Skocz do zawartości
IGNORED

Skala pedofilii w Kk


Audiotraktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Oooo. A tak mi wypominał brak kultury, a tu masz. Też pier...i ?

Ale dziś jest sobota, i jestem w Siekierezadzie.??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szymon1977 napisał:

Teraz wypada "wywnioskiwać", że każdy katol w obronie księdza-pedofila uderza kobiety w głowę. No bo, że każdy ksiądz to pedofil już dawno "wywnioskowaliście". Ehhh...

No to "wywnioskuj", na co czekasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, toptwenty napisał:

Franciszek wprowadził obowiązek zgłaszania przez kleryków i zakonników przypadków pedofilii.

zacytuj gdzie mówi o tym obowiązku i komu należy zgłaszać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

zacytuj gdzie mówi o tym obowiązku i komu należy zgłaszać?

Nie prowadzę usług dla ludności. Idź do okulisty.

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

nie dotyczy świadków związanych duchowo

Tutaj łżesz, poganinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, toptwenty napisał:

Tutaj łżesz, poganinie.

 

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Ja? Wykaż mądralo!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, toptwenty napisał:

Nie prowadzę usług dla ludności. Idź do okulisty.

najbardziej mnie wkurza szerzenie nieprawdy o KK

tak w strone dobrych uczynków jak i złych

nie słuchaj propagandy tylko czytaj dokumenty

Jan Paweł II też nakazywał powiadanienie tak jak Franciszek , ale władzy koscielniej a nie swieckiej

w całym motu proprio jest tylko jedno zdanie okreslajace stosunek do władz cywilnych i brzmi ono tak

"Niniejsze przepisy stosuje się bez uszczerbku dla praw i obowiązków ustanowionych
gdziekolwiek w ustawodawstwie państwowym, w szczególności dotyczących ewentualnych
obowiązków zawiadomienia właściwych władz cywilnych
"

Franciszek pokłócil sie z kardynałami , bo chciał jednoznacznie wprowadzić obowiązek informowania władz cywilnych jednak wiekszośc nie poparla jego stanowiska i papiez musiał ulec

stad tylko zaznaczenie ,że mozna to zrobic ewentualnie jesli wymaga tego jednoznacznie prawo danego kraju

w Polsce o krok dalej poszedł własnie KEP nakazując jednoznacznie zgłaszanie takich przypadków organom scigania, dlatego okazuje sie ,ze polski episkopat jest bardziej stanowczy w działaniu przeciw pedofilii niz Watykan

i taka jest prawda


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, slawek.xm napisał:

zacytuj gdzie mówi o tym obowiązku i komu należy zgłaszać?

A co, łapiesz się do którejś kategorii i będziesz musiał zgłosić kolegę z pracy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np we Włoszech

"Episkopat Włoch wprowadził "moralny obowiązek" zgłaszania wymiarowi sprawiedliwości przypadków księży i zakonników, co do których istnieje "prawdopodobieństwo" zarzutów pedofilii. To nowy zapis z instrukcji przyjętej w czwartek przez Konferencję Episkopatu."

-------------------------------------------------

W maju 2014 roku stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Biurze ONZ w Genewie abp Silvano Tomasi przedstawił najnowsze dane, z których wynikało, że w latach 2004-13 do Kongregacji Nauki Wiary zgłoszono 3420 przypadków pedofilii wśród duchownych, do jakich doszło głównie od lat pięćdziesiątych do osiemdziesiątych XX wieku. Biorąc pod uwagę typologię, zaprezentowaną przez prałata Sciclunę, aktów prawdziwej pedofilii byłoby więc około 350.

Jak mają się te dane do ogólnej liczby księży na całym świecie? W 2013 roku było ich ponad 415 tysięcy. Wynikałoby z tego, że pedofilii dopuszczało się 0,07-0,08 procenta katolickich duchownych (czyli siedmiu-ośmiu na 10 tysięcy kapłanów). W rzeczywistości jednak trzeba ten ułamek procentu jeszcze zmniejszyć, biorąc pod uwagę, że przypadki rozpatrywane w Kongregacji dotyczyły przestępstw popełnionych w ciągu minionych pięćdziesięciu lat. Należy go więc wyliczać od ogólnej liczby wszystkich duchownych katolickich żyjących w ostatnim półwieczu, których przecież było znacznie więcej niż obecne 415 tysięcy – wielu z nich już nie żyje i nie obejmują ich dzisiejsze statystyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słowacji wprowadzono taki nakaz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo w Niemczech , to episkopat wprowadził obowiazek informowania władz cywilnych

"– Będziemy zawiadamiali prokuraturę i policję za każdym razem, gdy powstanie podejrzenie molestowania seksualnego przez jednego z duchownych – oświadczył w Trewirze pełnomocnik episkopatu Niemiec ds. walki z pedofilią, bp Stephan Ackermann. - Żadnych wyjątków nie będzie, chyba że wyraźnie zażyczy sobie tego ofiara – dodał."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez dowodów? Bez prawomocnych wyroków?

