Skocz do zawartości
IGNORED

Skala pedofilii w Kk


Audiotraktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Darujcie sobie cala instrukcje, i tak nic to nie zmieni. Kazdy ma juz wyrobione zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Maju napisał:

Przejdź do rozmowy tylko na  ataki personalne.....każdym wpisem potwierdzasz że kompletnie nie rozumiesz na czym polega poważna rozmowa na argumenty. 

Z zaślepionym fanatykiem inaczej nie da rady.

12 minut temu, Maju napisał:

Bobcat chciałem potwierdzonych przykładów na to że ją masowo, INSTYTUCJONALNIE wykorzystywano w niecnych celach...

Tak. Każdy (z jakże licznych obecnie ujawnionych) przypadek gdy bagatelizowano sprawę, próbowano ją tuszować, przenoszono sprawcę do innej parafii lub na misje - to przykład stosowania instrukcji w praktyce. Bo ona właśnie z takim celu powstała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Maju napisał:

chciałem potwierdzonych przykładów na to że ją masowo, INSTYTUCJONALNIE wykorzystywano w niecnych celach..

Ciekawe- sama instrukcja JEST na to dowodem.

1. Powstała nie bez przyczyny. Czy bez przypadków wykorzystywania wiernych W OGÓLE BYŁBY SENS JĄ TWORZYĆ?

2. Jest, czy była, OFICJALNĄ INSTRUKCJĄ POSTĘPOWANIA- w pojedynczych przypadkach nie warto byłoby jej tworzyć, tylko przysłano by kogoś z góry, by taki pojedynczy przypadek załatwił.

3. Była ZATWIERDZONA I OBOWIĄZUJĄCA, więc systemowe krycie sprawców przestępstw miało miejsce- ile ich było, nikt się nie dowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, porlick napisał:

ile ich było, nikt się nie dowie

Te liczby zna tylko bardzo wąskie grono ściśle wtajemniczonych. @Majuo tym doskonale wie, dlatego właśnie domaga się ich od nas, wiedząc że nie dostanie gdyż stąd dostać nie może. Co da mu powód do tryumfalistycznego oskarżania nas o gołosłowie. Takich metod prowadzenia dyskusji z przeciwnikami ideologicznymi ich przecież uczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie jego spadkobiercy, uczniowie i kontynuatorzy. To tylko dowód jak wszystkie totalitaryzmy są do siebie bliźniaczo podobne. Ideologia w tle której służą może być (i zazwyczaj jest) różna. Cała reszta, w tym warsztat pracy i stosowane narzędzia - identyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Maju napisał:

Potwierdzasz tylko część spraw jakimi zajmowała się instrukcja, jest jeszcze homoseksualizm i główne, nagabywanie osób (też dorosłych) podczas spowiedzi.....z Bobcata słaby nauczyciel.   :))

Czyli tak jak pisałem dotyczy instrukcja szerokiego spektrum aktów uważanych przez Kk za grzeszne....

Jest też o zoofilii. Co ma solicytacja do zoofilii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, porlick napisał:
38 minut temu, Maju napisał:

chciałem potwierdzonych przykładów na to że ją masowo, INSTYTUCJONALNIE wykorzystywano w niecnych celach..

Ciekawe- sama instrukcja JEST na to dowodem.

1. Powstała nie bez przyczyny. Czy bez przypadków wykorzystywania wiernych W OGÓLE BYŁBY SENS JĄ TWORZYĆ?

2. Jest, czy była, OFICJALNĄ INSTRUKCJĄ POSTĘPOWANIA- w pojedynczych przypadkach nie warto byłoby jej tworzyć, tylko przysłano by kogoś z góry, by taki pojedynczy przypadek załatwił.

3. Była ZATWIERDZONA I OBOWIĄZUJĄCA, więc systemowe krycie sprawców przestępstw miało miejsce- ile ich było, nikt się nie dowie.

Chłopie przeczytaj tą instrukcję, bo piszesz jak bez sensu Bobcat....

