-de napisał:

To jak rozmowa z głuchym i ślepym. Nie widzi, że to co ma jest niezaprzeczalnie gorsze od tego co neguje a nadto jest głuchy na merytoryczne argumenty. A żeby było śmieszniej naiwnie twierdzi, że ma najlepszy egzemplarz a wszyscy inni to frajerzy, którzy trafili na szrot. Albo jest zwykłym ignorantem albo ma za to płacone aby wychwalać technologię, która z założenia ma wady zwłaszcza jeśli producent celowo stosuje gorszej jakości komponenty. Uzasadnieniem takiego postępowania jest fakt, iż większość społeczeństwa nie zwraca na to w ogóle uwagi lub nie jest to dla nich istotne. Nie zmienia to jednak faktu, iż obiektywnie patrząc obie technologie dzieli przepaść jakościowa. To czy to robi dla kogoś różnicę, czy nie to już kwestia wtórna.

Są tacy ludzie, którzy dorabiają sobie odpowiednią teorię, a własne spostrzeżenia traktują niemalże jako wyrocznię dla wszystkich. Trwają w tym trybie z nikłą nadzieją, że ktoś przyklaśnie, poklepie po ramieniu i powie: o kurcze, ale cacko, dobrze wybrałeś!

Za nic w świecie nie chcą dopuścić do własnej świadomości faktu, że kupili zwykły szajs i na siłę próbują przypisać ukryte, niepowtarzalne lub wręcz magiczne właściwości różnym przedmiotom - w tym wypadku TV.  Bardzo pragną wszelkimi sposobami wydostać się z tej buraczano-kartoflanej ligi jaką prezentuje Nano, ale nic z tego.

16 minut temu, ryback napisał:

Panowie tak was czytam i nie kumam o co tutaj ten spor, przeciez nano cell to to samo co w samsungu qled czyli jedna warstwa wiecej na lcd co rozszerza gamut, czyli te kwantowe bzdety ktore mam w tv samsung z przed 5-6 lat wtedy nazywali to jak wyszlo quantum dot, moj tv byl jeszcze wtedy hdr ready :DD to tylko bajer co cos tam poprawia w uzytkowaniu na co dzien, juz teraz ta warstwa antyrefleksyjna co daja w miniledach jest bardziej uzyteczna niz te kropki kwantowe :DDD

Przecież ja o tym doskonale wiem, to pic na wodę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, daniel-de said:

Dołączam się 🙂 

Tyz prawda. A Bobcata jak już kiedyś zaznaczyłem należy wysłać do okulisty. A z plazma Bobcata to było tak ze poprzednio miał LCD i wychwalał go tak samo jak dzisiaj to Nano uważając ze plazmy są do d..py etc. Potem kupił plazmę sredniej klasy i nagle się okazało ze to plazma jest najlepsza. W ostateczności przytoczy powiedzenie o krowie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jackk napisał:

Tyz prawda. A Bobcata jak już kiedyś zaznaczyłem należy wysłać do okulisty. A z plazma Bobcata to było tak ze poprzednio miał LCD i wychwalał go tak samo jak dzisiaj to Nano uważając ze plazmy są do d..py etc. Potem kupił plazmę sredniej klasy i nagle się okazało ze to plazma jest najlepsza. W ostateczności przytoczy powiedzenie o krowie. 

Bo widział tylko w sklepie jak odbiera i do tegp czasu wyciągał błędne wnioski, nie dawał się przekonać. Potem jak miał plazmę w domu to przyznał się do błędu. LG jest może dobre w kategorii naturalności obrazu, kolorów ale zawalili  drugi najistotniejszy parametr jakim jest kontrast i tak stoją w miejscu 10 lat. Tego się nie da wybronić w żaden sposób. W 2021 tv z takim kontrastem to porażka. To tak jakby tuningować co roku piękne z zewnątrz BMW M3, z silnikiem Trabanta pod maską. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG zwyczajnie olało rozwój LED. A brak rozwoju tak naprawdę nie oznacza postoju w danym punkcie, ale uwstecznianie się. I to szybkie. Nieprzypadkowo nowsze modele mają gorsze parametry od swoich poprzedników. Ale żeby nie być całkiem passe muszą coś tam marketingowo ulepszyć. I złapać jelenia, co jak widać się udaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Moim też.

