Skocz do zawartości
IGNORED

Pozytywna sila ,PiS.


atmeg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.11.2019 o 20:02, atmeg napisał:

Jak wygrywa pozytywna sila? Kto chce powrotu PO?

Acha i ta pozytywna siła "uczciwie" kupuje głosy wyborców:
- +500 dla klienta, który pije piwo, ogląda seriale i zajmuje się ogólnie rzecz biorąc rozrodem,
- +500 dla klienta, który zarabia np. 25 tys. netto itd.
Wszystko "uczciwie" i równo dla wszystkich najbiedniejszych zgodnie za założeniami realnego socjalizmu, który jak Lenin wiecznie żywy w naszym grajdole jest. Rozumiem, że to Ci się bardzo podoba? ?

Przyszło Tobie kiedykolwiek do głowy, że w gruncie rzeczy PiS=PO=SLD=PSL?
Jestem pewny że nie. To była by obrazoburcza myśl wyklęta. Musiałbyś złożyć samokrytykę. ?

11 godzin temu, billy idol napisał:

który polityk , swoją działalności przyczynił się na poprawę życia w Polsce , w jaki sposób i jak jego decyzje wpłynęły pozytywnie na dana grupę

To jest bardzo dobre pytanie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mrok napisał:

Acha i ta pozytywna siła "uczciwie" kupuje głosy wyborców:
- +500 dla klienta, który pije piwo, ogląda seriale i zajmuje się ogólnie rzecz biorąc rozrodem,
- +500 dla klienta, który zarabia np. 25 tys. netto itd.

To ile PiS musiałby dać "klientowi, który zarabia 25 tys. netto" aby "kupić" jego głos? Żenujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

To ile PiS musiałby dać "klientowi, który zarabia 25 tys. netto" aby "kupić" jego głos? Żenujące.

No właśnie. Żenujące jest to, że PiS daje te pięć stówek również ludziom którzy tak naprawdę wcale ich nie potrzebują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

No właśnie. Żenujące jest to, że PiS daje te pięć stówek również ludziom którzy tak naprawdę wcale ich nie potrzebują.

Nie potrzebują - niech nie biorą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jaro_747 napisał:

Nic głupszego nie wpadło ci do głowy?

Głupi to jest problem, o którym przed chwilą napisałeś, bo rozwiązanie okazuje się być banalnie proste. Nie potrzebujesz - nie bierz. To tak proste, że w zasadzie likwiduje problem.

Złożył wniosek i jeszcze obrażony, że dostał. Ja pier...!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Głupi to jest problem, o którym przed chwilą napisałeś, bo rozwiązanie okazuje się być banalnie proste. Nie potrzebujesz - nie bierz. To tak proste, że w zasadzie likwiduje problem.

To co piszesz, to przykład skrajnego odmóżdżenia wywołanego propagandą.

Taki przykład podam, prosty jak twój prosty umysł - Giertych bierze 500+ na złość PiSowskiemu reżimowi żeby przyspieszyć jego upadek.

Bogaci i wykształceni raczej na PiS nie głosują. Być może wszyscy biorą kasę na pohybel kurduplowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, szymon1977 napisał:

To ile PiS musiałby dać "klientowi, który zarabia 25 tys. netto" aby "kupić" jego głos? Żenujące.

Co jest żenujące, realna rzeczywistość? Większość ludzi którzy w Polsce zarabia takie pieniądze siedzi w układach.

Co do tego co napisałem wcześniej. Wytłumacz mi dlaczego nie przeznaczono tych środków wyłącznie dla ludzi rzeczywiście biednych, których sytuacja z racji np. choroby jest tragiczna? Dlaczego 13 emerytura pojawiła się akurat przed wyborami? To Twoim zdaniem nie jest obłuda?

"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."

Chcesz mi wmówić że Margaret Thatcher kłamała?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaro_747 napisał:

...bierze 500+ na złość PiSowskiemu reżimowi...

Bierze nie na dziecko i marudzi, że biorą nie na dziecko. Sam jesteś skrajnie odmóżdżony propagandą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Bierze nie na dziecko i marudzi, że biorą nie na dziecko. Sam jesteś skrajnie odmóżdżony propagandą.

Ty szymek naprawdę jesteś aż tak głupi, żeby nie zrozumieć problemu? Aż wierzyć mi się nie chce, ale to najwidoczniej jest to możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Mrok napisał:

...dlaczego nie przeznaczono tych środków wyłącznie dla ludzi rzeczywiście biednych, których sytuacja z racji np. choroby jest tragiczna?

Bo tę część środków przeznaczono na ten cel, a na tamten cel tamtą część środków. Przeznaczając część śrosków na ten cel Polska nie jest wyjątkowa. Szukasz problemu nie tam, gdzie trzeba. 

43 minuty temu, Mrok napisał:

...13 emerytura pojawiła się akurat przed wyborami? To Twoim zdaniem nie jest obłuda?

Skąd u Ciebie pomysł, że to nie obłuda? Dlaczego oczekujesz, że będę się tłumaczyć z Twoich durnych wpisów? 

