Skocz do zawartości
IGNORED

HIGHEND to perfekcjonizm czy choroba


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwyczajnie zazdrościmy ci kolego z Ameryki, ale ulecz nasz ból dupy i rzuć choć po dobrej płycie za fachową poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

co będzie z tych zachwytów jesli posłuchasz u siebie i stwierdzisz ,że to gówno warte?

Co będzie? Powiem ci co będzie, ale nikomu nie mów - oddam Sopranino i to wszystko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris_54701 napisał:

Zwyczajnie zazdrościmy ci kolego z Ameryki

takie pierdoły pisz za siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris_54701 napisał:

Zwyczajnie zazdrościmy ci kolego z Ameryki, ale ulecz nasz ból dupy i rzuć choć po dobrej płycie za fachową poradę.

O, i tak mnie mów. Oczywiście, że coś polecę - it's coming soon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Chicago napisał:

co ewentualnie zrobiłem, to dałem produkt w prezencie swoim najbliższym kolegom i przyjaciołom

To tak jak ja. Też niczego nie sprzedaję, najwyżej oddaję w dobre ręce.

3 minuty temu, Chicago napisał:

Powiem ci co będzie, ale nikomu nie mów - oddam Sopranino i to wszystko

W Stanach wynalazca/konstruktor ma łatwiej, może oddać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Niepokoi mnie porównanie do ściany dźwięku

A mnie nie, bo to jest John Coltrane z póżnego okresu, choć jego progresja akordowa z wiadomej płyty już to zapowiadała wcześniej.

5 minut temu, Lech36 napisał:

W Stanach wynalazca/konstruktor ma łatwiej, może oddać.

Wszystko co kupiłeś możesz oddać, zawsze i wszędzie - ustawowo do 30 dni, bez pytań, bez skrzywień i bez bólu. Na tym polega m.in polityka handlu i wyjście do klienta. Kiedyś, ale to było dawno temu, byłem świadkiem w sklepie Red Wings, jak gość po dwóch latach śmigania oddał buty. Firma jak i polisa firmy do czegoś zobowiązuje - odbyło się wszystko bez emocji i w dziesięć minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chicago napisał:

Wszystko co kupiłeś możesz oddać, zawsze i wszędzie - ustawowo do 30 dni, bez pytań, bez skrzywień i bez bólu.

Wiem, w Polsce w wielu przypadkach jest tak samo, ale ja jak się już na coś decyduję to tak żeby nie oddawać, najwyżej będę miał zapas na wymianę. Komponenty to nieduży procent całości w kosztach. Dlatego do moich kolumn aktywnych mam komplet elementów na wymiany w przypadku ewentualnych awarii łącznie z dobieraniem elementów w pary a nawet czwórki. W przypadku awarii nie muszę się zastanawiać czy wymiany element ma właściwe parametry. W ciemno wymieniam a sprawdzenie potwierdza że jest wszystko w porządku. To chyba wyżej niż hi-end ;-). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

W ciemno wymieniam a sprawdzenie potwierdza że jest wszystko w porządku. To chyba wyżej niż hi-end ;-). 

jesli Twój sprzęt wymaga ciągłych napraw wymiany i magazynu części zamiennych to raczej jest gówniany niz hi-endowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Chicago napisał:

Firma jak i polisa firmy do czegoś zobowiązuje - odbyło się wszystko bez emocji i w dziesięć minut.

Pod tym względem Polska to jeszcze wieś, ale może to zależy od wielkości obrotu i wymiany łatwiej przełknąć firmie przy dużych obrotach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od mentalności narodu i wychowania, ale to już inny temat ?

Rozumiem i doceniam każdy sposób u każdego na swoje bolączki. Nie cenię natomiast tego, jak ktoś się martwi o mój inwentarz i mój sposób inwenstycji. Ale wiem też, że bezinteresowych doradców są całe masy - tak szczerze doradzają, że aż mi się ciepło z radości robi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

jesli Twój sprzęt wymaga ciągłych napraw wymiany i magazynu części zamiennych to raczej jest gówniany niz hi-endowy

Od 1992 moje kolumny aktywne miały jedną drobną awarię a niedawno drugą. W pierwszym przypadku prawdopodobnie któryś z tranzystorów w części sterującej jednej z końcówek mocy zaczął wykazywać tendencje do przejściowego "chrobotania" i po paru próbach wykrycia elementu wykazującego wadliwe działanie podjęta została decyzja o wymianie kompletu tranzystorów w części napięciowej tej końcówki mocy (kłopotliwe rozbieranie i składanie całości). Wymiana załatwiła problem i nic nie trzeba było ustawiać dzięki temu że komplet wcześniej był zgrany do miejsca w którym ma pracować. Druga awaria to zwarcie w kondensatorze elektrolitycznym firmy Rifa w zasilaczu głównym. Wymieniłem wszystkie elektrolity w obu zasilaczach dla świętego spokoju jednocześnie dokonując podwyższenia jakości zasilania przez zwiększenie dwukrotne pojemności i użycie kondensatorów z serii long life co prawdopodobnie załatwi temat do końca istnienia tych głośników na ziemi ;-). Złośliwość którą Kolega się wykazał w powyższym tekście przyjmuję jako przejaw chwilowej słabości Kolegi.     