To jest Was dwóch.

Godzinę temu, konradskala napisał:

LG zwyczajnie olało rozwój LED.

I dlatego zainwestowali ileś-tam kasy w rozwój QNED? Masz jeszcze coś śmiesznego do napisania?

1 godzinę temu, jackk napisał:

Bobcata jak już kiedyś zaznaczyłem należy wysłać do okulisty. A

Niektórych tutaj do lekarza innej specjalności. Nie napiszę jakiej gdyż Moderacja czuwa.

1 godzinę temu, konradskala napisał:

Są tacy ludzie, którzy dorabiają sobie odpowiednią teorię, a własne spostrzeżenia traktują niemalże jako wyrocznię dla wszystkich.

Jesteś jednym z przedstawicieli tej grupy.

1 godzinę temu, konradskala napisał:

Za nic w świecie nie chcą dopuścić do własnej świadomości faktu, że kupili zwykły szajs

Za nic w świecie nie chcesz przyznać (również przed samym sobą) że jak frajer przepłaciłeś za gównoOLEDa.

2 godziny temu, konradskala napisał:

próbują przypisać ukryte, niepowtarzalne lub wręcz magiczne właściwości różnym przedmiotom - w tym wypadku TV. 

Na przykład próbują wmawiać że gównoOLED się nie wypala.

2 godziny temu, konradskala napisał:

Bardzo pragną wszelkimi sposobami wydostać się z tej buraczano-kartoflanej ligi jaką prezentuje Nano

To i tak znacznie lepiej niż szambo w jakim przebywa gównOLED. Przynajmniej nie śmierdzi.

Godzinę temu, konradskala napisał:

I złapać jelenia, co jak widać się udaje.

Na gównOLEDa za dwukrotnie wyższą cenę. Frajerów zawsze było pod dostatkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bobcat napisał:

I dlatego zainwestowali ileś-tam kasy w rozwój QNED? Masz jeszcze coś śmiesznego do napisania?

No chyba najwyższa pora żeby spróbować dogonić własne oledy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

No chyba najwyższa pora żeby spróbować dogonić własne oledy 🙂

Właśnie je prześcignęli.

2 godziny temu, ryback napisał:

nie kumam o co tutaj ten spor

Masz tu dobre studium socjologiczne. Ktoś napisał że jest zadowolony z tego co ma, obraz mu się podoba a jego ułomności uważa za nieistotne. 

W tym momencie u kogoś innego włączył się natychmiast gen polactwa. Dlatego musiał napisać że on ma coś lepszego, to co tamtemu sprawia satysfakcję jest nic niewartym badziewiem i nie może mu się podobać bo: po pierwsze, po drugie, po trzecie, ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bobcat napisał:

Za nic w świecie nie chcesz przyznać (również przed samym sobą) że jak frajer przepłaciłeś za gównoOLEDa.

Faktycznie, zamiast wydać 8.000 zł wydałem 6000 zł. Jak to obliczyłeś?

18 minut temu, Bobcat napisał:

Właśnie je prześcignęli.

We wszystkich możliwych testach, rankingach i zestawieniach numer 1 to OLED.

5 minut temu, Bobcat napisał:

Częsty przypadek wybitnych postaci.

Albo wybitnych "inaczej"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, konradskala napisał:

We wszystkich możliwych testach, rankingach i zestawieniach numer 1 to OLED.

Bo QNED jest tak świeżą sprawą że jeszcze tam nie wszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Bobcat napisał:

Bo QNED jest tak świeżą sprawą że jeszcze tam nie wszedł.

Hallo, hallo pobudka! Używasz czasem kalendarza?

QNED jest na rynku chyba z pół roku, w sierpniu już go sprawdzili i przetestowali.

