Skocz do zawartości
IGNORED

Skala pedofilii w Kk


Audiotraktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czytając na szybko oficjalny raport: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a w szczególności "Fifth interim Report", jednoznacznie należy stwierdzić że nie ma słowa o mordowaniu dzieci. Natomiast siostrzyczki rzeczywiście dokonywały pochówku ciał w szambie, strona 71:

"The archaeologist thinks that it is possible that some of the chambers in the second structure (where the human remains were found) were designed to act as cesspools or tanks into which the waste would be deposited and were designed to allow liquid percolate from them into the surrounding soil area."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobcat napisał:

....domagasz się dowodów. Cokolwiek byś został - zakwestionujesz

Jasne, to podobnie jak z wmawianiem mi że jestem "obrońcą pedofilów" w sytuacji gdy podaje inne dane lub fakty jak wy.....to jak jest z twoją logiką!!
Jak wy oskarżacie kogoś o morderstwo to nie musicie podawać tylko dlatego, bo się narażacie na to że będę z takimi "faktami" polemizował a gdy ja podam cokolwiek od razu mi z obrońca pedofilów wyjeżdżacie by mi zamknąć usta i niewygodnych faktów nie widzieć. Dobre podejście, takimi metodami to pewnie ulubieniec Żdanow wojował z prawdą.   :)))))

8 minut temu, Bobcat napisał:

Na podstawie podanych faktów, które Ty byłeś łaskaw tradycyjnie uznać za lewackie insynuacje i bezczelnie, po chamsku domagasz się dowodów.....

Zapomniałeś że znam tą sprawę od wielu lat i ty też powinieneś poznać wreszcie to co o tej sprawie mówią ci którzy mają o tym wiedzę. 
Zapomniałeś że faktami nie można nazwać wpisu który nie powołuje się na ŻADNE źródło.
Zapominasz na koniec że chamstwem jest wmawianie że coś jest prawdą gdy fakty są inne a nie domaganie się dowodów na tak poważny zarzut jakim jest MORDERSTWO!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rasputin napisał:

jednoznacznie należy stwierdzić że nie ma słowa o mordowaniu dzieci

Zaniechanie jest też przestępstwem. Nie podanie leku wystarczy aby nazwać takie zaniechania morderstwem. W szczególności, kiedy ma to charakter masowy. Jakimś boskim cudem, śmiertelność spadła do kilkoro dzieci w skali kraju, jak zaczęły się adopcje zagraniczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednoznacznie należy także stwierdzić że strona, na która powołuje się Maju, tj.: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  a konkretnie: "W szambie sierocińca prowadzonego przez zakonnice w Tuam odnaleziono 800 dziecięcych szkieletów – taką informację podały zachodnie media. W Polsce nagłośniła ją m. in. „Gazeta Wyborcza”. Jest jeden szkopuł. To nieprawda"

w świetle powyższego raportu również mija się z prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rasputin napisał:

To nieprawda

Tak napisałeś że nie wiem co jest nieprawdą w świetle raportu....doprecyzujesz?

To że GW i inni za nimi pisali takie teksty to prawda, bo sam to czytałem.
Co do faktów tam podanych opierają się na tym co było wiadome przed powstaniem komisji, co podawały media i co mówili cytowani ludzie , komisja badała sprawę pewnie bardziej profesjonalnie.
 

20 minut temu, rasputin napisał:

rzeczywiście dokonywały pochówku ciał w szambie, 

Archeolog stwierdził że tak to było zaprojektowane jak szambo, nikt tego nie neguje. 
Po wielu latach nieużywania takie zbiorniki można przerobić a coś w rodzaju krypty. Nie sądzę by dochodziło do zbezczeszczenia zwłok dzieci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Maju napisał:

Jasne, a czym sobie będziecie tłumaczyć jak nie tym fakt że 90% informacji tu podanych o tym co mogło mieć tam miejsce nie pasuje do lewackich insynuacji o "mordowaniu" dzieci.