43 minuty temu, Mrok napisał:

"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."

Chcesz mi wmówić że Margaret Thatcher kłamała?

Nie wmawiaj mi, że Ci wmawiam coś, co Ty sam wymyślasz. A pani MT, mocno sprawę uprościła, a uproszczenia mają to siebie, że nie sprawdzają się w szczegółowej analizie sytuacji.

-----

39 minut temu, Jaro_747 napisał:

...jesteś aż tak głupi, żeby nie zrozumieć problemu?

Jesteś. A epatując swoją głupotą kreujesz złudzenie, że poza PiS to tylko głupota. Taki paradoks, że samobója sobie strzelasz przeciwstawiając polityce PiS zwykłe głupoty. W programie 500+ można dostrzec coś pozytywnego - w Twoich postach tylko głupotę. Jak już pisałem:

Jedni "kradną" i rzucają ochłapy, drudzy "kradną" i... drudzy tylko "kradną". A "elita intelektualna Forum" zdziwiona wynikami wyborów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Mrok napisał:

"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."

Chcesz mi wmówić że Margaret Thatcher kłamała?

w Polsce to małe kwoty , ale są

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."

Czy 500+ na... jest fiansowane z 500- dla...? Nie. I w tym momencie widowiskowe uproszczenie pani MT poległo w konfrontacji z podstawowymi zasadami funkcjonowania budżetu państwa. Wszyscy robimy zrzutkę, a nasi reprezentaci ustalają na co. Tak to po prostu działa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

Jsteś. A epatując swoją głupotą kreujesz złudzenie, że poza PiS to tylko głupota. Taki paradoks, że samobója sobie strzelasz przeciwstawiając polityce PiS zwykłe głupoty. W programie 500+ można dostrzec coś pozytywnego - w Twoich postach tylko głupotę. Jak już pisałem:

Jedni "kradną" i rzucają ochłapy, drudzy "kradną" i... drudzy tylko "kradną". A "elita intelektualna Forum" zdziwiona wynikami wyborów. 

 

Ty szymek kompletnie nie łapiesz sensu zdań. To się nazywa funkcjonalny analfabetyzm - rozumie się poszczególne słowa, ale sensu który tworzą te słowa połączone w zdanie już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jaro_747 napisał:

Ty szymek kompletnie nie łapiesz sensu zdań. To się nazywa funkcjonalny analfabetyzm - rozumie się poszczególne słowa, ale sensu który tworzą te słowa połączone w zdanie już nie.

Dziwnie to brzmi pod cytatem, w którym pokazałem, że nie tylko mylisz się co do mojej osoby, ale nie bardzo orientujesz w temacie. Ale jak widać nie przeszkadza Ci to w dowartościowywaniu się wymyślaniem bzdur o mnie. A może twraz dla odmiany rzeczowo coś w temacie? Bo na razie z Twojej strony rzeczowo to w zasadzie nic. Tak, jakby Cię tu wogóle nie było. 

2 godziny temu, Mrok napisał:

- +500 dla klienta, który pije piwo, ogląda seriale i zajmuje się ogólnie rzecz biorąc rozrodem,
- +500 dla klienta, który zarabia np. 25 tys. netto itd.
Wszystko "uczciwie" i równo dla wszystkich najbiedniejszych zgodnie za założeniami realnego socjalizmu, który jak Lenin wiecznie żywy w naszym grajdole jest.

Nie oszukuj! Aby było "uczciwie i równo", to musiałby Tobie z 25 zabrać 20, i rozdać innym po 2,5. Więc nie mąć bezpodstawnymi porównaniami do Lenina. Preznaczenie części budżetu na 500+ to zwyczajna działalność w kapitalizmie.

-----

Przełkniecie to jakoś? 

"Dodatki na dzieci w państwach UE

W 20 z 28 państw Unii Europejskiej zasiłki na dzieci przyznawane są rodzicom bez względu na wysokość dochodu." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Dziwnie to brzmi pod cytatem, w którym pokazałem, że nie tylko mylisz się co do mojej osoby, ale nie bardzo orientujesz w temacie. Ale jak widać nie przeszkadza Ci to w dowartościowywaniu się wymyślaniem bzdur o mnie. A może twraz dla odmiany rzeczowo coś w temacie? Bo na razie z Twojej strony rzeczowo to w zasadzie nic. Tak, jakby Cię tu wogóle nie było.

 

Rzeczowo to ja już na ten temat kilkanaście razy pisałem i spodziewałbym się tego samego. Poszukaj sobie jak cię to ciekawi.

A teraz temat był prosty jak cep - dlaczego populiści z PiS dają kasę bogatym ludziom którzy jej wcale nie potrzebują? I tu odpowiedzi sensownej nie usłyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

...dlaczego populiści z PiS dają kasę bogatym ludziom którzy jej wcale nie potrzebują? I tu odpowiedzi sensownej nie usłyszałem. 