Link do zestawienia całej masy telewizorów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem czy będziesz to w ogóle czytał oraz nie chcę Ci popsuć humoru. Tak więc w skrócie:

- czternaście pierwszych miejsc, wróć...miejsca od 1 do 14 to TV OLED (nieskromnie dodam, że mój także - miejsce 2)

- miejsce 15 - samsung QLED

- kolejnych kilkadziesiąt miejsc znowu OLED na przemian z LED (matryce VA)

i jeśli dobrze policzyłem wisienka na torcie specjalnie dla Ciebie: LG QNED90 ( Twoja ulubiona matryca IPS) - miejsce 56. Tak więc istnieje realne zagrożenie, że lada chwila będzie na topie :))))

Z lenistwa i litości NANO już nie szukałem...

Możesz do nich wysłać swoje zastrzeżenia, uwagi lub propozycje może się pomylili, a to Ty masz rację?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bobcat napisał:

Panasonic G30

No bo tam kontrast był tylko około 3000:1 i różnica czerni nie tak duża,miałem przez chwilę g30 i po przesiadce na 55vt60(kontrast 9000:1)wszystkie aspekty obrazu były na innym lepszym poziomie,dlatego potem upolowałem nową sztukę 65vt60 i parę lat cieszyłem oko wieczornymi seansami.Pozniej oled chociaż tu już nie było aż tylę radości tudzież excytacji,dopiero od półtorej roku projektor daje mi to czego szukałem i znalazłem,mianowicie calarz+niemalże oledową czerń w którą zapewne nigdy nie uwierzysz jeśli nie zobaczysz ,analogowe kolory i obraz odbity preferuję bardziej,niesamowita głębia,poprostu nie ma mowy o powrocie telewizora,filmy koncerty bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Bobcat napisał:

Zachowujesz się jak smarkacz z przedszkola. Bo Ty musisz mieć ostatnie słowo. Nie dam Ci tej satysfakcji. Ale baw się całej. Chętnie będę punktował. 

Nie masz już czym punktować, ten blef Ci się nie udał.

Dawno się wystrzelałeś, a w magazynku masz same ślepaki.

35 minut temu, Bobcat napisał:

A Ty już wywaliłeś na zbity pysk cały zarząd LG?

Za to, że ich OLEDy są najlepsze w rankingu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darulok napisał:

No bo tam kontrast był tylko około 3000:1 i różnica czerni nie tak duża,miałem przez chwilę g30 i po przesiadce na 55vt60(kontrast 9000:1)wszystkie aspekty obrazu były na innym lepszym poziomie,dlatego potem upolowałem nową sztukę 65vt60 i parę lat cieszyłem oko wieczornymi seansami.Pozniej oled chociaż tu już nie było aż tylę radości tudzież excytacji,dopiero od półtorej roku projektor daje mi to czego szukałem i znalazłem,mianowicie calarz+niemalże oledową czerń w którą zapewne nigdy nie uwierzysz jeśli nie zobaczysz ,analogowe kolory i obraz odbity preferuję bardziej,niesamowita głębia,poprostu nie ma mowy o powrocie telewizora,filmy koncerty bajka.

A jaki masz projektor i ekran (i czy stały na ścianie czy rozkładany) ? jest ostrość i płynność jak w dobrym tv? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, konradskala napisał:

Nie masz już czym punktować, ten blef Ci się nie udał.

Owszem, mam.

56 minut temu, konradskala napisał:

Dawno się wystrzelałeś, a w magazynku masz same ślepaki.

Ty od samego początku strzelasz ślepakami i próbujesz nadrabiać chamstwem. Oraz chwaleniem się jak smarkacz w piaskownicy: "ja mam zabawkę która jest na drugim miejscu w rankingu". Ustawianym.

Ja nawet nie próbowałem strzelać. Nie robię tego gdy naprzeciw mam kogoś bez broni. Taką mam zasadę. Rodem z Teksasu.

56 minut temu, konradskala napisał:

Za to, że ich OLEDy są najlepsze w rankingu?

Za to że w ich topowych LCD jest IPS.

3 godziny temu, darulok napisał:

No bo tam kontrast był tylko około 3000:1

Kłamiesz. Było 10201 : 1.