No jasne, tyle tylko że to padło we wcześniejszych cytatach.....a że podali dane z okresu gdzie było niższe.....może takimi konkretnymi danymi tylko z 1933 rok dysponowali. Później była wojna, różne rzeczy się dzieją w takim czasie, wiele z takich informacji mogła ulec zniszczeniu. Te o powodach śmierci na szczęście przetrwały by nie było wątpliwości kto tu mataczy.
Znowu wciągasz mnie w dywagacje które nie mają nic wspólnego z tematem.

No chyba że po głowie ci chodzi insynuacja że te dzieci to niewygodni świadkowie molestowania i jako takie musiały umrzeć.....żadna nawet tak irracjonalna insynuacja już tu mnie nie zdziwi.
Tylko wiedz że to teza raczej nie do obrony, bo;

".....przeciągu tych 36 lat ten dom w Tuam dawał (naraz) schronienie ponad 200 dzieciom i 100 matkom, a także osobom, które w nim pracowały

Pisząc w ten sposób  "historycy" dajesz dowód na swoje uprzedzenia co do faktów które można bez trudu potwierdzić nie tylko w mediach katolickich ale cytując konkretne sprostowania jakie padały w lokalnej prasie.....media niechętne Kk prawie nigdy nie prostują fałszywych informacji o Kk.....mało tego te informacje wiszą do dziś na ich stronach.  ?

Jako źródło podałeś katolicką gazetę. I to ma być ostateczny dowód na to co piszesz. Inni wklejają linki do innych artykułów i są one oczywiście nieprawdziwe ?

"Jak w jednym z wywiadów oceniła Corless, w domu prowadzonym przez siostry śmiertelność dzieci była cztery lub pięć razy wyższa od średniej krajowej."

Corless zajmowała się tą sprawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piękny Stefan napisał:

Jako źródło podałeś katolicką gazetę. I to ma być ostateczny dowód na to co piszesz. Inni wklejają linki do innych artykułów i są one oczywiście nieprawdziwe

Już lata temu czytałem sprostowania które czytałem w prasie lokalnej w Irlandii, stąd wiem że informacje podane w tym na szybko znalezionym źródle są najbliższe prawdy.
W tekście z GW i innych antykatolickich źródłach roiło się od nieścisłości i podawano za zachodnimi mediami coś co potem ta pani musiała prostować.

Co do przyczyn śmiertelności nie mam zamiaru się wypowiadać....bo zwyczajnie nie mam takiej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

jasne, wystarczy słowo "honoru" lewaka i do więzienia     :))

Ty ze swoimi wiarami w gusła wcale nie jesteś lepszy.

Przez wiarę w twego miłosiernego bogusia zginęły setki tysięcy myślących inaczej.

Godzinę temu, rasputin napisał:

siostrzyczki rzeczywiście dokonywały pochówku ciał w szambie, 

No i fajnie, grunt to szacunek dla zmarłych.

Jak tam majowy? Nie krzyczy, MILICJAaaa!!?

Ale lajk jest. ?

Godzinę temu, Maju napisał:

Po wielu latach nieużywania takie zbiorniki można przerobić a coś w rodzaju krypty. Nie sądzę by dochodziło do zbezczeszczenia zwłok dzieci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak po wielu latach nieużywania, sowiety przerobiły kościółki na spichlerze to już była PROFANACJA.

A tu gówno się ulotniło więc hyc do dziury...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Tak napisałeś że nie wiem co jest nieprawdą w świetle raportu....doprecyzujesz?

Już sam tytuł artykułu "Masowy pochówek w szambie? Antykatolicki montaż!" wprowadza w błąd. Dzieci owszem, były chowane w szambie, co jak sam przyznajesz, zostało potwierdzone przez archeologię.

Godzinę temu, Maju napisał:

Po wielu latach nieużywania takie zbiorniki można przerobić a coś w rodzaju krypty. Nie sądzę by dochodziło do zbezczeszczenia zwłok dzieci. 

masowy grób w czymś co miało być szambem? No i pytanie dlaczego dzieci nie grzebano na cmentarzu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

34 minuty temu, Maju napisał:

W tekście z GW i innych antykatolickich źródłach roiło się od nieścisłości i podawano za zachodnimi mediami coś co potem ta pani musiała prostować.

