Skocz do zawartości
IGNORED

HIGHEND to perfekcjonizm czy choroba


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Chicago napisał:

6H30P-DR parowane przez V.Khomenko pracują w moim przedwzmacniaczu

Dlaczego chcesz wymieniać te lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Moim skromnym zdaniem, to taki HI-END musi kosztować.

Niekoniecznie. Znam np. integry w cenie sklepowej nieco ponad 20k zł, które z powodzeniem nazwałbym high-endem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  20k złotych to można sobie pozwolić nawet na NOSy. Kolega wyżej chce zejśc z ceny 2.5 kilo za lampy, więc jakby pozostaje zapodać tylko te najtańsze. Dziwi mnie chęć kolegi do zmiany na tańsze, być może i gorsze. Takie lampy w pre wytrzymują całę długie lata słuchania, bez znacznej utraty sprawności lampy. Prędzej się znudzą niż zuzyją w takim miejscu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, AudioAddicted napisał:

U mnie wciąż w użyciu NOS DAC na TDA1543 konwersją I/V zamiast Op-Amp'ów

to tak jak byś napisał "byłem nad morzem" ale nie wiedział lub zapomniał nad jakim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, slawek.xm napisał:

to tak jak byś napisał "byłem nad morzem" ale nie wiedział lub zapomniał nad jakim ?

Jedni cieszą się z faktu bycia nad morzem, inni muszą wiedzieć co to za morze.

Jedni cieszą się z faktu, że gra muzyka, inni muszą znać wszelkie trzewia w ich sprzęcie...

 

Ja? Ja słucham muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Moim skromnym zdaniem, to taki HI-END musi kosztować. Najtańsza taka lampa 150 zyla, ale nie w tym jest problem, a w ilości tych lamp, mocy wzmacniacza i małoefektywnych kolumnach. Porwałeś się z motyką na słońce, a wystarczy blask księżyca.

Nie wiem o co chodzi i co chcesz powiedzieć - to jest jakiś bełkot. A metafora o blasku księżyca oznacza tyle samo, co 'wiem, ale nie wiem. Grzecznie zapytałem fachowców jaka ewentualnie jest różnica pomiędzy 6H30Pi a 6H30P-DR i dostaję opowieści o księżycu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, AudioAddicted napisał:

Jedni cieszą się z faktu bycia nad morzem, inni muszą wiedzieć co to za morze.

Jedni cieszą się z faktu, że gra muzyka, inni muszą znać wszelkie trzewia w ich sprzęcie... 

 

Ja? Ja słucham muzyki ?

to jeszcze Ci tylko wyjąsnię ,że analog na opampach rowniez jest konwersja prądu na napięcie I/V

dlatego to piszę by ktoś nieobeznany nie przyjał za pewnik ,że konwersja I/V i opampy to wykluczające się terminy

każdy przetwornik cyfrowo-analogowy o wyjściach prądowych wymaga konwersji pradu na napięcie a przeprowadza się ja na wiele róznych sposobów

np za pomocą opampów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to:

3 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Dlaczego chcesz wymieniać te lampy?

 

2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

W  20k złotych to można sobie pozwolić nawet na NOSy. Kolega wyżej chce zejśc z ceny 2.5 kilo za lampy, więc jakby pozostaje zapodać tylko te najtańsze. Dziwi mnie chęć kolegi do zmiany na tańsze, być może i gorsze. Takie lampy w pre wytrzymują całę długie lata słuchania, bez znacznej utraty sprawności lampy. Prędzej się znudzą niż zuzyją w takim miejscu. 

Czyli wszystko, ale dalej bez konkretu. Poza tym, bo widzę, że nie ogarniasz, więc podpowiem - lampy 6H30 pracują w przedwzmacniaczu, charakteryzują się bardzo niską impedancją i według producenta obliczone są na 10 tysięcy godzin pracy. To co mogę przeczytać o tych lampach, to sobie przeczytałem. Pomyślałem, że skoro zajmujesz się lampami NOS i znasz się, to może współnie z kolegą będziesz w stanie dać mi odpowiedż na proste pytanie, ale jak widać, nie dajesz rady ?

