Skocz do zawartości
IGNORED

HIGHEND to perfekcjonizm czy choroba


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Sine Metu napisał:

Bida-lampiarstwo hajendowe, LOL emoji23.pngemoji1787.png

Na starych lampach grajo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, AudioAddicted napisał:

Detalu i powietrza na górze w tych kolumnach nie brakuje. Na pewno

ale ja Ci wierzę w każde słowo, które napisałeś

moje rady są tylko efektem własnych bardzo róznych doświadczeń i upodobań .

np dżwiek jaki oferują amt jest bardzo lekki zwiewny delikatny tworzy aurę jakiegoś nieziemskiego ciepła przy pełnej szczegółowości , byc może za sprawą przewagi drugiej harmonicznej lub jest to efektem jego szybkości, na pewno sprawdziłbym taki ST AMT z Twoja szerokopasmówką , jesli bym kupił takie kolumny byłby to dla mnie pierwszy etap modyfikacji, tym bardziej ,ze całe pasmo do 8khz jest bez zmian fazowych więc dodanie na górze dopalacza delikatnie modyfikującego odbiór najwyższej oktawy może choc oczywiście nie musi być odebrane na wielki plus

bardzo dziekuję za zaproszenie podeślę na razie brata by posłuchał, jak mu szczęka opadnie to podjadę sam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna high-endowej  szczoteczki do mycia zębów - w grę wchodzi Philips Sonicare, ale nie wiem który model - czy referencyjny model DiamondClean Smart jest faktycznie dużo lepszy niż seria ProtectiveClean? A jak ProtectiveClean, to który model? Najwyższy 6100 czy może 5100? Mógłbym wziąć ProtectiveClean 4100, ale to nie high-end tylko wyższe hi-fi, a ja chcę high-end. Miałem już hi-fi od Browna i chcę zrobić jakiś progres. Moja dentystka namawia mnie na Diamonda, ale nie wiem czy będzie jakaś różnica w jakości? Macie jakieś doświadczenia w tej materii? A może coś innego niż Sonicare? Osoby myjące ręczną budżetówką proszone są o nie zabieranie głosu. Z góry dzięki za odpowiedż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Tobie dobry wibrator. Jest o wiele skuteczniejszy i ma silniejszą amplitudę przy niższej częstotliwości. Sonicare i pokrewne to budżetowe HiFi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - nie mam doświadczeń z wibratorem, ale widzę, że masz w tym wprawę. Jak długo używasz wibratora i  czy po sesji przy niższej częstotliwości masz pełne zadowolenie, czy może czegoś brak? Nie wiem czego? Może detalu na górze? Czy dobrze spasowany masz ten wibrator? Dzięki za odpowiedż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

ale ja Ci wierzę w każde słowo, które napisałeś

moje rady są tylko efektem własnych bardzo róznych doświadczeń i upodobań .

np dżwiek jaki oferują amt jest bardzo lekki zwiewny delikatny tworzy aurę jakiegoś nieziemskiego ciepła przy pełnej szczegółowości , byc może za sprawą przewagi drugiej harmonicznej lub jest to efektem jego szybkości, na pewno sprawdziłbym taki ST AMT z Twoja szerokopasmówką , jesli bym kupił takie kolumny byłby to dla mnie pierwszy etap modyfikacji, tym bardziej ,ze całe pasmo do 8khz jest bez zmian fazowych więc dodanie na górze dopalacza delikatnie modyfikującego odbiór najwyższej oktawy może choc oczywiście nie musi być odebrane na wielki plus

bardzo dziekuję za zaproszenie podeślę na razie brata by posłuchał, jak mu szczęka opadnie to podjadę sam ?

Pamiętać musimy, że nie do mnie należy ostatnie słowo co do sprzętu w tym pokoju i ostateczna decyzja nie należy do mnie. Decyzja o pozbyciu się Supertweeterów nie należała więc do mnie. Ale granie nawet bez ich udziału jest wciąż jest zjawiskowe, scena wykracza daleko poza kolumny i pomimo ich wielkości potrafią tam zniknąć, dostarczając ścianę dźwięku. Lokalizacji instrumentów również nie da się zbagatelizować. Przekaz muzyczny jest tam niezwykle angażujący i nie męczący...

Skontaktuj się ze mną poprzez PW i będziemy mogli ustalić szczegóły spotkania z Twoim bratem. Myślę, że granie spodoba mu się zarówno na torze krzemowym, jak i lampowym - bo do wyboru mamy oba. Z czego w krzemowym jest również i udział lamp na początku drogi - stopień wyjściowy CD od MingDa jest lampowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie intrygują super tweeters - brakuje mi czasami w C1 blasku; preamp też lekko przygasza, łagodzi brzmienie, co w efekcie osłabia wysokie, które tak czy siak, są lekko wycofane w C1. Zawziąłem się na Sopranino, ponieważ - są piękne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Ja polecam Tobie dobry wibrator.

