Skocz do zawartości
IGNORED

Allo Usbridge Sign.


rambo54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, muzaman napisał:

Aby poczuć przeskok to moim zdaniem trzeba by było pójść w stronę Auralic Aries G2 czy dCS Bridge.

Dla mnie na szczycie góry jest dCS NB. Przy nim największą bolączką maliny z digione signature jest bas. Z resztą jest bardzo dobrze. Będę chciał porównać jeszcze digione signature z shanti do NB. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, RobG1974 napisał:

w najlepszych systemach powinno być tak z godziny 6:30 i powinny zrobić krąg od miejsca odsłuchowego wkoło zgodnie z ruchem zegara i wrócić gdzieś na 5:30)

Tak to ja mam z Tidala??? Strach pomyśleć co by było z płyty CD. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, paul klacska napisał:

Tak to ja mam z Tidala??? Strach pomyśleć co by było z płyty CD. ???

To muszę się wprosić i posłuchać, to będzie drugi prawidłowo grający system jaki słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, muzaman napisał:

Warto moim zdaniem ?

Poczytam w internetach na temat tej płytki. 

Na jednym forum, na którym wypowiada się sam producent, podło pytanie o sens wymiany z rasberry pi 3 na usbridge signature. Producent twierdzi z usbridge sig.  jest głównie optymalizowany pod USB i zmiany po wymianie jako podwozie pod digione sig.  będą raczej marginalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, muzaman napisał:

DigiOne osadzone na USBridge w porównaniu do zwykłej maliny to czarne tło,

porównanie było robione do maliny 3 czy 4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

porównanie było robione do maliny 3 czy 4?

Dobre pytanie i może być kluczowe z tego co wyczytałem. 

Usbridge signature bazuje na wersji rassbery PI3 i w momencie pojawienia się tej karty wyszła już rassbery PI4 z poprawionym, izolowanym wejściem Ethernet,  izolacją USB od szyny danych, poprawionym wi-fi i innymi poprawkami.  W usbridge signature poprawiono właśnie izolacje gniazda Ethernet oraz zoptymalizowano topologię układu w celu zapewnienia jak najlepszej jakości dla usb. 

Pytanie jak najbardziej słuszne, czy rasbbery PI 4 jako podwozie dla digione signature nie będzie równie dobre co usbridge signature a przy tym znacznie tańsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 RPi4 USB było wyraźnie lepsze od 3, zauważyłem też, że na wifi gra do tego jeszcze lepiej, zasilacz Sbooster 5V. 

Ci co grają na USB powinni poważnie rozważyć Adapater USB UpTone, który pozwala także odciąć 5V na linii USB, w przypadku DAC, które maja własne zasilanie USB.

To jest chyba najkrótszy ale i najlepszy kabel USB jaki można wymyślić, długość nie zawsze się sprawdzi, ale do małej malinki lub USBSig. moim zdaniem warto... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, muzaman napisał:

DigiOne osadzone na USBridge w porównaniu do zwykłej maliny to czarne tło, dźwięk wydaje się nienerwowy (wszystko idzie łagodnie jak w luminie) czystszy, poprawia się separacja z lepszą gradacją dalszych planów. Barwy są bardziej nasycone i pojawia się znacznie więcej szczegółów. Słuchałem po 22 na niewielkich głośnościach i ilość planktonu naprawdę zaskakuje. Było więcej niż na zwykłej malinie oraz więcej niż na Node2i po modzie zasilania. Bardzo mnie to zaskoczyło i to na zwykłym DigiOne 1.2 - szok. Zapewne jeszcze lepiej będzie na DigiOne Sig. Tylko ciekawe ile więcej (czekam aż dorwę DIgiOne Sig.).

Następnego dnia zapakowałem DigiOne 1.2 na maline i do Node 2i załadowałem stare zasilanie. Wynik? 
DigiOne 1.2 + malina + Sbooster rozjechał Node2i

Następnie DigiOne 1.2 + malina + Sbooster vs. Node 2i + Sbooster. Wynik?
tutaj według mojej oceny remis. Wszystkiego było po równo tylko Node 2i troszkę ale minimalnie cieplejszy.