Źródło: Raport z kalibracji mojego G30, którą wykonywał osobiście @Maciej Koper.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bobcat napisał:

Owszem, mam.

Nano - nabojami?

36 minut temu, Bobcat napisał:

Za to że w ich topowych LCD jest IPS.

Matryce IPS nie są mocną stroną LG, powinieneś to już dawno zauważyć.

Topowy model LG QNED z IPS, który tylko wg Ciebie już wyprzedził OLEDy (także produkcji LG) jest na 56 miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, konradskala napisał:

QNED jest na rynku chyba z pół roku, w sierpniu już go sprawdzili i przetestowali.

Link do zestawienia całej masy telewizorów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

LG ma OLED a Samsung odstawał za bardzo, stąd kolejna próba poprawienia LCD.
Widziałem w sklepie robi to wrażenie.....czy zagraża OLED?
Ceną i jasnością maksymalną na pewno....   🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A czy LG dorówna Samsungowi swoim QNED nie wiem, na pewno załata przepaść między OLED a nano....  😉

14 godzin temu, konradskala napisał:

jeśli dobrze policzyłem wisienka na torcie specjalnie dla Ciebie: LG QNED90 ( Twoja ulubiona matryca IPS) - miejsce 56.

A to znowu nie dorównał i przepaści nie załata.....   :)))

 

18 godzin temu, daniel-de napisał:
18 godzin temu, konradskala napisał:

Moim też.

Dołączam się 🙂 

I ja....

Po co by mieli  rozwijać LCD skoro OLED im się w klasie premium sprzedaje znakomicie a sprzedaż tańszych LCD daje największe dochody.....to oczywiste że im na tym nie może specjalnie zależeć.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Maju napisał:

A czy LG dorówna Samsungowi swoim QNED nie wiem, na pewno załata przepaść między OLED a nano....  😉

Samsung zapowiedział na 2022 r. QD-OLED, a to już za moment.  Będą rozwinięciem "zwykłych" OLED. Pożyjemy, zobaczymy, pierwsze pre-testy są obiecujące.

53 minuty temu, Maju napisał:

Po co by mieli  rozwijać LCD skoro OLED im się w klasie premium sprzedaje znakomicie a sprzedaż tańszych LCD daje największe dochody.....to oczywiste że im na tym nie może specjalnie zależeć.

Też prawda. Sprzedaż OLED w tym roku wzrosła o 116%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konradskala napisał:

Samsung zapowiedział na 2022 r. QD-OLED, a to już za moment.  Będą rozwinięciem "zwykłych" OLED. Pożyjemy, zobaczymy, pierwsze pre-testy są obiecujące.

Znam sprawę, pisałem tu o tej technologii gdy była w "powijakach".....trochę się ślimaczy wprowadzanie tego w życie ale świadczy o tym że OLED nikt rozsądny się nie boi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłożyłem już kiedyś swój punkt widzenia, ale widzę że muszę powtórzyć. Otóż uważam że telewizor jest dla mnie, a nie ja dla telewizora. Podstawową rzeczą, jaką od niego oczekuję jest sprawiać mi przyjemność. A nie spełniać jakieś normy i standardy. 

Dlatego jednym z głównych kryteriów, jakimi się kieruję jest czy obraz mi się podoba. Natomiast odnoszę wrażenie że moi Adwersarze najpierw czytają testy i zapoznają się z parametrami, następnie na tej podstawie stwierdzają, że telewizor im odpowiada. 

Drugie moje kryterium to relacja jakość / cena. Odpowiadam sam sobie na pytanie czy ewentualna poprawa jakości obrazu jest dla mnie warta ceny, jaką trzeba by za nią zapłacić. A mówiąc o tej relacji należy zauważyć, że NanoCell dystansuje inne technologie.

1 godzinę temu, konradskala napisał:

Sprzedaż OLED w tym roku wzrosła o 116%

Łatwo jest osiągnąć imponujące procenty wzrostu od śmiesznie niskiej podstawy.