Najprostszy sposób na kontrargumenty, to udawać, że ich nie było:

19 minut temu, szymon1977 napisał:

"Dodatki na dzieci w państwach UE

W 20 z 28 państw Unii Europejskiej zasiłki na dzieci przyznawane są rodzicom bez względu na wysokość dochodu." 

 

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Głupi to jest problem, o którym przed chwilą napisałeś, bo rozwiązanie okazuje się być banalnie proste. Nie potrzebujesz - nie bierz. To tak proste, że w zasadzie likwiduje problem.

Złożył wniosek i jeszcze obrażony, że dostał. Ja pier...!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Taki przykład podam, prosty jak twój prosty umysł - Giertych bierze 500+ na złość PiSowskiemu reżimowi żeby przyspieszyć jego upadek.

Łał, zupełnie jak ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jaro_747 napisał:

 

Czekam na jakąś "pozytywną wzmiankę o PiS która nie byłaby brednią lub zwykłym kłamstwem.

Czekam, czekam i nic...

I dalej nic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jaro_747 napisał:

dlaczego populiści z PiS dają kasę bogatym ludziom którzy jej wcale nie potrzebują?

A jakimi kryteriami sie kierujesz określając grupe  "nie potrzebującą"  ?

Spokojnie, daj mim troche czasu, nie widzisz że pomału grupa "nie potrzebują"  sie zmniejsza ?

aż przestanie istniec całkowicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obecnej sytuacji ciężko coś prognozować

bedzie jak zwykle zależeć od sondazy

jesli PiS , przestraszy sie przegraną wyborów Prezydenckich , sraczka legislacyjna  znacznie przyśpieszy

Jeśli imć Duda, zgarnie wygraną , bezpieczniej bedzie rozłożyć zmiany w dłuższym okresie czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Jaro_747 napisał:

I dalej nic...

Przeoczyłeś 500+.

16 minut temu, billy idol napisał:

A jakimi kryteriami sie kierujesz...?

Jaro? Głównie brakiem zrozumienia tematu. Tak bardzo zajęty gonieniem za UE, że umknął mu fakt, że nasze 500+ działa tak samo, jak w większości krajów UE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szymon1977 napisał:

Przeoczyłeś 500+.

Jaro? Głównie brakiem zrozumienia tematu. Tak bardzo zajęty gonieniem za UE, że umknął mu fakt, że nasze 500+ działa tak samo, jak w większości krajów UE.

Nie, nie przeoczyłem 500+, pisałem o tym wielokrotnie i to raczej pozytywnie, ale ty pieprzysz w kółko swoje.

Ale jeżeli rozdanie nam naszych własnych pieniędzy jest jedynym sukcesem PiS to trochę słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jaro_747 napisał:

Ale jeżeli rozdanie nam naszych własnych pieniędzy jest jedynym sukcesem PiS to trochę słabo.

Baaardzo mocno upraszczasz sprawę, ale fakt zbyt wiele sukcesów PiS na, swoim koncie nie ma. 

15 minut temu, Jaro_747 napisał:

Nie, nie przeoczyłem 500+, pisałem o tym wielokrotnie i to raczej pozytywnie... 

Niech Ci będzie. Wracać do przeszłych postów nie będę, ale w przyszłych mam nadzieję, że będziesz konsekwentny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Niech Ci będzie. Wracać do przeszłych postów nie będę, ale w przyszłych mam nadzieję, że będziesz konsekwentny.

Jestem konsekwentny nie tylko w przyszłych, ale co ważniejsze również w przeszłych. Można sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

...nie przeoczyłem 500+, pisałem o tym wielokrotnie i to raczej pozytywnie...

BTW nie zmienia to faktu, że celem 500+ nie było dobro obywateli, a zdobycie głosów wyborców. Ruch prawie doskonały... jedyna wada, że nie da się go przebić, ani nawet powtórzyć. Wkrótce inflacja wartość 500pln sprowadzi do poziomu możliwego do udźwignięcia przez budżet.

Mam szczere nadzieję, że aktualna kadencja to ostatnie podrygi partii, która nic nie potrafi zaoferować na przyszłość, a tylko rozlicza innych z przeszłości.

 

3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Można sprawdzić.

 

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Niech Ci będzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szymon1977 napisał:

Głupi to jest problem, o którym przed chwilą napisałeś, bo rozwiązanie okazuje się być banalnie proste. Nie potrzebujesz - nie bierz. To tak proste, że w zasadzie likwiduje problem.

Równie dobrze można by powiedzieć politykom, żeby nie brali tyle, bo nie potrzebują.
Ale biorą i jeszcze kradną więcej.
Czemu?

5 godzin temu, szymon1977 napisał:

BTW nie zmienia to faktu, że celem 500+ nie było dobro obywateli, a zdobycie głosów wyborców. Ruch prawie doskonały... jedyna wada, że nie da się go przebić, ani nawet powtórzyć.

PiS jest pionierem tego pomysłu. Będą go rozwijały następne rządy.
 

5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Wkrótce inflacja wartość 500pln sprowadzi do poziomu możliwego do udźwignięcia przez budżet.

Możesz rozwinąć, albo skorygować? Na razie brzmi to jak bełkot.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.