Skocz do zawartości
IGNORED

HIGHEND to perfekcjonizm czy choroba


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Kris_54701 napisał:

był taki zestaw do budowy kolumn, ze wszystkimi potrzebnymi elementami, glosnikami, zwrotica juz polutowana. wystarczyło se posklejac obudowe i zamontowac glosniki. wierzch już we wlasnym zakresie. Zestaw kosztował wiecej niż złozony i uruchomiony. nie jestem w stanie przypomniec sobie producenta ani strony, ale w swej ofercie mieli kilkanascie takich produktow. 

diyjowcy na pewno skojarzą stroe ale dla mnie to juz za daleko wstecz

Jak nie wiesz o czym mówisz, albo kojarzysz costam piąte przez dziesiąte to po co to lanie wody 

po Twoich wpisach zaczynam naprawdę podejrzewać ze ten klon SunAudii to jakaś praca dyplomowa na ukończenie Technikum Elektronicznego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz więc odpowiadam, ale jedno pamiętam co mnie zaskoczyło, że gotowe produkty były tańsze od tych zestawów. No bądz człowiem. Nie pamiętasz na pewno co wczoraj jadłeś, a mnie kazesz jak z ksiązki czytać.

15 minut temu, morawka napisał:

po Twoich wpisach zaczynam naprawdę podejrzewać ze ten klon SunAudii to jakaś praca dyplomowa na ukończenie Technikum Elektronicznego

myślisz że by przeszło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamura trzyma wysoką cenę, ale jest rodzimy producent trafek na ponoć bardzo wysokim poziomie. Może kiedyś....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak te kolumny za 66 tysięcy nie miały pięknych obudów, historii sławnego producenta i całej sterty litanii pochwalnych w internecie i prasie jak i reklamie wprost skierowanej do przyszłego klienta. Ale grałyby one dźwiękiem takim samym, choć skonstruowane na głośnikach od chińczyka na przykład i niemarkowych elementach w zwrotnicy. A do tego w brzydkich budach bez okleiny zrobionych w mojej czy Twojej piwnicy. To jaka byłaby ich wartość na rynku wtórnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chińskich głośnikach i niemarkowych elementach zwrotnicy raczej ciężko żeby grały tak samo

po drugie "uznani" producenci maja doświadczenie i zaplecze potrzebne do konstruowania kolumn

a co do ceny, po raz n-ty , w hi- endzie nie płacisz tylko za brzmienie ale także za wyglad, wykonanie i renomę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w HiEndzie wygląd i pochodzenie ma tak wielkie znaczenie, stawiane na równi z jakością brzmienia, to łatwo w sposób ordynarny stworzyć przez słynną markę pięknie wyglądające urządzenie grające na dowolnym poziomie brzmieniowym. W końcu dźwięk jest tylko 1/3 całego urządzenia. Doświadczony audiofil płąci zatem 33% ceny hiendu za wygłąd, 33% za markę i wreszcie 33% za dźwiek. Zgadza się to idealnie z przykładem jaki podałęm wcześniej. 

Używane na rynku wtórnym 66 tysięcy, zestaw nowych kolumn 180 tysięcy PLN, a więc proporcja 1/3 z grubsza zachowana. 

Ciekawym zagadnieniem jes, że na ryku wtórnym nie ma w ogóle audiofili hajendowców, którzy doceniliby taką okazję jak dobre zaplecze techniczne znanej i szanowanej marki, na pewno zniewalający wygląd, a to wszystko za cenę najwyższej próby  dźwięku.  Jak widzimy kolumny w stanie idealnym i słąwny producent przyznaje się do nich umieszczając na produkcje logo swojej firmy. Pewnym jest, że cena 66 tysi jest za wygląd, lub za logo. Moze być tez tak, że płącimy i za wygląd i za logo z 50% rabatem. Jako że kolumny sąsprawne czyli wyydająz siebie jakiś tam dźwięk, to można przypuszczac, ze w cenie 66k pln, 22k płacimy za sam dżwięk. 

Z krótkiego wyliczenia wnioskujemy, że hajendowe brzmienie na rynku wtórnym kosztuje 22 tysiące polskich złotóweczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kris czytając co napisałeś to przypomina mi się kawał o policjancie który kupił książkę o logice.

cyt. ;)

Przychodzi policjant do...

Przychodzi policjant do księgarni i mówi: 
- Chciałbym kupić jakąś dobra książkę. 
Kasjerka: 
- To może zaproponuję panu książkę o logicznym myśleniu. 
- A jaka to książka?
- No to może ja panu podam przykład: Ma pan w domu akwarium?
- No mam! 
- Czyli lubi pan zwierzątka?
- No lubię. 
- Czyli jak zwierzątka to pewnie spacerki z pieskiem w parku?
- No tak! 
- No a jak spacerki to najchętniej z kobietą?
- No tak jak najbardziej:). 
- No widzi pan czyli nie jest pan pedałem. I to jest właśnie logiczne myślenie.
- Wyśmienicie kupuję tę książkę!
Wychodzi ze sklepu i spotyka kumpla.Ten go pyta: 
- TY co masz?
- A nic książkę o logicznym myśleniu. 
- A o co chodzi w niej?
- Zaraz ci wyjaśnię na przykładzie. Masz w domu akwarium?
- NIE 
- No to jesteś pedałem!