Piszę całkiem szczerze, że kiedyś moja ukochana żonka zdradziła mi, że kobitki lubią się masturbować szczoteczkami 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Chicago napisał:

. Jak długo używasz wibratora i  czy po sesji przy niższej częstotliwości masz pełne zadowolenie, czy może czegoś brak? Nie wiem czego? Może detalu na górze? Czy dobrze spasowany masz ten wibrator? Dzięki za odpowiedż.

Nie używam, bo nie stać mnie na prawdziwy hajend. Naczytałem się kolorowych gazetek, a one nie kłamią. Według prasy z takim wibratorem można osiągnąć szczyt.

1 godzinę temu, morawka napisał:

To z pewnością skuteczniejsze niż masturbacja "na klona"

Jestem hardkorowcem i mam świadomość, że niespodziewany kontakt z napięciem 430V może skończyć się pieczonymi jajkami, ale i tak każdego dnia korzystam. Nie odpuszczam.

W moim jakże słusznym wieku słyszę już tylko do 13kHz. W naturze też rzadko występują wyższe częstotliwości. Taki supertweetr na papierze jest jak ferrari, a w rzeczywistości połączenie go z szerokopasmowka nigdy nie będzie idealne. Nawet hajend jest wynikiem wielu kompromisów i może lepiej zrezygnować z najwyższych rejestrów na rzecz barwy i swego rodzaju klimatu.

Niepokoi mnie porównanie do ściany dźwięku, co jednoznacznie kojarzę z płaską dwuwymiarowym obrazem. A co z głębią sceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Niepokoi mnie porównanie do ściany dźwięku, co jednoznacznie kojarzę z płaską dwuwymiarowym obrazem. A co z głębią sceny? 

Niefortunne nazewnictwo, fakt. W tym zdaniu nie chodziło o to, że dźwięk pozostaje bez głębi, a jedynie o to iż nie ma się wrażenia iż dochodzi tylko z kolumn.
Co do głębi sceny, rozmieszczenia planów to obawy są zbędne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z przetwornikami Delta Sigma, to właśnie na R2R dowiedziałem się co to głębia sceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Chicago napisał:

Mnie intrygują super tweeters

Raczej nie polecam, choć oczywiście spróbować można. Najlepszy blask, najbardziej zbliżony do tego z bardzo dobrego koncertu w kameralnej sali mam ze znanego, starego szmacianego słynnego Audaxa HD13D34 (ostatnio TW034). Wydawałoby się że głośnik nie za ciekawy, duża szmaciana membrana o średnicy 34 mm, pasmo wg. fabryki i pomiarów do około 21 kHz (-3 dB) czyli wg dzisiejszych standardów słabo a talerze od perkusji brzmią genialnie, oczywiście na bardzo dobrych rejestracjach (np. ten w/w "Tribute"). W drugim systemie głośnik Audax TW025A16, tytanowa membrana, pasmo pewnie powyżej 30 kHz a blask talerzy jakby przytłumiony. W tym systemie była też próbowana wstęga z pasmem ponad 40 kHz i niewiele się w kwestii blasku talerzy zmieniło. Ostatnio przestałem się dziwić że niektórzy producenci używają najtańszych, ale sprawdzonych wysokotonowców za bardzo rozsądne pieniądze. Duża kasa wydana na głośnik nie musi sprawić zadowolenia, czasem nawet przeszkadza w zadowoleniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam wam znać chłopcy co i jak. Pożyczę Sopranino na tydzień i posłucham co oferuje. Jak mi się nie spodoba, to oddam. Nic nie kosztuje ?

53 minuty temu, Lech36 napisał:

Duża kasa wydana na głośnik nie musi sprawić zadowolenia, czasem nawet przeszkadza w zadowoleniu. 

O to to - też tak uważam. Im mniej, tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chicago napisał:

Im mniej, tym lepiej.

To też nie zawsze jest prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chicago napisał:

Czyli co radzisz Lechu?