Na pytanie dlaczego 6H30P-DR NOS, na przykład z 1979 roku, a nie z bieżącej produkcji, to raczej na pewno nie uzyskam odpowiedzi. Za trudne. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chicago napisał:

Albo to:

 

Czyli wszystko, ale dalej bez konkretu. Poza tym, bo widzę, że nie ogarniasz, więc podpowiem - lampy 6H30 pracują w przedwzmacniaczu, charakteryzują się bardzo niską impedancją i według producenta obliczone są na 10 tysięcy godzin pracy. To co mogę przeczytać o tych lampach, to sobie przeczytałem. Pomyślałem, że skoro zajmujesz się lampami NOS i znasz się, to może współnie z kolegą będziesz w stanie dać mi odpowiedż na proste pytanie, ale jak widać, nie dajesz rady ?

charakteryzuja się niską rezystancją wewnętrzną i sporym pradem lampy

przy odpowiednim punkcie pracy mozna uzyskać z nich przedwzmacniacz z poborem sygnału prosto z anody i takie wyjście będzie miało impedancję (rezystancję w funkcji częstotliwości) stosunkowo niewielką jak na inne triody

zastosowanie ich jako bufora równiez daje wyjście o niskiej impedancji i duzym pradzie

nie znam róznic miedzy interesujacymi Cię lampami ale możesz popytać kolegi daris666

który ma pre na tych lampkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa prawdziwy HIEnd. Czy uzasadniony? nalezałoby odsłuchać i porównać z innymi konstrukacjami w cenie chociażby samych lamp. 10k pln za komlet lamp w pre to juz nie przelewki. Rozmumiem w pełni frusrację właściciuela, bo chyba nie mógłbym sobie pozwolić na wymianę lamp co 5 lat za 10k plus jeszcze jakieś godne im lampy mocy, co ze 3k rocznie na same lampy wyjdzie. Jak na mój budżet to jednak z motyką na słońce kuopując taki wzmacniacz/pre czy co tam jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Kris - zadałem podobne pytanie konsultantowi z Music Direct, to odesłał mnie do Khomenki. Co prawda z Bednaskim rozmawiałem już kilka razy na ten temat, ale on jest od sprzedaży i marketingu, więc też za wiele mi nie podpowiedział i nie dał się złamać, jak mu zaproponowałem, że dostanie po $200.00 za 6H30P-DR  co i tak daje wynik szesnaście $tówek. Powiem tak: na tych militarnych egzemplarzach, przy normalnym standardowym użytkowaniu, powiedzmy dwie godziny dziennie, to spokój ducha zachowany jest przez co najmniej kilkanaście lat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze oczy zamknięte i szukam pilota do głównego włącznika. Zanim zdążę przejrzeć na oczy, to lampy już trochę zagrzane i pyk pierwszy album. Tak do 9 czyli ze dwie godziny rano. Wracam o 18 i pyk. Czasem dwie godziny, a czasem do 1-2 w nocy.  Średnio licząc 5 godzin na dobę. Nie mówię już nawet o weekendach czy świętach. 10k w pięć lat, to w moim przypadku maksymalna granica czasu. Poza tym że przejawiam cechy audiofila, to jestem też melomanem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, którzy słuchają po 10 godzin dziennie - tych to trzeba nazwać supermelomanami - słuchają słuchają, wpatrują się wpatrują, audiofilozofują audiofilozofują... i jak dużo wiedzą? Kosmos normalnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

charakteryzuja się niską rezystancją wewnętrzną i sporym pradem lampy

przy odpowiednim punkcie pracy mozna uzyskać z nich przedwzmacniacz z poborem sygnału prosto z anody i takie wyjście będzie miało impedancję (rezystancję w funkcji częstotliwości) stosunkowo niewielką jak na inne triody

zastosowanie ich jako bufora równiez daje wyjście o niskiej impedancji i duzym pradzie

nie znam róznic miedzy interesujacymi Cię lampami ale możesz popytać kolegi daris666

który ma pre na tych lampkach

Tobie chodzi o to, że zabrakło słowa "pasywna"? Cóż, wkradł się po prostu mały chochlik ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, AudioAddicted napisał:

Tobie chodzi o to, że zabrakło słowa "pasywna"? Cóż, wkradł się po prostu mały chochlik

nie , poszukaj w jakimkolwiek pdfie lampy impedancji

dane pojęcie ma swój opis czym innym jest rezystancja czym innym impedancja , nieznajomosc lub brak orientacji czym jest impedancja prowadzi bezpośrednio do kłopotów w konfiguracji systemu, czasem bardzo poważnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy impedancji? Nic nie kumam...