Ostatecznie USBridge Sig. + DigiOne 1.2 + Sbooster vs. Node 2i +Sbooster. Wynik?
Wygrywa zestaw w oparciu na USBridge Sig. Poprostu jest więcej szczegółów, lepsza separacja, czyściej trochę.

Tak jak w innym wątku napisałem, że Node 2i po modzie zasilania przypomina mi granie Lumina U1 mini, tak zestawienie na USBridge jest temu jeszcze bliższe. Przypuszczam, że jakbym zastosował jeszcze z lepszy liniowy zasilacz to mógłbym wycisnąć jeszcze więcej. Na zasilaniu nie ma co oszczędzać. DigiOne 1.2 przez prawie tydzień też się "dotarło" i gra lepiej niż w pierwszych dwóch dniach.

Reasumując wymiana "podwozia" pod nakładkę zalecana ? . Oczywiście to co napisałem powyżej to moje odczucia, z którymi nikt nie musi się zgadzać.
 

A i zapomniałem dodać, że na Moode 6.4.2 to gra. Zobaczę jakie zmiany wniesie gentooplayer oraz jak dojedzie do mnie Lliniowiec Farad Super 3 w najwyższej specyfikacji.

Rozumiem, że Node traktujesz jako transport i podłączasz do zewnętrznego daca? 

To jakie próbkowanie ma w Volumio MQA, jeśli korzystamy w dac z MQA? Gra standardowe hifi 16 czy jest 24?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hasos napisał:

Rozumiem, że Node traktujesz jako transport i podłączasz do zewnętrznego daca? 

To raczej oczywiste. Porównujemy różne urządzenia jako transporty do zewnętrznego przetwornika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, m4tech napisał:

 RPi4 USB było wyraźnie lepsze od 3, zauważyłem też, że na wifi gra do tego jeszcze lepiej, zasilacz Sbooster 5V. 

Ci co grają na USB powinni poważnie rozważyć Adapater USB UpTone, który pozwala także odciąć 5V na linii USB, w przypadku DAC, które maja własne zasilanie USB.

To jest chyba najkrótszy ale i najlepszy kabel USB jaki można wymyślić, długość nie zawsze się sprawdzi, ale do małej malinki lub USBSig. moim zdaniem warto... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja gram bezpośrednio z rpi4 USB do wejścia USB we wzmacniaczu. Gra to naprawdę świetnie. Nie słychać zniekształceń czy jakis kiepskich naleciałości w dźwięku. Na pewno dużo lepiej to gra niż malina z nakładka hifi digi+. Mialem okazję potestowac i USB miażdży te nakładke. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, rambo54 napisał:

Volumio nie ma MQA

Czyli w Tidalu na Volumio w ogóle nie wyświetlają się albumy w wersji MQA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hasos napisał:

Czyli w Tidalu na Volumio w ogóle nie wyświetlają się albumy w wersji MQA?

Albumy są wyświetlane w wersji MQA tylko Volumio nie dekoduje warstwy MQA, pliki są 24 bit i 44,1kHz lub 48kHz, jeżeli dac będzie z obsługą MQA powinien plik być przez daca decodowany. Jeżeli natomiast volumio podłączymy i uruchomimy na nim roon bridge to przez roona możemy dekodować warstwę 1 MQA i osiągniemy 24bity/96kHz.

Tak samo uzyskamy na moode jak strumieniujemy pliki MQA z mconnect też uzyskamy na plikach MQA 24b /44,1 lub 48 kHz

Pliki MQA w Volumio sa też od razu oznaczone literką M tak jak i w mconnect, od razu widzimy jaki to jest plik, a w roonie tego nie widzę np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie ma ktos pozyczyc maline 4?  nie dawno kupilem 3b plus i nie bardzo chce myslec o zmianie. No chyba ze jakosc mnie zniewoli hehe. Oczysiscie place wysylki!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MrSalieri napisał:

Poczytam w internetach na temat tej płytki. 

Na jednym forum, na którym wypowiada się sam producent, podło pytanie o sens wymiany z rasberry pi 3 na usbridge signature. Producent twierdzi z usbridge sig.  jest głównie optymalizowany pod USB i zmiany po wymianie jako podwozie pod digione sig.  będą raczej marginalne. 