Mam "instrumencik" to z samego faktu posiadania tegoż wywnioskowałbyś że mogę kogoś zgwałcić?
Nie dochodzi też do Ciebie że instrukcja czemu innemu służyć mogła????
To kompletnie nielogiczne co piszesz, tak bardzo że Bbcat ci dziękuje....zachwycił się nim a to źle rokuje.   :)))

7 minut temu, Piękny Stefan napisał:
47 minut temu, Maju napisał:

Potwierdzasz tylko część spraw jakimi zajmowała się instrukcja, jest jeszcze homoseksualizm i główne, nagabywanie osób (też dorosłych) podczas spowiedzi.....z Bobcata słaby nauczyciel.   :))

Czyli tak jak pisałem dotyczy instrukcja szerokiego spektrum aktów uważanych przez Kk za grzeszne....

Jest też o zoofilii. Co ma solicytacja do zoofilii?

Wreszcie coś co można nazwać inteligentną ripostą.  :)

Widać po tym, że Kk jest zapobiegliwy....może nie było takich przypadków, może zdarzyło się że jakiś ksiądz, skończony zbok namawiał kogoś do takich czynów podczas okoliczności spowiedzi.....wykluczysz taką sytuację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maju napisał:

Chłopie przeczytaj tą instrukcję, bo piszesz jak bez sensu Bobcat....

Mam "instrumencik" to z samego faktu posiadania tegoż wywnioskowałbyś że mogę kogoś zgwałcić?
To kompletnie nielogiczne co piszesz, tak bardzo że Bbcat ci dziękuje....zachwycił się nim a to źle rokuje.   :)))

Ok, ale po co byłoby ja pisać, gdyby nie było wielu przypadków, w ktorych ma zastosowanie?

Co, wymyślił ktoś, że tak można i rozesłał, by księża popróbowali nowej zabawy?

Jaja sobie robisz??? Logika się kłania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Maju napisał:

Widać że Kk jest zapobiegliwy....może nie było takich przypadków, może zdarzyło się że jakiś ksiądz, skończony zbok namawiał kogoś do takich czynów podczas okoliczności spowiedzi.....wykluczysz taką sytuację?

Dokument o solicytacji.

Solicytacja – nakłanianie penitenta przez spowiednika w czasie spowiedzi do czynności seksualnych. Może być dokonana przez rozmowę, wręczanie pisma do przeczytania, umawianie się co do przyszłych czynów, znaki, gesty, spojrzenia, dotyk

Pogrubione przy przychylnym spojrzeniu można podciągnąć pod wszystko. Do tej pory wiele osób nie wie co to molestowanie seksualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, porlick napisał:

Logika się kłania....

Po pierwsze z tą tajnością tej instrukcji to bujda.....każdy biskup mógł ją mieć a tajność polegała na tym że dotyczyło to wstydliwych spraw Kk, którymi się nigdy nie chwalono,  które wtedy postanowili załatwić w swoim gronie i po swojemu. Jak i co z tego wyszło to inna para kaloszy....

Dotyczyła nagabywania podczas spowiedzi co jest już zapisane w nagłówku.
Dotyczył gównie namawiania na seks dorosłych, przed w czasie albo zaraz po niej, zawsze w związku z spowiedzią (stąd ten obowiązek zachowania tajemnicy).....tych przypadków pewnie było najwięcej.
Dołączono do tego inne (pedofilię) wymienione w  71 i 73 o ile dobrze pamiętam.

Niech Ciebie nie dziwi ta tajność, bo w kwestii tego co było mówione podczas Spowiedzi Św. Kk jest nieugięty i tak pewnie pozostanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Maju napisał:

Niech Ciebie nie dziwi ta tajność, bo w kwestii tego co było mówione podczas Spowiedzi Św. Kk jest nieugięty i tak pewnie pozostanie.

Dlatego mozna to wykorzystać, ale- czy dotyczy to też spowiadanego? JA, idąc do spowiedzi i wyznając grzechy, nie jestem zobowiązany trzymać je później w tajemnicy. To dotyczy księdza, który mnie spowiadał. W tym dokumencie, jest inaczej- na spowiadanego w "spowiedzi z wkładką" też nakłada się nakaz trzymania tego, co się działo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Do tej pory wiele osób nie wie co to molestowanie seksualne.