 

 

Jeszcze raz powtórzę to zdanie, w którym zabrakło słowa - "U mnie wciąż w użyciu NOS DAC na TDA1543 z pasywną konwersją I/V zamiast Op-Amp'ów, zasilanie bateryjne ?"
I nic nie kumam od tego momentu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AudioAddicted napisał:

Lampy impedancji? Nic nie kumam...

możemy szerzej pogadac na pw jesli Cię temat interesuje

w danych katalogowych lamp podane sa wartości rezystancji czyli oporu a nie impedancji

wartość impedancji w omach możesz okreslić tylko i wyłacznie dla konkretnej częstotliwości np

3 omy dla 200hz , 20 om dla 2khz

impedancja to zawsze odniesienie rezystancji do częstotliwości

cholera , podobno budujesz kolumny, jak to się stało ,że nie wiesz takich rzeczy?

tym bardziej skąd Ci przyszło do głowy wymyślać impedancję pasywną?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, slawek.xm napisał:

możemy szerzej pogadac na pw jesli Cię temat interesuje

w danych katalogowych lamp podane sa wartości rezystancji czyli oporu a nie impedancji

wartość impedancji w omach możesz okreslić tylko i wyłacznie dla konkretnej częstotliwości np

3 omy dla 200hz , 20 om dla 2khz

impedancja to zawsze odniesienie rezystancji do częstotliwości

cholera , podobno budujesz kolumny, jak to się stało ,że nie wiesz takich rzeczy?

tym bardziej skąd Ci przyszło do głowy wymyślać impedancję pasywną? 

 

Gdzie ja napisałem impedancja pasywna?
Sławek, skąd też wzięło się odniesienie do lamp w przypadku tego DAC?
Ja wiem jaka jest różnica miedzy Impedancją, a Rezystancją, tylko nie rozumiem co to ma wspólnego z tym DAC-iem?

Czy Tobie chodzi o zwrot "pasywna konwersja I/V"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AudioAddicted napisał:

Gdzie ja napisałem impedancja pasywna?
Sławek, skąd też wzięło się odniesienie do lamp w przypadku tego DAC?
Ja wiem jaka jest różnica miedzy Impedancją, a Rezystancją, tylko nie rozumiem co to ma wspólnego z tym DAC-iem?

ok , potraktowałem wpis z "pasywna" jako odpowiedź na impedancję lampy

chodziło Ci o to ,że za konwersję w daku odpowiadaja reyztory konwersji  czyli konwersja pasywna

teraz wszystko jasne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i zapewne nieporozumienie wynikło ze "zjedzonego" zwrotu "pasywna". Tak, konwersja za pomocą rezystorów jest zaaplikowana w tym układzie - w myśl zasady "best Op-Amp is no Op-Amp" ?

Noo, to jesteśmy w domu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden o lampach drugi o konwersji. Spotkajcie się przy kielichu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AudioAddicted napisał:

Noo, to jesteśmy w domu

prawie ?

jesli chodzi o dac to popróbuj analogu na lampce 6n30p-dr zaprojektuję Ci układ ale sam go sobie zrobisz

do szerokopasmówki dodaj choć supertweeter od 10khz

a z kolegą który zrobił Alepha 3 pogadaj by przerobił na J lub kup płytki z diyaudio store i sam polutuj

nie jest to krytyka tylko kroczek do przodu wzgledem zaprezentowanego systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, slawek.xm napisał:

prawie ?

jesli chodzi o dac to popróbuj analogu na lampce 6n30p-dr zaprojektuję Ci układ ale sam go sobie zrobisz

do szerokopasmówki dodaj choć supertweeter od 10khz

a z kolegą który zrobił Alepha 3 pogadaj by przerobił na J lub kup płytki z diyaudio store i sam polutuj

nie jest to krytyka tylko kroczek do przodu wzgledem zaprezentowanego systemu

DAC to bardzo ciekawe urządzonko, grające nad wyraz analogowo. Tego trzeba posłuchać samemu by wysnuć wnioski:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do głośników i reszty, zapraszam posłuchać, jeśli byłbyś w UK, być może po wakacjach jedna para zawita do Polski - bo dywagacje przez sieć mogą okazać się mocno nie trafione, podobnie jak wnioski.

Supertweeter? Jak ktoś lubi może sobie dołożyć. Osoba, która kupiła moje kolumny po ich usłyszeniu zdecydowała się na sprzedać wszystkie swoje Supertweetery, między innymi ciekawie grające wstęgi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   ?

Detalu i powietrza na górze w tych kolumnach nie brakuje. Na pewno ?

Można też poczytać co mówią Ci, którzy po odsłuchach u siebie zdecydowali się na zakup:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.