Czy ta pani sprostowała gdzieś to co powiedziała o stosunku śmiertelności w Tuam do reszty Irlandii? 4 lub 5 razy wyższa śmiertelność nie bierze się z niczego. Nie twierdzę, że te dzieci siostrzyczki mordowały, ale wychodzi na to, że warunki jakie im stworzyły siostrzyczki odbiegały mocno od standardów tamtych czasów. A to przecież instytucja pod patronatem kk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piękny Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, rasputin napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Tak napisałeś że nie wiem co jest nieprawdą w świetle raportu....doprecyzujesz?

Już sam tytuł artykułu "Masowy pochówek w szambie? Antykatolicki montaż!" wprowadza w błąd. Dzieci owszem, były chowane w szambie, co jak sam przyznajesz, zostało potwierdzone przez archeologię.
 

 

42 minuty temu, rasputin napisał:

masowy grób w czymś co miało być szambem?

 

Archeolog tylko stwierdził że to "mogło być szambo" a ja twierdzę że nieużywany przez dziesięciolecie taki zbiornik można zaadoptować do celów pochówku. Tyle.

Tytuł i cytowane wprowadzenie jedynie naprowadza na to jak media zmieniając kilka faktów potrafią skierować uwagę na to co dla nich istotne czyli budować antykatolicką narrację.
Nie czytałeś pewnie po pierwszych doniesieniach GW co wypisywali w mediach i na portalach lewicujących.....  ?

 

42 minuty temu, rasputin napisał:

No i pytanie dlaczego dzieci nie grzebano na cmentarzu?

Na to pytanie nie mnie odpowiadać....częściowo pada na to odpowiedź w artykule który podałem 

38 minut temu, Piękny Stefan napisał:

warunki jakie im stworzyły siostrzyczki odbiegały mocno od standardów tamtych czasów.

Powstała komisja, @rasputin podał wyniki jej prac.....jakby było tak jak mówisz to byłby niezły szum w mediach a jak szukam w informacjach coś na ten temat to wracają TYLKO do 800 ciał dzieci w szambie.

Pamiętam jak się pojawiły wyniki prac komisji tzw. "pralni magdalenek" było podobnie....mało co się potwierdziło.
A smród przy Kościele pozostał.     ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Maju napisał:

jakby było tak jak mówisz to byłby niezły szum w mediach a jak szukam w informacjach coś na ten temat to wracają TYLKO do 800 ciał dzieci w szambie.

Był taki syf, że jak przyleciał Franciszek do Ire, to na błoniach sanktuarium w Knock (wygogluj ) można było kombajnem jeździć, bo tak mało było "wiernych". Zresztą tak samo było w Dublinie. 

Mieszkam 30km od Tuam, którego kolwiek z lokalsów pytałem o te zdarzenia, odwraca głowę i odchodzi. Nawet znajomi nie chcą o tym rozmawiać. 

Ale taki obrońca całego szamba KK, jak Ty opiera swoją "wiedzę" na podstawie sterowanych artykułów i wsiowych wierzeń.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

Archeolog tylko stwierdził że to "mogło być szambo" a ja twierdzę że nieużywany przez dziesięciolecie taki zbiornik można zaadoptować do celów pochówku.

Twierdzić każdy może co chce. Na przykład że Ziemia jest płaska. 

A tak w ogóle to nie ma bardziej godnego miejsca pochówku jak zaadoptowane szambo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bobcat napisał:

zaadoptowane szambo

 

Jak to tu ktoś na forum powiedział,

" Jest gramatyka języka polskiego, którą ludzie wykształceni i na poziomie znają. Chamstwo, prostactwo i motłoch nie zna i olewa. Tylko tyle i aż tyle."

Jest także używanie słów bez znajomości ich znaczenia.? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)
2 godziny temu, hi_aro napisał:

Był taki syf, że jak przyleciał Franciszek do Ire, to na błoniach sanktuarium w Knock (wygogluj ) można było kombajnem jeździć, bo tak mało było "wiernych". Zresztą tak samo było w Dublinie. 