To smutne....nie wiem tylko co to ma do rzeczy.....a Kk już w 1922 roku widział w tym zło.
Tyle tylko że pewnie nie wszyscy potrafili korzystać z tej instrukcji należycie lub mogli ją opacznie tak jak niektórzy z Was rozumieć....ale to zupełnie inna historia niż sugerowanie że służyła do instytucjonalnego krycia pedofilów.

3 minuty temu, porlick napisał:

W tym dokumencie, jest inaczej

Muszę sobie odświeżyć w pamięci czego i kogo dokładnie dotyczy tajemnica, dawno temu czytałem całość....zdaje mi się że dotyczy tego co się dzieje w czasie procesu, szczególnie kwestii poruszanych w czasie spowiedzi.

Ofiara pedofilii nie miała zakazu mówienia o tym co potem zaszło.....mogła to zgłosić do stosownych władz. 
Była tu mowa o rozdzielności prawa kościelnego i świeckiego.....ofiara nie była skazana tylko na proces kanoniczny, mogła dochodzić praw w sądach świeckich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Maju napisał:

To smutne....nie wiem tylko co to ma do rzeczy.....a Kk już w 1922 roku widział w tym zło.
Tyle tylko że pewnie nie wszyscy potrafili korzystać z tej instrukcji należycie lub mogli ją opacznie tak jak niektórzy z Was rozumieć....ale to zupełnie inna historia niż sugerowanie że służyła do instytucjonalnego krycia pedofilów.

Ma to, że kk nie jest złożony z idiotów i nie napisze wprost czegoś co może mu bezpośrednio zagrozić. Ale jak się zostawi taką furtkę, to już kwestia interpretacji. A że rozszerzyli to też na pedofilię... widocznie było zapotrzebowanie.

23 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

Solicytacja – nakłanianie penitenta przez spowiednika w czasie spowiedzi do czynności seksualnych. Może być dokonana przez rozmowę, wręczanie pisma do przeczytania, umawianie się co do przyszłych czynów, znaki, gesty, spojrzenia, dotyk

Dokument jest. Możesz go sobie dowolnie interpretować, co czynisz. Bo co to jest ten dotyk i jak ma się to do dzieci? Jak się nakłania dziecko do czynności seksualnych przez dotyk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Maju napisał:

piszesz jak bez sensu Bobcat....

 

55 minut temu, Maju napisał:

To kompletnie nielogiczne co piszesz, tak bardzo że Bbcat ci dziękuje....zachwycił się nim a to źle rokuje. 

Swoje kompleksy bądź uprzejmy leczyć w poradni stosownej specjalności. Dalsze wpisy utrzymane w takim stylu będą traktowane jako ataki osobiste i zgłaszane do Moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piękny Stefan napisał:

widocznie było zapotrzebowanie.

Insynuacje....
Ja nie przeczę że mógł ktoś opacznie interpretować instrukcję nawet ze złej woli, ale nie można twierdzić że była tworzona pod pedofilię do instytucjonalnego krycia, bo jest w niej jeden dla Was niejasny przepis.
Gdyby tak było mielibyście na to szereg dowodów w postaci zeznań ofiar.....

15 minut temu, Piękny Stefan napisał:
42 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

Solicytacja – nakłanianie penitenta przez spowiednika w czasie spowiedzi do czynności seksualnych. Może być dokonana przez rozmowę, wręczanie pisma do przeczytania, umawianie się co do przyszłych czynów, znaki, gesty, spojrzenia, dotyk

Dokument jest. Możesz go sobie dowolnie interpretować, co czynisz. Bo co to jest ten dotyk i jak ma się to do dzieci? Jak się nakłania dziecko do czynności seksualnych przez dotyk?

Ważne nie to jak  Ty czy jak ja interpretuję ten dokument, ale jakie było realne jego zastosowanie.
Tego nie wiemy, są różne domniemania i najczęściej insynuacje.

Z jego treści nie można wyrywać jednego słowa i sugerować coś bez końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

Insynuacje

Znasz jeszcze jakieś słowo? Zasób leksykalny żenująco ubogi.