Z moich 2 dniowych testów, muszę powiedzieć, iż porównując dziwięk z nakładki digione signature na usbridge sig i RPI3b+, to różnica jest słyszalna i zauważalna na korzyść usbridge. Dzisiaj z powrotem przełożyłem digione signature na RPI3B+ i już jej dźwięk mi przeszkadza nie daje takiego fanu jaki miałem na USBridge. Jest idealna separacja dźwięków i super plasacja instrumentów w przestrzeni, i to tzw czarne tło. Na moim dac-u zdecydowanie te różnice wychwytuję, ale to dzięki konwersji aktywnej, mam strasznie czułe wejścia i każde zakłócenie z sieci niestety może pogarszać mi granie. Jak pierwszy raz go podłączyłem i włączałem stacjonarny PC to miałem trzaski niesamowite na dac-u. Dopiero po kilku próbach okazało się że mój zasilacz z PC tak siał po sieci i żaden dc-bloker tego nie eliminował. Wymieniłem zasilacz w PC i temat się skończył. Ale mam jeszcze jeden uniwersalny zasilacz do FSC gdzie mam daphila i tez na moim dacu z konwersją aktywną jak włączę daphila od razu mam trzaski i szumy, gdzie na ifi iDSD micro tego nie ma , ale tez nie ma takiej przejrzystości i zmiany na ifi idsd nie są tak zauważalne. Dlatego to co usłyszymy zależy od wielu elementów w zestawie. I wcale się niektórym kolegom nie dziwię, że piszą, że nie słyszą zmiany określonych elementów zestawów, tak może być. Ale to jest wynik przejrzystości poszczególnych komponentów zestawu.

7 minut temu, bmxmen napisał:

Powiedzcie mi panowie ma ktos pozyczyc maline 4?  nie dawno kupilem 3b plus i nie bardzo chce myslec o zmianie. No chyba ze jakosc mnie zniewoli hehe. Oczysiscie place wysylki!

 

Skąd jesteś? Jutro odbieram od kolegi moją 4 (mam 2, 3b+ i 4) jak chcesz to mogę Ci pożyczyć. Jaki chcesz mieć system wgrany moode czy volumio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2020 o 10:40, m4tech napisał:

porównanie było robione do maliny 3 czy 4?

Malina 3

22 godziny temu, hasos napisał:

Rozumiem, że Node traktujesz jako transport i podłączasz do zewnętrznego daca? 

To jakie próbkowanie ma w Volumio MQA, jeśli korzystamy w dac z MQA? Gra standardowe hifi 16 czy jest 24?

 

Tak, Node traktuję jako transport do zewnętrznego daca.
Grałem z moode 6.4.2 bezpośrednio z plików.

W dniu 19.02.2020 o 06:44, MrSalieri napisał:

Poczytam w internetach na temat tej płytki. 

Na jednym forum, na którym wypowiada się sam producent, podło pytanie o sens wymiany z rasberry pi 3 na usbridge signature. Producent twierdzi z usbridge sig.  jest głównie optymalizowany pod USB i zmiany po wymianie jako podwozie pod digione sig.  będą raczej marginalne. 

Powinieneś spróbować. Warto czytać opisy i opinie innych osób czy vendora ale mimo wszystko podstawa to samemu sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2020 o 21:17, RobG1974 napisał:

Jest jeden utwór Too Much Rope z płyty Rogera Watersa Amused to Death jego prezentacja stereo powinna wyglądać następująco: sanie z końmi i dzwonkami powinniśmy słyszeć jak wyjeżdżają za pleców z lewej strony (w najlepszych systemach powinno być tak z godziny 6:30 i powinny zrobić krąg od miejsca odsłuchowego wkoło zgodnie z ruchem zegara i wrócić gdzieś na 5:30) i zrobić ruch wkoło miejsca odsłuchowego i przejechać na tył prawej strony. Muszę przyznać, że u mnie stereofonia na usbridge trochę się poprawiła i przynajmniej wyjeżdżają z boku lewego tak około godz 9:30 i dojeżdżają do prawego tak do około 2:30. Wcześniej scena budowała mi się bardziej z przodu. Nie ukrywam na razie tylko na jednym systemie słyszałem jak sanie wyjeżdżają od tyłu i przejeżdżają wkoło z przodu i powracają na tył z prawej strony.  Oczywiście, żeby taka stereofonia miała miejsce pokój odsłuchowy musi być akustycznie dobrze zorganizowany, w tym przypadku to taki efekt słyszałem w pomieszczeniu gdzie kolumny  były od tylnej ściany około 2,5-3m odsunięte i grał system trochę w innym przedziale cenowym niż mam. Wracając do usbridge sig z allo signature to electronica tez fajnie wypada Jean Michel Jarre super. Tak tylko nie wiem czy nie za bardzo analogowo.