Mieszkam 30km od Tuam, którego kolwiek z lokalsów pytałem o te zdarzenia, odwraca głowę i odchodzi. Nawet znajomi nie chcą o tym rozmawiać. 

Ale taki obrońca całego szamba KK, jak Ty opiera swoją "wiedzę" na podstawie sterowanych artykułów i wsiowych wierzeń.  

Co tu komentować ? - 10/10.

Jak nas raczy ukochany przywódca przykładem ,,Ire" , to zapomniał dodać , że ten kraj wyszedł na prostą po tym , jak kopnął w dupę KK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Mysza 13 napisał:

Obyście zdechli czarne scoorwysyny !!!!!!!

Pomarzyć, pomarzyć. 

Chociaż ostatnie dni napawają nadzieją.

4 godziny temu, Maju napisał:

zbiornik można zaadoptować do celów pochówku

Poświęcona ziemia? A krzyż tam dziewice postawiły? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piękny Stefan napisał:

Nie twierdzę, że te dzieci siostrzyczki mordowały, ale wychodzi na to, że warunki jakie im stworzyły siostrzyczki odbiegały mocno od standardów tamtych czasów

standardy tamtych czasów były takie i stąd dla nas żyjących obecnie są nie do zaakceptowania

"Ośrodek dla samotnych matek w Tuam był jednym z dziesięciu domów dla kobiet, które zachodziły w ciążę bez ślubu. Dzieciom, których matki nie miały ślubu odmawiano chrztu, separowano je od innych dzieci w szkołach, a kiedy umierały nie miały prawa być chowane na poświęconej ziemi."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mysza 13 napisał:

Już lepiej , jak miałem tu bana...Nie musiałem czytać tych , co siedzą w dupie proboszcza..

Zawsze możesz dodać do ignorowanych. Ja tak zrobiłem z kilkoma, co mi podnosili nagminnie ciśnienie.

A co do kolegów koloratkowych cechują ich relatywizmy poznawcze i etyczne poprzez nabyte uwarunkowania, na co czasem trzeba spojrzeć z większym dystansem. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mysza 13 napisał:

Można iść przez obsrane podwórko , zamknąć oczy i myśleć o kwiatkach - też metoda.

Jak już się przekonasz, że interlokutor jest jak komputerowy bot, to lepiej wyłączyć powiadomienia, bo  rozmowa to i tak strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, slawek.xm napisał:

Dzieciom, których matki nie miały ślubu odmawiano chrztu, separowano je od innych dzieci w szkołach, a kiedy umierały nie miały prawa być chowane na poświęconej ziemi."

Kościół miłosierny... Karał dzieci za grzechy matki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Kościół miłosierny... Karał dzieci za grzechy matki.

z dzisiejszego punktu widzenia to skandal , widać Kościoł też się zmienia obecnie dramatycznie szybko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maju napisał:

Archeolog tylko stwierdził że to "mogło być szambo" a ja twierdzę że nieużywany przez dziesięciolecie taki zbiornik można zaadoptować do celów pochówku.

Twierdź dalej, co tam jeszcze masz w zanadrzu ksenofoboczny fanatyku?

Kolejną prawdę objawioną?

Ty nie masz klapek na oczach, ty nie jesteś nawet ślepy,  jesteś kłamcą i tyle, ostatnia ostojo zgniłego Kk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maju napisał:

taki zbiornik można zaadoptować do celów pochówku. Tyle.

To może zamiast wykupić kwaterę na "Powązkach", albo kremować się, po prostu skocz do takiego zbiornika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hi_aro napisał:

To może zamiast wykupić kwaterę na "Powązkach", albo kremować się, po prostu skocz do takiego zbiornika...

Kremować się to ciężko jest, ale spróbuj, na pewno o tobie będą długo pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, toptwenty napisał:

Mam Ci kupić zapałki?

Po co? On jest z grupy zwolenników pochówku w szambie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.