Ładnie to tak? 

 

Nawiasem mówiąc - ile zawiadomień tego typu złożyłeś w prokuraturze i policji? Zakładam, że ze sto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bobcat napisał:
10 godzin temu, Jacchusia napisał:

A ja myślałem, że to ofiara przestępstwa powinna je zgłaszać.

Każdy posiadający wiedzę o przestępstwie ma obowiązek pod rygorem odpowiedzialności karnej poinformować o tym policję lub prokuraturę. 

Taaaa.....jakie pokręcone prawo, w jakim kraju zmusza ofiarę (pod groźbą kary) do zgłaszania każdego przypadku molestowania?

Ciekawe czy dotarło do piszącego (wreszcie) że takie prawo dotyczące świadków przyjął PiS.  ?  

Co do zasady zgadzam się z Jackiem.
Jak najszybsze zgłoszenie KAŻDEGO przypadku nadużycia w tej sferze (przez ofiarę lub jej opiekunów) spowoduje że pedofile zrozumieją że kara ich nigdy nie minie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2019 o 17:41, Bobcat napisał:
W dniu 22.11.2019 o 13:46, Maju napisał:

A ile jest tych skazanych biskupów za krycie?

Biskup nawet jak prowadząc po pijaku skasuje uliczną latarnię (o swoim samochodzie nie wspominając) to jest łagodniej traktowany niż cywil za to samo. Patrz: przypadek bp. Jareckiego

No tak nie potrafisz napisać, podać ilości przykładów (z racji ich małej liczy zapewne to niewygodne) to zmieniasz temat?  ? 

 

Nie dawaj głupich przykładów (na własna zgubę), bo są tacy ("trzeźwi") jadący bez ważnych uprawnień (z waszej bajki, Piotr N.) co "kasują" staruszki na pasach i im włos z głowy nie spada, bo się ich uniewinnia !!!
A sprawcy "ataku na latarnię" wbrew twoim matactwom DOSTAJĄ wcale nie tak małe wyroki;

"Sprawa wypadku pijanego biskupa Piotra Jareckiego znalazła swój finał w sądzie. Duchowny został ukarany sześcioma miesiącami więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 2,4 tys. zł grzywny, 4 tys. zł na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej oraz 4-letnim zakazem prowadzenia pojazdów."

Ty byś pewnie ukarał staruszkę że Najsztubowi wlazła i za to że miał problemy w sądzie a biskupa byś zamknął na długie lata chociaż ten nie mataczył i przyznał się od razu do czynu i za to co zrobił publicznie przeprosił.
Poddał się też karze nałożonej przez Kk.....
 

W sumie to przestałem się już dziwić matactwom ludzi którzy ciągle podwójne standardy stosują.
Ich kosmicznej HIPOKRYZJI!!!     ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe też jak o tym pisze powyższy szmatławiec; "Wypadek po pijanemu" a jak piszą o Najsztubie?

Szukałem i nie znalazłem by coś o tym wypadku napisali, nawet nie cieszyli się na jego łamach z uniewinnienia.....no tak. 
To taki przykład na to jak się "nie kryje" swoich przestępców gdzieś poza Kk......   :)))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, porlick napisał:
W dniu 23.11.2019 o 08:54, Maju napisał:

bo najpierw go przenoszono a potem molestował,

Acha, czyli seksturystyka.

Z tym, że jeżeli tak zadziwiająco częste przenosiny były na skutek tego, że:

W dniu 23.11.2019 o 08:54, Maju napisał:

najpierw go przenoszono a potem molestował,

To z bardzo dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że było to zacieranie śladów. Do ostatniego razu- skuteczne. Aż w końcu wyszło szydło z worka i sprawa się rypła.

Z dużym prawdopodobieństwem można by było też przyjąć że po tym jak wypływają takie sprawy niemal natychmiast powinny się zgłaszać ofiary księdza z poprzednich placówek.....to w zdecydowanej większości przypadków nie ma miejsca. 
Dlatego....

Z wielkim prawdopodobieństwem można przyjąć że fakt przenosin ma się nijak do lewackich insynuacji że "zawsze i (co ważne) ze świadomością popełnionych przez nich czynów pedofilnych się takich księży przenosi"!!! 

 

 

21 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 23.11.2019 o 08:54, Maju napisał:

najpierw go przenoszono a potem molestował

Twoja pokrętna interpretacja w obronie pedofila.

Wykaż to co napisałeś choć raz, podły oszczerco!!
Nie interpretuję tekstu a odnoszę się do FAKTÓW podanych w linku!!!

Nie ma dowodów na to że molestował wcześniej, w artykule (którego pewnie jak zwykle nie czytałeś) pisze jak byk, że prokuratura dopiero bada czy wcześniej nie doszło do przestępstwa!!