Efekt dookulnych efektow stereofonicznych w jednej plaszczyznie mozna sprawdzic nawet na YT na tym nagraniu:

 

Dzwiek powinien przechodzic plynnie dookoła sluchacza. 

Ogolnie dzwiek powinno ograniczac tylko nagranie a nie sam system i moze pojawic sie wszedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy przy kolumnach tak osiągniemy? Przy słuchawkach jest to proste.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RobG1974 napisał:

Tylko czy przy kolumnach tak osiągniemy? Przy słuchawkach jest to proste.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, przy wolnostojacych kolumnach taki efekt jest jak najbardziej osiagalny.

 

Poza tym prawdziwe granie zaczyna sie gdy dzwiek sie porusza nie wisi w przestrzeni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muzaman napisał:

Powinieneś spróbować. Warto czytać opisy i opinie innych osób czy vendora ale mimo wszystko podstawa to samemu sprawdzić.

Opcja do sprawdzenia za od 4 do 8 tygodni bo wtedy mają być w botlandzie ?

Kupować w ciemno nie mam zamiaru ?

@muzaman jak będziesz miał możliwośc spróbuj posadzić digione signature na rasbbery 4 dla porównania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, RobG1974 napisał:

Z moich 2 dniowych testów, muszę powiedzieć, iż porównując dziwięk z nakładki digione signature na usbridge sig i RPI3b+, to różnica jest słyszalna i zauważalna na korzyść usbridge. Dzisiaj z powrotem przełożyłem digione signature na RPI3B+ i już jej dźwięk mi przeszkadza nie daje takiego fanu jaki miałem na USBridge. Jest idealna separacja dźwięków i super plasacja instrumentów w przestrzeni, i to tzw czarne tło. Na moim dac-u zdecydowanie te różnice wychwytuję, ale to dzięki konwersji aktywnej, mam strasznie czułe wejścia i każde zakłócenie z sieci niestety może pogarszać mi granie. Jak pierwszy raz go podłączyłem i włączałem stacjonarny PC to miałem trzaski niesamowite na dac-u. Dopiero po kilku próbach okazało się że mój zasilacz z PC tak siał po sieci i żaden dc-bloker tego nie eliminował. Wymieniłem zasilacz w PC i temat się skończył. Ale mam jeszcze jeden uniwersalny zasilacz do FSC gdzie mam daphila i tez na moim dacu z konwersją aktywną jak włączę daphila od razu mam trzaski i szumy, gdzie na ifi iDSD micro tego nie ma , ale tez nie ma takiej przejrzystości i zmiany na ifi idsd nie są tak zauważalne. Dlatego to co usłyszymy zależy od wielu elementów w zestawie. I wcale się niektórym kolegom nie dziwię, że piszą, że nie słyszą zmiany określonych elementów zestawów, tak może być. Ale to jest wynik przejrzystości poszczególnych komponentów zestawu.

Skąd jesteś? Jutro odbieram od kolegi moją 4 (mam 2, 3b+ i 4) jak chcesz to mogę Ci pożyczyć. Jaki chcesz mieć system wgrany moode czy volumio?

Jestem z Jaworzna. Mam system moode 5.2 z roon bridge. Moze po prostu przeloze swoja kartę,  chyba ze to tak nie zadziała.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Tak, przy wolnostojacych kolumnach taki efekt jest jak najbardziej osiagalny.

 

Poza tym prawdziwe granie zaczyna sie gdy dzwiek sie porusza nie wisi w przestrzeni ?