13 minut temu, Chicago napisał:

Nie cenię natomiast tego, jak ktoś się martwi o mój inwentarz i mój sposób inwenstycji.

Nikt się o Twój inwentarz nie martwi. Skąd takie przypuszczenie? Przynajmniej nie ja.

15 minut temu, Chicago napisał:

le wiem też, że bezinteresowych doradców są całe masy - tak szczerze doradzają, że aż mi się ciepło z radości robi ?

Jakiego doradztwa się spodziewasz na odległość w kwestii dołożenia super tweeter-a do Twoich Dynaudio? Musisz dołożyć i sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

To tylko był logiczny wniosek z Twojego poprzedniego wpisu ?

Możliwe że był logiczny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lech36 napisał:

Jakiego doradztwa się spodziewasz na odległość w kwestii dołożenia super tweeter-a do Twoich Dynaudio? Musisz dołożyć i sprawdzić.

Polska język trudna język - do zrozuminia jeszcze bardziej czasami trudna ta język ?

Myślałem, że może ktoś miał do czynienia z Sopranino i przecież nie pytałem akurat co się będzie działo w moim systemie. To by było niedorzeczne - point, to czy ktoś stosował i co usłyszał. Jak na razie najlepszą odpowiedż uzyskałem od Johna Atkinsona ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu kilka fachowych uwag i pomiarów inż. Johna Atkinsona n/t Sopranino - oczywiście dla zainteresowanych, a wnioskuję, że interesuje temat, bo głosów dużo, co prawda w innym kontekście niż techniczno-zaawansowanym, ale to już jest niuans. Najważniejsze, że ktoś coś powie... i doradzi ?

Można sobie przetłumaczyć w google jak ktoś nie zna angielskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, Chicago said:

A tu kilka fachowych uwag i pomiarów inż. Johna Atkinsona n/t Sopranino - oczywiście dla zainteresowanych, a wnioskuję, że interesuje temat, bo głosów dużo, co prawda w innym kontekście niż techniczno-zaawansowanym, ale to już jest niuans. Najważniejsze, że ktoś coś powie... i doradzi ?

Można sobie przetłumaczyć w google jak ktoś nie zna angielskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja biere 2 pary - jedną oczywiście oddam znajomemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

O kurde, już nie nadążam, taka szybka zmiana tematów i pobocznych wątków....

To ja zapytam wprost to gdzie ten hajend, to wezmę wiaderko i sobie  pełne przyniosę.

A nie sorki mówią,  że drogi to tylko pół wezmę. A skoro bogaty tez kupuje na raty to też wezmę na 0 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, boomaga napisał:

To ja zapytam wprost to gdzie ten hajend

Powiedziałbym, że u każdego gdzie indziej...??? Dla jednego Mercedes A 220 będzie high-endem, a dla innego dopiero AMG S65. Jeszcze inny powie, że dopiero McLaren, a jeszcze inny, dołoży Maybacha albo Maybeethovena. Ktoś kiedyś napisał, że punkt widzenia zależy od doopy - coś w tym jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Chicago napisał:

Powiedziałbym, że u każdego gdzie indziej...??? Dla jednego Mercedes A 220 będzie high-endem, a dla innego dopiero AMG S65. Jeszcze inny powie, że dopiero McLaren, a jeszcze inny, dołoży Maybacha albo Maybeethovena. Ktoś kiedyś napisał, że punkt widzenia zależy od doopy - coś w tym jest ?

Gdybyś się przymierzał do zakupu Maybacha (albo nawet BMW) to się pospiesz bo Trumpek szykuje cła na europejskie samochody. Na początek min. 10%, ale to wariant optymistyczny - może być 20% albo i 25.

Z pewnością będzie reakcja więc jak ktoś chce kupić w USA jakiś high end to niech się lepiej pospieszy.

Aha - alkoholi dotknie to w pierwszym rzucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, broń boże niemiecki samochód. Ja tylko jeżdżę Amerykanami. Zresztą, wszystko ca amerykańskie, jest u mnie na pierwszym miejscu. Zaraz po amerykańskich rzeczach, lubię polskie wykonawstwo. A i kalifornijskie wina też pokochałem, choć nie gardzę starym światem i jestem pełen uznania i szacunku.

Nie chciała Wanda Niemca, nie chciała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do 30 dni, a nawet dwóch lat można oddać używany produkt, to już wiadomo skąd takie ceny hiendu. Im gorszy sprzęt, tym większy współczynnik zwróconych towarów, a to kosztuje, więc i cena dla klienta musi być wyższa. Low-End = wysoka cena zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu cię mamy. Jesteś prawowitym audiofilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kris_54701 napisał:

I tu cię mamy

Ale kto to jest 'my'? Ty jesteś 'my, czy może chodzi o jakiś komitet lub spółdzielnię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Personel oddziału psychiatrycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś salowym? OK. Słabe to jest, ale w sumie nie liczyłem na jakieś zjawiskowe IQ. Pozdrów mamę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.