4 minuty temu, Maju napisał:

nie można twierdzić że była tworzona pod pedofilię do instytucjonalnego krycia

A do czego innego? Oczywiste że właśnie dla tego celu. I po nic innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bobcat napisał:

zgłaszane do Moderacji

To prawda Bobcat możesz się na nią obrażać, masz prawo.
Ale pewnie byś nie chciał bym twoje wpisy zgłaszał.....więcej tego z twojej strony, nawet w tym wpisie którego fragment cytuję nie potrafiłeś nad ewidentnym chamstwem zapanować.


 

10 minut temu, Bobcat napisał:

Zasób leksykalny żenująco ubogi.

Dopasowuję do poziomu rozmówców, ciebie głównie tu mam na myśli.
Po co ubierać wypowiedzi w piękne słówka skoro tak proste nie trafiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Maju napisał:

To prawda Bobcat możesz się na nią obrażać, masz prawo.

Tak. Trzecia prawda wg klasyfikacji ks. prof. Tischnera.

26 minut temu, Maju napisał:

Ale pewnie byś nie chciał bym twoje wpisy zgłaszał...

Ależ nie mam nic przeciw.

27 minut temu, Maju napisał:

Dopasowuję do poziomu rozmówców, ciebie głównie tu mam na myśli.
Po co ubierać wypowiedzi w piękne słówka skoro tak proste nie trafiają.

Nie trafiają nie dlatego że proste ale dlatego że głupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprowokujesz mnie do uczestniczenia w pyskówkach na twoim "poziomie"....nie potrafiłeś znaleźć żadnych konkretnych  przykładów to nie mamy w sprawie instrukcji o czym mówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

..zdaje mi się że dotyczy tego co się dzieje w czasie procesu, szczególnie kwestii poruszanych w czasie spowiedzi.

"Spowiedzią z wkładką" nazwalem wiadomo, co. Otóż wynika z dokumentu, że delikwent wykorzystany przez ksiedza, pod karą ekskomuniki ma ZAKAZ PRZEKAZYWANIA KOMUKOLWIEK informacji o tym zajściu i "procesie". Cudzysłów celowy, bo kazdy logicznie myślący człowiek widzi, że ma on na celu w wiekszym stopniu zamknąć gębę ofierze, jak ukarać przestępcę, bo dla tego jakie kary przewiduje? Śmiech na sali! A ofiara ma milczeć- jeśli jest wierząca, nie zaryzykuje potępienia dla doczesnego ukarania przestepcy. Niczego więcej nie trzeba pisać. Jeśli nawet, w co wątpię, dotyczy to sporadycznych przypadków, to i tak jest tego o wiele za dużo, dokument jest z gruntu zły i bezsprzecznie systemowy.

Oczywiście systemu ochrony przestępców, w tym seksualnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, porlick napisał:

Otóż wynika z dokumentu

Ty tak twierdzisz.
Znasz jakiś przypadek ekskomuniki wynikający z takich sytuacji?

Ekskomunice mogą podlegać tylko ściśle określone.....i owszem jest tam wymieniona tajemnica spowiedzi. 
Nie ma tego o czym piszesz jak nie ma wielu przypadków wykorzystywania nieletnich podczas spowiedzi....ja przynajmniej jeszcze o czymś takim  nie czytałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Z jego treści nie można wyrywać jednego słowa i sugerować coś bez końca.

Od trzech stron deprecjonujesz wszystko, bo zasłaniasz się tym, że temat instrukcji dotyczy tylko solicytacji. Czyli można.

Pedofil który zna treść instrukcji, może tak pokierować swoimi czynami, żeby się mieściły w jej ramach. I będzie wiedział, że ma dupochron w postaci tego dokumentu. A reszta jest kwestią interpretacji, jak każdy dokument z niewyjaśnionymi łopatologicznie wszystkimi zagadnieniami. To był rok 1922 co było określane jako dotyk w tych czasach nie wiem (teraz nawet nie jest jednoznaczne). A czy ksiądz mógł sobie zrobić "randkę" na plebani z dzieckiem pod pretekstem spowiedzi? Mógł. Musiał spowiadać w konfesjonale, a nie na swoich kolanach na plebanii? Nie musiał. Teraz "bezstronny" sędzia, piękna instrukcja postępowania jest i "uczciwy proces". Dowody? Może gdzieś są. Może już ich nie ma.