Podzielam zdanie, ale kolumny powinny być ustawione odpowiednio daleko od ścian. W innym przypadku zadziała, ale może wyjść elipsa.

5 godzin temu, muzaman napisał:

Malina 3

Tak, Node traktuję jako transport do zewnętrznego daca.
Grałem z moode 6.4.2 bezpośrednio z plików.

Powinieneś spróbować. Warto czytać opisy i opinie innych osób czy vendora ale mimo wszystko podstawa to samemu sprawdzić.

Mam DAC z preferowanym wyjściem USB i lepiej będzie przez S/PDIF? Trochę sie to kupy nie trzyma, USB jest asynchroniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wtsz napisał:

Mam DAC z preferowanym wyjściem USB i lepiej będzie przez S/PDIF? Trochę sie to kupy nie trzyma, USB jest asynchroniczne.

Tak szczerze to Twoje pytanie kupy się nie trzyma. Już odpowiadam dlaczego i nie traktuj tego jako jakaś złośliwość czy atak.
Po prostu nie wiem w jakim kontekście zadałeś to pytanie.

W moich wypowiedziach w tym wątku nigdzie nie napisałem, że przez S/PDIF będzie lepiej. Raczej opisywałem, że USBridge SIg. jako "podwozie" dla nakładek sprawuje się lepiej niż normalna malinka Pi3 - oczywiście to jest moje prywatne zdanie po odsłuchach. Dodatkowo są osoby, które chcą zbudować dobry streamer mający świetne wyjście USB i nie tylko i USBridge idealnie się do tego nadaje.

 W jeszcze wcześniejszej mojej wypowiedzi tutaj na temat samego USBridge zachwalałem wyjście USB jako godny rywal rozwiazań SoTM 200.

Zacząłem się zastanawiać co masz na myśli zadając takie pytanie i zaraz za nim pisząc "....Trochę sie to kupy nie trzyma, USB jest asynchroniczne."  Być może chciałeś się pochwalić, że wiesz dużo na temat USB. Może chciałeś zapoczątkować wywód jak to przez USB można osiągnąć wyższe cyferki w stylu 32/384 czy DSD. Co jest jeszcze ciekawe jak piszesz "......Mam DAC z preferowanym wyjściem USB......." może miałeś na myśli wejście? I naprawdę producent podaje, że jest dedykowane? Jeśli faktycznie chodzi Tobie o możliwości przesyłowe USB to polecam DAC-i, które mają wejścia IIS - osiągają jeszcze większe cyferki i są jeszcze nowszą technologią niż USB ? . Przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
IIS LVDS

PCM 16-32Bit /44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 352.8kHz, 384kHz, 705.6kHz, 768kHz

DSD 2.8MHz, 5.6MHz, 11.2MHz (DoP)

DSD 2.8MHz, 5.6 MHz, 11.2 MHz, 22.4MHz, 45MHz (Native)
 

USB Audio

PCM 16-24Bit /44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 352.8kHz, 384kHz, 705.6kHz, 768kHz

DSD 2.8MHz, 5.6MHz, 11.2MHz (DoP)

DSD 2.8MHz, 5.6MHz, 11.2MHz, 22.4MHz (Native)

 

Chyba, że użyłeś skrótu myślowego i zadałeś to pytanie czy u Ciebie w systemie S/PDIF sprawdzi się lepiej niż USB?. No tutaj już musisz sam sobie na to odpowiedzieć poprzez sprawdzenie w swoim DAC/systemie czy faktycznie S/PDIF da lepszy dźwięk niż USB. Jeśli to miałeś na myśli to daj znać jak jest u Ciebie.

Na koniec dodam tylko, że ja osobiście wybieram takie rozwiązanie, które daje mi jak najlepszy dźwięk. Najlepszy w moim rozumieniu analogowy/muzykalny/ocieplony, z którym mogę spędzić godziny słuchając bez zmęczenia. Chyba o to chodzi w audio pasji? Nie gonię za cyferkami a raczej dobrą muzyką. Dlatego w moim systemie S/PDIF wygrało.



 

6 godzin temu, MrSalieri napisał:

Opcja do sprawdzenia za od 4 do 8 tygodni bo wtedy mają być w botlandzie ?

Kupować w ciemno nie mam zamiaru ?