1 godzinę temu, konradskala napisał:

Pożyjemy, zobaczymy

Nie ma żadnej przepaści między OLED a NanoCell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Dlatego jednym z głównych kryteriów, jakimi się kieruję 

jest cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja tam na swojego oleda nie narzekam w warunkach jakich pracuje wypalenie mu nie grozi,podświetlanie na max mam tylko jak oglądam filmy i tyle.

A jak już coś się zacznie z nim dziać to dawno na rynku będą rządziły microLed nie mini 🙂 i wtedy sobie takiego kupię żeby jego jasność mogła pozbawić mnie wzroku 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darulok napisał:

jest cena.

U Ciebie i Tobie podobnych? Z pewnością tak. Jest jakiś model telewizora, jeszcze go nie miałeś okazji zobaczyć w akcji, ale dowiedziałeś się że ma ustaloną cenę na niebotycznym poziomie - i już wiesz że Tobie bardzo się podoba i bardzo odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

Nie ma żadnej przepaści między OLED a NanoCell.

Nie ma i nigdy nie będzie gdyż NanoCell nie jest żadną technologią wyświetlania obrazu. Tu rozmawiamy o wyświetlaczach LCD i OLED. Natomiast Nano jest zwykłym filtrem nakładanym na matrycę LCD mającym za zadanie polepszenie odwzorowania kolorów i zwiększenie kąta widzenia. Nano to zwykły LCDek więc jeśli LG stosuje w nim badziewne matryce ze słabym kontrastem to ten FILTR NANO nic nie zmieni w tej kwestii. Jeżeli LG zmieni technologię wyświetlania obrazu i zastosuje w nim Nano to wtedy można będzie porównywać obie technologie. LCD zawsze będzie gorszy pod względem kontrastu, czerni gdyż matryca jest podświetlana co może zminimalizować technologia micro ale nigdy nie dojdzie do poziomu samodzielnie świecących i wygaszanych pojedynczych pikseli. Tak więc to co prezentuje LG w swoich LCD jest póki co bardzo średniej jakości i nawet nie ma co porównywać do OLEDA. Gdyby było odwrotnie, jak piszesz, oled już dawno straciłby rację bytu. Inną drogę objęło Sony gdzie starają się w LCDkach zminimalizować ich największe wady ale też robią to bez większego entuzjazmu. Po prostu nie robią dużej konkurencji Oledowi. Ale jak witać nie jesteś nawet tak prostych rzeczy zrozumieć, choć myślę, że za każdy taki absurdalny post masz za to po prostu płacone, gdyż nikogo myślącego, mówiącego i piszącego podobnie jeszcze nie spotkałem (zwłaszcza z taką częstotliwością i żarliwością godną wielkiej sprawy). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:

U Ciebie i Tobie podobnych? Z pewnością tak. Jest jakiś model telewizora, jeszcze go nie miałeś okazji zobaczyć w akcji, ale dowiedziałeś się że ma ustaloną cenę na niebotycznym poziomie - i już wiesz że Tobie bardzo się podoba i bardzo odpowiada.

Wielokrotnie pisałeś że cena w stosunku do jakości nie warta dopłaty,to są twoje słowa.Niektórzy kierują się najpierw jakością obrazu a dopiero później ceną a pisanie o oledzie gównoled to lekka przesada i dziecinada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, Bobcat napisał:

U Ciebie i Tobie podobnych? Z pewnością tak. Jest jakiś model telewizora, jeszcze go nie miałeś okazji zobaczyć w akcji, ale dowiedziałeś się że ma ustaloną cenę na niebotycznym poziomie - i już wiesz że Tobie bardzo się podoba i bardzo odpowiada.

Taka jest niestety wada nowych technologii, za rok te miniledy będą po 3500zł tj. mój CX na Black friday.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bobcat napisał:

Nie ma żadnej przepaści między OLED a NanoCell.

Faktycznie nie ma, różnica to zaledwie jakieś 50 miejsc w rankingu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Taka jest niestety wada nowych technologii,

Oledy jak do tej pory cenę niestety trzymały bardzo stabilnie.