Czy ta instrukcja nie była podyktowana obroną zboczuchów z kk? Bo gdzie tu jest jakieś dobro poszkodowanego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piękny Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

nie potrafiłeś znaleźć żadnych konkretnych  przykładów to nie mamy w sprawie instrukcji o czym mówić.

Nie tylko ja. Nikt nie potrafi poza kilkoma dopuszczonymi do największych tajemnic. Ty to wiesz ale pytasz celowo. 

 

 

7 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Od trzech stron deprecjonujesz wszystko, bo zasłaniasz się tym, że temat instrukcji dotyczy tylko solicytacji. Czyli można.

Ten notoryczny obrońca pedofilów będzie chachmęcił każdym tekstem, manipulował i "wykazywał" że tam jest co innego napisane niż jest napisane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Ty tak twierdzisz.
Znasz jakiś przypadek ekskomuniki wynikający z takich sytuacji?

Ekskomunice mogą podlegać tylko ściśle określone.....i owszem jest tam wymieniona tajemnica spowiedzi. 
Nie ma tego o czym piszesz jak nie ma wielu przypadków wykorzystywania nieletnich podczas spowiedzi....ja przynajmniej jeszcze o czymś takim  nie czytałem.

 

Wiesz dobrze, że KK wszystko związane z tymi "procesami" utajnia, więc i ekskomuniki. Choć niektórym oczy się otwierają, i po takim "procesie" jest o jedną owieczkę mniej w stadzie do strzyżenia.... wtedy już nic nie stoi na przeszkodzie, by taka poszkodowana osoba obnażyła całą farsę- i to się dzieje, stąd właśnie wiadomo opinii publicznej o tych praktykach KK.

Przypadki molestowania podczas spowiedzi, powiadasz... to pikuś.  Spowiedź to nie wszystko, pod tę instrukcję podczepione są też inne sytuacje zwiazane z działalnością duppasterską.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęła mi się taka analogia:

Największy Bank Miedzynarodowy.

Wydano instrukcję i rozeslano do wszystkich oddziałów, że dla dobra NBM, żeby poszkodowani klienci, którzy musieli dodatkowo płacić za operacje na swoich aktywach bezposrednio do kieszeni przedstawicieli banku nie poskarżyli się CBA na temat nielegalnych oplat, muszą milczeć pod groźbą przepadku swoich oszczednosci.

Jak myślicie- podobne?

I po drugie, czy ktoś z zarządu NBM by rozesłał taką instrukcję, gdyby pracownicy banku nie okradali nagminnie swoich klientów???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

pewnie nie wszyscy potrafili korzystać z tej instrukcji należycie lub mogli ją opacznie tak jak niektórzy z Was rozumieć...

Wzruszające bajeczki. W sam raz dzieciom na dobranoc.

 

4 godziny temu, Maju napisał:

sugerowanie że służyła do instytucjonalnego krycia pedofilów.

Bo służyła. Co zostało tutaj jednoznacznie udowodnione.

Twoje próby przykrycia kwiecistym pustosłowiem rzeczywistych celów jej powstania jako żywo przypominają radzieckie tłumaczenie potrzeby zawarcia paktu Ribbentrop -  Mołotow. Nawet stosowany sposób argumentacji identyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Bobcat napisał:

Bo służyła.

A czemu innemu może służyć wewnętrzna instrukcja jakiejś (dowolnej) organizacji na temat nadużyć jej członków, która nakazuje, by owe nadużycia nie wyszły poza organizację???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, porlick napisał:

A czemu innemu może służyć wewnętrzna instrukcja jakiejś (dowolnej) organizacji na temat nadużyć jej członków, która nakazuje, by owe nadużycia nie wyszły poza organizację???

Omerta. Czyli obyczaje przeniesione ze świata mafii.

Swoją drogą podziwiać można poświęcenie i determinację apologetów i klakierów w próbach tłumaczenia czegoś co dla samodzielnie myślącego człowieka jest nie do wytłumaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... przykładu nie trzeba było daleko szukać- mieli pod nosem.

Na szczęście ekskomunika to nie odcięcie języka, albo betonowe skarpetki.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.