Próbuj różnych wariantów, ale jeżeli chodzi o Dynaudio to niewiele już można poprawić. Ten super tweeter wątpię żeby był skuteczny, ale mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chicago napisał:

Pożyczę Sopranino

Ponad cztery lata mlaskasz nad tym diamentem. Ileż można czekać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są fale - mlaskam mlaskam, oglądam oglądam, i mi przechodzi. Tym razem zawziąłem się, choć też mi może przejść. Każdy, każdy na forum mlaska, albo pierdzi - po to jest forum i tacy są jego użytkownicy. Zadałem konkretne pytanie o 6H30 i sam widzisz ile pierdnięć. Więc ja mlaskam. O Sopranino też tylko kilka rozsądnych postów. Nie przejmuj się Kris i buduj buduj, twórz twórz, pisz pisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chicago napisał:

To są fale - mlaskam mlaskam, oglądam oglądam, i mi przechodzi.

Chodzi o to żeby mlaskać po fakcie a nie przed faktem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Chicago napisał:

Ale co przed faktem? Że o co chodzi? O mój czas poświęcony tej operacji?

 

12 minut temu, Chicago napisał:

mlaskam mlaskam, oglądam oglądam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chicago napisał:

??? Ale, że o co chodzi proszę pana? Odczuwasz jakiś niepokój z powodu mojego mlaskania?

Dziękuję za dyskusję. Niech się szanowny Kolega bawi dobrze sam, ze swoim poczuciem wielkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lech36 napisał:

Chodzi o to żeby mlaskać po fakcie a nie przed faktem ;-).

otóż to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się przyjrzał klasycznie po ile to na rynku wtórnym chodzi i ewentualnie policzył straty związane z odsprzedażą. W dzisiejszych czasach nawet jakbyś się ożenił z tym gwizdkiem, to i tak wczesnej czy później trzeba będzie się z nim rozstać. Podział majątku jak sądzę będzie przy dobrych wiatrach pół na pół. Warto to jeszcze raz przemyśleć. Z kolei pomlaskac i nie kupić jak się spodoba, to ból dópy nieunikniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co obrażać Lechu i inni - dajesz mi do zrozumienia, żeby mlaskać przed faktem, a nie po fakcie - i wiem o co ci chodzi, choć ja w ten sposób nie doradzam. Przecież logika podpowiada, że jak się coś nie podoba, to się tego nie kupuje i wyraziłem się w tym konkretnym przypadku bardzo jasno, a Ty drogi Lechu, narodowym zwyczajem drążysz temat i sugerujesz, żebym nie wydawał swojej kasy, a następny kolega slawek jeszcze dodatkowo dzwoni w temacie...??? Czy wszystko u was panowie w porządku? Co was martwi? Wydawanie nie swoich pieniędzy, zmarnotrawiony nie swój czas...??? Co was swędzi kochani? Bo naprawdę nie wiem? Czy uważacie , że jestem ubezwłasnowolniony i nie podołam operacji 'Sopranino' i stracę...??? ?

Otóż nic nie tracę, a pożyczając ze sklepu cokolwiek z audio, po prostu przekonam się co i jak. I to by było na tyle. Nie widzę powodów do waszych frustracji i obrażania się. Zachowujecie się jak małe dziewczynki moi drodzy koledzy.

6 minut temu, Kris_54701 napisał:

Ja bym się przyjrzał klasycznie po ile to na rynku wtórnym chodzi i ewentualnie policzył straty związane z odsprzedażą.

Następny doradca do spraw NATO - no patrz pan? Licz swoje, a wyjdziesz na tym bardzo dobrze. Jednak nie dociera do głów słowo pisane, oj nie dociera. Ja jeszcze nigdy nic w USA nie odsprzedałem - co ewentualnie zrobiłem, to dałem produkt w prezencie swoim najbliższym kolegom i przyjaciołom ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chicago napisał:

Nie ma się co obrażać Lechu i inni

Ja się nie obrażam, ale jak wyczuwam negatywne napięcie w dyskusji to staram się jej nie kontynuować. Po co później mieć jakieś urazy.

3 minuty temu, Chicago napisał:

dajesz mi do zrozumienia, żeby mlaskać przed faktem, a nie po fakcie

Coś chyba źle zrozumiałeś - chodziło o "mlaskanie" po fakcie a nie przed faktem, chociaż tego "mlaskania" przed faktem nie można uniknąć bo wyobraźnia robi swoje, ale liczy się tylko to po fakcie. Ja też często "mlaskam" przed faktem w różnych sprawach, to nic złego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chicago napisał:

a następny kolega slawek jeszcze dodatkowo dzwoni w temacie...??? Czy wszystko u was panowie w porządku? Co was martwi?

mnie tylko dziwi ,ze tyle lat o tym myslisz i nie spróbowałeś ?

co będzie z tych zachwytów jesli posłuchasz u siebie i stwierdzisz ,że to gówno warte?

dlatego zamiast ciaglę się zastanawiać pozycz w końcu posłuchaj i dopiero ...mlaskaj ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.