Ale w końcu pojawiają się jaskółki i np w ME 65 cali c1 - 6,7 kpln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, daniel-de napisał:

Natomiast Nano jest zwykłym filtrem nakładanym na matrycę LCD

Tak i dzięki niemu można z technologii LCD wyciągnąć znacznie więcej. Podobnie jak QLED Samsunga.

7 minut temu, daniel-de napisał:

jeśli LG stosuje w nim badziewne matryce ze słabym kontrastem

Skąd pewność że badziewne? Jeśli za takowe uważasz IPS - to dlaczego w najwyższych modelach 8K oraz w najnowszych QNED jest zawsze IPS?

11 minut temu, daniel-de napisał:

LCD zawsze będzie gorszy pod względem kontrastu

To jest już nieprawda.

12 minut temu, daniel-de napisał:

matryca jest podświetlana co może zminimalizować technologia micro ale nigdy nie dojdzie do poziomu samodzielnie świecących i wygaszanych pojedynczych pikseli.

Tak pisząc dowodzisz braku znajomości tematu. Albowiem MicroLED to są również samodzielnie świecące i wygaszane piksele, tyle że świecące diody są (w przeciwieństwie do OLED) nieorganiczne. 

16 minut temu, daniel-de napisał:

Ale jak witać

Nie żegnać?

17 minut temu, daniel-de napisał:

nie jesteś nawet tak prostych rzeczy zrozumieć

Jak Ty rozumiesz temat - patrz wyżej na temat MicroLED.

19 minut temu, daniel-de napisał:

myślę, że za każdy taki absurdalny post masz za to po prostu płacone

To jest obraźliwa insynuacja która zostaje zgłoszona do Moderacji.

20 minut temu, daniel-de napisał:

nikogo myślącego, mówiącego i piszącego podobnie jeszcze nie spotkałem

 To mało ludzi spotkałeś.

22 minuty temu, darulok napisał:

Wielokrotnie pisałeś że cena w stosunku do jakości nie warta dopłaty,to są twoje słowa.Niektórzy kierują się najpierw jakością obrazu a dopiero później ceną

Tak. I jeśli mam dopłacić 100% więcej za 10% poprawy jakości obrazu - to się głęboko zastanawiam. Natomiast odnoszę wrażenie że dla niektórych tutaj - im droższy telewizor tym lepszy. Otóż nie jest to automat.

25 minut temu, darulok napisał:

pisanie o oledzie gównoled to lekka przesada i dziecinada.

Jest to wyłącznie adekwatna odpowiedź na nazywanie NanoCell "szrotem", "złomem", "śmieciem", "badziewiem" i co tam jeszcze. Taka sama przesada i dziecinada.

9 minut temu, konradskala napisał:

Faktycznie nie ma, różnica to zaledwie jakieś 50 miejsc w rankingu. 

Wszyscy wiemy jak te rankingi powstają. Poza tym dlaczego nie interesują Cię rankingi wielkości sprzedaży?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, stench napisał:

Oledy jak do tej pory cenę niestety trzymały bardzo stabilnie.

Ale w końcu pojawiają się jaskółki i np w ME 65 cali c1 - 6,7 kpln

No te nowe oledy są coraz słabsze jeśli chodzi o jasności, sztucznie zaniżają odpowiednik mojego CX ma tylko lepszy input lag a wszystko inne gorsze łącznie z gradacją która jest bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu potrzebowałem porządny monitor do pracy. A że zajmuję się także grafiką nie chciałem kupić jakieś lipy. Interesowało mnie coś przynajmniej 27 cali. Poszukiwania zacząłem od dostępnych w sklepach modeli, z nadzeiją że znajde coś godnego. Niestety mnie nie przekonało. Do 3 tysi nie znalazłem nic konkretnego. Musiałem zamówić coś z Della, sprawdzić, potestować, porównać. Szybko okazało się, że sklepowe monitory to zabawki dla młodzieży. Jestem bardzo zadowolony bo znalazłem to czego szukałem. I może to zabrzmi śmiesznie, ale cieszę, że z portfela ubyło mi 7.5 tysi. a nie 3 które były by równoznaczne z wyrzuceniem ich w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.