@muzaman jak będziesz miał możliwośc spróbuj posadzić digione signature na rasbbery 4 dla porównania. 

Jak dorwę Pi4 i Digi Sig. to sprawdzę bankowo i dam znać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muzaman napisał:

Tak szczerze to Twoje pytanie kupy się nie trzyma. Już odpowiadam dlaczego i nie traktuj tego jako jakaś złośliwość czy atak.
Po prostu nie wiem w jakim kontekście zadałeś to pytanie.

W moich wypowiedziach w tym wątku nigdzie nie napisałem, że przez S/PDIF będzie lepiej. Raczej opisywałem, że USBridge SIg. jako "podwozie" dla nakładek sprawuje się lepiej niż normalna malinka Pi3 - oczywiście to jest moje prywatne zdanie po odsłuchach. Dodatkowo są osoby, które chcą zbudować dobry streamer mający świetne wyjście USB i nie tylko i USBridge idealnie się do tego nadaje.

 W jeszcze wcześniejszej mojej wypowiedzi tutaj na temat samego USBridge zachwalałem wyjście USB jako godny rywal rozwiazań SoTM 200.

Zacząłem się zastanawiać co masz na myśli zadając takie pytanie i zaraz za nim pisząc "....Trochę sie to kupy nie trzyma, USB jest asynchroniczne."  Być może chciałeś się pochwalić, że wiesz dużo na temat USB. Może chciałeś zapoczątkować wywód jak to przez USB można osiągnąć wyższe cyferki w stylu 32/384 czy DSD. Co jest jeszcze ciekawe jak piszesz "......Mam DAC z preferowanym wyjściem USB......." może miałeś na myśli wejście? I naprawdę producent podaje, że jest dedykowane? Jeśli faktycznie chodzi Tobie o możliwości przesyłowe USB to polecam DAC-i, które mają wejścia IIS - osiągają jeszcze większe cyferki i są jeszcze nowszą technologią niż USB ? . Przykład?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
IIS LVDS

PCM 16-32Bit /44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 352.8kHz, 384kHz, 705.6kHz, 768kHz

DSD 2.8MHz, 5.6MHz, 11.2MHz (DoP)

DSD 2.8MHz, 5.6 MHz, 11.2 MHz, 22.4MHz, 45MHz (Native)
 

USB Audio

PCM 16-24Bit /44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 352.8kHz, 384kHz, 705.6kHz, 768kHz

DSD 2.8MHz, 5.6MHz, 11.2MHz (DoP)

DSD 2.8MHz, 5.6MHz, 11.2MHz, 22.4MHz (Native)

 

Chyba, że użyłeś skrótu myślowego i zadałeś to pytanie czy u Ciebie w systemie S/PDIF sprawdzi się lepiej niż USB?. No tutaj już musisz sam sobie na to odpowiedzieć poprzez sprawdzenie w swoim DAC/systemie czy faktycznie S/PDIF da lepszy dźwięk niż USB. Jeśli to miałeś na myśli to daj znać jak jest u Ciebie.

Na koniec dodam tylko, że ja osobiście wybieram takie rozwiązanie, które daje mi jak najlepszy dźwięk. Najlepszy w moim rozumieniu analogowy/muzykalny/ocieplony, z którym mogę spędzić godziny słuchając bez zmęczenia. Chyba o to chodzi w audio pasji? Nie gonię za cyferkami a raczej dobrą muzyką. Dlatego w moim systemie S/PDIF wygrało.



 

Tak, interesuje mnie tylko czy S/PDIF jest lepsze od USB. Mam Toppinga z dobrym USB i dlatego jestem zdziwiony, że produkt w zasadzie końcowy leży bez nakładki. 

Cyferki już dawno mnie nie interesują, no do pewnego stopnia. Sądzę że jakość nagrania i system są ważniejsze..

To tylko zdziwienie i rozumiem, że każdy element w torze wprowadza zmiany a ja szukam wierności brzmienia instrumentów. Sądziłem po szumnych zapowiedziach, że to otrzymam. Widać droga w audio to serpentyna.

Przepraszam, faktycznie napisałem zbyt oschle. Jeżeli znalazłeś swoje brzmienie to gratuluję ?.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.