Proszę mi wybaczyć użyte tutaj słowa, ale niestety jest to cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nie kazdy pedał ma akwarium, tak i nie każde porównanie trudnej rzeczywistości do dobrego dowcipu jest trafne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, Kris_54701 napisał:

Tak jak nie kazdy pedał ma akwarium, tak i nie każde porównanie trudnej rzeczywistości do dobrego dowcipu jest trafne.

Broń Boże nie obrażaj się, strasznie to się zrobiło nerwowo, trochę chciałem rozładować atmosferę.

Po za tym niestety poruszamy temat który jest specyficznym i bardzo złożonym zagadnieniem i żadne uproszczanie nie ma sensu.

Chyba, że stwierdzamy że to stan umysłu i pozamiatane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle rzadko jestem w stanie się obrazić. Poza tym bardzo cenię inteligentnego rozmówcę. Temat jest na tyle ciekawy, ale i trudny dla większości, ze nie wystarczy tylko wymiana poglądów. Należy się bardzo poważnie zastanowić nad tym wszystkim, a szczególnie nad percepcją słuchacza i posiaacza każdego sprzętu audio, który mniej lub bardziej przywiązuje wagę do jakości reprodukcji muzyki. Dla prawdziwych audiofili, to tak jak sens istnienia. Być, albo nie być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-Fi, Hi-End... Najważniejsze jest tak czy siak by móc muzykę dobrze posłuchać i przede wszystkim odebrać emocje. Osoby z UK zapraszam do mojego drugiego pokoju odsłuchowego w Shavington/Crewe, Cheshire:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

7f652f26b30495a6gen.jpg

b25d7f1a57217bdfgen.jpg

Można wtedy spokojnie podyskutować również na temat czymże jest ten cały Hi-End ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AudioAddicted napisał:

Hi-Fi, Hi-End... Najważniejsze jest tak czy siak by móc muzykę dobrze posłuchać i przede wszystkim odebrać emocje. Osoby z UK zapraszam do mojego drugiego pokoju odsłuchowego w Shavington/Crewe, Cheshire:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

7f652f26b30495a6gen.jpg

b25d7f1a57217bdfgen.jpg

Można wtedy spokojnie podyskutować również na temat czymże jest ten cały Hi-End ?

To wszystko Twoja robota ( oprócz  pre Krella )?

calkiem ładne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapraszam na odsłuch mojego śmietnikowego systemu. Wbrew pozorom proszę przygotować się na opad szczęki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Kris_54701 napisał:

To i ja zapraszam na odsłuch mojego śmietnikowego systemu. Wbrew pozorom proszę przygotować się na opad szczęki.

Przyjadę śmieciarka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oddam, ale posłuchać każdy może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tylko zaopatrzyć się w szlachetne loga i pare recenzji bazgrnąć w internecie. Będzie miód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

To jest pokój odsłuchowy firmowy, czy prywatny (jeśli to nie tajemnica)?

To jest pokój prywatny, należący do osoby prywatnej, dzieki uprzejmości której mogę go wykorzystywać do własnych celów:)

 

 

3 godziny temu, morawka napisał:

To wszystko Twoja robota ( oprócz  pre Krella )?

calkiem ładne ?

Dzięki!

Jeden z DAC'ów (TDA1541 non oversampling) i ten 30W potworek (klon Pass Aleph 3) to DIY. Reszta to sprzęt z "metką" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, AudioAddicted napisał:

Jeden z DAC'ów (TDA1541 non oversampling)

Porównywałeś może z AD1865 również w trybie NOS?Jaka analogówka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AudioAddicted napisał:

Nie porównywałem

Zapraszam więc na odsłuch. Od tygodnia ciesze się ze słuchania R2R. Mam zaszczyt gościć pod strzechą 2 X AD1865 NOS w dual mono. Chyba nie wrócę już do Delta Sigma. Krążą plotki, że ten TDA1541 to również bardzo dobry przetwornik. Korci mnie, żeby go odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

tak się własnie zastanawiałem, kiedyż to NOS zawita do tego wątku...

Zapewne masz w zanadrzu worek argumentów, świadczących jakoby NOS to takie nieaudiofilskie podłączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Zapewne masz w zanadrzu worek argumentów, świadczących jakoby NOS to takie nieaudiofilskie podłączenie.

Nos jest nieaudiofilski, jak już, to raczej uszy ?

... a na poważnie, czy ktoś z was panowie robił zakupy w thetubestore.com? Pytam, ponieważ interesują mnie rosyjskie lampy Sovtek 6H30Pi z bieżącej produkcji. Tzn. interesują, ponieważ powyżej pięciu sztuk oferują zniżkę i za sztukę wychodzi $33.95 w parach jako 'matched & balanced. Jadę jeszcze na parowanych przez V.Khomenko, czyli 6H30P-DR, ale za te chcą po $300.00 i ani mru mru o jakichkolwiek zniżkach, a potrzebuję osiem lamp. Przy okazji mam pytanie - jaka jest wartość soniczna normalnych 6H30Pi w porównaniu do 6H30P-DR?

A może coś innego niż Softek? 6H30P-DR parowane przez V.Khomenko pracują w moim przedwzmacniaczu, ale nie mam żadnego doświadczenia z innymi lampami niż Softek. Fakt jest taki, że nie chcę już płacić $2,400.00 za komplet ośmiu lamp. Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedż. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, to taki HI-END musi kosztować. Najtańsza taka lampa 150 zyla, ale nie w tym jest problem, a w ilości tych lamp, mocy wzmacniacza i małoefektywnych kolumnach. Porwałeś się z motyką na słońce, a wystarczy blask księżyca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.