21 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 23.11.2019 o 08:54, Maju napisał:

Na to nie masz dowodów....

Ma i przedstawił. Jak zwykle udajesz że tego nie widzisz.

Bobcat uważasz wszystkich za idiotów??? Kto przedstawił? O czym piszesz?????
Nie zrobił tego ani piszący post, ani autor artykułu!!!
Nie ma w artykule żadnych dowodów na to że ten ksiądz wcześniej też molestował!!!
ŁŻESZ!!
To przestaje mnie dziwić.....  ?
Ale jak można tak w żywe oczy!?!?!

21 godzin temu, Bobcat napisał:
W dniu 23.11.2019 o 08:54, Maju napisał:

Interpretację, pokrętną. lewacką i "jedynie słuszną" (wytłuszczenia) podano ci na stronie racjonalisty.

Bo są, wystarczy porównać orzecznictwo. Podany przykład nic nie mówi, gdyż sąd w tej sprawie się jeszcze nie wypowiedział. Na razie jest tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Biedny nasz Bobcat tak się zapędził w matactwach, że cytuje coś co dotyczy instrukcji CS a pisze (nie bez matactw) nadal o sprawie tego księdza.    :)))
 

 Był wcześniej podany przykład (na "dowód")  że jednych pedofilów (cywilów) się od razu zamyka (tymczasowo do procesu) a księży nie, masz tu dowód na to że księży też!!!
Podałem już dzisiaj też jak "mądrze" orzekają wasze sądy.....mam powtórzyć.  ?

Bobcat bije przy tym chyba rekord (w cytowanym  poście i w tym temacie) wpisów w jednym poście (kilkanaście).....kto to czyta, ja jeszcze tak, ale chyba nikt poza mną.    :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kazik-t napisał:

wolny jest od myśli kosmatych

Z pełna świadomością piszę....tak jestem całkowicie wolny od takich myśli!

Byłbym wyjątkowym hipokrytą gdybym tu nie zastrzegł że jest jeden, jedyny wyjątek......nie dotyczy to czasem płci przeciwnej, niestety.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Maju napisał:

Z pełna świadomością piszę....tak jestem wolny od takich myśli!

Byłbym wyjątkowym hipokrytą gdybym tu nie zastrzegł że jest jeden, jedyny wyjątek......nie dotyczy to płci przeciwnej niestety.  ?

albo się jest, albo się zmyśla i uważa ten numer przejdzie, ...wielu tak robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że mnie tam pedofilia wśród księży nie przeszkadza. Nie przeszkadza mi również zajadła obrona księży-pedofilów uprawiana przez sporą część hierarchów oraz przez nawiedzonych religijnie fanatyków i przez proste baby. To załatwi czas, a im dłużej będzie trwało tom bardziej widowiskowo się zawali.

Czego wszystkim życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaro_747 napisał:

mnie tam pedofilia wśród księży nie przeszkadza.

Na szczęście nie chodzicie do kościoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kazik-t napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Z pełna świadomością piszę....tak jestem wolny od takich myśli!

Byłbym wyjątkowym hipokrytą gdybym tu nie zastrzegł że jest jeden, jedyny wyjątek......nie dotyczy to płci przeciwnej niestety.  ?

albo się jest, albo się zmyśla i uważa ten numer przejdzie, ...wielu tak robi

Wielu też nie rozumiejąc co się do nich pisze wypisuje coś co ma się nijak do cytatu.....
Wielu też nie zrozumie co sugeruje pisząc w temacie o skali pedofilii o "kosmatych myślach".....
Wielu wypisuje tu inne dyrdymały i niedorzeczności, wystarczy spojrzeć wyżej.....

Wielu, na szczęście nie wszyscy.....  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Maju napisał:

Wielu też nie rozumiejąc co się do nich pisze wypisuje coś co ma się nijak do cytatu.....
Wielu też nie zrozumie co sugeruje pisząc w temacie o skali pedofilii o "kosmatych myślach".....
Wielu wypisuje tu inne dyrdymały i niedorzeczności, wystarczy spojrzeć wyżej.....

Wielu, na szczęście nie wszyscy.....  ? 

ale ty, sam jeden, piszesz o wielu tak strasznie, że aż strach...

zrozumiałeś coś z tego, coś napisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że mnie tam pedofilia wśród księży nie przeszkadza. Nie przeszkadza mi również zajadła obrona księży-pedofilów uprawiana przez sporą część hierarchów oraz przez nawiedzonych religijnie fanatyków i przez proste baby. To załatwi czas, a im dłużej będzie trwało tom bardziej widowiskowo się zawali.

Czego wszystkim życzę.

Błąd.

Każde krzywdzenie innych powoduje produkcję ludzi znerwicowanych, z fobiami i ze złamaną psychiką.

Jak spojrzysz globalnie i na okres czasu to zobaczysz miliony skrzywdzonych ludzi.

A religie jakoś sobie radzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.